hevig geschutsalvo's van onze marine en van onzen post Lam Djamoe. Deze los brandingen hielden tot ruim éen uur des namiddags aan, waarna het kanonvuur onregelmatig, doch gestadig werd voort gezet. Gij kunt u voorstellen wat een gebulder dit is; aan het bombardement wordt deelgenomen door Hr. Ms. Wil- helmina, Sumatra, TrompSumbawa en NiaSf welke met hun moderne bewape ning de vijandelijke stellingen terdege be stoken. Helaas, dat aan boord van Hr. Ms. Sum- bawa een ongeluk plaats heeft gehad. Volgens een ooggetuige moet het ongeluk volgenderwijze geschied zijn. Bij het laden van een achteriaadkanon van 7'/a cM. was een granaat niet goed ingebracht, tengevolge waarvan het sluitstuk van het kanon niet op zijn plaats kon komen. Een van de bedieningsmanschappen, die achter het stuk stond, maakte het sluit stuk open om te zien, waarom het pro jectiel bleef haken, toen plotseling de granaat ontplofte en achter uit het kanon ontsnapte. De ongelukkige matroos-kanonnier, Witte genaamd, die juist achter het stuk stond ontving de volle lading in den romp, zoodat een gedeelte van zijn lichaam in zee werd geslingerd en het overige in grootere en kleinere deelen op het schip, in en om de nabijheid van den vuurmond neergesmakt werd. Een der officieren, die in de onmiddelijke nabijheid van het ongeluk stond, viel bijna buiten kennis, bij het zien van het ontzettend verminkte lichaam. Nog werden twee andere be dieningsmanschappen zoo zwaar gewond, dat men aan hun behoud twijfelt. Dat dit ongeluk heeft kunnen gebeuren, moet zeer diep betreurd worden. Hr. Ms. Sumatra en Merapi, die Lam Pisang van uit de Kroeng Rababaai ge bombardeerd hebben, zijn van daar weder hier ter reede (Oleh leh) gestationneerd in hun plaats liggen daar nu Hr. Ms. Madura en Pontianak. Volgens spionnenberichten is van het huis van Toekoe Oeroar te Lam Pisang en de vestiging zijner onderhoorigheden daar weinig heel gebleven. De vijande lijke Atjehers verlaten dan ook de ge bombardeerde landstreek en verzamelen zich in de VI Moekims, waar zich de meeste kwaadgezinden van Rigas, Tenom ook heen begeven. Bij de vermelding van het verscherpte bombardement in den morgen van 6 dezer moet ik nog op een feit wijzen, dat daaraan voorafgegaan is. Dienzelfden nacht liep de stoomtram van middernacht af onophoudelijk heen en weer tot Keta- pangadosa en wel zoo druk, dat de At jehers wel moesten veronderstellen, dat de tram soldaten en krtjgsmaterieel ver voerde en deze gereed gemaakt werden voor een aanvul op Lam Pisang in den loop van den volgenden morgen. Dit was echter onzerzijds een krijgslist, in .den vorm eener looze demonstratie. De tram was, op een dekking van twee compagnieën na, leeg en toen de Atjehers, die een aanval verwachten, zich in massa concentreerden, kwamen geen soldaten, maar braakte het bombardement salvo's gewijze een regen van granaten uit, welke hun inhoud over den vijand uitstortten. Dien dag heeft de vijand dan ook gevoe lige verliezen geleden, niettegenstaande hij zich tegen het granaatvuur poogde te dekken door zich te nestelen in diepe kuilen, waarover zij balken rnet zand hadden gelegd, om hun schuilplaats te bhndeeren. Geweldig is echter de uit werking, wanneer een granaat in zulk een kuil doordringt; een onzer verspieders vond in zulk een kuil eens een chaos van aarde, steenen, balken en verminkte lijken, benevens de scherven van een granaat, die daar zijn verdelgingswerk verricht had. De 4e luit.-adj. Jhr. van der Maesen de Sombref, die by de affaire Tjot-Rang door zonnesteek getroffen werd, is her stellende; doch hem is door de genees- sters carte blanche om te doen wat zij. willen, geheel overtuigd dat geen van beiden er toe geneigd zal zijn haar ge zond verstand door haar geestdrift te doen overvleugelen. Alsager doet zelfs geene poging tot een onderhoud onder vier oogen met Osylh, en zelfs als zyne schoonzuster een of twee noodzakelijke brieven aanvoert en hen alleen laat, toont hij haar slechts de schilderstukken in de galerij, en eenige photographieën van het huis en het land goed. Hij is besloten door woord noch blik den klimmenden hartstocht te ver raden, dien hij voor haar gevoelt, en voor ditmaal slaagt zijne poging tot zelfbe- heersching volkomen. Maar als hij haar naar het rijtuig heeft gebracht, en haar vaaiwel gezegd heeft, gaat hij met lang zame schreden naar zijn vertrek, en zich in een lagen stoel werpende, prevelt hij met eene beweging van afmatting: Waartoe zoude ik mij slechts nog ellendiger maken door met haar te zijn en te zien, hoe lief en goed zij is? Het maakt mij later slechts te rampzaliger.® Daarop schelt hij. •Zeg aan Fletcher dat hij mijn zaken inpakt, en bestel de brougham om ten zes ure voor te zijn,® zegt hij tot den bediende: »Ik ga van avond naar de stad,® en hy gaat Lady Ryvendale op- heeren aangeraden spoedig een huiten- landsch verlof aan te vragen. Volgens Vooruit zou bij de spoor wegmaatschappij het voornemen bestaan om eene wijziging te brengen in de be palingen voor het gebruik van kilometer boekjes. Tot nu toe konden de huisgenooten van den houder van een kilometerboekje daarvan gebruik maken, wunneer de hou der de reis medernaakte. In het vervolg zal deze laatste voorwaarde vervallen. Ook zullen personen, woonachtig in één en dezelfde inrichting, b. v. het personeel van een hotel, een magazijn, een wees huis enz., onderling een gemeenschappelijk boekje mogen bezigen. Zeker zal dit ten gevolge hebben dat er nog veel meer boekjes worden geno men. Thans zijn er al 40,000 geplaatst, eene waarde vertegenwoordigende van f 800,000. Zoo mogelijk tijdens, of anders spoedig n& de in Augustus te Amsterdam vanwege de Vereeniging ter Bevordering van de belangen des Boekhandels te hou den Tentoonstelling van fraai drukwerk en proeven van boekversiering, zol bij A. W. Sijthoff te Leiden het licht zien als vervolg of pendant van het in 1892 verschenen werk Het boek in onze Dagen, beschreven en afgebeeld door R. van der Meulen, een tweede deelOver de lief hebberij voor boeken. De Schrijver heeft dit boek tot een interessante en onderhoudende lectuur voor de boekenminnaais gemaakt. En dit zyn er niet weinigen, zooals gebleken is uit het debiet en de nog tweemaal grootere navraag (boven de oplaag van 5000 ex. werden later nog ruim 9000 besteld) van het in 4892 verschenen: Boek in onze Dagen. t Een aantal afbeeldingen, vignetten enz. zal den tekst van het nieuwe werk op luisteren, terwijl io een afzonderlijk Aan hangsel wederom een tal van kunstbijlagen zal opgenomen worden. Papier, druk en band zullen ongeveer gelijk of gelijksoortig aan het vorige werk zijr.. i li——»». Plaatselijke berichten. In de vergadering, die de Kamer van Koophandel en Fabrieken hield is zonder discussie besloten tot ondersteuning van: 1e het adres van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen, waarin aan den Minister van Buitenlandsche zaken wordt gevraagd maatregelen te beramen die er toe leiden dat handels betrekkingen met China worden aange knoopt en aldaar beroeps-consuls worden gevestigd. 2e het verzoek van de Kamer te Haarlem, aan de Tweede Kamer der Staten-generaal gericht aangaande het gebruik van namen en voornamen door handels-firma's en de invoering van een handelsregister, en 3e een adres van de Twentsche Kamers van Koophandel, daarin wijzende op het belemmerende en ver lammende, dat de industrie zal onder vinden van de invoering der nieuw-ont- worpen bepalingen voor eene arbeidswet. Voor dat de beslissing ten aanzien van dit onderwerp viel, stelde de Heer Abr. Visser, het onpractische en het bijna onuitvoerbare van de bepalingen in het licht en haalde daarbij de handeling van een der Inspecteurs aan in eene groote stoomweverij, die spreker deed zeggen, dat die toezien op de ai beid aan idiotenwerk grensde. Het betrof hier het gemis van een spoelvanger aan een der weefgetouwen, naar welk voorwerp in de smidse door den Inspecteur nog onderzoek werd ge daan, nadat de wever had verklaard dat het zich aldaar ter herstelling bevond en welk onderzoek nog wel plaats had om den man heen. Voor kennisgeving werden aangenomen het adres van de Kamer te 's Gravenhage, ten aanzien van den werkkring der Kamers van K. F. en een adres van de maandelyksche ver gadering van koffieplanters aan den Gou verneur-Generaal van Ned. Indië; terwijl 1 j.mag. zoeken. O, Alsager! gij zult toch niet weg gaan 1« roept zij uit op den toon der diepste teleurstelling. •Ja, Gertrude, ik vertrek.® Maar waarom toch deze plotselinge gril?» Hij antwooidt op langzamen, beslisten toon Indien ik dat meisje veel zag, zoude ik haar lief krijgen. Ik zoude misschien den een of audeien dag kunnen vergeten wat het eergevoel van mij eischt ik zoude in de verleiding kunnen komen, mijzelf te zeggen dat ik vry ben, en als zoodanig te handelen. Ik zoude mij dat nimmer kunnen vergeven. Laat mij gaan nu het nog tijd is!' Alsager! Alsager!® roept Lady Ryven dale wanhopig uit. Maar hij heft zijne hand op, zeggende •Stil! poog mij niet aan het wankelen te brengen. Vaarwel, mijne lieve! Ik zoude den Hemel danken, zoo ik blijven kon en gelukkig wezen.® Alsager gaat met langzamen tred heen: er ligt eene afgematte, ongelukkige uit drukking op zijn gelaat, en Lady Ryven dale weipl zich zich in een stoelen barst in tranen los. O, die afschuwelijke, lage, verfoeilijke vrouw!® roept zy uit. tot eene volgende vergadering werd aan gehouden eene missive van de Kamer te Oldenzaal aan den Minister van Bui tenlandsche Zaken om de tot standkoining eener snelle verbinding van Noord-Ne derland met Noord- en Oostelijk Duitsch- land te bevorderen. Aan het slot der vergadering verklaarde de heer Sinnige eenige beschouwingen ten opzichte van de botermarkt wegens het vergevorderd uur, tot eene volgende vergadering te reserveeren. De sergeanten J. M. van Gils, J. E. Scheffer, F. H. L. Gerth van Wyk, C. R. Ruempol en G. W. Condri van het leger in Oost. Indië, die aan het examen voldaan hebben voor de toelating tot het 4e studiejaar van den Hoofdcursus, zullen in afwachting van hunne plaatsing bij die Inrichting tot 1 October a.s. gedeta cheerd worden bij het 5e Regiment infan terie. Met de leiding van en het uit te oefenen toezicht op die onderofficieren wordt gedi rende hun verblijf alhier, be last de 1e luitenant adjudant van der Moer van het ie bataljon van gemeld Korps. De eerste luitenant-kwartiermeester N. E. Bost van het Korps Pantserfort Artillerie is bij Koninklijk Besluit benoemd tot kapitein-kwartiermeester bij het 5e Regiment infanterie, en als zoodanig in functie getreden. De tweede luitenants M. J. G. Strootman en H. G. van Cappelle, zijn by Koninklyk Besluit benoemd tot eerste luitenant. Zij blijven in hunnen nieuwen rang bij de onderdeelen van het 5e Regi ment infanterie respectievelijk in gai nizoen te Utrecht en te Amersfoort. De Luitenant Kolonel G. van Essen, van het 5e Regiment infanterie is aan gewezen om van 40 tot 45 Augustus a.s. de practische oefeningen der bereden Artillerie in de Legerplaats bij Olden- broek bij te wonen. De tweede luitenants F. H. A. A. Wagner en P. M. Oversluijs van het 5e RnL'iment infanterie worden van 2 Januari 189/ tot den 1 December d.a.v. bij de Militaire Verkenningen gedetacheerd, om voor den Verkenningsdienst te worden opgeleid. Bij Koninklijk Besluit is de Kapi tein kwartiermeester J. L. Nederburch van het 5e Reg. inf. op zijne aanvrage, ter zake van lichaamsgebreken op pen sioen gesteld en het bedrag van dat pen sioen bepaald op f 4495 's jaars. De 2de-luit. J. J. Korndörffer, van het 5e reg. inf. te Amersfoort, heeft de tacheering aangevraagd bij hetO.-I. leger. Door H. M. de Koningin-Regentes wordt in de aanstaande week up het lustslot Soesldijk een matinee aangeboden aan dames en heeren uit de provincie. Bij gunstig weder zal de ontvangst plaats hebben in het park, bij min gunstig weder in de salons van het paleis. De volgende week zal ook hier ter stede eene collecte worden gehouden van wege de Vereeniging Het Vaderland ge trouw, onder bescherming van Generaal Vetter. Wij bevelen deze collecte bijzon der aan, omdat de opbrengst strekken moet ten behoeve van de weduwen en weezen van oud-strijders der zee- en landmacht van Ned.-Indië Door de wij- zigiog der pensioenwet in 1877 wordt aan hen, die thans in de termen van pensionneering vallen, een tamelijk jaar geld toegekend, maar wie vóór genoemd jaar op pensioen gesteld werden genoten veel minder en hieronder, lijden nu hunne weduwen en weezen. Thans, nu schier elke mail berichten aanbrengt omtrent de uitnemende wijze waarop hel Indische leger zich van zijn plicht kwijt en door geheel Europa de heldenmoed van onze krygslieden onder HOOFDSTUK XXI. De vloek van liet bezit. Die afschuwelijke, lage, verfoeilijke vrouw I Hoe is het gegaan mot haar, die bij deze wreede benamingen wordt ge noemd, maar wie wij ons alleen herin neren als de bekoorlijke, schoone Her togin de Lalliere? Wees zeker dat uwe zonde u uit zal vinden.® Achheeft zij de waarheid van dien tekst zoo duizendmaal met bittere tranen, in het zieltogende harte ondervonden I En toch, hare zonde was niet de vrucht geweest van een licht2innigen, hevigen hartstocht, zulk een als Gods wetten en de instellingen der wereld in het aange zicht slaat het was bijna eene ijse- lijke uitvlucht geweest, welke haar was opgelegd geworden door eene reeks van noodlottige gebeur tenissen. Zij was ver keerd beoordeeld, verkeerd begrepen, met schande gebrandmerkt geworden, terwijl zij onschuldig was, haar geheel toekom stig leven vernietigd door een reeks van omstandigheden, wier schijn het onmo gelijk ware geweest te logenstraffen: zij was vervallen in een staat van verstan delijke verstomming en wanhoop, die haar bijna onverschillig voor de toekomst maakte. Wordt vervolgd). de keerkringen geroemd wordt, zal een beroep op onze landgenooten, om de nage laten betrekkingen dier dapperen te steunen, zeker algemeen bijval vinden. Moge daarvan de eerstdaags te houden collecte de tastbare bewijzen opleveren laten wij ons niet bepalen tot woorden, maar ook door daden toonen dat wij iets voelen voor hen, die in Indië voor onze eer en onze belangen stieden. Programma der muziekuitvoering op Dinsdag 16 Juni, des avonds half acht, te geven door het Stafmuziekkorps van het 5e regiment infantere, onder directie van den heer G. K. G. van Aaken, op het terras van Amicitia. 4.* Salut a l'arrnée Clément. 2. Ouverture »La muette de Por- tici" Auber. 3. »Seid umschlungen Millionen", Walzer Joh. Strauss. 4.* Potpourri aus der Oper >Der Obersteiger' Zeiler. 5. Ouverture «Piqué Dame" Von Suppé. g /a. »Ave Maria", Lied. Fr. Schubert. \b. «Flirtation" Petite valse. Steek. 7 f a. #Cavatine" Raff. \B.* »Grus an's Hei7.liebchen". Polka für Piston solo Bohme. 8. Grande fantaisie dramatique de l'opéra «Faust" Ch. Gounod. De rnet gemerkte nummers 1ste uitvoering. Invordering van gelden op quitantiën enz. De waarnemend directeur van het Post kantoor te Amersfoort brengt ter alge- meene kennis, dat ingaande 45 Juni a.s. de thans in gebruik zynde borderellen voor de inschrijving van quitantiën,- wis sels, enz. waarvan het bedrag is te innen door middel van den dionst der poste rijen, komen te vervallen en vervangen zullen wurden door een nieuw model, hetwelk van den 15en Juni. tegen be taling van een halven cent per stuk, ver kiijgbaar zal zijn aan het postkantoor. De quitantiën, wissels enz. 'oehooren te worden voorzien van een duidelijk ge schreven volgnummer, overeenstemmende met de inschrijvingen op het boiderel, terwijl die inschrijving moet plaats vin den in alphabetische volgorde der plaat sen van bestemming. Tiet verschuldigde recht ad. 5 cent voer elke quitantie, wissel, enz. moet niet meer verantwoord worden op elke quitantie, wissel, enz. afzonderlijk, doch is door op plakking van éen, of zoo noodig van meer frankeerzegels, door den aanbieder ter aangewezen plaats aan den voet van het borderel te voldoen. Quitantie- en wisselformulieren kleiner of grootcr dan 1425 cM. in de lengte en 812 cM. in de bieedte zyn niet toegelaten. Als maatregel van overgang zullen der gelijke stukken van kleinere of giootere afmeting, nog worden aangenomen lot 31 December 1896. De waarn. Diiecteur MONTIJN. Amersfooit 9 Juni 1896. Yreeselijk ongeluk. Onder dagteekening van 27 Mei wordt uit Victoria, Australië, geschreven Een verschrikkelijk voorval heeft hier gisterna- raiddag 2 uur plaats gehad op de brug Point Ehce. Men vierde het koninginnenfeest en op het programma der feestelijkheden kwam ook voor een spiegelgevecht bij Mac Auley Point. De groote meei derheid der bevolking was samengestroomd om dit schouwspel bij te wonen. De electrische trams waren propvol en den heelen morgen door brachten zij passagiers naar de plaats van den strijd. Een dezer trams waarin zich 80 personen bevonden derailleerde op de brug Point Ellice, brak door de brugleuning heen en stortte in het water, van een hoogte van 25 meter. Dit kwam zóó onverwacht dat geen der reizigers tijd had er af te springen en allen den val medemaakten. De wagen dreef een oogenblik, inaar zonk daarna spoedig de passagiers die binnen waren, zonken mede als ratten in een val. Die buiten op stonden waren gelukki ger en konden zich al zwemmende redden, uitgezonderd zij die door den vul ge wond of niet zwemmen konden. Hel juiste aantal verdronkenen is moeilijk aan te geven, het zal ongeveer tusschen de vijftig en zestig bedragen. Er gaan ge ruchten, dat 200 personen in het water zijn gevallen, waarvan de helf verdron ken is. De opper-intendant J. Wilson was in een rijtuig met zijn vijf kinderen en reed onmiddellijk achter den wagen toen deze viel. Ook zijn 'rijtuig geraakte te water en de heer Wilson had juist den tijd om zichzelf, zijn vrouw en vier kinderen te redden. De vijfde, een jongetje, is ver dronken. De ebbe heeft enkele slachtoffers mede gevoerd. Alle beschikbaie kano's, sloepen en barken waren dien dag verhuurd, wat het reddingswerk niet weinig verzwaarde. De sloepen der oorlogsschepen waren spoedig ter plaatste. Een twintigtal per sonen kwamen de drenkelingen te hulp, maar moesten er velen voor hun oogen zien zinken. Om half elf waren reeds 62 lijken opgehaald. Twintig personen, die zich tijdens het ongeluk op de brug bevonden, zijn spoorloos verdwenen. Men veronderstelt dat ook zij verdronken zijn. Het controle-toestel van den wagen gaf 90 biljetten aan en het is zeer wel aan te nemen, dat zich in en op het voertuig 125 personen bevonden. Duizenden bewogen zich gisteravond na het ongeval in den omtrek der brug. Nadat zij zestig verdronkenen hadden opgehaald, verklaarden de redders, dat zij geen lijken meer konden vinden. Der tig slachtoffers zijn nog niet gevonden, en men wanhoopt of zij in de eerste dagen wel te vinden zullen zyn. Het is zeer wel mogelijk dat er velen naar zee zijn gedreven. De baai wordt zoigvuldig uitgedregd. Baron Edmond van Rothschild heeft een nieuwe Joodsche kolonie in Palestina geslicht. Deze ligt in Galilea, niet ver van Damascus, en beslaat 3000 acres land met talrijke bronnen. De Jordaon ontspringt op het gebied der kolonie. Voorloopig zullen 60 bekwame boeren arbeiders op de kolonie gebracht worden. Baron Edmond wil op zijn jongste stich ting een proef nemen met zelfbestuur; zijn overige koloniën staan onder leiding van zijn ambtenaren. BIHGELIJKE KTAiM)E.\. Amersfoort. GEBOREN: 2 Juui. Maria Chatliarina, d. vau Tlieodorus Abraham Cramer en Grietje Brouwer. 3 Juni Johaunes Cornelis, z. van Johannes de Groot en Cornelia Johanna i Boomhouwer. Willem, z. van Eibert Luig- jes en Jacoba Buis. Johannes, z. van Jakobus van Eldert en Jansje Langelaar. Emma Paulina Sophia, d. van Willem Hen driks en Everdiua Geertruida Somon. Jacob, z. van Antonius Johanues van Drie en Reiutje Willemsen. Herman, z. van Derk Hendrik de Yries en Hendrika Lensing. 4 Juni. Pierre Willem Cornelis, z. vau Willem Rudolf Klaasing en Maria Adriana Cornelia van Opstal. Everardus Paulus, z. vau Wijnand Kooremau en Aaltjen Den kers. 5 Juni. Hendrika, d. van Aalbert Walet ou Hendrika van Dijkhuizen. Klaas, z. vau Peter Frans Koops en Elisabet Muijs. -- Geertruida Hendrika, d. van Johannes Georgius Kienstra en Hendrika de Haan. 6 Juni. Jacob, z. van Arnoldus Batavier en Fennetje Blooi. Janetta Gijsberta, d. van Gerrit van Grootheest en Teuntje van Loenen. Hendrika Petronella, d. van Dirk Schip per eu Petronella Kraandijk. Johanna Petronella, d. van Gerrit Kentin en Geertje Klok. 8 Juni. Dirk, z. van Willem van Kommer eu Rikje van den Middendorp. - 9 Juni. Johannes, z. van Hendrik van de Hoef en Hendrika Walet. Adrianus Gijs- bertus, z. van Adrianus van den Tempel en Anthonia Gijsbertha Heijmans. ONDERTROUWD 4 Juli. Johannes Snij ders on Johanna Bormau. Leonard van de Kasteele en Elisabeth Catharina Prins. OVERLEDEN3 Juni. Evert Steenhouwer, 5 m. Lambert Christoflers, 20 m. Jannetje vau Giukel, 13 m. 5 Juui. Jau Bast 57, echtg. van Alijda Uding. 6 Juui. Johanna Spier, 4 m. 7 Juni. Wil lem Bouwman 76., echtg. vau Hendrikus Buis. Cornelis Pel, 69 j., wedr. van Hendrika Sloot. Reijer van der Veen 59 j., wedr van Petronella Bouwmeester. 8 Juni. Ruth van Maanen 70 j., echtg. vad Anthonia Bnunk. Maria van Niekerk 82 j., wed. van Jan Boehuisen. Hoogland. ONDERTROUWD: 27 Mei. B. Mausiuk en M. van Ree. OVERLEDEN: 24 Mei. G. van Dijk 55 j. wedn. van R. van de Mast. Hoevelaken. GEHUWDHendrik van Plaggenhoef en Aaltje van Leeuwen. 11 Juni. Hendrikus Beijcrseu van Buuren en Aartje van Putten. Leusdeu. GEBOREN8 Juni. Cornelis, z. van Abraham van de Munt en Marrigje van Zijtveld. 9 Juni. Hendrikus, z. van Rei- nerus Johaunes Evers en Johanna Vonk. OVERLEDEN: 4 Juni. Grietje Jansen, 76 j wed. van Reijuier Klarenbeek on Willem vau Ginkel. Woudenberg. GEBOREN 6 Juni. Antonia Willemina, d. van Maarten van Mill en Elizabeth van Egdom. 10 Berendina. d. van Dirk van Schalk en Antonia van den Brink. OVERLEDEN11 Juni. Cornelis van Ekeris, 77 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 12 Juni 1896. Tarwe f0.Rogge f0Boekweit (0. Appelen f 0 00 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Klei- aardapp. fO.OO afOOO Zandaardapp. fl.10 a f 1.60 Hoendereieren f3.a f3.50 per 100st. Eenden f 0.a f 0.Boter f0.85 k f 1.per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetein. kaas 0.f0. Kippen fO.GO a f 1.10 Kuikens f 0.40 af 0.90 Piep kuikens 0.a f 0.Ganzen f0. f0.Eenden f0.a f 0.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.30 afl.Duiven f0.40 a f0.70 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f35. Biggen f 4.a f8.Schrammen f 10.a f 15. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len80 heet. Zandaardappelen 32000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren1650 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 30 zeugen; 300 biggen en 5 schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2