Gemengd Nieuws. Officieel© Publicatie. SCHAAKAFDEELING. Plaatselijke berichten. 1.Marsch der Bersaglieri Eilenberg. 2. Ouverture »Le cheval de bronze" Auber. l'opéra *Les Huguenots" Meijerbeer. -J Probleem No. 78. De invulling der biljetten voor de bedrijfsbelasting beeft in Franeker tot vermakelijkestaaltje8geleid. Zooals bekend is kan men aan den voet van bet blad lezen, dat het biljet na 20 dagen zal worden teruggehaald, wanneer bet althans binnen dien tijd niet ten kantore van den rijks-ontvanger bezorgd is. 't Spreekt van zelf dat de ontvanger of diens gemach tigde bij het terughalen licht iemand niet thuis treft en in dat geval wordt de be trokkene per aangeteekenden brief ver zocht om alsnog aan zijne verplichtingen te voldoen. In de vorige week nu werden een 20 tal ingezetenen op deze wijze aan hun plicht herinnerd en hieronder die het eerst van hun leven gewaar werden, dat er ook aangeteekende brieven bestaan. Som migen brachten de komst van dien rijk gelakten brief in verband met het beslaan van een verren bloedverwant, die in vroegere jaren naar Amerika gegaau was en die nu mischien bij testamentaire beschikking eenige millioenen naliet aan zijne erfgenamen. Het toeval wilde, dat er een onder hen was, die niet lezen of schrjjven kon en zoodoende genoodzaakt was, een paar ge tuigen mee te nemen om den brief mach tig te worden. Voor hem was het dus van groote beteekenis, zoo meenden ook de getuigen, een aangeteekenden briefte ontvangen en op weg uaar het kantoor werden allerlei gissingen gemaakt, waar van de slotsom was, dat er in elk geval voor den betrokkene een aardig buiten kansje aan verbonden moest zijn. Bij voorbaat werden de getuigen eens getrak teerd. Men stelle zich de teleurstelling van den geadresseerde en de verbazing der getuigen voor, toen de enveloppe niets anders bleek te bevatten dan een eenvoudige aanmaning van den rijksont vanger om het biljet voor de bedrijfsbe lasting ingevuld te zijnen kantore te bezorgen I Prius Willem George Frederik van Oranje. De trein, dien 1 Juli te middernacht met het stoffelijk omhulsel van prins Willem George Frederik van Oianje Paot'o verliet, steeds ouder het eerege- leide van den adjudant der Koningin, luitenant-kolonel baron Sii tema van Gro- vestins en van den ordonnance-officier jhr. v. Suchtelen, kwam met deze ver tegenwoordigers van H. M. gisterenoch tend te 10.43 uur met de staatsspoor in de residentie aan. De luit.-geneiaal Dumonceau, chef van het Militaire Huis, benevens de adjudant jhr. v. d. Poll, tevens belust met de lei ding der plechtigheid, wachtten het stof felijk overblijfsel op, dat, vergezeld van het vieital officieren van Hr. Ms. Militair Huis, onmiddellijk over de verbindingslijn van liet Hollandsch spoorstation naar Delft werd vervoe-d; het was mini hall 12 toen het gelelde met de assche van den prins uit het Huis van Oranje Delft bereikte. Het geschut kondigde den Delflenaars aan, dat het stoffelijk overschot op hun grondgebied was gekomen, de artillerie loste 21 saluutschoten en de stem van het kanon bracht een van die vele dagen in herinnering, waatop binr.en Delfts muren een der Orai.jes naBr het Konink lijk mausoleum werd gedragen. De ontvangst van kist en geleide op het perron droeg een hoogst eenvoudig karakter. Aldaar hadden zich lot uit doel geschaard: de opperceremoniemees- ter baron Du Tour van Bellinchave, de opperkamerheer baron van Hardenbroek, de generaal Verspyck. alle groolofficieren van Hr. Ms. Huis, graaf van Randwijck, ceremoniemeester baron Taets van Aiue- rongen, jhr. De Ranitz, ridder Huijssen van Kattendijke, jhr. Hoeulft van Velzen, jhr. van Pabst van Bingerden, kamer- heeren baron Clifford, hofmaarschalü, de adjudanten ritmeester baron Van Tuyl van Serooskerken, de kapt. ter zee Zegers Veeckens, rilmeester Jhr. van Tets, de ordonnance-ofücieren luit. Loudon en Jhr. Six. benevens majoor baron Bentinck, stalmeester. Alleen de schittering hunner hofkleedij drukte op de ontvangst een min of meer officieel stempel, ook op te maken uit het bijzijn van B. en W. van Delft in ambtsgewaad, van den garnizoenscom mandant van het 4e regimet infanterie en den commandant der schutterij. H.H. M.M. hadden den adj. generaal jhr. Verspyck opgedragen een krans op de kist te leggen; de generaal kweet zich van die koninklijke opdracht, zoodra de kist op de baar was geplaatst. De overdekking met de Nederlandsche vlag duidde aan, dat het ook hier de huldiging gold van hem, die weleer ook door krijgsmansdeugden zich had geken merkt. De overbrenging van de baar van den trein naar het Stationsplein, was toever trouwd aan de navolgende alle in groot tenue gekleede onderofficieren, t. w. 4 van de vesting artillerie, le reg. sergearitmajoor H, Man Versuge, 2e reg. maken van de menschen met wV;<; ik het meest verlang vriend" fe zijn, Wale neer ik openlijk de --^eoing van herèj graafschap scheen le/'arten. Ik zal j1 waarschijnlijk morger'"aal ''Tvendule g zonder den kost.» «Overmo.gen om 6 a ll,r veeveigaderingc (veeleden van het y<H'or*vervolgd). j ,lds.) adj.-onderofficier H. Heynsius, 3e reg. sergeant Tros, 4e reg. sergeant-maj. de GraalT 2 der veld-artillerie, 2e reg. wacht meesters Schoute en Bouman; 2 der pantserfort-artillerie, serg.-maj.- titulair Clamminga en serg. Blokzijl; 4 van het reg. grenadiers en jagers, serg.-majoors v. d. Linden en Ploeg en sergeanten Besuijen en Heshusius; 2 der cavallerie: 3e reg. huzaren, wachtmeesters Koster en Hubrechtfen. Daar ging de taak en bevestiging op een met 6 paarden bespannen affuit der artillerie op onderofficieren van dit wapen over, in tegenwoordigheid en onder toe zicht van kapitein van der Hoog en den le-luit. jhr. Wittert van het 2e reg. veld artillerie uit 's Gravenhage. Deze militaire verrichting werd volbracht ten aanschtuwe van een eerewacht van twee escadrons \an het 2e reg. huzaren onder bevel van luit.-kolonel Higly van dat corps. Middelerwijl formeerde zich de stoet, die kort daarna de prinselijk ovei blijfselen begeleidJe in de volgorde bij het progiamma voorgeschreven, en uaar de Nieuwe Kerk trok. Eerst 12 trompetters der huzaren, allen op zwarte paarden gezeten, met trompet geschal aan Delfst ingezetenen, die in lange en dichte rijen langs den afgezetten weg geschaard --tonden, de nadering van het militair eeregeleide aankondigend. Daarachter sloot zich aan het le eska dron huzaren onder bevel van den rit meester Romer, waarbij verder ingedeeld waren de le-luitenants baron Van Heem stra, Vertholen de Salve de Bruneton Grondhout en de 2e-luit. baron Van Har denbroek De affuit met het stoffelijk overschot trok aller blikken tot zich, zooals du artilleriestuk, omgeven rechts door gene raai Dumonceau en luit.-kolonel van Grovestins, links door generaal Verspyck en maj. v. d. Poll, daar werd voortge trokken. Te midden van een stoet van gewapende en ongewapende vertegen woordigers van het leger, kon hel niet anders of dit gedeelte van den optocht naar de grafstede moest op iedereen een materialen indruk maken. De stoet werd gesloten door het 2e escadron huzaren onder bevel van rn meester Van Lilaar en onder medegeleide van de le luits. baron van der Capelle, jhr. Druivestein en de 2e luits. Lokhuis en Wierex. De trein nam zijn weg langs de Houtduinen, het Binnenwater, hel Oude Delft en de Nieuwstraat, naar de Groote Markt, welke stralen ter verze kering van een geregelden dooltocht, door de troepen van het garnizoen waren af gezet, gelijk mede het Kerkpleinalwaar ten weerszijden van den breeden ingang een compagnie van het 4e reg. inf. al eerewacht was opgesteld. De daartoe aangewezen compagnieën erden gecommandeerd dooi de kapiteins A. W. van 't Lindenhout en G. C. Hooghwinkel, waarbij re-pectievelijk wa ren ingedeeld de le-luits. A. S. Doorman en W. A. Bolken en de 2e luits. H. C. Wins en H. C. Hardenberg. Bij de kerk wachtten dezelfde heeren van 11. M. Civiel en Militaire Huis, die ter ontvangst aan het station waren, den stoet weder op, en daar was ook de bur gemeester als commissaris van den Ko ninklijken grafkelder aanwezig, benevens Hr. Mr. kamerheer E. L. graaf van Lim burg Stiruin, die de gezanten van buiten- landsche mogendheden, o. a. baron von den Brincken, van Duitschland; graaf Ocolyisanyl van Oostenrijk en graaf Gerbaix de Sonnaz, vergezeld van den secretaris zijnet legatie, markies de Gregorio, aan het kerkgebouw ontving. De plechtigheid had verder het bij 't programma voorgeschreven verloop. Hoe de scholen ten plattelande uit stekende bureaux 'ijn om te adverteeren, schetst een «dorpsonderwijzer" in de Arnh, Cl. Onder meer schrijft hij Iemand verloor een stok met zilveren knop. Hij adverteerde, liet het's Zondags aflezen helaas het mocht niet baten. Hij was au bout de son releau, tot hij op eens den inval krijgt, de hulp van een paar schoolhoofden in te roepen, en ziet binnen drie dagen bracht een jongen uit eene naburige gemeente den dierbaren stok terug. Een lieer had bij een val van zijn paard in het dorp L. zijn gouden bril verloren. Hij bemerkte dit eerst toen hij thuis kwam Ie U. Hij wendde zich dadelijk tot het schoolhoofd te L. en ziet de bril kwam terug. Ziet men buiten, door ontrouw school bezoek in ons vrjje vaderland, al weinig resultaten vari het onderwijs, kunnen de bekwaamste onderwijzers zich in deze moeielijk verdienstelijk maken, schatten onstoffelijk wel te verstaan kunnen ze zich vergaderen in hulpvaardigheid. »De boer heeft een koe geslacht, ze wordt morgen om zoo en zoo laat uitgepond, niet been voor 15 ct., zonder voor 20 ct. 't pond.» «Schipper E. is met kolen aan gekomen, lost morgen, voor 14 stuivers afhalen, 15 thuis.» «De goochelaar geeft Donderdagavond een voorstelling bij E,. le rang 25 ct., 2e enz., kinderen half geld.» «Rijnder zal morgen de zwarte bessen ontvangen tegen 6 ct.» «Boer yan Wijhe heeft drie losse arbeiders noo- Wat een kostelijk en goedkoop adver tentie-bureau. (de meester doet dat voor de eer!) 'k Ken een school waar tot 1892 de brievengaarder om 10 uur de schot-I instormde, kranten, brieven en soms geld uitdeelde onder de schoolkinderen en dan rustig naar zijn «moeder de vrouw» Rtnjï- Niet waar, we gaan vooruit; wat al gemakken verschaft toch onze 19e eeuw boven de 18e en dat nog wel door die volksscholen, die't altijd gedaan hebben!? guaii.' De Sergeanten P. S. Hartogh Heijs van Zouteveen, F. J. T. Hochstenbach, S. D. Kramers, J. M. van den Oudendijk Pieterse, J. H. A. Polack, P. A. Roozen daal en L. van Vuuren allen van het 5e Regiment Infanterie, leerlingen van hel le Studiejaar van den Hoofdcursus heb ben met goed gevolg het examen afge legd en zullen in verband daarmede op 1 October a.s. in het "2e studiejaar van gemelde Inrichting overgaan. De Sergeanten A. J. M. Verspijck van het Regiment Grenadiers en J. Haitsma Muiier, beide leerlingen van den Hoofd cursus zijn vanaf 1 Juli lot 15 Septem ber a.s. bij het 5e Regiment Infanterie ingedeeld om aan de najaarsoefeningen van dat Korps deel te nemen. Aan den Sergeant J. van Dórmolen van het 3e bataljon 5e Regiment infan terie is de bronzen medaille voor 12 jaren trouwen dienst toegekend, en op de ge bruikelijke wijze aan den belanghebbende uitgereikt. Door den Heer Kolonel commandant van het 5e Regiment infanterie zijn tot Commissieleden voor de Stafmuziek be noemd: Tot lid en voorzitter, de Kapi tein-adjudant G. H. Pietcr en tot com missarissen de Kapitein B. Charlé en de tweede luitenant P. Donk, allen van gemeld Korps. De reserve-korporaal H. W. Bleeker van het 5e Regiment infanterie is bevor derd tot Re&ei ve-OnderofGcier. Tot onderwijzer aan de Christelijke School alhier is benoemd de Heer J. J Wessels te Vooi thuizen. Zondag 30 Aug. zal alhier eene buitengewone vergadering gehouden wor den van de Ned. Vereeniging van Spoor wegambtenai en, ter verkiezing van eenen voorzitter. Tot le Secretaris is benoemd de heer G. A. Spit en tot 2e Secretaris de heer K. Bakker te Haarlem. De overige functies zijn niet veranderd. Woensdagnamiddag had de 8-jarige H. Elschot buiten de Kamppoort het on geluk al spelende aan de brug te water te geraken. De voerman Ramselaar die juist met een vracht gras van 't land huiswaarts keerde, door zijn geschreeuw opmerkzaam gemaakt, mocht het genoe gen smaken hem met behulp van een hark weder op het droge te brengen. De heer H. F. Huurdeman is met ingang van Woensdag 1 Juli aangesteld tot Rijksklerk bij het Kadaster hier. De hier onlangs opgerichte afdeeling uAmersfoort" van den Algemeenen Ne derlandsche Timmerliedenbond heeft on derstaand adres verzonden aan den Ge meenteraad Geve met verschuldigden eerbied te kennen, de Timmerlieden-Vereeniging »Streven naar Verbetering", Afd. Amers foort, van den Algeir.. Ned. Timmeilieden Bond, goedgekeurd bij Kon. besluit, dat zij kennis genomen hebbende van het besluit der Gemeenteraad, in zake een gediend adres, van de Afd. Patrimonium en die der R. K. Volksbond beiden Afd. Amersfoort, aangaande een verzoek, be treffende het vaststellen van minimum loon en maximalen werktijd. En kennis genomen hebbende van de motie (u allen bekend) door gecombineerde vereenigin- een ;n hunne vergaderingen van 2 en 3 Februari 4896 aangenomen: hebben ge meend volkomen te moeten instemmen met dezelve. Richten thans het vei zoek aan het Ed. Achtb. Bestuur dezer gemeente, ons zoo billijk verzoek te willen inwilligen n.l. het vaststellen van minimum loon en maximalen werktijd voor alle uit ie voe ren Gemeentewerken. Als toelichting was daar bijgevoegd De Timmerl.- Vereeniging voornoemd heeft op hare vergadering van 6 Juni 1896 besloten, dit verzoek aan u te rich ten, om de volgende reden. Het is toch van algemeene bekendheid, dat de loonen te Amersfoort verre ten achter zijn, bij die in andere, zelfs aanmerkelijk kleinere plaatsen, terwijl men de timmei gezellen bekwaamheid en levensbehoefte, wel on geveer op eene lijn kan stellen, tenminste waar dit verschillende steden betreft. Ieder weldenkend mensch zal dan ook gaarne erkennen, dat ons. loon niet. toe reikend is voor onze behoeften. Bij het hier bestaande loon toch, kan men veilig aannemen, dat geen timmerman in de gelegenheid is, iets over te houden voor eventueele gevallen van ziekte of werke loosheid, iets, waaraan wij toch allen blootstaat), en wat onzes inziens voorze ker overweging verdient. Mocht het Gem. Best, ons verzoek in willigen ter navolging van vele werk gevers, dan zullen wij beter in de gele genheid komen iets over te leggen, om niet direct ten laste te komen van Kerk of Armbestuur of genoodzaakt te zijn een beroep te doen op philantropie van den patroon in geval van ziekte. Het is dus daarom Ed. Achtb. Heeren dat wij op grond van bovengenoemde motieven bij u aankloppen met hel dringend ver zoek: Willig ons verzoek in. Bij Kon. Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Amerfoort, mr. J. C. H. Prikken, ad vocaat en procureur alhier. De Godsdienstoefening in de Gerefor meerde Kerk B. alhier, zal op morgen worden geleid door Ds. L. Spoel van Harderwijk. - Op het tweetal voor predikant bij de Geieformeerde Kerk B. alhier komen voor ds. H. F. Teerink van Werkendam en P. C. Koster uit Velp Sclierpenzeel I Juli. De Heer J. Sterk, brievengaarder alhier, herdacht heden, den dag, waarop hij voor vijf en twintig jaren, deze betrekking aanvaardde. Vele blijken van belangstelling vielen den waardigen man ten deel en het is zeker aller wensch, dat hij nog een reeks van jaren, daarin rnoge werkzaam zijn. Tot lid van den raad werdt met 42 st. verkozen H. Homoet, terwijl op C. Wolfswinkel 33 stemmen werden uitgebracht. Programma der muziekuitvoering op Zondag5 Juli, des avonds half acht, te geven door het Stafmuziekkorps van het 5e regiment infanterie, onder directie van den heer G. K. G. van Aaken, op het terras van Amiciiia. 3. »Hochzeitsreigen", VValzer Bilse 4. »Nachruf an Weber" Grosze Fantaisie Rosenkranz. 5 Ouverture »Das goldene Kreuz" Ign. Brull. 6. Benediction des poignards, de 7 (a- Gnomentanz T PnppFR '■(b. Gavotte u' ™prER- 8. Grosze Fantaisie nach Motive der Oper »Tannhauser" Rich. Wagner. Bij het in het laatst dezer week gehouden eindexamen aan het Gymnasium alhier, zijn geslaagd voor getuigschrift A de heeren L. L. F. André de la Porte, D. Horseling en H. H. Schipper. Afgewezen werden twee candidaten, terwijl met één het examen wordt voort gezet. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 Juli 1896. Tarwe fö.Rogge f0Boekweit f0.— Appelen f 0 00 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f 0.a f 0 00. Zandaardapp. f2.50 a f 4.00 Hoendereieren f2.80 a f3.30 per lOOst. Eenden f 0.a f 0.Boter f0.95 a f 1.15 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoètem. kaas 0.f0. Kippen f0.60 a fl,00 Kuikens f 0.90 a f 1.10 Piep kuikens 0.30 a f 0.60 Ganzen f0. f0.Eenden f0.60 a f 1.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0 Tamme f0 30 a fl.Duiven f0.40 a f0.60 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f35. Biggen f 4.a f 6.50 Schrammen f 10.a f 12. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; 40 heet. Zandaardappelen 30000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kdo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 25 zeugen 260 biggen en 20 schrammen. Napoleoii en een automaat! Een der beste en meest vertrouwbare chroniquers van den tijd van Napoleon I verhaalt van een vermakelijke schaak partij, die de keizer met een automaat gespeeld heeft. Kempelé, een bekend mechanicus, be kend vooral onder de officieren om de wondermooie kunstarmen, die hij wist te maken, had een prachtig bewijs van zijn kunnen gegeven in de vervaardi -ing van een automaat, een pop die, op het leven na, een compleet mensch was. In het salon van den prins de Neufchatel maakte de keizer met Kempelé's meesterstuk ken nis. Hij bekeek het van onder tot boven, zette zich loen in een stoel neer en zei lachend: »Tusschen ons, kameiaadl De automaat knikte met het hoofd en toen een schaak tafeltje gebracht was, noodigde hij den keizer met een inooie handbewe ging uit het eerst te zetten. De partij begon. Na eenige zetten, schoof de keizer expres een stuk fout. De automaat salueerde en verbeterde de zet. Napoleon maakte een tweede fout. Weer verbeterde de automaat. Je hebt gelijk, vriend, zei Napoleon en maakte voor de derde maal een fout. De automaat schudde het hoofd en de hand op het schaakbord brengende, wierp hij alle stukken om. De partij eindigde zóó met een neclat de rire." Brand te Metz. De brand te Metz van Dinsdag-avond inderdaad zeer ernstig geweest. Er hadden verschillende ontploffingen plaats, waardoor achtereenvolgens verscheidene menschen gedood of gewond werden. Bovendien had er een paar maal een groote paniek plaats, waardoor de bijeen verzamelde menigte wegvluchtte en er verscheidene menschen onder den voet kwamen. Volgens nog niet gehe vestigde berichten moeten er een twen Woei tal dooden en een een veertig-tal ger pr t den zijn. Ook is de stoffelijke sci j pij i ontzaglijk groot. "8. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, die ter er langing van het Eereteeken wegens eer vollen, langduriger, werkelijken dienst bij de Schutterijenin de termen van het Koninklijk besluit dd. 5. December 1851 (staatsblad no. 149) mochten ge komen zyn en verlangen met het eere teeken te worden begiftigd, dat zij zich tot het doen der vereischte aangifte ter Secretarie kunnen vervoegen op Woens dag, den 8. Juli a.s., 's morgens tusschen 10 en 4 uur. Amersfoort, den 1. Juli 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, GROENEBOOM, Weth. lo. Br. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. HritGELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 23 Juni. Nicolaas Johannes, z. van Nicolaas Christiaan de Wit en Eva Bosch. 24 Juni Geert-uida Wilkelmina, d. van Dirk Jans en Hendrika Palstra. Johan Clasinus Adrian us, z. van Hendrik Jan van den Brink en Clasina Dekker. Johanna Carolina, d. van Johannes Gerrit van Unen en Theresia Breur. 27 Juni. Arie, z. van Johannes van Loenen en Mar- grietha Quint. 28 Juni. Gerritje, d. van Cornells Berkloo en Alijda Apeldoorn. 2 9 Juni. Rik Teunis, z. van Brand Hofland en Margrietha Riksen. Jacoba, d van Gijsbertus Hermanns Gerardus Lambrechts en Maria Gouw. Jacobus, z. van Jacobus Gouw en Elisabeth Hagebeuk. 30 Juni. Anna Maria, d. van Jan Hellevoort en Anna Maria van Keulen. Johanna Helena, a. van Joannes Wilhelmus Worsteling en Geer- dina van Doorn. 1 Juli. Joseph, z. van Theodorus Corbee en AUegonda Josephina Delmee. GETROUWD: 1 Juli. Abraham Johau Hendrik van Eijkeleuburg en Aartje van Hoevelaken. OVERLEDEN 25 Juni. Everardus Rol ler 18 j. ongeh. 24 Juni. Adriana Maria Anna Jagers 2 m. 27 Juni. Harm Meijer 2 0 j ongeh. Leusdeu. GEBOREN29 Juni. Margaretha Geer- truida, d. van Eibert Kuijt en Gerritje van Leu veren. GETROUWD2 Juli. Gerardus Smink, wedr. van Stijntje Groenestein en Hendrika Boersen. Quirinus Adrianus Petrus Roe ien en Wilhelmina Keijzer. Stoutenburg. GEBOREN: 29 Juni. Fennetje, d. van Petrus Kuijk en Aaltje van Batenburg. OVERLEDEN 25 Juni. Everardus Rol ler 18 j. ongeh. Woudenberg. GEBOREN27 Juni. Rijk, z. van Wil lem Koudijs en Johanna Boeschoten. 30 Juni. Wilhelmina, d. van Willem van Kolf schoten en Hermijntje Moesbergen. 1 Juli. Breunis, z. van Aart de Kruif en Jannetje Wols winkel. ONDERTROUWD: 26 Juni. Hendrik van Ginkel 26 j. en Jacomijntje Bouman, wed. van Gei rit van de Glind 35 j, OVERLEDEN1 Juli. Een levenl. aang. kd. m. g. van Peter van de Lagemaat en Willempje Aarsen. ila t Orrder redactie van J. W. TE KOLSTÉ. Van J. T. KOUWENHOVEN te Warmond. Zwart. t abed Wit. Wit geeft in 2 zetten mat. Stand der stukken. Wit: K. d 8, D. b 6, L. b 1, L. a 3, P. c2, P. c 6, a 4, e 5, e 2, f5. Zn\: K. d 5, P. c4, f7, li 3. Oplossingen, inzendingen enz. worden inge wacht aan het bureau van dit blad of aan het adres van den redacteur; Damlust te Utrecht. Oplossing van No. 77. 1)—c 8.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2