Gemengd Nieuws. PROVINCIALE BERICHTEN. I Staten van Utrecht benoemd tot lid van de Commissie van aanslag voor de Be drijfsbelasting de heer 6. A. Kamp. Dr. K. H. J. Koker, sedert 12 Au gustus 1879 leeraar in de Grieksche taal en letterkunde aan het Gymnasium hier heeft wegens gezondheidsredenen tegen 1 September als zoodanig ontslag ge vraagd. J.l. Woensdag deden de Burgerwee' zen andermaal bun jaarlijkscb tochtje Per rijtuig werden Ameronaen, Wage ningen, de Grebbe en de Waeeningsche berg bezocht, terwijl Oranje Nassau-oord bezichtigd werd. Zeer voldaan keerden ze 's avonds huis waarts, hoogst dankbaar aan den weezen vriend, die hen bij testamentaire beschik king in de gelegenheid stelde jaarljjk zulk een tochtje te doen. Bij Kon. Besluit is de kapitein H. J. F. van Overveld, van het 5e reg. inf., op zijne aanvrage, voor den tijd van zes maanden op non-activiteit gesteld buiten bezwaar der schatkist. De Uitslag der admissie-examens voor de Hoogere Burgerschool is als volgt Tot de Ie klasse zijn toegelaten C. J. H. van Eek, P. van der Eist P. N. van Bavel, G. Wijnaendts, J. G W. de Bruyn, H. J. D. van Wessum A. H. J. Nord, J. H. L. Frijda, P. H Burgers, C. C. W. van Gauswijk, G. H Nord, J. W. F. M. de Jong, H. van Cap pelle en voorwaardelijk: A. van Helsdin- gen, J. H. van den Bergh, H. W. ter Haar Romeny en J. van de Kamp, ter wijl 9 van de 26 candidaten voor deze klasse zijn afgewezen. Tot de He klasse zijn toegelaten: A. C. J. Vreedenberg, W. Schut, T. M. Vuerhard, H. C. Moinat, J. Scheffelaar Klots en voorwaardelijk L. Bast. Tot de Ille klasse zijn toegelaten H. R. Kruijt; voorts nog voorwaarde lijk: A. H. L. de Bel en Mej. P. H. C. Brandt. Donderdagmiddag vernam de spoor wegarbeider H. van Essenburg, in de nabijheid van het station der staatspoor alhier, geschrei, dat uit een greppel scheen te komen. Naderbij komende be meikte hij dat er aan de kant van dien greppel een kind lag. Na het te hebben op.enomen bleek hel een jongetje van ongeveer drie maanden te zijn. Het kind werd daarop aan de politie toevertrouwd. Naar wij vernemen werd het knaapje in de registers van de burgelijke stand ingeschreven onder den naam van Hen drik van de Greppel. Bij het eind-examen aan de Rijks- latidbouwschocl te Wapeningen gr houden is o a. geslaagd onze stadgenoot, de heer S. Warmelo die ook liet getuigschrift voor volbrachte drie jarige studie heelt ontvangen. De heer J. v. d. Akker assistent aan het postkantoor alhier, wordt 1 Aug. a.s. als zoodanig eervol ontslagen. De Raad der gemeente Amersfoort zal op Dinsdag, den '14. Juli 1896, des namiddags ten i'/, ure, vergaderen tei behandeling der volgende punten: 1. Voorstel van den heer J. G. Kleber ten aanzien eener wijziging in de veror dening op de inkomsten-belasting, met rapporten der afdeelingen 2. Voorstel tot het aanschaffen van een velocipède ten gebruike van den ge meente-opzichter. 3. Verzoek van den heer Dr. K. H. J. Koker om eervol ontslag als leeraar aan het gymnasium. 4. Benoemhig van twee regentessen voor het burgerweeshuis. 5. Benoeming van een Ambtenaar van den burgelijken stand. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3e militaire ariondissement te Arn hem van den 9 Juli 1896, is A. Poel stra, milicien bij het 5e Regiment infan terie, schuldig verklaard aan: en hoop voor de toekomst zal mededeelen, en zijn hart klopt snel, als hij zich reeds verbeeldt, het zwak toestemmend gefluis ter harer dierbare stem te vernemen. O-ylh, die zoo vrij van ijdelheid is als het maar mogelijk is voor iemand van haar geslacht om dat te wezen, wordt dien avond in zekeren zin getroffen door eene bijzondere vrees over haar uiterlijk voor het eerst in haar leven zoude zij gaarne schooner wezen dan zij is. Zij keert zich met eene kleine zucht van den spiegel af; haar eigen beeld is reeds uit haar oogen weggestorven, en zij ziet het gelaat dat voor haar het schoonste ter wereld is en de oogen, die zulk eene onuitsprekelijke betoovering inhouden. De gedachte alleen van zich in zyn bij zijn te bevinden, zendt eene trilling door het hart, dat gewoon is zoo regelmatig en kalm te kloppen. Wanneer zij thans bidt, dwingt zij zich tot tienvoudigen ijver en toewyding, uit vreese dat hare liefde voor zijn schepsel haar Schepter zou beleedigen. Zij durft zich niet afvragen of Lord Ryvendale iets om haar geeft; zijn teedere manieren, zijn blikken, die huar tot in de ziel door dringen, kunnen wel alleen gewoonten zijn, zooals de mannen zijner wereld die in acht nemen jegens vrouwen. Het is juist ruik een avorid als die ge- I. Diefstal in de Chambrèe ten nadeele van een kameraad. II. Diefstal, en veroordeeld tot I. eene militaire gevangenisstraf voor de tijd van twee maanden, II. eene gevangenisstraf voor de tijd van eene maand, alsmede in de proces kosten. Bij vonnis van den krygsraad in het 3e militaire arrondissement te Arn hem van den 9. Juli 1896 is L. Jalerik milicien verlofganger der lichting van 1889 bij het 5e Regiment inf. nterie vri]- gesproken van desertie, en is bevolen zijn ontslag uit het arrest. De adjudant-onderofficier A. van der Meuten van het le bataljon 5e Regi ment infanterie, is teDgevole van lichaams gebreken ontslaan in en door den dienst ongeschikt bevonden voor de verdeie waarneming van den dienst, en zal lot het bekomen van pensioen worden voor gedragen. De korporaal J. Timmer der 5e Batterij le Reg. Veld-Artillerie is gis terenmorgen tijdens de militaire marsch op de Utrechtsche straatweg nabij de 2e tol, met zijn paard gestort, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen uit het kamp bij Zeist. Na ver bonden te zijn, werd hij naar het mili taire hospitaal alhier vervoeid. Den 17. Juli a.s. zal het overgangs examen van hel le naar het 2e studie jaar van den Cursus plaats hebben bij het 5e Regiment infanterie, waaraan door do navolgende onderofficieren allen leer lingen van hel le studiejaar zal worden deelgenomen t.w. de sergeanten W. Meijer Timmerman Tliijssen, J. H Quan- jer, W. A. L. Soetbroodt Piccardt, H. A. Fischer, H. J. Ephraim, C. C. Schinout- ziguer, J. J. de Kroes en L. Edema. De commissie van examen is dezelfde als die welke werd benoemd, voor het afne men van het examen voor de toelating tot het le studiejaar van die inrichting. Programma der muziekuitvoering op Dinsdag 14 Juli, des avonds half acht. te geven door het Stafmuziekkorps van het 5e regiment ir.fantei ie, onder directie van den heer G. K. G. van Aken, op het terras van Amicilia. 1. Echtes Wiener Blut (Vienna up to date) Maisch Kohzaie. 2. Ouverture Hongroise Kéler-Béla. 3. «Rheinsagen" Walzer-Tonge- malde Nehl. 4. Fantaisie nach motive deroper fStradeila" Von Flotow. 5. Ouverture «Friedensfeier" C. Reinecke g (a. Chant Patriotique Chinois Bach. (b. Aubade Prmtaniére La Comiie. Ia. Sérénata Moszkowski. b. Toreador et Andalouse aus Bal Costume" Rubinstein. 8. Hommage a Fr. Chopin, Grande Fantaisie J. H. Bekker Baarii. De verjaardag van de Koningin Regentes zal te Baarn op initiatief van de verfraaijings commissie gevierd worden met een groot feest in het Prins Hen d/ikpark op de hoogte van het bad! tel. Voor 31 Augustus is men ook reeds druk in de weer. Een voorloopige commissie is uit eene vergadering benoemd om de zaken voor te bereiden. Deze commissie bestaat uit de heerenG. Bakker, F. Pluim, J. H. van Dodeweerd, W. Daniels en J. H. van Dapperen. Hoevelakeu. Voor de vervulling der betrekkin»; van hoofd aau de open bare lagere school alhier, hebben zich 20 sollicitanten aangemeld. Door eenige ingezetenen is een adres aan den Raad dezer gemeente ge zonden, met verzoek de openbare lagere school op te heffen. Van andere zjjde wordt de Raad evenwel eveneens per re kwest verzocht de school in stand te houden. Ra Ra wat is dat? wichtige van haar eersten maaltijd op het landgoed. Voor Riette is de partij minder vroolijk en aangenaam, maar er ontbreekt niets aan Osyth's geluk. Lord Ryvendale's oogen zoeken haar meer dan uoit; zijne stem heeft eene teedere bui ging, wanneer hij zich tot haar richt, en hare zachte ziel is overstelpt door een ongekend geluk. Zij weet ter nauwer nood hoe het komt dat zij zich wederom met hem in den tuin bevindt, ter zelfder plaatse, waar hij haar zijne hartstochte lijke en bittere bekentenis aflegde. Maar hij is dezelfde niet van avonder ligt geene droevige ontevredenheid in woor den of houding; hij schijnt veeleer eene soort van half bedwongen verrukking te gevoelen. Hij heeft zijn tv ijfelingen ver bannen, zijn geweten in slaap gewiegd; zijn eigen wil is hem op nieuw eene wet. De vreugde van alle menschen, die eene schoone, nieuwe liefde gevoelen, vervult hem, met het verlangen en de eerlijkheid vóór hem om hare zoele ippen de bekentenis te ontlokken dat hij, eveneens, haar dierbaar is. Hij spreekt ter nauwernood, totdat hij haar getracht heeft ter plaatse, welke in zijne herin nering zoo vost met huar verbonden is geweest, van af dat eerste gesprek met haar, maar het stilzwijgen brengt hen geen van beiden in verwarring. In de Wo ii den berg. Maandagnamiddag is de boerenhofstede »de Doode Stok" alhier totaal afgebrand. Vermoedelijk is de brand door den bewoner E. Hooijer, een ruw en onverschillig man, zelf gesticht. Toen de brand was afg^loopen werd zijn lijk door de gemeente veldwachter J. Kortes in een moddersloot op eenige meters afstands van het huis gevonden. De inboedel is grootendeels gered, en van de gebouwen, die verzekerd waren is alleen hel huis verbrand en heelt de brandweer, die spoedig ter plaatse was het bakhuis, de schuur en den korenberg kunnen behouden. De ex-keizeriu Eugenie. De vroegere keizerin Eugenie bezoekt tegenwoordig haar Spaansch vaderland, waarbij zij trouwens streng haar incognito zoekt te bewaren. Zij reist onder den naam van gravin van Pierrefons er. wordt vergezeld door de hertogin De Rivoli. Welke gedachten kunnen in de vroe gere keizerin zijn opgekomen, toen zij na lange, lange jaren weer aan den zonnigen oever van den Darro stond, door de straten van Granada liep en het huis no. 42 der Culla de Gracia zag, waar een inschrift nog meldt, dat ihier Donna Eugenia de Guzman y Portocarrero, thans keizerin van Frankrijk is geboren". Het opschrift draagt het jaartal 1867, en de raad der stad verklaart daarop verder, dat hij dit herinneringsteeken heeft laten plaatsen ter eere van de vorstelijke land genoote. Den 5deu Mei 1826, dus vóór 70 jaar, was het, dal Eugenie daar werd geboren in een der kamers, die de tegenwoordige eigenares, de markiezin de Viednia, nog altijd in den oorspronkelijken toestand houdt. Zij werd er geboren als de tweede dochter van den graaf van Moniyo. Het huis heeft overigens niets bijzonders, maar het is met zijn ruime patiot in welks m dden een bron staat, met zijn ruime vertrekken gelijkvloers voor den zomer, en op de eerste verdieping voor den winter, een model voor de huizen van den adel in Gianada. Vandaar trok zij, op nog jeugdigen leeftijd, inet haar moeder en haar zuster, de latere gravin van Alba, zooals men weet, naar Madrid tot zij in 4853 als gravin van Teba ver loofd werd met keizer Napoleon. Bij haar landing in Malaga zond de weduwe van Napoleon III terstond een telegram van begroeting aan de koningin- regentes, die dat dadelijk beantwoordde met et-n uitnoodiging om naar Madrid te komeri, hetwelk de ex-keizerin echter weigerde. De vroeger zoo hooggeplaalste Vorstin kan zich intusschen nog in een zeer goed geheugen verblijden. Aan een der stations vóór Granada sprak zij bijv. den markies van Valdecannes, dien zij het laatst ge zien had in Parijs in haar dagen van den hoogsten glans, met zijn naam aan en praatte eeriigen tijd met hem. Ouderdom en ongeluk hebben natuurlijk hun stem pel gedrukt op haar gelaat. Ook is heur haar sneeuwwit en de vroegere Koningin der mode, draagt nu een heel eenvoudig zwait gewaad. Thans is zy zoo goed als van de wereld afgestorven, er was een tijd, «lat zij die beheerschte. Audiëntie bij eeu negerkouingin. De Fransche journalist Blnvet beschrijft een audiëntie bij koningin Ranavalo van Madagascar. Zij is den journalisten niet genegen, daar zij zich veroorloven haar doen en laten onbevangen openbaar te maken en te beoordeelen. De koningin ontving Blavet echter zeer welwillend, daar hij door den militairen resident iri hoogst eigen persoon aan haar werd voor gesteld. De koningin droeg een kersrood kleed Htlas met crème poffen en was ge zeten op een leunstoel van verguld hout met vuurroode zijde overtrokken. De dam^s en heeren van haar hof, die in het verre van prachtig ingericht vertrek stonden en zaten, hudden uilen spuwbakjes voor zich staan, waaraan zij als onverbe terlijke tabakskauwers behoefLe hebben Tegen den troon leunde een reusach tige pop, de eenige, die geen tabak kauwde; Ranavalo zag dat het oog des bezoekeis op de pop rustte en zeide bij wijze van verontschuldiging; »I)it speel goed hoort niet v»n mij, ik ben boven den leeftijd, waarin men met een pop speelt.f Ieder weet echter dat de ko ningin er vermaak in schept de pop, welke generaal Duchesne haar met een geheele uitrusting heeft geschonken, aan en uit te kleeden. Ranavalo zou gaarne naar Parijs gaan, maar ze zuchtte toen zij zeide: »Het ligt te ver van hier, te ver van hier.€ stilte van den prachtigen avond heeft zich eene betoovering van hen meester gemaakt; voor Osyth schijnt het met meer de gewone dagelijksche weield; zelfs Alsager, voor wieu «Ie eenige nieuw heid van het geval is dat zijne liefde een nieuw voorwerp heeft, voelt zijn aderen zwellen van genot bij de heer lijke schoonheid der geheele omgeving. Wordt vervolgd). Bij deu keizer van Aethioplë. Een Franschman is in de gelegenheid geweest 22 Mei van dit jaar den intocht bij te wonen van Menelik in zijn hoofd stad Abdis-Ababa, en is daarbij aan den Negus voorgesteld. Een coriespondent uit Parijs deelt daaromtrent mede: *Vier dagen lang presideerden de negus en zijn gemalin in de schilderachtige tent legerplaats de overwinningsfeesten. Aari de overvloedige maaltijden werd ook deel genomen door de gevangenen, die zich hel >brood der \erbanning" goed lieten smaken. Het culminatiepunt der feesten was de kannonnade, waarbij om den soldaten genoegen te doen een dorp met bommen en granaten werd beschoten, waarvan de bewoners zich insgelijks in de legerplaats bevonden en vroolijk mede feestvierden. Zij hadden de keizerlijke belofte ont vangen,dat in plaats van hun verbrande hutten zich spoedig steenen hutten zouden verheffen. Menelik toonde zich zeer in genomen met het feit, dat men zich in Europa zoo voor hem interresseert. Hij verzamelt alle geïllustreede tijdschriften, waarin zijn portret voorkomt, ook de cari- catuurbladen. Hij verzocht den Fransch man uit de groote massa brieven, die hij had ontvangen, eenige te giijpen. Ook Duitschland is vertegenwoordigd, met name door brieven van de naar postze gels hunkerende jeugd. Een jong meisje zond liet afschrift van een gebed, dat in haar familie steeds in eere is gehouden. Mer.elik is godsdienstig, maar geen dwe per. Toen de Engelsche tijdschi ilten eenigen tyd geleden een valsche brief met de onderteekening Menelik hadden afgedrukt, welke van mystische zinnen overvloeit, wilde de negus daartegen bij de redactiën protesteeren, doch liet zich van dit voornemen afbrengen. Een vraag van den Franschman, of Menelik j>Parijs en het overige Europa" zou bezoeken, bracht den monarch aan het peinzen. Een antwoord gaf hij niet. Gearresteerd. Een bende van 24 dieven en inbrekers is te Parijs door de politie gearresteerd. Reeds sedert een jaar was men de hoof den der bende op het spoor en werden zij door eenige rechercheurs, telkens in andere vermommingen, gevolgd. Zoo kwam inen de adressen van vele anderen te weten en op een gegeven oogenblik had tegelijkertijd de arrestatie der een-en- twintig en huiszoeking in hun verschillende verblijven plaats Daarbij werden de meest volmaakte stellen loopers, valsche sleutels, breekijzers en andere instrumenten ge vonden. Een had een operateurskistje waarmede hij gewoon over de straat wandelde; men zag hem dan voor een dokter aari, maar het kistje was vol kun stige inbrekerswerktuigen. Een ander had een bepaalde studie van brandkast- slóten gemaakt; geen slot, beweerde hij, hoe kunstig ook of hij zou hel binnen drie uren openmaken. Bovendien werd een geheele garderobe van de meest ver schillende kleedingstukken, benevens val sche baarden, pruiken en snorren gevon den, waarmee de dieven zich onkenbaar maakten. Men meent in hen de daders van min stens 200 diefstallen, in de laatste jaren gepleegd, ontdekt te hebben. Alleen in 489J maakte zij een waarde van frs. 338,000 aan geld en kostbaarheden buit. Zij waren medeplichtig aan den bekenden diefstal bij Cordewener te Brussel. Een rijtuig vol byouterieën, kerkver- sieringen, kostbare stoffen, goud- en zil verwerken is door de politie naar het hoofdbureau overgebracht. Men vreest dat de bende internationaal is en rnen er slechts eeD onder-afdeeling van te pakken heeft. Het centraal-be- stuur vermoedt men bevindt zich in Amerika: een eminente dief moet er het hoofd van zijn. De leden der bende leefden er goed van een had een villa laten bouwen, waar het vaak lustig toe ging- Onterfd. New Yurk heeft zijn beroemde zaak: De A meiikaansche miljnnnair Cornelius Vanderbilt, heeft zijn zoor. onterfd. Daar voor had hij een degelijke reden. Want die zcon wil trouwen. Dat vindt trouwens de vader niet zoo erg, maar wel, dat die zoon bij ziju huwelijk meer de inspraak van zijn hart volgt <lan zijn eigen be lang. Want de uitveikorene van den jongen Vandei bilt is een miss Wilson, die niet tot de rijksche familiën van New- Yoik behoort. Zoo heel arm is ze ook nog niet, haar vader wordt op 15 miljoen dollars geschat, maar dat moet miss Wilson deelen met vier broeders en zus ters, zoodat zij maar kan rekenen op 3 miljoen dollars. En de zoon van den rijken Vanderbilt heeft maar een parti culier vermogen van een honderdduizend dollars en een betrekking als ingenieui bij de Central Railway Comp. Honger lijden zal hel paar zeker wel niet in de toekomst, maar hoog in aanzien zullen zij ook niet staan bij de dollar-menschen van New-Yoik. Ondertusschen beweert men, dat de oude Vanderbilt meer boos is omdat zijn zoon juist een Wilson koos, dan omdat hij een niet-rijke namde Wilsons nl. behooren tot die groep miljonnairs, die steeds in vijandschap .stonden met de Vanderbilts, en dezen veel afbreuk heb ben gedaan. Daar zoowel de oude Van derbilt als de zoon stijfkoppen zijn, ver wacht men, dat de breuk tusschen beiden onheelbaar zal blijken. Dienstbodeu-plaag. Een familie in Brooklyn heeft dezer dagen ondervonden, wat 'tzegt, een meid te houden. Het nieuwe dienstmeisje was twee dagen in huis geweest, had goed gewerkt en lekker gekookt en werd door de familie reeds als een model beschouwd. Den derden dag echter was het eten aangebrand, en mevrouw maakte aan merking. De meid werd brutaal, mevrouw boos en eindelijk werd de meid wegge jaagd. Zij was echter niet tevreden met het geld, dat haar aangeboden werd, wilde de week uitbetaald hebben,en toen mevrouw terugkwam van het zingen van haar klaagliederen bij de buren, vond zij Mory in haar kamertje verschanst. Een politie-agent met een paar helpers had de grootste moeite om de schoppende, krabbende en bijtende meid het huis uit te krijgen, en daarna ging mevrouw de schade opnemen, die Mary onder de hand nog had aangericht. De olieverfportretten in het salon waren de oogen uitgestoken en neus en ooren afgesneden in de piano waren verscheidene emmers water gego ten de klok was op den vloer te pletter gegooid en pannekoeken met stroop waren op de ruiten geplakt. In andere kamers was eveneens schade aangericht, zoodat die model-meid de familie duur te staan komt. De vrouw des huizes denkt er over in het vervolg alle meiden te schuwen en zelf haar werk te verrichten. BURGELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN1 Juli. Bertus Johanues, z. vau Johannes van Leijenhorst en Mechteld Bliekendaal. Hendrika Willemina, d. van Johannes van der Laan en Hendrika Wille- mina Beek. 2 Juli, Johanna Petronella, d. van Paulus Johannes VN ijnen en Geertruida Koekoek. Johanna Alberta, d. van Tomas Toinassen en Maria Kleinhoven. 5 Juli. Albert, z. van Gerrit Hooijer en Aartje van den Broek. Barend Johannes Arend, z. van Johannes Arend Stoopendaal en Catha- rina Jacoba van de Water. 7 Juli. Wou- terus. z. van Aart van Egdom en Johanua Willemijna Wiggenraad. 8 Juli. Hermann Heiurich, z. van Pieter Adrianus Mouthaan en Cornelia Pieternella Laging. Elisabeth Maria, d. van Hendrikus Pas en Petronella Alffrink ONDERTROUWD: 3 Juli. Adriaan Le- bret en Christina Deliana Tengbergen. GETROUWD: 8 Juli. Nathan Hilversum en Jentje van der Horst. Cornells van NieuweD huizen en Willemina de Gaus. OVERLEDEN 2 Juli. Elisabeth van Pla- teringeu 18 d. 3 Juli. Augustiu Olvers 8 m. Elisabeth Maria Kuiks 17 d. A Juli. Neeltje Pronk 62 j. echtg. van Jacobus Johanues Vervark. 7 Juli. Engelina Coe- nen 52 j. ongeh. Hoogland. GETROUWD1 Juli, H. Traa en R. Houtveen. OVERLEDEN2 Juli, Steventje Botter- blom, 81 j., wed. Jan Bouwman.7 Juli, G. Mijnten, 65 j., echtg. van B. van de Bunt. Hoevelaken. GEBOREN6 Juli. Aart, z. van T. van Soeren en G. van de Biezen. LeuHdeti. GEBOREN: 6 Juli. Johanna Maria, d. van Jan Kerkhof en evertje van der Geer. OVERLEDEN: 4 Juli. Petronelle Koller, 76 j. wed. van Jan van Bern. Stoute» burg. GEBOREN4 Juli. Jan, z. van Cornelis van Esveld en Ruthera van Ruitenbeek. OVERLEDEN5 Juli. Antonij Ossen drijver, 76 j. wedr. van Maria Kuijer en echtgenoot vau Bartje van Brakel. Woudenberg. GEBOREN: 3 Juli. Cornelia, d. van Aart van de Weerd en Nelletje Versteeg. 6 Juli. Geirit, z. van Gerrit van de Meent en Gijsbertha van Donselaar. 8 Juli. Albcrtus Arris, z. vau Hendrika van Doorn. Hendrik Christiaanz. van Hendrik Vne- ling en Christina Elsina de Waal Jan Willem, z. van Willem Hendriksen en Gerritje van deu Brink. 9 Juli Anton Peter, z. van Gerardus Bernardus Jacobus Versteeg en Trijntje Mantel. GETROUWD: 4 Juli. Anton ter Broek, 26 j en Angenita Groenewoud, 21 j. OVERLEDEN: 0 Juli Evert Hooijer geh. met Teunisje Ploeg, vroeger wed. van Geertji. Veldhuizen, 63 j. 8 Juli. Hendrik GerarjJ van Nieuwenhuizen, 7 weken. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 10 Juli 1896. 0.Boekweit f Cl n f0.a f 0.NieiZ daardapp. f3.00 a f Tarwe f0.Rogge f0. Appelen f 0 00 a f 0.00. Peren f 0. aardapp. f 0.a f 0 00. Zandaardapp. Hoendereieren f3.00 a f3.50 per lOOst. Eei f 0.a f0.Boter f4.00 a f 1.15 per kilo. garine f 0.a f 0.Zoetem. kaas 0.f Kippen f0.60 a f0.90 Kuikens f 0.60 af 1.10 kuikens 0.30 a f0.60 Ganzen f0. f0. f0.60 a f 0.90 p. st. Jonge f0.a f0. f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a Tamme f0 30 a f 1.Duiven f0.40 a fö Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.-, Biggen f3.a f6.Schrammen f8.—] Aangevoerd waren ongeveer hec' heet. Rogge; heet. Boekweit: Appelen; heet. Peren; 0 heet. F len; 45 heet. Zandaardappelen 30üf dereierenstuks Eendeneieren ter; kilo Magarine; kilo Kaa- 30 zeugen280 biggen en 5 sch eet. K lOOOfif t; I aa I 4.00 idea lar- 0.— ,'icp- -nden Hazen (0- ,.b0 paar (35.- - a t Tarwe. 00 heet. jeiaardappe- stults Hoen- 1500 kilo Bo- s; stuks Vee. "irammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2