PROVINCIALE BERICHTEN. Plaatselijke berichten. Gemengd NieUWS. SCHAAKAFDEELIM. Probleem No. 82. IÉ gjj ÉP jjj f W 11 fi wfk' M* tiü ill HP ill éi In Den Haag heeft zich eene rege- lingscommissie gevormd om den aanstaan den 55 jarigen gedenkdag der overwinning van het Noord-Nederlandsche leger bij Leuven en Bautersem niet ongemerkt te Baar». Door wijlen den heer Mr. •S. P. baron van Heemstra den 12 Juli laten voorbijgaan. Men wil dien dag tot I j.l. te Arnhem overleden, is aan de N. een feestdag maken voor de weinige rid ders van het Metalen Kruis die nog in leven zijn. Het hoofdmoment van de feest viering zal zijn een optocht in lijtuigen met muziek aan de spits, naar het stand beeld van den vroegeren veldmaarschalk, later koning Willem II, die als bevelheb ber aan den slag van Leuven en Bauter- aem zulk eén schitterend aandeel nam. Aan den voet van het monument op het Buitenhof zal een krans worden gelegd als hulde van de wapenbroeders van 1831 aan den Prins, die hen in den strijd voorging Het zou der commissie, bestaande uit den eeresecretaris en den eerecommis saris der 3e sectie afdeeling 'sGravenhage der vereeniging «Het Metalen Kruis» den heeren R. H. Driessen en C. V. Doorschodt, aangenaam zijn, wanneer de gerechtigden tot het ridderteeken zich tot deelneming aan den optocht aan een van genoemde adressen meldden. Men raamt het aantal overgebleven H. armen alhier eene som van f 5000. gelegateerd Sclierpenzeel. Voor den rechter van instructie te Utrecht is in verhoor geweest de Wed. K. van hier, wegens het op 9 Juli j.l. te Amersfoort te von deling leggen van een kind harer dochter. Ds. G. Mansvelt alhier, komt voor op het viertal ter beroeping van een predikant te Groningen. 11826 14405 14412 20787 20817 20820 20838 20841 en 20854. Tezamen 22 prijzen Volgende trekkingen geschieden: 3e klasse 17—20 Aug., 4e klasse 31 Aug., 1—3 Sept. en 5e klasse 1416,2225, 29, 30 Sept., 1, 2, 610 Oct. De derde klasse bevat de navolgende prijzen: 1 van f25.000, 1 van f5.000, 1 van 2.000, 2 van f 1300, 5 van f 1000, 5 van f400, 5 van f200, 15 van f 100 en 1565 van f 45. (Geene nieten). Loten en gedeelten zijn ten voormel den kantore (Breedestraat, wijk E. 350) nog verkrijgbaar, doorgefoerneerde a f3.50 en klasikale a f 2 05 per Vso- Een schat gevonden. Een huis, staande tegenover het post kantoor le Winschoten en vroeger loebe hoorende aan de wed. R. Folkens, doch nu het eigendom van den heer J. D. van der Veen wordt verbouwd. Bij het uitbreken van een der vlceren vond men... een gemetselde brandvrije kast, waarvan niemand het bestaand vermoedde. 50 Meter, lange pijpen" wedstrijd, wed- I Volgens zeggen moet deze eene aanzisn" Morgen, Zondag 9 Augustus zullen op den Utrechtschen straatweg nabij het hotel «Rots en Dennenlust" Sport- en Volks feesten plaats hebben georganiseerd door Afdeeling II (provincie Utrecht) van den AlgemNederl: Wielrijdersbond. De wedstrijden die des namiddags ten 1 uur aanvangen bestaan uit: Wielerwedstrijd oud-strijders van 1830/31 in den Haag op I 'n het gecostumeerd langzaam rijden over I aarvar ruim 20. 150 Meter, lange pijpen wedstrijd, wed-gel?s Iijke hoeveelheid goud en zilver hebben bevat, wat èn voor den eigenaar èn voor trijd met potlepel en ei en de volkswed De laatste ceremonie van het ter I strjjden2Ó0 Meter hardloopcn op klom pen voor jongens van 10 tot 16 jaar, Touwtjespringen en kaarshappen voor meisjes van 10 tot 14 jaar. Voor eiken wedstrijd zijn fraaie prijzen bestemd tij dens de wedstrijden matinee musicale door een flink muziekcorps. Amersfoorlsche wielrijders gaat dat aarde bestellen van het stoffelijk overschot van prins Willem George Frederik van Oranje Nassau heeft te Delft plaats gehad. In tegenwoordigheid van graaf Dumo- ceau en den burgemeester van Delft zijn de overblijfselen gesloten in een metalen gebronsden kist, pl. m. 1 meter lang. Hierna is de grafkelder op de gebruike- I z'eni een en ander belooft gezellig te lijke wijze gesloten. J" Naar de Graafsche Courant ver neemt, zouden er bij de Koninginnen ernstige plannen bestaan het schoone landgoed »St. Jansberg» (Plasmolen c. a.) onder de gemeente Mook aan te koopen. Deze week worden daar eenige personen van het hof verwacht, met het oog op bo- vengenoemden aankoop. De memorie van antwoord op de Kieswet zal in de helft van de volgende week bij de Eerste Kamer inkomen. Zij, die het examen van geëxami neerd en beëedigd landmeter wenschen af te leggen, moeten zich daartoe vóör 15 Augustus e. k. schriftelijk bij het de partement van binnnenlandsche zaken aanmelden. Het gerechtshof te Den Bosch heeft eene beslissing gegeven, die voor alle inleggeis in de Rijkspostspaarbank van belang is. Het hof besliste nl. dat op gelden in de Rijkspostspaarbank ingelegd, beslag door derden mag worden gelegd door hen, die van den inlegger geld te vorderen hebben en dat deze" beslagleg ging kan geschieden onder den directeur van het postkantoor, waar het geld inge legd is. De eerste vraag, die het Hof besliste, was of de Rijkspostspaarbank een instelling op zich zelf is of eenvoudig een tak van staatsdienst, in welk laatste geval op gelden in handen van haar, die geen afgescheiden vermogen heeft, geen beslag kan worden gelegd. Het hof noemt de Rijkspostspaarbank echter een «door haar bezittingen, haar reservefonds en de garantie van den Staat gewaarborgde Staatsdepositobank en mitsdien een particuliere Rijksinstel ling». En de tegenwerping, dat het be slag niet mocht worden gelegd onder den directeur van het postkantoor, waar het geld was gedeponeerd, heeft het hof even eens afgewezen; de terugbetalingen geschie den toch door de postkantoren op aan wijzing van den direeteur der Spaarbank en dezen kunnen dus ook de betaling doen aan den crediteur van den inlegger. derpaal op zijn weg te zijn. Ziehier een gedeelte van zijn schrijven «Gij zult u zonder twyfel verheugen te hooren dat uw ontwerp gelukt is, en dat gij mij beroofd hebt van het geluk, dat thans mijne eenige hoop in deze wereld was. Ik bemin dat zachte, reine meisje met mijne gansche ziel. Ik hoopte, een beter man te worden, een zaliger leven te leiden onder hare zachte hoede. Toen ik haar het laatst zog, had ik alle reden om te gelooven dat zij mijn gevoe lens deelde; van morgen weigerde zij mij uit een ander oogpunt te beschouwen dan als een vriend. En ware het niet door een gelukkig toeval geweest, dan zoude ik nimmer ontdekt hebben dat gij het waart, aan wie ik de verwoesting mijner zoetste verwachtingen te danken had. En waarom, als ik u vragen mag, hebt gij dat gedaan? Is het uit beweeg redenen van wraak, of is het mogelijk dat gij het droombeeld zoudt koesteren, dat zulk eene handeling van uwe zijde met eene mogelijkheid mijne gehechtheid u zou kunnen doen terugwinnen? In dien zulks het geval ware, laat mij u dan zeggen dat ik den Hemel zou danken, indien ik durfde gelooven, u nooit terug te zien. Gij zjjt of zijl het geweest, eene vrouw van de wereldgij moet dus zeer goed weten dat eene betrekking als de onze niet immer kan voortduren. Ware de Hertog gestorven dan zoude ik u zoorzeker, in spijt van alles, gehuwd zullen worden. De le-luit. C. W. J. Rink van het I 2e reg. inf. wordt met 30 Sept. a.s. eer vol ontheven van zijn detacheering bij het le reg. veld-artillerie te Amersfoort en keert alsdan in het garnizoen der residentie terug. Aan het vereenigd post- en tele graafkantoor hier is alsnog werkzaam gesteld jhr. P. A. van Holthe, klerk der posterijen en telegraphie. Bij ministerieel besluit is de heer J. de Vries, thans klerk der inspectie van de directe belastingen hier, be noemd tot Rijksklerk. Een goedkoope trein van het Hol- landsche Spoor van Amersfoort, Baarn, Hilversum, Bussum, Weesp en Amster dam bracht Donderdag-ochtend 900 zigers te 's-Gravenhage aan. Tot onderwijzer met de acte voor de Fransche taal aan de R. IC. Parochiale school te Leiden is benoemd de Heer J. F. Luycx onderwijzer aan de R. K. Jongensscholen alhier. Door Ds. M. Teerink van Werken dam is het beroep naar de Gereformeerde Gemeente alhier aangenomen. Naar wij vernemen zal de verbou wing van het café «de Arend" worden herbesteed op Zaterdag 15 Aug. a.s. Door H. M. de Koningin-Weduwe, Regentes van het Koninkrijk is aan de boekhandelaren G. J. Slothouwer en J. Valkhof! alhier het recht verleend tot het voeren van Harer Majesteits wapen. De data, waarop de muziekuitvoe ringen door de stafmuziek van het 5e regiment infanterie op het terras der sociëteit Amicitia zullen plaats hebben zijn in afwijking met den in April vast- gestelden rooster gewijzigd en nu bepaald up: Zondag 9, Zondag 16, Maandag 24 en Maandag 31 Augustus. Het programma van het concert op morgenavond luidt als volgt 1. Hochzeits Marsch aus «Ein Som- niernachtstraum" 2. Ouverture «Leichte Cavallerei" 3. uNeues Leben", Walzer 4. Grande fantaisie de l'opéra »Hé- de vinders een niet onaardig buitenkansje zou zijn, daar de schat krachtens art. 642 B. W. voor de eene helft aan den eerste en voor de andere aan de laatster zou toebehooren. Aan 't bestaan der brandkast wordt niet getwijfeld, maar of 't bestaan van den schat niet door den een of anderen grappenmaker uit zijl duim gezogen is, wie zal het zeggen? Veend. Cf. Mendelssohn Bartholdy. Von Suppé. Komzak. rodiade" 5. Ouverture «Raymond ou Ie sé- crèt de la Reine" 6. Intermezzo sinfonico aus «Ca- vaileria Rusticana" Grande fantaisie dramatique sur des motifs de l'opéra »Der Freischütz", de C. M. von We ber. Grand potpourri populaire (op verzoek) Massenet. Amb. Thomas. Mascagni. Fr. Dunkier. Renaud. 352ste NriATü-LOTKUlJ. Tweede Klasse. Trekking van 5 en 6 Aug. (600 Loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 30. 1332 1532 1542 1690 1710 1730 1740 10578 10591 10611 10634 11761 11820 hebben. Maar er bestaat niet meer kans op zijn overlijden, dan op dat van u of mij. Ik maak u niet langer gelukkig; gij doet mij dat evenmin. Wilt gij er op aandringen dat, omdat gij ellendig zijt, gij mij tot rampzaligheid wilt doe men? Zal ik altijd de ketenen voort moeten slepen, die mij ondragelijk zijn geworden Wordt vervolgd). Omtrent het gebruik van squash schrijft de Amsterdamsche correspondent van het Dagblad De kasteleins hebben al is het dan ook niet uit pure menschlievendheid volstrekt geen bezwaar tegen dat toene mend gebruik van citroen met water en suiker. Zjj moedigen het zelfs aan, door den drank door middel van een stukje ijs in het glas nog verkoelender te maken. Ofschoon zij zoo'n «kwast" voor tien cents verkoopen, verdienen zij er meer aan dan aan bier. Er zijn dagen, dat de citroenen in het klein gevent worden, tien voor een dubbeltje, en daar maakt een deskundige toch minstens vijftig kwasten uit I Nu nog in rekening te brengen de suiker en bet koude water 1 Neemt men spuitwater, dan kost de kwast vjjf centen meerl Hoe aanzienlijk het gebruik van dezen drank in korten tijd geworden is, zal men eenigszins kunnen nagaan, als ik u zeg, naar ik uit onwraakbare bron ver neem, in een onzer grootste café's op een warmen Zaterdag en Zondag 80 kilogram «losse" suiker hoofdzakelijk voor kwasten is gebruikt. Het is anders opmerkelijk hoe bezwaar lijk het is om zoo'n nieuwigheid, die ge heel van de volksgewoonten afwijkt, hier ingang te doen vinden. Al wel zeven of acht jaar geleden kwam ik veel in een café, dat ook druk bezocht werd door menschen die bijna wekelijks over het Kanaal gingen, diamantslijpers of hande laars, die er prijs op stellen en voor wie het ook noodig is, altjjd helder van hoofd en zinnen te zijn. Die menschen hadden in Engeland de lemon squash leereri waardeeren en hier zag men hen nooit iets anders dan een «kwast" (citroen met water en suiker) diinken. Die drank werd toen met een soort van minachting aangezien: diamantslij- perskost, beweerde men. En van 't jaar is het een algemeene drank geworden; heeren en dames, jonge dochteis en jonge mannen en niet het minst de bezoekers vaa de volkskoffiehuizen waar zoo'n een «werkman" genoemd wordt ziet men haast allen met een kwast voor zich. En men behoeft zich niet meer bezig te houden met de lastige manipu latie van het uitknijpen van het stuk citroen. In het buffet is heL uitgeperste citroensap behoorlijk gefiltreerd in voor raad. Zou men eindeljjk het geluk gehad hebben een onschadelijken diank te vin den, die den dorst lescht en vei frischt en de zinnen niet bedwelmt, en waarvan niet de geringste verdienste is dat zij goed koop is en in den smaak blijft vallen? t Is te hopen I Zoo gaat het. Onlangs ging le Parijs de deur eener gevangenis open en er trad een man uit. Zjjn pakje onder den arm, stond hij een oogenblik op straat, alsof het volle dag licht, waaraan zijn oogen niet meer ge wend waren, hem hinderde, maar ook om nog eens, met een blik vol wrok, de hooge sombere muren te bekijken, die hem twee jaren van zijn leven ge stolen hadden, en dan om ijlings al die akeligheden te ontvluchten. Maar hij zag zich spoedig omringd, omarmd, met liefkoozingen overladen. Wat....! zjj waren dan toch gekomen, zijn vrouw en zijn kinderen, om hem af te halen en te verwelkomen I Dat was lief, maar zij moesten niet zoo kinder achtig schreien I Na een oogenblik waren alle tranen afgedroogd, en ging men heen, men liep snel als menschen, die een zwaar pak dragen, waarvan zij zich zoo spoedig mogelijk trachten te ontlasten, terwjjl de kinderen groote oogen opzetten, toen zij den vader zagen, dien zij in 2 jaren niet aanschouwd hadden, en die thans uit de gevangenis kwam. «Gij weet,« zeide de vrouw, «we wo nen nu aan den kant van Vauves". Hij schrikte: «Zoo ver!» «Maar ge weet,» hernam zij, en zocht naar de woorden, «de huur was te hoog ik moest iets zoeken, dat goedkooper was, op een zesde vetdieping daarginds buiten de vestingwerken. En dan, wat ons rest van huisraad. «Hoe van huisraad?» «Wel ja, hoe ik ook sloofde, 't was niet toereikend om brood voor de kin deren te koopen; 'tis zoo lang, twee jaren! Maar kom, alles is vergelen, nu gij er maar weer zijt.» Hij sloeg nu voor 't eerst zijn vrouw eens oplettend gade, en wat hij in haar ziekelijken gang en vermagerde trekken zag, getuigde van zooveel onlbeering en lijden, dat hij, toornig tegen zichzelven het hoofd op de borst liet zakken. En terwijl hjj zwijgend daarheen stapte gingen aan zij geest de vervlogen jaren voorbij, toen hij trouw iederen dag de hoogen bok van den omnibus innam, ge bruind van de lucht, verbrand van de zon, nat van den regen, koud van den wind, verblind van het stof, maar toch gelukkig het brood te verdienen voor de kleinen, en met zijn zweep als eer. scep ter de burgers in 't voorbijgaan groetend En toen de werkstaking; de ontevre denheid, die door allerlei kleinigheden met den dag toeneemt; de stormachtig' vergaderingen in Tivoli-Vaux Hall; de hoofden, die warm worden van de rede neeringen; de plotselinge staking van het werk, aangekondigd in een opge schroefde proclamatie; de lange dagen zonder brood en de nachten van toorn. En toen de stormen var. dwaasheden, die over alle werkstakingen gaan; de trams met vrouwen en kinderen omver geworpen, de vechtpartijen met de poli tie, de beleedigingen van de rechterlijke macht. Totaal: twee jaren gevangenis! Twee jaren, waarin hij, de eerzame arbeider, had geleefd met boeven en op lichters, terwijl zijn vrouw haar gezond heid had verwoest en de kinderen bon ger hadden geleden. «En Michot?» «Michot», antwoordde de vrouw, «nadat hij zes maanden om had, is weer bij de Compagnie wilde terugkomen. Men heeft hem niet willen terugnemen, en hij heeft zich een kogel door het hoofd gejaagd». «En Pommiet?» «Die zit nog: hij heeft drie jaren. Zjjn vrouw is van verdriet gestorven». «En Veiain? Faissias? Maroie?» «Allen in den doos». «En Planchard?» «Wie, Planchard?» «Ge weet wel, dat canaille, die de oor- raak van alles is, die ongeluksvogel, dat soort van advocaat, die ons tot de werk staking had aangezet en ons op de iram- ays had geworpen.Dat is er een wien ik met pleizier de ribhen zal bre ken, als hij zijn tijd uit heefi, want die moet toch minstens twintig jaar hebben «Houd toch je mond, ongelukkige!» «Waarom?» «Hij is lid van de Kamer!» Volksbanier Ontvluchting nit de strafgevange nis te Rotterdam. Was het eergisteren nacht op den Noordsingel rustig, als altijd, in de Strafgevangenis aldaar heerschte eene ongewone drukte, doordien om drie uur, op zijn gewone runde door de gebouwen, de adjunct-directeur tot de ontdekking was gekomen dat de gevangene Willem Aue H., 24 jaar oud, uit zjjn cel was ontvlucht, door een ijzeren tralie in den ventilatiekoker door te zagen. Or.midde- lijk werd de alarmklok geluid, klonken de electrische schellen, kwamen bewaar- ders toegesneld, en kwam de militaire wacht in het geweer. De vogel was evenwel gevlogen en nergens meer te vinden. Blootshoofds, zonder schoenen aan, en gekleed in zijn boevenpakje was hij vermoedelijk over het dak ontkomen. De hulp der politie werd ingeroepen en deze begaf zich terstond naar verschil lende familiebetrekkingen van den ont snapten gevangene. Bij zijn zuster, wonende in het Prove niershuis, had hij een paar laai zen gekre gen en haar verteld, dat hij een maand lang met het doorzagen van den ijzeren tralie was bezig geweest. Denzelfden had hij in de meubelnrfakerswerk- plaats nog 12'/, cent verdiend, die hjj tot zijn grooten spijt had moeten achter- 1 laten. Van zijn zwager, in de Schooter- boschstraat woonachtig, leende hij vervol gens een zwart cheviot pak en een pet met rechten klep. Hij beeft daarop de stad verlaten, veimoedelijk in de richting van Den Haag. Hij was veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf, waarvan hij twee jaren heeft ondergaan. Vdór zijn gevangenschap woonde hij in de Fabriek straat 32, Ook te Vlissingen, waar hij gevangenisstraf wegens desertie had on dergaan, is hij eenmial ontsnapt. Een later bericht meld, dat de vluch teling gisterenmiddag op den Coolsingel te Rotterdam it gearresteerd. RUROEI.IJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN29 Juli. Peter, z. van Abra ham Johannes Collet en Jacoba Gouw. Geertruida Adriana, d van Johan Daaiël Hillebrand Bartelsman en Antonia Antoinette Kouwenberg. 30 Juli. Elberta Frederika, d. van Elbarlus Heudrik Jan Meinen en Cornelia van Niekerk. 31 Juli. Willemina d. van Theodorus van Laar en Neeltje van Laar. 1 Aug. Herman, z. van Willem van Ginkel en Johanna van deu Brink. Jacobus Gerardus, z. van Jau van den Berg en Theodora Wellerd. Mavgrietha, d. van Wichert Buitenkamp en Marie van Dijk. Renger, z. van Cornells Johannes van Gin kel en Margaretha van Buren. 2 Aug. Anna Marie Geertruida, d. van Everardus Otte en Gertruidis Elisabeth Margaretha An- touia Henriëtte Niermann. 3 Aug. Jo hanna Aaltje, d. van Gerrit Johannes Bou- man en Johanna de Bruin. 4 Aug. Cornelia, d. van Renger Roethof en Maria Poort. ONDERTROUWD: 80 Juli. Dirk Pieters Jager en Hendrina Kroijenga. Evert Zoon en Hermeintje van 't Hoog. Gijsbertu9 van Winterswijk en Elsina van der Velden. Levie Hilversum en Branca Nabarra. GETROUWD5 Aug. Jan Karei Itnmik- huizen en Jacoba Maria Elisabeth van der Burgt. Cornelis Langgras en Johanua Yeenendaal. OVERLEDEN: 28 Juli. Maria Wilbel- rnitia Gijsberta Ruitenbeek lm. Elisa beth Johanna Hubertina Maria Hamers 21 j. ongeh. 29 Juli. Maria Elisabeth van Doggenaar 65 j. echtg. van Johannes Bos boom. Janna de Ruiter 6 m. Adriauus de Haan 70 j. wedr van Elisabeth van der Lith. 30 Juli. Cornelis Hubertus Antoon In den Kleef 57 j. wedr. van Grada Frede- rika Kerkkamp. 1 Aug. Jaanrje Boon 79 echtg. vun Jan de Vrije. - - 4 Aug. Jo hanna Ber lina Eversen 2 j. Hoogland. GEBOREN 2 Aug. Hendrik us, z. van Evert Kaas en Arnolda Papenburg. OVERLEDEN: 3 Aug, Een levenl. z. van J. Steenbeek en A. van de Brug. Lensden. GEBOREN: 31 Juli. Johauues,- z. van Heudrik Keijzer en Feitje Ossendrijver. Stouten burg. OVERLEDEN: 3 Aug. Antonius van Daatselaar 4 m. Woudenberg. GEBOREN: 30 Juli. Alida,d. van Barend Valkenburg eu Maria san der Maas. ONDERTROUWD: 6 Aug. Jan Versteeg, 24 j. en Hendrika van Doorn, 22 j. GEHUWD: 6 Aug. Elias Geijtenbeek, wedr. van Kinase van Dijk, 5 5 j. en Hen- drikje Robbert9en, 23 j. OVERLEDEN1 Aug. Matthijs Jansen, wedr. van Jannetje van Rooijen, 76 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 7 Augustus 1896. Tarwe CO.— Rogge f0— Boekweit f0.— Appelen f 0 00 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f 0.— a f 0 00. Zandaardapp. f 1.40 a f2.00 Hoendereieren f3.50 a f4.00 per 100 st. Eenden f0.—a f0.— Boter f 1.15 a fl.30 per kilo. Mar garine f0.— a f0.—Zoetem. kaas 0.— f0.— Lippen f0.60 a fl.00 Kuikensfl.00 af 1.25 Piep kuikens 0.30 a f0.60 Ganzen f0. f0.— Eenden f0.60 a f 1.— p. st. Jonge f0.— a f0.— Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0 Tarnme f0.30 afl.Duiven f0.40 a f0 60 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f35. Biggen f3a f6.Schrammen f 10.a f 12. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; 160 heet. Zandaardappelen 27000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 30 zeugen190 biggen en 20 schrammen. Onder redactie van J. W. TE KOLSTÉ. Van G. HEATHCOTE te Manchester. 2e prijs «Eneelsrh tournooi.» Zwart. mm Zvm mm i 'Mm. ww,. mm ml ï'Mw Mmt ^pmm* 'Mm mm mm .'Mm im,. a b ede fgli Hit. Wit geeft in 2 zetten mat. Stand der stukken Wit: K. h 3, D. c 3, T. d 2, T. b 5, c 6, L. d 4, P. f8, g 5. Zw.: K. f4, T. a 5, L. h 4, P. g 2, 6, d 3, f 7. Oplossing van No. 81. L—I. 4. Oplossingen, inzendingen enz. worden inge wacht aan het bureau van dit blad of aan het adres van den redacteur: Damlutt te Utrecht.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2