Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Oostersche kwestie d. i. van het vraagstuk om de erfenis der eens zoo machtige Turken op vreedzame wijze te verdeelen Door bemoeiing met de Armenische zaken tracht Rusland invloed uit te oefenen op Turkije en Perzië, dit is het naaste doel de Zwarte zee tot eene Russische binnen zee te maken, Armenië als een der we gen te beschouwen, die naar Konstantino pel voeren, eenmaal aan de Bosporus te heerschen, dit is het meer verwijderde doel. De andere mogendheden zullen Ruslands plannen tegenwerken, kan het niet langs diplomatischen weg, dan des noods door geweld van wapenen. Dit maakt elke regeling der Armenische za ken tot eene der stekendste wondeplekken van het Oostersche vraagstuk. Niet één mogendheid durft openlijk de hand in dit wespennest steken uit vrees voor de ge volgen, die er uit kunnen voortvloeien De gruwelen, waarvan de Armeniërs zoo herhaaldelijk het slachtoffer zijn, brengen de pers in beweging, beroeren zoo nu en dan de gemoederen der volkeren, maar de regeeringen bepalen zich tot het zen den van nota's aan den Sultan en de uitwerking dier diplomatieke stukken is dikwijls nihil. Zooals er individuen bestaan, die voor 't ongeluk schijnen geboren te zijn, zoo is het ook met sommige volken. De Armeniërs behooren tot dat soort van volken. Siuds eeuwen zijn zij de dupe der natiën geweest; na hun nationaal bestaan dreigt hunne nationale kerk te gronden te gaan. Niet eens zal hun het lot beschoren zijn om op ongemerkte en zachtzinnige wijze van het aardrijk weggevaagd te worden of in een laatste» wanhopigen strijd voor vaderland en godsdienst roemvol te vallen. J. H. H.H. M.M. de Koninginnen zullen 15 dezer per extra-trein van 10.29 (locaal tijd) aan het station der H. S. M. in de residentie aankomen en te 5.15 per extra- trein naar Soestdijk terugkeeren. Met het oog op den weinig beschik baren tijd heeft H. M. de Koningin-Re gentes haar verlangen te kennen gegeven bjj aankomst en vertrek op Dinsdag a. s. aan het station door geene autoriteiten te worden gecomplimenteerd. De Minister van Binnenlandsche Zaken ontving op de andiëntie te Soest dijk, de gelukwenschen van H. M. de Koningin-Regentes naar aanleiding van het tot standkomen der nieuwe kieswet. De raad van Nijkerk heeft besloten om onder voorwaarden voor f22000 deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal der naamlooze vennootschap Spoorweg maatschappij De Veluwe te Barneveld. Men seint uil Rotterdam dato 10 Sept. Alweer deed zich hier een aanval van ontvoering voor. Een 12-jarig meisje werd hedenmiddag door een manspersoon van den Westzeedijk meegelokt. Dit trok de aandacht van een burger, die het tweetal volgde, dat naar Katendrecht overvoer. Onder Charlois deelde de bur ger zijne bevinding mede aan een politie agent, die liet meisje terugbracht. De ontvoerder is bekend. De politie stelt een onderzoek in. De scheveningsche politie was on derricht dat sedert eenige avonden een man des nachts in de duinen in een ge graven kuil verdween. Zij stelde een onderzoek in waaruit bleek dat een 33-jarige gehuwde arbeider te Sclieve- ningen wonende in de Badhuisstraat, in derdaad in een kuil zijn bivak opsloeg en het gat overdekte om beveiligd te zijn tegen den invloed van de weersgesteld heid. De rnan zou lijdende zijn aan gods dienstwaanzin. Reeds werden op Walcheren dener. of hoelzwanen gezien, wat op een vroeg- tijdigen winter schijnt te wijzen. Ten minste deze zwanen verschijnen gewoon lijk pas bij strenge kou op onze kusten en sommige binnenwateren. De toekomst van den Indisclieu soldaat. In de Deutsche Wochemzeitung in den Niederlanden van de vorige week geeft de heer A. Prell eenige «Beschouwingen over het Indische leger», welke wij zoo heeft haar gezien, en niet veel reden gevonden om zijne keus van voorheen te bespotten. Zij is zeer bekoorlijk, zelfs beschouwd naar den standaard van be koorlijkheid, waarneer de ondervinding hem in staat stelt heden te oordeelen, en er ligt eene frischheid over haar ver spreid, welke eene groote aantrekkelijk heid heeft, behalve nog eenige andere beschouwing van schoonheid. De witte japon, welke zij droeg, had volstrekt niet het plomp uiterlijk van landelijk maak sel; reeds hare geheele eenvoudigheid was eene kunst. Het geheel gaf hem een indruk van Elise, hij begon eenig verstand van dat soort van zaken te krijgen. Alice Courland was niet half zoo goed gekleed; misschien kwam het wel door Ryvendale's edelmoedigheid. (Wordt vervolgt). belangrijk vinden, dat we ze voor onze lezers vertalen. Vooraf zij meegedeeld dat de heer Prell deel uitmaakte van dat leger. «Vijftien jaren is het geleden, dat schrijver dezes aan den ingang van den Zoölogischen Tuin in Batavia een bord omver wierp, waarop te lezen stond «Honden en kolonialen is de toegang vei boden». Schrijver dezes was van mee ning, dat de directie van den Tuin niet uit eerbied voor het Indische Leger, eerbied hadden de lieden daar alleen voor den geldbuidel maar uit zuivere natuurwetenschappelijkegronden had moe ten schijven: «Kolonialen en honden enz.,» en daarom vernielde hij het bord Toen zullen de directeuren, commissaris sen, enz. van den tuin zeker zeer ontzet zijn geweest over dien wandalenstreek thans zouden zij het zeker niet meer wagen zulk een waarschuwend bord waar dan ook, op te richten. De kolo niaal wordt thans zelf door de inwoners van Batavia tot de menschen gerekend hij is niet meer uitsluitend het slachtvee, dat, naar het ras, verhandeld wordt voor f200 a f300 gulden per stuk. Men be gint in Indië en in het moederland den soldaat te achten, en de soldaat heeft geen reden om zich deze achting niet te laten welgevallen. Liever zou het hem zeker zijn, indien bij deze achting wat hulpvaardigheid kwam, want die heeft de Indische soldaat, als hij na afloop van zijn diensttijd gewond of ziek terug keer in zijn vaderland, wel noodig. En merkwaardigerwijze bestaat er in Neder land geen vereeniging van meedoogende menschen, die zich ten plicht stellen den Indischen soldaat door werkverschaffing den terugkeer in de burgerlijke maat schappij gemakkelijk te maken. Wel wordt er op deze wijze gezorgd voor de «ridders der M. W. O.» Maar ieder weet wel, dat ook in Indië deze orde niet aan de boomen voor het grijpen hangt. Daarom kan echter de niet-gedecoreerde soldaat nog wel een goede jongen zijn en hulpbehoevend. Zouden er onder de vele gepensioneerde officieren hier te lande niet eenigen zijn te vinden, die voor hun vroegere onder geschikten hun hart warm voelen klop pen? Als zij zich met hun oude wapen broeders, die over het geheele land ver spreid wonen, en dezen zich weer met de fabrikanten, kooplieden, enz. in hun naaste omgeving in verbinding stellen zou misschien aan menigen armen rade loozen soldaat een betrekkelijk groot in komen kunnen worden geboden. Juist officieren kunnen naar hel strafregister, volgens de antecedenten, volgens de be- kwaanheden van de betrekkingzoekendeu het best beoordeelen, voor welke vacante betrekking hij geschikt is. Dat de burgerstand de heeren officieren zal ondersteunen, is volgens de talrijke sympathieke betoogingen voor de dappe ren in Atjeh in de pers en in het publiek, wel aan te nemen. Men late zich niet leiden door de over weging, dat Bronheek de aangewezen plaats voor hulpbehoeftige soldaten is. Deze inrichting is goed voor invaliden, die niet meer kunnen werken, die elke gedachte aan een toekomst, aan een fami lieleven hebben opgegeven. Den jongeren soldaat, die zijn lichaam, zjjn gezondheid veil had voor de belangen van den bur gerstand, moet men het ideaal, zijn ide aal: de aangenaamheden van een eigen thuis, mee helpen vervullen. Een soldaat, die met uitzicht op hulp in de toekomst in het Indische leger treedt, zal zich daar altijd zoo gedragen, dat hij deze hulp waardig blijft. Een gevolg daarvan zal zijn een verhoogd zedelijk pijl van het leger. Ook zullen elen, die tijdelijk buiten betrekking zijn, dezen weg gebruiken om zich een toe komst te verzekeren. Hierdoor zou ten slotte de ideale toestand geschapen wor den dat bij het volledig maken van het Indische leger niet meer het Buitenland meegerekend wordt.» Ds. I. B. te Winkel, predikant te Elburg, hoopt aanstaanden Zondag voor te gaan bij de godsdienstoefening in de Gereformeerde kerk B. hier. De maandelijksche Zendingsbidstond zal Dinsdag 15 September e.k. des avonds te 8 uren gehouden worden in het lokaal de Zaarier. - Voor de betrekking van Ambtenaar ter gemeente-secretarie, op een jaarwedde van f 800, hebben zich niet minder dan 104 sollicitanten aangemeld, onder welke, behalve tal van Gemeente-ambtenaren, doctoren in Rechtswetenschap, officieren, nderwijzers met hoofd-acte, ja zelfs met acten Middelbaar onderwijs. - De heeren A. Veen en H. C. den den Hartog, onderwijzers aan de Volks zangscholen, opgericht onder toezicht van heer M. W. Pretri, directeur der plaat selijke afdeeling van Toonkunst, hopen nog in deze maand, vermoedelijk 28 September, een openbare les te geven in de groote zaal van Amicitia. De ritmeester-adjudant M. van Kuyk van het 2e reg. huzaren te Venlo, is be stemd om op te treden als commandant van het escadron ordonnansen, ter ver vanging van den ritmeester L. Bolle, die eerstdaags tot majoor wordt bevorderd De le luitenant H. C. van Cappelle, van het 5e reg. inf., wordt 16 dezer werkzaam gesteld als leeraar bij de ca dettenschool te Alkmaar. De sergeanten der infanterie G. R. Ruempol, J. M. van Gils, F. H. L. Gerth van Wijk, G. W. Caudri an J. R. Schef- Ier, allen van het O. I. leger en gedeta cheerd bij het 5e reg. inf. alhier, worden met 1 October a.s. bij den hoofdcursus te Kampen geplaatst met bestemming om te worden opgeleid tot 2e luitenant bij de inf. van het leger in Ned-Indië. Onze stadgenoot M. A. van Bern- mei Jr. korte Bergstraat behaalde Vrijdag 11 September voor een handbouquet een eerste prijs op de tentoonstelling te Putten Aan lectuur voor de jeugd tegen woordig geen gebrek. Toch is niet alles wat onder den titel «Kinderlectuur» ver schijnt even geschikt en wordt daardoor de aeuze voor ouders en opvoeders dik werf moeielijk. Daarin tegemoet te komen deed den uitgever D. Mijs hesluiten tot het de wereld inzenden van «Ons boek» bloemlezing van verhalen voor de jeugd.» En met recht mag het een bloemlezing heeten. In den voor ons liggende» eersten jaar gang toch komt geen enkel verhaal voor dat wij onze kinderen niet gaarne zouden laten lezen, vooral ook om de opvoedende strekking die er in ligt. De vorm, waarin dit tijdschrift ver schijnt draagt er toe bij het aantrekke lijk te makec. De compleete jaargang toch geeft 4 kloeke deelen in handig boekformaat, die een sieraad zullen zijn op elk boekenplankje van onze jongens en meisjes. Amersfoort heeft ook zijn klompen schutter. Bij de oefening op jl. Woensdag ver scheen zekeren v. V. in uniform op zwarte klompen, hetgeen natuurlijk groote hila riteit verwekte. In stede van hem weg te zenden en later door den schutters raad tot eene boete te doen veroordee- len, zooals elders steeds geschiedde, liet de waarnemende kommandant den dap pere gedurende twee en een half uur op de binnenplaats van het bureau der schutterij in zijn eentje strafexerceeren en zal hem daardoor de lust tot weer spannigheid zeker wel zijn ontnomen. - Donderdag-avond hield de R. K. kiesvereeniging Recht en Orde eene ver gadering, waarin het eerst aan de orde kwamrekening en verantwoording van het afgeloopen boekjaar. Na een onder roek der gehouden administratie door eene uit de aanwezige leden benoemde commissie werd deze volkomen in orde bevonden en goedgekeurd. Daarna ging men over tot de verkie zing van een bestuurslid wegens perio dieke aftreding van den heer C. M. M. Vermolen, die echter bij aclamatie her kozen werd. Na afdoening dezer huishoudelijke aan gelegenheden werd eene zaakrijke be spreking door den voorzitter ingeleid over den gewijzigden toestand bij de aan staande verkiezingen door invoering van de nieuwe kieswet. Eene geanimeerde beraadslaging over dit onderwerp schonk de vaste overtuiging dat de vergadering, evenzeer als het bestuur, ervan door drongen was, dat uitbreiding van het kiesrecht ook uitbreiding onzer kiesver eeniging niet alleen wenschelijk maar ook noodzakelijk maakte. Ter bereiking nu van dit doel werd besloten de contri butie voor het lidmaatschap te verlagen en te bepalen op 25 cent per jaar, in te gaan op een later door het bestuur te bepalen tijdstip, terwijl dan tevens de opneming van leden donateurs zal worden geregeld. Voorts werd besloten in eene volgende vergadering, wanneer naar met grond verondersteld mag worden de nieuwe kiezers het ledental der vereeniging aan merkelijk zuilen hebben versterkt, dan uit de verschillende leden eene commis sie vormen, die zich bereid verklaart het bestuur in zijn steeds uitgebreider werk kring krachtdadig terzijde te staan, opdat de katholieke partij in ons district daar door des te eendrachtiger en onversaag- der bij verkiezingen zal kunnen optreden. Bovenvermelde besluiten werden alle met eenparigheid van stemmen genomen. (Eembode). Omtrent het Amsterdamsch Vocaal Kwartet, dat de 30e September a.s. alhier in de St. Joriskerk zal optreden, lezen wij in verschillende hoofdbladen niets dan goeds. De N. Rotterd. Courant van den 9e dezer schrijft in zijn ochtend editie onder meer: Het is wel onnoodig, over de voortref felijkheid van dit vocaal-quartet, door de met eer bekende arlisten gevormd veel te zeggen. Weerhouden laten we ons evenwel niet om, met volle erkenning van de verdiensten der alt en van den tenor, in 'l bijzonder op de niet hoog genoeg te schatten waarde der sopraan- en bas-stemmen de aandacht te vestigen Den adel van het geheel hebben wij in de eerste plaats aan deze beiden, naar het ons voorkomt, te danken. Mejuffrouw Loman heeft haar warme toewijding in het Canto religioso van Haydn, en in vele andere liederen, aan den dag gebracht; de heer Rogmans toonde zich weer de ernstige kunstenaar door zijn wijze van voordragen en de zoo zuiver gevoelde in getogenheid bij hel gebruik van zjjn machtig geluid. Mevrouw Reddingius ech ter, de sopraan, is meestal het beheer- schende bezielende element; in haar ideaal-zuivere, innig-reir.e stem ligt een wonderbare bekoring; telkens scheen van een andere zijde de schoonheid van haar zingen te schitteren, en in de roerendste droefheid (Tenebrae faclae sunt, van Michael Haydn), zoowel als in het uit bundige jubellied (Er kommt, van Joh. Adam Hiller) bleef de, men zou zeggen, onovertrefbare uitdrukking van vroom heid de wijding. En alle stemmen wor den gedragen door Messchaert, den nobeien trouwen meesterzanger, den lei der van dit nieuwe, met een hartelijk wolkom begroet Vocaal Quartet. Weldoende gaat nu Messchaert's Quar tet door ons land, opheffende den geest uit den dagelijkschen sleur en de male'ri- eele zorgen, vreugde brengende en op roepende tot de heerlijkheid van het Schoone. Allen die het hooren zullen, een Glück auf! De Telegraaf schrijft; Zoo'n uitvoering is een muzikale ge beurtenis; zelfs diegenen welke, evenals schrijver dezes, er geen genot in kunnen vinden om van die oude meesters werken te hooren uitvoeren, zij zullen nog ge troffen zijn geweest, èn door den schoonen klank, èn door de hoogere wijding, die door de sobere opvatting ook aan deze nummers werd gegeven. Wat een heerlijk, betooverend schoon pianissimo werd er op sommige plaatsen ontwikkeld; en wat een kracht ging er weer op andere plaatsen uit van deze vier geoefende kelen. Ik herinner hier bijv. aan de laatste strophe Weihnachts- gezang, Prtetorius; heeft men ooit schoo ner en zoo duidelijk in pianissimo hooren zingen Het N. v. d. Dag zegt De mannen der uitvoerenden zjjn een waarborg voor een meer dan gewoon kunstgenot. Ongetwjjfeld zal het kunstenaarsvier tal, dat allerlei plaatsen van ons land denkt te bezoeken, overal een groot suc ces genieten; niet vaak vindt men een vereeniging van zulke krachten bij elkaar. Een groot kunstgenot staat ons dus te wachten. Niemand verzuime daarom de 30e September des namiddags te 2 uur de St. Joriskerk te bezoeken. Dit het volksleven. Op het Vredenburg, te Utrecht aldus verhaalt de bekende correspondent van de N. R. Ct. bij het nieuwe ge bouw der Stichtsche bank, dat zijn sta tigen, forschen gevel, met katuilen ge kroond als zinnebeeld van voortdurende waakzaamheid, over de daar geborgen schatten hoog in de lucht steekt, had zich een groote menigte verzameld. In den aanvang bleek deze zich daar te ver dringen voor den pas geopende grutters- winkel "an de Gruyter in datzelfde ge- houw, die een voor Utrecht geheel nieuwe etalage le aanschouwen gaf, maar toen na weinig tijds een nog jonge vrouw uit den winkel naar buiten drong met een paar pakjes op den arm, verplaatste zich eensklaps de belangstelling van het publiek. Een eveneens nog jonge man zij waren met hun beiden nog geen vijf-en-veertig jaar, zeiden een paar om- stan 'ers schoot met een vloek op de vrouw toe en wilde haar de pakjes ont rukken. «Dat is van mjjn geld», bul derde hij, «en daar zul jij geen panne koeken meer van eten». Maar zij ver dedigde haar goed met nagel en vuist en vluchtte, gevolgd door haar aanrander en een steeds aangroeiende menigte. Een eindweegs verder bleef de troep staaD eu uit de gedachtenwisseling, die toen ontstond, bleek dat de jongelieden man en vrouw waren, pas veertien dagen ge leden getrouwd. «En nog wel in de kerk ook», gilde een bedaagde juffrouw, die zich met belangstellende ellebogen een plaats in het voorste gelid der om standers had veroverd. En 's morgens had hij, terwijl zij even afwezig was, een uitdrager in huis laten komen, aan wien hij al het armzalig huisraad had verkocht, dat deze, overeenkomstig zijn beroep, de woniug had «uitgedragen». «En nog maar net bijtijds», snauwde de man zijn vrouw toe, «of jij hadt het mij gelapt. Want jij was ook net uit om er een te halen I» Maar haar kleeren wou ze althans terughebben, welke eisch door den ver toornden echtgenoot beantwoord werd met de opmerking, dat zij die allemaal aan haar lijf had, behalve «die twee boezelaars en dat hemd die hij haar wel uit het zolderraampje zou toegooien.» Daarop kreeg het publiek bij monde van de jonggehuwde vrouw nog eenige bijzonderheden te hooren over het ge huurde pak, waarin de man getrouwd was. Haar japon had hij ook willen huren, maar zij had zoo «erremoeiig» niet willen trouwen en daarom was dat het eenige kleedingstuk, dat gekocht wasmaar het was nog niet eens betaald, verzekerde de juffrouw luidkeels. Op dit oogenblik werd zij bij den arm genomen door een andere vrouw, haar moeder, die haar medetrok met de woor den «kom maar mee naar huis, ik heb je immers genoeg gewaarschuwd voor dat volkl» Dat was het sein, voor een andere oude vrouw, zijn moeder, om zich ook in den strijd te mengen, die spoedig zeer dreigende poportiën begon aan te nemen, toen gelukkig een paar politieagenten de twistende scheidden en hen noodzaakten langs verschillende wegen huiswaarts te gaan. De volksmenigte bleef intu9schen nog eenige oogenhlikken bijeen om de be raadslagingen voort te zetten, en zoo vernam men dat een aanstaande moeder, die bovendien aan elke hand reeds een kind had, betoogde, dat het toch ook «niet plezierig» voor een man is als hij, nog zoo kort getrouwd, ontdekt dat zijn vrouw, terwyl hij aan zijn werk is, zich met ander manvolk ophoudt. En deze, men zou haast zeggen, onwederlegbare meening, werd bestreden door de be daagde juffrouw, die straks spottend had uitgeroepen, dat het jonge echtpaar nog wel in de kerk getrouwd was ook. Op de knie slaande, als om nadruk te geven aan haar uitspraak, riep zij uit: «en ik zeg maar dat je om éen man niet alle andere mannen hoeft te haten!» En de eerste spreekster schertsend een stool in de ribben gevend, voegde zij er bij«dat weet jij ook wel !t Maar deze verzekerde op bitsen toon, dat zij daar Goddank niets van wist, en trok zich blozend uit de lachende menigte terug. «Allemaal larie I» riep de koopman. «Hier heb je het verhaal van den ver standige» goudsmid, die 23 maanden tusschen zeven honderd gekken in een gekkenhuis opgesloten is geweest, voor vijf centen geld en Robert en Bertram voor niemendal er bij cadeau.» En het volk schaarde zich spoedig om den vroolijken koopman en had door het aandoenlijk verhaal van den verstandigen goudsmid die niet getrouwd was en toch in een gekkenhuis te land kwam, zei de venter in een oogenblik al die ellende van dat jonge paar menschen, waarvan het zooeven getuige was geweest, vergeten. BCKdELIJIKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN4 Sept. Johannes, z. van Stephauus Rosier en Berendina Peters. 5 Sept. Hendrikus Wilhelmus, z. van Wilhel mus Cornelius Ramselaar en Sophia van der Veer. 7 Sopt. Joseph Abraham, z. van Abraham Klein en Mietje Troostwijk. 8 Sept. Thomas Theodorus, z. van Thomas Gouw en Hendrica Louisa Bosman. ONDERTROUWD: 3 Sept.HermanEshuis en Sara Elisabeth Koning. Jacob Gerard Krijnen en Jahanna Collet. Matthijs de Wit en Gerritdina van den Boogaard. Jelle Woudstra en Anna Wilhelmina Louise Schel tema. OVERLEDEN3 Spt. Regnelda Clasina Maria Hoogebooni, 5 j. Anna Maria Helle voort, 2 m. Alijda Gerritje Verkerk 5 m. 4 Sept. Hendrik van Oort, 49 j„ echtg. van Jannetje Aruoldussen. 5 Sept. Cor nelia Verschuur, 19 m. 6 Sept. Johannes Hendrikus van Nimwegen, 3 m. Jacobus Bottenburg, 6 m. 8 Sept. Gijsberta An- tonia Kelder. 35 j., echtg. van Eduard Cor- nelis van Wijaarda. Lensden. OVERLEDEN4 Sept. Arend van den Brink, oud 12 d. Sloutenburg. GEBOREN6 Sep. Hendrikus Bernardus, z. van Fredrik Josephus van den Hengel en Hendrika Berendsen. Woudenberg. GEBOREN'; 6 Sept. Albertus, z. van Willem Bruggink en Gerritje Ploeg. ONDERTROUWD: 10 Sept. Gerrit van de Lagemaat, 25 j. en Mina Apeldoorn, 23 j. GEHUWD: 5 Sept. Renger Veer, 26 j. en Cato Oelderik, 31 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 11 September 1896. Tarwe 10.Rogge f0Boekweit 10. Appelen 13 a 16.00. Peren f4.af8.Nieuwe aardapp. f0.af 0.00. Zandaardapp. f 1.10 a f 1.50 Hoendereieren f3.50 a f 4.— per lOOst. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1.00 a f 1.30 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas 0.f0. Kippen f0.60 a f0.90 Kuikens f 1.00 af 1.25 Piep kuikens 0.30 a f0.50 Ganzen f0. f0.Eenden fO.GO a f 1.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.30 a f 1.Duiven f0.40 a f0.60 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f35. Biggen f3.a f6.Schrammen f10.a f 13. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 30 heet. Appelen; 50 heet. Peren; 0 heet. Kleiaard appe len; 240 heet. Zandaardappelen 12000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1300 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas; stuks Vee. 25 zeugen 250 biggen en 20 schrammen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2