Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Ingezonden. In tegenwoordigheid van vele leden, ministers, hoofden van ministerieele de partementen, de kanseliers der orden en de leden van den Raad van State werd daarna de zitting van de Staten-Gene- raal door H. M. de Koningin-Regentes geopend met de volgende Troonrede. Mijne heeren I Het is mij aangenaam, de vertegen woordigers van het Nederlandscbe Volk wederom ter behartiging van 's lands belangen vergaderd te zien. De toestand van land en volk geeft in menig opzicht reden tot voldoening. De betrekkingen tot de buitenlandsche mogendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. Zee- en landmacht gaan voort, zich zoowel hier te lande als in de overzee- sche bezittingen op loffelijke wijze van haren plicht te kwijten. Ik breng hulde aan de voortvarend heid en den moed van het Nederlandsch- Indisch leger, dat met krachtigen bijstand van de zeemacht de afvallige hoofden van Atjeh de macht onzer wapenen op gevoelige wijze doet ondervinden. Met weemoed herdenk ik de offers, die daar voor moesten worden gebracht. De oogst heeft, over het algemeen, de goede verwachtingen, die daarvan ge koesterd worden, niet teleurgesteld. In de uitkomsten van het landbouw bedrijf kwam nog geene gunstige wen ding, doch overigens is in onderscheidene takken van handel en nijverheid voor uitgang merkbaar. Ook in dit zittingsjaar zal een inspan nende arbeid van u worden gevorderd. Verschillende belangrijke wetsontwerpen zijn reeds bij u in behandeling. Andere gewichtige voorstellen, waaronder die tot nadere regeling der gemeente financiën en tot verzekering van werklieden tegen de gevolgen van ongevallen, werden in gediend of zullen u eerlang bereiken. De economische toestand onzer bezit tingen in Oost- en West-Indië kan over het geheel gunstig worden genoemd. Op Uwen ijver en Uwe toewijding tot volbrenging der veelomvattende taak, die op U rust, blijf ik bij voortduring staat maken. Mogen uwe werkzaamheden onder Gods zegen strekken tot heil van ons dierbaar vaderland. In naam der Koningin verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal voor te zijn geopend. De Troonzaal bij de openingsplechtig heid was dicht bezet op alle tribunes, vooral door rijk getoiletteer e dames en leden der diplomatie. De meeste dignitaris sen in de zaal waren in uniform. De Koningin-Regentes droeg een kleed van zwart gebloemde zijde met plastron van witte kant. Zij las de troonrede met heldere 6tem. Achter de Koninklijke zetel plaatsten zich de Grootmeesteres, Baronnesse van Hardenbroek, en Gravin van Lijnden van Sandenburg. Het talrijk publiek juichte de Vorstin op den weg toe. Aan het paleis stond Koningin Wilhelmina met Piinses Pauline voor een geopend venster, tijdens het uitrijden en den terugkeer Harer Moeder. Ook de Koningin werd zeer toegejuicht. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot invoering eener afzonderlijke rijwielbelasting. Wie op den openbaren weg een rijwiel berijdt moet voorzien zijn van eene van Rijkswege aan hem afgegeven wielrijders- kaart, die op de eerste vordering vertoond moet worden aan de ambtenaren der dir. belastingen, invoerr. en accijns. Ook na te zijn afgestegen blijft op den openbaren weg die verplichting bestaan. Beheerders eener winkelnering kunnen een kaart bekomen die tevens kan wor den gebruikt door ondergeschikten be stemd om bestellingen op te nemen of waren te bezorgen. De belasting is f 3,per persoon (na 30 Juni de helft) behalve voor ambachts- en handwerkslieden die ten minste 3 K.M. moeten afleggen om zich van hunne woning te begeven naar de plaats waar zij gewoonlijk moeten werken, deze ver krijgen de kaart kosteloos. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de ontvangers der belastingen op mondelinge of schriftelijke aanvragen. Voor kostelooze kaarten moet aangifte geschieden bij den ontvanger en bij weigering is beroep opengesteld bjj Ged. Staten. De kaart vermeldt namen, ouderdom, beroep of bedrijf en woonplaats van den houder en is geldig tot 1 Febr. volgende op het jaar der afgifte. Op het niet hebben eener vereischte kaart is een geldboete van ten hoogste f 50 gesteld. Vrijgesteld zijn in uniform gekleede militairen der landmacht en ambtenaren der rijks-of gemeentepolitie, hen die verplicht zijn voor den publieken dienst een rijwiel te berijden, kinderen van 12 jaar, zij die op eenzelfde wiel rijden met een ander persoon, die van een kaart is voorzien en zij die zich be vinden tusschen den grens van het land en het eerste belastingkantoor. bedoelt, dan zij zegt «Indien hij mij vroeg om Lady Desmond te worden, zoude ik hem stellig aanne men,* vervolgt Alice bedaard. Wordt vervolgd). De minister acht deze regeling de een voudigste in de uitvoering, tervyijl zij de grootste zekerheid voor de schatkist en de minste bemoeielijking voor den be lastingplichtige geeft. De belasting met verbod om opcenten te heffen is noodig. Zij moet ook worden toegepast op buiten lands wonenden, daar het geven van vrijdom in sommige gevallen groote moeie- lijkheid zou opleveren. Voor hen die veel van buitenslands komen, bestaat voor vrij dom geen reden en plezier-reizigers moe ten zich de belasting getroosten. Aan de grenskantoren zullen kaarten verkrijgbaar zijn. De minister stelt het aantal rijwielen hier te lande in gebruik op ongeveer 35000 en rekent dat het spoedig het cijfer van 50.000 zal hebben bereikt. De minister meent dat de controle der ambtenaren niet belemmerend zal zijn daar het hun geen moeite zal kosten te weten te komen wie tot de wielrijders behoort terwijl op de vele plaatsen waar de rijders afstappen de kaart zonder be zwaar kan worden gevraagd. Onze politie, zegt het Rott. Nieuws blad, heeft een prachtigeii slag geslagen. Het was den hoofdcommissaris van politie ter oore gekomen dat zich in deze gemeente twee gevaarlijke dynamietman- nen ophielden. In den vroegen Zondag morgen werden van het hoofdbureau enkele rechercheurs onder leiding van den inspecteur J. H. van Beusekom naar het hotel gezonden, waarin men ver moedde, dat de beide anarchisten zich ophielden, Zij werden in hun bed over vallen en in bewaring gesteld. Bij doorzoeking van hunne bagage vond de recherche zeer gevaarlijk dynamiet- materieel en een uitgebreide, gedeeltelijk reeds vernietigde correspondentie. Beide mannen werden naar het cen- traal-bureau gebracht en daar door den hoofdcommissaris in verhoor genomen. Zij bekenden werkelijk de mannen te zijn, die men gemeend had in hen te moeten zoeken. De heer Voormolen liet hen opsluiten en onder gestrenge bewaking stellen. Met veel moeite kreeg de hoofdcom missaris den sleutel van hunne correspon dentie in handen en wat hij daarin vond gaf hem aanleiding onmiddellijk een aan tal telegrammen naar Londen en andere plaatsen te verzenden, tengevolge waar van in verschillende groote steden van het buitenland arrestatiën en huiszoekin gen plaats hadden. Dank zij het optreden van onze politie heeft men op een uitgebreide en zeer gevaarlijke anarchistenbende de hand gelegd. Reeds had zij plannen beraamd en de twee gevangen-genomen mannen hadden plaats besproken op de Woens dag te vertrekken «Spaamdam* van de N. A. S. M. naar Amerika, hoogstwaar schijnlijk met de bedoeling om dadelijk nadat het plan geslaagd was scheep te gaan en de straf voor hunne misdaad op deze wijze te ontkomen. Hun plan was gericht op Schotland en als men weet, dat daar op haar landgoed Balmoral koningin Victorir vertoeft, kan men zich, al is het slechts bij gissing, de groote belangrijkheid dezer aanhouding voorstellen. En er is iiog iets. De Amerikaansche boot doet ook Boulogne aan. Over eeni- gen tijd zullen de czaar en de czarina van Rusland Frankrijk bezoeken. Er is ook in deze zaak sprake van Boulogne en het( is niet onwaarschijnlijk dat de plannen der arnarchisten in Verband stonden met het Czarenbezoek in Frank rijk of in Engeland. Waarschijnlijk zullen de beide arres tanten aan de Engelsche regeering wor den uitgeleverd. De gevonden dynanr.ietwerktuigen, dikke koperen hulzen met een kraan in 't mid den, werden beproefd in 's Rijks pyro- tecbnische werkplaatsen te Delft. Deze week waren reeds de luitenant-kolonel der artillerie Regenbogen en de kapitein van dat wapen Huart naar Rotterdam overgekomen ten einde als deskundigen de in beslag genomen moordtuigen te onderzoeken. De consul-generaal der Nederlanden, te Pretoria, de heer Domela Nieuwen- liuis, en zijn echtgenoote hebben ter eere van den heer Van den Wall Bake, direc teur der Nederl. Zuid-Afrikaansche Spoor- wegmaatschapij, die tijdelijk in Zuid- Afrika vertoeft, een feestmaal gegeven, dat ook werd bijgewoond door den staats secretaris dr. W. J. Leyds, den comman dant-generaal Joubert, de heeren J. M. Koek en S. W. Burger, leden van den Uitvoerenden Raad, Malherbe, voorzitter van den Tweeden Volksraad, J. S. Smit, spoorwegcommissaris, Mooien, technisch inspecteur, Middelberg der Z. A. S. M. en den advocaat Eggers. De gastheer opende de rij der toosten met een dronk op den heer Van den Wall Bake. Deze bracht daarvoor zijn hartelijken dank, waarna hij voorstelde een glas te ledigen als hulde aan de Transvaalsche regeering en in het bijzon der aan president Kruger. Naar wij vernemen zal de heer Van den Wall Bake weldra de terugreis naar Europa aanvaarden. Ds. H. Teerink, te Werkendam, die het beroep naar de Geref. Kerk B. hier heeft aangenomen, zal eerst het volgend jaar, denkelijk in Mei, afscheid nemen van zijn tegeuwootdige gemeente. Aan den heer J. S, J. de Jongh is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als 2e luitenant bij de dienstdoende schutterij hier. Den heer J. van Vollenhoven hier is voor het tijdvak 1 November tot 1 Mei de levering gegund van de haver voor de hier garnizoen houdende troepen, tegen den prijs van f 0.60 per ration. Aan het officiers-examen van den Hoofdcursus hebben voldaan de volgende sergeanten van het 5e regiment infante- lie: C. A. van Enschut, voor infanterie h. t. 1; J. H. Boldrik, J. M. Nolen, P. J. de Ruijter en G. F. B. Watrin, voor infanterie O. I. Leger. De heer Nefkens verzoekt ons mede te deelen, dal hjj een bekwaam werk tuigkundige, gedurende 6 jaar als voor man aan de Simplexfabriek werkzaam geweest, als reparateur aan zijne inrich ting heeft verbonden. Een groot gemak dus te meer voor H.H. Wielrijders, die het model hunner kar willen doen ver anderen, of wel kleiner of grooter repa- ratiën hebben. Zaterdagavond viel iemand uit Doorn, die voor zaken onze stad bezocht en niet al te best met de plaatselijke gesteldheid bekend bleek te zijn, aan het Eindje van de Wereld alhier te water. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong C. Scheerder hem na en mocht de voldoening smaken hem, schoon reeds bewusteloos op het drooge te brengen. Na bij den heer M. aan het Havik te zijn bijgebracht, kon hij weder naar zijn woonplaats t-rugkeeren. De openbare les in de groote zaal van «Amicitia* door de onderwijzers H. C. den liaitog en A. Veen met hunne leerlingen dei volkszangschool, is bepaald op Donderdag 24 dezer 's avonds half 8. Wederom is het getal der veteranen van 1830 met één verminderd. Op 82-jarigen ouderdom overleed alhier de heer W. Kamerbeek Sr. gerechtigd tot het diagen van het Metalen Kruis. De aanstaande winterdienstregeling de Ned. Centraal-spoorwegmaatschappij is door den minister van waterstaat goedgekeurd. De tegenwoordige loop der sneltreinen op liet baanvak UtrechtZwolle blijft daarop in die richting behouden, evenals in omgekeerde richting die van den mor gensneltrein. De avondsnellrein van Zwolle naar Utrecht werd vervroegd en het ver trek van 9 uur gebracht op 8.27 en de aankomst te Utrecht van 10.35 op 9.53 in rechtstreeksche aansluiting op den S.&. trein van 9.50 naar Amsterdam en de nieuw ingelegde S.S. sneltreinen van 10.0 naar Rotterdam en Den Haag, aankomende resp ten 10.59 en 11.06. De personentrein die thans ten 11.05 van Utrecht vertrekt i9 5 minuten vroe ger gesteld, stopt niet meer aan de sta tions De Bilt en Soest-Soesterberg, en komt ten 1.12 te Zwolle aan in stede van 1.35. Het vertrek van Utrecht van den trein die thans te 1.40 n.m. naar Zwolle gaat, is 10 minuten later gesteld, nu die trein de stopplaatsen van het baanvak Utrecht Amersfoort niet meer behoeft te be dienen. Het vertrek van den laatsten trein van Utrecht naar Zwolle is van 9.18 gebracht op 9.10 en de aankomst van 11.35 op 11.20. De tegenwoordige lokaaltrein van 8.24 van Utrecht naar Amersfoort vertrekt ten 8 33 en loopt door tot Harderwijk, aan komst 9.47, om in omgekeerde richting ten 11.54 v.m. van daar te verirekken, aankomst Utrecht 1.25 n.m. De volgens het aankondigingsbiljet tot en met 13 dezer loopende lokaaltrein UtrechtAmersfoort, vertrekkende ten 11.10, blijft ock na dien datum en gedu rende den winterdienst loopen. Op het baanvak UtrechtAmersfoort wordt de eerste lokaaltrein ten 6 ure van Utrecht vertrekkende opgeheven en zal de trein van 6.25 de stations de Bilt en SoestSoesterberg bedienen, terwijl nieuwe lokaaltreinen, ook de stopplaatsen bedienende, worden ingelegd vertrekkende ten 12.40 en 8.25 van Utrecht, aankomst te Amersfoort resp. ten 1.20 en 9.05 en van Amersfoort ten 9.40 s' avonds om te Utrecht ten 10 20 aan te komen. Op verzoek van belanghebbenden werd de lokaaltiein van 4.50 uit Amersfoort naar Utrecht een half uur vervroegd, en zal de trein van 6.18 uit Zwolle 6 minu ten vroeger vertrekken, ten einde op het traject AmersfoortUtrecht de stopplaat sen te bedienen. 352ste STAATS-EOTEUIJ Vijfde of laatste Klasse. Eerste week. Trekking van 14 en 15 Sept. (1400 Loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 75 10614 10621 10630 10636 10637 11792 11816 en 20829. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 60 69 87 1330 1541 1550 1637 1644 1645 1657 1692 1704 1737 10586, 10623 11733 11752 11762 11775 U796 11815 20774 20778 20781 2082120625 en 20833. Loten zjjn nog verkrijgbaar. lief vergaan van een schip. Eindelijk zijn dan te Berlijn particuliere berichten aangekomen van de geredde manschap der onlangs bij Kaap Shantung vergane Duitsche kanonneerboot «litis." Er werd lang genoeg verlangd naar nadere berichten, 'die ook de Duitsche regeering niet kon geven of niet wilde geven. De schipbreuk moet gebeurd zijn gedurende een zworen sneeuwstorm, te elf uur in den avond. Het was vreeselijk donker. Na twee ontzettende stooten zat het schip op een rotsbank en in de volgende minuut brak het, tusschen de machine kamer en het ruim der manschap, in tweeën. De groote mast storte neer en verpletterde de brug, zoodat de kapitein op het dek werd neergesmakt, waar hij op zijn voeten staande terecht kwam. Toen de officieren en de manschap den dood voor oogen zagen, hieven zij een driewerf-hoch I op den Keizer aan, en het lied «Stolz weht die Flagge Scharz- weisz-roth® tusschen den zang door don derden de golven met volle kracht in de gescheurde boot en vernielden het ach terschip geheel en al, terwijl het voor schip verder tegen de rotsen opgestoo- ten, en, hoewel heel blijvende, htvig saarngedrukt werd. Allen, die op het achterschip vertoefd hadden, werden in de diepte neergesleept, op twee man na. Deze beiden wisten zich door de kokende branding heen dujvende te houden op wrakstukken, en kwamen zoo aan land. De negen mannen, die vdór op het schip waren toen het ongeluk gebeurde, doorleefden een onbeschrijfelijken nacht. Stikdonker. Alle lichten uitgegaan. Tel kens overstroomd door de jagende, schui mende baren. Zes en dertig uur zoo, zonder eten of drinken. Toen zjjn ze door Chineesche kustwachters gered ge worden. Die hadden de twee drijvende mannen al opgevischt en weggebracht naar den nabijzijnden lichttoren; de toren wachter was toevallig een Duitscher, in Chtneeschen dienst. Duitsche oorlogschepen zijn later uit Thjifoe naar de plaats der stranding gekomen en hebben daar, bij eb, op de rotsbank slecht6 een hoop vormlooze wrak stukken aangetroffen, waartusschen lijken dreven. Deze zijn opgevischt en op het land begraven. Bij de ramp der «litis* zjjn 72 Duit sche zeelieden en drie Ghineezen omge komen. Een kluizenaar! Wanneer men van Bellingwolde naur Wijmeer (Duitschland) den straatweg passeert, ziet men aan zijne rechterzjjde een groot stuk braakland, dat, niettegen staande het wel vruchtbaar is, daar reeds eenige jaren zoo onbebouwd ligt. Op niet grooten afstand van den weg zal men er zoo iets ontwaren, dat aan het verblijf van menschen doet denken. Na derbij gekomen ziet men een ouden kookpot, wat brandstof en overblijfselen van voedsel en te midden daarvan een hol, welks uitgang ter nauwernood een mensch zal kunnen doorlaten. Toch gaat het, want zietl nauwelijks zijn uwe voet stappen gehoord, of daar komt een vuile mannengedaante te voorschijn. Ge beeft eenigszins, doch herstelt u al gauw, indien het blijkt, dat onder dit afzichtelijke kleed geen slecht hart klopt. Ge knoopt een gesprek met den ouden man aan en ge hoort vreemd op, indien hij u meedeelt, dat hij reeds 20 jaren dit kluizenaarsleven heeft geleid, 65 jaren oud is en nimmer heeft gedokterd. In zjjn hol kan hij alleen in gebogen houding vertoeven, een bed ontbreekt, wat oude lompen vervullen er de plaats van. Behalve dit, vindt men er niets anders in dan een wagenrad, dat dienst doel als kleerstander I Toen we den man een fooi boden, weigerde hij dit; dat Hollandsche geld had geen waarde. Een Duitsch stukje aanvaardde hij dankbaar, met de leuke opmerking, dat hij daar nog wel eens een arm mensch mee kon verrassen. Er wordt dan ook wel eens teweerd, dat deze kuizenaar niet onbemiddeld moet zijn. Winscti. Ct. Eeu duel in de Zuid-Alrikaau- scbe Republiek. Omtrent een vermakelijk duel vertelt de «Volksstem* van Pretoria het vol gende Twee jongelui kregen op den weg van Bloemfontein naar Pretoria twist, die ten slotte zoo hoog liep dat een tweegevecht volgde. Als wapen werd gekozen de re volver en behoorlijk werden secondanten aangewezen. Door bloed moest de smaad worden uitgewischt. Tot plaats waar het bloedig feit zou beslist worden, werd het terrein van de renbaan te Pretoria ge kozen en den 18en Augustus vereenigden zich de beleedigde partij en de beleediger op de plek waar het tweegevecht zou plaats hebben. De beide principalen werden op behoor lijken afstand van elkander, ieder tegen een ijzeren schutting, geplaatst. De se condanten laadden de revolvers en op bevel van dezen loste de beleedigde met gewisse juistheid het eerste schot. Vuur, een rookwolk en toen die optrok stond tegen de schutting de beleediger en rom- dom hem was het gegalvaniseerd jjzer rood gekleurd. Er was aan de eer vol daan, doch bij nader onderzoek bleek het dat de secondanten de kogels uit de pa tronen hadden genomen en hiervoor rooden inkt in de plaats gedaan hadden. De beide principalen vonden de grap zóó kostelijk, dat zij besloten de zaak hier mede als afgedaan te beschouwen. Een ontdekking van het hoogste gewicht, welke vermoedelijk zal kunnen leiden tot het vinden van een geneesmid del tegen kanker, is gedaan te Berlijn. Een jonge vrouw van 22 en een man van 63 jaar, beiden lijdende aan maag kanker, werden in het vorige voorjaar naar het hospitaal van professor Van Leyden gebracht. In beide gevallen werd de verzamelde vloeistof afgetapt en ondei - zocht onder de microscoop en werden tot nog toe onbeKende levende organis men ontdekt. Professor Waldeyer, aan wien de pre paraten werden vertoond, gaf den raad, ze op te zenden aan dr. Schaudinn, assistent aan het Zoölogisch Instituut der Berlijusche universiteit. Deze herhaalde het onderzoek op 19 Juli en ontdekte, dat ik elk der twee gevallen de vloeistol een parasiet bevatte, welke hij den naarn gaf van: Leydania gemnipara Schaudinn. Hij constateerde, dat het was een pat- hogeni-ch organisme, maar hij en pro fessor Leyden bewaren nog het stilzwij gen over de vraag, welk verband er kan bestaan tusschen dit organisme en de kanker, ofschoon zij erkennen dat zulk een verband werkelijk moet bestaan. Af. d. R.! Wees s. v. p. zoo goed onderstaand schrijven in Uw veelgelezen blad een plaatsje te gunnen. De fiets-kweslie. .Zeg, is dat gezanik daarboven haast uit." (Ged. v/d Schoolmeester. De boterham en de goudzoeker.) Bovenstaande dichtregel uit van der Lin den's veelgelezen tl agicomedie, wenschte ik wel eenigszins te varieëren, en dat in verband met de huidige inhoud van de meeste onzer Amersfoortsche nieuwsbla den. «Zeg, is dat gezanik nu spoedig eens uit?" Dit vragen zich tegenwoordig tal van l-zers dei stedelijke couranten af; die, elke week wederom getracteerd wordende op een of meer zeer aangename in gezonden stukken omtrent harder of niet harder rijden van twee onzer heldenfiet sers, deze stukken nu eindelijk eens moe beginnen te worden. Verbeeldt U eens, dat b.v. onze ge achte leeraar in de natuurkunde aan de H. B. S. eens met een zijner mede-col lega's een kwestie kreeg b. v. over de harmonie der sfeeren, en dit nu in een onzer nieuwsbladen ging uitmaken. We zouden als leeken in deze zaak hoopen vreemde woorden lezen, en zaken hooren bepleiten wa r we niets van begiepen. Welnu, het onderhavige geval is precies gelijk. Men spieekt van «racen* en «pacen* en Joost van den Vondel mag weten wat voor soort «acen* nog meer; van «starten* (koeienstarten «sprin ters*, kortom van een massa dingen waar een gewoon mensch, waar het grootste gedeelte van diegenen, welke couranten lezen, niets van begrijpt. Ook blijft het formaat der couranten natuurlijk gelijk, zoodat op de plaats waar nu dat onver kwikkelijke geschrijf geplaatst wordt, veel nuttiger dingen zouden kunnen besproken worden. Van de andere rubrieken moet, om plaats te winnen voor deze lange ver togen, veel afgenomen worden, en zoo doende krijgt het publiek lang zooveel niet van datgene te lezen, waarvoor ze de courant zich aangeschaft heeft. Of is liet bespreken der buiten- of binnen- landsche politieke toestand «der sociale- of handelsbelangen, der gebeurtenissen van den dag niet oneindig belangrijker, dan de kwestie of mijnheer W, of wel mijnheer E een halve wiellengte voor was? Wat geeft dal nu? Wat voor belang is daar nu bij? Moeten om zulke nietige zaken belangrijker dingen lijden? In alle geval, laten de heeien die zaak dan in de «Kampioen* uitvech ten, wanneer ze dat tenminste mogen, als ze zoo «geniepig* zijn als in hun schijjven van de laatste week! Dat blad bewéegt zich op hun terrein, daar be hoort hun geschrijf tehuis, en verveelt het niet eenige duizende lezers van een paar locale bladen; menschen, die zoo dom zijn, dat ze niet eens begrijpen wat «racen* en «pacen* is I U voor de verleende plaatsruimte vrien delijk dankzeggende, verbljjf ik M. d. R. Hoogachtend, UEd. dw. dnr. CORNs. VAN DER VEN. «Heiligenberg* Leusden bjj Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2