„ie tole Lange Rijst" Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatie. Ad vejientiën. DE DOORNENHAAG' Plaatselijke berichten. Ingezonden. jiifi/m/iruHELP Probleem No. 87. A. II. DRIJFIIOISTVAN HOOFF publiek verkoopen: Eeu perceel Lest BOUWLAND M peieeei WEI- ca HOOILAND Een perceel WEI- ea HOOILAND BOUWLAND Bouw- en Weiland BOUWLAND HAKBOSCH MET BOOMEN EEN HOOIBERG Men verneemt dat de ouderlinge der Ned. Herv. gemeente te 's Gravenhage Th. baron Mackay en L. J. Wijsman aangewezen zijn om dienst te doen bij de aanneming, bevestiging en deelneming aan het ii. Avondmaal der Koningin. Leasden. De heer J. Huibers, hoofd der openb. school te Hamersveld, heeft aanvrage gedaan om eervol ontslag uit zijne betrekking, in te gaan 1 Jan. 1897, Trein 165 der N. C. S. is heden morgen te Harderwijk ontspoord, ten gevolge daarvan is een bagagewage erg beschadigd, waardoor de zich daan bevindende conducleur-pakmeester is ge dood en de beide andere conducteurs ligt verwond werden, ook een paar reizi gers bekwamen kleine kwetsuren het materieel bekwam veider eenige hescha- diging, de dienst werd niet gestoord. De Generaal-Majoor Bevelhebber in de lie Militaire Afdeeling heeft bepaald dat de vtijwillige oefeningen inden wapen handel, welke in de wintermaanden van 1696/97 zullen gehouden worden, zoodra mogelijk een aanvang moeten nemen Met de leiding dier oefeningen worden belast, voor de gemeenten Amersfoort en Apeldoorn, de le luitenant-adjudant A. W. Groote en voor de gemeente Nijkerk de le luitenant-adjudant J. W. G Peltzer beiden van het 5e regiment Infanterie. De korporaals C. J. W. Kros H. A. van Dijk en J. J. Bijl van het 5e regement infanterie, zijn bevorderd tot sergeant. Gedurende de a.s. wintermaanden zal in het Militair Hospitaal alhier door een der officieren van gezondheid onder richt worden gegeven aan heeren officie ren en onderofficieren van het gar nizoen, in de verbandleer en het verleenen van de eerste hulp bij ongevallen. Van het 5e regiment infanterie zal deze cursus worden bijgewoond door 7 officieren eu 48 onderofficieren, welke zich daartoe vrjjwillig hebben aangeboden. Bij het 5e Regiment infanterie zijn 58 vrijwilligers voor het Resertekader in dienst, hieronder bevinden zich 27 Reserveonderofficieren, 23 Reservekorpo raals en 8 adspirantvaandrigs. Gedurende de aanstaande kermis- week zal het lokaal de Zaaier evenals ten vonden jare iederen avond van 7 lot 11 uren vooi het publiek geopend zijn Maandag en Woensdag zullen ei zanguit voeringen gegeven worden, afgewisseld door samenspraken, Dinsdag Sciopticon vertooning, afgewisseld door zang, Don derdag voordrachten en zang, Viijdag traktatie, Zaterdag gezellige bijeenkomst als gewoonlijk. Iederen avond wordt aan al de aanwezigen gratis koffie aan geboden. De off. van gcz. 2e kl. J. J. F. M. Nooren, gedetacheerd bij het leger in West-Indië, wordt met ingang van 1 Jan. a.s. van zijne detacheering ontheven en keert naar Nederland terug. De le luit. A. van Mens, van hel 2e reg. huzaren, wordt 1 Novenber ont heven van zijn detacheering bij de rijschool te Amersfoort en alsdan geplaatst bij de escadrons in garnizoen te Venlo. Luitenant J. H. W. Dangerman Grootepas, van het le regiment veld artillerie hier, is op zijn verzoek over geplaatst bij het wapen der Koninklijke mareschaussee en komt in garnizoen te Leeuwarden. Woensdag werd door den heer J. Knoppers alhier den eersten steen ge legd van de zes in aanbouw zijnde bur gerwoningen. Bij het verlaten van het terrein liet de heer Knoppers een gouden tientje achter voor het werkvolk. Door den portier J. Septer alhier is wegens hoogen leeftijd ontslag uit den dienst der N.C.S.M. gevraagd, hetwelk hem met ingang van 1 Nov. e.k. is ver leend. Dr. P. H. Bolderman, leeraar in de Latijnsche taal en haar letterkunde aan het Gymnasium hier, is benoemd tot leeraar in de oude talen aan het Gym nasium te Delft. Aan eene Commissie, beslaande uit de heeren: G. F. Mezger, P. J. Frederiks, G. Prins, T. van Daal en L. van Acliter- bergh, is door de vereeniging »Liefdadig- heid" opgedragen de mogelijkheid en den aard eener werkverschaffing te overwegen, waardoor de armen kunnen worden ge baat zonder de plaatselijke industriën te benadeelen. eene voldoende verklaring. Na verloop van tijd haalde haar oom haar over uit rijden te gaat, en zij maakte vaak lange rijtoeren, inaar begat zich Dimmer naar de zijde van Londen. (Woretf vervolgd). Ds. H. J. ter Haar Romeny predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier komt voor op het drietal te Marrum en Nijkerk in Friesland. Hedenmiddag te half twee heeftop het exercitie terrein aan den Leusderweg de eedsaflegging plaats der nieuwbenoemde officieren bij het 5e regement infantei ie, bij welke gelegenheid tevens het vaandel met de nieuwe opschriften aan den troep zal worden vertoond en daarvan door den kolonel-commandant uitlegging zal worden gegeven. Dr. A. Smit zal 1 Jan. als leeraar van 't Gijmnasium in functie treden. Ds. G. Mansveld zal 6 Dec. a.s. alhier bij de Herv. gemeente zijn intrede doen. Een lid van het edele Amersfoort- sche kruiersgilde met name H. Gert, meer bekend onder den naam Hendrik den Dooie, schijnt zich niet in het bezit van een bijzonder sterk beenderengestel te mogen verheugen, j.l. Dinsdagavond had hij het ongeluk in de Muurhuizen te struikelen en voor Je derde maal zijn been te breken. Hij wordt thans in het Gasthuis lAldegondei verpleegd. De heer Hiensch, van Veenendaal, hoopt aanstaanden Zondag vdor te gaan bij de godsdienstoefening in de Gerefor meerde kerk B. hier. Ter j.l. Dinsdagmiddag gehouden raadzitting, gepresideerd door den burge meester, werd, naar aanleiding van het request van den heer Bloemink, op voor stel van B. en W. besloten de huur van het door herr. bewoonde perceel met f 62 te verminderen. De heeren Gerritsen en Kleber namen de gelegenheid te baat te wijzen op de wenscheliikheid om reeds nu tol amotie der aangekochte percee len over te gaan en niet nog 9 lange jaren te wachten met de zoo hoog noo- dige verbreeding der Kamper-binnenpoort welke wenschelijkheid door den heer Celosse, met het oog op de baten van de huur en de niet geringe kosten van at koop der overige perceelen, werd be streden. Een voorstel van B. en W. lot uit breiding van het aantal onderwijzeressen aan de meisjesschool werd z. h. s. aange nomen en het aanvankelijke salaris voor de te benoemen titularesse op f 600 be paald. Een ontwerp besluit tot af- en overschrijving van f 161.34 op de be grooting der d.d- schutterij, dienst 1895 werd goedgekeurd. Na eene vergadering met gesloten deuren werd daarna aan de dames-regen- lessen van het Burgerweeshuis op hun desbetreffend verzoek eervol ontslag ver leend onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Aan H.H. Regenten zal worden gevraagd vijf dubbeltallen saam testellen ten einde daaruit door den Raad eene keuze kan worden gedaan. Tot leden van het stembureau bij de verkiezing voor de Kamer van Koophandel werden benoemd de beide Wethouders Celosse en d Groeneboom en tot hunne plaatsver vangers de heeren Hamers en mi. Prikken Ingekomen was een verzoek van mej. S. E. Muller, onderwijzeres aan de open bare meisjesschool, om 6 maanden vei lof tot herstel van gezondheid. Als spoed- eischend direct bel andeld, werd na eenig bebal op voorstel van B. en W. besloten een verlof van 3 maanden toe te staan Een verzoekschrift vau de vereeniging «Flehité» om voorwerpen van historische waarde, die bij eenige verbouwing ge vonden worden aan haar in bruikleen af te staan, werd gerenvoyeerd aan B. en W. De goedkeuring van gedeputeerde staten van het suppletoir kohier der inkomsten belasting 'werd voor kennisgeving aange komen en het proces-verbaal der drie- maandelijksche kasopneming bij den ont vanger voor de leden ter secretarie ter visie gelegd. Voorts werd nog behandeld een inge komen missive van gedeputeeide staten, waarin aanmerking werd gemaakt op de gewijzigde voorwaarden der 3'/a °/o geld- leening f 26.500, waarin de bepaling was vervallen dat inschrijvingen lager dan 97% niet zouden woiden aangenomen. Het DagelBest: stelde voor dat nu vast te stellen op 98°/0. In stemming gebracht werd eenmaal besloten 9/% te stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. Eeu eigenaardig geval. Te Utrecht doet zich een niet dagelijks voorkomend ongerief gevoelen door het gebruik der muntgasmeters. Alle 2'/, centstukken komen aldus aan de gasfa briek en worden vandaar by den betaal meester verwisseld, zoodat deze geldstuk ken uit de circulatie verdwijnen. Daar de betaalmeester slechts 1000 stuks tegelijk behoeft te wisselen en dat voor een particulier wel wat veel tegelijk is, zal de gasfabriek voortaan de gelegenheid openstellen, daar 2% centstukken in te wisselen. Een dnnr plciziertoclije. Men denke niet, dal de Tsaar van Rusland goedkoop uitgaat; hij verteert vrij wat geld als hij zoo'n visitie maakt. Zoo heeft het bezoek aan Parijs, dat nauwelijks 4 dagen heeft geduurd, hem anderhalf miljoen francs gekost. Zooveel geld zal zeker nog geen enkele bezoeker van Pat ijs daar in zoo'n korter tijd heb ben laten zitten,zelfs Milan van Servië niet. En dan heeft de Tsaar nog niet eens zich ingelaten met actrices en bal letdanseressen. Vooreerst heeft de geheele vernieuwing der Russische ambassade den Tsaar 800.000 francs gekost. Het personeel van het gezantschap ontving rijke geschen ken en bovendien werd aan den intendan van het huis bij het vertrek nog 10.000 francs ter hand gesteld, ter verdeehng onder die personen, die in 't bijzonder gedurende zijn verblijf dienst hadden gedaan. Voor de armen van Parijs schonk zooals gemeld is, de Tsaar 100.000 francs Bovendien kwamen ook de diners en déjeuners in de ambassade voor zijn re kening. Heeft de Tsaar zelf dus heel wat geld in Parijs achtergelaten, zijn bezoek is ook aanleiding, dat er heel wat verteerd is. Volgens de statistieken der Fiansche spoorwegen hebben de Russische feesten minstens 800,000 bezoekers naar de Fransche hoofdstad gevoerd, die daar ge middeld 5 dagen vertoefden. Bij dit ge tal zijn natuurlijk de bewoners der grens gemeenten van Parijs niet meegerekend. Als men nu aanneemt, dat elk dezer vreemdelingen gemiddeld 12 frcs, per dag heeft verleerd, dan hebben de Parijze- naars in de ieestweek 80 miljoen frcs. meer ingebeurd dan gewoonlijk, zonder nog te reken-*n de grootere uitgaven der Parijsche bevolking zelf, die minstens wel de helft van dit bedrag zullen hebben bedragen De 10,500 hotels namen in die vijfdagen 450.000 gasten op. 85,0011 particuliere huizen verhuurden kamers aan 425,000 personen. Is men ook nieuwsgierig wat er al zoo verorberd werd in de vijf «Russische» dagen in Parijs? 7,600,000 kilo brood, 1,640,000 liter wijn, 2,174,000 klio vleesch, 5,985,060 kolo wild en gevogelte, 575,700 kilo boter. 378,000 kilo zout, 226,000 kilo vruchten en groenten, 183,300 kilo oesteis en 144,400 kilo kaas. BCKGELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 7 Oct. Jannetje, d. en Matthijs, z. van Hendrik Tamminga en Sophia Ravenhorst. 8 Oct. Arie, z. van Hendricus Jan Bakker en Aartje Verwcy. 9 Oct. Louisa Theodora, d. vau Willem Johannes van de Wijugaard en W'illeinina Termaten. 12 Oct. Aaltje, d. van Hen drik Leeninga en Cornelia Lotz. Geer- truida, d. van Steven Ilartogsveld en Alijd: de Wijs. 13 Oct. Engele, z. van Engele Bouwmeester en Cornelia Pothoven. Timotheus Hendricus, z.* van Gijsbertus de Jager en Willemijnlje Driessen. 14 Oct. Alijda, d. van Gerardus Ronimers en Dirkje Pommer. ONDERTROUWD: 8 Oct. Hendrik Sie- brand en Johanna de Wit. Jan Wellerd en Martina Mieris. Gerrit Gerritsen en Petronella ven Garderen. OVERLEDEN6 Oct. Karei Anthonie Buijtiuk ld. 7 Oct. Henri van deu Heuvel lm. 10 Oct. Johanna de Graaf 60. j. wed. van Wouter van Nieuwenhuizen 15 Oct. Een levenl. aang. kd. m. g van Fennetje Renes. Hoogland. GEBOREN10 Oct. Anna Maria, d. van W. W. Evers ea M. van Karsbergen. GETROUWD: 14 Oct. J. J. Schut eu A. Baas. 15 Oct. R. Schoonderbeek en T. Houtveeu. Lensden. GEBOREN: 13 Oct. Alijda Johanna, d. van Willein Vrijhoef eu Alijda Midden. GETROUWD15 Oct. Bartliolomeus van Daatselaar met Martina van den Hengel. 15 Oct. Jochem van Doorn met Gerritje van 't Net. OVERLEDEN: 15 Oct. Gijsbertha van Ginkel, 8 m. 15 Oct. Cristina Boersen, 19 d. Stoutenbnrg. GEBOREN: 14 Oct. Jacobus, z. van Wouter van de Visch en Geurtje Kieft. Woudenberg. GEBOREN11 Oct. Wilhelmina Imine- lina d. van Johannes Albertus van der Bent en Anna van Woerkom. Geachte ingezetenen van Amersfoort. Zooals het vorige jaar zullen <5ok ditjaar door verschillende trouwe bezoekers van het Tehuis voor Militairen in de Beek straat tijdens de kei mis vergaderingen gehouden worden. Het vorige jaar hadden we de voldoe ning te mogen zeggen, dat we ons doel bereikt hadden. Dat doel bestaat daarin »een poging le doen de militairen van de kermis terug te houden, en hen tijdens de kermis hier in het Tehuis eenige af leiding te bezorgen, om ben zoodoende voor de vele verleidingen, ongenoegens en straffen te hoeden,» die veelal uit vloeisels zijn van hel kei mishoudenter wijl hun hier onschuldige genoegens aan geboden worden waarbij hun verstand niet beneveld wordt dooi sterken drank. Ieder weldenkende zal direct hel nut van zulke vergaderingen inzien, en wij twijfelen dan ook i iet of eeu ieder zal, wanneer eerstdaags een lijst aangeboden wordt, onze poging steunen met eene kleine geldelyke bijdrage om ons zoo doende in staat le stellen aan de bezoe kers 's avonds eene kleir.e verversching aan te bieden. Hopende op de welwillendheid vnn de geachte lezers en lezeressen van dn blad, breng ik bij voorbaat mijn hartelijken dank aan onze begunstigers Namens eenige trouive bezoekers van het Tehuis, A. D. U, mijnheer de Redacteur dankzeggende voor de verleende plaatsruimte. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 5. der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van Johannes Eekhoudt, wonende te Amersfoort in het perceel »de Keizerskroon,staande aan den Hof wijk F. no. 332 te Amersfoort. Amersfoort, den 15 October 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De secretaris, W. L. SCHELTUS. MARKTBERICHT. A MERSFOORT, 1 (3 October 1896. Tarwe f0.Rogge f0.Boekweit fö.— Appelen f 3.a f 7.00. Peren f 4.A f 8 00 Nieuwe aardapp. f 0.a f 0 00. Zandaardapp. f 1.10 a f 1.40 Hoendereieren f5.00 a f6.00 per 100 st. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1 10 a f 1.25 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas 0.f0 Kippen f0.50 A f0.90 Kuikens f 1.00 af 1.25 Piep kuikens 0.30 A f 0.40 Ganzen f0. f0.Eenden f0.60 a f 1.00 p. st. Jonge fO.OO a f0.Hazen f 1.50 a f2.00 Wilde konijnen f 0.A f 0. Tamme f0 00 a f0.Duiven f0.30 a f0.50 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f25.f35. Biggen f3.a f5.75 Schrammen f 10.a f 13 Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 60 heet. Appelen; 50 heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; 500 heet. Zandaardappelen 3000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Magarine; kilo Kaas: 0 stuks Vee. 12 zeugen 290 hijgen en 15 schrammen BELANGRIJK is de geluksaankondiging van Sauinel Hecksclier Senr., Hamburg, welke z:ch in het huidige uommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte eu Nfilzwijgetide uit betaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezeis aanbevelen op zijn huidige advertentie acht te geven. Onder redactie van J. W. TE KOLSTÉ, Van H. LEHNER te Weenen. Zwart. a b c d e f g VFt'f. Wit geeft in 2 zetten mat. Stand der stukken Wit: K. f6, D. b 1, T. c 3, T. e 1, P. d. 5, c 3. Zw.: K. g 4, P. h 8, g 6, li 5, e 2, d 2, a 5. Oplossingen, inzendingen enz. worden inge wacht aan bet bureau van dit blad of aan het adres van den redacteur: Damlust te Utrecht. De stand der match Ollandte Kolsté is thans O. 4te K. 3; remise 1. De negende partij die afgebroken is, zal waarschijnlijk door te K. gewonnen en daardoor de match remise worden. 7-^—- D/Heer en Mevrouw HOOG Muyde^MAN geven keniis van de ge boorte ^rau een ZOON. AMEB^roo^vJ£^Oct. 1896^,-' DE NOTARIS te Amersfoort zal op Vrijdag 33 October 1896, 's voormiddags II uur, iu het koffiehuis Het Valkje aldaar Perc. I. De Boeren hofstede genaamd aan den Nijkerkerstraatweg ouder Hoogland, bestaande uij'. Huls, Scltuurberg, Berg, Tuin, best WEILAND en HOUTGEWAS, groot 1.21.Q0 H.A. Mondeling verhuurd Aan JAN KOK voor f 150.,per jaar.'- Perc. it. onder Hoogland' tegenover perceel I aau deu Nykerkerstraat weg eD strek kende langs den Hoevelakerstraatweg groot 3.S19.30 H.A. Verhuurd aan PETER- en JAN KOK te Hoogtgnd voor f 209.per jaar. Pere. III. ondor Hoogland in den polder Boven- duist/ aaiiden Zevenliuizerslraalweg kad,sectie*F.No. 292 groot 1.66.00 H.A. Perc. IV. in gezegden polder „Bovenduist"' on- middelijk-'achter perceel III, strekkende tot eu niet de iaakkade, sectie F. Nos. 293 en 294, groot 1.66.00 H.A. De peöeelen IH on IV zijn in eigengebritik bij W. v. d. BURGWAL Jz. te Hoogland en te aanvaarden bij de betaling de/ kooppenningen. Perc. V. DE BÓERENHOFSTEDE onder Hoogland aair'de Heisteeg en strekkende langs den Duisteriöeg, be staande uit Huis met Achterhuis, Schuren, Bergeu eu Schapen hokken, Boomgaard, Tuin, best BOUWLAND, WEILAND eu HOUTGEWAS, te zinnen groot 7.02.60 H.A. Bewoond door- en in eigen gebruik bij W. v. d. BURGWAL 5?..; te aan vaarden 22 Februari 189"ï. Perc. VI.. Een perceel uitiuiifiilcnd met houtwal onder.'Amersfoort en Hoogland, aan den jstraatweg naai Hoevelaken, tegenover/ „Vinkenboef," genaamd „de Groot? Eug,'1 groot 2.17.70 H. A Gedeeltelijk verhuurd aau J.Huur- deuiun eu anderen voor/'84 per jaar, overigens iu eigen gebruik bij A. ELBERSEN td Amersfoort en te aanvaarden bij de hilaling der koop penningen. Perc. VII..Een perceel aldaar. Naast perej'el VI, iu erfpacht bij PETER KOK.; ioor f 10.per jaar, groot 0.50.2$ H. A. Pcrc.'vVIII. Een perceel' BEST onder Hoogland, haast perc. VII, en strekkende tot aan l$t tolhuis, genaamd ;,de Kleine Eng," |£oot 1.66.34 II.A. Een gedeelte (trout 76 aren verhuurd aan KOK voor f 53 per jaar overigens in eigen gebruik bij A. 1SLBERSEN vij'. en te aanvaarden bij $e betaling dfer kooppenningen. Pere. IX. Een pFfeeêi a'd. rivier de Eem onder Hoogland, tegenover de „Glashut", groot 16 aren, 70 centiaren. Perc. X. te Amersfoort buiten de Koningspoort, ?.ijnde de 7e van af de looierij van den Heer H. OVERGOOR. Mondeling verhuurd voor f 17.50 per jaar aau den Heer J. v. VOLLEN HOVEN. Combinatie. le massa perc. I en II. 2e III en IV. 3e VI, VII en VIII. Nadere inlichtingen worden verstrekt door en de Veilconditiën liggen gedurende 8 dagen voor den Verkoop ter iuzage, ten kantore van genoemden Notaris DBIJFHOUT VAN HOOFF. Breeder bij Biljetten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2