CIJFER: 2 THC'S THEE. Dr.J.K.vld.BRINK, LANGïGMCHT F 213. ee^ DIENSTBODE GIJSBEfiTÜS Iltfflt, VEKkOOPEN: DEN INBOEDEL, GEMENGD NIEUWS. Advertentiën. J. I JJHHSSBN, ARTS,) 1 Mei Stalhouder. De Notaris A. N. J. VOS fhvmaIthies, firma jA. THIES Hof F 301. SL0TH0U WER'S SNELPERSDRUKKERIJ. bevelhebber Ismail Bey vergunning om de Turksche linie te passeeren nadat ik aan een grondig onderzoek was onderworpen. Bij dat onderzoek werd echter de dépêche, die in mijn manchet was genaaid, niet gevonden Hij reed onder dekking van een parlementairvlag naar de Grieksche voorposten, van waar hij naar kolonel Vassos in Alikani weid gebracht en aan hem zijn depêche afleverde. Van Vassos kreeg hij een brief aan den Koning, een rapport aan de regee ring en bovendien 600 brieven van soldaten aan familiebetrekkingen in Griekenland. »Ook de terugtocht", zegt hij, «liep uitstekend af. Ik glipte gelukkig door de Turksche linie en kwam 's nachts met een Turksche boot over Milos in den Piraeus aan. Ik over handigde den Koning het rapport, bezorgde de brieven op de post en bezocht mevrouw Vassos, die weende van blijdschap over mijn goede be richten aangaande haar man." Honig als voedsel. Men zegt, dat voor iemand, die eene zwakke spijsvertering heeft, honig een gewenscht voedsel is. Als men zeer vermoeid is te afgemat om te eten werkt een weinig honig als een toovermiddel. Staat niet reeds in den Bijbel van den vermoeiden Jonathan, toen hij een weinig honig geproefd had»En zijne oogen werden verlicht!" BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 14 April. Frederik Beijer, z. van Johannes Micolaas van Dijk en Evertje Gjjsbertse. IB April Gerrit, z. van Geurt van Kommeren eu Niesje de Visser. Gijsbartha Petronella, d. van Jan Willem Jockem Vredeveldt eu Bartba van de Wak ker. Henirika, d van Hendrik van de Kolk en Jobanna Collet. 17 April Ever- ardus Harm, z vau Everardus Mulder en Coenradina Groen. 18 April. Aruoldus Horm.inus, z. van Daniel Dijs en Jacoba Christina van den Akker. Dirk. z. van Hendrik Meester en Katrijntje Berensen. Johannes Cornelis z. vau I.eonardus Alovsius Houbaer on Allegonda Sophia Maria van lluchem. 19 April. Fenna. d. van Cor nelis van Miunen eu Margrietba Gijsberta Ekkevcld. 28 April. Hendrik z. vau Johannes Vos en Hendrika Bliekendal Ondortrouwd: 15 April. Gijsbertus van Oostveen en Johanna Catharina Pijpers Daniel van Schooneveld en Hendrika Mar- garetha van der l'ut. Cornelis de Gans en Maria Louisa Jaqnet. Lammert Huls en Albarta Clasina Daalioeijer. Getrouwd: 1B April Gerrit Cornelis August Valewink en Julia Maria Henuewitz. Overledon: 13 April. Adriana Mijn ten, lm. 14 April Nicolaas Johannes van der Mast, 34 j. echtg. van Maria Petronella van Dijk Klaas Harkema, 18 j. ongehuwd. 13 April. Gerard van der Linde, lm. 20 April. Margrietha Hendrika van Slooten, 16 m. Hendrik Jan Reems. 10 m. 21 April. Johannes Cornells Hendrikus Tom mei, 23 d. Hoogland. Geboren: 22 April. Ivak, z. van G. Her der en J. Schouten. Overleden15 April. S van de Brug, 64 j.. echtg. van M. van Ramselaar. Leusden. Geboren 9 April. Jau, z. van Wouter van Ginkel en Luitje Pothoven. Getrouwd: 22 April. Wulfrannus Brouwer, met Jobanna van Valkengoed. Overleden: 13 April Hendrik illeiu Bulten, 76 j. echtg van Geertrui van Eden. 1B April. Pieter Puik, 16 m. 16 April. Joban van Gardcren, 59 j. eehlg. van Jannetje Aalten. 17 April. Luitje Overvest, 68 j. echtg. van Cornelis v.ui de Munt. 17 April Marguretha Geertruida Kuyt, 9 m 21 April. Gerarda van Zol dert, 19 m. Stoutenburg. Geboren: 10 April. Wilheloiina, d. van Gerardus van Daatselaar en Luitje Smit. De detacheering van luitenant E. H. Juckema van Bnrmania baron Rengers van Warmenhuizen, van het Ie regiment huzaren, bij de Rijschool hier, wordt 1 Juni met 2 jaar ver lengd. De off. v. gez. Ie kl. J. Nord, te Amersfoort wordt met ingang van I Mei voor 2 maanden gedetacheerd in de legerplaats te Oldebroek. De kapt. R. H. Luber, van het 5e reg. inf. te Amersfoort, wordt op verzoek den len Mei overgeplaatst bij het 6e reg. te Breda. Bij Koninklijk Besluit is de Kapitein W. C. Gobius van het 5e Regiment Infanterie, ter zake van lichaamsgebreken, met ingang van 1 Mei a. s. op pensioen gesteld en is het bedrag van dat pensioen bepaald op f1735.'sjaars. Aan den Sergeant P. W. Engels van het 5e Regiment Infanterie, is de bronzen medaille voor 12 jaren trouwen dienst toegekend. Het eere- teeken zal op de gebruikelijke wijze aan den belanghebbende, voor het front van den troep, worden uitge reikt. De Sergeant H. H. Peters van het 5e Regiment Infanterie is wegens lichaamsgebreken uit den dienst ont slagen onder toekenning van eene geldelijke tegemoetkoming voor eens ten bedrage van f60. Door den Minister van Oorlog is bepaald dat de miliciens die tot militaire wielrijder worden opgeleid met een revolver zullen worden be wapend, daartoe zal aan ieder der Korpsen Infanterie 37 revolvers wor den verstrekt. Bij Koninklijk Besluit is bepaald dat krachtens art. 125 der Militie wet in het jaar 1897 bij het 5e Re giment Inf., voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zullen worden ge roepen. Bij de veldbataljons, de tr.i- liceins verlofgangers van de lichtingen van 1893 en 1891; en wel die, be- booiende tot het le balaljon van 25 Augustus a. s. tot 5 September d. a. v., en zij die behooren tot het 2e, 3e en 4e balaljon van 4 Augustus a. s. tol 28 Augustus d. a. v. Bij het 5e bataljon, de milicein verlofgangers van de lichting van 1894, van 25 Augustus a. s. tot den 8 September d. a. v. Onder verwijzing naar achter staande advertentie kunnen wij nog mededeelen dat de jeugdige Baarnsche zangvereeuiging, reeds van den vorigen winter goed bekend, thans als hoofd nummer Mendelssohn's Lobgesang aanbiedt. De symphonie zal als quatre-mains worden uitgevoerd door het zoo goed bekende zusterenpaar de dames Roll terwijl mej. Anna Roll de verdere begeleiding der cantate alleen op zich neemt. Blijkens de advertentie beloven ook de solopartijen veel schoons te zullen opleveren bovendien zullen deze artisten zich nog in afzonderlijke nummers doen hooien. Verder zal de vereeniging nog ten gehoore brengenVor der Klosterpforte, driestemmig vrouwen koor met soli van Grieg. Vertrouwen, vier- en zesstemmig koor van Gounod en het Wilhelmus vierstemmig in de oude toonzetting. De koren worden gedirigeerd door den heer Eduard J. port had gedaan, en nu, daar de straat weg afgezet was, over het veld den terugweg naar zijn' hoeve aan de Lookout-Creek zocht. Deze bewering van den man klonk niet onwaarschijnlijk, en in gewone omstandigheden zou ik geen bezwaar gemaakt hebben hem zijns weegs te laten gaan. Onze veiligheid eischte evenwel meer dan gewone voorzorg, en ik antwoordde hem, dat ik mij tot mijn' spijt genoodzaakt zag hem ge durende den nacht gevangen te houden. Morgen vroeg kon hij, en wel onder geleide mijner troepen, die naar de streek, waarin zijne hoeve lag, op rukken zouden, naar huis wandelen. Terwijl ik dit den man mededeelde, was Falk op hem toegetreden en had hem in het gelaat gezien. Eensklaps plaatste hij zich achter hem en sloeg zijne beide armen om hem, zoodat hij zich niet verroeren kon, en zeide op onmiskenbaar hatelijken toon: Wordt virvolgd.) van Loenen van wien de dames Roll hunne muzikale opleiding hebben ge noten. Het geheel belooft werkelijk een genotvollen avond te zullen worden. Ten 10 ure 26 en ten 11 ure 22 vertrekken nog treinen van Baarn in de richting van Amersfoort. Bij de Donderdag te Utrecht gehouden examen voor onderwijzeres is o.a. geslaagd onze stadgenoote Mej. A. A. M. v. Kalken. De maandelijksche Zendingsbid stond zal a.s. Dinsdag 27 April ge houden worden, des avonds te 8 uren in het Lokaal de Zaaier. Zomerdienstregeling van de Hollandeohe IJzeren Spoorwegmaatschappij. Behalve talrijke verbeteringen in het locaal verkeer, zijn de belangrijkste wijzigingen De trein, die in den winterdienst ten 2.22 van Amsterdam (C. S.) ver trok in de richting Hilversum, is ver vroegd tot 1.13, waardoor aansluiting verkregen wordt over Amersfoort naar Zwolle en verder eene nieuwe corre spondentie ontstaat met Vorden, Ruurlo, Lichtenvoorde en Winterwijk. Tusschen Amsterdam en Amersfoort is een nieuwe trein ingelegd Amster dam (C. S.) vertr. 5.33 n.m. Amers foort aank. 6.40 en Amersfoort v. 9.50 's avonds en Amsterdam (C. S.) aank. 10.57 's avonds. Tusschen Kleef en Amsterdam en Kleef—Rotterdam zal van af 1 Juli eene verbinding bestaanKleef v. 7.31 's avonds Amsterdam (CS.) a. 10.11 en Rotterdam Beurs a. 10.15. Met dezen trein kunnen reizigers van Kleef reeds ten 10.42 's avonds in Den Haag aankomen. Omgekeerd kan men 's morgens ten 8 38 van Rotterdam B vertrekken enten 12.18 te Kleef aankomen. Op den trein welke ten 10.39 van Amsterdam vertrekt en 1.37 te Kleef aankomt is te Kesteren een aanslui ting gemaakt van Den Haag. Den Haag vertrek 10.03, Rotterdam D.P. vertrek 10.26, Dordrecht vertrek 10.55. Omgekeerd eveneens op den trein, vertrekkende van Kleef ten 3.50 aan komende te Amsterdam ten 6.27 n.m. Met dezen trein komt men te Dor drecht ten 6.27 nm., te Rotterdam D.P. 6.56 nm., te Den Haag 7.20 nm. Op de Donderdag alhier ge houden paardenmarkt waren aange voerd 220 stuks, waaronder 40 hitten en 6 veulens. Men besteedde voor paarden van f70.tot f 500.voor hitten van f50.tot f140.voor veulens van f70.tot f120. Door aanwezigheid van buitenland- sche kooplieden (vooral Duitschers) werden voor goede paarden tamelijk hooge prijzen betaald. Woudenberg. Onze geheele ge meente was j.l. Donderdag in feest- dosch. En geen wonder, het goldt toch niet meer of minder dan het vieren van het 25-jarig burgemeester schap van den heerJ.B de Beaufort. Hoe de jubilaris zich in dit vierde gedeelte eener eeuw, bij rijk en aim geacht, door oud en jong heeft bemind gemaakt bleek heden ten aller duide lijkste. Tal van eerepoorten van frisch sparregroen in sierlijke vormen opge trokken en met verschillendespreuken, het wapen der gemeente of dal van den jubilaris versierd, waren door de geheele gemeente opgericht. Tot uit het kleinste stulpje wapperde vrolijk de Nedorlar.dsche driekleur den bur gervader ter eer. Des morgens werd de jubilaris in het smaakvol versierde schoollokaal gerecepieerd en ZEd. Achtbare bij monde van den oudsten wethouder namens alle gemeentenaren een zoo kostbaar als fraai geschenk, ter her innering aan dezen gedenkwaaidigen dag, aangeboden. Vel schillende andere sprekers voerden nog het woord, de schoolkinderen zongen ZEd. hunne zegebeden toe en Woudenberg's muziekgezelschap «Fidelio" deed de vrolijke toonen eener feestmarsch hooren, door zijn directeur den heer Leop. E. Beers voor deze gelegenheid gecomponeerd. Na eene door de feestcommissie aangeboden lunch in het Raadhuis, werd des namiddags eene rijtoer door de geheele gemeente gemaakt. Voor afgegaan en omstuwd door eene eere- wacht van een honderdtal boeren te paard, waarvan enkelen in jockey- costuum, het meerendeel met sjerpen in de nationale kleur of in die der gemeente getooid reed de jubilaris met geheel zijn gezin, achtervolgd door de equipages zijner in de na- buurtschap wonende familie en die der Notabelen van Woudenberg tot aan »den Holevoet" op de grens der gemeente Scherpenzeel, om langs denzelfden weg terug te keeren. Behalve de rijtuigen waarin de feest commissie en liet gemeentebestuur en eenige keurig versierde karretjes met fraaien koddig uitgedoschte ge- costu meerden bemerkten wij in den stoet een sierlijke triumfwagen van de plaatselijke brandweer en een breack met Woudenbergsche dames getooid in de kleuren der gemeente. oFidelio" en nog een ander gehuurd muziekcorps verlevendigde den tocht door vrolijke marschen. Nabij Scher penzeel werd de stoet door het Scher- penzeelsche muziekcorps opgewacht en om «den Holevoet" geleid. Dat het feest met dezen tocht niet was afgeloopen, doch tot laat in den avond werd voortgezet, behoeft wel niet gezegd. De Woudenbergers hebben weer eens voor de zooveelste maal getoond, dat zij het waardige hoofd hunner gemeente een warm hart toedragen. Een tweede Jonas. Een in tegenwoordigheid van den vorst van Monaco geharpoeneerde potvisch, die stervend reusachtige groote inktvisschen die hij verslonden had, uitbraakte, herinnert aan een gebeurtenis, die reeds in 1891 plaats gehad moet hebben. De Engelsche walvischjager Star of the East zette in de wateren van de Malvinen-eilan- den twee booten uit, om op een in het gezicht gekomen walvisch te jagen. Nadat het dier doodelijk getrollen was, raakte het een der booten met zijn staart, zoodat de bemanning te water geraakte, die spoedig gered werden, uitgenomen één, James Bart- ley, die spoorloos verdwenen was. Nadat de walvisch dood was, had men 24 uur noodig om het beest in stukken te snijden, en toen men ein delijk de maag opende, vond men daarin den verdwenen Bartley, be wusteloos. maar nog levend 1 Toen men hern weer tot bewustzijn gebracht had, had hij gedurende eenige dagen vlagen van krankzinnigheid, en eerst na verloop van drie weken was hij zoover hersteld, dat hij zijn avontuur vei tellen kon. Hij herinnerde zich precies het oogenblik, waarop hij ingeslikt werd en hoe hij zich daarna onmiddelijk in een nauwe, ronde buis bevond, welks samentrekkingen hem steeds verder naar onder deden glijden. Dit duurde slechts kort, daarop bevond hij zich in een zeer wijden zak en begreep hij dat hij in de maag van den wal visch lag. Hij kon, al ging het ook moeilijk, nog ademhalen, doch had zeer veel last van de ondragelijke hitte en verkeerde in doodsangst in de maag te zullen sterven. Ten slotte verloor hij het bewustzijn. James Bartley stond bekend als een der vermetelste walvischjagers, doch de aandoening van deze gebeurtenis was zoo sterk, dat hij zich, dadelijk na zijn terugkomst te Londen in een hospitaal moest doen opnemen. Zijn gezondheid had niet ernstig geleden, alleen was zijn huid door de inwer king van het maagsap gelooid. Een journalist als ordonnans. De Grieksche correspondent van liet Deensche blad PolilikenHendrik Cavling, heeft, naar hij aan zijn blad meldt, zich laten vinden voor eene taak, die, al lag zij nu juist niet op den weg van een journalist, zeker gewichtig genoeg was om te worden vermeld. De koning van Griekenland had den Deenschen correspondent namelijk door zijn ministers doen verzoeken eene geheime dépêche aan Vassos te willen overbrengen. Cavling vertelt als volgt (per telegram) hoe hij aan die opdracht gevolg heeft gegeven »Ik nam den 18den April op mij. om een gewichtige dépêche van den koning en het ministerie van buiten- landsche zaken aan overste Vassos te brengen. Ik reisde over syra en verder per boot naar Kandia en arri veerde in het Italiaansche hoofdkwar tier op den dag van het beproefde bombardement van de opstandelingen. Van daar reisde ik met een boot naar Rhetymo en over land naar Kanea. Hier kreeg ik van den Turkschen mark rilEUICHT. AMERSFOORT, 23 April 1897. Tarwe f0.— H«v_'ge f0Boekweit f0.— tppelen f0 a f0 0>. Peren fÜ.a fO.OO Klei- aardupp f0.— k f 0 00. Z in.iu.tnJapp. I 1.40 a f 1.60 Moentiereieren f2 70 a 13.25 per 100st. Eenden f0a f0Boter f070 a f085 per kilo. Mar garine f0-a f0.Zoetem. kaas 0.f0 Kippen f0.60 a f120. Kuikens f 0.00 af 000 Piep kuikens 0.40 a f 0.80 Ganzen f 0 00 fO.OO Eenden 10.60 a f 0. 0 p. st. Jonge f0 00 a f0Hazen fO.OO a f000 Wilde konijnen f 0 00 a f 0.00 Tainme f0.60 a f 1.00 Duiven f0.50 a f0 70 paar Vette varkens f0.f0.—Zeugen f'25.f35. Biggen f5a f9. Schrammen f 14 a f 18 Vette koeien f000.— a f 000.— Guste koeien f00.— a f000Kalf koeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 00 a f 00.— Os f 000.— a f 000.Pmkstieren f 000,a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 0 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. KleiaarJappe- len; 190 heet. Zandaardappelen 35000 stuks Hoen- dereieren; 0000stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter, kilo Maganne; kilo Kaas; 0 stuks Vee 8 zeugen; 320 biggen en 30 schrammen *v* Getrouwd: J." W. SASBURGN. en j. TL VAN MILL,'" die, pok naTqens wedérzijdsche familiq, hun lïTtffêlijkeii dank betuigeif .voor de vele bewijzen van vriendscTiiijv-dezer dagen ontvangen. Amersfoort, 22 April '97. is van April tot Mei af wezig. De praktijk /dl worden waargenomen doo>-"' die te èonsulteeren is gevraagd R. C.' uit den boeren stand, bij, W. RADEMAKER te Hilversum.*1"-* KAMPSTRAAT C 51, AMERSFOORT. TelephooiFNïrU'W.' te Amersfoort, zal op Vrijdag 30 April 1897, des namiddags 2 ure vóór de liuizinge in de Koningstraat, wijk D no. 23 hoek Teutstraat te Amersfoort, in het openbaar om contant geld bestaande voornamelijk intafels, stoelen, kabinet,;' hoekkast, lade tafel, .klok, kjichel met pijpen, 3 veoren beddeb rqet toebebooren, ledikant, schilderij en, spiegels, ser vies, kruisbeeld, lakens, dekens, gordijnen, vloerkleed, ketels, stampkuip, waschtobbe, eene partij aardappelen, planken,toon bank en voorts glas- bijt- tin- en aardewerk ëh betgaën verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen op den dag van den verkoop van 912 ure. Vrijdags bij goed weder kunt ge U voor het bedden magazijn van de; R op den llof, orprtuigen ypfi de buitengewoon grripte soirfeering in lafclwasdoek. löer.rfb'ek, kast en schoorsteenranden. Bij zondeawordt Uwe attentie gevestigd' "opf de lage-en vaste prijzen, die/ op ieder stuk zijn aangegeven:'. Jf: 3 Aanplakbilletten Aandéelen Adreskaarten Balprogramma's Bestekken Brievenpapier Circulaires Convocatiqfciljetten Doodberichten Entréekaarten Er.veloppes Eiiquetteo" Facturen Geleibillettèn Huwêlijksbrieven In wikkel papieren Jaarverslagen Kennisgevingen Ijinieerwerk ^Memorandums Menu's Nofa^ Omslagen OrderbriefjesT Pijjscouranten Programma's Quitantiën Reclamebiljetteo Reglementen Rekeningen Rouwbrieven Staatwerk Tarieven Uitnóodigingsbrieven Visitekaarten Werkstaten Wissels Zegels. Bovengenoemd en alle ander voor komend BOEKDRUKWERK wordt spoedig, liet en tegen concur* reerendeu prU* uitgevoerd.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 2