CIJFEII2 THOMSON'S TUBE. 'GKMMÏÏTMKIJWS. van moet leveren; dat noch in de wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's rijks directe-belastingen, noch in de wet op de bedrijfsbelasting eene bepaling voorkomt, waarbij op dien algemee- nen regel eene uitzondering wordt gemaakt dat moet worden aangenomen dat, indien de wetgever inzake de bedrijfs belasting van den algemeenen re gel had willen afwijken, bij dit uit drukkelijk zou hebben bepaald, zooals bijvoorbeeld in de wet van 9 October '1841 betrekkelijk de rechtsmacht der hooge er, andere heemraadschappen enz. in art, 17 bepaalde, dat bij een verzet tegen een dwangbevel terzake in die wet bedoeld, ten opzichte der schuldplichtigheid de gewone regelen ran rechten niet zouden gevolgd wor den, maar bij onder bepaalde omstan digheden den bewijslast aan den be lastingplichtige oplegde dat dus de administratie l) het bewijs moet leverendat de aangesla gene belastingplichtig is, volgens de bepalingen der wet op de bedrijfsbe lasting en het niets terzake afdoet, of, zooals de administratie beweert, ten deze door den aangeslagene ge makkelijk het bewijs te leveren zou zijn dat hij niet belastingplichtig is, omdat zich gevallen kunnen voordoen, dat het leveren van het negatief be wijs zoo goeil als onmogelijk zou zijn dat bij pleidooi namens de admi nistratie is beweerd, dat wat be- lastiiigplichtigheid betreft, het gewone strenge bewijs in burgerlijke zaken niet kan gevorderd worden, maar dat meer dan op eenig ander gebied, daarbij moet te werk gegaan worden met vermoedens en aanwijzingen dat het niet duidelijk is welke kracht deze bewering kan bobben in een proces als hetgeen thans gevoerd word t dat het immers krachtens de be palingen der wet op de bedrijfsbe lasting, bij onlkentenis van een aan geslagene dat hij belastingplichtig is, aan den burgerlijken rechter op gedragen is te beslissen omtrent de belastingplichtigheid dat die rechter met geen andere bewijsmiddelen rekening mag houden, dan inet die in het Burgerlijk Wet boek opgenoemd dat ,1e aangeslagene dus terecht in verzet is gekomen tegen het tegen hern uitgevaardigde dwangbevel en hel door hem bij de dagvaarding gevorderde mitsdien moet worden toegewezen verklaart den aangeslagene ontvan kelijk in zijn verzet; gaat voorbij het gedaan aanbod tot getuigenbewijs verklaart het door den aangeslagene bij deurwaarders-enploit van den 29. Januari 1896 tegen het op den 27. Januari tevoren aan hem beteekende dwangbevel gedaan verzet van waarde verklaart het dwangbevel nietig ev\ van onwaardebeveelt dat het buiten gevolg zal worden gesteld veroordeelt de administratie in de kosten van het geding." Men ziet uit het vorenstaande dat het noodzakelijk is te reclameeren. Helpt dat niet, dan blijft er nog één middel over het middel dat door de Middelburgsche burgers met succes is aangewendnamelijk verzet tegen het dwangbevel. In bovenvermeld vonnis is door de administratie berust, zeker overtuigd dat ze van het hoogste rechtscollege niets anders was te wachten dan bevestiging van de door de Middelburgsche Recchtbank gedane uitspraak. Wij vermeenen onzen lezers geen ondienst te hebben gedaan door ver melding van het vorenstaande, vooral niet nu weldra ook de aanslagen in de bedrijfsbelasting zijn te verw achten. Voor administratie van 's rijks directe- belastingen leze rnen voor 't gemak het gemeen tebestuur van A. J) Men leze aan den Raad der gemeente A. J) Men kan hier ook lezen i>ambtshalvemet afwijking van de aangifte aangeslagen lees: gemeente-belasting. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Op 1, 2 en 3 Juni a.s. zal te Utrecht een driedaagsch sportfeest worden gehouden, waarvan de 2e Juni aan de wielersport zal zijri ge wijd. Dit feest zal bestaan uit eene wedstrijd des middags in «Tivoli", tijdens welke matineé en in eene lantaarnoptocht des avonds. Voor beiden worden fraaie prijzen uitge loofd. He hoofdconsul van afdeeling II van de A. N. W. B noodigt alle bondsleden uit tot deelneming aan dit feest, dat door den bond wordt gesteund en gesubsidieerd. De Minister van Oorlog heeft be paald dat de Reserve-onderofficieren bij de infanterie die tot vaandrig worden benoemd, al dadelijk de ge wijzigde uniform mogen dragen voor het wapen der infanterie vastgesteld bij de Ministerieele Beschikking van den 7 April 1897, VI Afdeeling, No. 43. Vorenstaande vergunning is mede ook van toepassing voor de adjudan ten-onderofficiers van dat wapen. Blijkens eene aanschrijving van den Minister van Oorlog is de eerste luitenant L. W. J. IC. Thomson van het 5e Regiment infanterie, gedeta cheerd bij de Koloniale Reserve, op den 1. November e.k. toegelaten tot het volgen van de krijgskundige studiën bij de Hoogere Krijgsschool. Bij het 5e regiment infanterie zijn na een voldoend afgelegd examen bevorderd, de korporaals G. A. J. Beukers, J. H Burggraaf, W. B. Verschuur. C.H.Heilbron, G.B. Numans en W. C. F. Senger, allen tot sergeant- titulair, en de milicien korporaals W. F. ter Beek, D. H. Bennink, W. Poutsma, IC. ter Wal, J. F. E. Slem meier, H. Scholte, W. van Keeken on J. Groen allen tot milicien sergeant. De tamboer G. N. van der Wal van het 5e regiment infanterie, is wegens wangedrag met een briefje van ontslag uit den dienst wegge zonden. De eerste luitenant W. II. van Terwisga van het regiment grenadiers en jagers, en de eerste luitenant adjudant H. M. A. Vigelius van het 6e regiment infanterie, die bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot kapitein bij het 5e regiment infanterie, worden belast met het bevel respectievelijk over de 3e compagnie 3e bataljon en de le compagnie 4e bataljon van laatst gemeld korps alhier in garnizoen. De Maandag hier gehouden jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht f 87.247». De le luitenant H. H. van Dobben, van het 2e reg. huzaren te Venlo, is bestemd om, met ingang van 1 Juni, te worden gedetacheerd bij de rijschool te Amersfoort. De heer de Hartogh maakt ons opmerkzaam op eene fout geslopen in het raadsverslag in ons voorgaand nummer. Zijn tractement toch is niet van f 700.op f 750.ge bracht, maar van f750.tot 1"800. (het maximum) verhoogd. De in 1896 opgerichte Vereeni- ging van onderofficieren en minderen van de Nederlandsche landmacht Eendracht," wier hoofdzetel te Amers foort is gevestigd, en die het verkrij gen van rijks-weduwen- en wezen pensioen beoogt, heeft aan II. M. de Koningin-wedu we-Regentes, rechts persoonlijkheid aangevraagd. Door den Kolonel-garnizoens commandant is gisteren, Vrijdag, ten zijnen bureele, in het openbaar, bij enkele inschrijving, aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van de soldaten-menages en het Militair Hospitaal alhier, gedurende het tijdvak van 16 Juni tot en met 31 October 1897. De aanbesteding geschiedde per Hectoliter van 68 Ki logram. Ingeschreven werd door de heeren A. Wagenaar alhier, voor f 2.12. Johannes Meijer 2.06. Jan Meijer 1.92. Aan den laagsten inschrijver is de levering, behoudens nadere goedkeu ring van den Minister van Oorlog, gegund. Vanwege de Vereeniging »Flora- lia" werden j.l. Woensdagnamiddag in het Café »de Arend" aan den Arn- hemschen weg aan belanghebbenden ruim 1150 planten en stekken uitge reikt. De Bunschoter botter, die in den nacht van Maandag op Dinsdag op de Zuiderzee is vergaan, is B. U. 32. De opvarenden, Jacob van den Bosch, 18 jaar, schipper, zijn broertje Steven van den Bosch 11 j en de knecht Willem Koelewijn, 42 jaar, gehuwd en vader van één kind zijn allen verdronken. Bezwaren tegen Toynbee-werk. Dal het streven der Amersfoortsche Toynbec- Vereeniging in ruimer kring sympathie gaat ontmoeten, hebben wij in de laatste dagen met vreugde kunnen opmerken. Van personen, van wie wij het 't minst mochten verwachten, hoor den wij nik ben zeer ingenomen rnet het werk der Vereeniging, en verwacht iets goeds van dat werk." Echter wordt ook dikwijls in af keurenden zin gesproken over »Ons Ilnis." Wat kan hiervan de reden zijn? Verdient de inrich ting afkeuring, welnu men spreke vrij uit. Handelt het bestuur in het een of ander ver keerd, wij herhalen het, gaarne zal het een verstandigen raad dankbaar aanvaarden. Wij zijn overtuigd, dat de ervaring ons allerlei nog zal leeren, waarmede rekening moet gehouden wor den. Zich altijd herzien is de taak van ieder monsch en van iedere vereeniging, ook van de Vereeniging »Ons Huis." De meeningen kunnen verschillen; men kan meenen, dat het minder goed is, het volk te ontwikkelen. Maar is dat niet een ietwat kort zichtige meening'7 Is het niet veel aangenamer met een ontwikkeld raensch te spreken, dan met een onontwikkelde? Kennis is macht en met het vermeerderen van zijn kennis verhoogt men zijne waai de als mensch. Waarom niet den arbeider gelegenheid geboden zijne waarde te verhoogen'7 Kennis zal hen den strijd om het bestaan vergemakkelijken, zal hen leeren perso nen en toestanden van elkaar te scheiden. In gebrek aan kennis vindt veel kwaad zijn oor sprong. Vindt men het verkeerd, personen van ver schillende klassen onzer samenleving bij elkaar te brengen? Is het dan niet goed, liefde en waardeering te kweeken ter vervanging van minachting en nijd? De bezittende klassen en die der arbeiders beoordeelen elkander zoo vaak verkeerd; door omgang verdwijnen vooroordeelen, en kunnen de meergegoeden bijvoorbeeld zien, hoeveel goeds er onaer liet volk schuilt, hoe veel goede eigenschappen bij zijn ruwheid ge vonden worden. Anderen wijzen op het bezwaar, dat door r>Ons Huis" de uithuizigheid op afkeurenswaar- dige wijze wordt in de hand gewerkt. cHet eigen huis moet the great attraction zijn van den werkenden stand. Uw leeszaal, en wat al meer bedacht is om den werkman te ontwik kelen, het is alles kostelijk bedoeld, het is daar beter dan in een herberg, maar de man gaat er toch hoe langer zoo meer door leven, afgezon derd van zijn vrouw en kinderen. Kunt gij niet iets meer doen, om het den menschen aan genaam te maken thuis, om hun vrije uren in hun huis, liever dan ergens elders door te bren gen? Elke medaille heeft hare keerzijde. Wij stem men toe, de menschen leven in onze dagen te veel op straat en in vergaderzalen; de woning wordt vaak beschouwd als de plaats, alleen om te eten en te slapen, 't Wordt hoog tijd, dat aan de uithuizigheid paal en perk wordt gesteld, dat waardeering van eigen huis en haard grooter wordt. Dus wat minder vergaderingen en bij eenkomsten, lezingen, comedievoorstellingen, con- cencerten enz., waar avond aan avond heen- strooraen de minderbedeelden, o neen! het zijn uwe standgenooten, die de schoone spreuk »there is no place like home! nog niet schijnen te kennen. Wij kunnen gerust zeggen, dat in alle stan den in zake de huiselijkheid velen hunne plich ten hebben verzaakt, en wij kunnen de ondeugd van uithuizigheid niet voornamelijk bij de min der bedeelden zoeken. Hij de laatste is het meeste ter verontschuldiging aan te voeren, en wel in de eerste plaats 't gebrek aan goede wo ningen. Toejuichen zullen wij allo pogingen., die wor den aangewend om de deugd der huiselijkheid ook in de laagste standen in eere te brengen. Maar is niet »Ons Huis" zulk een poging? Die voorsteliing is toch al te gek, zult gij zeggen. Toch niet, ziehier een voorbeeld. Dat boeiende en goede lectuur aan huis bindt, zult gij niet ontkennen. Maar helaas! hoevelen zijn er nog in onze dagen die niet lezen kunnen. Welnu, in »Ons Huis" wordt onderricht in lezen en schrijven gegeven aan degenen, die anders geen gelegenheid hebben het te leeren, en zoodoende werkt »Ons Huis" op indirecte wijze de huise lijkheid in de hand. In het algemeen zal men het bezwaar van uithuizigheid niet kunnen aanvoeren tegen cur sussen en dergelijke en concerten, tenzij men vergeet, dat het hier voerraiddelen geldt tot meerdere ontwikkeling, en dat moeilijk ten aanzien yan minder bevoorrechte kringen mag worden gewraakt, wat meerbevoorrechtcn in eigen kring beschouwen als wenschelijk of nood zakelijk. En tegen de overige werkzaamheden in »Ons Huis" kan, dunkt ons, het bezwaar evenmin gelden. De beide conversatie-kamers worden bijna uitsluitend bezocht door jongeren, dienst boden, fabrieksmeisjes en werkjongens, die an ders veelal de avonduren op straat, en gedeelte lijk in de herberg doorbrengen. In »Ons Huis" kunnen zij tenminste aangenaam of nuttig be zig zijn. Gehuwden worden weinig aangetroffen onder de bezoekers. Toch zouden wij het niet betreu ren, als ook de gehuwde werkman een enkelen avond in de week op een plaats komt, waar hij aangenaam cn gezellig met zijn kennissen kan samenzijn, zonder dat hij tot vertering ver plicht is. Zoolang geen betere manier gevonden is, om te streven naar geestelijke en zedelijke ontwik keling van minder gegoeden, en vooral om wat meer vreugde en kracht te brengen aan zoove- len, wier leven eentonig er arm is, wier levenspad zoo schaars door een lichtstraal der wetenschap beschenen wordt, zoolang heeft een inrichting »Ons Huis" reden van bestaan, en verdient zij den steun van allen, die in 't belang van zich zelf en van hun medemenschen nuttig werkzaam willen zijn. Tot allen, die met maren en bezwaren komen aandragen, richten wij de uitnoodiging: komt eens kijken in Ons Huis. Wellicht zult gij dun uwe bezwaren laten varen; uw bezoek zal meer uitwerken, dan onze wederleggingen. Misschien zult gij u dan verheugen, een zaak te kunnen steunen, waaraan gij nu uw steun meent te moeten onthouden. Aan de redactie van dit blad mijn dank voor de plaatsing dezer regelen. C. A. M. Hoogland. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier, op eene jaarwedde van f550, beeft zich na herhaalde oproeping één sollicitant aangemeld. Voor de meeste betrekkingen is tegenwoordig overvloed van sollicitan ten maar bij het onderwijs kan ieder, die eene acte van bekwaamheid ver kregen heeft, gemakkelijk eene be trekking bekomen. 354e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 12 en 13 Mei. (1400 loten). Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 100 op No. 3618. Prijzen van f 70. 2303 2315 2338 3426 11642 13791 13923 13963 18854 18857 en 18881. Te zamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 2306 2327 2328 3417 3451 3518 3530 3534 3554 3560 3583 3599 3621 11659 13785 13790 13831 13877 13895 13925 13950 13990 18856 18874 18891 18903 en 18905. Volgende trekkingen geschieden: 18—21, 24—26, 28, 31 Mei en 1—4 Juni. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3.000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingehleven de navolgende prijzen1 van f 100,000, 1 van f 50.000, 1 van f 25.000, 1 van f 15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5.000, 1 van f2.000, 3 van f 1500, 46 van f 1000, 50 van f 400, 62 van f 200, 131 van f 100 en 3005 van f 70. Loten zijn ten voormelden kantore (Breede straat, wijk E. 350) nog ver krijgbaar A f 3.50 per 'jjo. Een herinnering. Dc ramp, waardoor Parijs de vo rige week zoo verschrikkelijk is ge troffen, doet de Fransche bladen de herinnering ophalen aan een grooten irand, die plaats had gedurende een der feesten ter eere van het huwe lijk van Napoleon 1 met de aartsher togin Marie Louise De Oostenrijksche gezant, prins Von Schwarzenberg gaf in een houten bij gebouw in zijn tuin een bal ter eere der jonge Keizerin. Toen het bal in vollen gang was viel eender luchters van den wand en een draperie vatte vlam. Men poogde nog het gordijn af te rukken, maar de vlammen bereikten het plafond en in een oogenblik stond het geheele gebouw in brand. In den beginne scheen er tijd genoeg te zijn om te ontkomen. Het gezel schap begaf zich naar den tuin, zon der overhaasting. Maar weldra werd de hitte binnen ondragelijk, de achter sten drongen op; van de voorsten geraakten er enkelen onder den voet. van het plafond vielen brandende stukken neder op de dames en hee ren die nog in de zaal warenhun kleercn vatten vlam en toen unstond er een tooneel, dat met geen pen te beschrijven is. Zelfs de sterksten kon den niet op de been blijven, maar werden vertrapt door de razende massa die den ijselijken dood ontvlucht ten. Aan den ingang van de zaal iagen mannen en vrouwen op een hoop dooreende sabels der officie ren waren verward in de kleederen der dames, zoodat het bijna onmoge lijk was om iemand te bevrijden. Aan alle zijden weerklonken kreten van angsten wanhoöpmoeders rie- ben om haar dochters; mannen om hun echtgenooten. De tuin. die heller verlicht was dan midden op den dag, was vol geredden die hun geliefden zochten, en van vluchtelingen die met brandende kleeren ontkomen waren aan den vuurpoel. Twee moeders, de prinses von Schwarzenberg en de prinses de Layen, die in den tuin ontsnapt waren, maar haar dochters daar niet konden vinden,snelden in het brandende gebouw terug om haar kin deren te zoeken. Het dak viel op haai en slechts een harer, mevr De Layen, kwam er nog levend uit. Zij overleed een uur later. De prinses Von Schwar zenberg, een schoonzuster van den gezant, zag men niet weder, haar lijk werd later onder het puin gevonden. Het moest herkend worden aan de diamanten die de prinses had gedragen Een rijke gast. Onder de talrijke vreemdelingen die bij gelegenheid van het regeerings- jubileum in Londen daar aankomen, behoort ook vooral genoemd te wor den, een Australiër, James Tyson, de Jay Gould of van der Bilt van dat werelddeel. James Tyson zal naar Londen gaan, hij heeft zich reeds ingescheept. Te Melbourne heeft het bericht, dat hij zou gaan, groote sensatie gewekt. Men wilde het maar niet gelooven, want deze man, die bijna 150 miljoen gulden bezit is be kend door zijn vreeselijke gierigheid. Ten slotte kon rnen niet meer twijfelen aan de waar beidhij zou op reis gaan. Maar ieder dacht nu, dat hij derde klasse zou reizen, hoogstens een tweede kajuit zou nemen, maar hij nam zes hutten in de eerste kajuiten laat zich vergezellen door een secretaris en twaalf bedienden. Men is in Melbourne haast bang, dat de man zijn verstand heeft verloren. James Tyson heeft zijn vermogen ge wonnen in de goudmijnen vanBendigo, ofschoon hij zelf nooit een mijn heett bezeten, noch een gram erts heeft bearbeid. Bij 't begin der exploitatie van genoemde mijnen vernam hij dat de voorraad der mijnwerkers op was en zij niets moer te eten hadden. Toen vatte hij het voornemen op om hun zijn vee te gaan verkoopen, dat hij zoo goed dat ging op een mageren bodem, vetgemest had. Een week lang dreef hij zijn vee voor zich uit, en kwam toen eerst bij de goudvelden. Hij maakte bij deze zaak een winst van 16.000 pet. Hij beroemde er zich later op, toen een kalf tegen zijn ge wicht in goud te hebben verkocht. Daarna opende hij een winkel in het mijndistrict en werd spoedig rijk: binnen drie maanden had hij zijn eerste miljoen bijeen. Hij legde nu een kleinen spoorweg voor eigen rekening naar de mijnen aan, onderhandelde rnet reeders en fabrikanten in Europa over den vee handel in 't groot, en vergrootte steeds zijn zaken. Thans wordt hij geschat op meer dan 12 miljoen sterling. Maar ondanks dit reusachtig for tuin leefde James Tyson tot voor eenige weken als een klein baasje, bang voor eiken slag van het lot, voor een mislukten oogst, wantrouwend tegenover alle speculaties, onverschil lig voor de ellende van anderen. Sinds eenigen tijd echter heeft hij zijn beurs open gezet om hier en daar bijdragen te geven voor weldadige doeleinden, om kunstwerken te koopen, een bibliotheek in to richten enz. Maar dat hij zooveel geld zou uitgeven voor een reis naar Londen zouden de latid- genooten wel nooit hebben gedacht. Wat zullen deze wel zeggen, als zij vernemen, dat de rijke gierigaard te Londen een hotel heeft gehuurd in Park Lane voor twee maanden, tegen f 500 per maand BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 5 .Mei. Christina Margaretba, d. van Hendrik Üpsi-herper en Grietje Win kelhuis. Maria Johanna, d. van Gerrit Lodewijk vau Plateringen en Antje Post. -- 6 Mei Johanna, d van Arie Venuis en Margaretha Rounendal Catrina lobauna VVilbelmina. d. van Jan Meijer en Gijsbertje Sandbrink. 7 Mei. Johannes Hendrikus Heiurioh, z. van Friedrieh Wilhelm Hendriks en Bernardino Biemans. 9 Mei Cornelis, z. vau Gerrit Vink en Neellje van der Wiel. Frederika Maria, d. van Fredericks Mari nas Die-bergen eu Heintje Pruijm. Gijs- bertus, z van Aart Berkbof en Truitje van Heek. Martha Neletta, d. van Izak Coen- raad Wijs en Leentje Overgaauw. Gerrit, •z. van Hendrik Jan Keems en Garritje Donkers. Ondertrouwd6 Mei. Martinus van Dijk en Pelronella Kaats. Abraham Marinus Jacobs en Barbara Lina Schenkbergen. Getrouwd: 12 Mei Johannes Patman eu Anna van der Weide. Jacobus van Win terswijk cn Ciasma van 't Wel. Roelof Menzo en Gerritje van Ernst. Overleden: 6 Mei Everarda Leusing 60 1. ongeh. S Mei Heudricus Kuijper y2 j ongeb. 9 Mei. Nicolaas Yermeij S3 j wedr tan Oeda Hogebootu- 10 Mei. Helt na Hamel 15 j. 11 Mei. Barbara Rijnders 2 m. Hoogland. Geboren: 12 Mei. Geertruida, d. vau Willem van den Heuvel en Meintje Schothorst. Overleden9 Mei. Kijk van Westerlaak, 85 j. wedr. van Gijsberta van Dijk. Leusden. Geboren: 8 Mei. Wilhelmus, z. van Louw Berg en D entje zieltjes. Stoutenburg. Geboren: 10 Mei. Jan, z. van Adrianus Zieltje cn Maria Kloinveld. Woudenberg. GeborenS Mei. Johanna Willempje, d. van Eibert Cortus en Clasina Hendrika van Elven. 13 Mei. Alberta Cornelia, d. van Marinus van Santen en Cornelia Cortus. Ondertrouwd: 13 Mei Johan Kramer, 24 j. ed Neeltje Klcinveid, 22 j. Getrouwd: 13 Mei. Jakob van Westerveld, 28 j en Jannetje Bouman, 28 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 14 Mei 1897. Tarwe 10.Rogge 10.Boekweit f0.— Appelen f 0 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.00 Klei- aardapp. 10.afOOO. Zandaardapp. f 1.40 a f 1.70 Hoendereieren f2.50 a 13.00 per lOOst. Eenden f 0.a f 0.Boter f0.75 a f 0.90 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas 0.f0. Kippen f0.60 a ft.00. Kuikens f 0.00 af 0.00 Piep kuikens 0.40 a f 4.00 Ganzen fO.OO fO.OO Eenden 10.60 a f 0.90 p. st. Jonge fO.OO a f0.Hazen f 0.00 a f000 Wilde konijnen fO.OO a fO.OO Tamme f0.40 a fl.OO Duiven f0.50 a f0.70 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f30.f50. Biggen f5.a f10. Schrammen f 14.a f 19.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 2