Voor Dames! 11 Het perceel Bouwland, BUITENLAND. met grooten Tuin, GEMENGD NIEUWS. Advertentie n. TE HUUJ GEVRAAGD KNIPPEN HAAR MAAT. A. RIGKERSMN, Laoie Jaiisstraat 3iris, Utrecht. g» A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF PUBLIEK VERKOQPEN: Vier perceeleii Bouwterrein, iet SINC, RECHTZAKEN. C. D. LAÏ Practizijfl, weest op een molen te Zaandam. Zijn patroon kon de concurrentie van de labrieken niet het huofd bieden, de molen bleef staan en V. geraakte zonder werk. Daaruit zou zijn haat tegen de fabrieken verklaard moeten worden. Door het corps genietroepen, onder commando van majoor Cool, van Utrecht is in de legerplaats bij Zeist een Wilhelmina-boom geplant ter herinnering aan de inhuldiging van H. M. Koningin. Nadat de troepen in carré opge steld waren sprak de commandant van het corps, majoor Cramer, de manschappen toe en wees op de be- teekenis van het planten dezer boom Na alloop der plechtigheid werden de manschappen feestelijk onthaald De meening omtrent wat er in de zaak-Picquart zal gebeuren, is nog niet geheel onverdeeld. Het dossier- Picquart, noodig voor de behandeling van de zaak tegen den kranigen kolo nel. is ook noodig voor de revisie van het proces-Dieyfus. De burger lijke en de militaire rechters zullen er dan beiden te gelijk van moeten gebruik maken, wat natuurlijk niet kan, zoodat vermoedelijk de zaak- Picquai t zal moeten worden uitge steld. Een conflict tusschen de burger lijke en de militaire rechters wordt daarom gevreesd. Sommigen meenen dat de militaire rechters zullen wei geren het dossier, dat ze zelf noodig hebben, af te geven, vooral daar, volgens hen, het opvragen er van alleen ten doel heeft, de krijgsraad te dwingen de behandeling van het proces-Picquart uit te stellen tot na de revisie. Anderen hebben er weer wat op gevonden. Zij beweren, dat een offi cier alle ochtenden het dossier- naar het Hof van Cassatie zal brengen en het 's avonds weer zal terugbrengen naar het ministerie van oorlog; de burgerlijke rechters zouden het dan overdag, de militaire des nachts kun nen bestudeeren. De zaali Dreyus-Picquart. Dreyfus heeft het volgende telegram aan zijn vr ouw gezonden »lk verheup mij met u allen. Geestelijk zoowel als lichamelijk bevind ik mij wel." De protestbeweging tegen de ver volging van Picquart door senatoren, kunstenaars, geleerden, schrijvers en andere irintelleetuels" op het getouw gezet, heeft een verbazend succes. Duizenden haridteekciiingen worden op de lijsten verzameld en door de Aurora publ ek gemankt. Voor ons is het natuurlijk ondoen lijk alle namen weer le.geven, genoeg zij het te vernielden, «lat er vele bij zijn,die een uitstekenden klank hebben: zoo o a. staal ook op de lijst «ie naarn van den bekenden dr Roux, «Ion man varr het diphther ies -i urn, de schilders Claude Monet en .Inlii-ri Dupré, de dramatische schrijver Maurice Boniface en de componr-t Alphotisc Duveinoy De kamer heeft echter blijkens de stemming van gister niet het initiutiel willen nemen om te eisclren dat de zaak-Picquart wordt uitgesteld. De eenige nuop van zijn vrienden is nu nog, dal de ki ijgsraad zelf, toegevende aan den drang van zooveel stemmen van protest, het proces zal verdagen tot na de beslissing in zake Dreyfus. Dat rlie hoop echter in vervulling zal gaan, gelooven wij niet. De Petit Bleu deelt mee, dat de Duitsche keizergisterkolonel Schwartz- koppen te Potsdam heeft doen ont bieden. De Keizer zou een lang onder houd met den kolonel hebben gehad en lrern zelfs te dineeren hebben ge houden. Ook mr. Demange heeft een tele gram van Dreyfus ontvangen en wel van den volgenden inhoud: »De ge vangenevan het Duivelseiland bedankt zijn advocaat, dat hij hem niet in den steek heeft gelatenhij zal hem altijd als zijn verdediger beschouwen en verzoekt hem den tekst van de vragen, welke hij moet beantwoorden, te willen doen toekomen. vervolgens tot inijn cliënt, om hem naar zijn welstand te vragen. Maar de woorden bestierven mij op de lippen, toen ik zijne oogen ont moette, en daarin wederom denzelfde geheimzinnige en onbeschrijfelijke uit drukking zag, welke mij vroeger reeds zoo ontzettend had getroffen. We derom rilde ik van het hoofd tot de voeten. Wordt vervolgd.) PLAATSELIJKE BERICHTEN. De heeren J. A. Hoksbergen en C. van der Zoo de Jong alhier, zijn benoemd tot schatters der huur waarde voor de localiteiten tot ver koop van sterken drank in het klein voor het jaar 1899, en de heer J. Kerkhof! ter herschatter. De heer rnr. S. J. van Zijst, advocaat en procureur alhier, is be noemd tot plaatsvervangend griffier bij het kantongerecht alhier. Van wege het plaatselijk Hoger- huis-comité te Utrecht, zal Woensdag 7 Dec. a. s., alhier eene meeting worden gehouden, waarin als spie kers optreden de heeren M. Nauta en M. Valle. Voor sprekers van socialistische richting was alhier geen zaal ver krijgbaar. Door eenige jongelieden alhier is besloten tot de oprichting eener Schermvereeniging. Zondag a s. wordt de vereeniging definitief opgericht en gedoopt, waartoe ten 3 ure n.m. eene vergadering wordt gehouden in één der zalen van het hotel Berg en Spoorziclit. Dan zal het bestuur worden ge kozen en alle verdere maatregelen getroffen om met den cut sus op de verschillende wapens een aanvang te kunnen nemen. Tevens zal worden opgericht een adspiranten-afdeeling van jongens van 12—18 jaar. De tot Majoor-Commandant van de lie afdeeling le reg. Veld-Artil- lerie benoemde kapitein Sunring kwam gisteren in het garnizoen alhier aan. De lieer H. van der Meyden, commies ter postkantore alhier is niet ingang van den 16 Januari 1809 benoemd tot directeur van bet post en telegraafkantoor te Kaatsheuvel. Met ingang van den len Fe bruari 1899 is de Landmeter van het Kadaster P. Wagemaker overgeplaatst naar Tiel ten einde tijdelijk belastte worden met den velddienst. Een bekend figuur Nic. Kalf werd sedert eenige dagen op de plaatsen waar hij zich schier dage lijks vertoonde gemist, terwijl ook bakker en melkboer geen gehoor aan zijne woning kregen. Op kennisgeving dezer laatsten begaven de inspecteur en hoofdagent der politie zich gisteren avond naar zijne woning deden de leur openbreken en vonden den ver miste aan handen en voeten gebonden met een prop in den mond dood in zijn slaapvertrek, terwijl de inhoud van kasten en kisten door het ver trek lag verspreid. Ongeveer een jaar geleden werd eveneens bij K. in^e- broken en een aanzienlijk bedrag in eld ontvreemd. De buren meenen Donderdagnacht der vorige week eenig gestommel in zijn buts te hebben gehoord. Daar de vorige maal de inbraak ook des Donderdagsnachts geschiedde een dag waarop K. zich meestal naar Amsterdam begaf heeft men hier waarschijnlijk met denzelfden dief of dieven te doen, die nu door een moord de kroon op hun werk hebben gezet. Posterijen. I)e Directeur van het Postkantoor te Amersfoort brengt ter algemeene kennis dat op Zondag4 December aanstaande, ten zijnen kantore ge- lureride de gewone uren van open stelling voor hel publiek, nl. van 8 tot 10 ure vootm. en van 12.30 tot 1.30 nam. (Spoortijd), postpakketten ter verzending kunnen worden aan geboden. Amersfoort, den 29 November 1898. De Directeur voornoemd SCHM1TZ. Een nieuw bedwelmend middel. De Indianen iri Noord-Mexiko en Zuid-Amerika hebben van oudsher een zelfstandigheid als bedwelmend middel, die ze mescal noemen. Ze wordt uil de bladeren van een cactusplant bereid (Autabonium Levvinii) die vooral in Mexiko veelvuldig voorkomt, een batde, bruine, zeer bittere massa Na veel tergeefsche moeite gelukte liet den Engelscbman Harelock Ellts eindelijk eenige doses mescal naar Londen te laten komen. Over de werking van deze zelfstandigheid deelt hij o. a. liet volgende mede; «Een kunstenaar, die mescal ge- honken had, speelde met gesloten oogen piano; «laarbij ontwikkelden zich voor hem golfvot mige, rose lijnen en vormen, die op een schild en een pantser geleken, alles van het zuiver ste goud en kunstvol met edelsteenen bezet De muziek verhoogt de mescal- risioenen en vergroot de bekoring ze schijnt er mee in nauw verband te staan. Alleen mag men noch het rythmus noch den toonaard veranderen Een ander vriend van den heer Ellis zag in zijn tnoscal-bedwelming bont gekleurde arabesken en meende den smaak van iedere kleur te'kunnen onderkennen. Het groen smaakte zoetachtig en een weinig naar metaal, het blauw naar phosphor. Met ge sloten oogen zag hij zijn verschillende lichaamsdeelen op bespottelijke en onnatuurlijke wijze veranderdzijn rechtervoet kleurde zich als zacht- heliotrope; een anderen keer veran derde de mouw van zijn rok in een donkergroen voorwerp, dat met roode tressen versierd en tot aan de man chetten zwart was. Nauwelijks was de mouw zoo ver anderd of het geheele kostuum scheet anders te zijn, het geleek een mid dcnecuwsch kostuum. Terwijl bijzijn handen tegen deslapen drukte,schenen de vingers zoo groot als balken te worden. Toen hij een lepeltje koffie aan de lippen wilde brengen, zag hij, hoe zijn at men zich kleurden met alle kiemen van den regenboog; ze schenen niet meer aan 't lichaam vast te zitten en de koffie had een •/onderlinge kleur aangenomen; toen men hem een stuk beschuit aanreikte, zag hij daaruit een blauwe vlam op stijgen. Een oogenblikje hield hij bij toeval het stukje beschuit dicht bij zijn recltierbeen en terstond steeg een blauwe vlam op langs zijn recht erzijde tol aan den schouder. Zoodra hij het in den mond had gestoken, scheen het daarin met de/elfde blauwe reflexies af te werpen. Een oogenblik voelde hij zijn wangen koortsachtig gloeien en zoo dun worden als een blad papier; eindelijk zag hij ook zijn eigen lichaam doorschijnend als een lampion en kon hij er heeiemaal door heen zien. Zoo had de metaalbe- dwelming op verschillende personen weer andere invloeden. Alleen hadden allen blauwe en violette kleurrisioenen en bij niemand had de bedwelming schadelijke gevolgen. I)c langste man Sedert eenige maanden woont te Groningen de langste man van heel ons land, ja zooals. men zegt, op één na de langste van alle bekende personen, nl. de heer L. Bi, vroeger landbouwer te Thesinge. Hij meet 2,1 M. Vroeger is hem reeds het aanbod gedaan, zich op de kermissen te laten bekijken, maar toen is dat aanbod door hem afgewezen. Binnen eenige dagen ver trekt bij nu naar Duitschland naar men zegt, omdat bij opnieuw een dergelijk aanbieding heeft ontvangen, die «loor hem zou zijn geaccepeertd. Sneeuwstorm. Uit het noorden van Engeland, Midden-Engeland en Wales worden hevige sneeuwstormen gemeld. Het verkeer is in die streken van tijd tot tijd gestremd. De beste ligging In Hygiënische bladen komt onder «Ie rubriek «Vragen en Antwoorden" de vraag voor: «Welke is 's nachts de beste ligging En dan volgt hierop de volgende toelichting: "Reeds in 1828 schreef prof. dl J. Vosmaer, in zijn "Kunst om lang le leven," 2e druk, blz. 101: "Men moet hard, koel en luchtig gedekt liggen. Veder- of donsbedden zijn goed voor menschen, die wat meer ellende in het leven wenschen; een hard nacht leger geeft zachte dagen, want niets verzwakt zoozeer, niets maakt vat baarder voor verkouding en rheu- matieke pijnen, dan 's nachts te broeien." "Deze leer is langen tijd gehuldigd thans wordt weder door bevoegde personen beweerd dat het slapen op een veder- of donsbed de voorkeur verdient, al ware het alleen om de kou, die men overdag mocht hebben opgedaan, door de bedwarmte weder uit te broeien. "Wie heeft gelijk »'t Geldt hier geen onverschillige zaak, daar men ongeveer een derde deel van zijn leven op bed doorbrengt." Het zal niet velen bekend zijn, dat de Baarnsche bosschen tegen- woordig verscheidene herten berber- gen. Dezer dagen werd o. a. door den burgemeester van Eemnes jhr. C. RöeJI, aan do Lage Vuursche een ree geschoten. Indertijd, kort na den dood van Prins Hendrik, werden de herten uit het kamp achter Soestdijk naar elders overgebracht. Bij die gelegenheid ont snapten er een paar, welke zich thans vrij sterk vermenigvuldigd hebben. Een nieuwe aanranding. Maandagmorgen kwart voor zeven heeft te Amsterdam een nieuwe aan slag plaats gehad. Pietje Faas, een 18-jarig meisje, wonende Goudbloem- straat 1 i, liep op de Hobbemakade om zich naar de Waskaarsenfabriek aan do Rttysdaelkade naar haar werk te begeven, toen tusschen de Wiel- rijschool do «Velox" en de brand weerkazerne plotseling iemand achter baar kwam, die baar een stoot toe bracht in den linkerarm. Toen ze naar de plaats zag, waar de stoot was aan gekomen, merkte ze, dat ze een wonde bad ontvangen, door een messteek veroorzaakt. Onmiddelijk begaf /ij zich naar het politiebureau Leidscheplein, om het geval aan te gevenvan daar geleidde men haar naar het gasthuis. Hier werd de wond verbonden en bleek deze gelukkig niet van erristigen aard te zijn, zoodat ze weder vet trek ken kon. Vervolgens werd ze door den com missaris Dusser de Barénne verhoord, waarbij bleek, dat ze bet signalement van den dader niet nauwkeurig kon opgeven. Ze had iemand zien wegloo- pen met een deukhoed en pelletine- jas. Meer wist ze niet, zoodat de politie al weder op onnauwkeurige aanwijzingen moet afgaan. Bovendien was het in de buurt, waar liet mis drijf gepleegd w erd, uitteraard zoo stil, dat de dader zich heeft kunnen ver wijderen, zonder door iemand opge merkt te worden, 't Is natuurlijk moeie- lijk te zeggen of deze aanslag met vorige in verband staat Waarschijnlijk is dit echter wel. Het is tenminste moeilijk denkbaar dat er twee indi viduen gevonden wordert, die er een behagen in scheppen onschuldige meisjes te kwetsen Natuurlijk wordt door de politie ijverig moeite gedaan den dader op te sporen. In aanmer king nemende de onvoldoende aan duidingen, die ze heeft, is het echter te vreezen dat ook deze daad weer ongestraft zal blijven. Van de memoiien van Bismarck Gedanken und Erinnerungeiv, welker verschijning aanstaande is zijn thans reeds eenige hoofdslukken békend ge worden. Te rekenen naar de uitieksels, die er van gepubliceerd zijn, bevatten zij echter weinig nieuws. Twee hoofd stukken worden er van door de Mün- chener Allg. Zt gepubliceerd Beide zijn ontleend aan het eerste deel van liet werk dat in drie deelen compleet zal zijn. Het eene handelt over «Koning Bodewijk II van Beieren" en bestaat behalve uit een korte reeds bekende karakteristiek van den Koning, uit brieven welke tusschen den Koning en Bismark van 18701878 gewisseld zijn. Het andere hoofdstuk getiteld Erfurt, Olmütz, Dresden", bevat de inleiding tot de schildering van den tijd waarin Bismarck zijn politieke loopbaan begon. Uit de briefwisseling van Bismark met wijlen koning Bodewijk II van Beieren blijkt dat deze licm bestendig in eere hield als den «kraclitigen vet- dediger van de rechten van de bonds- vorsten" «lie voor de toekomst van Duitschland gpen heil zagen in cen tralisatie. In een brief uit 1877 spreekt Bis marck in 't algemeen van den poh- tieken toestand en zegt daarin onder anderen dat de geruchten die intri ganten aan liet Engelsche hof in omloop hebben gebracht, als had Duitschland plannen op Holland, alleen geloot konden vinden bij hooggeplaatste dames. In een brief, gedateerd uit 1878, noemt hij de aangloeiende sociaal- democratie de gevaarlijke rooverbende die jaarlijks vermeerdert, waarmee wij samen onze groote steden bewonen. op jftfeden stand een DINSDAG 6 DECEMBER a. s. OPENING van een cursus in bet In 15 lessen van 3 uur leert men de nieuwste COSTUMES, MANTELS en alle KINDER- en ONDERKLEEDEREN gTondig naar maat knippen, zoodat men niet behoeft te passen en men gemakkelijk de mode kan volgen. Leergeld 110.Ook privaat les aan buis. V Schriftelijke bewijzen ekwaambeid•worden uitge- ^lessin worden gege.ven te A m e r s f b-o'f t ten li trize van den Heer N. W. v. WOUDEN BERG, Langesfraat .VLiff waar de dames zich ji v. pWsfcbedig gelieven aan te mfelden, ffiit^rma- tiën gratisB f Aanbevelend, v Coupeur. van 1 reikt. De DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Zaterda 10 December 1808, .'s avonds 7 uur, iu bet koffiehuis «HET VALK JE» aldaar, Perc. 1. Kippenhok en Schuur te Amers foort aan de Heiligenbergerweg tusschen de beek en de Nachte- gaalsteeg, wijk I. No. 28, kad. sectie B. Nos. 917, 918 en 919, groot 17 Aren, 47 centiaren. Het buis bevat beneden 5 Kamers, Gang, Keuken, Kelder, en bofen 2 Kamers en ruimen Zolder. Bewoond geweest^oor den beer W. L.| SCHELT 097 Te aanvaarden pyei' 3 maanden of zooveel vroeger!' als nader kan wordeii overeengekomen. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdaj*.. Van N iedere week voor den verkoop en op den ver koopdag 's nam.-' van 14 uur, met een permissiêbiljet afgegeven door den Notaris. Perc," 25. gelegen aan den grintweg naar Oud-Leusden,jonder de gemeente Leusden evefl voorbij de infan- teriekazernesj ieder perceel groot 900 5, 1000 $P. Iferc. 6. genaamd »17e Uildriest» gelegen achter de cperceelen 25 én strekkende (kot aan den Appél- weg, met wallen Eikenhakhout daaromstaandS, groot 3.07,09 Hectaren. De perceelek 26 zijn Ver huurd aan E. >)E BREE ivoor f 110.per jaaAVot 25 Decem ber 1902. Deze pecceelen vrorden na afzonderlijke veiling iii-massa's geveild. Breeder bij biljetten. om iaoo spoedig mogelijk hj_ge- bruik ''enomen te wtaktro. Brie ven fratrn^j±iö4,<»p!?ave van huur prijs onder letter E.No. 774 aan KOOYKER's Centraal Adver tentie-Bureau te Leiden. Verdediging in yiv. en straf zaken, Inning van-'.gelden. Op maken van huurcontracten. Acte van koop en van bruikleen. Re- questen aan alle Autoriteiten. Ontruiming van "all? vriynngen. Voogdij en .^oedefcesclyijving. Inventarisatie, Assprnfntiïjp en Hypotheken^ enz. eïLK Adres II O F S T R A A T 4 Utrecht. Kantooruren: 89'/» vm., 24 nm. en na 7 uur 's avonds. der van uizenden tlli Door bet Maagpi Apotheker; Boom zijn Maaglijders geheel geiezen van Maagpijn.' Maagkranqi, Zuur, Hartwater en sloeifTe Sp hé ver teering. Verkrijgbaar a Ï3 cent per «ioos met gebruik/en 500 Attesten bij de b.byCrogisten A. v. d. W,eg te Arfïersfoort en T. P. v. n. *89H!Sigh Zoon te Utrecht.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2