COGNAC FINS BOIS De le luitenant A. G. J. C. Wilkens der artillerie wordt op I November a. s. gedetacheerd bij de rijschool. Bij de j 1. Woensdag gehouden en door fraai weder begunstigde jaarlijksche jaclitrit der officieren van het le Regiment veld-artillerie werd de le prijs behaald door luit. Couvée, de 2e pr door luit. Doornbos, de 3e pr. door luit. I.ooijen, de 4e pr. door kapitein Aberson, de 5e pr. door luit. Van Reede en de 6e pr. door luit Van der Koogh. De Amersf. Tramweg Maat schappij vervoerde in de afgeloopen maand September 7492 betalende passagiers met een opbrengst van f637.98 uitmakende per dag-kilome ter (11.81. Deze cijfers bedroegen in 4902 respectievelijk 5764, f 490.78s en f9 09, waaruit blijkt dat de maat schappij nog steeds vooruitgaande is. De voormalige picolo der socië teit «Concordia" beschuldigd van dief stal van geld uit een gesloten koffer werd door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot één maand gevange nisstraf A. H. B. en W. van S. die de duiten mede hielpen opmaken, kregen respectievelijk een maand en 3 weken. De vierde en jongste van het welbekende clubje weid als heb bende gehandeld zonder oordeel des onderscheids van alle rechtsvervolging ontslagen, doch zijne opname gelast in een rijks-opvoedingsgesticht tot 20 December 1905. De minister van justitie heeft bij besluit van 29 Sept. j 1. zijne bij zondere tevredenheid te kennen gege ven aan den brigadier-Majoor der lijksveldwacht D. Olten te Utrecht, vroeger alhier, en den brigadier der rijksvèldwacht E. van Broekhuizen te Barneveld, ter zake van hun kalm en beleidvol optieden, bij gelegenheid van de op 13 September j.l. bij liet station der H. IJ. S. M. te Barneveld plaats gehad hebbende ontsporing van een sneltrein. Militaire wielerwedstrijden. Na atloop van de vermoeiende marschdagen der vorige week, hadden Dinsdag 29 en Woensdag 30 Sep tember bovengenoemde wedstrij len plaats. De eerste dag was bestemd voor een snelheidsrit over eeri afstand van 30 K.M.; de af te leggen weg was Amersfoort (H.P. 89) straatweg Utrecht Huis ter Heide Zeist Pvramide Woudenberg Hertekop. Deze wedstrijd was open gesteld voor alle wielrijders Er weid in 2 ploegen gereden te weten: le ploeg onderofficieren, 2e ploeg korporaals en soldaten. De uitslag was le ploeg 1 sergeant G. B. Numans, 2 sergeant H. A. Naarding, 3 ser geant W. Dcroge. 2e ploeg (le seiie): 1 Reidinga, 2 Ten Bi ink, 3 Van lies. (2e serie): 1 Heijbroek, 2 Lcem- reize, 3 Veldhuizen. De eindrit van deze wedstrijd, die gereden moest worden door deze mili tairen, werd den volgenden dag ge houden. Woensdagmorgen werd weder aan gevangen met een wedstrijd over 10 K.M waarmede gepaard ging het overbi engeri van een mondeling be richt. De route voor dezen wedstrijd was: llertekop Oud Leusden Treek Hertekop. De deelnemers ontvingen allen een schriftelijk rapport in een gesloten couvert. Dit couvert moest voor den afrit geopend worden en door de deelnemers woordelijk bij de terugkomst worden overgebracht. Ofschoon snelheid in aanmerking werd genomen, werd als eerste vereischte gesteld het woordelijk overbrengen van het bericht. De wedstrijd was alleen openge steld voor miliciens. Als overw innaars traden uit het strijdperk in volgorde van prijzen le serie; 1. Kloosterman, Van Hes, Heijbroek. 2o serie: 1 Reidinga, 2 v. d. We tering, 3 Zuidinga. Des middags om 2 uur werden de wedstrijden voortgezet. De eerste rit, was over een afstand van 1 K.M., waarvan de uitslag was als volgt: 1 sergeant Naarding, 2 sergeant Martens, 3 sergeant Numans, 4 ser geant de Boer, terwijl die der kor poraals en manschappen was 1 korpoiaal Van de Kind. 2 soldaat Wijland, 3 korporaal Lam. Daai na had een wedstiijd in 't lang zaam i ijdeii plaats waai in de soldaat Reidinga de ie, Wijland de 2e, en sergeant van Uelsdingen de 3e prijs behaalde. Na deze interressante oefening had de eindrit plaats, waaraan door 7 militairen werd deelgenomen. De afteleggen afstand over 3 K.M was' wegens het late uur lei uggebracht op 1 K.M. De uitslag was 1 Numans, 2 Ten Rrink, 3 Heij broek, 4 Reidinga, 5 Naarding, 6 Lemreize, waarmede de wedstrijden waren afgeloopen, waarna tot de prijsuitdeeling werd overgegaan. De prijzen bestonden uit geld in gesloten couvert, en kunstvoorwerpen. Nadat de le Luitenant Kooiman de prijs- winners had verzameld, trad de kolonel naar voren en sprak de prijswinneis ongeveer als volgt toe: Alvorens ik de prijzen zal uitreiken, wenschte ik te kennen te geven dat ik hiertoe uitgenoodigd werd door de com missie. De wedstrijd, door den Minister van Oorlog uilgeschreven moet niet beschouwd worden als een feest, neen, integendeel, hij moest beschouwd worden als een oefening om krachtige wil, volharding en geoefendheid te toonen. Wielrijden is een sport, die steeds gesteund moet worden, want ik zou mij geen regiment in oorlog meer kunnen voorstellen zonder mili taire wielrijders. In de paar jaren dat het wielrijderskorps bestaat heeft het zooveel blijken gegeven van geschikt heid voor ordonnancendiensten als niet denkbaar was. Nog wil ik de over winnaars zeggen dat zij zich niet hoogmoedig moeten toonen, want denk er aan, wie nu nummer één is, is 't volgend jaar wellicht no. 5 of 6, en wie no. 5 of 6 is dan wellicht no. 1, ook de overwonnenen moeten zich niet ontmoedigd toonen en maar goed hun best doen. Niet een elk van jelui was 't gegund een no. 1 of 2 te halen. Want wat kan alreeds een beletsel zijn Een rijtuig of vrachtwagen, die je juist in den weg zal komen, als je no. I. bijvoorbeeld voorbij had kunnen spurten. Alvorens ik de prijzen uitreik, laat ons eerst een driewerf hoezee aan- helfen voor onze dierbare Koningin. Hierop volgde een driewerf hoera, aangeheven door alle aanwezigen. De prijzen werden door den kolonel zelf aan de winners ter hand gesteld, waarbij menig hartelijk woordje de lippen van den commandant ontvloeide. Nadat alle pi ijzen waren uitgereikt nam de le Luitenant Kooimans het woord en bedankte namens alle prijs- winners den Kolonel, spr. zeide, dat de miliciens hun prijzen mede namen naar hunne haardsteden en deze steeds als een prettige herinnering zullen be schouwen aan hun diensttijden dat 't hun erg aangenaam was geweest eens in zulk een vi iendschappelijke en nauwe aanraking te zijn geweest met hun Kommandant. Met de muziek, die den geheelen middag de wedstrijden had opgeluis- teid, aan 't hoofd gingen overwonnenen en overwinnaars stadwaarts. Om half zes was alles afgeloopen. Nog zij vermeld dat de Luitenants Kooijmans, Gorter en Kuijper als commissieleden een pluimpje kregen voor hunne goede zorgen in deze. Een talrijk publiek woonde de wedstrijden bij. D. R. Bij den Internationalen Scherm- wedslrijd gehouden in het gebouw voor Kunsten en Wetenschapoen te 's-Gi avenhage op 26 en 27 Septem ber 1.1., uitgeschreven door de Scherm-, Exercitie- en Schietvereeniging »Pro Patria" aldaar, zijn door de onder officieren, leden der Schermvereeni- ging E. M. M. A. alhier de navol gende prijzen hehaald a. Bij den Eere-wedstrijd op den degen in de Afdeeling voor Profes- seurs en Meesters, de eerste prijs, een grooten gouden medaille door den wachtmeester Veiheijen, van de Ko- ninkl. Militaire Academie, lid der vereeniging. b. Bij de korpswedstrijd 1. Op de sabel de le prijs, een groole verguld zilveren medaille door sergeant-majoor tit. De Jong, ser geant Van Rossum, van het 5e Reg. inf. en wachtmeester Verheijen. 2. Op het geweer de le prijs, een groote verguld zilveren medaille door sergeant majoor tit. De Jong en ser geant Van Rossum en Hoolhoist, van het 5e Reg. inf. c. Bij den personeelen wedsti ijd: 1. Op geweer, de le prijs, een groot verguld zilveren Eere-kruis, door den sergeant Hoolhorst; en de 4e piijs een zilveien Eere-kruis door den sergeant-majoor tit De Jong 2. Op de sabel, de 3e prijs, een verguld zilver Eere-kruis door den wachtmeester Verheijen. 3. Op den degen, de 5e prijs een zilver Eere-kruis door den sergeant Hoolhorst. d. Bij den banieren wedstrijd Het vaandel van E. M. M. A. de 3e prijs, een zilveren medaille. Bij Koninklijk Besluit is aan den fourier H. A. Cardinaal van het 5e Regiment infanterie, op zijn ver zoek, ter zake van langilurigen dienst, een voortdurend pensioen toegekend van f213 'sjaars. Aan den adjudant-onderofficier J. Th. N. D. E. F. van Schouwen burg, van het 5e Regiment infanterie, is de zilveren medaille voor 24 jaren, en aan den sergeant A C. Hein, mede vari genoemd Regiment, is de bronzen medaille voor 12 jaren trouwen dienst uitgereikt geworden. Bij het 5e Regiment infanterie zijn bevorderd tot sergeant, de ser- geanten-titulaiis R. M. Wouters, C. A. F. W. Sicherer, II. D. Buurman, J. J. Vermeulen, en de korporaals M. J. Begeman, K. F. Hansel en G. Dei- bel tot korporaal de soldaat 11. H Alberts en tot reserve-sergeant C. F. M. Duizings. De korporaal P. II. Heftij, van het 5e Regiment infanterie, is ge degradeerd en teruggesteld tot sol daat, wegens het plegen van hande lingen, waardoor hij zich onwaardig heeft geloond, om langer een graad in het leger te bekleeden. De fourier J. L Caron, van het 6e Regiment infanterie, is met in gang van 1 October aangesteld tot sergeant schrijver op het bureel van den kolonel-commandant, van het 5e Regiment infanterie. De sergeant P. G. Rapp van het Instructie-Bataljon die met in gang van 1 October is toegelaten tot den Hoofdcursus, is in verband daar mede overgeplaatst bij het 5 Regiment infanterie. Aan den sergeant A. P. A. Eskens van het 5 Regiment infanterie is op zijn verzoek, een vervroegd ontslag uit den dienst verleend. Aan den korporaal M. Content van het 5 Regiment infanterie is terzake van lichaamsgebreken ontslag uit den dienst verleend. De Tweede luitenants N. J. Schallenberg, O. H. G. Gelderman en G. Voute, van het 5e Regiment infanterie, zijn benoemd en aange steld tot Eerste luitenant bij hun tegenwoordig korps. De Eerste luitenant N. G. van Gemert, van het 5e Regiment infante rie, wiens detacheei ing bij de Hoogere Krijgsschool den 31 October a. s eindigt, wordt met ingang van 1 No vember d. av. voor onbepaalden tijd gedetacheerd bij het Departement van Oorlog. De officier van gezondheid der le klasse, J. A. Smits, van het gar nizoen te Zaandam, wordt den 26 October overgeplaatst bij het le ba taljon van het 5e Regiment infanterie alhier. De Eerste luitenant J. Dorre, van het 5e Regiment infanterie, wordt in het a. s. winterseizoen belast met de Krijgsgeschiedkundige nasporingen in de archieven te Amersfooit. Bij den onderlingen schietwed- stiijd van de afdeeling „Amersfoort" van den Nederl Schutterijkaderbond op j.l. Woendag behaalden in: a. Officierenwedstrijd: le prijs J. Busquet; 2e piijs v. Rijswijk de Jong. b. Wedsti ijd voor leden: le prijs W. B. Smit, 2e prijs H. v. Gelder, 3e prijs Th. v. Zwol, 4e prijs J. D. Lammerts van Bueren, 5e prijs Ver schuur, 6e prijs Knuivers, 7e prijs Stoové, 8e prijs De Groot, 9e piijs Muys, 10e prijs Koops, lie prijs Van Ouwerkerk. e. Wedstrijd voor donateurs: le prijs P. v. Achtenbergh, 2e prijs W. v. Achterbergh. RozenprijsKnuivers. Bij de aanbesteding van de levering van ligstroo, voor het gar nizoen alhier, wis laagste inschrijver A. v. d. Hóek, alhier voor f29.90 per 100 KG. Bij de aanbesteding van aard appelen, ten behoeve van de soldaten- menages voor het tijdvak 31 Oct. 1903 1 Juli 1904 werd ingeschre ven als volgt A. Wagenaar. alhier f2.36: Jans Moyer, alhier, 12 52; Johan Meyer, alhier, f2 90 Behoudens nadere goed keuring, is de levering aan den laagsten inschrijver gegund. Jhr. mr. H. W. van Asch van Wijck, het Kamerlid in ditdistrict, is benoemd tot lid en Secretaris van de bij Kon besluit ingestelde Staats-com- missie aan welke is opgedragen de Re geering te dienon van advies over de vraag welke aanvulling en wijziging T in het Wetboek van Strafrecht aange nomen stelsel ter bestraffing van bede larij en landlooperij en do toepassing daarvan in de practijk zou behoeven om een meer doeltreffende bestrijding van dit maatschappelijk euvel te ver krijgen, onder bevoegdheid tevens haar gevoelen te doen kennen omtrent bij dat Wetboek getroffen voorziening ten aanzien van habitueele dronken schap. In een Dinsdagavond gehouden vergadering der vereeniging «Am bachtsschool voor Amersfoort en omstreken" werd in de vacature J. van den Brink tot bestuurslid be noemd de heer C. Piin.s Jr. De pe riodiek aftredende bestuuisleden jhr. Barchman Wuijtiers, Croockewit. Buys, Visser en Kroes, werden alle herkozen. De heer Buys verklaarde de benoeming niet te kunnen aanne men, daar hij om redenen van per soonlijken aard, niet wilde samen werken met den secretaris. Bij eene nieuwe verkiezing werd de heer Buys andermaal met groote meerderheid herkozen en stond men, daar de secretaris van geen wijken blijkbaar weten wilde, voor hetzelfde feit. Ten slotte werd op voorstel van een der leden besloten de ver kiezing van een bestuurslid uit te stellen tot een speciaal daarvoor te beleggen algemeene vergadering. De commies le kl. bij den stationsdienst Denis, van de H. IJ. S. M., wordt met ingang van 1 Oct. a. s. overgeplaatst van Baarn naar hier. Hij zal als comptabel ambtenaar op het plaatskaartenbureau worden werk zaam gesteld. Op denzelfden datum wordt de klerk v. d. Goes van hier overgeplaatst naar Weesp. De miliciens der lichting 1903, die voor vier maanden onder de wapens waren, zijn j.l. Woensdag met groot verlof naar hunne haardsteden terug gekeerd. Volgens gerucht zou het plan bestaan de alhier in garnizoen lig gende artillerie te vervangen door 3 escadrons huzaren. Mejuffrouw E. M. van Beek alhier is benoemd tot leerares in de nuttige en fraaie handwerken aan de H. B. School te Hilversum. 373e STAATSLOTERIJ. Vijfde of laatste klasse. Tweede week. Trekking van 30 Sept. en 2 Oct. 1903. (1900 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinwebeb te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijs van f400 op No. 20113. Prijzen van f 70. 66 1338 1814 5497 7637 11486 12684 18996 20145 en 20205. Te zamen 11 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 44 50 54 70 706 713 1306 1309 1326 1327 1339 1782 1785 1827 7643 7645 16401 16407 16415 16420 18973 18980 18993 20214 en 20222. Volgende trekkingen geschieden: 5—8 en 12—16 Oct. 1903. Behalve de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen1 van f ÏOO.OOO, 1 van f25.000, 1 van f 10.000, 1 van f5000, 1 van f1500, 27 van f 1000, 32 van f 400, 41 van f200, 96 van f100 en 2052 van f70. Loten zijn ten kantore Breede straat 22 nog verkrijgbaar a f 3.90 per Vio» BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 24 tot en met 30 September. Geboren: Nelis Jacobus, z. van D. R. Alberts en M. Boers. Jan en Gerrit, twee z. van E. E. Blok en A. van 'tNet Rijk, z. van T. van Laar. en N. van Laar. Albertus, z. van C. van Millin- gen en H. M. Kraaijvanger. Jan, z. van L. van den Hoek en J. H. van Dijk. Gerrit, z. van H. Troost en H. van de Pol. Hendrik, z. van A. van den Born en J. Doornekamp. Jan, z. van E. van Veenendaal en R. Gijtenbeek. Elbert, z. van J. van Keulen en J. E. de Ruiter. Maria, d. van L. A. Lablans en A. Meerveld. Arnoldus, z. van A. Meskes en E. Welling. Peter Dirk z. J. van Loenen. Johanna, Geertruida Cornelia Wilhelmina, d. van J. Deudekom en C. de Roo. Jan Johannes, z. van C. van Eeden en C. Spier. Johannes Alber tus, z. van W. Hazelaar en M. Daatze- laar. Theodora Maria Johanna, d. van J. H. Huurdeman en J. A. van de Ven. OndertrouwdP. T. J. Rutten en A. de Waal. GehuwdL. P. Vos en H. Schoenmakers. J. Verhoef en M. Mieres. E. W. Koenen en M. Beek. J. Lohmeijer en G. de Vries. E. Buis en W. van de Veenbrink. Overleden: Hendrika Gardina Langen- berg, 79 j., wed. van Donkervoort. Elias van Dorssen, 7 jaren. Willem de Bakker, lm. Anna Schuurman, 10 j. Dirk van der Hurk, 75 j., ongeh. Hendrika Veldhuizen, 81 j., wed. van T. Wijnands. Therese Clara van Doorn, 6. m. Hoogland. Geboren Johannes Hermanus, z. van Peter Kok en H. van den Hengel. Margaretha Maria, d. van W. van Ha- mersveld en P. Smink. OndertrouwdGerrad Speelberg en Anna van Ree. Jan Parker en F. Mor sing. L. van Huyk en D. Morsing. GehuwdA. M. Derks en C. Schóon- derbeek. W. Emond en J. de Groot. Overleden J. Maasen, 78 j., echtg. van J. üppelschoten. Lensden. Geboren28 Sep. Elisabeth Cornelia Johanna, d. van Antonie Swart en Theo dora Kraaikamp. Ondertrouwdgeen. Gehuwdgeen. Overleden 26 Sep. Gerritje Daatselaar, 76 j., wed. van Jan Kaats. Woudenberg. Geboren28 Sep. Dirk Cornelis, z. van Renger Veer en Cato Oelderik. 29 Gerrit Jan, z. van Gerrit Gazebeek en Christina Pater. Wijntje, d. van Mat- thijs van de Wetering en Johanna Cor nelia Hardeveld (Kleuver.) Ondertrouwdgeen. Gehuwd1 Oct. Frans Nicolaas Ger ritsen, 81 j. en Jannetje Adriana van de Wetering, 18 j. Overleden30 Sep. Gijsbertus van dei- Horst, 1 m. RECLAMES. Een vraagstuk. Vraag. Kan men bloedarmoede genezen alsmede ziekten voortkomende uit de armte van hel bloed, zwakte der zenuwen? Antwoord. Ja, op voorwaarde evenwel dat men het noodige hiervoor verrichte. Dit noodige is eenvoudig, dit bestaat alleen met de zoo ge makkelijke zoo goedkoope en zoo werkdadige behandeling met de Pink Pillen te volgen. Bewijs van het vraagstukl Het is niet één bewijs dat wü kunnen geven omtrent de juistheid dezer oplossing maar duizenden. Gij hebt zeker reeds talrijke attqslen van genezin gen gelezen die door de Pink Pillen verkregen zijn geworden, gij zult er in de toekomst nog meer van lezen. Leest thans slechts het attest gegeven door den Heer A. Henneman, te Heemskerk, prov. Noord Holland. Genoemde Heer had ons een schrijven gericht omtrent de genezing van verschillende personen die op zijn aanraden de Pink Pillen gebruikt hadden, o. a. mocht onze verslaggever van hem bij zijn laatste bezoek vernemen dat zijn neef Jan Beentjes, achttien jaren oud gedurende een jaar van dag tot dag al zwakker werd, de ge- heele familie vreesde voor tering; hij had hoege naamd geen eetlust slechte spijsvertering, steken in de zijde, kortademig, slapeloosheid hoofd pijnen en alles wat er voor aangewend werd bleef zonder rusultaat. Ik gevoel mij gelukkig u thans te kunnen mededeelen dat ik mijn neef dc Pink Pillen beb aangeraden want het resultaat is verrassend geweest, hij is thans zoo gezond als een visch, en kan thans zijne werk. zaamheden als tuinder met lust vervullen. Laten wij nint vergeten 3at de Pink Pillen de krachtigste hornieuwer van het bloed oh versterker der zenuwen zijn. Welke zijn de ziekten voortkomende uit de verarming van het bloed of zwakte der zenuwen? Het zijn bloedarmoede bleekzucht, neuras thenie, maagkwalen, algemeene zwakte, rheu- matiek, heupjicht. Indien gij of een uwer bloedverwanten of vrienden aan een deier ziekten lijdende z^jt aarzelt niet de Pink Pillen te gebruiken. Gij zult er heil en verlossing by vinden. Met de Pink Pillen zult gij genezen zelfs indien alle andere geneesmiddelen schip breuk hebben geleden. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoolddepothuuder voor Nederland enApotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Amersfoort en omstreken bij A. VAN DE WEG, drogist en A. DE VRIES, Kerkstraat 90, Hilversum. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 2 Oct. 1903 Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0—0 Appelen t 6.a f8. Peren f8.a f 12. Nieuwe aardapp. ft). a f0 Zandaardapp. f2.50af 3.— Hoendereieren f5.00 a t 5.50 per tOOst. Eenden f U.a I U.—Boter 11.30 a f 1.45 per kilo. Mar- gannc f0.a f0.Zoetem. kaas f Kippen f0 60 a fl.00 Kuikens f 1.00a f 1.20 Piep kuikens f 0 30 a f 0 60 Ganzen f0.f0.Eenden f 0.80 a t 110 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen l 0.a f 0.Wilde konijnen f O.OO a f 0.00. Tamme f0.60 a fl.00 Duiven f0.40 a f 0.80 paar. Magere varkens fa fVarkens voor export f 0.a f Zeugen f 50.f 70.Biggen f6.a f8.Schrammen I 00.a f00.Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00 a fOOO.— Kalf koeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a fUO.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Roggeheet. Boekweit: 60 heet. Appelen10 heet. Peren; heet. KJeiaardappe- len; 400 heet. Zandaardappelen40000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Grasbo- ter; kilo Margarinekilo Kaas; stuks Vee magere varkens, varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 30 zeugen. Jt Société Anonyms. AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 6