D. J. HET GROOTSTE WO Advertentiën. De collectie F) is weder ge G. B Utrecht. inhoorde, dat heeft mij diep gegriefd. Vóór iets was gezegd reeds een 20-tal dat mij niet meer geschikt achtte. En nu het antwoord. Ik acht het nu ook zeer goed mogelijk, dat thans een groote meerderheid my niet meer geschikt acht en ik met een minderheid uit de bus kom. Daaraan wil ik mij liever niet blootstellen. Een andere reden, waarom ik huiverig ben geworden mij weder beschikbaar te stellen, is dat ik niet gaarne later het verwijt haar de honderd en zooveel aan wezigen voor gek hier te hebben laten komen. Het inoet toch iets van voor den-gek- houderij hebben, tot tweemaal toe om overwegende redenen in het belang der Ambachtsschool de benoeming niet aan te nemen, en nu zonder dat er iets ver auderd is, bij nieuwe verkiezing een be noeming aan te nemen. Ik heb ook uitdrukkelijk gezegd dat de Ambachts school thans zoo sterk staat, dat zij evengoed zal voortmacheeren al moet zij iemand missen, die men meent opgrond van bewezen diensten noodzakelijk voor haar te moeten behouden- 'tKan heusch geen kwaad als er van tijd tot tijd eens nieuw bloed in het bestuur komt- Ge beurt dat niet dan zou niet anders dan door den dood of door vertrek zulks kunnen plaats hebben- De heer Van Veen heeft iets opgemerkt dat het bestuur werkelijk heeft vergeten. De heer Van den Brink vertegenwoordigde werkelijk een machtige vereeniging Pa trimonium, vertegenwoordigde een rich ting waarmede wij wel degelijk moeten rekenig moeten houden. Wij moeten werkelijk voeling houden- Vragen is er ook iets? Kunnen wij dit of dat doen? Geven de ouders ook wenschen of andere dingen te kennen? Maar de fout ligt niet direct bij het bestuur. Het bestuur heeft den heer J. v. d- Brink in geen tijden gezien, daardoor wist het niet meer waar die band gebleven was. De heer Prins is in zijn plaats ge kozen Hij heeft zich voor de vereeniging zeer verdienstelijk betoond vooral voor en tijdens den bouw der school. Daardoor werd den heer Prins algemeen voor den rechten man geacht om de vereeniging te dienen, en viel de keuze op hem, terwijl Patrimonium geheel werd voorbijgezien. Nu is al dadelijk gelegenheid die fout te herstellen. Laat men het nu reeds doen en niet wachten op het aftreden van den tegenwoordigen voorzitter- (applaus.) De voorzitter: Thans zal tot stemmen worden overgegaan. Mag ik de heeren van Os en Jorissen uitnoodigen het stem bureau te vormen? Van half tien tot tien uur werd gestemd. De voorzitter: De uitslag der gehouden stemming is dat zijn uitgebracht 132 stemmen. Op den heer Buys 77, Noorman 52, W. van den Donker 3, v. Raalte 1, Jorissen 2, Klink 1 en Pels Rycken 1 stem, en blanco 2. De volstrekte meerderheid is 67 stemmen, zoodat de heer Buys is gekozen. Mag ik den heer Buys vragen of hij die benoeming aanneemt? De heer Bays: Het spijt mij geweldig weder een lastpost voor de vergadering te moeten wezen, doch uit de stemming heb ik alweer gezien, dat er een zeer groote minderheid is, die nieuw bloed in het bestuur wenscht. Om dien wensch te bevredigen meen ik de benoe ming niet te moeten aannemen en de vergade ring in de gelegenheid te moeten stellen een ander te stemmen. De voorzitter: De heer Buys weigert de be noeming aan te nemen, zoodat tot eene nieuwe stemming moet worden overgegaan. De hr. ThielM. de. V. Het wordt toch nu wel een beetje mal. Mij dunkt dat nu toch duidelijk genoeg is gebleken, waar de meerder heid der vergadering heen wil: tot eiken prijs den heer Buys behouden. Daaraan zal niemand meer twijfelen. Ik wil aan u als voorzitter vragen hoe lang het bestuur, dit, ik zou haast zeggen, oneerbiedig spelletje zal laten duren, hoé dikwijls de volstrekte meerderheid zich nog voor den heer Buys moet verklaren. De voorzitter: Ik kan mededeelen, dat het bestuur heeil besloten nog eenmaal te laten stemmen. Wat dan gedaan zal worden, zal ik als de tijd daarvoor gekomen is mededeelen. De heer van VeenM. d. V. Ik zou nog graag alle leden ernstig in overweging willen geven zoo unaniem nogelijk op den heer Buys te stemmen. Hij is onze eenigste onderwijsman, die wij niet kunnen missen. Laten wij hier toch op de zaak afgaan en de persoonlijke opinie laten rusten. We kunnen de eenige deskundige niet missen. (Door 't applaus worden de laatste zinnen onverstaanbaar.) De heer van 't Hoff: M. de V. Ik zou willen voorstellen het den heer Buys toch vooral niet lastig te maken, (geroep hé en gelach) 3 rnaal werd hij met meerderheid van stemmen ge kozen en driemaal heelt gij reeds inoeten be danken. Ik zou nu beslist in overweging geven, op een ander te stemmen, anders schieten wij nog niet op. De voorzitter: Thans zal worden overgegaan tot de nieuwe stemming. Ruim kwart over tienen kon de voorzitter de uitslag mededeelen. De voorzitter: Er zijn weder 132 stemmen uitgebracht. De uitslag is: Buys 7U, Noorman 57, van den Donker 1 en blanco 4, zoodat de heer Buys weder gekozen is. Neemt de heer Buys nu de benoeming De heer Van Veen: Neen M. d. V. dat raag u den heer Buvs niet vragen daar ben ik ten sterkste tegen. D zult nu toch moeten erken nen, dat de meerderheid der vergadering den heer Buys per se wil hebben. Zij willen dat omdat zij den heer Buys geschikt en onmis baar vinden. De beslissing moet nu aan de vergadering blijven, vooral met het oog op de 31 nieuwe leden, die blijkkaar bijredenen hebben om den heer Buvs te stemmen. Ik behoef daarover niet verder uit te wijden. Dat kan de heer Buys nu ook weten en niet minder u M. d. V Als voorzitter mag u niet rneer vragen of de heer Buys het aanneemt of niet, maar alleen den heer Buys als bestuurslid erkennen. Het Bestuur moet nu eerst weer bijeenkomen om te overwegen of er geen maatregelen zijn te nemen waardoor de heer Buys te bewegen is, zitting te nemen. N'u moet mijnheer Buys niet beslissen. Hij kan dan over eenigen tijd, na die bestuursver gadering mededeelen. Later kan dan,desnoods in een volgende vergadering, worden medege deeld, wat het besluit van mijnheer Buys is. De voorzitter. Het bestuur heeft zijn gedrags lijn vooraf overwogen. Welke die is, zal nader worden uiteengezet, als mijn vraag aan den heer Buys is beantwoord. Thans vraag ik aan den heer Buys of deze de benoeming aanneemt. De heer Van Veen. Neen M. de V. daar ben ik sterk tegen. Dan moet u mijnheer Buys ook vragen of hij de aanneming zijner benoeming in beraad wil houden. De voorzitter. Ik wil den heer Buvs vragen of hij de benoeming aanneemt of haar in beraad wenscht te houden. De heer Buys. M. de V. Ook den uitslag van deze stemming heeft mij gesterkt in mijne overtuiging, dat de helft der leden mij niet langer waardig keurt zitting in het bestuur te hebben. Ik wil niet de leden in twee groepen verdeeld zien, wat natuurlijk op nadeel voor de Ambachtsschool moet uitloopen, vooral nu dat op speciale, op persoonlijke gronden steunt. Daarom ben ik het eens met wat mijnheer Veen daar juist heeft gezegd. Door een der bestuurs leden werd mij zoo juist ingefluisterd: «wees maar stil, het komt toch wel terecht'". Welnu ik geef liever gelegenheid tot een algeheele op lossing. Daarom, M. de V., neem ik de benoe ming niet aan. De voorzitter: Naar aanleiding van dit besluit van mijnh. Buis, wil ik nu mededeelen, wat het bestuur besloten heeft te doen. Wij hebben, zooals straks is medegedeeld, besloten geen derde stemming te houden. Er is nu genoeg zaam gebleken dat de meerderheid mij nil. Buys per se wil. Doch nu de heer Buys voor de tweede keer weer bedankt, meent het bestuur het volgende te moeten voorstellen om in over eenstemming te komen met de meerderheid en met de geheele vergadering. Art. 7 zegt, dat het Bestuur bestaat uit ten minste 5 en ten hoogste 15 personen, door en uit de leden en donateurs der vereeniging te kiezen. Nadat ook in deze vergadering ten 2e male dezelfde per soon gekozen is, nadat ten 2e male die persoon heeft bedankt, stelt het Bestuur voor om het Bestuur voorloopig uit 12 leden te doen bestaan, waarin art. 7 voorziet doch de open plaats niet aan te vullen voor de volgende alg. jaarl. ver gadering. De heer Jorissen: Ja, M. de V., het bestuur stelt dat voor, maar ik zie de mogelijkheid, dat de vergadering met het voorstel niet kan mee gaan. Daarmede is de queatie niet opgelost maar eenvoudig verschoven. Heeft het Bestuur ook reeds besloten, wat het voornemens is te doen, als het voorstel wordt verworpen. De belangen van de ambachtsschool eischen, dat de zaak wordt opgelost. Ik geloof dat ik niet onbescheiden ben, als ik die vraag stel. 'I Is dunkt mij, voor de goede oplossing die noodig is, in 't belang der ambachtsschool. De voorzittterIk wil antwoorden op de gestelde vraag. Het bestuur zou dit eerst niet hebben medegedeeld. Zij zou met de mededeeling van haar plannen eerst zijn ge komen als het voorstel verworpen werd, doch nu de vraag zoo pertinent gesteld wordt, wil ik 't wel zeggen. Besloten is, dat wanneer het voorstel om de plaats open te houden tot de September vergadering van het volgend jaar, mocht worden verworpen, dan gebleken is, dat het bestuur niet is overeenkomstig de meer derheid der vergadering en daarom het ge heele bestuur collectief zal aftreden. Dal is besloten in de bestuursvergadering welke voor ongeveer een week is gehouden. De hr. H. P. v. Haselen. M. d. V. Ik heb zooeven geboord dat het bestuur inplaats van uit 13 uit 15 leden mag beslaan en dat het bestuur voornemens is de vacature onvervuld te laten. Ik zou nu in overweging willen geven twee vacature te vervullen, daarbij dan één om «Patrimonium" te kunnen vertegenwoor digen dan is het raadsel opgelost. De voorzitter: Uit de uitslag der stemmingen dezer vergadering, zoowel als uit die der vorige, blijkt genoegzaam, dat hiermede het vraagstuk niet is opgelost. Bovendien vermeldt de con vocatie: verkiezing van één bestuurslid. Het bestuur handhaaft zijn voorstel om de vacature open te houden tot de September- vergadering in 1904. De heer Buys: M. d. V. Ik heb daar juist een enkel woord gehoord het zal wel niet zoo bedoeld zijn rnaar een enkel woord heb ik gehoord dat mij trof. Dat was de verklaring dat het Be-stuur niet meer in overeenstemming zou zijn met de meerderheid der vergadering. Dat wil toch niet zeggen dat het Bestuur er niet op gesteld is dat ik bleef? Ik beschouw met recht de zaak anders en ik kan moeilijk gelooven aan die bedoeling. De voorzitter: Dat is daarmede niet gezegd, evenmin aangeduid. Ik wil echter mijn woorden wel even nader toelichten. Ik heb er mee willen zeggen, dat hel bestuur zooals het op het oogenblik is samengesteld, qua bestuur, niet in overeenstemming is met de meerderheid in deze vergadering. De hr. Buys: Dus daarmede heeft het bestuur te kennen willen geven, dat het geen andere uitweg ziet dan de vacature onvervuld te laten, en het zich onmachtig acht de quaestie op andere wijze tot oplossing te brengen. Daar volgt dus uit dat een votum tegen het bestuurs voorstel nog geen votum tegen het bestuur behoeft zijn. Dat is iets geheel anders. De voorzitter: Daarmede (vordt niet anders bedoeld, dan dat de huidige samenstelling van het bestuur niet is overeenkomstig den uitgesproken wensch der meerderheid van de vergadering. Dr. H. J. Rejndere: Als het voorstel van het bestuur wordt aangenomen, dan. wordt eigenlijk de uitspraak van de meerderheid der vergadering te niet gedaan. Liever zou ik zien, dat de heer Buys de aanneming zijner benoeming in beraad hield, en de volgende vergadering zijn besluit mededeelde. De voorzitter: Ik heb daareven zulks al ge vraagd, maar de heer Buys is daarop niet teruggekomen. De hr. Buys: Ik herinner mij niet verstaan te hebben dat de voorzitter mij heeft gevraagd de herbenoeming in beraad tc houden. Hier staat thans de eene helft der vereeniging tegenover de andere. Ik wil daartoe niet de aanleiding zijn, vandaar dat, nu ik dat ben, ik mij in het belang der Ambachtsschool liever verwijder. Dan komt men ook in heel wat gezonder toestand. Men meent nu, dat door het in beraad houden een goede oplossing kan worden'ver kregen. Ik kan niet inzien, hoe dat de goede oplossing kan bevorderen. Ik zal, waar 't mo gelijk is aan die goede oplossing gaarne mede werken en zou niet liever zien dat alle leden voor de vereeniging behouden bleven en dat zij er nog veel meer kreeg. De voorzitter: Dat ik gezegd heb een derge lijke oplossing niet te verwachten is mijn per soonlijke meening, niet die van het bestuur. De heer Van VeenM. de V. U zegt iets, wat niet waar kan zijn. Het bestuur moest deze stemmingen afwachten, alvorens het tot iets kon beslissen en zijn gedragslijn vaststellen. Ik herhaal, het kan niet vooruit zeggen wat het zal doen. Nu moet het eerst bijeenkomen en over wegen of den heer Buys de aanneming niet mogelijk kan worden gemaakt. Zooals de heer Kenninck heeft gezegd, moet het dan de func tion verdeelen. Dan eerst kan blijken of er plaats te maken is voor den heer Buys. Maar nu moet men hem de aanneming in beraad doen houden. De voorzitter: Het Bestuur heelt de zaak zeer ernstig overwogen De hr. Van Veen: Dat mocht niet! De VoorzitterMag ik u verzoeken mij te laten uitspreken. Het Bestuur besloot, in ge val de heer Buys weer werd gekozen en bleef bedanken, zijn gedragslijn kenbaar te maken. Wenscht nu nog iemand omtrent het voorstel van het Bestuur het woord De hr. ThielGraag M. d. V. doch ik geef gaarne dr. Reynders den voorrang. Dr. Reynders: Ik zou u, M. d V. pertinent de vraag willen stellen of u mijnheer Buys wilt vragen, zijn benoeming in beraad 'te houden. De voorzitter. Ik heb als voorzitter die vraag reeds gesteld, doch wil die nog wel her halen. Mogelijk ben ik onduidelijk geweest en heeft men mij niet verstaan. Mag ik den heer Buys verzoeken of hij de benoeming aanneemt of de aanneming ervan in beraad wenscht. te houden. De hr. Buys. Mijn streven is de school zoo min mogelijk schade te doen. En nu zie ik de eenen helft tegenover de andere. Als nu de voorzitter mij kari verklaren, dat er eenige kans is, de omstandigheden die mij nopen de benoeming niet aan te nemen, te veranderen, dan wil ik gaarne de benoeming in beraad houden. De voorzitter: Als mijn persoonlijke opinie heb ik reeds de meening uitgesproken, dat daarop geen uitzicht bestaat. Maar mag ik den hr. Buvs een pertinent antwoord vragen. De hr. Buys: Ik zou die herbenoeming in beraad willen houden, als het bestuur mij eenig uitzicht op oplossing kan geven. Nu de voorzitter herhaald heeft, dat hij meent dat er geen kans is op oplossing meen ik in 't belang der school de benoeming niet in beraad te moeten houden. De hr. Jorissen: Ik geloof, dat hetgeen dr. Reijnders gezegd heeft ons niet veel verder brengt. Als de heer Buys de benoeming in beraad houdt en na 2 of 3 weken bedankt dan is strikt genomen het voorstel van het bestuur aangenomen, want dan moet in Sept. van het volgend jaar de aanvulling plaats hebben. Het bestuursvoorstel zou dan geheel overbodig zijn. De hr. Sinnige: De heer van Veen heeft gezegd dat het bestuur niet het recht had te bepalen hoe ziin gedragslijn zou zijn, als de heer Buvs bleef bedanken. Dat moet ik beslist tegenspreken. Ik zou mij toch al erg moeten vergissen, als het bestuur deze zaak in eigen boezem niet van alle zijden had bekeken en daarbij toch ook de mogelijkheid moet hebben ondersteld, dat de heer Buys werd herkozen, doch bleef bedanken. De voorzitter heeft als zijn persoonlijke meening te kennen gegeven, dat hij geen kans zag maatregelen te nemen waardoor de heer Buys zou kunnen worden genoopt zijn benoeming aan te nemen. Nu zou ik wel willen vragenis dal de meening van het geheele bestuur? De voorzitter: Ik moet u doen opmerken, dat het bestuur besloot zijn voorstel te doen, als de heer Buys zou blijven bedanken. De heer Jorissen't Is misschien onbeschei den een raad te geven, een raad die eigenlijk niet eens van mij is. Zou liet geen oplossing kunnen geven als het bestuur de functiën andera verdeelde, zou dan de heer Buys de benoeming misschien aannemen Zoo als we nu zitten komen we niet verder. De heer Wolter: M. d. V. Ik kan den hoer Jorissen daarop antwoorden, dat de weg die de heer Jorissen als de meest geschikte oplossing voorstelt, reeds door het bestuur is ingeslagen. Het bestuur was de ineening toegedaan, dat het slechts langs vriendschappelijken weg mocht trachten een oplossing te krijgen. Doch hier wordt niet gezegd, wat men wil. De vergade ring draait er om heen. Men noemt de zaak niet bij den naam. Wat is toch de zaak: de heer Buvs kan niet meer samenwerken met den secretaris in zijn kwaiiteit als voorzitter omdat hij meent dat hel vertrouwen dat, bij een dagelijkschen omgang als bij leden van het Dag. Bestuur plaats heeft, moet bestaan, niet meer voldoende aanwezig is. De eenige oplossing zou dan zijn als de secretaris geen secretaris meer was. Ik herhaal eeuigszins wat ik de vorige vergadering reeds heb gezegdmen wil echter den secretaris niet opofferen, omdat men hem als secretaris hooglijk waardeert. De secretaris ziet geen reden waarom hij uit den weg zou gaan voor den voorzitter, en daar door is dezen uitweg afgesloten. Dat is zeer jammer, want niemand zou daarin een er kenning van ongelijk zien, doch alleen een opoffering in het belang der school. Nu is er nog slechts een weg overgeblëven en dat in de eerstvolgende bestuursvergadering eenvoudig het bestuur te reconstrueeren. Nu hoop ik rnaar, dat men niet de lompheid, of juister ondankbaarheid, zal hebben den heer Buys uit te werpen. Ik wil er den secretaris nogmaals op wijzen dat hij den geheelen toestand in de hand heeft, (applaus.) De hr. Kleber: Ik wil ook eens een vraag stellen. Als de heer Buys eens bestuurslid en geen voorzitter werd, zou er dan eenig bezwaar zijn om den secretaris te behouden? (Door applaus en gelach worden de laatste woorden onverstaanbaar.) De hr. Wolter: Mijnheer Kleber u is zeer naief. U weet toch zeer goed, dat als de heer Buys lid van het bestuur wordt, dan ook hij de man is, om voorzitter te zijn. De hr. Thiel: Het voorstel van het bestuur brengt de vergadering voor een heel moeilijke questie. Ik betreurJ het zeer dat geen betere oplossing kan worden gevonden. Nu wordt hier niet meer of minder dan de poi tefeuille- questie gesteld en nu zou het al heel onvrien delijk moeten zijn, tegen het voorstel van het bestuur te stemmen. Dat is nu wel een heel kras middel. Niemand wil dan ook deze 12 heeren zien heengaan en de volgende vergadering zal wel een groot ge deelte met een flinke meerderheid uit de bus zien komen. Toch is het eenig middel om nu het voorstel te verwerpen. Doch ik wil daarbij zeggen dat de Bestuursleden het verwerpen van hun voorstel zich niet sterker moeten aantrek ken, dan noodzakelijk is, vooral nudat als eenig middel wordt aangegrepen om tot een afdoende oplossing te komen. De heer Van Veen. Op gevaar af van onge lijk te krijgen, meen ik toch dat het voorstel van het bestuur niet in stemming kan komen. De heer Sinnige heeft gevraagd of het bestuur in eigen boezem de zaak heeft overwogen, dat kan en mag niet. De heer Jorissen heeft erkend, dat het bestuur nog| eens kon beraden, om tot een oplossing te komen. Welnu laat het nogmaals bij elkaar ko men. Laat het nu na de stemmingen nagaan, wat het te doen heeft en dan later er mee voor den dag komen, wat het wil doen. Geroep: Stemmen! Stemmen! De hr. Akkerman: M. d. V. Er is nog een tweede oplossing voorgesteld, n.f. dat de secretaris zijn mandaat zou neer leggen. Die vraag is door den heer Wol ter in het openbaar gedaan, daar ver wacht ik ook een openbaar antwoord op. De voorzitter: lk kan niet toestaan dat die vraag gesteld wordt. Ik wensch nu. dat. de vergadering totl stemmen overgaan zal. De uitslag van de stemming is, dat het voorstel van het bestuur wordt verwor pen met 59 tegen 50 stemmen en 9 ont houdingen. Een aantal leden waren reeds vertrokken. De voorzitter: Thans kan ik mede deelen, dat het bestuur collectief aftreedt. De loopende zaken zullen natuurlijk worden afgedaan. Ik sluit thans deze vergadering. Even voor elf uur ging de vergadering uiteen. Hedenmiddag is hier ter stede hericht ontvangen dat thans ofOcieel is bekend gemaakt, dat 31 October de Rijscholen van Bergeii-op-Zoom en die van Amersfoort zullen worden ge combineerd en dat de gecom- bineerde rijschool alhier zal worden gevestigd. Kapjy r het Huwelijk. oor huiten de stad. Chara- poojjftg ei^haardroogmach^ie. Salon apart aargroeimiddel L. F. Pi ver raris fl f f.^èrJUWtlïïsor's haarkleurmiddel lekt niet op de huid,„geeft zijn natuur lijke kleur. fl. (1^—l.ofk. Med^gatejLÏSr Soap-Capriffr.ToilgfSoap. ^owder in sprenkeiDusoOcont. COLGATE NEW-YORK. G. BROM, JANSBRUC 39. Onden en j ongeil mannen vovdtdezooëvenverschenen bekroonde metrwo q,itpave aanbevolen van don Mod.-Raad Dr. Muller over tyeüi/aou/e Wei&t ■5 met opgavo voor,-radicalo gonozing. Na ontvaagst van 60 cent m post- zegels,' töffl^din^OTVlar couvert. 7 Curt Ruber, Braunschweig. Dit KiinstenaarswJ volle vormen, artistil Alle onderstaande verklaringen zijn bewezen voor het Kantongerecht te Utrecht, 14 vooi te Utrecht en 13 bij den lloogcn Itaad der Nederlanden Ondergeteekende brengt zijn har telijke dank voor het genezen van zijn zoontje Willem Meijers, van heupziekte, waarvoor hij driejaren is behandeld geworden door dr. Kijzer en Herwerden en 3 jaar in 't Sted. Ziekenhuis te Utrecht, zon der resuiaat, maar in den tijd van 9 10 weken door den heer R. Haverhoek. J. Meijers, te Breukeleveen. Ondergeteekende verklaart vol komen genezen te zjjn van Kanker in het aangezicht, groot 3 c. M., in omvang 7 c. M. door R. Haver hoek, bij verschillende dokters was hij opgegeven als ongeneesbaar. A. Weener, Hasselt bij Zwolle. Ondergeteekende verklaart onder dank aan den heer E. Haverhoek, geheel genezen te zijn van de kan ker in de maag, door 2 dokters opgegeven als ongeneesbaar, Wed H. Veer, te Scherpenzeel.' Langs dezen weg betuig ik rriijn hartelijke dank voor het genezen- van ons dierbaar kind van eeitdub- bolen breuk binnen den tijd; van 3 weken aan R, Haverhoek. N. van Steenderen, Wassenaar. Den heer Pisser, verklaaft ge heel genezen te zijn van een ver lamming in de beenen, opgegeven door dr. Idenburg door den heer. Haverhoek. Mijnheer, hiermede mijn hartelijke dank voor het genezen vmi mijn gewriehts-rheumatiek, waarbij ik niet op neer kon, en weken lang in huis moest blijven zitten' en nu genezen ben in een tijd van-it weken door den heer Haverhoek. Eshof, te Driebergen. Ondergeteekende- betuigt hare hartelijke dank aan den heer.Haver- hoek, die mij genezen heeft in 't bijzijn van dr. Nijland vanGnaag- zweer, waaraan ik reeds v9 jaar geleden heb en waarvan de jjókters mij nimmer voor goed hebben bünnen genezen. Mej. Clementine-Lansing, te Amersfoort. Mijnheer mijn hartelijke dank voor- het genezen van een Longontsteking in den tijd van 3 weken. Cornelis van Essen, te Zeist. Onderget. verklaart geheel ge nezen te zijn van hoofdpijn, door den heer Haverhoek, daar de dokter kanker aan dje baarmoeder, en daar er geen raad voor wist. I negen wekep- van onder dokters E. Kok, Maarssen. behandeling geweest, zonder re- Onderget. verklaart genezen te sultaat, en üV den tijd van 3 weken geheel genezfen is, door Haverhoek, te Utrecht. De ondergeteekende verklaart ge nezen te zijn van dejijmnker in den mond groot 3. c.M. in "den tijd van 24 uur door deoiieer Haverhoek. Mej. A. v. d. Jagerskade. De ondergeteekende verklaart met 2 potjes balsém genezen te Êijn van een liesbrmik. Den heer Spaan Houten. De heer Faber, te Garijp^riesland) verklaart volkomen genüzen te zijn van Zénuwen door Haverhoek. Den heer J. van Drenjf Daalschedijk 12cij heeft bewezen jèit hij genezen is; door den heer Hjjfrerhoek, hoewel Rij door verschillende doktoren o. a. de Professtff van het Stedelijk Ziekenhuis eindden heer dr. Das, dr. Staal, dr.jSenburg, dr. Scheepers opgegeven #as, daar hij lijdende was aan zenuwpijn met heupjicht. De oqfferget. verklaart dat Haver hoeka'zijn dochter heeft genezen varuninidziektemij zelf van een ijaftkwaal en mijn vrouw van de 'abchma. A. de Beus, te Vechten. Ondergeteekende verklaart ge nezen te zijn door den heer Haver hoek van maagkanker. C. Miltenburg, Amsterdamsche- straatweg. Mej. J. van Somsbeek, Bethlehem- weg 8, heeft bewezen, dat zij van de bloedende kanker geheel genezen is binnen den tijd van 4 weken door den heer Haverhoek, die door dr, Das opgegeven was met de bood schap om naar het Stedelijk Zieken huis te gaan. Ondergeteekende verklaart koste loos te zijn genezen van de, klem in den mond door den heer Haver hoek, daar dr. Idenburg er geen raad voor wist. Vrouw van Zwol. Eijkstraat. A. de Kruif heeft aan bloedver giftiging geJeffelÈen is binnen 8 dagen genezen. Mej;f3umda-T^rstegen, verklaart genegen te zijl}: binnen 3 weken vamngewandzi«3ften, hoewel zij door Verschillende doktoren en profes soren was opgegeven. Hiermede bréngt, onderget, zijn hartelijke dar® aan den Heer Ha verhoek, daar-zijn vrouw 12 weken heeft geleden-" aan de bloedende zijn van Maagkanker, gedurende 10 jaren daaraan geleden, maar door den heer Haverhoek binnen den tijd van eenige weken genezen. Mej. D. Schuller, Wagendw. str. Den heer H. Hol, Houten, ver klaart genezen te zijn van een hart kwaal en zijn zoon van een long ontsteking door den heer Haverhoek. Den heer IV. de Groot, verklaart dat zijn beide kinderen waarvan een meisje van 9 jaar die zwak op haar water was en een tijd daarvoor in het Ziekenhuis is geweest en ongenezen er uit kwam en V3n het andere kind dat door een hevige ziekte ondermijnd werd, gehce] genezen is door Haverhoek. Mej W. Koopman, verklaart dat zij geheel genezen is van een keel ziekte, (waardoor zij in geen acht uur voedsel kon gebruiken. Den heer dr. Olland kon haar niet ge nezen, maar den heer R. Haverhoek, binnen den tjjd van 24 uur. Mijnheer daar ik uw raad gevolgd heb met een potje zalf, daarvoor mijn hartelijke dank voor het ge nezen van mijn breuk. M. v. d. Brand, Pieth. str. 2. N. Barend3f-J?lantage 261, te Tiel. Ondergetèekende verklaart dat zij genezen is jran de maagzweer, daar zij 8 dokterfij geraadpleegd heeft en een professatr, die haar niet kon ge nezen maarVwel Haverhoek. Johanna;Heere, te Amerfoort. Onderget^ verklaart dat zij van van de huidziekte en mijn dochter van Epilesfisia-toevallen door dr. Daams op 4e Bilt niet is, maar wel 50 gulden er knoeid heeféj maar door Ha genezen is. ..A. A. Beekgj^ffóuten. Ondergeteekende v^SIruirt gene zen te zijn vairckrïifffagkanker door Haverhoek. Mej. C. Hoogenboom, Amersfoort. G. Westerhoudt, Houten is Mej. Bos', Houten, verklaart v 1 komen genezen te zijn van b water in de beenen en de buik m ïl tubetculose in de hand, door heer Haverhoek. Mijnheer! Mijn hartelijke dat >u voor het genezen van mijn vroi van de kanker aan de baaHqeai met vreeselijke aanbeien, door vi schillende doktoren behandeld ma tot geen resultaat, wel is zij gelukt genezen door uwe medicijnen. B. Kroon, Oud Doosdrecht Antonia v. d. Pijl, te Beest, klaart genezen te zijn van buikvlie ontsteking en kanteling van d baarmoeder door den heer Havi hoek. Den heer Haverhoek, met dez mijn hartelijke dank voor de promp genezing van mijn liesbreuk, do bijna twee potjes zalf van u gebru te hebben. A. J. Smeegdes, te Beest Mijnheer! Mijn hartelijke da voor het genezen mijner aschi in den tijd van 2 maanden. R. van Drie, te Zois Aaltje de Vries, te Garijp, (Fri land), verklaart volkomen genez )r te zijn van een ingewandziekte d( den heer Haverhoek. Den heer van Houten, te Gaii (Friesland), verklaart dat zijn ki genezen is van een klierziekte, do den heer Haverhoek. Mijnheer, mijn hartelijke da voor het genezen van de bloeder, baarmoeder, waar de dokters Soest geen raad voor wisten. De onderget. verklaart met potje balsem genezen te zijn v een liesbreuk door den heer Har hoek. E. den Daas. Vaartschestr. Utrech Onderget. verklaart geheel genet te zijn van een maagzweer wai aan hij ruim 30 jaar lijdende en nu genezen is door den hl Haverhoek. E. Lamma, Oud Loosdrecht Mijnheer! Bij deze betuig it mijn hartelijke dank voor de ge zing mijner vrouw van maagkanl daar wij sedert 10 jaar reeds voor aangewend hebben, doch der resultaat en zij naar u beli deling volkomen genezeu is. K. L. van Boeschoten, Grifstr. 30, Utrecht Den heer Th. van Luijn, verkla dat het kind genezen is binnen tijd van 3 weken van de ingew ziekte en geheel opgegeven door dr. Haversmith en v. d. Ki Onderget. verklaart dat dochter die als kind van 9 lijdende is geweest aan gewrid rheumatiek en steeds door versf lende dokters is behandeld, zo: eenig succes, volkomen is gem door den heer Haverhoek, waari hij zijne hartelijke dank bef H. Biiderdijk. Conf. Amersf. tuig ik mijn h: voor de genezing mi vrouw van de Geeling en Gals na hier drie maanden gedot te hebben, zonder den minste t ja zelf hoe langer hoe meer act uit, en nu in den tijd vanlOfli was de Geeling geheel verdw; door den heer R. Haverhoek. Di iti sl rt ie Mej. binnen den tijd van S weken genezen reelsche laan 7, Utrecht in de van een Maagkwaal en mijn kind i van twee maanden geheel hersi van een ingewandziekte door denI Nogmaals mijn hartelijke dan! heer Haverhoek. van Riel, HoefakkersUaat 15 Tilt Mej. de Groot, Bouwstraat, ver-1 Ondergeteekende verklaart klaart hierbij genezen te zijn van dat Haverhoek mij genezen hef heupziekte door den heer haverhoek, den tijd van 6 weken van 51 daar zij hij dr. Zadelhoff, geen baat zweer, daar ik vier jaar bij vers kon vinden. lende dokters geweest ben en Vierhonderd eu twintig personen genezen in den tijd van 19 maanden, en 150W genezen personen in den tijd van 2 jaar, ter inzage bij It. HAVERHOEK, lloinoeopaall'®4 Met deze sluit de lieer R. HAVERHOEK zgu bekendmaking van attesten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 6