BINNENLAND. GÖÏpiïS^~iSIELiV\S^ COGNAC FIK MDSEN gezepd, dat zij, die dit werk van verwoesting tenuitvoer brengen, er voor beducht zijn dat den Czar iets ter oore zal komen van betgeen zij verrichten. «Door het uitoefenen van een sy- stematischen druk, door een op dic tatoriaal geweld gegrondvest schrik bewind is liet den gouverneur-generaal gelukt, alle eerlijke en openbare be richten omtrent de in het land heerschende gezindheid te beletten", besluiten de 26 verbannen Finnen hun smeekschrift, omtrent welks uitwerking zij, naar te hopen is, zich geen al te groote illusiën hebben gemaakt. Maar in elk ge»al: de Czar heeft het nu in handen en koningen hooien zoo zelden de waarheid, dat zulk eene bede den ontvanger wel treffen moet. Vorstelijke verloofden. Velen orizer lezers en lezeressen zullen te Soestdijk wel eens prinses Alice van Albany gezien hebben. Ze gelijkt op onze Koningin, evenals haar Moeder, de hertogin van Albany", op haar zuster, de Koningin-Moeder, gelijkt. Wie prinses Alice ooit zag zal ge troffen zijn door haar bevalligheid en de jeugil waarvan zij straalt. Wan neer men H. K. H. weder bij ons te lande ziet, zal men haar aan schouwen aan do zijde van den prins, met wien zij verloofd is, Prins Alexan der van Teek, den jongslen broeder van de Prinses van Wales. Hij is kapitein van hel 7de regiment hu zaren, 29 jaar oud, en algemeen geacht en bemind. De Koningin-Moeder wordt uit het buitenland Vrijdag 20 dezer op het l.oo verwacht. Samenkomst der ex-presidenten. Oud-president Kroger heeft Maan dag, vergezeld van zijn geneesheer en van zijn sècrelaneen bezoek gebracht aan oud president Steyn, die te Cannes een villa betrokken hreft liet onderhoud duurde onge veer een unr. 's Avonds keerde de heer Kruger naai' Mentone terug. Naar gemeld wordt bevalt het den Iteer Steyn te Cannes zeer goed en denkt hij daar tot Mei a.s. te blijven. Rijks-Verzekeringbank. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt nogmaals ter kennisse vari belanghebbenden, dat voor loopig geen verdere benoemingen bij de Hijks Verzekeringbatik zullen gedaan worden Afgaande op onjuiste persberichten heelt zich nogmaals een stroom van sollicitanten aangemeld, die door zulk ontijdig solliciteeren bun belang meer schaden dan bevoi deren. Desgevraagd, verklaarde.Minister Kuyper aan de Agcnce-Uollundo-Bel ge te 's-Gravrnhage, dat het beiichl van de New-York Heralcl (Parijsche editie; volgens het welk de Minister in een interview van den Haagschen correspondent van dat blad zou ge zegd hebben, dat door ons land ook met Duitschland onderhandeld wordt over een aibitrage-verdrag, op een misverstand moet berusten «Zoo iets," verklaarde de Minister «heb ik niet kunnen zeggen." PLÜT8EMJKE BERICHTEN. Op de eergister gehouden bui tengewone vergadeiing van Toon kunst, waren aanwezig 13 stemge reebtigde leden benevens de Voor zitter en de oud-secretaris als eere- lid van Baarn. Na het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, waarin een deel van hel toen verhan delde was weggelaten, hetgeen terecht de verontwaardiging van den oud secretaris opwekte, die deze punten vol vertrouwen met zijn handteeke- ning bekrachtigd had, ging men over tot het doel der vergadering. Van de twee door het bestuur voorgestelde candidaten werd als be stuurslid gekozen de heer Beresteyn. De heer A. M. Kollewijn heeft bedankt als lid der commissie, die zich ten doel stelt het oprichten van een standbeeld voor Johan van 01- denbarneveld. Tegen 22 dezer is dooi' den «Ned odderofficieren-scherm bond" een wedstrijd op lleuret uitgeschreven voor Bondsleden die nog geen piijs hebben gewonnen en welke hier ter stede zal worden gehouden. Door de Afd. Amersfoort van de Ned. Ver. tot Afsch. van Alc. Dranken is aan den Raad van de gemeente Amersfoort het volgende adres gericht Aan den Raad der Gemeente Amers foort. De Afd. Amersfooit van deNeclcr- landsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken, kennis genomen hebbende, dat het Hoofdbestuur van de Nederlandsclie Onderwijzers Propagandaclub (voor Drankbestrijding) ook aan Uw college een circulaire heeft gericht, waarin wordt verzocht te bepalen, dat op de Herhalingsschool alhier een cursus van minstens een drietal lessen aan het drankvraagstuk wordt gewijd, overtuigd, dat eenige kennis hier omtrent voor de leerlingen van zeer gunstigen invloed kan zijn verzoekt den Baad deze vraag ernstig in over weging te nemen en het bij de cir culaire gevoegd plan van lessen en toelichting daarbij wel te willen na gaan, vestigt Uwe aandacht op het feit, dat reeds door een Gemeenteraad gunstig op het verzoek is beschikt, dringt er op aan, dat ook Uw col lege gunstig hiertoe zal besluiten. Voor de Afd. enz. Het Arnersfoortsch kruisveibond besloot, eveneens met een zelfstandig adres op het zelfde aan te dringen. In den tuin van «De Roskam", aan de Kampstraat, worden thans nog frambozen van den kouden grond geplukt. Aanstaanden Zondag zal het eerste elftal van «Quick" naar Botter dam gaan oin zicht te meten met «Sparta" van daar. Het tweede elftal speelt hier onder leiding van den W. van der Sluis tegen het tweede van «Hercules" uit Utrecht. De P/ioe»Cc-brouwerij, onder de firma II. Meursing en met 1 Januari 1904 zal overgaan in een naainlooze vennootschap. Eer. heiligen strijd tegen kaart leggers voeren tegenwoordig de Deensche autoriteiten. In de laatste jaren is liet aantal waarzegsters en kaartleggers te Kopenhagen op be denkelijke wijze gestegen. Niet alleen in de ver afgelegen armenwijken, maar ook in de nieuwe, aanzienlijkste straten oefenen deze vrouwen haar «beioep" uit. Verscheidene barer wonen in zeer eleganL ingelichte huizenin haar met bloemen on schilderijen versierde wachtkamers wachten de bezoekers urenlang, alsof hun visite een beroemden dokter aohlt, lot liet hun beurt is. Tot dusver hadden de autoriteiten er van afgezien, tegen de kaartleg- sleis op te treden, omdat men haar gedoe als tamelijk onschuldig be schouwde. Nu echter is gebleken, dat to Kopenhagen twee meisjes, tenge volge van de toekomstvoorspellingen, krankzinnig geworden zijn. Nadat de politie nog meer gevallen bekend ge worden waren, waarin liet waarzeg gen onheil had aangericht, werd eerst tegen ongeveer dertig waarzegsters een gerechtelijke vervolging ingesteld Terwijl de instructie nog loopeude is, vinden de rechterlijke anihtenai en bijna dag aan dag nieuw verzwarend bewijs-materiaal en in het proces dat binnenkort beginnen zal, zullen zich bijna honderd profetessen voor de rechtbank te verantwoorden hebben. -- Heniy Stanley, de vermaarde reiziger in Afrika, heeft in een ge sprek met den Londenschen bericht gever van »Le .Petit Bleu" verklaard niet te gelooven aan de beschuldigin gen omtrent wanbestuur en wreed heden, welke in den laatsten tijd te gen de Belgische Regeeiing van deri Congostaat werden ingebracht. Het kan zijn. dat er nu en dan minder lofwaardige persoonlijke ge vallen voorkwamen, gelijk overal ge beurt, maar over het geheel is Stan ley overtuigd, dat de Congostaat merkwaardig is vooruitgegaan en dat Koning Leopold en België zooveel voor den Congo hebben gedaan als eenige andere staat maar had knn nen doen. Dc Noorpool. De beroemde Amerikaansche Noord - pooheiziger Peary heeft op eene ver gadering te Washington gezegd dat, hij de theorie, volge.ns welke dr. Nansen de Noordpool zou bereikt hebben, niet kan onderschrijven. Hij bracht wanne hulde aan Nansen 's groote verdienste, maar weeserop, dat Nansen nog eerst tot 410 K. M van de Pool is gekomen. Peary zei alles in 'tweik te zullen stellen om 't eindpunt te bereiken; hij gaat wel dra den tocht ondernemen en denkt aan de pool langs den weg van Smith-Sound te zullen komen. Ook thans zal zijn moedige vrouw hem denkelijk vergezellen evenals op vele vroegere reizen. Vee-uitvoer naar België. In de maand October zijn uit Nederland langs het grensstation Esschen naar liet buitenland verzon den 217 stuks fok vee or. 2489 stuks slachtvee, ter waarde van 332 dui zend francs. Zonnevlekken. Prof. A. A. Nijland schrijft in het Utrechlsch Dagblad: «Dezer dagen is in de nieuwsbladen hei haaldelijk sprake geweest van een magnetische storm en van een Noorder licht, waargenomen 31 Oct. j.l en beide in verband gebracht met een thans zichtbare zonnevlek. Dc hier bedoelde vlek, die den 30en October op de naar ons toe gekeerde helft der Zoniie-oppervlakte is vei schenen, is niet abnormaal groot. Op een gepro jecteerd zonnebeeld van 157 m.M. middellijn vertoonde zij zich Vrijdag morgen als een nagenoeg cirkelvormig vlekje van nauwelijks 4 m.M. door snede en dus van 12 vierk. m M. oppervlakte, waarin twee langweipige kernen van ongeveer 2 en I vierk. m.M. zichtbaar waren. Ter verge lijking diene, dat onze aarde op de zelfde schaal zou moeten woiden af gebeeld door een schijfje van 1 6 vierk. m.M oppervlakte: in liet ge projecteerde zonnebeeld beteckent 1 in M. bijna 9000 K M De vlek wordt op dezelfde breedte gevolgd door een kleinere van 7 vieik m.M., met een kern van 1 vierk. tn M. Nog eenige kleinere vlekken zijn aanwezig, zoodal wij klaarblijkelijk het «vlekkenmini- inuiri" achter den tug hebben en op weg zijn naar een tijd van heftige beroering der zonneoppervlakle, waarin de zon zich nooit, zonder kleinere of gioote vlekken vertoont. Iu liet aantal en de giootte dezer vlekken beslaat een reeds meer dan 50 jaren geleden ontdekte periode van 11 jaar, die ook wordt tei uggevonde.n In sommige magnetische verschijn selen op aarde. Is daarmede bewezen, dat er een nauw verband moet bestaan tusschen de Zonnevlekken en het Aaidmagnetisme de juiste aaid »an dit verband is geenszins bekend liet is wel nierkwaal dig. dat de naar liet schijnt zoo heftige magnetische storing van 31 Oct. verwekt is door oen zeker niet meer dan middelmatig groote zonnevlek. Ze werd voorafge gaan door een vlek van dezelfde grootte, die den eersten Oetobei op het midden der zonneschijf stond, en die, vooizoover mij bekend is, niet zulke opzienbarende magnetische stor men heeft veroorzaakt". Een stad van telcphoncn. Waarschijnlijk zal wel de eerste zaak zijn, die een vreemdeling bij aankomst Ie Stockholm treft, dat er overal in liet hotel zooveel telefonen zijn aangebiacht, zoowel in de gangen als in de kamers. In zijn slaapkamer zal hij er een vinden en buiten de deur harigt er weer een. Hij zal geen twintig stappen kunnen doen, zondei er een andere te ontdekken, teivvijl hij in de straten kleine hokjes zal aantreffen, welke ieder een toestel bevatten. Als zijn waschvrouw 't linnengoed niet op tijd terugzend, belt hij tiaar op en vraagt telefonisch, waarom zij dit verzuimd heeft. Als hij aan 't diner of den lunch iemand als gast wil hebben, noodigt hij zijn vriend uit door de telefoon. Zij is hier en daar en overal. In Stockholm zijn meer abonné's aangesloten dan in New-York en Chicago te zamen. Ook de regeerings-autoriteiten he el ieneu zicli bij hunne ambtsbezig heden zeer veel van de telefoon. Tele grammen worden dikwijls telefonisch aan geadresseerden medegedeeld. Maar niet alleen in Sfokholm is 't gebruik van de telephoon zoo algemeen, ge heel Zweden is bedekt met een net van telefoondraden en 't is mogelijk om te teiefoneeren rnet llaparaede in hooge^oorden. GO mijlen noorde- lijkker dan het eindpunt van den spoorweg, en met Malmö in 't uiter ste zuiden. Tegenwoordig is men bezig met het telefoonnet in het noor den tc vei sterken en zwaarder draden te leggen; wanneer deze arbeid is voltooid zal 't met liet meeste gemak mogelijk zijn om een gesprek tc voeren tus-chen Victoria-Hafen aan de IJszee en Moskou, Berlijn of Parijs. In 't kort, 't telefoonsysteem is op 't Skandiriavisclie schiereiland lot in de uiterste volmaaktheid doorgevoerd En tocli kan nog niet gezegd wor den. dat het de grootste verbinding reeds bereikt heelt, want't vorig jaar werden nog 12000 nieuwe installaties in Zweden gemaakt, waarvan de meeste in en om de hoofdstad Bijna elk dotp is rnct de omstreken verbonden, zelfs in 't verwijderde Lapland. Het villatje «Heureka," dat vlezen zomer gebouwd is op de plaats van liet oude tolhuis aan den Soestervveg nabij Amersfoort, is Woensdagavond afgebrand. Er wordt aan kwaadwilligheid ge- gedacht Verleden week werden in dezelfde villa eenige ruiten vernield. De politie doet onderzoek. Het uitspoelen van Cliilisalpeler. Daarvoor zijn sommigen, zoo het schijnt, vreeselijk bang. Zij strooien het daarom steeds bij kleine beetjes tegelijk. En als het spoedig na het zaaien daarvan eens regent, dan meenen ze al, dat alles verloren is. Een beetje regen, nu ja, dat is goed voor het oplossen, zie je. maar zoo'n flap, de boel gaat grif naar den kelder. Om hen, die zoo meenen, wat gerust te stellen, het volgende uit mijne ervaring. In den loop van April strooide ik, tege lijk met het zaaien der haver, per hectaar 200 kilog. chilisalpeter en half Mei zaaide ik op datzelfde perceel nog 200 kilog. Het was ontgonnen heidegrond, die voor het eerst een oogst zou leveren. Om de behoefte van zulken grond aan eene be mesting met chilisalpeter te onderzoeken, strooide ik op een perceeltje van 2 are in het geheel geen, op een ander per are 1 kilog op een derde 2 kilog. enz. tot 5 kilog. toe. Laten wij hier terloops even zeggen, dat het veldje met 5 kilog. de beste resul taten gaf en dat die laatste kilog. nog ruim betaald werd. Wij wilden het nu echter hebben over dat „uitspoelen". Als we nu in de laatste jaren een natten zomer gehad hebben, dan is het zeker deze geweest. Als het chilisalpeter zoo gemakkelijk uitspoelt, gelijk sommigen blijkbaar vreezen, dan moet er nu toch bepaald niets meer van in den boven grond zitten. Vooral wijl het water op dien grond zeer goed wil zakken. En toch zag ik voor een paar dagen duidelijk het bewijs, dat nu het chilisapeter, dat in April en Mei gestrooid is, althans nog gedeeltelijk in den bovengrond aanwezig is. Ja, wij zouden haast durven beweren dat, als iets in den ondergrond zit, dit zeer weinig moet zjjn. In de eerste plaats toch is van die L00 kilog. chilisalpeter het stikstofvoedsel gekomen voor een goed gewas haver. De grond zelve kon zeer weinig leveren, zooals bleek op het veldje, dat in het geheel geen chilisal peter had ontvangen. Daar was het ge was allertreurigst. En nu weer verder. Doordat de haver wat te lang op wortel bleef staan en het toen juist stormweer was, bleef er vrij wat haver op het land. Spoedig nadat de oogst van het veld was liet ik den stop pel volgen. En nu staat het veld mooi groen. De haver is een handbreed lang en staat weelderig. Alleen op de veldjes, waarop dit voorjaar geen of weinig chili salpeter is gekomen staat ze slecht, Niet, dat daar minder staat, dit is natuurlijk een gevolg van den slechten stand der haver, maar wat er staat heeft een kom merlijk aanzien. Er zit geen groei in. Een groot verschil met anders. De schei ding is even scherp als dezen zomer tusschen de perceelen. Hoe kan nu die haver op het perceel, geheel met 400 kilog. chili bestrooid, zoo fleurig staan als het niet een gevolg is van de aan wezigheid van eene voldoende hoeveel heid opneembaar stikstofvoedsel En waar kan dat anders vandaan komen, dan van dat in het voorjaar uitgestrooide chili, hetwelk niet heelemaal door de haver is verwerkt en evenmin, trots al den regen, naar de diepte is gezakt Zoodat wij maar zeggen willen, dat we voor dat uitspoelen niet al te bang behoeven te zijn. Het valt wat mee. (De Veldpost N°. 81,14 October 1903) BURGERLIJKE STANDEN.' Amersfoort. van 5 tot en met 11 November 1903. Geboren: Gerrit, z. van E. Eikelboom en E. de Graaf. Gerardus Albertus, z. van H. van Beek en E. Effrink. Hen drik, z. van B. van Ree en A. van Baten burg. Wilhelmus, Lambertus, z. van W. van den Bedem G. Staal. Henri Constant Jan z. van W. F. Ruempol en D. J. M. de Plönnies. Hendrikus, z. van H. Brons en A. van Boeschoten. Jantje, d. van D. Juffer en H. Groen. Albertus Cornells, z. van G. J. J. Nieuborg. Jacob, z. van J. Ramselaar en H. van Klooster. Arie, van J. Verheuvel en E. Hoksbergen. Leendert, z. van N. van Dasselaar en W. van Gelder. Hendrik, z. van J. Tiggelaven en M. Plag- genhoef. Alijda, d. van A. H. Staal en J. van Aalten. Elisabeth, d. van P. Hagenbeuk. Hendrikus, z. van A. Vennis, en M. Rouwendal. Hendrika Maria, d. van A. Muller en L. van de Brink. Gerardus, z. van G. Diederikse en S. H. Noordzij. Ivonne Everdina Elisabeth Dido, d. van W. J. Jeltes en D. E. Opstelten. Metje, d. van E. Smit en M. van Wijland. Geertruida Johanna, d. van II. Kuiks en E. van Keulen. OndertrouwdD. Huisman en P. de Vrije. - F. J. Kisner en F. C. Bauland. J. Kluver en R. van Elven. G. Boersen en C. W. Mostertman. Gehuwd: K. Peereboom en M. G. van der Put. B. J. van der Vliet en W. J. Massa, J. van Munster en M. A. Oosterwijk. H. Volp en J. Draaijer. G. Blombergen en R. Jekel. Overleden: Anna Jagtenberg, 73 i. wed van G. van Doorn. Jacoba Brits, 73 j. wed. van Eijkelenburg. Joann Henrich Wensing, 91 j-, weduwn. van R. Schoon- derbeek- Albertus van Duinen, 12 d- Leusden. Geboren: 8 Nov. Antonius z. van Ricaardus van Eijden en Johanna van den Hengel. Stouteuburg- Geboren: 6 Nov. Anthonius Johannes, z. van Lambertus Huurdeman en van Anthonia Geertruida Vermeulen. Overleden: 9 Nov. Anthonius Johannes Huurdeman oud 3 d. Woudenberg. Gehuwd: 12 Nov. Melis van Ravenhorst, 26 j. en Woutertje Vreekamp, 20 j. Overleden: 9 Nov. Dirk Cornelis Veer, 9 weken. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 13 Nov. 1903. Tarwe I' 0.Rogge f 0.Boekweit f 00 Appelen f 4.a 1" 7. Peren f 5.—a f 10. Nieuwe aardapp. f 0. a I 0. Zandaardapp. f2.50 a f 3 Hoendereieren f7.00 a f 8.00 per lOOst. Eenden f U.a fU.Boter J" 1.80 a f 1.40 per kilo. Mar garine f0a f0.Zoetem. kaas f Kippen f0 00 a f*l 00 Kuikens f 100 af 1.20 Piep kuikens f 0 30 a f 0 60 Ganzen f0.f0.Eenden f0 80 a f 1 00 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Hazen 1 1.50 a f2.Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00. Tamme f 0.80 j. 1 120 Lluiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens fa fVarkens voor export f 0.a f Zeugen f 50.f 60.Biggen f5a f8.Schrammen I 00.a f00Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00 a f000.Kalfkoeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.— a fUO.— Os f000.— a fOOO.— Pinkstieren f 000.— a f000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Roggeheet. Boekweit: 60 heet. Appelen10 heet. Peren; heet. Kleiaardappe len: 200 heet. Zandaardappelen20000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Grasbo- ter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 10 zeugen. RECLAMES. Vriend of vijand. Gebruik Uw maag, het is een vriend. Mis bruikt Uw maag, en dezelve wordt een vijand. Indien Uw spijsvertering slecht is neemt de Pink Pillen. Zij genezen de maagziekten, vermeerderen den eethrét' maken de spijsver tering en de voedipb- gemakkelijk en falen nimmer de krach^/n op shelle wijze te her stellen. f De Pink Pillenebben jufrouw G. Vredeveld wonende te lijken gemebnte Beilen prov. Drenthe genez^Si. Ik gevoel" mij gelukkig, zoo schrijft zij, U doen wetoh dat de Pink Pillen mij geheel ggnezen hebbed. Voorheen heb ik veel geneesirpBdelen zonder eenig resultaat ge bruikt, op mijne 51 jamêrleeftijd dacht ik niet meer mij v.£fn een kwaakte genezen waaraan ik sedert vijftien jaren/geleden had. Alle on gemakken voortvloeiende uit een slechte maag waren rnifn deel, zooaTs gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, maagkrampen, steken in de zijde,r^kortademin£", scheele hoofdpijn enz. welke ongemakken jhij op den langen duur bepaald <Jeden wanhopen. Thans lijd ik niet ineer, al mijn ongemakken zijn verdwenen. Wenseit gij. dat Uw lichaam in gezonde en krachtiger toestand verkeert'? Verzekerd U omtnfnt de volmaakte spijsvertering en de opnemifcg van het voedsel. Indien de spijs- verteriflj; slecht is, is het lichaam niet alleen van voading beroofd, maar de spijzen die niet verleer^ worden verstoppen de ingewanden en veroorzaken door hun ontbinding gassen die hel bloed vergiftigen. De slechte spijs vertering is oorzaak van maag zwaarte en slape righeids-na het eten, als mede hoofdpijnen, brandei^ gevoel, walgingen en hartkloppingen. De slectfle spijsvertering vernietigt de eetlust, maakt <£at het eten een last wordt, verzwakt de hers^hen, maaktr»'fie^ werken vermoeiend en geeft* een tegoiïzin ïp alle genoegens. Als gencesmijflel te^eti maagkwalen, slechte spijs vertering niets pr^ctischer dan eene be handeling met de PinklJillen. Zij bevorderen de spijsvertering tegelijker tijd dat zij de maag versterken en zuiveren,*tot dat dit orgaan de kracht terug gevondenf heeft zonder eenige hulp zijne werkingen p verrichten. De uit werkingen der Pink Piflen zijn snel en zeker. Zij verwekken merkwf rdige resultaten zelfs in gevallen waarin alle andere behandelingen weerstand hebben gel »deu. Wat vooral in aanmerking moet wore n genomen is, dal-de aard t voort, h de Pink Foedarmoede, henie, zenuw uitwerking der Pink Pi is. De eenmaal verkreg^ Door hunne werking op' Pillen onovertreffelijk bleekzucht, rheumatiek, ziekte, algemeene zwakte,'zenuwpijnen, heup- jicht en alle onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoolddepothouder voor Nederlanden Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar v(^r Amersfoort en omstreken bij A. "DEvF^t, drogist en A. DE VRIES, Kojfcltraat 90, Hifvprsum. Société Anori f 1.40Alc Liter in veizegelde^ocmande flescli van 5 Litt rJwoorzicn van het attest vanJèf P F. van HAMEL "HCiyüwWPcfflesch a f 1.30. UitgQ^ynd veikrijgbaar bij: AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2