NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. FEUILLETON. Plaatselijk Nieuws. BARON MONTEZ No. 20. Woensdag 9 Maart 1904. Drie-en-dertigste jaargang VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Amersfoortsc Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1.Franco per post door het geheele Rijk Met gratis Zondagsblad voor binnen de stad (naar buiten tegen vergoeding van port. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. BureauLangestraat 77. Telephooiuio. 69. ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.50; iedere regel meer 7Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte Kamer van Kooph. en Fabr. De uitslag van dc gisteren van 10 tot 1 uur gehouden verkiezing van één lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, ter voor ziening in de vacature ontstaan wegens bedanken door vertrek naar elders van den heer A. Visser is aantal kiezers195 aantal uitgebrachte stemmen 26 Uitgebracht werden op de heeren S. J. van Duinen3 G. van Eist (lid der firma Bcrns en Co.)1 E. Klasser12 II. Meursing (brouwerij). 8 W. H. Meursing (broodfabriek) 1 Herstemming tusschen de heeren E. Klasser en II. Meursing. De eerstvolgende vereenigings- dag van «Volksweerbaarheid" is thans vastgesteld op 4 April, Tweede Paaschdag. Als oefeningsterrein is weer ge kozen de heide tusschen Amersfoort en Utrecht; tegen half twaalf zullen de afdeelingen zich vereenigen bij het station Soesterberg: einde der oefe ningen tegen 4 uur. Om tegemoet te komen aan de bezwaren, die bij de oefening op Tweeden Kerstdag hebben voorge daan, zal er ditmaal niet een groote manoeuvre plaats hebben, maar wor den er drie afzonderlijke velddienst oefeningen gehouden, waarbij de leden ingedeeld worden naar gelang van den graad hunner geoefendheid. Aan de plaatselijke commissie voor het Huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder is als saldo van bet militaire feest een bedrag van f 1001.60 afgedragen. Het plan om te Amersfoort een Nationaal Kegelconcours te houden, door den heer Van Kalken na liet concouis in de sociëteit «De Vei- eenigjng" opgevat, heeft reeds zulke vaste vormen aangenomen, dat na afloop van het in «Amicitia" geliou den concours een voorloopige com missie werd benoemd. Woensdag 16 Maart a.s wordt 's avonds te 8 uur in »l)e Arend" een openbare vergadering der Rein-Leven- Beweging gehouden. Als sprekers treden op de heeren A. Kropveld Jr., med. cand. te Amster dam, onderwerp «Waarom een Rein- Leven Beweging noodig is" en Felix Ortt, uit Amersfoort, onderwerp «De Rein-Leven-Beweging." Door den keurmeester van visch werd gisterenochtend een partij ka beljauw, door een Spakenburger vis- scher aan de markt gebracht, voorde consumptie ongeschikt verklaard, afge keurd en vernietigd. De uitslag van den in «Arnicilia" gehouden Kegel wedstrijd is als volgt: lo prijs, f125, W. J. A. de Wolf. 42 p.; 2e prijs, f75, T. J. A Bianchi, 41 p.; 3e prijs, f60, dr. P. K. Lulofs, 40 p.; 4e prijs, f50, A. J. Michielsen. 40 p 5e prijs, tegel, T. H. G. Brand- sen, 39 p.; 6e prijs, lamp. P. J Ha mers, 39 p.; 7e prijs, gravure, B. H. Kuiper, 39 p.; 8e prijs, stoel, J. Oostermeier, 39 p.; 9e prijs, scherm, J. G. de Jager, 39 p.; 10e prijs, va lies, J. L. van der Moer, 38 p.; lie prijs, botermesjes, W. van den Don ker, 38 p.; 12e prijs, bureau-klokje, W. van der Koogh, 38 p.; 13e prijs, tafeltjes, M. J. F W. de Jong, 38 p.; 14e prijs, toilet-nécessaire, A. van Kalken, 38 p.15e prijs, prachtwerk etsen. B. Schimmel, 3S p.; 16e prijs, portret-album, J A. Kuiper, 38 p.; 17e prijs, barometer, G. J. Maris, 37 p.; 18e prijs, groot portret van H. M. de Koningin, G. van Dam 37 p.19e prijs, reis-étui met flacons, B van Loo, 37 p 20e prijs, vaas, H. Meur sing, 37 p.; 21e prijs, twee platen, C <le Jager. 37 p.; 22« priis sigaren kastje, A. Nefkens, 37 p.; 23e prijs, zilveren suikertang, W. Lagerweij, 36 p.; 24e prijs, wijnkaraf, H. B. Hthenkamp, 36 p.25e prijs, stoeltje, B. Jasink, 36 p negen-prijs (een mand champagne) A. J. Michielsen, met 59 negens; langebaanprijs (kist fijne sigaren) J. A. Kuiper met 18 koekoeks. Zooals uit liet bovenstaande blijkt, werd de laatste pi ijs behaald met 36 punten of gemiddeld ruim 7 houten per worp Tusschen no. 5 en no. 25 is slechts een verschil van 3 punten, wel een bewijs dat er over liet alge meen uitstekend gegooid is. De prijsuitdeeling, die een feestelijk karakter droeg had Zaterdagavond plaats De leden der Afdeeling der M. t. Bevord. der Toonkunst, die de a.s. uitvoering te Utrecht op 15 Maart (Matlhaeus-Passion) wenscher, bij te wonen, kunnen, indien zij dit verlan gen, door tusschenkomst van den Secretaris, Mr. E. van Beresteyn, Regentesselaan 9, plaatsen laten be spreken. Men wordt als dan verzocht, de diplomats zoo spoedig mogelijk ten zijnen huize te doen bezorgen. Kleurige biljetten allerwege kon digen tegen as. Zondag het tweede Volksconcert van «Jubal" aan. Het zal natuurlijk weder storm loopen, maar juist daarom achten wij eene waarschuwing gewenscht. Er worden nl. niet meer kaarten uitgegeven dan 350 opdat eenieder een fatsoenlijke plaats bekome. Wie zich dus voor teleurstelling wil vrijwaren voorzie zich tijdig van een programma tevens plaatsbiljet te verkrijgen bij de heer J. A Schoterman en in Slothouwer's boekhandel. Voor het concert op Vrijdagavond zijn voor niet-leden of donateurs ook een beperkt aantal kaarten te bekomen a f 1 Op het tweede concert door het Amersfoortsch Symphniiienrkest «Ju- hal." onder leiding van den Heer G. Bikkers en met welwillende medewer king van: mej. Josephine Stoetzer, Pianiste en den Heer H. A. Vierdag. Violist, op Vrijdag 11 Maart 190i, 's avonds te 8 uur, in «Amicitia" te geven, zal het navolgend programma worden uitgevoerd: 1. sKing Cotton." Marsch Sousa. 2. oLa Drame de Coeur." Ouverture. G. Vuval. 3. Sirenenzauber. Wal- zerE. Waldteufel. i. Wiegenlied. Op 7 vioolsolo M. Wurm. 5. Sonate Pathétique. Op 13. piano solo L. v. Beethoven. Grave, Molto Alle gro, Adagio cata- bile, Rondo. 6. Adagio aus der Oxford Symphonie J. Haydn. 7. Rlumenlied G. Lange. 8. Pizzicato Polka Joh. und Jozef Strauss. 9. Mazurka. Caractéristi- que. Op 7 vioolsolo Bern. J. A. Rehl. ,q a. Berceuse piano Adr. v. Tetterode. (6.1e Mazurque I solo Benjamin Godard. 11. Abschieds-Slandchen W. IJerfurth. 12. vVezzo di Melodie" G. Renaud. Ten huize van B. H. aan de Paternosterstraat werd Zondagmiddag door buren en huisgenooten een bin nenbrandje gebluscht. dat toch nog al erg groote schade, welke door assurantie gedekt wordt, aanrichtte. Voor de acte Nuttige Handwer ken slaagde alsnog mej. J. A. G. Krook. Het tweede elftal van U. D. I. is kampioen in de 2e klasse van den Utr Prov. V. B. Zondag sloeg het tweede Quick het eerste U. D. I. met 5—2. U D. I. Ill speelde te Baarn tegen B. V. V. (4—4) gelijk. Bij het in de Paasclidagen hier te houden U. D. I -concours zullen in de eerste klasse de volgende eerste elftallen spelen om een verguld zil veren en een zilveren medaille, als lsten en 2den prijs: U. V. V., B. F. C.. Victoria, U. D. I., Quick II, Victoria (Thiel), Z. V. V. (Zaandam) en ver moedelijk Hercules II; In de tweede klasse om een ver guld zilveren en een bronzen medaille de tweede elftallen van: U. V. V., B. F. C, U. I., U. F. C. (Utrecht,) H. V. C. (Harderwijk), B. V. V. (Baarn), Hellas (Utrecht) en S. S. S. (Apel doorn). Er wordt gespeeld volgens beker systeem. Bovendien wordt een medaille uit geloofd voor het hoogst aantal doel punten op één wedstrijd behaald en één voor den nauwkeurigsten en meest onpartijdigen scheidsrechter, hetgeen door een deskundige commissie zal worden uitgemaakt „Industrie- en Huishoudschool." Onder voorzitterschap van den heer J. van der Horst Bruyn, hield de vereeniging «Amerloortsche Industrie- en Huishoudschool," gisterenmiddag van 3 uur tot half vijf in «Ons Huis," eene buitengewone algemeene verga dering, zooals de voorzitter bij de opening mededeelde, op verzoek van een 26-tal leden dier vereeniging. Van deze gelegenheid was tevens gebruik gemaakt om de in de vorige vergadering benoemde commissie, be last met het nazien der Rekening en Verantwoording over 1903 in de ge legenheid te stellen van hare bevin dingen verslag uit te brengen, en bovendien om hot Jaarverslag in te dienen. Met het 8-tal bestuursleden waren bijna 50 leden, voor het overgroote deel dames, aanwezig. De notulen der vergadering, 23 Jan. j.l. gehouden, werden, na lezing door den secretaris den heer F. Wesseling, ongewijzigd gearresteerd. Namens de commissie belast met het nazien der Rekening en Verant woording, bracht de eerw. heer Busch Keiser een gunstig verslag uit, waarin den vergadering den penningmeester, den lieer N. E. Rost van zijn gehou den beheer déchargeerde. Met genoegen constateerde de com missie dal de opbrengt der contribu- tiëu f550.bedroeg en dankbaar DOOR ARCHIBALD CLAVERING GUNTER. 88 Wij geraken nu aan het praten en ik doe hem lachen om eenige anecdoten van Sally. Ho# langer hoe meer begin ik mij op mijn gemak te gevoelenwij worden gemeenzaam en ik vertel hem van mijn leven, mijn werken en mijn strijd met de wereld Dat schijnt hem belang in te boezemen en eenmaal heb ik ge merkt, hoe zijn oogen, terwijl ik met mes en vork bezig was. op mij gevestigd waren, alsol hij zeggen wilde: «Zoo jong en reeds z'oon zwaren strijd om het leven." Zijn medelijden verlang ik echter niet; daarom vertel ik vroolijk van mijn werk en beschrijf hem de gemakken van het kleine thuis, dat Sally en ik samen hebben. Het is een heerlijk maal voor mij, en het spijt mij niets, dat mr. Larchmont het rekt. Hij wordt ook heel aardig, terwijl wij aan de koffie zijn, en verhaalt mij, hoe hij eenige zeer belangrijke telegrammen van Parijs ver wacht; dat de telegraafdraden in de beneden stad alle gebroken zijn en dat hij zoo bezorgd was geweest over zijn telegrammen, dat hij het in zijn hoofd had gekregen naar het hoofd kantoor van de Western Urnou-maatschappij te gaan; dat hij God dankte, dat hij dit had gedaan ofschoon er geen telegrammen voor hem waren gekomen. «Omdat," zei hij, terwijl hij mij aanzag, »u misschien nog buiten in de sneeuw zoudt liggen, wanneer ik niet naar mijn tele grammen was gaan vragen!" Eenigen tijd later doet hij mij ontstellen. «Ik moet weg," zegt hij, naar het mij toe schijnt, met een lichten zucht. «In dezen storm vraag ik. «Slechts naar het Fransche Hotel, recht over het Park." Ik weet, dat hij met dat park «recht over het Park" bedoelt drie groote pleinen een geduchte afstand, waarop zelfs een sterk man door dezen storm zou kunnen worden gedood. «U moogt niet gaan!" roep ik. «Onder deze omstandigheden moet ik," antwoordt hij, staat op en snijdt zoo alle tegen werpingen af. Ik verlaat de eetzaal en volg hem naar de vestibule, met een blos op mijn wangen en een blik vol dankbaarheid in mijn oogen, want ik weet, dat hij, om mij elke onaangenaamheid te besparen, dezen wanho- pigen tocht door hoopen sneeuw en een on- meedoogenden wind gaat maken. Wij hebben den dames-salon bereikt. «Ik heb alles voor u in orde laten maken, miss Hinturn, niet alleen voor van avond, hoop ik, doch ook voor morgen, in geval u genoodzaakt mocht zijn hier te blijven. Ik ben meer dan gelukkig, dat ik u intijds heb ontmoet." En ik fluister: «U is voor mij geweest de de engel in den storm." Hij glimlacht flauw en drukt mijn hand stevig, wanneer hij mij goeden nacht wenscht. Dan waagt hij zich in den storm. Ik ga naar mijn kamer, waar een heerlijk vuur brandt. Ik krijg slaap en droom geluk kige droomen, waarin ik mij heel gek aanstel tegen den «engel des storms." Den volgenden morgen staat alles voor mij gereed. Na het heerlijk ontbijt bemerk ik, dat de storm is gaan liggen, doch dat de straten nog niet begaanbaar zijn. Ik neem een courant en zie, dat de reporters op de eene of andere wijze zoowat van alles bericht hebben gekregen. Ik vlieg de kolommen door en slaak een zucht van verlichting. In de lange lijst van ongelukken, reddingen en sterfgevallen op dien twaalfden Maart 1888 zie ik mijn ongeval niet vermeld, ofschoon ik lees, dat het «Fransche Hotel" zoo vol is ge weest, dat men op de biljarten en den vloer is gaan liggen slapen en een deftig jongmensch van den bovenstad zelfs een plaatsje achter het buffet heeft moeten zoeken. Ik gis, wie dat geweest is, die dat heeft gedaan om mij uit elke verlegenheid te redden, en ik zegen hem. Ik zegen hem nogmaals, wanneer des mid dags, als de straten nog met moeite begaan baar zijn, de portier mij komt mededeelen, dat er een rijtuig voor mij gereedstaat, om mij zoo spoedig mogelijk naar mijn woning in de Zeventiende Straat te brengen. Thuis word ik verwelkomd door Sally met van geluk stralende oogen. «O, Louise," roept zij uit, «ik dacht dat je dood was!" «O neen," antwoordt ik onverschillig, «ik heb mijn werk gedaan." «En toen!'" «Toen ben ik naar Aston House" gegaan." «Had je daar geld genoeg voor? Ik hoor, dat zij daar tien dollar per kamer rekenen." «De rekening is vereffend," is mijn blufferig antwoord. «En je had een rijtuig! Ik heb je met een rijtuig zien komen. Hoe heb je den koetsier betaald? Zij rekenen zeker vijf eu twintig dollars voor zulk een reisje." «Spreek niet over mijn financiën. Ik ben veilig en wel weer thuis. En jij?" vraag ik, om het gesprek op een ander onderwerp te brengen. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1