NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. Belangrijk Bericht met vijftig procent te veriagen. FEUILLETON. DE A DM IJSISTRA TIE. BUITENLAND. No. 104. Woensdag 28 December 1904. Drie-en-dertigste jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. liet Januari treedt ons blad zijn vier en dertigsten jaargang in. Opgericht om hel publieke leven in onze goede oude veste te helpen bevorderen, den zin voor het goede en schoone aan te wakkeren en wars van alle politiek gedoe, de gebeurtenissen in en voor onze gemeente wereldkundig te maken, hebben wij, trots het aantal bladen sedert van ticee tot een dozijn is gestegen, het aantal onzer lezers steeds zien toenemen. Dit groote nog steeds klimmende aantal stelt ons in staat de abonnementsprijs Van 1 Januari 1905 af zal dus de abonnementsprijs per 3 maanden slechts 50 cent bedragen en ons blad daarmede de goedkoopste courant in de gemeente zijn. Eet geïllustreerde Zondagsblad zal eene groole uitbreiding ondergaan en voortaan 16 PAGINA'S druks beslaan en naast een door- loopende roman, novellen en verhalen van onze beste schrijvers bevatten. Wij vragen daarvoor onze lezers slechts de kleine vergoeding van 25 cent per kwartaal. Ons vleiende door deze maatregel nogmaals een groot aantal abonnés te mogen verwerven, richten wij tot hen, die nog niet daartoe behooren het beleefd verzoek, het in dit nummer voorkomende inschrij vingsbiljet, duidelijk ingevuld aan ons bureau te doen bezorgen. Weer Nieuwjaar! NA TWINTIG JAREN, Amersfoortsche Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden f 1.Franco per post door het geheele Rijk Met gratis Zondagsblad voor binnen de stad (naar buiten tegen vergoeding van port. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken intezenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER. BureauLangestraat 77. Telephoomio. 69. ADVERTENTIËN: Van 16 regels 0.50; iedere regel meer 7 'I, Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte En weer Nieuwjaars-wenschen Hoe zullen wij het doen van 't jaar? Weer met visitekaartjes, die toch niet terecht komen of soms veel te laat worden besteld? Of zullen wij nu eens het meer en meer toenemend gebruik volgen en eenvoudig een advertentie in de Nieuwe Amersfoortsche Courant plaat sen? Velen doen dit reeds! Voor winkeliers vooral een bijzon dere gelegenheid om hun adres nog eens onder de oogen van het publiek te brengen, want zoo'n Nieuwjaars advertentie mag 5 regels beslaan en kost dan toch nog slechts één kwartje Meerdere regels worden tegen den gewonen regelprijs berekend. Met één Nieuwjaars-advertentie in de N. Amersf. Crt., voor 25 cents, is men van alles af, en men weet zeker, dat zij op tijd onder de oogen komt van al zijn bekenden, hier en elders. Meer en meer wordt dit door onze abonné's ingezien. De Nieuwjaars-advertentiën moeten vóór Zaterdagochtend 10 uur in ons bezit zijn. DE ADMINISTRATIE. Een Berlijnsch blad, de Berliner Lolcal-Anzeiger" weet mee te deelen, dat Koning Alfonso XIII van Spanje zich verloofd heeft met hertogin Marie Antoinette van Mecklenburg, dochter van hertog Paul van Meck lenburg Schwerin. In Februari, wan neer de jonge koning in Duitschland komt, om keizer Wilhelm te bezoe ken, zal de verloving bekend worden gemaakt. Het schijnt dat de Mecklenburgsche prinses de eenige in Europa was, die omdat bij haar geen bezwaren van verschil in leeftijd en godsdienst of te nauwe bloedverwantschap beston den, als toekomstige koningin van Spanje in aanmerking kon komen. Hertogin Marie Antoinette Marguerite Augustina Mathilda is den 28sten Mei 1884 te Venetië geboren en behoort tot de katholieke linie van het Meck lenburgsche huis. Koning Alfonso is geboren den 17den Mei 1886. Omtrent het spoorwegongeluk te Parijs wordt nader gemeld Het ongeluk had plaats om zoo te zeggen, voor de poorten van Parijs, bij het station La Chapelle, 500 M. voor het Noorderstation. De machinist van den eenen trein vertelde, dat hij maar enkele seconden voor de botsing de nadering van den sneltrein, die met een vaart van 60 K.M. uit Boulogne kwam, bemerkte. Voor hij echter een woord tegen den stoker kon zeggen, was het ongeluk al ge schied. De locomotief van den Bou- logneschen trein had den goederen wagen van den anderen trein, uit Rijsel, die in den mist op de lijn stilstond tot het blok zon vrij komen, zoo hevig aangereden, dat die goede renwagen een wagon 2e klasse in drukte. Geen van de reizigers, die daarin zaten, is er heelhuids afge komen. Een sergeant, wien beide beenen werden afgeknepen, was de eerste, die onder de wielen vandaan werd gehaald. Naast hem lag eene mevrouw Chiqueteau, wier man wan hopig langs het perron liep en de geredde reizigers smeekte, om genees kundige hulp te gaan halen. Toen deze opdaagde, was de vrouw echter al dood. De brandweer van La Chapelle vond weldra een tweede lijk, dat van een zeeofficier, den zoon van senator Cuvinot. Eindelijk kwamen berries uit een Parijs gasthuis. Tijdens de overbrenging bezweken zekere Rosenbaum, een inspecteur van een verzekeringsmaatschappij en twee menschen, die nog niet herkend zijn. Het lijden van de gewonden werd verergerd, doordat het personeel door AUGUSTE CRONER. 6) Ja, Hans Muller verstond de kunst om, met onbegrijpelijke genialiteit, zijn uiterlijk in dat van iemand anders te veranderen. De deur werd plotseling opengerukt en juffrouw Muller kwam weer terug. De gedaante was van de sofa opgestaan en ging langzaam naar haar toe De vrouw hield zich, met trillende lippen en trillend over al haar ledematen, aan den muur vast. nik ben krankzinnig," dacht zij en streek over haar oogen, die even te voren haar meester nog in bed hadden zien liggen en hem nu andermaal zagen. Ja, dat was de oude heer zijn gestalte, zijn lichaam, zijne bewe gingen. a Moeder, heb ik u laten schrikken?" klonk haar nu in de ooren; de muts en de kamer japon vlogen in een hoek en het gezicht was weder jong. Juffrouw Muller viel nu in de armen van haar zoon, en weende luid, zoo zeer was zij geschrokken. Hans bracht haar naar den dichtst bij zijnden stoel en kuste haar de tranen van de wangen, terwijl hij haar vergeving vroeg van zijn dwazen grap. Natuurlijk ver gaf zij hem, zooals zij hem altijd alles vergeven had, en gaf hem nu zelve toe, dat hij uitne mend de kunst verstond om andere personen na te bootsen; en toen hij nu, daar de tijd drong, ietwat haastig afscheid van haar nam geschiedde dit aan weerszijden met gewone hartelijkheid. «Groet je vrouw van mij. Wanneer je te B. komt wonen waar men je, zooals je mij vertelde, wil engageeren, dan hoop ik kermis met haar en mijn kleinzoon te houden." «Zeker, moeder, en nu nog eens: duizend maal dank." "Och kom, wie zou je anders helpen dan je moeder. En nu: adieu." Dit waren de laatste woorden, die zij samen wisselden, daarna snelde Hans Muller weg. Peinzend keerde de oude vrouw naar hare kamer terug. Nog menigmaal dien avond en ook daarna moest zij aan den vreeselijken schrik denken, dien Hans haar had aangedaan en meer dan eens dacht zij er ook met wel doening aan dat hij zich zoo goed kon grimeeren maar geen van beiden vermoedde welk een geweldigen invloed deze inval van 't oogenblik op hun verder leven zou nitoefenen. TWEEDE HOOFDSTUK. Op een somberen herfstmorgen belde de oude heer te vergeefs meermalen zijne huis houdster. Juffrouw Muller kwam niet, en toch wist de heer Winkelmann heel zeker dat zij in huis en hoogstwaarschijnlijk in de keuken was, om het middagmaal te bereiden. Zij was even te voren nog bij hem geweest om hem te vragen of hij wellicht .trek in eene omrne- lette had. Zij was altijd even bereidwillig om hem ge noegen te doen, en nu kwam zij maar niet, ofschoon hij, met tnsschenpoozen van eenige minuten, haar al viermaal gebeld had. De heer Winkelmann werd nu wat ongeduldig en nieuwsgierig en greep daarom zijn stok, ten einde zijne huishoudster te gaan zoeken. Langzaam, zeer langzaam liep hij de lange gang door, aan welks einde zich de keuken bevond, maar zijne beenen hielden geen ge lijken pas met zijn ongeduld en toen hij bij de keuken gekomen was, weigerden zij hem bijna hun dienst, hij moest dadelijk op den stoel neervallen, die naast de deur stond. "Josefa, mijn God, Josefa, wat mankeert u," stamelde hij, terwijl hij doodelijk verschrikt naar de oude vrouw zag, die als een lijk zoo bleek naast de kachel op den grond zat, met het hoofd tegen den muur geleund. Hare oogen staarden verwilderd in de richting van waar eene stem haar, als van uit een verren afstand, tegemoet klonk. Eindelijk wist juffrouw Muller toch dat het haar meester was, die haar toesprak en met geweld poogde zij het gevoel van duizeligheid en bewusteloosheid, dat haar bevangen bad, van zich af te zetten en richtte zich overeind. «Neem mij niet kwalijk, mijnheer," stamelde de oude vrouw, terwijl zij met moeite van den vloer opkrabbelde, "ik heb wel hooren bellen, maar ik kon mij niet bewegen zoo duizelig was ik." Met doffen stap en nog ietwat waggelend, was juffrouw Muller, terwijl zij zich aldus verontschuldigde naar haar meester toegegaan. «Dus u hebt al reeds meermalen iets derge lijks gevoeld?" vroeg hij baar zacht, terwijl bij beschroomd naar haar doffe oogen en het pijnlijke verwrongen gelaat zag. Zij knikte en barste daarop in een kramp achtig geween los, terwijl zij uitriep: "O, mijnheer, zendt mij daarom toch niet weg. Ik zal mijn werk evengoed doen als te voren en zulke aanvallen komen niet dikwijls terug. Wanneer u mij wegzendt, kan ik geen betrek king meer krijgen en u weet dat ik nu ook nog voor de vrouw en het kind van Hans moet zorgen." {Wordt vervolyd].

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1