Plaatselijk Nieuws. te melden. Tot deelneming aan den fakkeloptocht, die des avonds te negen uur waarschijnlijk van de Westvest zal afmarcheeren, hebben zich mede reeds een tiental vereenigingen aan gemeld. Het ligt in het voornemen den stoet te openen met de batal- jonsmuziek, waarvan de leden zich bereidwillig beschikbaar stelde op verzoek van de onderolïiciersverccni- gitig «Lycurgus", die zich daarachter zal aansluiten. In volgorde, door loting aangewezen, volgen de vereenigingen met haar banieren. Voor verlichting van den geheelen stoet zal door het hoofdcomilé worden zorggedragen, terwijl in het midden van den naar schatting 400 man tellenden optocbt het muziekkorps der veld-artillerie zal plaats nemen en de stoet gesloten zal worden door de muziek van de «Jagers" uit de Residentie. Het ligt verder in het voornemen vanaf zich in de grachten bewegende schuitjes en op andere plaatsen in de stad bij het passeeren van den stoet Bengaalsch vuur te ontsteken. H. M. de Koningin-Moeder zal 12 Juli een bezoek brongen aan de Nijverheidstentoonstelling te 's Her togenbosch en zooals reeds gemeld 21 Juli aan de Landbouwtentoonstelling te Hoofddorp in de Haarlemmermeer, die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der gemeente wordt gehou den. H. M. zal te ,s Hertogenbosch aan komen te 11.45 en van daar 5.34 vertrekken. Bij den Commissaris der Koningin zal H. M. het dejeuner gebruiken. De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie, dr. Kuiper en mr. Loelï, brachten gisteren een bezoek aan H. M de Koningin op het Loo. De afzonderlijke jachten op waterwild zullen dit jaar worden ge opend op Zaterdag 28 Juli. Onweer op zee. Donderdagmorgen 7 uur werd in de Zuiderzee ter hoogte van Harder wijk, tijdens een hevig onweder van het tjalkschip «De goede verwachting", schipper Seniel uit Utrecht, de mast doormidden geslagen. De stoomboot »Elburg", in de nabijheid, verleende hulp en bracht de tjalk te Amster dam binnen. Het schip kwam van Dedemsvaart en was bestemd voor Gouda zijn lading bestond uit vee voeder. In de vergadering van 2 Juli 1.1. besloot de afdeeling der S. D. A. P. in verband met de a.s. gemeenteraads verkiezingen aan de heeren van Esveld, J. C. Rolandus Hagedoorn, J. C. van der Meer, A. Herschel, allen candi- daten der vrijzinnige kiesvereeniging, alsook aan den heer H. Koning, can- didaat der katholieken en antirevoluti onairen te vragen of zij voorstanders zijn van a. het minimum loon voor de gemeentewerklieden te bepalen op f 10 per week. b. goed kosteloos lager- en vakonderwijs, c. schoolvoeding en kleeding, en d. vrijheid van beweging voor ambtenaren en werklieden buiten hun dienst. Al de gevraagde candidaten maakten hunne meening over deze punten kenbaar. De heer Rolandus Hagedoorn ant woordde le. »dat het verkrijgen van een loon van minstens f 10 per week voor gemeentewerklieden mijn volle instem ming heeft; 2o dat goed, kosteloos lager- en vak onderwijs eeno bepaalde behoefte is; 3o. dat door mij reeds jaren voor voeding en kleeding van het arme schoolkind wordt medegewerkt en dat de verstrekking hiervan uit de ge meentekas de eenige juiste oplossing is; en 4o. dat er zeker geen grooter voor stander bestaat dan ondergeteekende om ambtenaren en beambten buiten hun dienst vrijheid van vereeniging te verzekeren." Op grond van dit antwoord zal de candidatuur Rolandus Hagedoorn in districten I en II gesteund worden. De heer H. Koning antweordde: a. »Ik ben voor regeling der ge- meentefinanciën, opdat men tot een loon van minstens f 10 voor gemeente werklieden kome." b. «Ik ben tegen schoolvoeding en kle»ding, want acht dat de ouders voor de opvoeding hebben te zorgen, en zoo deze door armoede onmachtig zijn. inneien zij in de gelegerheid gesiel I worden, deze ouderpiicht te vervullen c. kGoed, kosteloos, lager- en vak onderwijs voor hen die niet betalen kunnen." d. »lk ben voor do grootst mogelijke vrijheid voor ieder, dus ook voor amb tenaren en beambten maar wensch deze vrijheid geleid te zien door de nog altijd geldende begrippen van zedelijkheid en recht." Daar alleen op de eorste vraag eon afdoend antwoord isgcgeven,de tweede opdrijving van schoolgeld voor min vermogenden niet uitsluit, de derde onvoldoende en de vierde uiterst vaag is, werd besloten den heer Koning niet te steunen. De heer Van Esveld antwoordde: «ilat bij de snelle uitbreiding, die onze gemeente in de laatste jaren heeft gekregen en welke uitbreiding nog steeds voortgaat, zeer groote eischen aan het financieel beheer worden gesteld. Om die reden dient steeds op den financieelen toestand der gemeente gelet te worden bij de beantwoording der vraag, in hoeverre aan uw verlangen, uitgedrukt onder AC zal kunnen worden tegemoet gekomen. Wat mij persoonlijk betreft, ook ten opzichte van punt D veronderstel ik dat mijn standpunt u bekend zal zjjn uit de discussiën welke gehouden zijn gedurende de vele jaren welke, ik de eer had lid van den Gemeente raad te zijn." Daar dus de heer Esveld onge acht het vage van het antwoord de lotsverbetering der gemeentewerk lieden, en het behartigen der onder- wijsbelangen ondergeschikt doet zijn aan den financieelen toestand der gemeente, werd unaniem besloten hem niet te steunen. De heer J. C. van der Meer ant woordde A: «Ik ben van meening, dat de gemeente een goed voorbeeld moet geven aan particuliere werkgevers, door haar personeel behoorlijk te bezoldigen. Onbekend met de juiste dienstprestatiën der gemeentewerk lieden en de emolumenten, welke mogelijk aan hunne werkkring zijn verbonden, kan ik echter niet op een bepaald bedrag ingaan." B. «Daar het onderwijs is geregeld bij eene rijkswet, komt het mij voor, dat deze vraag niet aan een candidaat- gemeenteraadslid gesteld had moeten worden. Niettemin zal ik gaarne verklaren, dat ik voorstander ben van goed en goedkoop lager- en vakonder wijs en om de bepaling dat dit aan onverinogenden kosteloos kan worden verstrekt zoo ruim mogelijk op te vatten." C. «Een particuliere vereeniging hier ter stede verstrekt voedsel en schoeisel aan arrne schoolkinderen. De gemeente geeft jaailijks de ge vraagde subsidie. Dit juich ik toe." Op grond dezer antwoorden werd met alg. stemmen besloten de candi datuur van der Meer te steunen De heer Herschel vertoeft in het Buitenland. De heer Gerritsen zond aan den secretaris het volgende schrijven: «Van den heer Herschel ontving ik een mededeeling, dat hij mij machtigt u op de gestelde vragen een toestemmend antwoord te geven." Op grond hiervan wordt ook de candidatuur Herschel gesteund. Officieel worden dus gesteund bij de periodieke verkiezing op Maandag a.s. de heeren Rolandus Hagedoorn (in I) en Herschel (in II) en bij de tusschen- lijdsche op Woensdag a.s. de heeren Hagedoorn (in- II) en J. C. van der Meer (in III). De overigen worden niet gesteund op grond hunner antwoorden of indien zij niet aangezocht zijn, zich uit te spreken op grond van hun optreden in den Raad of daarbuiten. De Poppenlentoonstelling in Amicitia, georganiseerd door de dames Winter te Rotterdam, met mede werking van «Vreemdelingenverkeer" alhier, zal worden gehouden van 12 tot 20 Juli a s. Aan de Polytechnische School te Delft slaagde voor het examen B, artikel GO, le gedeelte, de beer A. Tromp van Holst. Werklieden leden der vereeniging »het groene kruis" kunnen voortaan gebruik maken in de Amersfoortsche bad- en zweminrichting, tegen betaling van slechts 10 cent per bad. Dinsdag 11 Juli a.s. zal des morgens '10 uur in de kapel van het O. K. Seminarium alhier de openbare jaarlijksche prijsuitdeeling plaats heb ben. Tevens zal dan de O. K. zangve-i eeniging «Mirjam'' haar jaarlijksche uitvoering geven, waarbij o.a. ten gehoore zal worden gebracht «Hol lands Glorie" van R. Hol. De heeren J. H. van Drie en E Kruithof, onderwijzers met hoofd- acto aan de openbare school 3e soort (Koningstraat) alhier, zijn op de voor dracht gepaatst voor hoofd der school te Groot-Ammers. De vereeniging «Handel en Nijverheid" zal vermoedelijk Donder dag 13 Juli haar gewone maand vergadering houden in het hotel de Zwaan. Programma van het concert op Zomiag 9 Juli a s. des avonds half acht door de stafmuziek van het 5e Reg. Inf., directeur de heer G. Bikkers, op het terras der sociëteit «Amicitia" te gesen 1. »Bla«e-A\vay" Two Steps. Holzmann. 2. Ouverture «Si j'étais hoi" Adam. 3. »An Dich", Walzer. Waldteufel. 4. Grande Fantaisie sur des mo tifs de l'opéra «LaTraviata" Verdi. 5. Ouverture «Zampa" Herold. 6. «Drie Deutsche Tanze" Beet hoven Bikkers. 7. »Le Rossignol", polka pour petite flüteSleenbruggen. 8. Khapsodie No. 2 Liszt. Op Zaterdag, 15 Juli a.s. van 4'/iG uur nam., bij gunstig weer, matinee, welwillend aan de leden aan geboden door den heer Kolonel Com mandant van het 5o Reg. Inf. De voortgezette admissie-examens aan de Hoogere Burgerschool hebben het resultaat gehad, dat zijn toege laten tot klasse I: M. A. Andriesse, te Amersfoort. Tot klasse II J. C. Dencher en Joha. H. Struve te Amersfoort, en H W. van der Toom le Harderwijk; als toehoorder: G. Castein te Amersfoort. Tot klasse 111: C. Engelen te Barneveld; terwijl een herexamen voor deze klasse "is opgelegd aan J. Migchelsen te Har derwijk en W. A. MolengraalT te Hil versum; als toehoorderes: Sophie van Spiegel. Tot klasse IV J. L. Dudok van Heel, 11. van Eeghen, E. J. van Goor, W. A. Langhout, H. J. Paris en G. Sanders allen te Hilversum. A-fgewezen werden één kandidaat voor kl. III en één voor kl. IVhet totaal der afgewezenen bedraagt alzoo 11 op 04 kandidaten, die ge ëxamineerd zijn. Nog is voor een vijf-tal kandidaten afkomstig van andere hoogere burgerscholen toe lating zonder examen aangevraagd. De uitslag der overgangsexamens aan de hoogere burgerschool alhier, welke 7 dezer geëindigd zijn, is de volgende: Van kl. I tot II werden bevorderd H. van Ramshorst, J. Adriaanse, II. de Veer, W. van der Valk, P. Schut, A. van Ittersum, H. Meijer, Anna de Vries, Berendina F. Vos, Clara van Beek, J. Ph. Dorrestein, J. Kool, Adriaantje A. Jappe Alberts, Marie J. C. Prillevitz, W. G. van den Berg, Anna S. de Pool, Cath. S. van Laaren, Jeanne C. Albarda, H. J. W. Sevenhuysen, Guillaume Bakker, A. Holland, O. G. J. Gorter, M. J. F. van Boecop, Anne A. Bakker, W. A. Brinck, G. D. Veenhuyzen en A. F. Verhoeff. Herexamen werd opgelegd aan E. J.Veerman, terwijl 9 van de 37 leerlingen der eerste klasse niet werden bevorderd. Van kl. II tot III werden bevorderd: C. S. van Haeften, Marg®. J. A. Hemmes, Bertha van Slooten, Wilh*- A. de Tourton Bruyns, G. van Soest, E. van Gelder, Nelly J. G. Gle- rum, Corn4. \V. Hevbroek, J. F. Wesseling, W. G. de Haas, D. J. M. Boode, J. G. A. Smalt, L. A. Beth, W. yan Haselen, P. M. Geraerds Thesingh, H. F. van Eek, C. W. Versluys, A. Lohman, D. B. J. Kievits, C. van den Donker, L. Adam, R. P. F. deBeaulort, P. van't Veer, Clara Schuver, P. Jongejan, J. L. Rauh, J. Bersma, Anna Prillevitz, J. F. Mounier, A. Prins en A. M. Frederikse. Herexamen werd opgelegd aan Wilhelmina Schwemmer, Aleida M. C. Storm van Leeuwen en Ch. W. F. Paine Strieker; de toehoorderessen Agnes G. M. den Hartog en Mathilde van de Stadt en de toehoorder G. A. J. Kuijntjes werden bevorderd, terwijl 11 van de 48 leerlingen der tweede klasse niet werden bevorderd. Van kl. Ill tot IV werden bevorderdAletta C. van Os, Ch. N. Dieters, H. J. Vermey, Louis K. M. Doorman, G. Cool, H. G. B. Rissink, D. H. Dull, J. Tjassens Reiser, J. J. Staverman, Christine Geyl, Karei W. F. M. Doorman, J. Th. Stroeve, F. C. T. Schuver, A. Maykels, W. G. Lohman, G. J. Willems, H. Davelaar, C. A. J. Kroeze, J. H. van der Burg, A. W. Sanders, G. A. Schaap, C. J. E. Bosch, G. D. d'Aulnis de Bourouill, G. F. G. de Bruyn, Wilh*. Dorre stein, H. van Meerveld, M. H. Geraerds Thesingh, G. van Rhijn en A. van der Goes. Herexamen werd opgelegd a2n Albertine de Tourton Bruyns, M. M. van Esveld en C. L. van Esveld, terwijl 8 van de 40 leerlingen der derde klasse niet werden bevorderd. Van kl. IV tot V werden bevorderd: J. W. Best, G. J. J. van Goor, Marga. van Slooten, D. Pasman, G. de Vries, Nina de Vries, Jacoba F. van Veen, D. Boodt, Maria H. J. Souman, H. G. Goosens, H. J. P. Beisiegel, J. J. P. Beer- nink, L. Niekerk, P. Post, D. N. Zijlstra, Martha de Vries, A. C. Park, E. Heijbroek, A. Rinsma, Jeanette van Veen, C. J. van Burken, D. van der Zee, M. A. J. M. Jacobs en G. Greidanus, alsmede voor de voldoende vakken de toe hoorderes Agatha Schuver. Herexamen werd opgelegd aan: Elisabeth Ooslerbaan, H. van Eeden, Annette A. Staver man, Anna C. Kuneman en C. Sevenhuysen, terwijl Jeanette G. J. van Steijn en J. W. R. Alberdingk Tliijm met September een aanvul lingsexamen hebben al te leggen. Niet bevorderd werden 13 van de 45 leer lingen der vierde klasse. Van de 207 leerlingen, die de school bij het eind van den cursus telde, zijn dus 41 niet bevorderd, terwijl herexamen moet worden afgelegd door 12 leerlingen en er nog 37 deel nemen aan het eindexamen. De herexamens zullen worden afgenomen op Zaterdag 2 en Maandag 4 September e.k. De lessen van den nieuwen cursus beginnen Dinsdag 5 September, des ochtends te half negen. Scherpenzeei., 7 Juli 1905. Heden had alhier de stemming plaats van drie loden voor den gemeenteraad door de periodieke aftreding van de heeren J. Ileinen, II. Druijff en C. van Ginkel. Tot candidaten waren gesteld de drie aftredende leden en den heer I. P. Kok. Ingeleverd zijn 118 stembiljetten, waarbij 3 van onwaarde. Van de geldige stemmen zijn uit gebracht op de heeren J. Heinen 102 st. H. Druijd 89 St., C. van Ginkel 88 st. en J. P. Kok 28 st. GARMZOEX8,\IEIin8. Op den 13e Juli zijn bij het 11e Reg. Inf. overgeplaatst de sergeanten van Beek, Noordholï, Cornelissen als mede korporaal van der Geld en tam boer Esveld en zijn bestemd voor het opterichten 4e Bataljon. Door den Hoofd Intendant zijn met ingang van 1 Juli j.l. overgeplaatst bij het lie Reg. Inf. de le Luit- kwartiermeester E. J. J. de Roij van Zuidewijn van het 5e Reg. Inf. en is le zijner vervanging bij het 5e Reg. Inf. overgeplaatet de2e Luit -kwartier meester S. P. Visser van het 4eReg.Inf. Aan den sergeant-majoor Geel kerken en sergeant Vervoort zijn bij beslissing van den Commandant der 2e Divisie Infanterie de bronzen me daille toegekend voor 12 jaren trouwen dienst. Tengevolge van het in werking treden der nieuwe organisatie zijn de Adjudanten-onderofliciers Verspoor, van Schouwenburg, Meyer on Cartiei overgeplaatst bij den Staf van het regiment en zijn een lGtal korporaals bevorderd tot sergeant. De Ie Luitenant L. J. de Wolf van het 5e Reg Inf. is op zijn verzoek overgeplaatst bij het 4e Reg. Inf. met bestemming voor het garnizoen Delft, te rekenen op den 15 Juli De lo Luitenants Schneiders en Gorter alsmede de sergeanten Smit en Wallars zullen den 17 Juli14 October, een cursus aan de Normaal Schietschool volgen. De korpoiaals Fleur, Nienhaus Vanhout de Raaij, Broersmaen Koning, allen herkomstig van het Instructie- Bataljon zijn overgeplaatst bij hel 5e Reg. Inf. Ingevolge beslissing van don Comm. der 4e Divisie Infanterie is de kapitein D. M. Storm van Leeuwen benoemd tot kapitein voor speciale diensten. De bij het 5e Reg. Inf. benoemde Majoors de Jager en Jhr. Teding van Bei khout zijn respectievelijk belast met het bevel over het le en 2e Bataljon, terwijl de nieuw benoemde Kapiteins von Heuming en Kühlbrugge zijn be last met het bevel over de 2e en le Compagnie 3e Bataljon. De tot Kapitein benoemden le Luite nant Haak zal op den 8 Juli zijne nieuwe bestemming ('s Bosch) volgen. Bij de nieuw op te richten Ad ministratie-Compagnie zijn met ingang van den '10 Juli a.s. een achttal miliciens van het 5e Reg. Inf. overgeplaatst. Bij Koninklijk besluit van den 30 Juni j.l. is met ingang van 10 Juli a s. aan den muzikant Krook een voortdurend pensioen toegekend van f432.'sjaars. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet meer door ons opge nomen. De overige predikbeurten bij de kerkgenootschappen zijn op Zondag 9 Juli geregeld als volgt: Evang. Lutli. kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. IO'/i uur, Ds. Hooykaas. Gereforni. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Gereforni. kerk (Zuidsingel). Voorm 10 uur, Ds Teerink 's Avond* 5'/i uur, |)s Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9uur, Ds. Meijer, van Zelhem bij Doetinchem Avond 5 uur, Ds. Meijer. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Van 28 Juni tot en met 5 Juli. Geboren: Johanna Jentina, d. van H. de Vries en L. Boer. Albertus, z. van A. Kaal 'en N. van den Hazel. Lena Johanna, d. van E. Bouwman en J. Gruiters. Johanna, d. van C. Meijer en H. M. Jacobs. David, z. van H. Gerritsen en J. C. Roukens. Philippus z. van P. van Dijk en J. Pampus. Jannes, z. van J. Kuipers en R. Gorter. Bernardus Johannes Maria Antonius, z. van F. G. Jannink en W. E. Kemme. Elisabeth Geertruida, d. van J. Krijnen en J. Westerveld. Henrica Elisabeth Maria, d. van H. B. Fortmann en M. A. Tolboom. Ondertrouwd: G. C. de Vries en A. J. Bouwhuis. P. M. Scheerder en M. van der Veen. A. Brondijk en J. J. van Vulpen. Getrouwd: A. Benschop en E. C. Hoks- bergen. M. van den Berg en J. P. Dieters. Overleden: Johanna Catharina Pijpers, oud 2 weken. Teunis Gijsbertus van de Biezenbos, oud 34 j. echtg. van J. Beekman Barendina de Groot, oud 75. j. ongeh. Johanna van Grol, oud 38 j., echtg. van J. Hollekamp. Gerardus Kersten, oud 69 j. ongeh. Willem Meyer, oud 80 jaren, wed. van A. van Rueler. Hoogland. Geboren: Johannes Hendrikus, z. van Albertus Brouwer en Alijda van den Hengel. Ondertrouwd: Antonio Pontella en Johanna Maria van Nimwegen. OverledenMaria Kleter, 73 j. weduwe van Elbertus Giezen. Woudenberg, Geboren1 Juli, Jannetje, d. van Rijnier Versteegh en Hendrika Kramer. 3 Juli, Wilhelmina, d. van Teunis Koudijs en Anna Jetten. Overleden: 30 Juni, Een levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Hendrikus Koudfjs en Christina Eliza beth van Dijk. Leusden. Van 30 Juni tot 7 Juli 1905. Geboren: Arrisje, dochter van Rijk Hienekamp en Wijmpje Langelaar. GehuwdAlbert van der Vecht en Jantje de Vendt. Jan van Egdom en Evertje van Putten. Overleden: Wilhelmina de Gans, oud 3 m. Willem Lierrun, oud 77 j., echtg. van P. Busselaar. RECLAME. Gij behoeft Amersfoort niet te verlaten om U te overtuigen van iets dat ge hier onder Uw bereik hebt. De openhartige verklaring van een inwoner van Amersfoort boezemt ieder een belang in, het komt er niet op aan welken leeftijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De Heer P. van der Heijden, wonende Muur- huizen 14 te Amersfoort,7 deelt oni mede: Ruim drie jaren ben ik aangedaan geweest met een hevige pijn in den rug en lettenen. Ik kon mij haast niet meer bukken enjnet zal U duide lijk zijn, dat mij dit, bij wetk als smid. verbazend veel moeite en lastt veroorzaakte. Ik wist niet waaraan deze pijil kaar ontstaan te danken had, doch waarschijnlijk had ik dit door een koude opgeWopen bij iflijti werk. Toen men mij zcide, d it Uw Foster's Jvugpijn Nieren Pillen zulk een uitstékend micJOel waren om rugpijn te genezen, héb ik hier/adelijk een proef mede genomen en ik ben zeef dankbaar U te kunnen melden, datjdeze mij/n den tijd van ongeveer twee weken' geheel/nebben genezen. Ik kan ze dan ook? met vertrouwen aan lijders aan rugpijn reco3nraan<reeren. Ik onder^etëekei.de verklaar dat het boven staande wffar is en machtig U het publiek te maken op élke wijze ifé U goed dunkt. De bovétistaandeyverklaring, zoo eenvondig en oprecht bewijsi' ons het doeltreffende van Foster's RqgpijnJKïeren Pjllen. Het is een zeker middel voor, ajjjrongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hffenne kenteekenen ;As pijn, stramheid en zwakteffn don rug, opstou^fng, overvloedige urineloozin^ bezinksel derjtfrine, rugpijn veroorzaakt doofr een koude, aandrang van bloed in de nieren qt blaas, ontstgjeing enz. en al de ziekten daai im voortvloeien^ zooals suikerziekte, waterzuchtAyerlies vampwitstoffeii, onreinheden in het bloew enz. Vfljrmijd dus de ziekte, terwijl gij direct wij de forste verschijn selen de kiemen doodt, «elke ZRh voordoen. Verzeker U dat meffi^U^wfe echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Van der Heijden gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwisel a f 1.75 voor één- of f 10.— voor zes doozen. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 7 Juli 1905. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0—0 Appelen 10a f 0. Peren f 0.— a f0. Nieuwe aardapp. fl.G0af2.Zandaardapp. f3.af3.50 Hoendereieren 13.50 af 380 per 100 st. Eenden f O.a 1U.Boter f 1.25 a f 1.35 per kilo. Mar garine f0.a fO.oo Zoetem. kaas f Kippen f 0 80 a f 1.20 Kuikens f0.a fO.OO Piep kuikens f 0 30 a f0 60 Ganzen f0.f0.Eenden f0.90 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO af 000. Hazen f 0.00 a f 0.Wilde konijnen f 0 00 a f 0.00. Tamme f 0.40 a f 0.70 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f14 a f20. Varkens voor export f0a fZeugen f50.f70.Biggen f 8.a f 15.Schrammen f 00.a f00.Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— b f000.— Kalf koeien f 0.00 a fO.oo Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.— f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Roggeheet. Boekweit: heet. Appelen000 heet Peren; heet. Kleiaardappe- len; 100 heet. Zandaardappelen90000 stuks Hoen dereteren; stuks Eendene eren1300 kilo Gras- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 10 magere varkens, varkens voor expoj tslageryeu 150 biggen en 20 zeu?en.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2