Plaatselijk Nieuws. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Zollen zij mij genezen? Advertentie n. meer iets bij hen koopt sluit de anti- sluiter ook op het aangenomen slui tingsuur. Zooals reeds meermalen is betoogd is het noodig dat door patroons in hetzelfde vak ovei leg worde gepleegd, opdat moeielijkheden kunnen over wogen worden en zoo mogelijk uit den weg geruimd. Of thans in deze ver gadering de moeiolijkheden al bespro ken worden, baat niet. Zij moeten door de betrokken personen zelf wor den uitgemaakt. Daarom stelt inleider voor te benoemen een sluitingscomité. Dat comité moet uitgebreid zijn en vertegenwoordigen zooveel mogelijk takken van overeenkomstige bedrijven en voor iedere branche eene commissie. Is een tak te klein dan kunnen ge voegelijk twee of meerdere verwante te samen gevoegd worden. Iedere com missie dient zelfstandig te werken. Zij moet de betrokken personen bezoeken, de bezwaren die geopperd worden uit den weg trachten te ruimen, en hand- teekeningen als bewijs van instemming trachten te kiijgen. Ook moeten de comité's zich verstaan met verschil lende vereenigingen en corporaties om van haar te verkrijgen de stem van het publiek. Een warm applaus volgde op de rede. Na een kwartier pauze werd de vergadering voortgezet. Discussies wer den niet gevoerd. De vergadering sprak zich onder applaus unaniem gunstig uit over de twee vragen en het advies op de derde vraag van den heer van Duinen. RECLAME. Utrecht en Amersfoort. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch liet onderstaande bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw II. Circkel,/Wonende Bladstraat 9 te Utrecht, meldt ons: §edert geruimen tijd heb ik veel geleden aan hevige pijnen in den rug en lendenen. Het was een vlijmende pijn, die mij zeer melancholiek stepfcïe en die gepaard ging met zware hoofdpijn/'en een algemeen gevoel van af gematheid. Lfjjigzamerhand Bad zich hier nog rheumatiek in- de beenen bijïgevormd. Toen ik zooveel goede-'berichten vernam omtrent Uwe Fos ter's RugpijofNieren Pillen vvfcnschte ik ook hier mede een ppoef te nemen en i£ moet ronduit zeggen dat één doosje reeds voldginde was om mij een groote verjichting'te bezongen Ik zal thans nog eenigen tijd voortgaan nfét Uwe krachtige pillen en vertrouw dat ik niet het tweede doosje geheel genezen zal zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekten den, fileren zijn te meer ernstig en ellendig-, daar üf gewoonlijk niet begrepen worden; het is ^leclitar aan weinig menschen bekend wat de nieren zifn, waar zij zich bevinden en wat hu,-" werking is." Bijgevolg wanflger zich een teeken nierziekte voordoet (zooals ^rugpijn, tioebel gezwollen voeten en handen* blazen onder d^bogen enz.) wordt dit zeer dikwijls toor een and^e kwaal geh uden wat intusschen de\ierziek^tijd geeft zich te ontwikkelen in rheurnatMf; waterzucht, suikerziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Circkel gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort ver krijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag, den '29 Augustus 1905, des namiddags ten twee ure. Punten van behandeling 1. Installatie raadsleden; 2. Voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening over 1904 (met adviezen). 3. Voorwaardelijke vaststelling van de Rekening der Dienstdoende schut terij over 1904 (met adviezen). 4. Idem van de Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1904 (met adviezen). 5. Idem van de Rekening van de Kamer van Koophandel over 1904 (met adviezen.) 6 Vaststelling van de Rekening van liet Burger Weeshuis over 1904 (met adviezen). 7. Benoeming van leden en plaats vervangende leden van de stem- bureaux voor de stemming van een lid van de Provinciale Staten (vacature mr. F. D. Graaf Schimmelperininck.) 8. Benoeming van een tijdelijk buitengewoon onderwijzeres in de gymnastiek voor meisjes aan de H. B. S. voor den cursus 1905/190G. (met adviezen). 9 Voorstel van Burgem. en Wetb. betredende bet verzoek van den heer J. W. Jorissen, tot viijstelling van het verrichten van do kostelooze vaccinatie en doodschouw. (met ad viezen.) 10. Voorstel van Burgem. en Weth. betredende het verzoek van mejuf frouw J. M. de Bruyn tot vrijstelling van het geven van onderwijs in de nuttige hand wei ken aan de avond school gedurende een half jaar. (met adviezen.) 11. Voorstel van Burgem. en Wetb. tot benamen der nieuw aangelegde straat loopende van de verlengde Wilhelminastraat naar de Station straat. 12. Voorstel van Burgem. en Weth. tot wijziging jaarwedden onderwijzend personeel. 13 Voordracht tot betaling uit den post «Onvoorziene Uitgaven". H. M. de Koningin passeerde gisterenmorgen per extia trein onze gemeente op reis naar den Haag. Gis teren bezocht Hare Majesteit het Paleis op den Kneuterdijk en verwelkomde Haar Moeder, die met de erfgravin Von Erbach uit Soestdijk kwam, waar na gezamenlijk gedejeuneerd werd in het Koninklijk Paleis. De Koningin vertrekt hedenavond naar Soestdijk en keert Maandagoch tend terug naar het Loo. De plaatselijke afdeeling van het »Utrecbtsch Genootschap voor Land bouw en Kruidkunde" stelt zich voor ter gelegenheid van het landbouw kundig congres, het volgend jaar alhier te houden, eene tentoonstelling te organiseeren. In eene op 1 Sept. a.s. te houden vergadering zal daaromtrent nader worden beslist. De Kegelclub «Houdt Plank" alhier behaalde in het internationale concours te Nijmegen den 12en prijs in de corpswedstrijd. De lieer L. Muys den 4«n prijs in den kampioenswedstrijd. De heer P. de Groot, hoofd der Christelijke school alhier, legde met gunstigen uitslag te Utrecht hetStaats- examen B. af. Met no. 182, 133 en 142 zijn thans aangesloten bij bet plaatselijk telefoonnet jhr. E. W. von Wi angel auf Lindenberg, de heer M de Pool en arts M. Kamerling. Donderdag werd ten Raadhuize aanbesteed het vernieuwen van 40 M. werfmuur aan den Zuidsingel en 32.60 M. werfmuur bij de L. V. toren. Ingeschreven werd door de heeren G. Wassink, Amersfoort f1580. II. Lablans, - 1552. J. van Harpen, - 1517. J. Wildeman, - 1488. T. W. Bonte, - 1460. L- van Keulen, - 1410. /E de Bruin, Hoogland, - 1405. T. van Daal, Amersfoort - 1380. C. Ruitenberg, - 1379. N. Wolfswinkel, - 1276. H. Noorman, - 1190. De werken zijn den lieer H. Noor man, alhier, gegund. De Kiesvereeniging «Amersfoort" en de »Vrijz. PiopagandaClub" houden op Maandag 28 Augustus, 's avonds 8 uur in de «Vergulde Zwaan" een gecombineerde vergadering. Punt van behandeling: bespreking Candidaatstelling lid Provinciale Sta ten. Heden van 12 tot 6 ure, heeft op de Leusderheide een schietwedstrijd plaats, onder de deelnemers die 'It van het aantal sctiietoefeningen present zijn geweest bij het schietonderricht tot verhooging van 's Lands Weer kracht. Hier voor zijn zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De heer G. Bikkers, kapelmees ter bij het 5e regiment infanterie, ontving van het harmoniegezelschap te Scherpenzeel, van welk orkest hij jaren lang directeur was, een prachtig gouden horloge als aandenken. Naar wij vernemen zal het con cert van het muziekcorps van het le regiment huzaren, dat j.l. Zondag moest worden uitgesteld, bij gunstig weer Dinsdag a. s. op het terras van Ami- citia worden gegeven. De kunstschilder de heer M. W. van der Valk, uit Scherpenzeel zal zich hier ter stede metterwoon vesti gen. De herexamens aan de Hoogere Bur gerschool alhier zullen worden gehou den op Maandag 4 en Dinsdag 5 Sep tember e. k., aanvangende telkens des morgens te haifnegen. Lesroosteis zullen Maandag 4 Sep tember aan het hoofdgebouw der school voor de leerlingen beschikbaar zijn Dinsdag 5 September wordt de indee ling bij de verschillende klassen bekend gemaakt, terwijl de lessen hervat wor den op Woensdag 6 September, des ochtends te half negen. Van G. van Hulzen's Zwervers verschijnt de derde goedkoope druk in het najaar bij de Firma Valkhofl Co. te Amersfoort. De le luitenants R. O van Manen en H. L. E. G J. Werner van het le reg. huzaren alhier worden overgeplaatst resp. naar Haarlem en Zutfen. Bij den schietwedstrijd te Loosdui nen behaalde kapitein J. M. M. Muller van het 5e regiment infanterie het radicaal van meesterscherpschuiter op het geweer, met 78 punten (hoog ste 83, laagste 77.) Naar wij vernemen, bestaat bij Gedeputeerde Staten van Utrecht het voornemen om, ter vervulling van de met l Januari 1906 ontstaande vacature van griflier der Staten, in den loop van de maand September over te gaan tot het opmaken der voordracht voor de benoeming van een griffier, welke benoeming dan reeds in de as. Octobeizitting der Staten zon plaats hebben. Op beleef I vei zoek van den Kerkeraad d -r Ned. Ili-rv. Gemeente woiden de predikbeurten in de Sl. Joriskerk ni t meer door ons opge. nomen. De o erige predikbeurten bij de kerkgenooisch,ip|n ii zij.i op Zondag 27 Aug. geregeld als volgt: Evang. Lutli. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Schade van Westrum, pred. le Wtldervank. Remonstraiitsclie kerk. Voorm. IO'/i uur, Ds. Hooykaas. Gereforin. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/> uur, Ds. Donner. Gereforiu. kerk (Zuidsingel). Voorin 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/j uur, Ds. Teeiitik. Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, lezen. Avond 5 uur, lezen. Hoogland. Het fanfarecorps heeft dezer dagen zijne tweede uitvoering gegeven, die onze verwachting verre overtrof. Onze jongelui hebben ge toond, wat met inspanning aller krachten in korten tijd bereikt kan worden. Ieder, die weet, wal moeite en lijd gevorderd worden voor liet instudeeren der gegeven nummers, zal verwonderd zijn, als hij bedenkt, dat deze vereeriiging voor een half jaar opgericht is. De uitvoering is gegeven op het schoolplein 's avonds van 79 uur. Er was veel publiek ln de pauze weid den muzikanten een glas wijn aangeboden uit naam van den Weledelachlb. Heer Burge meester, Baron Van Boetzelaar, die tot zijn spijt wegens verkoudheid niet kon tegenwoordig zijn. Het welslagen dezer uitvoering is voorzeker een groote voldoening vooi den Directeur, den heer Jansen te Nijkeik, en voor alle leden der ver- eeniging. 37»ste STAATSLOTERIJ. 3de Klasse. Trekking van 2124 Augustus 1905. Ten kantore van den Collecteur A. G. Makin te Amersfoort (Olden- barneveldlaan 30) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen. flOO.— No. 17753. prijzen van f 45 2653 2680 2817 3261 5391 5397 6380 5905 5925 5934 5944 5946 9442 9463 11536 11542 11568 17283 17751 17764 11567 17779 17780 17798 17814. Het Vorstelijk bezoek aan Vlissingen. Omtrent bet Koninklijk bezoek aan Vlissingen vernemen wij dat het Koninklijk Echtpaar met gevolg Dinsdagmorgen e.k. te 10 uur per exlratrein aldaar zal aankomen. Na een kort oponthoud aan het station zullen de Koningin en de Prins zich in de gereedstaande hofrijtuigen naar de Rotonde op den Noorzee-boulevard begeven. Aldaar zal H. M. de Koningin een toespraak houden tot de Marine en zullen de oude kanonnen worden gewijd. Na afloop dezer plechtigheid keert de stoet terug naar de Ponton en zal het Koninklijk Echtpaar om 11 uur embarkeeren aan boord van het pantserdekschip Utrecht. Predikant-Kamerlid. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft met 17 tegen 2 stemmen verklaard, dat naar haar meening het predikambt onvereenig- baar is met het lidmaatschap van een der Kamers van de Staten-Generaal. Het Vaderland betuigt met deze uitspraak hare instemming, doch zij maakt daarbij een restrictie, die zeker velen zullen onderschrijven. Het blad zegt namelijk «Het is niet duidelijk waarom altoos, niet slechts in dit geval, het lidmaat schap van Eerste en Tweede Kamer over één kam geschoren wordt. Een Eerste-Kamerlid heeft over zeer veel meer viijen tijd te beschikken dan een lid der Tweede Kamer zoodat het lid maatschap van den Senaat feitelijk vereenigbaar is met heel wat meer betrekkingen dan dat van het bij directe stemming gekozen deel onzer Volksvertegenwoordiging. Toch ziet men, waar de onvereenigbaarheid van eenig ambt met het lidmaatschap der Staten-Generaal ter sprake is, steeds Eerste en Tweede Kamer in ééh adem noemen. Nu is de Synode hier in goed gezel schap. De Hooger-Onderwijswet bijv. maakt geen onderscheid tusschen pro fessoren, die in de Eerste en die in de Tweede Kamer zitting nemen; in beide gevallen worden ze non-actief. Maar evengoed als dit wettelijk voor schrift voor professoren ons ten aan zien van het Senatorschap te streng is, meenen we, dat ook do Synode verstandiger zou hebben gehandeld door ten aanzien van predikanten de onvereenigbaarheid met het Eerste- Kamerlidmaatschap niet uit te spre ken, althans voor die gevallen dispen satie toe te laten. De Directeur der Nederlandsche Heide-Maatschappij verzoekt ons als nog mede te deelen, dat in de gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Maat schappij besloten is, de excursie bij gelegenheid der Algemeene Vergade ring op den l2Jen September naar het Graflei te doen vervallen en daarvoor in de plaats een bezoek te brengen aan de vischkweekerij der Maatschappij te Vaassen. De deelnemers zullen daartoe om ongeveer half vier ure per extra-trein uit Zutphen vertrekken, waar zij te ongeveer half zeven terug kunnen zijn. Men schrijft uit Maas en Waal aan het Handelsbl: Zette de zomer zich in ons polder land in niet hevige onweders en zware regenbuien, daarna brak een periode aan van warm, droog weder, juist in den tijd, waarin boeren en maaiers en hooiers mot «all hands" bezig waren het hooi in schuur en berg en mijt le bezorgen. De hooioogst heeft dus een allergelukkigst weer getroflen en voor hooibroei is dan ook dit jaar niet het minste gevaar. De hevige regens, die later volgden, hebbeti veel schade gedaan aan de aardappelen, vooral de vroege soorten, die bijna overal door de gevreesde ziekte zijn aangetastop sommige akkers zoo hevig, dat de helft en meer verloren is. De overige veldproducten staan tot lieden prachtig en beloven heel wat. Het koren is reeds gemaaid en opgetast. De halmen zijn lang en hard dus uitmuntend stroo en de aren groot en met zware korrels gevuld. De tabak staal zoo mooi dal men 't niet beter kan verlangen en men verwacht flinke prijzen. De eerste oogst of pluk, het zandgoed, is reeds voor goed geld opgekocht. De suikerbieten, die hier een aan zienlijk deel van den bouwgrond in beslag nemen, beloven een opbrengst, grooter dan men in jaren gehad heeft, mits er nu in geen paar maanden meer regen valt. De biet dringt met haren langen penwortel en talrijke haren diep in den grond door en wanneer deze nu al te nat blijft, zet zich de groei in het loof (blad) in plaats van in den wortel. Over 't geheel hebben onze boeren dus niet te klagen. Een feest te Renswoude. De heer J. B. de Beaufort, dien men onlangs bij zijn intrede als burgemeester te Renswoude met zoo veel eer en belangstelling had inge haald, heeft thans uit dankbaarheid daarvoor aan de inwoners een feest gegeven. Allerlei kinderspelen hadden plaats en voor de giooteren ring- rijden. 's Avonds was er tot slot van het feest voor het kasteel vuurwerk. Vun alle omliggende plaatsen waren dan ook nieuwsgierigen en feest vierenden samengestroomd, wat mis schien aanleiding is geweest dat het feest nog belaas een nasleep zal hebben. In een vechtpartij heeft zekere Haverkamp een messnede over zijn wang gekregen en Is van .1 Blooten- berg uit Barneveld de pols doorge sneden De laatste moest naar het. ziekenhuis to Utrecht ove<gobracht worden. De marechaus ées uit Veenen- daal maakten am do kloppartij een einde. Keuzen in liet plantenrijk I Te Delden, ui den tuin van den heer Olthaus, groeit een zonnebloem ter hoogte van 325 c. M»; de door snede der bloetn bedraagt 35 c.M. die van den stengel 46 c. M. Door den heer L Simons te Nieuw- Beierland zijn drie komkommers ge plukt met een respectievelijke lengte, van 68 c.M. en 1.15 M. Uit Hoorn meldt men Holland is niet meer in last! Het wa lei gebrek is gelukkig verdwenen! In den vroegen morgen van Woens dag heeft 't, sinds April, weer eens ouderwetsch geregend. Flinke stort buien hoosden neer, zoodat de regen bakken weer liet zoolang gewensclite nat bovatten. BURGERLIJKE STANDEN Hoogland. Geboren: Alijda Maria, dochter van A. de Ridder en G. Eggenkamp. Adiianus, zoon van A. Velthuizen en A. Blom. Gijsbertus Cornelus, zoon van G. van de Grift en H. van den Tweel. Leusden. Van 18 tot 26 Aug. 1905. Geboren: Hendrikje, dochter van Aalt van den Heuvel en Cornelia Tiggelaven. Overleden: Willem van de Veen, oud 4 weken. Woudenberg. Geboren: 20 Augustus. Evert, zoon van Maas van de Glind en Willemijntje Rob- bertsen. Overleden: 17 Augustus. Aart van Don selaar, oud acht weken. RECLAME. Dusdanig is de vraag die heel wat vrouwen zich stellen, wanneer zjj de wondervolle gene zingen lezen die door de Pink-Pillen verkregen zijn geworden en die de dagbladen op regel matige wijze publiceeren. De mannen nemen veel sneller een besluit en stellen zich deze vraag niet. Zij zien de genezingen, en zij zeggen de Pink Pilllen hebben de persoon genezen die dit attest heeft gegeven, hij leed aan de zelfde ziekte als ik, ik ga de Pink Pillen pro- beeren. En waarom, Mejuffrouw, zouden de Pink Pillen U niet genezen? De ziekte waaraan gij lijdt is geen onbekende. Gij lijdt bijv. aan de maagDe Pink Pillen hebben eene uitmuntende maag teruggegeven, eene volmaakte spijsverte ring aan duizende vrouwen. Wat zij voor ande ren gedaan hebben zullen zij ook voor U doen. Wij nemen aan dat gij twijfelt omtrent de werkdadighéid der geneesmiddelen waarvan men nimmer attesten van genezingen publiceert. Met de Pink Pillen^is die twijfel onmogelijk. Alle dagen worden U nieuwe attesten voor gelegd waarvan de^echtheid onbetwistbaar is, voorzien- met naarn^n adres, van den genezenen persoon. t* Zoo vermelden *tvij heden het attest van Mej. W. Leunk te Go&r, waar zij woont Spoorstraat NO 20£ Hare zietyfe? Bloedarmoede, maagpijnen. Het geneesmiddel dat haar genezen heeft? De Pink Pillen. Haar lijden heeft langen tijd geduurd, zij had hoegenaamd geen eetlust, voortdurend krampen in de maag, hartkloppingen, verblin dingen, steeds koude handen en voeten. Wat al geneesmiddelen zij er voor aangewend had is niet te zeggen, maar alles was tevergeefs, zelfs niet de minste verlichting. Tot men op zekeren dag haar aanraadde de Pink Pillen vai>Dr. Williams te probeeren. Langzamerhand kwam er beterschap en de behandeling voort zettende uam dezelve al meer en jueer toe tot dat dgenezjng kompleet was. Een punt dat onthouden moet w^den. Dat Mej. W. Leunk zegt dat zijfvoor twee jaar geleden d£or de Pink Pillers'is genezen geworden en dat sedert dien tijd jdj nooit meer geleden heefL.De genezingen, ;door de Pink Pillen verkregen zijn dus volraaajfte genezingen, die van blij vladen aard zijn. fDe Pink Pillea doen niet zodals zekere geniesmiddelen, die eene tijdelijke ♦Verbetering gaven gevolgd door weder instortibg. Neen, zij wijzigen den alge- meenen toestand, zij gev^n de gezondheid, zoo niet voorj^ltijd, het seren te mooi zou zijn, maar toch voor langen tju. Zij zijn onovertref- felijk tegen«loedarmopde, bleekzucht, nheu- rasthenie, alfemeene /zwakte, zenuwzwakte, maagkwalen, aaitputtülg, rheumatiek, zenuw pijnen, heupjiiïht en/fonregelmatigheden. Prijs f 1.75 tie jjoos, fu.per zes doozen. Verkrijgbaar byShabiliê, Steiger 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg drogist, en A. de Vries, Kerkstraat90, Hilversum. n evenals everen van en is te spreken op Vrijdag 1, 8 en 15 September te Amers foort op de plaats van ouds bekend.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2