21 Maart HEDEN Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. uu|Y7S. msn. daarom brengen wij het navolgendo onder Uwe aandacht. Zooals U bekend zal zijn is het tijd stip voor de geheele opheffing der Schutterijen spoedig daar en als gevolg daarvan zal ook de Nederlandsche Schutterijkader-Bond verdwijnen. Het Hoofdbestuur gevolg gevende aan het besluit der Algemeene Vergadering wil echter trachten naar helschoone doel, weerbaar te zijn om 't vaderland en onze onafhankelijkheid te kunnen verdedigen, te blijven streven. Wij willen trachten een nieuwen Bond te stichten; een algenieenen Bond van Nederlandsche Schiet vereenigingen. Wij willen een Bond vormen van Mannen die, naast de vereeniging Volksweerbaarheid ter zijner tijd des- gewenscht, het kader zal kunnen uit maken van den Landstorm Wij willen mannen bijeenbrengen, die als vrije Nederlanders, blijven medewerken tot handhaving van bet Gezach, waarvan onze Koningin als Draagster van bet symbool, de Vertegenwoordigster is. Mocht U derhalve ons streven willen steunen, dan verzoeken wij U bijgaande vragenlijst ingevuld terug te zenden vóór 15 April a s. Ons voorloopig plan is: door op roeping van afgevaardigden eene algemeene vergadering te beleggen in 't centrum van ons land en U bij voldoende deelneming voor te stellen a. Het oprichten van een bond van Koninklijk erkende Schietvereeriigin- gen; b. Verkiezing van een voorloopig Hoofdbestuur Als hoofdpunten van ons werkpro gram hebben wij ons voorgesteld a. Ie jaar provinciale wedstiijden; b. 2e jaar gewestelijke wedstrijden c. 3e jaar Nationale wedstrijden d. Wanneer minstens 10 leden cener vereeniging zich aansluiten bij den bond, zal de vereeniging officiëel als afdeeling van den bond erkend worden. Ilel Hoofdbestuur van de Neder landsche Sch utterijka der-Bond: J BOLL, Voorzitter Waalstraat 45, 's Gravenhago. J. C. W. DJETERICH, Onder-Voorz Mulderstraat 10, Utrecht. H. W. KIEHL, Penningmeester, Van der Neerstraat 36, 's Graven- hage. J D LAMMERTS VAN BUEREN, ■Je Commissaris, Langestraat 28, Amersfoort. P. FLORE. 2e Commissaris, Nieuwe Koekoekstraat 82, Utrecht. H. VAN GELDER Secretaris, Utrechtscheweg 51 Ia, Amersfoort. H. M. de Koningin heeft giste renden door de watersnood geteisterde provincie Zeeland bezocht. Meteen salon rij tuig van de (1 U.S. M. uit de Haag vertrokken, begreep het treinpersoneel eerst te Rotterdam, doordien de reis strikt geheim was gehouden, welke hooge passagiers de reis. medemaak ten Te Roosendaal moest korten tijd worden gestopt en waren spoedig velen in de nabijheid van het salon rijtuig saamgekomen De prins stapte hier even uit. De mailtrein, die anders steeds Bergen-op Zoom voorbijrijdt, stopte daar ditmaal even om het Koninklijk rijtuig van den trein los te maken. In die stad was het bezoek te zeven uur bekend. Donderdagmid dag had de beer H. P. M. Verluiden, redacteur van De Zoom, Hare Ma jesteit in een telegram op de groote ramp die Zeeland trof, gewezen, en eerbiedig verzocht de geteisterde streek te bezoeken, daar dit ook ongetwijfeld de liefdadigheid zou be vorderen voor de slachtoffers. Mis schien heeft dit telegram er de Vorstin toegebracht het bezoek te brengen. Te zeven uur was het aanstaand bezoek te Bergen-op-Zoom bekend. De Zoom had de tijding door bulle tins bekend gemaakt en zoodoende was een groote menigte bij het station saamgekomen, toen te 9.39 spoor tijd de trein het station binnenreed. Aan het station was niemand voor de officieele ontvangst aanwezig. De Prins, in politiek, een pelsjas aan, stapte uitdaarna de Koningin, dragende een bonten mantel, Hare Majesteit zag er zeer goed uit. H. M gevolg bestond slechts uit twee per sonen, den particulieren secretaris jhr. Van Geen en de hofdame jkvr Van de Poll. De Prins schudde even de hand van jhr. Van Rijckevorsel, commissaris der Heidemaatschappij, die toevallig op het perron stond. Daarna heeaven Ifarn pii Ho P ,ns zich naar het Wachten .e i ol- rijtuig, waarin ook het gevolg plaats nam. In het rijtuig werden trommels met proviand gezet. Toen reed men weg, door de stad, waar van tal van huizen de vlaggen wapperden en een groote menigte de Koningin toejuichte. Het weder was- zeer goed, zoodat het rijtuig open bleef Dadelijk werd langs Halsteren ge reden naar het veer aan de Eendracht, om daar over te varen naar Tholen Het rijtuig der Vorstin bracht haar tot de pont, waarna het ging stallen in het Tholensche Veerhuis Het vorstelijk gezelschap ging over met de pont en daarna met het aan den overkant van het eiland Tholen staande rijtuig, de stad langs, naar Oud-Vosse- meer, dat door den watervloed deerlijk gehavend is. Men reed langs den dijk, waar overal stukken uit waren ge slagen en waar men bezig was de ga ten met kistendammen te versterken. Het weer was onder tusschen zeei.' slecht geworden een gure wind joeg over de vlakte en een doordringend^ stofregen joeg ons in het gezicht, f Langs den geheelen weg kon m|n de ellende, door het water aangericht, aanschouwen, en rond Oud-Vossemeei in de verte stond alles nog blank, de huizen boven den waterspiegel uitstekende. Het weder was tegen den middag weer zeer verbeterd, de regen had opgehouden, de zon weder doorge broken. Bij 't huisje van den arbeider De Jagt, aan den afiil van den dijk naar het dorp, werden de hooge be zoekers door jhr. De Casenbroot, lid van Gedeputeerden, ontvangen en begaven zich met gevolg in een roei boot om het overstroomde dorp te zien De Koningin bezocht het huisje van de weduwe Jacob van der Klooster, waar het wachthuis der politie is. Door de overstroomde dorpsstraat roeide men tot de Vogelenzang, waar Hare Majesteit alles bezichtigde, en naar het Raadhuis in het dorp, waar nog een kamer droog staat. Hare Majesteit werd daar ontvangen door jhr. Vredenburg van Tholen en den burgemeester van Oud-Vossemeer, den heer De Graaf. Geruimen tijd werd door de Koningin alles bezichtigd en overal liet zij zich inlichten. Na een kort oponthoud reden de Vorstin en de Prins op een open dogcar met gevolg en jhr. Casenbroot naar Tholen terug, waar zij te onge veer balt éen aankwamen. Den ge heelen weg langs werd dit rijtuig gevolgd door een grooten stoet fiets rijders. Op het marktplein te Tholen aan gekomen, werden de hooge bezoekers door een juichende menigte begroet. De Vorstin, met een blozend gelaal door den kouden wind, werd aan den ingang der bewaarschool, tijdelijk het toevluchtsoord van door de ramp getroffenen van Oud-Vossemeer inge- richt.ontvangendoor den burgemeester, den beer Van Stapelen, die aan Hare Majesteit en den Prins het comité van ondersteuning voorstelde. In het achter lokaal zaten ongeveer 260 mannen, vrouwen en kinderen, van alles be roofden, aan het middagmaal, hutspot. De Vorstin onderhield zich geruimen tijd met mevrouw Plet, de echtgenoote van den kantonrechter, voorzitter van de ondersteunings-commissie, en met velen der door de ramp getroffenen. Het vorstelijk gezelschap toefde hier geruimen tijd en begaf zich daarna naar «Non Semper«, waar vele zieken uit Oud-Vossemeer worden ver pleegd. In «Non Semperde sociëteit, tijdelijk tot ziekenhuis ingericht, be zocht de Koningin alle 40 zieken en gaf hen versnaperingen. Een oude vrouw stierf juist toen de Vorstin het huis was binnengekomen. Hare Majesteit werd er rondgeleid door mevr. Pot—Meyer, die belang loos van den aanvang der ramp af, het liefdewerk op zich nam. Van het ziekenhuis wandelde men, gevolgd door een groote menigte, naar de Brugstraat. De Vorstin en de Prins toefden tol bijna kwart voor twee ten huize van den burgemeester en gebruikten daar de lunch. Alvorens te vertrekken be zichtigden zij nog in de hal van het stadhuis de stapels kleeien en onder goed voor de slachtoffers bijeenge bracht. De Voistin was blijkbaar zeer onder den indruk vair al de ellemle, die zij had aanschouwd Naar Bergen-op Zoom werd terug gereden. van waar men te 2 8 uur naar Den llaag ti-iugkeciiie Het bezoek maakte op de bevolking blijkbaar diepen indruk. RECLAME. Beekbergen en Amersfoort. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaand bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor best -at, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw W. Dijkhof, wonende Oosterhui/.en Beekbergen, deelt ons mede: Sedert drie en een half jaar heb ik aan de nieren geleden. Steeds had ilj- een -stekende pijn in den rug, vooral wann.oer ik bukte en zelfs 's nachts liet de pijn me niet met rust, ik sliep onrustig en was 's mof'gens bij ht»t opstaan reeds zeer ver moeid, wélk vermoeid gevoel me den geheelen dag niejr \crliet. jk had dikwijls erge zwee- tingeru tvelke dadeajk door huiveringen gevolgd werdoó. De Urine/kwam met een branderig ge voel en was sleed? zeer beslagen. Ik had sedert gerpimen tijd j^ècn eetlust rneer; ik wist niet wat Ik moest beginnen want alles wat ik reeds voor mijn ziekte gedaan had, was zrnder noemens waardig resulfilat geweest. Ten slotte wenschte mezelf £?ns te behandelen met Foster's Rugpijn ï^ifen Pillen en ik ben zeer verheugd iJ te 'Julr.nen mededeelen, dat het resultaat hiervau de verwachting verre overtroffen heeft. Na vier dagen kon ik reeds een groote ver lichting bespeuren- Met den dag gevoel ik me beter en hoewel ik thans na het gebruik van één doosje nóg piet geheel genezen ben, ge voel ik ine-Jtóch bet r dan voor jaren het geval was en ^ffÓrtrouur ik dat ik U binnen eentgen tijd inijrt'alge heef e genezing kan melden. Ik r"ondei getevfcende verk'aar dat het bover.-,. staahde waar i| en machtig U het publiek^fe larsfcen op elke jtoijze die U goeddunkt, jy" -^ Het gevaar r(ét een nierziekte na zidt^lepen kan. De nierziekte koint zachtjes aart 'en men kan haar jaren onder de leden brfrtSWn zonder dat de lijder ware oorzaak./tjrier kwaal kent. Misschien heoft hij hoofdj^^pijn in de leden, zenuwpijn, hedjbpijn, rh^tjtnatiek, een gevoel van overspanning biijtértgewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de èchto Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuf frouw Dijkhof gehad heeft. WIJ WAARSCHUWEN TEGEN NAMAAK en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Amersfojrt verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1..5 voor één of f 10.voor zes doozen. Tot Voorzitter van de «Hulp- bank" is door aandeelhouders ge kozen de heer J. H. Krudop; tot Onder-voorzitter mr. H. J. M. van den Bergh, die iu de vacalure-mr J. van der Leeuw tot Bestuurslid werd gekozon Bij de 61ste uitvoering der Zangvereeniging van «Toonkunst" aanstaanden Donderdagavond in »Ami- citia" wordt uitgevoerd Bach's Weibnachts Oratorium. Bij den kegelwedstrijd, uitge schreven door de club «Wis of Mis" te Amsterdam, gehouden van 18 Febr. lot 18 Maart, behaalde de beer G. C. de Jager, alhier, iu den personeelen wedstrijd den 4en prijs (verg. zilv. medaille,) met 44 punten (hoogste 47). Donderdag loopt de laatste nachttrein der H. IJ. S. M. in du seizoen van Amsterdam naar hier. Mej. J. M. G. Veen slaagde te Utrecht voor de acte «Nuttige hand werken." In de vacatures voor bestuurs leden der Maatschappij tol opvoeding van weezen in hel Huisgezin zijn ge kozen de heeretiTil Saodeis en professor F. Kenninck, te Amersfoort; P. H. Majoor, te Beverwijk; majooi P. Glerum, te Zutphen, en mevrouw Blok-Duijvis, te Lisse. De minister van oorlog heeft thans definitief' bepaald dat dit jaar geenrgroote najaars-manoeuvies zullen gehouden woicien. Majoor R. J. graaf Schimmel- penninck, adjudant van tl. M. de Koningin, wordt 1 Mei belast met het bevel over het 2e bataljon 5e regiment infanterie, thans gecom mandeerd door majoor jhr. E. A. Teding van Berkbout, die wordt te ruggeplaatst bij bel regiment grena diers en jagers. De le luit.-adjudant W. van der Koogh, van bel le reg. veld artillerie, zal van 25 Juni tol 12 Juli in het schietkamp bij Oldebioek een schietcursus volgen. Het stoffelijk hulsel van sergeant portier Bakker, van het Militair hos pitaal, werd gisterenmiddag met militaire eer naar de laatste rust plaats geleid. De stoet, voorafgegaan door de stafmuziek van het 5e i egiment infan terie, trok zooals te verwachten was een groot aantal toeschouwers. Aan de de groeve werd niet ge sproken. Gisterenavond hield voorde plaat selijke afdeeling van den Bond van Oud-onder officieren, de heer B. D Jansen uil Rotleidam, i n -u. r iiuel.t over het doel dat de Bond beoogt, nl. het behartigen der belangen van zijne leden en het streven naar lots verbetering van hunne weduwen en weezen. Op duidelijke wijze, door tal van voorbeelden gestaafd, toonde spr. aan, dat wil de Bond zijn doel be reiken deze zicli moet aanpassen aan ■le tegenwoordige toestanden, dat veel meer dan tot dusverre hel oog moet zijn gericht naar het Binnenhof te 's-Gi avenhage, dat er veel meer ge welkt moet worden van onder af aan. «Toewijding aan Vorstin en Vaderland« het eerste artikel van het reglement van den Bond is zeer zeker heel mooi eri heeft liet voordeel, dat het van T lidmaatschap alle der maatschappij vijandige elementen uitsluit, maar liet helpt de arme weduwen en weezen al bitter weinig. Spr. zegt hoezeer het hem nog heden getroflen fieeft, ten kameraad met volle muziek en alle mogelijke militaire - eerbewijzen grafwaarts te zien geleid, eene weduwe met een groot gezin onverzorgd achter latend. iets dergelijks mag en kan niet langer rneer duren, maar orn daarin verandering te brengen moet er worden gewerkt, gepetitorieerd en steeds weer op dergelijke feiten ge wezen. Hoort men al eens iets van den Bond dan heeft dit meestal een fees telijk tintje. Waar alle andere vereenigingen met eenzelfde doel als de Bond van O. O een Bureau de placement heb ben mist de Bond dit nog altijd. Toch is dit bij het overgroote aantal solli citanten naar diverse betrekkingen onmisbaar. Ook liet capitulanlen- stelsel wordt door spr aanbevolen. Wordt van verschillende zijden wel eens geklaagd, dat de oud-onderofficier door te werken voor een laag salaris de markt bedeift, spr wijst Zhlks af als onwaar Waar een koopman voor uediende te kiezen beeft tusschen een oud-onderollicier en een der zake kundig persoon, zal hij in zijn keus niet aarzelen of zich door goedkoopere werkkracht laten vei leiden. Het behoort volgens spr lot den taak van den Bond als opvoeder op te treden van den militair, door met dezen mede le leven en hem lang zaam aan te gewennen aan de allures van het burgerlijk leven, waarin bij later zal lerugkeeren en waarin alle overdreven zelfgevoel zoozeer is mis plaatst. Jammer was het dat slechts een klein aantal leden aan de roepstem van het bestuur gehoor hadden ver leend en daardoor slechts weinigen spr. zeer zeker belangwekkende voor dracht met onverdeelde aandacht volgden. Bij de Zaterdag ten overstaan van notaris A. N J. Vos gehouden veiling weiden; perceel 1 tot en met 11, 6 huizen met grond daarachter aan den Leusder- vveg te Amersfoort, nos. 44, 46, 48, 50, 52 en 54, groot ongeveer 14 Aren 59 centiaren, verkocht aan den heer P N. Koppen, te Amersfoort, voor f6950 peiceelen '12 en 13, een huis aan den Leusderweg, rio. 56, met een per ceel grond daarachter, groot ongeveer 2 Aren 81 centiaren, verkocht aan den heer J. Hartkamp, voor f 1250; perceelen 14 en 15, een huis aan den Leusderweg, no 58 met een perceel grond daarachter, groot ongeveer 2 Aren 56 centiaren, verkocht aan den lieer D. de Graaf, voor f 1250 peiceelen 16 en 17, 2 huizen met grond aan den Leusderweg, nos. 60 en 62, groot ongeveer 3 Aren 39 cen tiaren, verkocht aan den heer J Hart kamp, voor f2390; perceel 18, een perceel grond achter perceelen 10 en 17, groot ongeveer 2 Aren 75 centiaren, verkocht aan den heer W Hendrikscn, te Amersfoort, voor f140 perceelen 19, 20 en 21, 3 perceelen grond nabij den Leusderweg, aan den Leusderweg, aan den nieuw ontvvor pen weg, groot ongeveer 24 Aren 59 centiaren, vei kocht aan den beer P. N. Koppen, voor f265; perceel 22, een perceel grond naast perceel 21, groot ongeveer 3 Aren 85 centiaren, verkocht aan den heer H. J. de Vries, voor f70; peiceel 23, een perceel grond aan het monnikenpad, groot 2 Aren 60 centiaren, vei kocht aan den heer P N. Koppen, voor f260 QuickVelocitas. 13. Zondag trok Quick met 3 invalids naar den Bosch om tegen de cadetten te spelen. Aan beide kanten werd llmk doortastend spel te zien gegeven Voor mst wist Quick één keer le doelpunten, waartegenover Yelocitas er twee stelde. Na rust was Quick bijna voortdurend sterker; onophou delijk zwermde de voorhoede om 't Velocitasdoel, maar gescoord werd er niet. Uil een doorbiaak wistVelo- cilas nog een keer te doelpunten, zoodat de wedstrijd eindigde met 3 I in 't voordeel van laatstgenoemde. Quik II was al even ongelukkig. Daar de beste krachten voor'teerste elftal waren afgestaan, moesten ze 't na een spannende strijd met 42 tegen U. F. C. afleggen, waardoor de kans op 't kampioenschap verkeken is. 3SIste M'iATSLOTEKIJ. Eerste klasse. Trekking van 19 en 20 Maart 1906. (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedevtraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 20. 102 120 123 133 137 1004 1010 1012 1036 1511 1539 1551 8810 3813 9228 9236 9242 9244 9250 14176 14192 14200 14277 15994 en 17394. Te zamen 25 prijzen. Een eigenaardig Plebisciet. De directie van de bekende Spaar kas-Maatschappij de Volharding te Amsterdam heeft door middel van list Dagblad De Courant een eigen aardig plebisciet uitgeschreven, n. I, de vraag: wie de vijl flinkste mannen of vrouwen van ons land zijn. Aan deze stemming mag een ieder, rijk zoowel als arm, man zoowel als viouvv deelnemen en om de deelneming zoo algemeen mogelijk te maken, heelt zij daarvoor eene kostbare en doeltref fend reclame ondernomen. Onder de deelnemers aan deze «eigenaardige vei kiezing" zullen door haar tal van kostbare voorwerpen uit hare Bazars, verdeeld worden. Do uitslag van dit eigenaardig plebisciet wordt ongetwij feld door allen, die gaarne willen weten wie bij ons volk als de eininenste figuren gelden, met belangstelling tegemoet gezien. Andermaal hebben de dieven een bezoek aan Bussum gebracht. Ditmaal echter met meer succes. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben zij zich toegang weten te verschaffen tot het huis van den broodbakker Verhoog aan den Meet- weg en zich meester gemaakt var. f 67'/i aan geld, benevens eenige gouden en zilveren voorwerpen. De politie meent de dieven op bet spoor te zijn. Vermoed wordt dat het de zelfde zijn. die voor een paar weken op 4 plaatsen inbraken. RECLAME. Verheugt U dus en-past op. ^Verheugt U omdat het slechte jaargetijde vporbij is. Past op, omdat de lente gevaarlijk i|. De lente is ten hoogste gevaarlijk omdat het lichaamsgeste) zich in een; siekelijken en ver zwakten toestand.bevindt. Dat onwelzijn, dat gevoel van vermoeidheid bespeurt men bij alle sazqen veranderingen, maar vooral is zulks het geval met de lente. Men is neerslachtig, de gal zet zich in beweging. De eetlust is gebrekkig, 6chele hoofdpijnen doen zich vaker voor, de bloedarmoede maakt zich van U mees ter. Bovendien hebt gij last van uilslag, puisten, bloedzweren die Ujn gelaat verminken. Het lichaamsgestel heelt met de lente een licht versterkend Aniddel noodig. De Pink Pillen i jjn hel beste mitl/el tot versterking der zenuwen. Zij versterken/en zuiveren. Zij geven „aan al de organen de onmisbare zweepeWg, welke organen gedurende het sbydtfe seizoen zoo geleden hebjjen. De Pjpk~Pillen zullen alles in orde hreifjgen enzaflen U versterken. Eene goede raadgfomg-;*De Lente begint van daag. Neemt van daSg de Pink Pillen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen verkrijgbaar bij Snabihé, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepolhouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vriee, Kerkitrwt 90, Hilversum.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2