BIJVOEGSEL AMERSFOORTSGHE COURANT blad r c c h I* van ZATERDAG 9 JUNI 1906. Plaatselijk Nieuws. No. 47. Woensdag 13 Juni 1906. Viji-en-dertigste jaargang. V behoorende bij de Vervolg. Andalusiers. 1e prijs J. Meijorman, Enschedé, (Blauw). Leghorns (Italianen) Wit. Ie prijs J. P. van Olst, Amsterdam. Leghorns (Italianen) Patrijs. Zeer Eervolle Vermelding IL Kre- mer, Amersfoort. Leghorns (Italianen) Andere kleuren. Ie prijs P. Ruurds, Amsterdam. (Buil). Hollandsche Witkuiven (Zwart). Ie prijs J. C. de Beaufort, Wouden berg. Hollandsche Witkuiven (Andere kleuren). Ie prijs J. C. de Beaufort, Wouden berg (Blauw). 2e prijs T. J. Welling, Amersfoort. 3e prijs Idem Idem. Padua's (Cbamois en andere kleuren). Ie prijs J. C. de Beaufort, Wou denberg. 2e prijs Idem Idem. Hamburger (Holl.) Hoenders (Goud laken). Ie prijs L. A. van den Berg Jr. te Willeskop. Hamburger (Holl.) Hoenders (Zwart. Ie prijs J. C. de Beaufort te Wou denberg. Friesche Pellen (Goud). Ie prijs F. Starkenburg te Loos- drecht. Friesche Pellen (andere kleuren). Zeer Eerv. Vermelding. F. Starken burg te Loosdrecht. Kraaikoppen (Zwart). Ie prijs L. A. van den Berg Jr. te Willeskop. Ned. Uilebaarden (Zwart). 2e piijs W. Jac. van der Horst te Utrecht. Zeer Eerv. Vermelding A. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. Ned. Uilebaarden (andere kleuren). 3e prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. (Blauw). Zeer Eerv. Vermelding. Idem. Idem. (Wit). Krielhoenders. Ned. Sabelpootkrielen. Ie prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. Eerv. Vermelding J. G. Hirsch te Watergraafsmeer. (Zwart). Holl. Patrijskrielen. Ie prijs L. A. v. d. Berg Jr. te Willeskop. (Zwart te Bantamps met rozenkam. en Wit). Ie prijs Hoenderpark Victrice St.-Pancras. 2e prijs H. Muijsken te Maartens dijk (U.) 3e prijs Hoenderpark Victrice te St.-Pancras. Toornen Hoenders (1 haan en 4 hennen). Ie prijs Mr. A. J. de Beaufort, Leusden. Plymouth Rocks. Ie prijs G. J. A. A.j Baron van Heemstra, Amersfoort (Koekoek). Orpingtons. 2e prijs G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort (Zwart). Eerv. Vermelding H. van Goïnga, Amersfoort (Buff.) Wyandottes (Goud, Zilver en Pa trijs). 1e prijs H. van Goïnga, Amersfoort, (Patrijs). 2e prijs C. van der Stroet, Barneveld. Wyandottes (Witte). Ie prijs J. Wolfswinkel J.H.zn., Woudenberg. 2e prijs W. van Goïnga, Amersfooit. Eerv. Vermelding G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Minorca's. Ie prijs W. van Goïnga, Amersfoort. 2e prijs J. Wolfswinkel J.H.zn., Woudenberg. 3e prijs J. van Donkelaar, Leusden. Hamburger (Holl. Hoenders). Ie prijs W. Verheul, Utrecht. (Hamb. Goudpel). Ie prijs J. Huizinga, Amersfoort. 2e prijs K. Visscher, Utrecht. 3e prijs A. P. van Lutterveld, Utrecht. Zeer Eerv. Vermelding P. Lange- veld, Rhenen. Friesche Pellen. 2e prijs Mr. A. J. de Beaufort, Leusden. Niet genoemde Rassen. Ie prijs N. Wafelbakker, Baarn. Kalkoenen. Ie prijs H. van Eeten, Ameide, (Bronze). Amerikaansche Kalkoenen (Hen). Ie prijs H. van Eeten, Ameide, (Bronze). Ganzen. 3e prijs B. Duinsbergen, Leusden, (Witte). Niet genoemde (Eenden). Ie prijs N. Wafelbakker, Baarn. Hoendereieren (gekleurde) 1 dozijn. 2e prijs M. C. Piek, Oudshoorn. Hoendereieren (witte) 1 dozijn, le prijs B. Leeuwenkamp, Soest. Afdeeling Konijnen. Vlaamsche Reuzen (Hazenkleur) Ram. le prijs R van Beem, Utrecht. 2e prijs K. van Olst, Hengelo (O.) Zeer Eerv. Vermelding. Joh. van Wiehen, Woerden. Eerv. Vermelding C. Brouwer, Amersfoort. Vlaamsche Reuzen (Hazenkleur) Voedster, le prijs Joh. van Wichen, Woerden. 3e prijs W. K. van Olst, Hengelo (O.) Vlaamsche Reuzen (IJzergrauw.) Ram. le prijs. Joh. van Wiehen, Woerden. Zeer. Eerv. Vermelding. G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Lotharingen en andere Kruisingen Voedster, le prijsE.G.Timmermans,Haarlem. De beste en doelmatigste Ram Yan een Dekstation der V. P. N. le prijs Onder-Afdeeling Aphen, Oudshoorn, Aarlanderveen, Blauw Weener (Ram), le prijs Joh. Muysert, Utrecht. 2e iprijs G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort. Blauw Weener (Voedster.) Zeer Eerv. Vermelding. Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) Hangooren (Ram), le prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.-B.) Geel Hollandsch Konijn (Zwart) Ram. le prijs. Pol de Klerk, Roosendaal (N-B.) 3e prijsC.G.Timmermans,Haarlem. Hollandsch Konijn (Andere Kleuren) Ram. le prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.B.) (Schildpad). 2e prijs Idem, Idem, (IJzergrauw). Hollandsch Konijn (andere kleuren) (Voedster). le prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.B.) (Isabella). 2e prijs Idem, Idem, (IJzergrauw). Bever (Havanna) Konijn, Ram. le prijs Pol de Klerk, Roosendaal (N.B.) 2e prijs Joh. Muijsert, Utrecht. Bever (Havanna) Konijn, voedster. 3e prijs. C. G. Timmermans, Haar lem (Bever). Russ. Brandneus. (Ram en voedster), le prijs Th. A. Klomp, Zeist, (voed ster). 2e prijs H. van der Knoop, Amers foort (Ram en voedster) uanujeien sprau. i«ajugas; vrieuuscuap mei, vvuneu eu pu tkers Neen, die worden door de blanken en de roodhuiden beiden doodgeschoten. Zoozijt gij het dus die in de prairie overvallen en wiens zoon vermoord werd I" «Ja, ik was die ongelukkige." «Ge hebt die goede makkers opgezocht om in de Steppe terug te keeren." Osborne was zeer onaangenaam getroffen, toen hij ver nam dat de Indiaan ziin naam en de daaraan verbonden gebeurtenissen kende. Hij moest zich goed houden, maar kon toch pas na eenige oogenblikken vragen: «Wat wilt ge met ons doen, groote hoofdman?" «Niet veel," antwoordde Cajugas, «u naar Garfield naar den rechter brengen, opdat gij hem meedeelt, dat niet de Cheyennes de blanken overvallen hebben." Zeer verschrikt keken de gevangenen elkaar aan. hielden een waakzaam oog over de prairie. De peinzende trapper riep nu Bill Stone toe«mijn jongen haal mij Sam Walker eens hier, wij moeten eens een soort krijgsraad houden en overleggen hoe wij zullen ontkomen, Sam is een ervaren prairie man." «Best, Sir, hij zal terstond hier zijn." Hij ging en kwam spoedig met den buffeljager terug. «Ga zitten, Walker, wij moeten eens overleggen." Walker en Bill gingen zitten. «Wij moeten eens beraadslagen wat er gedaan moet worden, wij zijn in een gevaarlijken toestand. Wat dunkt u, Sam Walker «Na hetgeen ik van u, Grizzly en van den jongen Kaw gehoord heb vind ik het 't best, dat zoodra het donker is, wij opbreken en zuidwaarts trekken." lurant ADVERTENTIËN: 6 regels f 0.50; iedere regel meer 7'/» Cent. viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend. iote letters en vignetten naar plaatsruimte sde kabel, de leur," aange- neer de eerste ïveneens vari ite weerhaken loals de naam ival van tegen- te houden en el terrein te lie hulpmidde- i hem aan de de heer Well- i Augustus van :ken. In dezen e temperatuur V a 500 meter «lsius, de lucht vochtigheid en gen per maand andigheden die n gunstig zijn. ikt er evenwel legaan die zijn te vertrekken !S in het voor- ning is. Hij zal ie van te voren n nemen op de •trek, te Spits- ïebben ton doel mstandigheden len, te zien of le verwachting stuurinrichting lehoorlijk func- ;root genoeg is, fnemingen een en zijn ook de len goed dan Iman terstond, tr iets dat een it veronderstel- ekkingsreiziger leelen van zijn een overwinte- ilootgesteld, en ihoven tot het waait de zuiden- :trek noodig is, tan zijn reis in 10—15 dagen te kunnen volbrengen. Aan de Pool, of tenminste binnen den kring van onbekend land, gekomen zal men trachten op de ijsvlakte neer te dalen, tot het doen van weten schappelijke onderzoekingen. Echter kunnen ook reeds van uit het schuitje vele observaties worden gedaan. Mocht de ballon de reizigers onderweg in den steek laten, dan hoopt men met behulp van de medegevoerde motor- sleden Spitsbergen, Groenland of Frans Jozefsland te kunnen bereikenom deze reden worden levensmiddelen voor 75 dagen medegenomen. Zoolang men in den ballon is hoopt men door een inrichting voor draadlooze tele- graphie steeds met Spitsbergen in contact te kunnen blijven. Reeds is een deel van de expeditie van Fromsoe naar Spitsbergen ver trokken om voorbereidende maatrege len te treffen. Einde Juli zal de heer Wellman hen volgen om zijn proef nemingen te beginnen en bij gunstigen uitslag terstond te vertrekken. Het is te hopen dat deze stout moedige expeditie die zoo zorgvuldig en met inachtneming van alle voor zorgsmaatregelen is voorbereid, meer succes moge hebben dan die van den Zweedschen ingenieur die in het hooge Noorden den dood vond, en dat de heer Wellman bij zijn terugkomst in staat moge zijn der wetenschap nieuwe gegevens te verschaffen betredende het gebied dat nog niemand ooit heeft betreden, gegevens waarvan de waarde evenredig is aan de gevaren, waaraan hij zich heeft blootgesteld. De toestand in Natal wordt ernstiger. Zooals uit een gisteren ontvangen telegram blijkt, wordt een hevig ge vecht geleverd, waarvan de uitslag nog niet bekend was, toen het bericht verzonden weid. Overste Mackenzie heeft twee dagen lang een drijfjacht gehouden in het bosch, zonder resultaat. Zijn mannen waren toen zóó uitgeput, dat er een ossenwagen gezonden moest worden ir, ik ben 't er mede eens. In het zuiden stroomt :is. Als wij die rivier met haar rotsholen bereiken oorloopig veilig, maar is voor paarden pas veel ir boven te doorwaden. •hts kunnen wij slechts op goed geluk af de laar het zuiden volgenzooveel weet ik dat zuiden de Verdigris voor ons hebben en in de Arkansas. Nu zegt de Kaw, en ik geloof lij liegt, dat de krijgers van zijn stam van het men en zoo konden wij licht in hunne handen )t gelijk Grizzly, dat zou 't geval kunnen zijn." u zeggen wat er van de zaak is. De Sioux zijn de machtigste stam in het noordwesten, die vel zeven k achtduizend ruiters in 't veld. Ik geloof niet dat de regeering altijd goed met die lui ge handeld heeft; nu, om 't even, om welke oorzaak, breken zij den vrede en stormen los op den boven-Missourie. Zij hebben naar ik vernam met de Kiowas en Kaws aan de zwarte rots een verbond gesloten ofschoon dit hoogstens ten doel kan hebben zich voor een aanval van de Cheyennes te ver dedigen, want deze houden het met ons. Het is onbegrijpelijk dat de Kiowas toegetreden zijn tot een bond, die hen weinig voordeel kan opleveren en ik geloof niet dat het vorige hoofd van den stam, de be dachtzame Mangana daartoe zou zijn overgegaan. Maar die nu aan het hoofd staat, Kraaienveer, heeft zeker de ge legenheid aangegrepen om den gehaten Cheyennes een slag toe te brengen en zijn beetje moed aan mij te koelen van wien hij jaren geleden zoo bloedige klappen gekregen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 5