Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Die het meest kan, kan ook het minste Zk in cu houden daaraan be^ erger. Ook Jjiu die niet vilde duizelingen en een ge._ ren. Hetgebeurde wei verlost werd, doch dit van véél meer ellende ren aeliik caandi Je al de janger hoe .1 hoofdpijn, .elijk had ik rang toturinee- at ik korten tijd slechts ten kostte de pijn kwam pnn dan mét verdubbelde woede terug. Ik moet U eeilijk zeggen dat FosteFs Rugpijn Nieren Pillen mn ontzaggelijk reel göfcd gedaan hebben. Deze wérden mij .aangeraden door een vriend en na al hetgeen ik gebruik^ had, had ik er weliswaar ni 't veel vertrouw©*! in, wat echter ten eenen- m ile beschaamd Vcrd. Na een week knapte ik re :ds op en. nadat ik twee doosies geregeld in- g< lomen had, was ik zoover hersteld, dat ik ni :ts meer van de pijn kon bemerken, ook de andere kenteekenen mijner ziekte waren bijna geheel verdwenen. Aan allen die liiden, zooak ik vroeger, zou ik mijn genezing wel willen ver kondigen, want ik ben overtuigd, dat ik hun. daarmede een dienst bewijs. t». op een dolksteek uit de nieren en dui a De pijivtïlé^fceli rig sprint voorf:, 1 dat ze erg aangetc 'zuur op en het lichaam aats grijpt bij erg aangetast zijn. Het urinezu' zich in de nieren zelf gekristalliseei bijtende en snijdende oneffenheden veroorzaken hevige pijnen. De waaruit Foster's Rugpijn Nieren gesteld zijn, lossen spoedig het helpen de nieren in afvoering van dit vergif, welke afvoering het urineeren. J jj? Verzeker U dat men IJ 3e échte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer van Daal gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor één- of f 10.- voor zes doozen. Amersfoort heeft wederom voor de zooveelste maal eens bewezen, dat het op het gebied van feestvieren best mede kan doen. Was «Koninginne dag" de laatste jaren hier nagenoeg onopgemerkt voorbijgegaan de «Oranje- Vereeniging" heeft daar een stokje voor gestoken en gezorgd dat van nu af deze dag ook voor onze gemeente een algemeene feestdag blijven zal. Aller verwachting was hoog gespan nen omtrent de aangekondigde feeste lijkheden, die in de grootste stilte werden voorbereid en van aller lippen boorde men gisterenavond «bet is mij geducht meegevallen, het was werkelijk aardig." Dank zij het piach- tige weder heerschte er de ganscbe dag een opgewekte stemming die door geen wanklanken als vechtpartijen en dergelijke werd verstoord. Wij werden des ochtends gewekt door Koraalmuziek van den toren der St. Joriskerk door de Amersfoortsche muziek vereeniging uitgevoerd. De militaire reveille door de staf- muziek van liet 5e regiment daarna bracht er direct den geest al in. Bij het bloemencorso waren werkelijk smaakvol versierde fietsen en wagens. tiij de jad-Ilol- an stapel. Hessenkar, .sjes mede in i.vadeilandscbe brachten, aan den Burge- ep voor groep door en de eerewijn aan- Gymnastiek vereeniging .de daarbij nog eenige ien uit. jge toonde de burgerij hare lenlieid door het afsteken van alsch vuur. in de stadsgedeelten, die fraai .siord waren noemen wij in de erste plaats den Hof, die met zijn guirlandes van roode lampions een waarlijk fantastisch gezicht opleverde Voorts de Groote Haag, waar ver schillende eerepoorten prijkten, de een nog al fraaier dan de ander. Dok de illuminatie langs debeekvoorAmicitia en langs de biuggen aan de Arnhem- sclie en Utrechtsche poort maakte een keurig elfect Een bijzonder woord van lof komt toe aan de verschillende plaatselijke muziekvereenigingen, die schier den ganschen dag in 't getouw zijn geweest en ondanks hitte en stof onvermoei baar bleken. Het bestuur der Orar ja- vereeniging kan met voldoening op den dag van gisteren terugzien. Darik zij de goede geest die er heerschte had de politie een gemakkelijke taak. Uitslag van het Bloemencorso. Voor de Fietsen No. 1 lot en met 19 en fiets No 33, groepen A en B. Ie prijs: Stoel, no 8, toegekend aan Van Voorneveid2e prijsStandaard met klokje, no. 10, aan Kolf schoten; 3e prijs: Fietslantaarn, no. 4, aan Floor; 4e prijs: Handtasch, no. 13, aan Kraal; 5e prijs: Necessaire, 12, aan Kamperman; 6e pi ijs: Fiets mandje, no. 18, aan Hartogsveld. Groep A, Renner, eervolle vermel ding met bestuursprijs, (1 kistje Si garen). No. 9, (Van Eek) (bestuursprijs), Trommel, Biljart en Vlieger. Voor de Fietsen No. 21 en 22 dei bloemisten, ie prijs: Hark.zodensteker, schoffel, schop, rozenschaar. no. 21, aan Van Bemmel (Soesterw2e pr. Hegschaar, no. 22, aan Van Bemonel (Korte Bergstraat). Voor de Rijtuigen C, D en E. Bestuursprijs. Een barometer, aan Kortbeek (builen mededinging). Ie piijs: Zuil met beeld, aan Kleber en van Wamelen. De bloemen voor deze wagen waren geleverd door de rozen- kweekers Gebr. Houpst, terwijl de versiering was aangebracht door den heer G. L. Kortbeek Jr. Voor de Sportkarren No. 23 tot en met 27. Ie prijs: Schoolbord met ezel, No. 26, aan Van Lunteren 2e prijs: Horloge, No. 27, aan Van Hoevelaken3e pr.Pop, No. 25, aan H. Meester; 4e prijs: Sciirijfgarnituur, No. 23, aan R. Meester bij loting; 5e pr.Legdoos, No. 24, aan Van Zuilen bij Loting. Voor kruiwagen en hondekar1 e pr. Zes gulden (f G,No. 32, aan I. de Groot; 2e pr.Vier gulden (f4,—) No. 31, aan Van Plateringen en Stemfoort. Aan de school «de Amersfoortsche Schoolvereeniginga zijn benoemd tot onderwijzeis de heeren: B. Hylkema van Nijmegen, W. L. Misch van Dor drecht, F. T. A. Cedee van Arnhem en tot onderwijzeressen de dames H. Storm van Leeuwen van Amers- fooit en F. Grelingen van Amsterdam. De heer F. Wijnia slaagde voor het acte examen Fransch L. O. Maandag a. s. bestaat gelegen heid tot het doen inschrijven van nieuwe leerlingen voor do muziek school. Bij Kon. besl. van 28 Augustus zijn o m. benoemd tot Ridder in de orde van den Nederl. Leeuw Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en de heer J. J. Heerma van Vos, oud hypotheekbewaarder is verleend de eere-medaille ver bonden aan de oide van Orarje Nassau in zilver aan J. F. N. D. E. van Schouwenburg, adjudant-ondeiofficier kwartiermeester var. het 5e regiment infanterieaan L. Pijl, adjudant- onderofficier pikeur van de rij- en hoefsmidschool is aan den met rang van kolonel gepensioneerden luitenant-kolonel der infanterie A. J. de KoiT den rang verleend van generaal-majoor. Een bakker aan de Kampstraat, die Woensdag aan den Utrechtschen weg zijn i ij wiel even tegen het huis van een zijner klanten zette, kwam bij het weer naar buiten komen tot de minder aaugename ontdekking, dat een ander met zijn karretje was weggespurt. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad dei Ned Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet docr ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 2 Sept. geregeld als volgt: Evang. Lutli. Kerk. Voorm 10 uur, Ds. De Meijere. ftenionstrantsche kerk. Vooim. lO'/i uur, Ds. ilooykaas. Gercforiu. kerk (Langegraeht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Gereforni. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teerink. Vrije Gereforni. Gemeente. Voorm. 97. uur, Ds. Plasser, pied. te Emlichbeim (Duitschland). 's Avonds 5 uur, Ds. Plasser. Een botsing. Woensdagmiddag had op den Utrechtschen weg te Utrecht voor Beerschoten een ongeluk plaats tus- schen een driewieiig motorrijtuig met voorspanmandje, .gaande in de ricti- ting Utrecht, en een rijtuig, bespannen met een paard, zich in de richting Zeist voortbewegende. In een bocln van den weg had het ongeluk plaats. Met groote vaart kwam de motor den boek om en reed met dien gang finaal onder het paard, waardoor degene, die in liet vooispan wagentje had plaats genomen, zich in een levens gevaarlijke toestand bevond. Het paard lag heel over hem en den motor heen. Het ergste was te vieezen, en hei mag daarom een gioot wonder heeten, dat men niet tegen elkaar te pleltei is gereden. De bestuurder van den motorwagen bleef ongedeerd en kwam er met den schrik af. De andere ont ving echler eenige Icwntsiifen van beteekenis cn volgens bekomen in lichtingen moet een zijner beunen gebroken zijn. Beide heeren zijn af komstig uit Arnhem. Tegen eerstge noemde is proces-vei baal opgemaakt, omdat hij veel te hard en zonder num mer of rijbewijs heeft gereden. De motorwagen was natuuilijk geiieel onbruikbaar on is per as vervoerd. De inzittenden van liet rijtuig, twee dames en twee hoeren, kwamen even eens met den schrik vrij. Het paard had eenige verwondingen aan de achterbeerien. («D. D.") In verband met den onlangs vermelden diefstal door een bediende van een bankierskantoor te 's-Graven- hage, van een aangeteekenden brief met f 3000, is thans eene huiszoeking gedaan in een lunchroom op het Plein aldaar, tengevolge waarvan de aldaar wonende v. R. is gearresteerd. De bediende had bij de politie ver klaard de f 3000 zelf niet te hebben gehouden, maar dat geld lo hebben afgegeven aan voornoemden v. R., met wien hij voornemens zou geweest zijn ie Brussel eene zaak te beginnen. v. R. ontkende echter liet geld van den jongen te hebben gekregen. In- tusschen bleek dat hij in een maga zijn een betaling bad gedaan met een bankbiljet van f300, waarvan liet nummer overeenkwam met dat van een der in den aangeteekenden brief aanwezig geweest zijnde bankbiljetten. Daarop gewezen, verklaarde v R. alleen dit biljet van f300 van den jongen te hebben gekregen. De be diende biijft volhouden hem hetgansche bedrag te hebben afgedragen. Inmiddels zijn de overige bank biljetten nog niet gevonden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. yan 23 tot 30 Augustus 1906. GeborenCarolina Theodora, d. van Lambertus Theodorus van de Weern en Johanna Geertrnida Boerssen. Albertus, z. van Phillippus Kraak en Alijda Eommers. Elisabeth, d. van Lubbertus van den Biezenbos en Catharina de Graaf. Johanna, d. van Fredericus Jacobus Arnout en Gerritje van Setsen. Jan Hendrik, z. van Albertus Hendrikus lio uwen dal en Willemina Hillegonda Hofman. Rijk Jan, z. van Jan v. Goor en Hendrina Antonia Maters. Cornelis, z. van Gerardus Phillippus van Oven en Gerritje Barreveld. Maria Johanna, d. van Richardus Adrianus Yerhaar en Cornelia Johanna Remij. Maria Johanna, d. van Arnoldus van Willi- genburg en Johanna Cornelia Withoos. Adrianus, z. van Jan van de Brug en Willemijntje Stikvoort. Nieolaas, z. van Jan van Empelen en Wilhelmina Maria Bakker. Hermina Louisa, d. van Wilhelmus van der Pol en An tonia van Dijk. Ondertrouwd: Gerrit van Hoeijen en Maria Francisca Willemse. Anthonie van Straten en Annetj e Windhouwer. Hendrikus Cornelis Welling en Marie Nowee. Getrouwd: Jan Hendrik in 't Yeld en Margaretha Adriana van Es. Johannes Groenhuizen en Petronella Frederica Wilhelmina Tillemans. Frederik Anton Willem Volmer en Petronella Gouw. Overleden: Elisabeth Veenschoten, 41 j., echtg. van Goossen de Kruijff. Herman Regenboog, 66 j., echtg. van Gerrita van Veen. Willem van Eeden 11 mnd. Hendrik Meijer, 5 mnd. Antonetta Peterse, 3 mnd. Lensden. van 24 tot 31 Augustus 1906. Geboren Pieter, zoon van Jan Vee- nendaal en van Geertruida van Donse laar. Aagje, dochter van Cornelis Wijje en Aaltje Spek. Dirk, zoon van Hendrik van Garderen en van Grietje van Dijk. Overleden: Aaltje van de Peut, oud 9 maanden. Stoutcnbiirg. van 24 tot 31 Augustus 1906. GehuwdDirk Kaas en Gerarda van den Hengel, weduwe van Simon Tol boom. Overleden: Jannetje van den Berg, weduwe van Thijs Thomasse, oud 77 j. Woudenberg. Geboren 25 Aug. Wilhelmina Maria, d. van Ariën Yeenendaal en Jeanette van de Wetering. 27 Aug. Johanna Everdina, d. van Evert Veer en Iteijertje Kuijpers. Aaltje Adriaantje, d. van Antonie van Lunteren en Maria Hen- driksen. Willempje, d. van Gerrit van Donselaar en Antonia van de Glint. 28 Aug. Mariuus, zoon van Evert Hartman en Maria Lansing. Overleden Levenloos aangegeven 23 Aug. Een kind van het vrouwelijk geslacht van Adrianus Cornelis ter Burg en Cornelia Ederveen. RECLAME. Men kan zeldzaam een toestand van ver zwakking aanwijzen grooter dan die welke sommige vrouwen ten gevolge harer be valling ondervinden. Haar leven hangt slechts aan een draad, en er blijft haar niels dan een ademtocht over. Dan is een middel van on vergelijkelijke uitwerking noodig om de na tuur te helpen overwinnen. Er is een middel welbekend bij de .Vroedvrouwen dat in der gelijke omstandigheden ahjjd het bewijs van zijn buitengewone uitwerking geeft, dat zijn de Pink Pillen.'Zie eens hier hoe zij bij me vrouw Antoinette Lippers'huishoudster Struis- steeg No 11 to Gent, atn nieuw bewijs van die onvergelijkelijke uitwerking hebben ge geven. Mejuffrouw A. Lippers. (photo Jacobs et Cie) »Teii gevolge van een zeer pijnlijke bevalling waarbij bloedverlies inij geheel uitgeput had, was ik tot èen hoogst beklagenswaardigen gezondheidstoestand vervallen. Het scheen mij alsof ik geen druppel-bloed meer in de aderen had en-ik was zoo zvSak dat ik mij nauwelijks bewegeu kon. Daar- verschillende wijzen van behandelen mij mijne krachten niet konden teruggeven raadde men mij de Pink Pillen te gebruiken. Ik stel er prijs op U dank te zeggen voor hetgeen de Pink Piilen voor mij hebben gedaan. Uit. eigen ondervinding heb ik kunnen waarnemen dat de wonderbaarlijke genezingen toegeschoven aan de Pink Pillen,'' die in de bladen worden meegedeeld, wet degelijk waar zijn daar ik zelve het geluk heb gehad een wonderbaarlijke geuezing ,1e oudervinden. De Pitje Pillen hebben mij vol komen hersteld.» Men zal gemakkelijk begrijpen dat zijd de Pink Pillen dergelijke ernstige gevalloA van nitputting kunnen genezen, bloedarmoede van minderen graad en bleekzucht bij^mge jrieisjes geen weerstand kunnen biedeu aan de be handeling der Pink Pillen. Men moet ze ook nemen bij snelverloopende ziekten «Ts koorts. Zij gezen kracht en zijn eveneens/zeer goed tegen maogziekten en rneumalhig)!. Prijs f 1.75 de doosj" f 9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steigps'27 Rotterdam boofddepothoudervoorNederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verknjgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. dat zoo A bont portant te maken. IJ bent beide zoo geheel verschillend en juist daarom is het niet makkelijk te zeggen. U weet ook wel dut er over den smaak niet valt te twisten. Des goüts et des conleurs, etc. De een be wondert dit en de ander dat, zoo is 't met de muziek, schilderijen, literatuuren dus zeker ook met u en uw zuster." Anneke dacht even na, toen zeide ze: "Ja daar hebt u wel gelijk in, maar met dat al hebt u ons nog niet gezegd wat nu eigelijk uw opinie is en dat wou ik weten. "Nee freule." antwoorde van Walden een weinig ongeduldig, «dat heb ik niet gezegd en zal ik oak niet zeggen want ik kan heusch op zoo 'n vraag niet antwoorden." Ontevreden haalde het jonge meisje de schouders op. "Hé. hoe flauw," zeide ze half hoos, Ernestine staarde naar buiten in het donker met een verdrietigen trek om den schoonen mond en van Walden, blij ontkomen te zijn aan Annekes lastige vrageD, beschouwde de beide zusters met een bewonderende blik. Werkelijk het viel moeilijk te zeggen wie de mooiste was; beide in haar soort waren ze betooverend. Den volgenden dag onderhield mevrouw van Oedenrode Anneke ernstig over haar gedrag van den vorigen avond, Ernestine had haar alles verteld en de moeder was wanhopig over de buitengewone naïveteit harer jongste dochter. Deze luisterde aandachtig naar de moederlijke berisping beloofde haar best te doen zich voortaan beter te gedragen en zeide toen «Maar moedertje, ik ken mijnheer van Walden al zoo lang als ik leef, we zijn zulke heel oude vrienden, dat ik me nog best herinner hoe ik als klein meisje paardreed op zijn knieën. Daarom kan ik hem heusch niet be schouwen als elk ander heer; ik houd zoo veel van hem." Mevrouw van Oedenrode zag haar dochtertje in het van opgewondenheid gloeiend gelaat; zij wilde iets zeggen maar ze bedacht zich dat het beter was Annekes onschuldig gemoed niet te verontrusten. Dus zweeg zij kustte het meisje teeder en vrolijk zingend liep Anneke naar buiten om een wandeling te maken met' haar trouwe honden. Ernestine van Oedenrode was als gevierde schoone reeds meermalen ten huwelijk gevraagd, maar zij had nog steeds alle aanzoeken afge slagen. Men sprak er dus over hoe uiterst moeielijk ze was daar zij, zoo rijk en zoo mooi, op vijf-en-twintigjarigen leeftijd nog niet was getrouwd. Wanneer haar moeder er haar over onder hield, wierp Ernestine trotsch het donkere hoofdje in den nek. "Me dunkt dat ik wel het recht heb difficile te zijn," zeide ze dan. "Ik ben gelukkig geen leelijk arm meisje, dat dankbaar den eersten den besten nemen moet." "Natuurlijk niet, lieve," antwoordde mevrouw van Oedenrode bezorgd, «maar je moet je eischen toch ook niet al te hoog stellen. Voor jou schijnt niemand goed genoeg te zijn en zoodoende eindig je nog met heelemaal niet te trouwen en dat kan je toch zelf ook niet verlangen." Ernestine lachte. "Och mama, maak u niet ongerust over mij. Ik wacht op den prince charmant en komt die niet, dan sterf ik in vredesnaam maar als old maid." Haar moeder echter meende het geheim van Ernestines standvastige weigeringen geraden te hebbenzij merkte op hoe haar oogen hunne trotsehe koele uitdrukking verloren en om haar mond zich een milder trek vertoonde, wanneer de jonge van Walden tot haar sprak. De van Waldens en de van Oedenrodes waren altijd zeer geliëerd geweest, de kinderen hadden samen gespeeld en van Walden's zuster was Ernestine's intieme vriendin. Nu waren zijn ouders dood, zijn zuster was getrouwd en hijzelf was, na zijn studiën voltooid en een reis om de wereld gemaakt te hebben, op zijn vaderlijk erfgoed komen wonen. De goede verhouding tusschen de bewoners der beide buitens was gebleven en de jonge man kwam veel en op intiemen voet bij de van Oedenrodes aan huis. Mevrouw van Oedenrode was nu gerust, immers zij twijfelde er geen oogenblik aan of van Walden zou haar oudste dochter liefkrij- gen, indien dat niet reeds het geval was. Maar juist daarom beangstigde haar het vrijmoedige optreden van Anneke tegenover hem wel een weinig. Yan Walden beschouwde haar natuurlijk als een kind, maar zij, indien zij eens ontwaakte tot de ontdekking dat die gehechtheid aan haar veel ouderen speelkameraad liefde was? Wat dan? Al leek het ongerijmd, mogelijk was het toch en dit gevaar moest tot eiken prijs vermeden worden. Ernestine's levensgeluk stond op het spel en ook voor Anneke konden moeielijke uren komen. Nog dienzelfden avond sprak mevrouw van Oedenrode er met haar man over, maar deze lachte haar hartelijk uit. "AnnekeDat kind? Waar denk je aan?" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2