Plaatselijk Nieuws. f 100.-— was geschonken ten einde de vereeniging in staat te stellen voorjaarscursussen te houden. Sedert de vorige vergadering werden 25 nieu we leden aangeworven. De regeering heeft de aangevraagde subsidie van f 1200. voor de metselcursus toege staan onder voorwaarde dat de gemeente eveneens f 500.subsidie zal verleenen. Van het gemeentebe stuur is nog geen antwoord ontvangen. Gemengd Nieuws. Weigering te gehoorzamen. Advertentiën. V Kamerverkiezing te Leiden. Door de groepvergaderingen der Vrijzinnige Kiesvereeniging zijn als voorloopige candidaten voor het Lid maatschap der Tweede Kamer in de vacature ontstaan door het bedanken van mr. W. van der Vlucht, op de groslijst gebracht de heer H. Paul, ci- viel-ingenieur te Leiden, en jlir. mr. Smissaert, te 's-Gravenhage, onder scheidenlijk met 57 en 20 stemmen, terwijl op verschillende andere per sonen stemmen werden uitgebracht. In een algemeene vergadering, de volgende week te honden, zal de defi nitieve candidaatstelling plaats hebben. Staatscommissie voor den landbouw. Naar wij vernemen, heeft de Staats commissie voor den landbouw eene uitvoerige vragenlijst ontworpen ter veizauieling van gegevens nopens den toestand der landarbeiders. Deze vra genlijst zal aan verschillende personen en vereemgingen worden gezonden ter beantwoording. In het bijzonder zal de medewerking worden gevraagd aan werkliedenverenigingen ten plat ten lande, waarvan ero.a. in Groningen, Friesland en Drenthe velen worden aangetroffen. Waargeene werklieden verenigingen bestaan, zullen deland- arbeiders individueel inde gelegenheid worden gesteld inlichtingen te geven. (N. R. Ct.) Nieuw krankzinnigengesticht. Op de Staatsbegroting is een som uitgetrokkeu voor de bouw van een nieuw krankzinnigengesticht waarvan de totaal-kosten worden geraamd op f 1 941 450 Medemblik wordt te klein en vol doet niet meer aan moderne eischen. Zelfs door verbouwing ware er geen gesticht geheel up to date van te maken. Het nieuwe gesticht zal ergens in het midden des lauds komen te staan. Er wordt op dezen begrooting f 125 0Ü0 voor aangevraagd n.l. f 100.000 voor grond f25.000" als eerste termijn voor bouwkosten. Met ingang van 1 April 1907 zal het personeel van de Rijksver zekeringsbank rnet 200 ambtenaren worden uitgebreid. De Balische Expeditie. Aan liet Departement van Koloniën werd het volgende telegram ontvangen van den Gouverneur-Generaal De vorst van Tabanan heeft zich met zijn familieleden onvoorwaar delijk ouderworpen. Dit is een zeer bevredigende tijding Gelukkig kan het verdere optreden tegen Tabanan woiden gestaakt en mag worden aangenomen dat de ex peditie, wat de militaire verrichtingen betreft, ten einde is. Ongetwijfeld zal Kloengkoeng noch Bangli verder moeite geven. Het is althans gelukkig dat na den poepoetan van Dén Passar, geer, menschenlevens meer te betreuren zijn. RECLAME. UTRECHT EN AMERSFOORT. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw H. Circkel, wonende Bladstraat 0 te Utrecht, meldt ons: Sedert geruimen tijd heb ik veel geleden aan hevige pijnen in den rug en lendenen Het was een vlijmende pijn, die inij zeer melancholiek stemde en die gepaard ging rnet zware hoofdpijn en een algemeen gevoel van af gematheid. Langzamerhand had zich hier nog rheuinatiek in de beenen bij gevormd. Toen ik zooveel goede berichten vernam omtrent Uwe Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen wenschte ik ook hier mede een proef te nemen en ik moet ronduit zeggen dat één doosje reeds voldoende was om mij een groote verlichting te bezorgen Ik zal thans nog eenigen tijd voortgaan met Uwe krachtige pillen en vertrouw dat ik met het tweede doosje geheel genezen zal zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek tê maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekten der n eren zijn te meer ernstigj ellendig, daar zij gewoonlijk niet begrejfèn woi het is slechts aan weinig menschen bekenc^wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wfi hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teekpn van nierziekte voordoet (zo<#ls rugpijn, tioebeb^vater, gezwollen voeten en hartden, blazen onder oogen enz wordt dit zeer dikwijls \oor een andwe kwaal geh uden wit intusschen de nierziekte Jyd geeft zich te ontwikkelen in rhfcumatiek, ^terzucht, suikerziekte, eiwitverlies enz"\<4 Verzeker U dat men U de 3»«t«^oster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejufïrouw Circkel gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort ver krijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. In do j. 1. Woensdagavond gehou den vergadering van de vereeniging «Ambaclibchool deelde de voorzitter de lipc-r G J Buys mede, dat door den erevoorzitter Mr. F. D. Graaf Scbimmelpeoninck een bedrag van In verband hiermede worden twee begrootingen opgemaakt respectieve lijk van f 18764,en f20335,die voorloopig goedgekeurd ter goedkeu ring zullen worden opgezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en het gemeentebestuur. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening werden benoemd de heeren Mr. Dr. J. G. Stenfert Kroese, Mr. A. van Traa en J. W. Middelburg, tot plaatsvervangend lid de heer A M. Tromp van Holst. De periodiek altredende bestuurs leden de heeren E. van Vollenhoven. W. Van den Donker, A. H. Hemminga, W. H. Karn en W. van den Koogh werden allen herkozen. Daar de heer H. Gerritsen wegens drukke bezigheden voor het secretari aat had bedankt zal deze functie voorloopig door een der andere be stuursleden worden waargenomen. Omtrent de heer Godowski die met den ons reeds bekenden voor- treflelijken cellist J. Mossel, volgens achterstaande annonce, as. Donder dagavond alhier een conceit hoopt te geven lezen we in 't Rotterdamsch Nieuwsblad: Als Leopold Godowski speelt zingt de vleugel in hoogste welluidendheid. Wij kennen geen kla vierspeler die in staat is zóó het oor te streelen als hij enz. Het Utrechtsch Dagblad schiijft: Zonder twijfel is Godowski een der wel zeer weinige pianisten, die tot de allereerste behooren. Tal van andere couranten roemen als om strijd zijn voordracht en het prachtige samenspel der beide vir tuozen. Men late deze gelegenheid om wer kelijk te genieten niet onbenut voorbij gaan. Het navolgend programma zal wor den uitgevoerd: 1. Sonate (D dur) op. 18. Cello en Piano.- A. Rubinstein. 2. Wanderer-Fantaisie (C dur) PianoF. Schubert. 3. Sonate (F dur) Cello. B. Marcello. PAUZE. 4. a. Fantaisie op. 49 (F moll). F. Chopin. b. Polonaise op. li (Fis moll) Piano 5. a. CantabileC. Cut. b. Vito (Spaansche dans) Cello. D. Popper. 6. a. Prélude (cis moll) b. Nocturne (des dur) (für die linke Hand op. 9). Seriabine. c. Poéme op. 32 no. 1 d. Kontrapunktische-Concert- paraphrase über Strauss-Wal- zer sKunstlerleben". Godowsky. Plaatsen zijn te bepreken op den dag van het Concert in de Sociëteit »Amicitia'' van 12 tot 2 uur, ook nog voor do leden van 4 tot 6 uur. Door enkele vakvereenigingen is het verzoek gedaan om in het be stek der te bouwen nieuwe R K kerk bepalingen op te nemen omtrent minimum loon en niaxium arbeidstijd als mede om uilkeeriiig van '/v van het loon op bijzondere R. K. feestdagen waarop niet mag gewerkt worden. Ten bureele van den majoor intendant der 4e divisie werd Woens dag onder nadere goedkeuring van den M. v. O. aanbesteed de levering van ligstroo ten behoeve van de troe pen in dit garnizoen voor het tijd vak 1 Novemher 1906 tot 1 Novem ber 1907. Inschiijvers waren: |A. van den -Hoek voor f37,10 H. Gerritsen voor f 36,85 beiden alhierJ. Beerdsen, Harskamp voor f 36,90 E. J. Ver beek, Haarlemmermeer voor f 36,90 en L. I van Esso, te Smilde, die laagste inschrijver was met f 32.75 per 1000 K.G. Bij de gisterenmiddag gehouden aanbesteding van aardappelen voor het Garnizoen alhier voor het tijdperk van 1 November tot 31 Mei werd ingeschreven door de navolgenden: Bosch Co Amsterdam f215 per mud. Meijer, Amersfooit f2.12 v d. Hoek f2 11 Diekerholf f 1 90 Putman 11.86 Wagenaar f 1.80 Behoudens nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog is de leveran tie aan den minsten inschrijver gegund. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs heeft bij den Gemeenteraad ingediend een voorstel tot verbetering van de jaarwedden der onderwijzers bij het Openbaar Lager Onderwijs alhier. Heden vertrekken de miliciens (viermaanders) der jongste lichting met verlof voor 2 maanden of mei groot verlof en het meerendeel der miliciens van de lichting 1903, die voor her halingsoefeningen onder de wapens waren, met groot verlof. De bij het 5e. reg. inf. nieuw benoemde 2e luitenants H. D. Scher- penhuijzen, J. P. Bollen en A Govers, zullen vermoedelijk op 0 October a.s. woiden beëedigd. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 30 Sept. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. De Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. HET LOGEGEBOUW VAN PERSIJNSTRAAT No. 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. E. M. ten Cate, van Apeldoorn. Gercform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Dormer 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Beide keeren Maandel. Collecte. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teerink. Extra collecte voor de Diaconie. Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/j uur, de Heer Boogaard, van Sliedrecht. 's Avonds 5 uur, de Heer Boogaard. 3S2ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 2628 Sept. 1906. (2850 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijs van f400 op No. 16121. Prijs van f200 op No. 16526. Prijs van f100 op No. 10363. Prijzen van f70. 2712 7795 7824 9861 10087 1 0100 10316 14589 14955 17987 en 18631. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 2720 2724 2731 3364 3368 3370 4822 4823 4827 4839 4848 7792 7793 7797 7798 7799 7806 7817 7818 9878 10327 10328 10353 10357 10372 10385 10392 10396 10405 10407 10408 14465 14484 14488 14490 14491 14500 16091 16107 16111 16125 16513 16515 16523 17973 17994 17998 18603 18618 18648 en 18819. Volgende trekkingen geschieden: 1—4 en 8—12 Oct. 1906. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen: 1 van f 25.000, 1 van f 15.000, 1 van f 10.000, 24 van f 1000, 38 van f400, 32 van f200, 98 van f100 en 2039 van f 70. Te New-York is een 39-jarige dame, Mevrouw Le Page, gisteren voor de achtste maal getrouwd. Zij trouwde den eersten keer op 14 jarigen leeftijd met een jongen kantoorbediende, die haar schaakte: maar dat huwelijk werd door hel gerecht nietig verklaard. Op 16-jari- gen leeftijd trouwde zij met zekeren Sanders, die drie jaren later over leed. Haar derde man kwam bij een spoorwegongeluk om het leven en de vier daaropvolgende huwelijken der trouwlustige dame werden door echt scheiding ontbonden. De vrouwelijke «Blauwbaard» is nu de echtgenoote geweest van een land bouwer, een hotelhouder, een advocaat, een kruidenier, een spoorwegambte naar, een boekhouder, een zeepfabri kant en haar tegenwoordige man is een financier. Zij is dus nog niet in de genees kunde, den militairen, den geestelij ken stand of de magistratuur geweest. Maar wat niet is, kan nog komen. Zij telt nog geen 40 jaar. Ongeluk op een kennis. Te Venlo had Woensdagavond op de kermis een ongeluk plaats, dat aan 7 personen letsel veroorzaakte. De Venl. Ct." deelt er ovor mede: Tegen kwart voor 7 waren ver schillende personen boven op de rutschbaan, om zich in volgorde af te laten glijden. Eensklaps liet een balk, waarop de vloer rustte, los en het gevolg was dat de daarop aanwezigen van een aanmerkelijke boogie naar beneden tuimelden. Een jongentje, dat zich eveneens boven bevond, had do tegenwoordigheid van geest zich nog aan een paal te grijpen, waar langs hij zich liet af glijden en zoo de trap kon bereiken. Een tweede ventje wierp zich aan stonds in de glijbaan, waardoor hij heelhuids beneden kwam Op dezelfde manier wist een knecht, die zich ook boven bevond, zich te redden. Vier anderen waren minder gelukkig, zij vielen van die hoogte naar be neden. Gelukkig werd de val eenigszins gebroken doordat zich daaronder een gespannen zeil bevond, doch dn schreurde als een stuk papier door midden. Een gegil en gekrijsch van belang, stormenderhand ging het naar de tent en werd bevonden dat er gelukkig geen dooden waren, doch allen had den wat opgeloopen. Een meisje, een drievoudige beenbreuk, anderen ge broken armen, een paar ontwrichtin gen enz. Behalve degenen, welke van boven kwamen te vallen, kregen nog een knecht en een militair door hel vallende hout en ijzer, eenige min ol meer ernstige verwondingen. Dokteis waren direct ter plaatse om hulp te verleenen. De toboggan werd op last van de politie onmiddellijk gesloten. Volgens de »N. Koer." bi aken twee dochteitjes van den heer Seelen het been, één logeetje werd ernstig ge kneusd, terwijl een dochtertje der wed. Peters een arm brak. Een staf muzikant werd aan het hoofd verwond. Boringen naar steenkool, Men meldt aan de »N. R. Ct." uil Helenaveen Terwijl een paar weken geleden nog een laag van ongeveer 55 cM. aan steenkolen gevonden werd vond men de afgeloopen dagen een vijfde laag ter dikte van 1.73 M. De boringen zijn hiermede alhier algeloopenmen ging tot een diepte van 1150 M. Bij het station Helenaveen is een tweede boortoren voor een goed ge deelte reeds opgebouwd. Een nieuw miiJdel van de Russische duipmoordenaais. Een jong man sprak eergisteren in een straat van Moskou een oDicier van politie aan, en bood hein, na een poosje gepraat te hebben, een peer aan. De otlicier at de peer op en viel onmiddelijk daarna op den grond. Ilij werd naar het hospitaal gebracht, waar de geneesheer constateerde, dal hij vergiftigd was. Hij verkeert in zorgelijken toestand. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 20 tot 27 September 1906. Geboren: Johannes Gerardus, z. van Pieter Kraan en Maria Hartman. Hendrika, d- van Wouter van de Bunt en Jacoba Polleman. Hendrikus, z. van Wulfert Hofland en Betje van Putten. Margaretha Hendrika, d. van Gerardus van der Veer en Wilhelmina van Wessum. Arie, z. van Hendrikus Theodorus Josephus Kraanen en Cornelia Wilhelmina Fontijn. Jacoba, d. van Johannus Jansen en Trijntje Heij. Pieter Johannes Dirk, z. van Pieter Johannes Dirk Kraak en Anna Maria Hendrina Zuijdendorp. Bertha Cornelia, d. van Antonius van der Linden en Jo hanna van Keulen. Willem, z. van Antonius Lambertus Koenen en Heintje Jansen. OndertrouwdJan Hermanus van Reede en Jonkvrouwe Sophia Mag- dalena van der Goes. Gerardus Loman en Geertruida van Ruitenheek Guillaume Kuiper en Henriette Lucretia Winanda Storm van Leeuwen. Getrouwd, Hinrich Pauls Lücht en Helena Catrina Hulst. Reinier Otto van Maanen en Anna Mathilda Me- telerkamp. Overleden: Cornelia Antonia Wil helmina Hendriks, 2t j. ongeh. Jansje Huber, 5 mnd. Jordanus van Beek, 89 j. wed. van Elizabeth Zwart. Gerarda Eller, 28 j. echtg. van Jacob van Putten. Stouteuburg. van 21 tot 28 Sept. 1906. Geboren: Johannes Petrus, zoon van Wilhelmus van den Hengel en van Wilhelmina Wantenaar. Leusilcn. van 21 tot 28 Sept, 1906. Geboren: Gerritje, dochter van Karei Termaaten en Gerrigjr van Laar. Maria dochter van Willem van Beek en Johanna van Dijk. Woudenberg. Geboren22 Sept. Evert, zoon van Hendrik ten Ham en Lotje Koudijs. 26 Sept. Cornelia Adriana- d. van Piet van Surksum en Cornelia ter Burg. MARKTULR1UHT. AMERSFOORT, 28 September 1906 Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— Vppelen f4 a f7—. Peren f 5.a f 10.Klei- iardapp. f 0.00 k f 0 Zandaardapp. f 1.80 a f 2. Hoendereieren f5 00 af 6.00 per 100 st. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1.35 a f 1.45 per kilo. Mar garine f0.a fO.OO. Zoetem. kaas f Kippen f0.80 a fl.00 Kuikens f 1 00 a f 1.50 Piep kuikens f 0.30 k f 0 60 Ganzen f0.f0.Eenden fl.00 a f 1 80 p. st. Jonge fO.OO a f 0 00. Razen I 0.00 a f,0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.30 a fOGO Duiven f0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f 18.a f25Varkens r. export fa fZeugen f50.— f70.—. Biggen f 8.a f 14.Schrammen f 00.a f 00 Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— k f000.— Kalf koeien f 0.00 2i fO.OO Kalf- vaarzen f00.a fOO.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge; heet. Boekweit; 120 heet. Appelen40 heet. Perenheet. Kleiaardappe- len300 heet. Zandaardappelen40.000 stuks Hoen dereieren stuks Eendene eren; 1200 kilo Gras- boter; kilo .Margarinekilo Kaas; stuks Vee 40 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 20 zeugen. RECLAME. Een ongehoorzame maag tot rede gebracht door de Pink Pillen. De heer Edmond Goedertier, muzikant te Gent, Streurstraat no. 5, deelde ons in een zijner brieven al de ellenden mede die zijn maag hem gedurende 3 jaren heeft doen ver duren. »Zij weigerde te gehoorzamen, schryft hij, zij wilde mij niet voeden, maar daar zij Heer E. Goedertier. (photo Van Damme.) goedschiks of kwaadschiks moest gehoorzamen, wreekte zij zich door my de ergbte pijnen te doen ondergaan. Na iederen maaltijd was het alsof ik een indigestie had. De maag brandde, ik had een onoverwinnelijke zucht om te slapen, een nijpende dorst, neiging tot braken, gevoel van overvuldheid, en alle dagen onverdiagelijke sscheele hoofdpijnen. De slechte werking van mijn maag had mij natuurlijk zeer verzwakt. Na nutteloos verschillende middelen gebruikt te hebben, besloot ik een proef te nemen met de Pink Pillen. Deze hebben mij veel goed gedaan en mij onmiddelijk een groote verlichting bezorgd. Mijn spijsverteeiing werd met den dag beter. En nu ben ik volkomen genezen, zoo zelfs dat ik een krachtige» eetlust heb." Het uurwerk dat gij in uw zak draagt wijst bijna nooit het juiste uur aan, het loopt voor of het loopt na, en moet van tijd tot tijd ge regeld worden. Ons spijsverterings-orgaari is niets anders dan een zeer samengesteld ittir- werk, dat noodig heeft van tijd tot tijd door de Pink Pillep ie worden geregeld. y; Natiiorlijk, indien gy een juistheids uurwerk neemt en d^f onder een stolp buiten $ét be reik van stoffen van tempera tuur-Yerijthillen legt, zal het i^ukeung den tijd aanwijzen. Maar in de %erkelijkhejd gaat het^jaiet zoo; gij neemt het git de zak om het op de4Wmeren schoorsteen-mSiitel te leggen, heUjls nu eens in dezen dan fa genen stand, en jfroit buiten hereik van stut- Het leeft zoovel^aken tegen zich dat het \£ftnderbaarlijk lij^ dat het nog tamelijk regeln^ïlig den tijd aa®vijst. Zoo gij nu nagaat hoe gij biet uurwerk be handelt dat in/Jer daad uwmiaag is, duizend maal gevoeligervmog dan lip gevoeligste uur werk dan schijnt het wonderbaarlijk dat uw maag nog dienst kan ópen en U doen eten. Denk eens aan 0|tHf er dikwijls misbruik van maakt. Heb mécfelijden met haar en doe haar een kleine reparatie ondergaan. De Pink Pillen zullen die reparatie heel goed tot stand- brengen. Zij zijn niet alleen onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge meene zwakte, rheumatiek, heupjicht, zenuw pijnen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Voor de liartelijke belang stelling gedurende de langdurige ziekte,, ■-én de vele .deelneming ondervonden bij bet overlijden onjfér veelgeliefde Echtgenoote at Moeder Mevrojiw EMMA ■DUBOISNierstr/sz betuigen jpvij ónzen oprechten dank. ijefdr» 29 September 1906. PjVDUBOIS. A. BUBOIS. C. P>DUBOIS.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2