Genezing van een flame flie aan rheumatic! leed. Gemengd Nieuws. Ingezonden^ I0GNAC FINS BOIS Til HJlrMAMEN van de Gezondheidscommissie voor 1907. 24. Behandeling van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1907. 25. Behandeling van de begrooting van het Burgerweeshuis voor 1907 26. Behandeling van de begrooting voor de rustende schutterij voor 1907 27. Behandeling van de Gemeente- begrooting voor 1907. De heer C. Moerman Jr. onder wijzer aan de school in de Koning straat, is geplaatst op de voordracht voor onderwijzer aan een openbare school te Hilversum. Door de recherche is alhier aan gehouden J. van G., verdacht van te Utrecht een zilveren horloge te hebben gestolen. De man is met het klokje naar Utrecht gebracht ter beschikking der justitie. Ook werd alhier aangehouden een mindetjarige, die naar zijn ouders te Maastricht is teruggeleid. De bij het leger in Ned.-Indië benoemde officier van gez. 2e kl. A. J. J. C. Niks is bij hel koloniaal werfdepot bëeedigd en in functie ge steld hij zal in Dec. a.s. zijne be stemming moeten volgen. Aan ritmeester P. E. H. V. L. barou Van Boecop, commandant van heteskadron huzaren is, opzijn verzoek, in verband met punt 5 van art. 70 der Wet van 9 Juni 1902, non-activi teit verleend. In zijne plaats wordt met het bevel over het escadron ordonnansen belast de ritmeester E. W. baron van den Capellen van het 3e regiment huzaren. Kapitein E. G. Staal, van het 5e regiment infanterie, wordt met ingang van 1 November belast met de functiën van kapitein voor speciale diensten en in het bevel over zijn compagnie opgevolgd door kapitein L. Noest, thans werkzaam bij de Normaal- schietschool te 's Gravenhage. Den 1. November a.s. hoopt de heer T. van Ouwerkerk de dag te herdenken, waarop hij 40 jaar lang onafgebroken bij den dienst der poste rijen is werkzaam geweest. Hem is, op verzoek, op 1 December a.s. eervol ontslag verleend als con ducteur der brievenmalen le klasse, onder dankbetuiging voor trouwe diensten aan de administratie bewezen. Tot lid der gezondheidscom missie in de vacatureoverste Boe- kelman, is benoemd de heer H. W. van Haselen, Rijks-veearts. Een goed zoon die naar zijn vader aard. Aan den leerling rijwielhersteller P. Ising is bij Kon. besluit de bronzen medaille met loffelijk getuigschrift toegekend voor het met levensgevaar redden van twee kinderen uit de rivier de Eem op 1 Augustus 1906. Ook zijn vader, de heer J. W. Ising, commies der 2e kl. bij de H. IJ. S. M. heeft meermalen het natte element zijne offers ontrukt en mocht vroeger eenzelfde onderscheiding ontvangen. Tot president van het Oud- Katholiek Seminarium, in de plaats van den tot bisschop van Haarlem gekozen professer J. J. van Thiol, is benoemd den heer Tb. van Santen, kanunnik van het metropolitaan-ka- pittel en pastoor te Dordrecht. Alhier is opgericht een afdeeling van de Internationale vereeniging ïVrede-Tentoonstelling". Het bestuur bestaat uit de heeren jhr. J. W. A. Barchmann Wuy tiers van Vliet, Voorzitter; L. A. baron Van Ittersum, Secretaris; mevrouw Van Reigersberg Versluysbaronesse Van Isselmude, Penningmeesteres; mevrouw Metelerkamp van Bronck- horst—jonkvrouwe Den Texen dé heeren H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, mr. P. J. F. van Voorst Vader en P. J. Frederiks. Staten van Utrecht. Naar wij vernemen zal mr. A. W. van Beeck Calkoen, sedert vele jaren lid van Ged. Staten der provincie Utrecht, in de aanstaande najaars zitting der Staten ontslag nemen Het schijnt in de bedoeling van den heer Calkoen te liggen om voorloopig zijn mandaat als Statenlid te blijven ver vullen. Daar ook de heer E. van Baeile door zijn aftreden als Statenlid als lid van Ged. Stalen aftreedt; zullen er in de a. s. najaarszilting twee nieuwe Gedeputeorden benoemd moeten worden. Volgens geruchten komen Speen- hoff en Nap. do la Mar in November h er inot hun gezelschap een uitvoering geven, en zou Louis Bouwmeester plan hebben om, vóór zijn tweede vertrek naar Indië, de Amersfoorters te komen vergasten op «Voerman Henschel." Zuinig beheer! Door de gemeente werd j.l. Donder dag onder meer aanbesteed de levering van 40 vellen Hollandsch schrijfpapier en aan de firma van der Want Co. als minste inschrijver voor Eén gulden de levering gegund. Hedenochtend had op den Arnhem- schen straatweg aan den overweg van de lijn Amersfoort-Kesteren nabij sliet Stort" een ernstig ongeluk plaats. Door ons onbekende oorzaak geraakte de chaulleur der automobiel van den heer Schreuder van Lookhorst het stuur kwijt, waardoor het voertuig in volle vaart tegen een boom reed en deerlijk werd gehavend. De heer S. en echtgenoote door den schok uit de automobiel geslingerd werden beiden ernstig gekwetst. Nog slechts weinge uren en de Kermis van 1900 behoort weer tot het velleden. Meer nog dan vorige jaren viel het ons ditmaal op, dat de eigenlijke Kermis langzamerhand verloopt. Het aantal kramen en spellen wordt steeds minder. Waar de ge legenheden tot gepast vermaak even wel minder woiden, wordt dat meer in de herbergen gezocht. Het aantal luidjes die boven hun bier of thee water waren was ditmaal dan ook legio en de politie bad handen vol werk, om hen die er een lastigen dronk op nahouden onder dak te brengen. De vechtpartijen hebben zich dit jaar tot het militaire gedeelte der ingezetenen bepaald. Dinsdag avond werd een infanterist en gisteren avond een huzaar met een mes in den hals gestoken, gelukkig voor beide partijen echter niet levensge vaarlijk. Als een bijzonderheid deelt men ons mede, dat de zevende zoon van de weduwe E. A. K. te Scherpenzeel deze week, evenals zijn zes oudere broeders, voor de nationale militie is vrijgeloot. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeuiten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 27 Oct. geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Geen dienst. Renionstrantschc kerk. Voorm. IO'/j uur, Dr. Sparnaay, pred. te Arnhem. Doopsgezinde Kring. in het Logegebouw Van Persijnstraal No. i. Voorm. 10'/j uur, Ds. E. M. ten Cate, van Apeldoorn. Gercform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Bediening van het H. Avondmaal en Nabetrachting. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. Bediening van het H. Avondmaal, 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. Woensdag 31 Oct. en Donderdag 1 Nov. 's avonds 7 uur, de heer Boo gaard van Sliedrecht. Hoogland. Het programma der feestelijkheden op Maandag 29 Oct. den dag, waarop onze Burgemeester zijn zilveren ambtsfeest boopt te vieren, is als volgt: In den voormiddag omstreeks half elf optocht der Schoolkinderen naar het feestterrein, waar ter eere van den jubilaris door de kin leren eenige feestliederen zullen gezongen worden. Hierna worden de kinderen onthaald. Om één uur 's nam. beginnen de volksspelen: ringrijden met fietsen mastklimmen, boegsprietloopen zak- loopen en turfrapen. In den avond illuminatie en om acht uur vuurwerk. RECLAME. Zoo goed als gij in de advertenties altijd de beste merken voor alle verbruiksmiddelen vindt, vindt gij er ook de beste geneesmiddelen om uwe kwalen te lenigen. Mej. de Wed. Brinkman ,oud 60 jaren, wonende Wijnkamp, te Goor (prov. Overijsel), schrijft ons „Ik verklaar dat ik veel geleden heb aan hoofd pijn en rhenmatiek. Nadat ik geen genezing kon vinden door de middelen die ik had genomen, heb ik die genezing gezocht bij de Pink Pillen. Ik ben er .verheugd over u te kunnen meedeelen dat de Pink Pillen mij inderdaad volmaakt genezen hebben." Let wel op den leeftijd der genezen persoon. Mejuffrouw de wed. Brinkman is/60 iaren oud, wat aanduidt dat zii sedert langen tijd aan rheu- matiek leed. De rhematiek overvalt u niet op zestigjarigen leeftijd. De lijders aan gewrichts ontsteking en rheumatiek zijn dit om zoo te zeggen van hunne geboorte af, en de rheumatische verschijnselen beginnen zich, zij 't al in lichten graad, te openbaren vooral vanaf vijf-en- twintig tot dertig jarigen leeftijd. Die ver schijnselen verergeren steeds zoo zij niet bestreden worden, om-tot volle hevigheid te komen tegen de 55 of 60 jaren. Mejuffrouw Brinkman leed dus al langen tijd, -en het was bijgevolg zoo reel te mogelijker lihar te genezen als de ziekte langer geworteld was in haar organisme. Andere middelen, zooals zij zelve zegt in haar brief, waren nipt bij machte haar te geöezen. De Pink Pillen, daarentegen, hebben haar volkomen genezen. Er is du$ wel een onderscheid tusschen die andere geneesmiddelen en de Pink Pillen. Dat onderscheid i» in hét. voordeel dezer laatsten, en wij léggen er nadruk op dat de Pink Pillen bij personen van gevorderden leeftijd altijd slagen,nadat de andere middelen gefaald hebben. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegén bloedarmoede/bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, 'maagkwalen, scheele hoofdpijnen, zenuwpijnefty rheumatiek, gewrichtsontsteking. Prijs f 1.75 de doos, f per 6 doozen. verkrijgbaar bij Snabilic^ Steiffer 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Tegen kanker! Voor eenige maanden bevatte liet bekende Engelsche tijdschrift voor geneeskunde »de Lancet" een artikel over kankergenezing door middel van bladeren van viooltjes. De Londenscbe berichtgever van het sllandelsbl. van Antwerpen" ziet zich in staat gesteld om het recept mede te deelen, opgesteld door de thans 72-jarige lady Margaret Mars ham, zuster van den graaf van Romney, zelve door het middel genezen. Vier jaren geleden kreeg genoomde darne een gezwel in de keel, dat door een voornaam specialist voor kanker werd verklaard. De kwaal verergerde snel, zoodat in eenige dagen tijds de keel bijna gaiidsch gesloten was en voedsel slechts op kunstmatige wijze kon toegediend worden. Een harer vrienden gaf haar toen den raad een afkooksel van viooltjesbladeren le be proeven om de hevige pijnen te ver minderen, zonder een oogenblik te denken, dat het als geneesmiddel kon dienen. Tot ieders verbazing kon men bijna oogenblikkelijk zeker beterschap be speuren. In een week was hel groote harde gezwel verdwenen en alle pijn had opgehouden en na vei loop van 14 dagen was er geen spoor van kanker meer le vinden. Sedert heeft lady Marsham geen enkele maal van haar vroegere kwaal te lijden gehad. Ziehier nu het recept Neem een handvol versche groene bladeren van viooltjes en giet er on geveer een halven liter kokend water over. Dek den poten laat dien omtrent twaalf uren staan, totdat het water groen is en zift daarna het kooksel. Warm alsdan opnieuw een goede hoeveelheid van hel afkooksel en houd die gedurig heet. Neem een stuk lint en dompel het in hel heete vocht, totdat hei goed doorweekt is. Leg dit dan, zoo heet als verdraaghaar is, op de zieke plek bedek hel lint met een stuk gewast linnen of dunne mackin tosh en vernieuw het lint telkens wanneer het droog of koud is. Wan neer men eeri open wond heeft, alsook bij koud weer moet men flanel ge bruiken in plaats van gewast linnen. Het afkooksel moet om den anderen dag vernieuwd worden. Vele personen drinken bet ook, ter wijl zij het compres gebruiken. In dit geval raadt lady Marsham aan eiken dag een versch afkooksel te bereiden en drie wijnglazen daags te gebruiken. Indien de smaak niet bevalt, kan men desnoods het afkooksel mengen met water of portwijn. Wat de uitslag ook moge wezen, rnen kan er niets hij verhezen met liet te beproeven, want het is goedkoop, gemakkelijk te bereiden en toe te dienen en levert hoegenaamd geen ge vaar op. Volgens den Standard berichtgever te Moskau is de kalmte, welke thans in Rusland heerscht, slechts schijnbaar. In de steden is het ru-tig voor 't oogen blik, maar jp de platielandsdistricte» is liet aan T gisten en ei dreigen onlusten bij liet aanslaand opkomen van de nieuwe lichtingen der militie. De Russische Regeer ing geeft, op grond van den schijn, geruststellende veizekeringenmaar in 'l geheim maakt zij aller lei toebereidselen tegen dreigende gevaren. «Om koit te gaan," zegt de be richtgever, »uit al de teekenen des tijds blijkt, dat wij aan den voor avond van een groote crisis in de Russische revolutie staan." BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 18 tot 25 October 1906. Geboren: Christina Elisabeth, d. van Petrus "Wilhelmus Ludovicus Zeeman en Petronella Maria Dirksen. Maria Everarda, d. van Johannes van Empelen en Gerarda Maria Brom. Gerard, z. van Johannes Kok en Maria Hof. Antonius Wilhelmus Franciscus, z. van Hermanus Lambertus Maijer en Maria ter Beek. Catharina, d van Hendrikus Bosman en Johanna van Klooster. Maria d. van Aalbert Heij wegen en Woutertje van Soeren. Johannes, z. van "Willem Karei van "Wandelen en Wijntje Koster. Jacoba Jetske, d. van Willem Hendrik van Amerongen en Grietje van der Weij. Johanna, d. van Gerard Laseur en Grietje Everarda Adriana de Regt. Conrad Maria, d. van Heinrich Bernard Hehenkamp en Cornelia Maria van Loo. Leuntje. d, van Cornelis de Rijke en HendrikjePost. Grietje, d. van Evert Kok en Aartje Buis. Bertha Johanna, d. van Wilhelm Kost en Janna Kuijt. Derk Hendrik, z. van Derk Hendrik de Vries en Hendrika Lensing. Hermanus Adrianus, z. van Hermanus Adrianus de Vries en Hendrika van Lavieren- Evert, z. van Gerrit Jan van Eldert en Christina Louisa van den Hoek. Maartje d. van Willem Bleijenburg en Harmtje Keizer. Ondertrouwd: Gerrit Jan Lodeweegs en Marijtje Drommel. Willem Idzenga en Sophia Wilhelmina Kerling. Gijsbert van de Vis en Reintje de Bruin. Getrouwd: Jan Wijnen en Alfida Everarda de Wijs. Johannes Marinus Weiter en Adriana van Westerlaak. OverledenCornelia van de Geest, 3 m. Marinus Goote, 3. Willem de Winter, 2 j. Louisa Maria Goetmakers, 39 j., echtg. van Bernardus Jasink. Geertruida Elisabeth Heyink, 78 j. wedr. van Henricus Aymerieus Winkelhagen Johanna van Rossum, 47 j., ongeh. Gerardus Petrus Smink, 10 d. Leven), aang. kind m. g. van Henrich Bernard Hehenkamp en Cornelia Maria van Loo. Leusden. van 19 tot 26 Oct. 190G. Ondertrouwd: Johannes Tijmensen en Geertruida Smit. Gehuwd: Everardus van Maaren en Johanna van de Pol. Stoutenburg. Ondertrouwd: Gerrit Verhoef en Jo hanna van den Hengel. Aart van 't Klooster, wedr. van Gijsbertje van Wes terlaak en Geertrui Krol, wed. van Jan van der Velden. Woudenberg. Geboren: 19 Oct. Jan, zoon van Rikje "Hoogeweg. 20 Oct. Bertus, zoon van Cornelis Beker en Derkje Robbertsen 23 Oct. Hendrikus, zoon van Gerrit Vlas- tuin en Trijntje van Schoonhoven. Gehuwd: 25 Oct. Hendrik, Niessen, 39 jaren en Gerritje van Laar, 25 jaren. Melkverkoop. Waar wij Amersfoortsehe burgers ook over te klagen hadden of hebben, tot heden niet over de pi ijzen der consumptie melk. In verhouding tot andere plaatsen waren de prijzen hier laag te noemen, verhooging was reeds voor lang te wachten en is nu zeker aanstaande. Belanghebbenden verga derden deze week reeds en zullen, al gaat het niet van een leiën dakje, die zaak wel eens worden a. omdat het een dringende eisch is, b. omdat het hun belang is. En redenen zijn er wel voor. Wan neer men de prijzen van voor 5 jaren eens vergelijkt met die van heden dan is het verschil te groot om alles te laten blijven zoo het is. Landpachten, loonen, inkoopprijzen van melkvee, voederartikelen alles is belangrijk ge stegen. Wij burgers zullen dus voor onze melk binnenkort eenen hoogeren prijs moeten betalen, wel zullen wij legen pruttelen maar onbillijk vinden kunnen wij het, welbeschouwd, niet. Eene vraag echter is: Zouden wij nu met die verhooging niet verstandig doen eens meerdere eischen te stellen aan de te koopen melk? Groote inrichtingen elders, en ook hier, geven volledige garantie en stellen zich onder openbare contróle, maar de 10 tallen melkslijteis? Zonder één enkele te verdenken, hebben wij toch bij dezen geen de minste zekerheid dat de melk op den een ol andere wijze niet vervalscht of verontieinigd is Als wij nu ook eens don eisch stelden: geen andere dan gegarandeerd zuivere melk? Wie kan het ons ten kwade duiden? Zoude het ook op den weg van ons gemeentebestuur liggen, of reeds lang gelegen hebbin, in die richting te werken? Komt leden van den Raad gij die bij de verkiezingen zoo beloofdet de belangen van alle burgers te behartigen wanneer de tractemen- ten van beambten van Stadhuis, gas fabriek en reiniging, en van onder wijzers weer eens voor één jaar op nieuw zijn geregeld en vastgesteld, breng dan ook eens het zoo actueel jui-t zoo belangrijk uit Sanitair en financieel oogpunt voor alle burgers ter tafel, nl. bepalingen en reglementen regelende den melk verkoop ter deze stede. Laat ik u niet afschrikken, omdat men nog in bijna iedere stad Godswater over den melk laat loopen en niet tevreden stellen met den kapstok »de gezondheids commissie." Wat doet of deed die commissie Monsters melk nemen. Rapporleeren, papier, papier, meer kan ze niet. Eerst van uit den raadszaal regle menten en bepalingen dan zal, ik ben er zeker van, de gezondheids-com missie die uit zulke éminente mannen bestaat, de koe wel bij de hoorns vatten en het kalf schoonwasschen. Burgers, het is mijn, het is uw, het is ons aller belang dat wij garantie hebben voor het beste en nog altoos goedkoopste, maarook het gemakkelijkste en meest vervalschle voedingsmiddel te wetenmelk. Gemeenteraad van Amersfoort gij kunt en behoort er voor te zorgen dat melkvervalsching ter dezer stede tot uitzondering behoort. X. MARKTRFRICHT. AMERSFOORT, 26 October 1906. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— Ippelen f4.a f 8—, Peren f5.a f 10.Klei- lardapp. f 0.00 a f 0 Zandaardapp. f 1.80 a f 2 Hoendereieren f 6.50 a 1 7.per 100 st. Eenden f 0.a fü,Boter fi.40 a f 1.55Jper kilo. Mar garine f 0.a f 0.00. Zoetem. kaas f tippen f0.80 a f1.Kuikens fl.00 a f 1.30 Piep kuikens f 0.30 a f 0.60 Ganzen f0.f0.Eenden f 1.00 a f 120 p. st. Jonge fO.OO a f 0.00. Hazen I 1.50 a f2.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f0.60 af 1.00 Duiven f0.40 a f 0.50 paar. Magere Tarkens f 18.a f25Varkens v. export faf Zeugen f 50.f 70.Biggen f 8.— a f 13.Schrammen f 00.a f 00 Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a f000.— Kalf koeien f 0,00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a f00.Os f000.a f000. Pinkstieren f000.— a f000, Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe: heet. Rogge; heet. Boekweit; 150 heet. Appelen30 heet. Perenheet. Kleiaardappe- len120 heet. Zandaardappelen20.000 stuks Hoen dereieren stuks Eendeneieren; 1100 kilo Gras- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 10 magere varkens, varkens voor exportslagerijen 250 biggen "en 10 zeugen. RECLAME. IETS WAT IEDEREEN BETREFT EN SPECIAAL UZELF. Een bewoner van Maarssen geeft het onder staande bericht ten nutte van anderen. Wij be schouwen de bewoners van Maarssen als onze buren en dit getuigschrift, gegeven door een aldaar wonend persoon, zal dus voor ons van belang zijn. De Heer C. A. Janssen, wonende Merwede- kanaal te Maarssen, deelt ons mede: Gedurende acht jaren heb ik aan een nierkwaal geleden. Deze openbaarde zich door een hevigtj pijn in de rechterzij onder de ribben en bij de rugge- graat in het smalle gedeelte van den rug. Het was een loome, terneerdrukkende pijn, die iemand droefgeestig stemde. Mijn enkels en polsen waren menigmaal opgezwollen en de -urine was hoog geel gekleurd pn liet een wit bezinksel na. Ik had last van ^aagzuur en wat. ik ook aanwendde, ik kon niet tot beterschap geraken. Mijn aan dacht werd-{getrokken door de goede berichten omtrent Eater's Rngpijn/Nieren Pillen en ik bestelde eept doosje. De uitslag overtrof alle ver wachting, ^vant reeds mr twee dagende pillen te hebben gébruikt, voelfiè ik reeds een groote ver lichting. 3Met dén..dag nam mijn beterschap toe en na tiet éérste doosje te hebben geëindigd, gevoeldoSik haast geen pijn meer. Gaarne zal ik dit goe|e geneesmiddel aan cventueele lijders recorammdeeren. Ik onjflergeteekende verklaar dat het boven staande -jSvaar is en machtig U het publiek te maken <Jp elke wjjetf~die U goed dunkt. De bötenstjyriide oprechte, eenvoudige getui genis bewijst/ dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordt?, de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleiliters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen,^daar ze de nieren welke de smart veroorzaken, qiet bereikep. Poster's Rugpijn Nieren Pillen bereiken de^dieren zelf en zijn een speciaal middel foor dineren en blaas. Verzeker U dat jnen de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen g&fh dezelfde die de Heer Janssen gehad heeft. Zij zijn te Amers foort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één of f10.voor zes doozen. SodSTé Snonyme. f 1.40 de Liter ikin verzegelde hemando flesch avail 5 Liter, vdbrzien van het f attest van Dr KF. vaü H A MEL ROOS. Proofll jfch A f 1.30. Uitsluitend verkrijgbaar - ■SUBfiSFOOBT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 4