Yoor Een Gulden Een naam die op alle lippen is: Gemengd Nieuws. Advertentiën. Het Kantoor Utrechtschenweg No. 12. Courant-bode. T ANKER LaHgestraat 44. Metüorst Van Lnttervelü, Serie- en Premietreffiieii 3% Premie Serieloten Zee, in 'ontvangst worden genomen. "Even gaarne wórden giften in ont vangst genomen door den penning meester, den heer Tb. Ketelaar, ar- rondissements-schoolopziener, Cein tuurbaan 286, Amsterdam. Het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantie-kolonies beschikt dit jaar over de volgende te huizen a. Het nieuw gebouwde kolo niebuis te Egmond aan zee, b. Het voor koloniehuis ingerichte, nieuw ge bouwde weeshuis van de weezenkas, te Nunspeet, c. Het koloniehuis Zon- neheuvel, te Hoeven bij Oudenbosch, d. Een of meer gebouwen, naar ge lang de behoefte blijkt, die tot kolo niehuizen worden ingericht." Donderdagavond arriveerden op het Paleis 't Loo de Prins en Prinses von Scbaumburg Lippe. De gasten werden door de Koningin en den Prins van het Station Apeldoorn afgehaald. Vredesconferentie. De Nederlandsche regeering beeft den betrokken Staten de uitnoodiging doen toekomen om vertegenwootdigers te zenden naar de tweede Vredescon ferentie De conferentie zal worden geopend 15 Juni eerstkomend om 2 oui des namiddags in de groote Gralelijke Zaal op het Binnenhof. Naar alle waar schijnlijkheid zal als secretaris-gene raal der conferentie optreden mr, dr W. I. Doude van Troostwijk, oud- hoofd-ambtenaar aan de aldeeling po litieke zaken aan bet departement van Buitenlandscbe Zaken. RECLAME. Pink Pillen. De naam der Pint Pillen is op alle lippen, en dat is zeer natuurlijk. Denk eens aan de talrijke genezingen die zij hebben te weeg gebracht. Denk aan de voldoening ondervonden door allen die, na een menigte middelen te hebben beproefd, ten slotte nog even ziek waren, en die, na de Pink Pillen te hebben gebruikt een goede gezondheid hebben weergevonden, waarop zij niet meer re kenden. De naam der Pink Pillen is op aller lippen in het bijzonder in dezen tijd. Dikwijls hoort men'dit gesprek; „Zeg, vriend, gij die altijd uitmuntend gezond zijt, op wien de jaren geen vat schijnen te hebben, wat is toch uw geheim?" „Mijn geheim! De voorjaarskuur die ik regelmatig falle jaren met de Pink Pillen doe. Ik neem ze gedurende enkele weken, ik put er de hulpmiddelen van bloed en van kracht uit, en dat is voldoende mij een goede gezondheid te verzekeren tot de volgende lento. De volgende lente doe ik datzelfde weer, en ik hoop dit zoo nog langen tijd voort te zetten." Doe ook uw voorjaarskuur met de Pink Pillen. Gij kunt u niet voorstellen hoe wel gij u daarbij zult bevinden. Het: zal u voorkomen alsof er nieuw bloed door uwe aderen stroomt, alsof een nieuw levenssap zich door uw organisme ver spreidt. Alle onzuiverheden die uw lichaam gedurende het barre jaargetijde heeft opgezameld tullen langs de natuurlijke wegen worden uit gedreven, aank zij de goede werking der nieren, van den lever en der ingewanden. De on zuiverheden moeten door die organen worden weggedreven, zij moeten niet door de huid naar buiten komen. Personen die op het gelaat of op de handen eczeen of dauwworm hebben, die roode vlekken of puisten hebben, die personen drijven gewis niet uit. Hunne nieren, hun lever, hunne ingewanden werken slecht, en die personen hebben zeker de kuur met de Pink Pillen niet gedaan. De kuur met de Pink Pillen bezorgt u niet een tijdelijke verlichting. De goede uit werking dier kuur is blijvend en stelt u in staat zonder vermoeienis het lange afmattende tijdperk der warmte te/ verdragen. De Pink Pillen geven bloed, zij geven eetlust, zij bevorderen de spijs- verteering en versterken het zenuwstelsel. Gi' kunt geen betere behandeling vinden voor dè verbetering tfan uw algemeenen lichaamstoestajid. De behandwing is geschikt voor iederen. Za is met geen enkel temperament in strijd, zij^ioet goed aan alle temperamenten. Zij is even gunstig voor kinderen, meisjes en jongens, als vdpr vol wassenen en oude menschcn. Wij weftn wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien béter dan wie ook, door de brieven die wij ontvangen, hoe groot het aantal personen is aan wie' de Pink Pillen goed hebben gedaan. Wij kuflien u niets beters wenschen dan u de weldadigtfbehandeling te zien beginnen, en wij zijn zekeT dat wanneer gij er mee zijt begonnen, gij uit eigen beweging zult verlangen er mee voort te gaan. Prijs l 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken, Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90, Hilversum. Een moderne Ark van Noaeh. Hagenbeek, de wereldvermaarde dierenhandelaar te Hamburg, die ver takkingen heeft in alle uithoeken dei wereld, heeft op 't oogenblik in voor bereiding een expeditie van niet min der dan honderd-en-vijfiig, dieren en wel naar China, ten behoeve en ten bate van den te Peking tot nut en vermaak der bevolking op te richten Dierentuin. De verpakking van de zending geeft heel wat zorg en moeite, vooral daar 't er met de onderlinge vreedzaamheid sinds de dagen van No ach ook al niet beier op gewoidci is. De meeste dieien gaan paaisge- wijze, van elke soort een mancetje •n een wijfje. Rooken verboden in Rockefeller's park. John Rockefeler de oliekoning en multimillionair, heeft aan de stad Cleveland ten geschenke gegeven zijn zomerverblijf «Forest Hill*, voor volks park, maar hij heeft aan zijn schen king de voorwaarde verbonden, dat er tabak nog sterke drank gebruikt noch verkocht mag worden en dat er ook niet gedanst zal mogen wor den terwijl tramlijnen er nimmer zullen mogen worden doorgelegd. Wanneer men in aanmerking neemt dat het gebied zes honderd are (240 H.A.) beslaat dat het terrein uit ruime beurs aangelegd is dat er voor verfraaiing en onderhoud een bedrag van twee millioen dollars is bijgevoegd en dat de Amerikanen niet zulke hartstochtelijke rookers zijn als wij. dan zal men wel begrijpen dat de gemeentelijke overheden van Cleve land de voorwaaidelyke bepalingen niet van zoo bezwaï enden aard vin den, dat zij er aan denken de zaak nog eens aan overdenking te ouder- weipen. Voor de renie van het kapi taal zal het wel mogelijk zijn het boomrijke terrein met zijn uitgestrekte grasvelden, breede lanen, golf' anen, een prachtig huis, stallen en serres, te ondei houden. Het rook ver bud kan anders nog aanleiding geven tot mot 1- lijkheden, er zal een nauwgezette en uitgebreide bewaking voor noodig wezen en de gemeente kan er door iu groote zorgen komeu. Automatisch Geldwisselen. Herhaaldelijk is. ook nog in den Uatsten lijd, gewezen op de bezwaren, «elke in enkele bedrijven, bepaalde lijk in de gasnijvei beid, met betrek king tot de muntmeters worden on— dei voi den door ue ontoereikend-cn- culalie vai 2'/» cents siukken. Tnans i- echter ten automaat uitgevonden welke, aan de gasmeters, kaai ije— automaten of andere soortgelijke toe stellen aangebracht, wanneer men een dubbeltje daarin wei pl vier 2'/, centsstukken daaivooi in de plaats geeft. Deze automatische wissel machine waarvoor de Rotterdamsche gas meter fabnek Elster en Co. in bijna alle landen van ons werelddeel patent beeft aangevraagd is van zoodanige samenstelling, dat de gebruiker van een muntgasmeter met vier 2'/, cents stukken steeds in de behoefte voor zijn gasverbruik kan voorzien. Dezer dagen zal de aulomaat-wis- selaar aan de Rotterdamsche gasfa briek beproefd woiden. Influenza en tabaksverbruik. In Oostenrijk zijn dezen winter de menschen al bijna even lievig door <le influenza plaag bezocht als wij btei. Van Januaii lot begin Maart heelt bijna ieder een tikje influenza beet gehad, de een erg, de ander niuidei, doch niet beïnfluenceerd is er zoo goed als geen één gebleven. Hoewel net goed doet omtrent lij- densgenooten te vernemen, plaatsen wij uit deze uveiweging dit bencht niet. Het is maar om er de eigen aardige mededeelmg aan vast ie knoo- pen van den directeur der Oostenrijk srtie Tabaksiegie. Iu de maanden JaiiU' ari en Fel ruari loch is hei tabaks .erbiuik in Oostenrijk aanzienlijk achteruitgegaan en om een veiklamig te zoeken is de directeur tol de slot som gekomen, dat de schuld hiervan diaagt de influenza I De duecteur moiiveerl zijn diagnose uitvoerig, ondei meer met dit bewijs, dat bij bet atneineu van de influenza het tabaksverbruik dadelijk stijgende was. De influenzalijder dat zal ieder een aan zich zelf hebben kunnen ervaren I beeft trek in niets, dus zeker ook niet in zijn sigaar. Een medisch verbod van tabaksgebruik is voor den patiënt dus niet eens noo dig; doch wel beveelt de medicus, dat de zieke in een zoo fiischmoge lijke omgeving verpleegd zal worden weert dus ook tabaksrook uit de ziekenkamer. Zoo verklaart de Oostenrijksche tabaksspecialiteit bet verband tusscben influenza en tabak. Eigenaardig is bovendien, dat bij met cijfers aantoont, dat in andere landen bij wijst Frankrijk als het sprekendst voorbeeld aan een zelfde verschijnsel wordt waargenomen. En wij Hollandsche wel doohrookers, die nog dacbieu, juist dank zij dei tabak, ons de influenzabacillen van bet lijf te houden Voor Kunstmeatgébraikerg. De bekende Firma Hulshof en Co. in hulpmeststoffen te Groenlo, zal zich binnenkort verplaatsen naar Arnhem waar het kantoor Roermondsplem 15 gevestigd zal worden. Deze verplaatsing naar een der cen tra van ons land zal aan haar zaak ongetwijfeld ten goede komen. Wij maken van deze verandering melding dewijl de firma Hulshof en Co. een goeden naam heeft in de landbouw- wereld en zij haar artikelen levert onder openbare contróle dei Neder landsche Rijkslandbouwproefslations Voor Arnhem's schoone, maar voor een grootdeel nog onontgonnen om geving, zal de firma in een be hoefte kunnen vooizien, indien ten minste de omwonende grondbezitters en landbouwers het nut der kunsl- mesttoffen nog meer en beter leeien inzien Ook voor de Betuwe «Nt-er- lands i nichten tuin", waar het kunst- mesigebrnik nog in zijn eerste ont wikkeling is en het betrekken van kleine hoeveelheden over gioote af standen, nog remmend daarop werkt, is de vestiging van een solide groot handelaar-fit ma in het zoo nabij ge legen Arnhem, een o.i. teiblijdende geheui teriis. Bij bestelling o f aanvrage eenei prijscouiant gelieve men dus op de adresveraudeting te letten. Observator. Peru-Guano in den Tuin. Er is geen enkele redpn om te ver onderstellen, dat de verschillende tuin gewassen, in hoofdzaak anders zouden moeten bemest woiden dan de land bouwgewassen. De ontleding hnnnei droge stof heeft ons aangetoond, dat zij uit dezelfde he-tanddeelen bestaan. I)e voedingsstoffen, die de landbouw gewassen uit den bodem betrekken, moeten ook zij uit den grond halen en door de bemesting moei bij beide voornamelijk voorzien worden in be hoefte aan stikstof phosphorzunr, Kan, Kalk en magne-ia. üpdat het groei proces zoo kort mogelijk zij, opdat de blad-eu stengelgewassen daaidoot malsch en smakelijk zijn, is het noodig dat de tuingrond warm en mul zij Om boveuslaande redenen is de echte opgeloste Peru-Guano van Oh- lendoifl een uitstekende bemesting voor den tuin, zij geelt alle veieisclite voedirigssloflen zoodat men, wanneei men in den groenten- of b oemeiiium deze Pe'u-Guano gebruikt geen enkele andere hUlptneststol meer noodig heeli Dooi dal zij een organische rneststid is en in den -rond o.a dooi opne ming van zuurstof in andere stollei omgezet wordt, maakt zij den grond warm en is ook daaiotn voor de> tuin ge-clukt. Noch bladeren norli -lengellj-s, nocb worteltjes worden door aanraking met Peiu-Guano aan gelast of verbrand. Men kanzedaai- om desnoo is als ovei b-raesiing ge bruiken. Een weinig Peiu-Guano op den grond uitgesliooul, desnoods lu-- seben de plantjes op het bed en daai na metde bai k.ofdescholleloiidergewei kt is een zeer goede bemesting en geell lekkere en veel gioenien Men kan ook (vooial bij ba tmen is dezo wij/i- bemesting zeer gesclnk iePei u-Go- ano in water zoo-e-l mogelijk oplos sen en met deze oplossing de bedden ol potten begieien. Men neme daar toe op elke 10 L. water de helft van een half ons Peru-Guano en roem dat goed door. Met het mengsel giele mem De aangegeven manieren zijn noj. al omslachtig en du- go-d vuoi tum- liefhebbers, die veel tijd hebben. Een tuinier echter, die zijn lijd kan ge bruiken en de zaak in 't groot bedrijft, bemest het ledige bed voor hetzaaien of poten en rekent dan per Are 5 KG. dus per M*. een halve hectogram Voor enkele gewassen, als verschil lende soorten van boonensla, kooien enz. die eene zware bemesting noo dig hebben, kan hij wat meer gebrui ken. De Peru-Guano is vooral daarom geschikt voor tuin, omdat ze een gun stiger invloed op den smaak der tuin vruchten uitoelend dan andere veel- gebiuikte tuiumest. En waar het bij alle groenten toch vooral op den smaak aankomt, is Peru-Guano verre te verkiezen boven beer, goudrette, straalmest, slootmest en dergelijke, die zeer ongunstig werken op den smaak. Men veigeie daarenboven niet dat Peru-Guano eene ivatme mest is. die vroege groenien gep|i Dit laatste is voor den tuinder, die het van de vroegere groenten moet hebben, van ooscbatbare waarde. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 4 tot 11 April 1907. Geboren: Johanna Cornelia, d. van Petrus Smink en Geertruida van Yelsen. Gijsbertus z. van Martijn van Essen en Willemina Rijnders. Jacoba, d. van Teunis Bouw en Grietje Timmer man. Gerarda, d. van Gerardus Veenendaal en Angeniet Hagenbeuk. Gerdina, d. van Johannes van der Laan en Hendrika Willemina van Beek. Hendrik, z. van Hendrik Overeem en Anna van de Waerdt. Anna Christina, d. van Gerrit deu Hoed en Anna Christina van Leeuwen. Johannes Emil Joseph, z. van Joseph Vacano en Maria Wilhelmina van 't Wel. Franciscus Johannes, z. van Johannes Spier en Maria de Winter. Johannes, z. van Johannes Nijveldt en Johanna Westerhuis. Helena Johanna, d. van Leendert Johannes de Gans en Willemina Elisa Adriana Schouten. Pietronella Gijsbertha, d. van Jan Kraan en Dirkje Gouw. Theodorus Albertus, z. van Theo- dorus Albertus de Vos en Sophia Elisabeth Maria de Rooij. Wulfert z. van Gerrit Zevenboom en Janne Hendriksen. Teunis Willem, z. van Peter Caljee en Margje van der Vecht. Wilhelmina Paulina Arnolds, d. van Arend van der Kolk en Paulina Arnolda van den Bosch. Dirk, z. van Gerard van Dijk en Gertruda van Maanen. Hendrik Gosuinis, z. van Franciskus Tuithof en Johanna Corne lia Brinkman. Ondertrouwd: Heinrich Joseph Pij pers en Theodora Cornelia van Doorn. Willem van Ommen en Paulina Willemijntje Heilijgers. Hermanus Pouwen en Antonia Wilhelmina te Beek. GetrouwdJ an Romeijn en Charlotte Alberdina Geertruida Wentzel. Josephus Schoenmakers en Theodora Johanna Streithorst. OverledenElisabeth Josephina Cor- bée, 9 m. Johannes Dionysius Ema nuel Huurdeman, 3 m. Johannes Jacobus van Plateringen, 34 j., echtg. van Woutertje van Veluw. Johannes Jacobus van Piggelen, lm. Geer truida Duifje Plemper van Balen, lj. Johannes Lubken, 77 j., ongeh. Thomas Antonius Franciscus Ottens, 84 j., wed. van Wilhelmina Janzen. Levenl. aang. kind vr. g. van Evert Dekker en Klaasje van Veldhuizen. Arnoldus Hubertus Douze, 55 j., wedr. van Jannetje Bakkenes. Mietje Wildeman, 15 d. Wiegen Wilhel mus Beu ving, 3 m. Woudenberg Geboren4 Aril. Johan, zoon van Hendrikus van de Wetering en Corne lia Verrips; 6 April. Hendrikus, zoon van Hendrik Willenberg en Gijsbertha Wilhelmina Lagemaat; 11 April. Geer tje, dochter van Harmen Moesbergen en Jannigje van de Lagemaat; Gerdina Catharina dochter van Willem van Essen eD Jacoba van Nieuwenhuizen. OverledenAnton Hendrikus Valken burg, 6 weken. RECLAME. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden ge nezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring die aandnidt, dat verlichting en genezing van ziekten afbangen van een oordeelkundig ge volgde behandeling. Mejuffrouw Vied. Smoorenburg; wonende Rarpstraat 15 te Utrecht, deelt ons mede: Ruim drie jaren heb ik gesukkeld aan voort durende pijn in den rug en in de zijden. Het was hoofdzakelijk in bet smalle geaeclte van den rug, ook strekte de pijn .zich menigmaal over den geheelen rug uit en ik kon soms heelcmaal niet zitten zoo hevig was dezelve. Ik bad veel Jast bij de urineloozing. Het water was troebel, bloederig en kwajn met veel pijn. Hiervoor was ik reeds dikwijls onder behande ling geweest, doch men scheen er niet veel aan te kunnen doen en zeidc, dat ik op mijn zeven-en-z^Ventigjarigen leeftijd wel niet veel beterschap kon verwachten. Ik had dan ook om de waarheid te zeggen, niet veel hoop op herstel Wen ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, doch al het goede wat men daar van zeide deed mij daarmede een proef nemen. Hoe gelifkkig was i>, tg en ik reeds na cenige dagen eene groote. verlichting ondervond en na twaalf dagen volkomen, genezen was. Ten dienste van aadere lijders,kunt U mijn bericht gerust pnblieeeren, want incnigeen zal hierdoor vnn zijn ellende verlost kunnen worden. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker mid- del voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunneneerste kenteekenen als pijnen, stramheid en zwakte in den rug, op stopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rngpijn, veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in da nieren of blaas, ont steking enz. en al de riekten daaruit voort vloeiend zooals suikerziekte, waterzucht, verlies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed eaz. Vermijdt dus de ziekte,: terwijl gij direkt bij de eerste verschijnselen dé kiemendaofffj* welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de échte Poster'a Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Me juffrouw Smoorenburg gehad heeft. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar hij den Heer A. van de "VVcg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozsn. van den onder tviens berusting zijn, de actcn, verleden voor den Notaris A. N. J. VOS, is ge vestigd te AMERSFOORT aan deti' Voor het rondbrengen van ecu dagblad wordt voor Amers foort gevraagd een degelijk, actief peCsoon. Brievèïi franco ond^r No. 10 bureau dezer courant. toricojvan uitstekende kwa liteit, vindt ge in het magazijn Probeert ze<-,éeiis van 10 of 12 ets. het ons. U znlt over de kwaliteit te vreden zijn en ze blijven rooken. Kaaslars en Commleelonnalra In Effecten (Commanditaire Vennooten -dt heeren II. OVENS ZONEN te Amsterdam':) MUURIIUIZEN 15 naast het Correspondentschap der Nederl. Bank. Belastert zich met aan-en ver koop van "effecten op de Amster- damsche enSBuitenlandsche beur zen. Met d£ verzilvering van coupons tegen de hoogste notee ringen. Met het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen ver lies, bij uitlotingen. Shiiten prolongatiën, nemen gelden -it, ^deposito, en bezorgen assurantiën ö'p het,leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reiscrediêtbrieven en wissels op binnen- en buiten land enz. Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne Safe deposit. Kantoor geopend van 95 uur. f 10.000." '/is Mei, Vis Juni en/Vis Juli DER VAN DE firma Van UuijseQ iËCo. Gevestigd sedert/1899. PREMffiN. 1 1 2 2 1 2 1 10 20 30 50 100 180 500 1100 2000 96000 f 10.000.— - 7.500. - 5.000.— - 8.000.— - 2.500.— - 2.000.— - 1.500.— - 1.000.— - 500.— - 250.— - 100.— 50. 25.— 10.— 5.— 2.50 1.— Gelicele premieloten voor alle trekkingen geldig zonder verdere bijbetaling slechts f I. Naar buiten alleen na ontvangst van postwissel plus /0.10 voor porto en. trekkingslijsten. Verkrijgbaar bij VAN DUIJSEN Co. te 's GRAVENHAGE, Toussaintiade 64, ROTTERDAM, Noord Biaai 1, UTRECHT, Oude Gracht 94. - Trekkingsplan gratis. -

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2