Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden. hebbenhij zal dan wel niet verzekerd zijn van succes, maar althans goede papieren van de slechte leeren onder scheiden. Maar hoe men de zaken ook keert ol wend, speculatiën in Amerikaantjes blijft voor den kleinen man dobbelspel. De uitslag van de schietwedstrijd op de personeele banen j.l. Maandag gehouden is als volgt C. Personeele wedstrijd geweer, model 93, voor leden van schiet- en weerbaarheidsvereenigmgen, onder officieren en invités. Prijzen: kunst voorwerpen. Ie prijs, of '2e pr. (bij loting) ser geant-majoor Ruysch en de heer W. van Achterbergt), beiden 58 punten; 3e pr. Van Zwol 56, 4e pr. s m Uding 55, 5e pr. adj Spruyt 55, 6e pr. opperwachtm. Van der Vlugt 54, 7e of 8e pr. (bij loting) s.m. Clemens en Muys beiden 52; 9e pr. D. van Buuren 50, 10e pr. s. m. Van Oor schot 49, 11e pr. opperw Peters 49, 12e pr. adj. Meijer 47 en 13e pr. Ser- ree 47 punten. D. Personeel geweer, model 95. voor leden en donateurs der afd. Amersfoort van den K. N. B V. O. O., leden van >Wilhelmina". Prijzen: kunstvoorwerpen. Ie pr. s. m. Bruns 51 punten, 2e pr. Franken 36 p., 3e pr. W. B. Smit 32 p. E. Personeel geweer, model 95, voor leden van sWilhelmina", Prijzen: kunstvoorwerpen. Ie pr. adj. Spruijt 52 p., 2e pr. Meijer 52 p., 3e pr. s. m. Uding 51 p, 4e pr. W. van Acbterbergh 51 p 5e pr. D. van Buuren 49 p., 6e pr. van van Zwol 48 p, 7e pr. s. m. Van Oorschot 47 p., 8e pr. s. m. Ruijsch 45 p., lie pr. Van der Weijde42p., 12e pr. Ktieger 42 p 13e pr. sergeant Jansen 42 p., 14e pr. H S. van Valken burg 42 p., 15e pr. G. van Ede 41, '10e pr. Lammers van Bueren 41 p. en 17e pr. opperw. Peters 41 p. F. Personeel revolver voor leden van schiet- of weerbaarheids-vereeni gingen en invités. Prijzenkunst voorwerpen. Ie prijs opperw. Van Berkum 67 punten, 2e pr. wachtm. Rtenks 67 p 3e pr. wachtm. Oudemans 66 p; 4e of 5e p. (bij loting) adj. Pijl of res wachtm. Vink, beiden 66 p.; 6e pr wachtm. Louman 65 p. G. Eerewedstrijd geweer, open voor hen die drie kaarten vrije baan van minstens 48 punten konden toonen. Prijzen medailles en kruisen. Ie of 2e prijs (bij loting) W. van Acbterbergh of s. m Uding, beiden 56 p. 3e pr. Michon 52 p., 4e pr. Van Oorschot 52 p 5e pr. opperwachtm. Van der Vlugt 57. H. Eerewedstryd revolver, open als voren drie kaarten met minstens 58 punten Prijzen: medailles en kruisen le pr. opperw. van Berkum 66 p., 2e pr. wachtm. Rienks 62 p. I. Vrije baan geweer. Open voor ieder. Prijzen 60 pCt. der ontvangsten le prijs 29 pCt. tot 12e prijs 5 pCt. De drie seriën bij elkaar. le pr. Uding 167 p. 2e pr. Ruijsch 163. 3e W. van Achterbergh 162, 4e D. van Buuren 185, 5e Meijer 156, 6e Krieger 156, 7e Van der Vlugt 156, 8e Clemens 154. 9e Michon 155, 10e Van Oorschot 150, 11e wachtm. Larey 148 en 12e sergeant Jansen 147. K. Vrije baan revolver. Open voor ieder. Prijzen 60 pCt. der ontvang sten le prijs 35 pCt tot 4e pr. 15 pCt. De drie seriën bij elkaar. le pr. Rienks 205, 2e Van Berkum 196, 3e I.ouman 184, 4e Vink 159. L. Vrije baan buks. Open voor ieder. Prijzen 60 pCt. der ontvangsten le prijs 35 pCt. tot 5e pr. 10 pCt De drie serien bij elkaar. le pr. A. Hassing 224, 2e pr. Meijer 280. 3e pr. D. van Buuren 278, 4e pr Jansen 272 en 5e pr. adjudant Spruyt 260 punten. De prijzen zullen Zaterdagavond worden uitgereikt in «De Arend" door kapitein J. Busquet Jr., Eere-voor- zitter der afdeelmg. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Vereeniging «Handel en Nijverheid," die door slechts 6 leden werd bijgewoond werd besloten om evenals vorig jaar over het in Juni alhier te houden Internationaal Kegelconcours eene verguld-zilveren medaille beschikbaar te stellen. Aan het bestuur van den Middenstandsbon'*, dat voor eene in 1908 te houden ten toonstelling te Amsterdam, tracht een waarborgkapitaal te formeeren, zal naar de grootte van dat kapitaal en zijn aandeelen worden ge'informeeid en tevens gevraagd of aandeelhouders ook voorrechten zullen genieten. Door het bestuur werd medegedeeld le dat de stukken aangaande bet marktrap port aan den Raad zijn verzonden, dal de voorzitter het eerelidmaatschap is aangeboden der commissie voor het Internationaal Kegelconcours en het lidmaatschap van het bestuur tot regeling der uitvoering van het ge westelijk gymnastiek-verbond. De wensch'dijkheid werd besproken om een bord waarop de richting en plaat> der treinen te plaatsen in de vestibule van het station. Het eind-examen van hetstedelijk Gymnasium hier zal worden gehouden op 1, 2 en 3 Juli. Als gecommitteerden zijn voor dit jaar benoemd de professoren dr. 11 T. Karsten, van de Gemeentelijke universiteit van Amsterdam; dr. J. H Gallee, van de Rijks universiteit te Utrecht; en dr. P. Schouten, van de Rijks-universiteit te Groningen In bet einde dezer maand zal door de Gemeente Amersfoort worden aanbesteed het herstellen van de hoofden in zee en van den lichtop sland voor de Eem Oplevering half September. De keurmeester van het vee en vleesch heeft ten huize van een slager een partij van ongeveer 30 Kilo vleesch afgekeurd, welke op de gebruikelijke wijze onder politie-toezicht onbruik baar is gemaakt. Tot Schoolopziener in het arron dissement Amersfoort is bij Kon. Besl. herbenoemd de heer L. B. Fikkert te Baarn. De «Amersfoortscbe Muziekver eeniging", directeur de beer J. A. Jochems, zal 2e Pinksterdag deelnomen aan het concours te Vianen. Moge zij even gelukkig zijn als te Hilversum. Woensdagochtend geraakte een bakkersjongen, die voor een troep huzaren wilde uitwijken, met kar en al in de Zuidsingel. Door hulpvaardige handen waren dienkeling en kar spoedig weder op het drooge. Donderdagmiddag geraakte het 12-jarig zoontje van B., wonende in de St. Jorisstraat al spelende in het diepe water nabij de algemeene be graafplaats. Het mocht zekere S. ge lukken het knaapje behouden aan den wal te brengen. Zondag a.s. zal de Amersfoort- sche voetbalclub »B. E." op haar ter rein een vriendschappelijke wedstrijd spelen, tegen »P. H." uit Soesterberg. Het tweede elftal van H. V. C. gaat Zondag a.s. naar Utrecht, om deel te nemen aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door de U. V. V. Velox' waarvoor twee medailles beschikbaar zijn gesteld. Moge de »H. V. C." er succes hebben. Donderdagochtend werd door de arrondissements-rechtbank te Utrecht de geruchtmakende zaak in behan deling genomen van den gewezen notaris A. N. J. Vos. Beklaagde zag er mat en krachte loos uit. Met fletse oogen geheel «down" in zijn bewegingen, trooste loos als zijn gelieele positie in deze droevige zaak is, staarde hij het hoofd door de hand gesteund, naai buiten door de liooge vensters der rechtzaal, waardoor het daglicht slechts spaar zaam naar binnen valt. wijl hooge boomen met bunne lakken daarlangs schuiven. Donderdag en de grootste helft van Vrijdag werden ingenomen door het getuigenverhoor, dat wij wegens de Meterslange uitgebreidheid ruet kunnen opnemen. De verschillende feiten zijn onzen lezers trouwens uit de indertijd door ons medegedeelde acte van beschuldiging bekend. Op een enkele uitzondering na werden de verschillende misdrijven door den beklaagde bekend. Vrijdagmiddag kwam het Openbaar Ministerie aan het woord. De officier mr. baron Van der Feltz brengt in den aanvang van zijn requisitoir hulde aan het geduld en de nauwgezetheid van den president, waarmede deze de behandeling der zaak heeft geleid. De dagvaarding besprekende, zou het O. M. haar kunnen noemen een bloem lezing uit de vele misd'ij ven die den beklaagde nog bovendien balden kunnen worden ten laste gelegd. De officier heelt zich bij de keuze van de tenlastelegging niet bepaald tot enkele feiten. Dat zou met in het belang zijn geweest van het groote publiek, dat recht- heelt te weten welken omvang de malversatiën van den beklaagde hebben genomen. Niet in het belang van de by deze zaak betrokken personen. Spreker wyst er op hoe de cliënteele van dezen notaris in hem een onbeperkt vertrouwen stelde. Des te erger zijn de misgrepen dooi den beklaagde begaan. Deze, in 1891 notaris geworden heeft den eed toen door hem atge- legd, al aanstonds geschonden. Gisteren zei spreker dat beklaagde al in 1897 met zijne machinatiën was begonnen, bij het O. M. staat het onomstootelijk vast dal beklaagde zich reeds vroeger aan oneerlijke daden als notaris heeft schuldig gemaakt. Van alle ten laste gelegde punten heelt be klaagde twee leiten ontkend, maar door spre ker zal worden getracht het bewijs van beklaag- de's schuld ook aan die heide door hem ontkende misdrijven te leveren. Spreker komt daar later in zijn requistoir op terug. De officier gaat vervolgens de dagvaardiging punt voor puut na, aantoonende hoe beklaagde zich ten opzichte van de eigendommen van mej. Evers te Utrecht heeft schuldig gemaakt aan diefstal, door een uit haar toebehoorende gesloten trommel met behulp van een valschen sleutel effecten weg te nemen en zich die toe te eigenen. Ten aanzien vau de verduisteringen door den beklaagde gepleegd moest het bewijs meermalen langs een omweg bijeen worden gebracht, wijl de daarbij betrokken personen zeer weinig van hunne zaken op de hoogte bleken te zijn. De vele in dit verband afgelegde getuigenverklaringen worden door het O. M. achtereenvolgens gememoreerd om er het Jicht op te doen vallen, hoe tal van personen de feiten door beklaagde bekend door hnnne mede deelingen hebben bevestigd. Spreker wenschte met het oog op door den verdediger gestelde vragen te herinneren aan de artikelen 321323 Wetboek van Strafrecht. Van verjaring van feiten wellicht van de zijde der verdediging te opperen, is hier geenquaestie. Weliswaar staat op verduistering drie jaar gevangenisstraf als maximum. Het feit van eenvoudige verduistering zou als straffe van drie jaren dus thans verjaard kunnen worden geacht na zes jaar. Waar bekl. de verduisterde gelden onder zich had uit hoofde van zijn beroep fart. 322 Wetb. van Strafr.), is het maximum der straf zes jaren en termijn van verjaring derhalve 12 jaar. De feiten vallen dus wel onder de ver volging van den kant van het O. M. De ontkenning van den beklaagde in de twee meermalen genoemde gevallen, den naam T. A. Evers op de akten te hebben geplaatst, zal hem volgens den officier niet veel baten. De in bekl.'s schrijfbureau gevonden overdrukken van dien naam door middel van vloei- ot calqueer papier zijn naar het oordeel van het O. M. een sterke aanwijzing in het nadeel van bekl. Legt men die nadrukken van den naam Evers op den naam voorkomende onder de beide akten, dan dekken die namen elkaar geheel. Spreker gelooft dat beklaagde door zijn herhaalde ver- valschingen niet meer weet ook deze twee ge vallen te hebben misdreven. Anders kan spreker zich de ontkentenis van beklaagde niet verklaren. Het O. M., zijn requisitoir vervolgende,wees er op, dat de deskundigen bovendien luce c 1 a r i u s hebben aangetoond, dat de vervalschte naam door bekl. werd geschreven. Na geruimen tijd te hebben stilgestaan bij het gebruik maken van de vervalschte documenten moti veerde het O. M. de tegen dezen beklaagde te eischen stral. Schromelijk heeft deze man zich vergrepen, geroofd en geplunderd als de minste misdadiger. Spreker zal niet over het hoofd zien, dat deze beklaagde schrikkelijk leed over zich zelf heelt gebracht, niet alleen door het verlies van zijn eer en de smart zijner familie leden. Maar zwaar gestratt moet worden de man, die in rijksbetrekking zich aldus vergeet, op schandelijke wijze het in hem gestelde groote vertrouwen beschaamt. Wegens 9 gevallen van verduistering, 2 van verduistering als bewindvoerder, 3 van valsch- heid in geschrifte, 3 van gebruikmaking van die vervalschte geschriften, 10 van valschheid in authentieke acten en 10 van gebruikmaking dezer valsche acten requireerde de officier ten slotte 5 jaar gevangenisstraf. Voor aftrek van den tijd in preventieve hechtenis door gebracht, achtte het O. M. geen tei men aanwezig. De Rechtbank heelt met de zaak grooten voortgang gemaakt, eerdere berechting was niet mogelijk. Heden is de verdediger aan het woord. Huisvl ij t-Tentoonstelling. Aan de Tentoonstelling voor Volks voeding. welke 7Junie.k en volgende dagen van wege de Afdeelmg Utrecht van den Volksbond woidt gehouden zal verbonden zijn een Afdeeling van voorwerpen, als huisvlijt, dat is in vrijen tijd thuis vervaardigd en ge schikt voor gebiuik in de keuken en aan den disch van het gezm van den gezeten werkman. Daar, blijkens een advertentie in dit blad, de inzending in deze af deeling kosteloos open is voor ieder ook buiten de gemeente Utrecbl, is het gewenscht hier eenige voorwerpen te noemen, welke als huisvlijt kunnen woiden vervaardigdHandwerken voor vrouwen geschikt, eternetjes, pantap- pen en pandoeken, eenvoudige thee mutsen en tafelkleedjes, kastranden, eierwarmhouders, gebreide dweiftjes, valletjes voor den schoorsteen, tafel- matjes van toüw, enz. Werk, voor mannen geschikthooikisten eieriekjes, lepelrekken en pollepels, slijp-, hak-, zand- en messenbakken, luciferhangeis, kruidenrekjes, waschtobbeijes, tangen, poken en kolenbakken, touwkwasien en borstelweik, broodplanken, thee bladen, boterspaan ijes, stoven keuken stoelen, vliegenkasten en vltegengaas, ascbketels, emmers, trommels, enz. Natuuilijk zijn er nog tientallen van andere voorwerpen, doch die te be denken, kan veilig worden overgelaten aan de vindingrijkheid van hen die van knutselen houden OiVderschei'liiigen worden uitgeloofd in den voi in vau medailles, diploma's en geldpi ijzen. Eik, d.e dit wensrht kan zijn in zendingen koopbaar stellen, mits z-li den prijs nepaiende. Inzenders moeten zich schnftelijk vóór 1 Juni aan de secretaresse der Commissie Huisvlijt, Mej. M. Pekel haring opgeven onder vei melding van aard en aantal der in te zenden voor werpen. Inzenders moeten deri leeftijd van 12 jaren hebben bereikt. Mej. Pekelharing is bereid alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. Mogen zeer velen, die voor eenige soort van arbeid een bijzondere aanleg en liefhebberij hebben, de handen uit de mouw steken om te getuigen wat e gen vinding en zuinig overleg, wkl geduld en volharding, wat helderheid van blik en i aardigheid van hand ver mogen tot stand te brengen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkantoor te Amersfoort, over de le helft der maand Mei 1907. Hoogeveen Amersfoort 0. Hovel Amsterdam Boll Haag v. d. Schaaf Groningen v. d. Hoeven Nunspeet Everhardt Velp Vermeulen Vhssingen Zost Zeist van 't Spijker Zwolle J. van Drei Abcoude Stalenhoef Amersfoort Borgers Coender Amsterdam Amelsbeek Schuurman Kooyman Arnhem Pietersen Nijmegen Voort Utrecht Hemming Prins Lodijk Voorthuizen Ziiten Charlottenburg Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Iferv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. Ue overige piedikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 19 en Maandag 20 Mei geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remoustrantsche kerk. Voorin. IO'/j uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Hel Logegebouw Van Persijnstraat No 1. Voorm. lO'/i »ur, Ds. E. M. ten Cate van Apeldoorn. Gereform. kerk (Langegracht). le Pinksteidag. Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Donner. Beide keeren collecte voor de Heidenzending. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel), le Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5uur, Ds. Teerink. Collecte voor de Zending onder de Heidenen. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente, le Pinksterdag. Voorm. 9'/i uur, de Heer H. van Schothorst van Lunteren. 's Av. 5 uur, de heer H van Schol horst. 2e Pinksterdag. Voorm. 9'/j uur, de Heer H. van Schothorst. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier", le Pinksterdag. Voorm 93/t uur, Godsdienstoefening, 's Av. 51/» uur, Godsdienstoefening. 2e Pinksterdag. Voorm. 9J/» uur, Godsdienstoefening. Hoogland. Het landgoed Coelhorst. aan de Eem gelegen, dagteekent uit de dertiende eeuw en is sinds onheug lijke tijdon in bet bezit van de oud adelijke familie Van Tuyll van Seroos- kerken. De Barones, die voor eenige weken overleden is, was kinderloos en de heerlijkheid Coelhorst is bij testamen taire beschikking toegewezen aan een neef van de overledene. Baron Van Tuyll Van Seroosker- ken, de nieuwe eigenaar heeft eenige veranderingen in het kasteel laten aanbrengenook heeft hij eene be waarplaats voor automobielen en eene woning voor den chaufieui laten bouwen. Wij roepen den nieuwen bewoner die hel kasteel in deze week betrok ken heelt, een hartelijk welkom toe en hopen, dat het verblijf in omzp gemeente Ztju Hoonwelgeb. zoo goed zal bevallen, dat bij hier niet alleen de zomer-, maar ook de wintermaan den zal doorbrengen Vijf menschen door den bliksem gedood. De verwaarloozing vau den alouden raad om bij onweer zich verwijderd te houden van alle voorwerpen, die ver boven hun omgeving uitsteken, heelt in Beieren vijf menschen het leven gekost. Daar is de bliksem, tij dens een hevige onweersbui, in een boom geslagen, onder welken een vijftal menschen en een kind een schuilplaats gezocht hadden. De volwassenen werden allen ge dood, het kind kreeg ernstige brand wonden. Aardbevingen en vulkanische uitbarstingen. Te Cbilpancingo in Mexico is eer gisteren de heftigste aardschok ge voeld sinds de jongste aardbeving. Een aantal huizen zijn ingestort; ver liezen van menscbenlevens worden niet gemeld. De Etna werpt nog immer een dichte rookwolk uit. De lava-stroom van de Stromboli wordt minder en het dorp San Ber- tolo is nu buiten gevaar. Ondertus- schen werpt de krater nog wit gloei ende steunen uit tot groote hoogte en stijgt aan alle kanten nog rook en vuur op Bij den doop van den Spaanschen kroonprins, die heden plaats heeft, zullen vertegenwoordigd zijn als ver wanten en doopgetuigende keizer van Duitschland door prins Friedrich Leopold van Pruisen, de keizer van Oostenrijk door aartshertog Eugen, de koning van Engeland door prins Arthur van Connaught en de koning van Portugal door den hertog van Opoito Mijnheer de Redacteur! Om geheel juist en volledig te zijn is een korte toelichting op het stukje voorkomende in uw blad van 15 dezer, betreffende de Scherpenzeelsche we verijen niet overbodig, en dan doe ik den geachten berigtgever opmerken dat niet door de toepassing van den stoom, maar door buitenlandsche in voer, inzonderheid uit Duitschland, den nijvere tak der buillakenweverijen, bijna te gronde gerigt is, de prijzen van dat buitenlandsch fabrikaat zijn zoo laag dat evenmin met stoom, als met de handweverij, daar tegeri te concureerreri valt. Met dank voor de plaatsing Een fabrikant der vier handweverijen. Scherpenzeel, 16 Mei 1907. ^BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 9 tot 16 Mei 1907. GeborenMaria, d. van Hendrik van den Hoek en Peetje van Putten. Maria Johanna, d. van Hendrik Bakkers en Antj e Hilhorst. Johanna, d. van Johannes Wijnands enMaartje Johanna van 't Hoen. Aleida Eli sabeth Margaretha, d. van Gerardus Wilhelmus Kaspersen Johanna Bollen. Antonia, d. van Wulphert Gijs- bertus Hoefsloot en Johanna Gouw. -Anna Urselina, d. van Arnoldus Johannes Rondeel en Johanna Maria Roering. Hendrina Sara, d. van Joseph Förster en Theresa Dulaar. OndertrouwdLouis ïrampois Guil- laume Ortmeier en Grietje ter Burg. Antonie Wiertz en Gerritje Buis. Renger van de Kamp en Aaltje Baggel. Wessel Barbie en Geertruida Eibers. Jan Barbie en Jannetje van Schoonhoven. GetrouwdJan Hoksbergen en Susanna Antonia van de Brug. Petrus Johannes Meinders en Alijda van Noordenburg. Heiken Conrar- dus Heikes en Johanna Hendrika Kreuzer. Philippus van der Pol en Maria Margaretha Alberding. Dirk Jacob van den Brink en Johanna Hendrika van den Berg. Evert Luigjes en Clara van Dijkhuizen. Albert Smit en Jansje Hugo. Overleden: Matthias de Gooijer, 3 w. Maria te Poel, 73 j., echtg. van Albertus Wilhelmus Smit. Albertus Jan Cirkel, 4 w. Antonius Johannes van Groenestein, 9 m. Everarda van Keulen, 27 j., ongeh. Matthijs Tamminga, 11 m. Cor nelia Spijker, 67 j., echtg. van Eran- ciscus Xaverius de Yos. Hendrikus Johannes Maria Schermer Voert, 55 j. ongeh. Hermanus van Nus, 66 j., echtg. van Johanna Wijnen. Willem Stork, 55 j., echtg. van Johanna Christina Emmenga.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2