Van iijn's Mosterd Advertentïën. MUZIEKSCHOOL towviit vao Leerlingen VIOOLpHEN J. J. IMAM! voortel C. J. DAIERïïLM Co. B. Ruitenberg Hz. Dames-etKHeefehkleeding raaLmaat Iqstumes ZorServesten. Livreien. Uniformen. Fijne Jafel-, REISBELASTING. Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor Gemengd Nieuws. Lamaison Bouwer Co. versieringen in alle mogelijke kleuren een zeer aardig effect maakten. Ook in eenige andere straatjes prijkten eerepoorten, zoo onder anderen in den Vijver bij de accumulatorenfabriek van den heer Ponne die des avonds op waarlijk smaakvolle wijze door hem electrisch werd verlicht. Van de illu minaties noemen wij als de best ge slaagden die van de Succutsale der- Compagnie Lyonnaise, van het Café Centraal en het Café die Pforte von Cleve. Den geheelen dag tot zeer laat in den avond was het druk langs de straten en, al had een groot gedeelte der wandelaars den mond vol van de misère omdat sJaapie was getrouwd' toch was het een prettige diukte en zat de echte feeststemming er in. Was er ook al een enkele boven zijn bier de goede orde werd toch voor zoover wij weten niet verstoord. De gisteren vastgestelde kiezers lijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken telt 179 namen. De kapitein J. A. F. Keetell van het 5e regiment infanterie beeft pen sioen aangevraagd. Gisteren kwamen bij het 5e regiment infanterie de miliciens der lichting 1903 onder de wapenen. De heer C. W. E. van Hoek heeft te Arnhem met goed gevolg het examen voor militie-luitenant af gelegd. De kapitein V. Noest van den gen. staf, adjunct-chef van den staf der 4e divisie, is benoemd tot ridder van de Oranje-Nassau-orde. De eere-medaille in brons van deze orde is toegekend aan den heer J Smit, kruideniersbediende alhier. De godsdienstoefening voor de doopsgezinden kring in het Loge- gebouw zal a.s. Zondag worden geleid door Ds. A. de Jong van Noordhorn. -De Bond van dansonderwijzers besloot in zijn te Nijmegen gehouden jaarvergadering in het a.s winter seizoen onder meer anderen een door onzen stadgenoot de beer Klaassen ontworpen dans «La Hollandaise" genaamd, te onderwijzen. De scherrnvereenigingen E.M.M.A. en S.S.S. hebben zich op de nationale schermwedstrijd te 's-Gravenhage duchtig geweerd. E. M. M. A. verwierf in de korpswedstrijden voor sabel en geweer de le prijzen en in die voor Floret den 3en prijs. S S. S. behaalde in de korpswedstrijd op sabel den 3en prijs. Voorts werden de navolgende per- soneele prijzen behaald Floreteereprijs K. Duizendstra, S. S. S Amersfoort; 4e prijs A. Kater- berg, E. M. M. A., Amersfoort. Sabel: le prijs K. Duizendstra, S. S. S., '2e prijs P de Jong, E. M. M. A., 4e prijs IC C. Winkelaar, S. S. S., 5e prijs A. Katerberg, E. M. M. A., Dueldegen2e prijs P. de Jong, E. M. M. A., Een geheimzinnige moord te Atlantic City wordt in de Amerikaau- sche bladen ook de niet op sen satie beluste druk besproken. De heer Charles B. Roberts, uit Baltimore, is te Atlantic City, terwijl hij in een badstoel werd voortgeduwd, in gezel schap van een dame uit Baltimore, Mevr. Williams, zeer bedenkelijk ge wond door schoten, die op hem wer den gelost. Wie dien moordaanslag heeft ge pleegd, weet men nog niet. De politie verdacht eerst den beer Williams, den man van 's heeren Roberts' gezellin; maar deze kon zijn alibi bewijzen. Men vermoedt nu, dat de schoten gelost werden door een gehuurden boef. Er liep een gerucht, dat mevrouw Williams in hechtenis genomen was, maar dat bleek onge grond te wezen. De neger die den stoel van den heer Roberts voortduwde en vluchtte toen er geschoten werd, heeft gezegd dat hij even vóór het schot viel den heer Roberts tot zijn gezellin hoorde zeggen »Ge hebt mijn hart gebroken" en mevr. Williams moet hebben gezegd, dat haar man en Roberts weten wie de schoten heeft gelost. Den zeer bedenkelijk gewonden Roberts heeft men echter niet kunnen ondervragen. Risico-overdracht. Uit Den Haag wordt bericht, dat het bestuur der Rijks-Verzekeringbank in Juli door de Regeering is uitge- noodigd op verzoeken tot risico-over dracht, ingediend door weikgevers wier onderneming, met toepassing van artikel 37 tweede lid der Ongevallen wet 1901, in eene hoogere gevaren klasse is gerangschikt of ten aan zien van wier onderneming het bestuur voornemens is machtiging tot rang schikking in een hoogere gevarenklasse te vragen onverwijld advies uit te brengen, omdat het in het voornemen der Regeering ligt, het totstandkomen der risico-overdracht niet te doen ver schuiven tot 1 Juli of 1 Januari, doch te bevorderen dat bet risico zoo spoe dig mogelijk worde overgedragen. Vele badgasten te Bournemouth, aan de Zuidkust van Engeland, zijn het slachtoffer geworden van een poets, hun door de zee gespeeld. Op een bepaalde plek aan het strand mogen de baders die in zee gaan zich ont- kleeden en zij laten daar dan hun goed achter, naar men meende in veiligheid. Maar onlangs, terwijl velen zich in bet water vermaakten, is op die plek een uitstorting gekomen, waardoor al de kleederen, die er lagen, bedolven werden onder een dikke laag zand. Er was geen redden aan, en de arme zwemmeis konden niet anders doen dan in huurrijtuigen naar hunne hótels en pensions rijden, waar zij rillend en klappertandend aankwamen en in hun luchtig badcostuum meer opzien wekten dan de keurigst ge kleede badgast op de strandpromenade. Dammen. De Administratie van het Maand blad «Het Damspel" p.a.: J. Roost, van Ostadestraat 155, Amsterdam, heeft het licht doen zien de nieuwe Reglementen van het spel en zendt gratis een exemplaar aan een ieder, die er om schrijft of zijn naamkaartje inzendt. Het boekje is van een handig for maat, juist om in den zak te dragen. De leuke illustratie van een artikel verhoogt de aantrekkelijkheid, bet te bezitten. Graaf Zeppelin is gevlucht. Waar been, dat weet niemand. De verblijf plaats van den vluchteling wordt streng geheim gehouden. In Friedrichshaven kon bij het niet meer uithouden. Sedert bet ongeluk dat zijn ballon overkwam en de geest drift, waarmede bet Duitsche volk zich opmaakte, om den graaf in staat te stellen een nieuwen ballon te bouwen, werd het «Deutsche Haus" geleidelijk een sbelegerde plaats". Niet alleen waren er duizenden, die meenden dat de graaf ben van zijn overvloed wel wat kon meegeven, en ontving hij smeek schriften in zulke massa's, dat hij ze niet eens meer beantwoorden kon, maar zijn buis werd belegerd door menschen, die goeden raad veil hadden door uitvinders, luchtreizigers en an deren, die hem het leven zuur maakten met hunne bezoeken, opmerkingen, raadgevingen. Toen dezer dagen een gast van Zeppelin schertsend opmerkte: sJa, ja, dat komt ervan als men lucht schepen wil uitvinden" antwoordde Zeppelin, geknakt in den hoogsten ernst: sik zal het ook nooit weer doen." Met zijn dochter is Zeppelin uit Friedricbshafen vertrokken hij is heengegaan szonder adres achter te laten", zooals de brievenbestellers zeggen, Hij hoopt daardoor, gedurende eenigen tijd tenminste veilig te zijn voor verzoekschriften en raadgevingen. Pluimvee-tentoonstelling. Zondagmiddag werd te Soestdijk de eerste nationale tentoonstelling van hoenders, ganzen, duiven, konijnen, enz., uitgeschreven door de onderafd. Soest van de Vereeniging tot bevor dering der Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland, geopend. Het aantal inzendingen was niet groot, doch wat tentoongesteld was, mocht gezien worden. De groote bronzen medaille, uitge loofd door H. M. de Koningin-Moeder voor de fraaiste toom hoenders is toegekend aan J. van Appeldoorn te Baarn met goud wyandottes; de verg. zilveren medaille, uitgeloofd door het bestuur der afd. Soest van de V. P. N. voor de fraaiste toom boerenhoeders (kruisingen) aan A. Luiben te Soest met 4e generatie kruising van patrijs, leghorn met rozekam. In het geheel werden toegekend 15 eereprijzen, 29 eerste, 16 tweede, en 10 derde prijzen. De jury bestond uit de heeren N. Wafelbakker te Baarn en W. Jac. v. d. Horst te Utrecht. Behalve pluimvee en konijnen waren nog tentoongesteld broedmachines, kunstmoeders, kuikenrennen en voe derartikelen. Ziekte in de aardappelen. Waarschijnlijk tengevolge van het regenachtig weer neemt de bekende aa-dappelziekte op de Veluwe sterk toe. Bij het oogsten van de vroegere sooi ten vooral komen op sommige akkers zeer veel zieke knollen voor. Naar opdrogend weder wordt nu sterk verlangd. Ook uit de «Graafschap" en de «Lijmers" komen berichten, dat bij het rooien vele aardappels aangetast bevonden worden door de bekende ziekteop sommige akkers wel 40 pCt Voor Huis en Hol. Wie een geurigen kop thee verlangt, zorge voor de inachtneming der vol gende voorschriften. Vooreerst: de pot zij liefst van steen, anders van nikkel of vernikkeld, nimmer van ijzer, waar door zij een' onaangenamen smaak krijgt. Gebruik nooit denzelfden pot voor thee en koffie, de drank smaakt dan min of meer naar beide. Neem den pot, zoo 't kan, groot genoeg om de geheele benoodigde hoeveelheid te bevatten, giet dus niet bij. Riekt de pot onfrisch, houd hem dan onder de waterkraan en laat er het water ter dege in en overloopen. Vóór hetopgieten spoelt men hem met flink heet water om, doet er de schepjes thee in de ondervinding leert hoeveel en daar aan houde men zich dan precies en dan giet men zooveel kokend water op, als men voor den drank meent noodig te hebben. Het water moet juist koken en niet reeds eenige mi nuten hebben gekookt; hiertegen wordt vaak gezondigd en alsdan laat de thee in geurigheid te wenschen over. Zet daarna den pot onder een «hoes" of op den wasem van een ketel, derhalve niet op een theelichtje. Staat de thee soms uren lang op zoo'n lichtje, dan wordt zij hard en onsmakelijk. Even min mag men, indien men al bij giet, dit doen uit een bouilloir, die uren lang op een lichtje of spiritusvlam- rnetje naast theepot staat te pruttelen. Na het gebruik spoele men den theepot om en zette hem open weg; doet men het deksel er op, dan wordt hij spoedig muf. Elke lichaamshouding, welke de verrichting van een edel deel ver hindert of belemmert, moet nood zakelijkheid voor de gezondheid en het leven nadeelig zijn. Met voor overgebogen zitten is een onnatuur lijke houding, want daardoor wordt de onderbuik te zeer samengedrukt, welke in een kleine ruimte een hoe veelheid darmen bevat, die zesmaal langer zijn dan de mensch, die ze draagt en die bestendig een zekeie regelmatige beweging moeten hebben, zoowel om de vertering te helpen bevorderen, als om het overtollige en nuttelooze uit bet lichaam te ver drijven. Ook het liggen kan voor de gezondheid nadeelig worden. Wan neer men op den rug ligt, wordt de ademhaling bezwaarlijk, daar de zwaarte der ingewanden de werking van bet mindenrif belet. Hij, die veel eet vóór hij naar bed gaat, kan moei lijk op den rug liggen, omdat de last der gevulde maag, die van de linker- op de rechterzijde drukt, hem te zwaar valt; hij slaapt onrustig, wentelt zich om en om, totdat de spijzen in de darmen beginnen over te gaan, alsdan liggen ze op den rug bet gemakkelijkst, omdat deze positie den overgang uit de maag in de twaalfvingerige darm verlicht. Kinderen, die pas leeren loopen, mag men niet lang achtereen laten staankromme beenen en ver draaide ledematen zijn hiervan dik wijls de gevolgen. Het is ook niet goed om op één been te staan en het andere te laten uitrusten, omdat hierbij de last van het geheele lichaam op één been drukt. Te veel loopen, als voetboden moeten doen, geeft stijve knieën en bevende voeten. Het dragen van zware lasten tegen hoog ten en trappen op, doet de voeten en geledingen geweldig aan, zoodat men al spoedig in de knieën begint te beven. Het knielen is een zeer moeilijke en onnatuurlijke lichaams houding, die de spieren der rug en van de beenen nadeelig aandoet, ter wijl de bloedsomloop der voeten daar door belemmerd wordt. Het zitten met over elkaar geslagen beenen is zeer verkeerd, het werkt nadeelig op ingewanden en maag, de bloedcircu latie in de voeten wordt belemmerd, de onderbuik wordt te veel samen gedrukt; voor vrouwen is deze hou ding niet zonder gevaar. Observator. voor den cursus 1908—1909 op Donderdag 3 September 's namiddags van 1 tot i uren in het schoolgebouw. Aanvang der lessen Maandag 7 September 1908. DE COMMISSIE VAN BEHEER. Er zijn onder minvermogenden velen, voor wie een verblijf van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarvoor onze Vereeniging aan allen, die yoor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buitgn gaan, het dringend verzoek haar; van hun reisgeld een guldeft; of meer te willen afstaan, te®, einde aan minder bevoorre(d£tei| en daaronder in de eerstafplafcts aan kostwinners dit voor hap zoo gewensehte geneesmiddel ïp kunnen bezor gen. Ten vorigèn jare werden op déze wijze 486 personen ge- holpffn, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aange meld. Iedere gift onder het motto «Reisbelasting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Amersfoort 1908. Mej. D. A. SIDDRÉ. Mevr. GRONEMAN—Doornbos. Bar«'s- V. 1TTERSUM—Stroeve. RUIJSCH LEHMAN DE LEHNS- FELD—v. L. Hubrecht. Mevr. KNOPPERS—Eybergen. Mmirhuizen 39 belasten zich met a an- en verkoop vAn Effecten, \^is- sels en Coupoiip, sluiten prolongatie. Sa fe-i n richting. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot. J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na dnderzoek tot behandeling woifSeh aangenomen, wordt herstel jegqrandeerd. Het Nieuttfs vanYden Dag scbreer onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene bier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van I den haardos te zijn gekomen. SLOTHoï^VER's BOEK- eu MUZIEKHANDEL. voorheen JR00CKEWIT WAzn. RACHT 7. TIEN, ?OSITO's, - EFFECTEN, PROLONGATION, VREEMD GELD, WISSELS. AMSTÏJ#DAM, N. Z. Kolk 27. Telef. 164. ROTTERDAM, Haagscheveer 17. 2615. 4604. Da^clijksche wagonladingdieiisten van Ea Amsterdam wTtofferdnin naar Amersfoort. (öjNJF Goederen dienstép verzonden vertrekken iederen avond ten 8'/i uur. ZendiDgen vgn Amsterdam worden den vol genden morgen vroeg aan huis bezop^a. Van Rotterdam duurt de verzending 1 dag langer. Nadere inlichtingen worden terstond na aanvraag verstrekt. andel. RAAT 74, :S POORT. Utrechtsche Stociunioetèrdf Nieuwe Kade 12 Piek Van Rijn Co. Utrecht. Hoogste onderscheidingolp^HlWte'nde cStlaatste jaren: Eere-Diploma GOUDEN MEDAILLE, PARIfg 1906. Eere-KruisGOUDEN MEDAILLE, LONDEN 1906. Eere-Diplom^ GOUDEN MEDAILLE, ANTWERPEN 1907. Buiten Mededinging (Lid d?r jurj) ROTTERDAM 1907.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3