Maagpijnen, slechte spijsvertering. Plaatselijk Nieuws. Veendam. Mr. E. A. Smidt, V.-D. G 3827 st. Ds. F. G. Petersen, A.-R. 2222 st. Weststellingwerf. F. W. N. Hugenholtz, S.D.A.P. G 2898 st. H. C. Hogerzeil, A.-R. 2328 st. Winschoten. Dr. D. Bos, V.-D. G 3309 st. J. F. Heemskerk, A.-R. 1250 st. Zaandam. J. E. W. Doijs, S.D.A.P. G 4158. st. Mr. H. J. C. v. Tienen, U.-L, 4013 st. Zuidhorn. E. M. Teenstra, V.-D. G 4154 st. Da. G. Hofstede, A.-R. 3601 st. Zutfen. F. Lieftink, U.-L. G 4139 st. A. baron van Heeckeren van Kell, A.-R. 3734 st. De verdeeling der zetels is dua als volgt: Kathol. 25 Anti-Revol. 23 Chr. Hist. 12 Unie Lib. 21 Vrijz. Democr. 8 Vrij Lib. 4 Soc. Dem. 7 Totaal Rechts 60 Links 40 RECLAME. Wij hebben van mej. S. van Pelt geb. de Bes, woneDde te IJsselmonde, Oostdgk 83,den volgenden brief ontvangen: x-Ik heb veel en langen t\jd aan mijn maag geleden, en om u een denkbeeld van mijn lijden te geven, wil ik u zeggen, dat ik er toe gekomen was mij van voedsel te onthouden om de spijsvertering te vermanen. Mej. S. tan Pelt, vóór haar huis te IJsselmonde. Desondanks, niettegenstaande mijn eetlust zeer zwak was, ondervond ik telkens wanneer ik, zelfs zeer weinig, gegeten had, brandingen in de holte van mijn maag, een groote dorst en ook walgingen en hoofdpijn. Mijn slechte maag was oorzaak dat ik bloedarmoede kreeg en mijne krachten langzaam aan verloor. Eindelijk kwam het oogenblik dat ik geheel uitgeput was, en toen kon ik geen kort eind meer loopen zonder buiten adem te komen. De Pink Pillen, die ik genomen heb, na nutteloos vele andere middelen te hebben beproefd, zyn uitmuntend geweest. Zijlhebben mij niet slechts tijdelijk doen beteren, maar mij een volkomen geut-zing bezorgd. Ik zeg- volkomen, want niet alleen lijd ik nu niet meer aan mijn maag en ia myn spijsvertering heel goed, maar op een leeftijd van 56 jaren heb ik al mijn krachten weergekregen." Pry» t 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-dépotbouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor Amersfoort en omstreken bij de firma's A. van de Weg, J. van de Hoolï, Langestraat 107, en P. de Zwart Langestraat 129 en verder by verschillende apothekers en goede drogisten. Woensdagochtend heeft voor H. M. de Koningin-Moeder op het Paleis Soestdijk gedefileerd het eska- dion ordonnansen uit Amersfoort onder bevel van den ritmeester jhr. Van de Poll. Na het défilé zijn de ritmeester en de officieren door Hare Majesteit in het Paleis ontvangen. In het Utr. Dagbl. schrijft prof. Da Louter: De toeleg der Christelijke partijen is geslaagd. Zij smaken voldoening van haar streven. Onder aanvoering van eenige predikanten en twee hoog leeraren in de Godgeleerdheid is het gelukt den man uit den zadel te lichten, die wegens zijn gemaiigheid en onpar tijdigheid door zijne medeleden tot voorzitter der Tweede Kamer was gekozen en onder warme hulde van een woordvoerder der tegenpartij aftrad, en die door zijne langdurige en getrouwe diensten de Utrechtsche Universiteit voor altijd aan zich heelt verplicht. Deze groote figuur is ver vangen door een dergenen, die in een dagbladartikel «onbekende klein heden" waren genoemdeene bewe ring, die de voorzitter der politieke vergadering ter hunner aanbeveling niet beter wist te weerleggen dan door op 's mans lichaamslengte te wijzen. De sprekers in deze vergadering, die ik met diep leedwezen heb bijge woond, beijverden zich overigens hulde te brengen aan den persoon des heeren Röell, maar bestreden hern nochtans met vuur terwille der beginselen, omdat zij hem beurtelings afschilderden als de vertegenwoordiger eener ten doode opgeschrevene politieke partij, van het versteend conservatisme en als het verpersoonlijkt beginsel van ongeloof en revolutie, van vijandschap legen God en legen Oranje. Verwijten, die met hetzelfde oorverdoovend applaus door de verblinde toehoorders werden toegejuicht. tOm den indruk van deze welspre kende taal niet te verzakken'' sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dauk tersiond na de opge- wondeD toespraak van den laatsien redena31'- Door den invloed van bid stonden en ontboezemingen van dezen aard is RÖell gevallen en aan Utrecht een onherstelbare slag toegebracht. Wat hieraan te doen? Zwijgende berusting Schijnt bet eenig mogelijke. Toch waag ik bet een voorslag te doen aan mijr.e medeburgers: om namelijk een adres aan mr. Roell te richten, in de eerste plaats onder teekend door de pl.m. 150 personen, die met mij in de laatste dagen zijne herkiezing aanbevolen, en daarenboven door zoovelen als zich uit eigeo be weging daarbij aansluiten. Het adres behoeft niet lang te zijn. Het bevatte alleen eene betuiging van diep leed wezen, van warme erkentelijkheid en van onverandei lijke gehechtheid aan de beginselen door mr Röell gedurende zijne lange en eervolle staatkundige loopbaan in woord en daad getrouw heieden. Zulk een adres kan eene geringe voldoening zijn voor den wakkeren afgevaardigde tegenover het mengsel van groven ondank en schrome lijke misleiding, waarvan hij het -lachtofïer werd; van voldoening ook voor hen, die niet ophielden voor hem te strijden en daarvoor lijd nog moeite spaarden. En dan? Dan hervatten wij rustig den dagelijkschen arbeid, dank baardat de verkiezingen, die de leelijkste 2ijde der menschelijke natuur aan het licht brengen achter den rug zijn; maar met het stille voornemen om ieder up zijne wijze mede te arbeiden aan de verstandelijke voor lichting en de zedelijke verheffing van onsopgevaai lijke dwaalwegen afdolend volk en aan de voorbereiding tot een beter kiesstelsel, dat ons van de pas aanschouwde onverkwikkelijke tooneelen verlost dat eoner even redige vertegenwoordiging. Wij ontvangen het volgende com muniqué Het comité voor de feesten op 31 Augustus aanstaande ondervindt ver blijdende medewerking. Ruim 50 per sonen hebben zich aangemeld om op eigen kosten deel te nemen aan den optocht; als nog een dertigtal zich aanmeldt (bij den heer Sinnige, Kampei binnenpoort) dan belooft die optocht een zeer mooi nummer te worden van het nogal uitgebreide program. Het streven zit voor, evenals in 1898 en 1901 den geheelen dag feeslelijk heden te geven, met veel verscheiden heid. Het programma is in groote trekken bekenddes ochtends reveille, zang uitvoering door volwassenen, kinder aubade; des middags optocht of opstijgen van een luchtballondes avonds optocht, gondelvaart, vuurwerk. Doch zal het ontwerp kunnen wor den uitgevoerd, dan moet het comité over geld kunnen beschikken. Geen teest zonder muziek, zoo mogelijk een paar korpsen, en al zijn er ook, die belangloos hun goede diensten aanbieden, men kan hen op een door de Oranjezon zeer warmen Augustusdag niet laten gaan zonder hun eenige ververschingen aan te bieden. Bij den optocht behooren anonymi en 's avonds fakkeldragers, die toch óok kosten veroorzaken. De kleinen, die zoo dapper zullen zingen, kunnen toch ook maar niet met een droog «dank je wel" naar huis worden gezonden. Als de luchtballon zal kunnen op stijgen in geen jaren had dit hier plaats en in het tijdperk van de luchtvaart zal dat ontzettend veel belangstelling wekken dan moeten kosten gemaakt voor het gas, de af rastering van het terrein (al blijft er een zeer ruime plaats voor hen, die zelfs de zeer lage entree niet kunnen betalen). Het ligt in de bedoeling, voor de mooiste of aardigste gevel-, pui- of buurtversiering prijzen uit te loven. Dit alles vraagt geld. Doch uit de burgerij zelve gingen stemmen op om den eersten e-jnardag van II. M. de Koningin als moeder met luister te vieren en daarbij te herdenken de geboorte van Prinses Juliana. Het comité vei trouwt dan ook, dat de burgeiij zich even ollervaaidigzal betoonen als bij vorige groote feesten en dat ieder naar zijn vermogen zal bijdragen tot dit feest voor allen. Evenals vroegerzullen lijsten worden aangeboden, terwijl hij die minder kan missen zijn bijdrage kan doeu in bus of zakje. Mogen de giften ruim vloeien, maar óok komen uit alle standen, opdat Amersfoort een waardig feest kan vieren. Waar bet geldt een feest voor het Oranjehuis is het nikkeltje van den minderbedeelde even welkom als het bankbiljet van den rijkere. Leden van het comité en eenige heeren, die de welwillendheid hebben hen daarbij te helpen, zullen volgende week Maandag reeds beginnen met het inzamelen der bijdragen. Langs dezen weg doen zij éen verzoek: men late hen niet »nog maar eens terugkomen." Allen hebben hun bezigheden en bovendien zou hei comité zoo heel gaarne half Juli definitief het programma willen vast stellen en overeenkomsten aangaan met muziek, costumier, enz. De beer A. J. Krieger, ingenieur, heeft bijde betrokken gemeentebesturen het volgende tramvoor»tel ingediend: Begrooting van aanleg en installatiekosten eener paardentramlijn Stat. AmersfoortKerk buurt (Soest) met spoorstaveo, door middel van dwarsliggers ook geschikt voor stoom- en electrische tractie, lang ongev. 6.5 K.M., in aansluiting met de Amersfoortsche en Soester paardent ram wegen. 13.200 M. Stalen Vicnola spoor staven a 23 K.G. per M. 303.600 K.G. tegen den prijs van f0.07 per K.G. f 21.252. 2600 verbindingsst*ngen 4 3.5K.G. 9100 KG. a f0.10 910.— 1400 paar laschplaten a 15 K.G. 21 000 K.G. 4 f 0 10 2.100.— 5600 laschbouten a 0 45 K.G. 2520 K.G. k f 0.17 428.40 2000 M. contrerail bij straatspoor a 11.4 K.G. 22.800 K.G. a f0.10 2.280.— 10.000 boutjes ter bevestiging dei dwarsverbindingen en contrerails 0.20 K.G. 2000 K.G 4 f 0.17 340.— Bijvoeging voor 4 halve wissels a f200.— 800.— 8 kruisstukken met onderlegging in den overweg Vlasakkers 4 f 100.800. Spoorleggen incl. wissels en kruisstukken, 6600 M. a f0.30 1.980. Nieuwe klinkerbestratingen 1.000.— Opbreken en weder leggen van bestratingen,hoofdzakelgk tusschen de halte Vlasakkers en Birkhoven, ook in de Kerkbuurt, 2000 M3 4 f0 30 600.— Sintelverharding met onderlaag tusschen de spoorslaven op de vrije baan van het stat. Amersfoort tot voorby d0 halt® Vlasakkersen langs den Rijksweg, 4500 M3 a f0.70 3.150. Uitbreiding der tramremise te Amersfoort 3.500.— 2 gebruikte dichte tramrijtuigen 4 f900 1.800. 2 gebruikte open tramrijtuigen a f500.— 1.000.— 1 lorrie, voor goederenvervoer aan te koppelen 400. 1 sneeuwploeg n 200. 6 paarden a f 500 3.000. Tuigen, stalbenoodigdheden, klee ding en uitrusting 500. Voorbereiding, directiekosten 3.500. Onvoorzien 459.60 gedeelte Amersfoort (Kampstraat of voorm. Utrechtsche poort)—Birkhoven zullen worden uitgegeven, alsmede goedkoops maandkaarten voor schoolkinderen. De dienst zal zooveel mogelijk met door gaande rijtuigen worden uitgeoefend en ge combineerd zijn met de Amersfoortsche en Soestertramdiensten. Ia de doublure der Amers- foortsche tramlijn, bijv. wordt bij den heenrit bij de remise een ledig rijtuig voorden terugrit Station—Kampstraat van de Amersfoortsche tram aangekoppeld en loopt één der beide paarden door naar de Kerkbuurt en bij den terugrit wordt het tramrijtuig, zoo dit niet alleen doorrijdt tot aan de voorm. Utrechtsche poort, achter de Amersfoortsche tram gekoppeld. Passagiers kunnen in het laatste meest voor komende goval rijden tot aan het einde der Amersfoortsche lijn in de Kampstraat, daar zij zonder bijbetaling in de gelegenheid zullen worden gesteld op het Stationsplein in het voorste rijtuig der Amersfoortsche tram over te stappen. Het uit de richting Baarn komende paard van het Stationsplein tot aan de voorm. Utrechtsche poort, in tweespan voorgespannen, brengt het achterste, uit de richting Baarn aangekomen rytuig daarna van de voorm, Utrechtsche poort naar de remise. Personeel en paarden wisselen aan de Kerk buurt te Soest. De Amersfoortsche Tramwegmaatschappij ontvangt voor eiken tusschen de Kampstraat en het station Amersfoort op of afstappenden pasagier f0.021/,; voor het goederenvervoer is met deze maatschappij overeen te komen. De opbrengst van doorgaande passagiers en goederen, over het traject KerkbuurtStat. Baarn H S. M. berekend, wordt voor een deel aan de Ned. Centr. spoorw.-Mjj. afgestaan, ter wijl de opbrengst van het binnenverkeer Kerk buurt—Stat. Baarn H. S. M. geheel aan deze Maatsch. blijft. Bij 8 geheele diensten gem. perdag3passa giers in doorsnee in elke tram over het geheele traject 4 f0.225 netto en 3 passagiers, die gem 2 sectiën afleggen, tegen gem. f0.04 per per soon en per sectie, wordt de opbrengst van het doorloopende personenverkeer per rit f 0.91', per dienst f 1.83. per dag f 14.64 en per jaar f5.343.60 Rekent men 500 extra en afgebro ken diensten 3) per jaar, o. m. langs het traject AmersfoortBirkhoven, elk gemiddeld met 4 passagiers, dan wordt f010 per passagier netto ge rekend, de opbrengst der buiten gewone passage f 400.— (De totale opbrengst der passage f 5 343.60 -1- f400.— f5.743 60 is hier te verdeelen over 2 X 8 X 6 X 365 f 2 X 4X500=39 000 passagiei-s) De opbrengst van de boodschap- kaarten a f0 03 per stuk, het goe derenvervoer en van diversen, aan genomen als f 756.40 De baten der reclame geschat op f 300. Eq de subsidiën verondersteld te bedragen f 1.200. dan komt men volgens deze be schouwingen tot eene jaarljjksche bruto-opbrengst van f 8 000. Hieryan afgetrokken de geraamde jaarlijksche exploitatie-instandhou- dingskosten en afschrijvingen f6.500. blijft een overschot groot Totaal f50 000.— Raming der exploitatie- en instandhoudings- kosten incl. afschrijvingen per jaar van boven genoemde lijn: 6 paarden k f 1.10 per dag, lig ging, voeding en beslag f 2,309. 4 bedienden gem. a f 1.25 p. dag 1,825. Salaris administrateur (gecombi neerd met de Amersf. tram) 200. Contract paardenarts 60. Drukwerken 100. Kleedingen uitrusting bedienden 160. Onderhoud spoor en rollend ma terieel 300. Ongevallenwet, verzekeringen 120. Vuur en licht, zand en zout 130. Onvoorzien 296. Afschrijvingen 1,000. Totaal f 6,500 - De afstand Kampstraat Amersfoort—Stal Baarn H. S. M., lang circa 13.8 K.M., kan zoDder dienstoponthoud van beteekenis bij het overgaan op de verschillende lijnen worden afgelegd in 1 uur en 10 minuten. Men moet zich voorbehouden ook ritten met het eind- of beginpunt bij de voormalige Utrechtsche poort te Amersfoort in de dienstregeling op te nemen. Hij is te verdeelen in 9 sectiën, te weten: Amersfoort tramlijn le sectie Kampstraat (of voorm. Utr. poort)Stat. Amersfoort, 1.8 K.M. (of 1 K.M.); Amersfoort tramlijn: 2e sectie Stat. Amers foorthalte Vlasakkers, 1.5 K.M.; 3e sectie halte Vlasakkers,Birkhoven, 1.5 K.M.; 4e sectie BirkhovenHofslot, 1.7 K.M.; 5e sectie HofslotKerkbuurt, 1.8 K.M. Soester tramlijn: 6e sectie Kerkbuurthalte Soestdijk, 1.4 K.M. Soester tramlijn: 7e sectie halte Soestdijk hotel Trier, 1.7 K.M. Soester tramlijn: 8e sectie hotel Trier Oranjeboom, 1.4 K.M.; Soester tramlijn: 9e sectie Oranjeboom—Stat. Baarn H. S. M., 1.0 K.M. Prijs voor eene sectie f 0.05, voor twee sec tiën f 0.10, voor drie of vier sectiën f 0.15, voor vijf sectiën f0 20, voor zes of zeven sec tiën f 0.25, voor acht of negen sectiën (den geheelen rit) f 0.30. Per couponbrukje a f 1.25 is de prijs van dea geheelen rit f0.25 en van het traject Kamp straat of voorm. Utrechtsche poortKerkbuurt f012Tienrittenboekjes 4 fi.voor het f 1.500.- d. i. 30/o van het geraamde benoudigde kapi taal van f50.000. Om vergelijkingen aan te kunnen stellen, xy vermeld, dat het tarief op de Soester tramlyo voor eene sectie f0.05, voor twee sectiën f 0.10 en voor drie of vier sectiën (de geheele lengte) f 0.15 bedraagt, terwijl met een tienrittenboekje de geheele rit KerkbuurtStat. Baarn H. S. M. f 0.07s 3) kost. De Soester tram vervoerde in 1905, 69001 passagiers; de opbrengst der pas sage in dat j»ar bedroeg f 6247.64, der goederen f 177.10 3) (de verbinding met Amerstoort zal het goederenvervoer ongetwijfeld belangrijkdoen toenemen, als er werk van gemaakt wordt. Amerstoort kan toch nog als de winkelstad voor vele artikelen van Soest en Soestdijk worden beschouwd) en van diversen f 1077.56, zoodat toen de totale ontvangst f7502.30 bedroeg. De opbrengsten der volgende jaren vertoonen hier mede geen groote verschillen, zoodat men zeggen kan, dat het vervoer en de opbrengst der Soester tramlijn in de laatste jaren vrij stationair zijn gebleven. Het tarief langs het circa 12 5 K.M. lange tramtraject Utrecht—Zeist bedraagt voor den geheelen rit f0.30, met tienrittenboekje f025; voor het gedeelte UtrechtDe Bilt kost de rit f 0.15, met tienrittenboekje f0.125. Naschrift. Bij eeneeventueeleverandering van paarden- en stoom- of eiectrische tractie zal het spoor moeten worden gelicht en op dwars liggers bevestigd. Daarbij worden in het straat- spoor ijzeren klossen tusschen de spoorstaven en dwarsliggers aangebracht, ten einde vol doende hoogte te verkrijgen voor de uitvoering eener behoorlijke bestrating. Amersfoort, Juni 1909. A. J. KRIEGER. De vroegrit Soest—Amersfoort op werk dagen (zie de noot aan het slot der Ontwerp- Dienstregeling) behoort ook daarbij. 3) Worden eventueel de door mij voorgestelde tarieven van rittenboekjos aangenomen, dan zal niet kunnen worden vermeden b\j de door gaande diensten Amersfoort—S^est—Baarn vice versa de coupons dezer tienrittenboekjes niet geheel van af, of tot het eindpunt in de Kerkbuurt dezer tramlijn geldig te doen lijn, maar wel bijna langs het geheele trajeet, bijv. over het gedeelle, gelegen tusschen de R.-C. Kerk te Soest en het Station Baarn H. S. M. Kr. 3) Het goederenvervoer kan ook bij paarden trams, als men er zich op toelegt, niet onbelang rijk zijn. Te Oudewater o.a. werd met de paardentram Stad—Station door middel van eene aangekoppelde lorrie in het eerste jaar der exploitatie (1907) daarvan eene opbrengst (het postvervoer niet medegerekend) van bij de f800.— verkregen. (Lengte der l\jn ongev. 3.5 K.M.) Het goederenvervoer der lijn UtrechtZeist bracht in 1905 f 4825.82 op. In de commissie benoemd door den gemeenteraad, teneinde B. en W. te kunnen voorlichten betreffende de leerares aan do H. B. School mejuf frouw H. C. van Eyk van Voortbuysen, hebben als nog zittinggenomen de heere J. W. Jorissen en M. R. N. Oosterveen. Door Z. M. den Koning van België is aan jhr. van Wrangel auf Lindenberg, ritmeester bij het le regiment huzaren het militaire Kruis le Klasse verleend. Bij Kon. Besluit is de heermr. A. van Traa herbenoemd tot plaats vervangend kantonrechter alhier, Van de leening, groot f 100 000, ten laste van de gemeente Amersfoort is toegewezen f98.000 a 96 pCt. netto, dus zonder aftrek van commis sieloon, aan de Rijks Postspaarbank; f 1000 a 96Vj pCt. aar. de firma Met horst Van Lutterveld, alhier; en f 1000 a 96'/» pCt. aan de firma J. W. P. van Elk Co., te Zutphen. Bij een terreinrit in de bosschen ten Westen van den straatweg Soest- Soesterberg kreeg de le luit. der veld art. H. J. v. d. Grinten, gedeta cheerd bij de Rijschool, van het paard van een der andere officiereo een slag, waardoor hem het scheenbeen bij de knie werd stuk geslagen. Het ongeval gebeurde in de nabijheid van villa »Tjemara", bewoond door dr. Koppeschaar, die oogen blikkelijk met zijn echtgenoote en een verpleeg ster hulp verleende. De verwonde werd in een dekstoel naar de villa vervoerd, waar hem door de bewoners de ver- eischte geneeskundige hulp werd verleend. De heer Teepo, stationschef te Soesterberg, had de welwillendheid dadelijk de verbandkist en een brancard beschikbaar te stellen. Door de genomen maatregelen was <ie gewonde reeds verbonden en voor het vervoer gereed, toen een officier van gezondheid van hier ter plaatse verscheen. De stationschef had inmiddels naar hier geseind, waar geneeskundig per soneel met een brancard aanwezig was, toen de heer v. d. Gr. te 6 uur nam. per spoor arriveerde. Onder geleide van de officieren van gez., dr. J. J. Snel en J Pesman werd hij naar zijn woning vervoerd. Naar men verneemt, is zijn toestand bevredigend. Er schijnt op 30 April 1.1. den gebooitedag van prinses Juliana door het Dagel. Bestuur der Gemeente op Birkhoven" een herinneringsboom te zijn geplant. Waarom deze gebeurtenis zoo ge heimzinnig moest plaats vinden, dat er pas na twee maanden in een ge heime raadsvergadering iets van uit lekte is ons een raadsel. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 27 Juni geregeld als volgt: Evang. Lutli. Kerk. 's Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Reinonstrantsche kerk. Voorm. 107* uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Het Logegebouio Van Pcrsijnslraat No. i. Voorm. 10!/i uur, Ds. E. M. ten Gate. Gereforiu. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 5Vi uur, Ds. Donner. Beide keeren Maandelijksche collecte. Gereforiu. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Meynen van Dordrecht. 's Av. 5Va uur, Ds. Meynen. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9V« uur, Godsdienstoefening 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9*/* uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5V» uur, Godsdienstoefening. STOOMVAARTBERICHTEN. Opgave Agentschap Alex. Mackintosh Cot Nord-duetsche Lloyd. s.s. Gneisenan vertrok 21 Juni van Treemantle. s.s. Bremen vertrok 20 Juni van Southampton. s.s. Tberapia arriveerde 20 Juni te Athene. s.s. Skatarei arriveerde 21 Juni te Napels. s.s. Sachsen vertrok 20 Juni van Constantinopel. ss. Beyeren vertrok 21 Juni van Odessa. ss. Hessen arriveerde 22 Juni te Adelaide. s.s. Seydlith vertrok 21 Juni van Napels. s.s. Goeben vertrok 21 Juni van Antwerpen. s.s. York arriveerde 21 Juni te Tuningtor.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2