@00000N@0000® RADIUM" SCHRIJFMACHINE. REISBELASTING. Advertentiën. Stokpaarfljes-Lelieninelk-Zeeü Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor Hl Firma Gelirs. HAMERS. De Spaar-Afdeeliog der kersfoortsclie Bank. WK DÜREWs CorsElten-Magaajnen. Frant flroite Rationelle Mort: C. P. a la Sirene Paris GROOTES' 99 CACAO In bussen van V2 Kg. V4 Kg. Vio Kg. De „JUNIOR IS EEI^E EERSTE KLASSE Kost slechts 45 gulden SLOTHOUWERS Boekhandel. @©©©@@S@©©©@© van De Bilt en Bunnink, verder af, bijvoorbeeld ■n, brutale diefstallen bij dag, als de be- t hunne huizen hadden ior arbeid op het land Donderdagavond nog correspondent aan De id, boe onder Bunnink sis hun slag hadden van soortgelijke mis- scbier iederen dag bij sente-polilie in de om- n aangifte gedaan. Het dat al deze diefstallen door dezelfde dadeis, erd op nagenoeg gelijke t gegaan. De polilie- >n daarom met ijver aan meer in het bijzonder die zwervende werden of nabij de doi pen aan de stad Utrecht ge- Donderdagmiddag op Izame inbraak plaats op «Vollenhoven", aan den De Bilt naar Zeist. De op deze buitenplaats iblik verlaten geworden enblik hadden inbrekers kt om er binnen te vernielde in het buis- lenantkast, trapte daar in en nam eenig geld kaalder en eenige dub ;eheele inboedel werd delijk uit ergenis over arde van den buit, over Toen kort daarna de zes weer in haar woning er een onbeschrijfelijke iddellijk werd de politie waarschuwd en de chef- an Duist trok er met lappen op uit, om de ogelijk te achterhalen; ar verdachte individuen, inbraak, op den w t het signalement van len gewapend, toog de eg, de bosschen in, Amersfoortschen straat gelegen. hadden intusschen de n, eerst door het eiken de bosschen weer ver- weg overstekende in Van een boerderij lopsweg, waar ze drin talen ze in de gauwig- 11 en met die Kazen in vikkeld. zetten ze hun Daar wel werd ver tweetal in de buurt komen, werd kennis n inspecteur van politie ler De Lange, die onver al agenten afzond, om deel te nemen. Zoo ommezien een 25 poli de bosschen aan het jl hier en daar posten :et als «uitkijk". Een it Zeist komende, rap- een dier posten, dat (lachte had gezien Dabij de buitenplaats van de Kort daarna was 't de lagent Kunst, die de ontmoette. Een ervan haal, maar de ander en geboeid naar De inder een groote toeloop fens z'n overbrenging restant te ontvluchten den boeien, die hem n aangelegd, wist men verijdelen. acht ging er toen op tweeden verdachte te iedereen werkte mee in den omtrek verleen- deworking, zoodat een el don kon worden ge- lede men den vluchte- e omsingelen. Dit mocht gelukken, maar toen ian alle kanten zag inge- hij in de Wetering le een poging te wagen ontkomen. Maar z'n ten hem niettemin te ijgen en ook hem te ie varen A. Jacobse en J d an wie de eer toekomt itatie, onder Oost broek em naar De Bilt over- de man eenige voor ie later werden herkend len van den bestolen illenhoven." langehoudenen heeten en Gerrit Meerbeek 34 jaar oud en leidden leven. Meerbeek vooral bekend. Op hem werden den van de kasten uit ing op «Vollenhoveri,' ak eveneens in het bezit werd gevonden van de uit de portiers woning ontvreemde geldstukken, wier aantal precies klopt. De bewoners her kenden in dit tweetal de personen, die kort tevoren rondom hun woning hadden gezworven. t Was aan de Bilt dien avond een heele drukte door deze jacht en aan houding. Toen wij omstreeks half tien in het dorp waren om onze informaties in te winnen, stonden de menschen voor het gemeentehuis in clubjes hel gebeurde te bepraten en fietsten politie beambten uit den omtrek af en aan. De twee verdachten ondergingen nog dien avond een scherp verhoor men is er vrij zeker van in hen óók de daders te hebben aangehouden van de diefstallen, gepleegd otider Bunnik en Maarsbergen. Hendrikse was bijv. in het bezit van een mes, gestolen ten nadeele van een Bunnikschen landbouwer. De aangehoudene ver klaarde dit mes te hebben gekocht van den grooten «onbekende De verdachten bleven 's nachts in bewaring aan de Bilt en werden Vrijdag morgen naar Utrecht overgebracht, om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Men hoopt dat de diefstallen in dezen omtrek thans uit zullen zijn. Oud-Holland te Baar». In het Oranjepark te Baarn is door de Gebr. Beijnen en den beer J. H. van Oort, evenals het vorig jaar een Oud-Hollandsch Marktplein gebouwd Het aantal huisjes is ditmaal grooter en de daarin ten toongestelde waren en antiquiteiten zijn van veel meer beteekenis. De schilderachtige geveltjes met hun eigenaardige uithangborden, ouderwotsche opschriften en breede luifels, maken een recht gezelligen indruk en de bezoekers van demarke verplaatsen zich temidden der in hun kleurige kleeding gestoken poorters en poorteressen, gemakkelijk in een tijdperk van eeuwen vooiheen. In het bijzonder trekken de aandacht de door den heer Jaap Cramer geëxposeerde antiquiteiten en het interieur van het boekhuis met drukkerij van den heer Geert Bakker Fz. Hier kan men zich als poorter of pooi teres laten in schrijven en tevens de ouderwetsche boekdrukkerij nauwkeurig gadeslaan. Niet minder zijn echter een bezoek waard de linnen- en lakenhal van den heer Adolf Hertogh, de parfumerie affaire van den heer W. G. Boon en «In den leckeren Map" (fa. Warmolz), waar delicatessen te kust en te keur verkrijgbaar zijn. Voorts zijn er nog vele andere zaken op de markt aan wezig; deze alle te noemen zoude ons te uitgebreid doen worden. Dondeidagmiddag werd het Markt plein officieel door den Burgervaer Johan Schmier, geopend in tegen woordigheid van vele genoodigden en belangstellenden. Te ruim 3 uur betrad de Burgervaer door de hoofd poort het plein, voorafgegaan door de Oud-Hollandsche kapel en gevolgd door de burgerwacht. Nadat een omme gang was gemaakt, hield de heer Schmier een feestelijke openingsrede, waarbij hij opsomde, wat op de maikt alzoo is te zien. In een uit zijn eigen pen gevloeid gedicht, herdacht hij Prinses Juliana, terwijl hij enkele goede raadgevingen gaf aan de burgers en burgeressen der veste. Den meisjes wenschte hij: «tijdens de a.s. inkwartiering steeds aangename avondviering doch netjes naar den aard Een andere toespeling op plaatselijke toestanden was deze ontboezeming: «Een abattoir wensch ik u niet, Wijl nergens als te Baarn, men Zulke heldere slageijjen ziet!" Ten slotte noodigde de Burgervaer alle aanwezigen uit om met hem het Wilhelmus aan te heffen. Daarna werden door een dubbel mannenkwartet enkele zangnummers ten beste gegeven. Ongetwijfeld zal Oud-Holland te Baarn wederom een groot aantal bezoekers trekken. Handelsbl. cl i s.s. Kronpr. Cecilie vertrok van Cherbourg 28 Juli. s.s. Würzburg passeerde Ouessant 28 Juli. s.s. Westfalen arriveerde te Bremer haven 29 Juli. s.s. Hannover passeeide St. Catha rine 28 Juli. STOOMVAARTBERICHTEN. Opgave Agentschap Alex. Mackintosh Co Norddeutsche Lloyd Bremen, s.s. Halle vertrok van Lissabon 28 Juli. s.s. Goeben arriveerde te Hongkong 27 Juli. s.s. Kleist arriveerde te Ilonkong 27 Juli. s.s. Tubingen arriveerde te Bremer haven 27 Juli. s.s. Schleswig vertrok van Alexandrië 28 Juli. s.s. Künigin Luise vertrok van Genua 28 Juli. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Van 22 tot 30 Juli 1909. Geboren: Alijda Dina, d. van Matthijs Gerth en Jacoba Geertruida Galjee. Johan Lambertus, z- van Jan Koeslag en Elisabeth Cornelia Peters. Helena, d. van Jacobus Riegen en Helena van den Bogaert. - Theodorus Hermanus, z. van Franeiscus Theodorus Antonius de Goey en Christina de Wit- Johanna, d. van Gerrit van Weerhorst en Kornelia van Leeuwenkamp. Gerrit Johannes z. van Anthonius Sandbrink en Grietje van de Vlasakker. Clasina d. van Johannes Lablans en Hendrika Heere. Johan z. van Jacobus Fouteijn en Geertruida van Wandelen. Dirk Theodorus Arnoldus Marinus z. van Arnoldus van Willigenburg en Johanna Cornelia Withoos. Alijda Antonia, d- van Hermanus van Koot en Aartje van Dijk- Dirk, z. van Karei Stam en Antonia Veenendaal. Onno Willem Siegmund, z. van Alfred Josephus Jitta eD Ammy Alsberg. Ondertrouwd: Jan Schenk en Gerarda de Vos. Antonie van de Waard en Maria Everts. Getrouwd: Ignatius Johannes Michael Alphonse Klinkum en Maria Jacoba Welters. Lambertus Willebrordus van der Mast en Hendrika Wilhelmina Pot. Gerardus van de Beek en Willemijna Paulina van Bever. Gerrit Abbing en Berdina Aleida Hoeijmakers. Reinier van Mourik en Elizabeth van Steenbeek. Overleden: Gijsbertha Buijs, oud 64jr., echtg. van Hendrik Veenendaal. Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht. Hendrik van Drie, 49 jr. echt. van Hanna van de Blanke voort. Bartha Margaretha Snijders, 21 jr., ongeh. Margrietha Jagtenberg, 70 jr., echtg. van Jan van Diemen. Leusden. Van 23 tot 30 Juli 1909. Geboren: Hendrica, d. van Gerardus Tijmensen en Cornelia Greefhorst. Overleden: Cornelia Koller, oud 63 jr. weduwe van Johannes de Koedijk. Stoutenburg. Geboren: Catharina Klasina Maria d. van Gerbrand Hartman en Klasina van den Hengel. Aalbertus AntoDius, z. van Peter Bitterling en Grietje van der Heijden. Getrouwd: Peter Wijntjes en Cornelia van Scheppingen. Woudenberg. Geboren: Teunis, z. van Barend van Ginkel en Everarda van Egdom. Ondertrouwd: Gerrit van den Berg en Everarda Zetten. Hendrik van Drie en Gerritje ter Maaten. Overleden: Hendrika Aarsen, gehuwd met Cornelis Meerveld, 32 jr., makkiblricht. AMERSFOORT, 30 Juli 1909 Tarwe f 0,Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0.Peren fO.—a f 0.Klei- aardapp. fO.— a fO.zandaardapp. f 4.80 a f 2 20 Hoendereieren f4.a 4 50. per 100 st. Eenden f0.a f 0 00. Boter fl.30 a f 1.45 per kilo. Mir- garme f 0.a f0.Zoetem. kaas f0.a f 0. Kippen f 0.70 a f 1.10. Kuikens f 1.00 a f 1.20 Piep kuikens f 0 30 a f 0.80. Ganzen f0.a f0..Eenden f0 90 a f 1.20 p. st. Jonge f0.90 a fl.30. Hazen f 0.a f 0Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00. Tamme f 0.70 a f 1.00. Duiven f 0.50 a f 0.70 paar. Magere varkens f J4.— a f 20.— Varkens r. export f 0.a f Zeugen f 40.a f 50.Biggen (8 a 13 Schrammen f a fVette koeien f 000.a f 000,Guste koeien f 000. a f 000.Kalf koeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangeroerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 200 heet. Zandaardappelen, 90000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 1000 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee, 20 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 350 biggen en 40 zeugen. RECLAME. VERTELD TE APELDOORN.. Een inwoner van Apeldoorn vertelt hier vrij en openhartig, hoe zij beterschap heeft bekomen van een bedroevende huidziekte. De inwoners van Amersfoort, die een geneesmiddel zoeken voor aambeien, prikkelenden huiduitslag of andere huidziekten, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buur nut te trekken. Mejuffrouw F. Giebel, Tuinstraat 69 te Apel doorn sphreef ons 14 Februari 1907„Door toepassing van Foster's Zalf ben ik volkomen genezen van een huidziekte. Ik had een vreese- lijke jeuking over het lichaam maar vooral op de boenen, die zoo erg was, dat ik er 's nachts niet van kon slapen. Dadelijk bij aanwending van Foster's Zalf kon ik verlichting bespeuren en na ccnigen tijd daarmede te zijn doorgegaan, was ik totaal van mijn kwaal genezen. Gaarne zal ik dit geneesmiddel recommandeeren, daar dit dadelijk hielp, waar zooveel andere middelen faalden." Den 8en Juni 1907 vernamen wij Mejuffrouw Giebel: „Het doet mij pleizier, dat ik U kan medcdeelcn, dat mijn genezing van blij venden aard is geweest. Ik heb niet meer den minsten last gehad van mijn lastigen uit slag, hoowcl 't reeds bijna een half jaar geleden is, dat ik genezen werd." (w.g.) Mej.F. Giebel. Verzekert U, «lat men U de echte Foster' Zalf geeft, dezelfde soort, die Mejuffrouw Giebel fehad heeft. Ze is te Amersfoort verkrijgbaar ij den Heer A. van de Weg. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a F. 1.75 voor één- of F. 10.voor zes doozen. 30 Er zijn onder de minvermo genden velen, voorwie een verblijf van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die .Voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar huiten gaqn, het dringend ver zoek haar yan hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, téh einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwin ners jflit1: voor hen zoo ge- wenschte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Tep vorige j are werden op deze wijze-416 personen waar onder 3 uit Amersfoort geholpen, en réeds hebben velen zich ook dit Jaar weer aangemeld. Iedere gift onder hef motto «Reisbe- lasting" wordt dankbaar aange- nómen en in Let jaarverslag verantwoord. Ahersfooet, 1909. Mej. D. A. SIDDRE, Muurhuizen 91. Mevr. GRONEMAN—DoonNBOs, Utrechtschewez 10. Mevr. BaiVAN ITTERSUMStiioeve. Plantsoen 6. Mevr. RUVSCH LEHMAN DE LEHNS- FELD—v. Lanschot Hubreciit. Soesterweg 1. Mevr. KNOPPERS—v. Eijbïrgen. Weversingel 7. zeep. aller dames is de alleen echte van BERGMANN Cfo Radebeul want deze alleen geeft een zacht, rein gezieht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en schoone tint. A 50 Gts. per stuk verkrijgbaar bij J. y. d. Hooff. voorheen W. FR00CKEWIT WAzn. KOET E GR ACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN,. PROIfÖN G ATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden b;j kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 't haar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling vyovd'en aangenomen, wordt herstel- gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN 8, TILANUS FRIEZENVEEN! 'ZIJN VERKRIJGBAAR BIJ geeft volgens opgaje der geboorte opheldering in' alle zaken voorspelt de toekomst en het verledene, ook pér brief. Oude Zijds Voorburgwal 256 AMSTERDAM over het Stadhuis, E I Amersfoort. Kortegracht 20, naast het postkantoor, Telefoon 86, biedt, door middel van spaarbusjes in huis aan ieder de gelegenheid aan thuis te sparen. Men ontvangt een spaarbusje in bruikleen tegen een waarborgsom van f 3.50, welk bedrag wordt terug betaald bij teruggave van het ongeschonden busje. Rente vergoeding, ook over de gedtórte f 3.50 (behoudens wijziging) 3V Alle nadere inlichtingen zijn bij de Bank te bekomen. Utrecht, Stadhuissteeg 4. Telef. 1314. Amsterdam, Kalverstraat 136. 8178. Leidschestraat 78. 7851. Eerste en Grootste Corsetzaak in Nederland. Het Corset met: is eenè verbetering van het be staande Corset «droit devant". Het past de natuurlijke lijnen van het lichaam precies aan, brengt de organen der buikholte zonder eenigen druk omhoog en geeft een ongedwongen élégant figuur. Uitsluitend aan bovenstaande Magazijnen te bekomen. fl. l.OO 0.55 0.25 en leverf beslist even goed werk als de flmerikaansche en ©uiische machines van ƒ300.en meer. Haar beknoptheid en gering gewicht maken haar tot de ideaal-machine voor 01?-f^EIS. Te zien. en te beproeven in

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 3