MACBETH z X X z CO CO CC UI O CC X h- O l c. ©00©0©i©@0©©@ CANADA AMERIKA. goedkoopsten, besten, veiligsten en vlugsten overtocht Gemengd Nieuws. Afflersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor UI O ld O (O ld _J UI TUI VERS MAGAZIJN ©©©©©Q Advertentie!). DINSDAG 25 JANUARI 8 nor DE HAGESPELERS. a Lamm Bourn Co. gericht verzoek een wachtkamer te bouwen aan het einde van het tweede perron. Menigeen zal er dus nog een ver koudheid, zoo niet erger, oploopen." Jhr. S M. van Reigersberg Ver- sluys is als bestuurslid gekozen van den Doopsgezinden kring alhier. De beer H. M. O. Rubers heefi de benoeming als bestuurslid van Handel en Nijverheid niet aangenomen De jaarmarkt of Kermis zal dit jaar gehouden worden van 24 tot 29 October. Wij brengen onze lezers nog even in herinneiing dat prof. Eerd- mans hedenavond in de Rem. Kerk een lezing boudt over Dr. Kuyper's stelsel. Volgensachterstaandead verten tie wordt a.s. Dinsdag in Amicilia" door de Hagespelers Shakespeare's xMacbeth" opgevoerd. Het stuk dat wordt gegeven in de vertaliug van Jacobus van Looy, wordt in 21 tafereelen ten tooneeh gebracht. De heer Paul de G'Oot treedt op als Luncan. koning van Schotland Macbeth en Banquo, de aanvoerders van zijn leger, worden voorgesteld onderscheidenlijk door de heeren Eduard Veikade en Rienk Brouwer Van de darnes medewerkenden noemen we mevr. Betsy de Vries, van Berkel, Vera Behland, Else van Duyn en Arnalia de Groot. Decor en requisieten worden door het gezelschap mede gebracht. Volgens rapport van den inspec teur H. Bon, wonende te Baarn, in dienst der afdeeling »Gooi en Eem- land" van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van dieien, zijn gedurende het afgoloopen jaar 17 processen verbaal wegens 't rijden met honden welke eene geringere schouderhoogte hadden dan 50 c.m., 8 processen verbaal wegens overtreding van art 455* van het Wetboek van Strafrecht, (het vervoer doen plaats hebben door trek- of lastdieren op eene noodeloos pijnlijke of kwellende wijze) 1 proces- verhaal, wegens overtreding van art. 7 van het provinciale reglement op het rijden met hondenwagens in de provincie Utrecht en 7 processen ver baal wegens dierenmishandeling opge maakt. Bovendien werden door bovenge- noemden inspecteur 50 vogelknippen en 10 katapulten van kinderen afge nomen. Tevens zijn bij den 2den afdeelings secretaris alsnog brochures over vogel- voederkooitjes te bekomen, welke gratis verstrekt worden. Een honderdtal onderwijzeressen en onderwijzers van Openb. en bij zondere scholen in het arrondissement Amersfoort waren Zaterdagmiddag te Baarn in het Nutsgebouw vereend om afscheid te nemen van hun be minden schoolopziener, den heer L. B. Fikkert, die wegens hoogen ouderdom eervol ontslag heeft genomen. De heer J. v. der Horst hoofd, sprak de heer Fikkert toe, en noemde bemeen raadsman en goed vriend der onder wijzers, die allen wederkeerig veel met hun schoolopziener ophebben. Allen wenschten bij te dragen voor het aandenken, een album met photo's der scholen van het district. Vervol gens sprak nog de heer M v. Liegen als oudste hoofd eener bijzondere school en de heer N v. Veen als mocht in geen maand komen spelen... Omdat ze jou verdacht had!... Zeg Wil wéét-je 'tnog wel?... Dolf wist hest, dat het teêre der oude herinnering op hem zou werken... Kende Wil zoo-precies... Kneep z'n schouder... «Kerel dénk aan vader! Wat ik je bidden, wat ik je smeeken wil... Ik ben zoo bitng, dat je op het punt staat je ongelukkig te maken... Wil, geef me je eerewoord... Bezweer mij> jongen, dat je..." Maar toen Dolf wegging zat zijn broer daar nog altijd aan de tafel. Het hoofd op de handen geleund. Hem niet durvende aanzien... Zonder dat-ie zijn eerewoord had gegeven... Wij spreken niet over de speel schulden van de laatste zes maanden" zei de verdediger van den gedetineerden kantoorbediende, die in betrekkelijk kort tijdsverloop zijn patroon voor een aanzienlijk bedrag had bestolen... «Ik heb nu niet dat geld voor de verliezen op de renbaan en niet dat zoogenaamde bankkantoor op 't oog. Maar het allereerste bedrag, dat gij erkend ontvreemd te hebben... Nu circa acht maanden geleden... Dót directeur der Rjjksnormaalschool al hier. De heer Fikkert hoewel nog niet zoo lang van zijn ziekte hersteld, beantwoordde de sprekers en gaf uil den grooten en rijken schat zijner ervaringen menige herinnering, meni- gen behartigenswaardigen wenk, ge tuigende van groote menschenkennis. Hij hoopte, dat velen der jongeren hun voordeel hiermede zouden doen Na zich in de goede herinnering van allen te hebben aanbevolen, nam hij van ieder der aanwezigen persoonlijk afscheid. 393ste STAATSI.OTKHk.». Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 17 en 18 Januari 1910. (1400 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leiitweber te Amerstoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f70. 7963 7975 7977 8892 15674 16036 en 16053. Te zamen 7 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 3354 3377 3385 3387 6246 6247 7969 7993 8880 8896 8909 8922 15375 15400 15655 15668 15685 16233 16252 en 16261. In het voorjaar van 1908 werd Amerika opgeschrikt door do ontdek king van een reeks misdaden gepleegd op een eenzaam gelegen hoeve bij Laporte in Indiana. Men herinnert zich het geval. De bedoelde hoeve was door brand verwoest, toen het vuurgebluscht werd, en een onderzoek werd ingesteld werden onder de puinhoopen de ver koolde lijken gevonden van de eigenaars der hoeve, mrs. Gunness en hare drie kinderen. Maar het onderzoek bracht nog meer aan het licht, er werden in de kelders en in de omgeving van het huis nog tal van lijken gevonden, wel zeventien. Dit was al zeer verdacht. Men speurde verder en toen.kwam aan het licht, dat de brave, ingetogen weduwe Gunness een gevaarlijke mis dadigster was geweest, die door middel van huwelijksadvertenties mannen naar haar hoeve lokte, en daar ombracht en beroofde. Dat zij nu echter op haar beurt slacbtoller van een misdaad zou zijn geworden, werd al dadelijk vermoed, en zoo werd zekere Roy Lamphere spoedig na den brand in hechtenis ge nomen, beschuldigd van brandstichting en moord. Thans is deze man in de gevangenis overleden, en op zijn sterfbed heeft hij eindelijk bekend, dat de tegen hem ge rezen vermoedens juist waren. Hij ver klaarde, dat bij de weduwe herhaalde lijk had geholpen bij de begrafenis van de slachtoffers. Eerst had hij geen wan trouwen gehad dat de op de hoeve gestorven heden, daar ook begraven werden, vond hij zoo vreemd niet: men bespaarde zich dan immers veel formaliteiten maar op zekeren nacht ontdekte bij, dat de weduwe een bezoeker chloroform toediende en daarna met een bijl op het hoofd sloeg. Toen begon hij te begrijpen. En het voorbeeld werkte. Bij hem rees het plan, de weduwe chloroform toe te dienen en dan te berooven. Met behulp van een negerin voeide hij zijn plan uit. In de haast na den diefstal heeft hij. zoo vermoedde bij, een lamp om- diende toch niet voor wedden en gokken, hè...? Dat was toen bij de twaalfhonderd gulden... Waarvoor hebt gij dat geld besteed?" De beklaagde staarde zwijgend vóór zich uit. Er trilde iets van verontwaardiging om de neusvleugels van jong, toege voegd advocaatje. »U beweert voortdurend het doel te hebben gehad om door middel van wedden en speculeeren 't mogelijk te maken, dat gij kondt trouwen. U wdórt ook geëngageerd, toen, niet waar...?" De beklaagde fluisterde iets, en diep boog hij 't hoofd omlaag... Hij was zóó bang, de zachte, ongelukkige Willy, dat advocaatje merken zou iets van de waarheid... Dat z'n oogen 't zouden vertolken... Hij klampte zich nog vast aan de illusie, dat Nel hem... Wanneer alles voorbij was... Dat Nel hem dan toch zou nemen, nog... De arme, naïeve, goedgeloovige dwaas, die hij altijd geweest was... «Maar van die twaalfhonderd eerste gestolen guldens," barstte advocaatje, in warme verontwaardiging uit, «dóór kunt u niet van zeggen, waar ze gebleven zijn..." En hij zag beklaagde met onverholen 1 gestooten en tengevolge daarvan werd de boeie in de ascb gelegd. Het was echter geenszins zijn doel geweest, een moord te plegen. De negerin, die Lam phere in zijn bekentenis aanwees als medeplichtige, is in hechtenis genomen. Nieuw weegwerktuig. Sedi 11 geruimen tijd reeds wordt in vele winkels een nieuw soort weeg werktuig gebruikt, waarbij geen ge wichten behoeven te worden aange wend. Wat is daarbij nu echter het merkwaardige? Dat de winkelier, die dit werktuig gebruikt, met de geheele IJkwet niets meer uitstaande heeft, daar hij geen gewichten meer bezigt. De IJkwet is er echter om den kooper de zekerheid te geven, dat hij de juiste maat ontvangt. Zou het in verband daarmede niet hoogst wenschelijk zijn, vraagt de jMaasbode" dat dit nieuwe weegwerktuig, al heeft er geen gewichten bij van noode, ook onder het arbeidsveld der IJkwet viel? De heer Jaap Eden, instructeur van de rolschaatsenbaan in het Bron gebouw te Haarlem is, naar de Haarl, verneemt uitgenoodigd op te treden als directeur der nieuw te maken Amsterdamsche rolschaatsenbaan. Staking te Veenendaal. Te Veenendaal is eene staking uit gebroken onder de textielarbeiders. Vrijdag zijn de directeur-generaal en de inspecteur van den Arbeid, de heeren Van IJsselstein en De Vooijs geruimen tijd ter plaatse geweest, eerst bij de firma, waar gestaakt wordt, daarna bij den voorzitter van den bond der textielarbeiders, den heer H. Voogsgeed en vervolgens bij den burgemeester, bij welke heeren zij een onderzoek instelden omtrent de staking. In den toestand zelf is geen ver andering gekomen. De fabiiek wordt onafgebroken door de marechaussees bewaakt, terwijl de arbeiders regel matig posten uitzetten. SOCIËTEIT AMICITIA. Prijzen le rang 2.(leden ƒ1.50), 2e rang 1.3e rang ƒ0.40. voorheen W. CROOCKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. minachting aan... Zoo'n huichelaar... Zoo'n ellige Tartuffe van 'n vent... Is geëngageerd met een fatsoenlijk meisje beweert te stelen om met haar te kunnen trouwen... Maar blijkt achteraf de kat in het donker te knijpen... Anders moest-ie immers kunnen ver klaren, waar die twaalfhonderd pop gebleven wareD...! Neen, toegevoegde- verdediger liet zich om den drommel niet om den tuin leiden... Had kereltje in de gaten... Klapte z'n boekje dicht. Stond op... «Ik kan u weinig hoop geven" zei hij tot beklaagde «uw zaak is zeer ernstig. Ik zie weinig lichtpunten..." Stapte naar de deur. Bewaarder tikte beklaagde op den schouder... Vooruit, naar cel terug... Willy schrok op... ging bewaarder voor. En terwijl hij naar z'n cel stapte, troostte hem de gedachte: Toch niks bespeurd... Hij zou het geheim bewaren als goud, van waaróm hij eigenlijk gestolen had, 't eerst... Nel zou hem zoo dankbaar zijn... Als die verschrikkelijke tijd, die nè nog vóór hem lag, voorbij was... En hij voelde, besefte niets de gevangene van wat daar voor hem dreigde in de toekomst... Als zijn zoete illusie zou uiteenspatten voor de wer kelijkheid... hij alleen zoustaan...gansch verlaten... MaItbe Cobbeaü. 3 O Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreei onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Abonneert U op het KATHOLIEKE Maandelijks verschijnen 48 pag, groot formaatover'2 kolommen. Romans, Novellen. Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raad sels, Logegrlef. Rebus, enz. enz. Hoofdverhaal ROBESPIERRE. Pr^s 65 CENT per 3 maanden Eerste alt. ter inzage bij den boekhandel en bij P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. Scholl Engberts Schollen ALMELO. ZUIVER WOLLEN ONDERXI-EEOING. (fABRll DE WITTE WINKEL. [Langestraat 74 AMERSFOORT. TELEFOON 70. Muurhuizen 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wie- seis en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. Landbouwers, Werklieden en allen, die ter verbete ring hunner positie wenschen te emigreeren, wenden zich voor betrouwde inlichtingen aangaande den tot HOYlYlflfl SeHÜÜ^IVlfirt's Passagebureau REGULIERSBREESTRAAT, No. 1 AMSTERDAM Hoofdagenten der Allan-, Cunard- en andere lijnen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3