Voornaam REISBELASTING. M Mevrouw HA^SEM, Geldersche Kade 42, Wormbonbons „Kenha" Advertentiën. GYMNASIUM TE AMERSFOORT. Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor Stokpaarfljes-Lelienmelk-Zeep LAAT UW ZEEP SUNLIGHT ZIJN De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en fijn linnen de uitsluitend betrouw= bare Zeep. FirmaGelirs. HAMERS. TUIVERSMAGAZ1JN lepel aardappelmeel 13 gram; 1 lepel cacao 12 gram; 1 lepel beschuit 7 gram; 1 lepel brood 7 gram1 lepel griesmeel 16 gram; '1 middelgroot ei 50 gram. Als machiriedeelen kleverig vuil zijn, reinigt men ze met een mengsel van 10 deelen soda en deel etsnatron op 100 deelen water. Bij groote vuil heid laat men de voorwerpen er een poos in liggen; kleine dingen die erg vuil zijn, maakt men, voor ze in het mengsel te leggen, warm. Wees zuinig op je kleereii, Omdat de stof dra slijt; Wees zuinig intusschen Bestendig op den tijd Observator. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 25 Mei tot en met 31 Mei 1910. GEVESTIGD. Egberdina Elisabeth Schlette, van Katwijk naar Kcgentcsselaan 6. Simon Schagen, van Amsterdam Daar Leusder- weg 142. Willem Jan de Jong, van Vlissingen naar Utrecht- scheweg 81. Elisabeth Merrelaar, van Amsterdam naar Kamp straat 19. Lena Volp, van Blaricum naar Davidshof. Eokko Ereerk Kransen, van Nijmegen naar Ko- ninginnelaan 5. Elisabeth Hendrika Duijker, van Amsterdam naar idem. Nelletje Coster, van Nijkerk naar idem. Jansje Boon, van Utrecht naar Veldstraat 7. Arnoldus van Druten, van Vlaardingen naar Utrechtscheweg 26. Adriaan van Lunteren, van Zeist naar Aldegstr. 44. Jacoba Henteer, van Rotterdam naar Utr.weg 17. J annigje van Elteren, van Utrecht naar Wijersstr. 4. Magdalena Carolina Sibrechta Pool, van 's Hage naar Arnhemscheweg; 5. Christina Gezina Spruijt wed. Krijthe, van 's Hage naar Utrechtscheweg 4. Willem Anton Johannes den Beer Poortugal, van 's Hage naar Utreehtscheweg 4. Ihallie Josine den Beer, van Lausanne Chailly naar Utrechtscheweg 4. Johan Philip Cronau, van Bussum naar Soester- weg 327. Thomas Theophiel Trephon Calon, van Delft naar Tuinstraat 16. Wouter Buis, van Assen naar Hellestraat 74. Jacoba Catharina Magdalena Hackenberg, van 's Hage naar Hendrik van Viandenstraat 29. Jacobus Johannes Koop, van Amsterdam naar Langegracht 26. Johanna Christina de Gruijter, echtgen. van Ed ward van Veen, van Amsterdam naar Arnhem- scheweg 188. Pieter Siabbes, van Amsterdam naar Punten burgerlaan 2 a. Hendrika Wilhelmina Mentink, van Hengelo (G.) naar Zuidsingel 44. Maria Johanna Groenewegen, van Vlaardingen naar Zuidsingel 44. Willemina Cornelia Huiden, van Purmerend naar Zuidsingel 44. Antonia Maria Rcuverkamp, van Zwollerkerspel naar Zuidsingel 44. GeertTuida Johanna Kamphuis, van Goor naar Zuidsingel 44. Maria Overmars, van Wijhe naar Zuidsingel 44. Carolina Johanna Hemmelder, van Arnhem naar Zuidsingel 44. Maria Elizabeth Catharina van Balen, van Bussum naar Zuidsingel 44. Stoflelina van Veen, van Zeist naar Monnikenpad 72. Berendina Johanna Kerkhotf, van Baarn naar Arnhemscheweg 186. Jan Reinder van der Veen, van Wedde naar Nieuwstraat 28. Eriedrich Otto Eölkel, van Baarn naar Pieter Pijperstraat 35. Johanna Christina Riethorst, van Zutphen naar Wilhelminastraat 7. Johannes van de Raapkamp, van Nijkerk naar Gaslaan 13. Pieter Ouwerkerk, van Nijmegen naar Mooier- straat 6. Gerarda Kok, van Hoogland naar Hoogeweg 57. Johannes Petrus Dut, van Sneek naar Hellestr. 24. Johannes de Jeger, van Voorschoten naar Groote Haag 14. Klaas Pijper, van Amsterdam naar Blankenhstr. 4. Antonia Elisabeth Hoedt, van Utrecht naar Schim- melpenninckkude 8. Maria Johannes Gerardus Remmers, van Baarn naar Utrechtschestraat 46. Hendrik Herman Jasper Damen, van Leewarde- radeel naar Schimmelpenninckstraat 46. Elizabeth Catharina Eikkers, van Emmen naar Zand 31. Louis Willem Jan Stroeve, van Zeist naar Hof 44. Eise Teitsema, van Leeuwarden naar Arnhemsche- poortwal 2. Jacobus Eranciscus Rau, van Utrecht naar Utrechtscheweg 45. Gerritje van Manen, Wed. W. Jansen van Soest naar Bisschopperweg 84. Rijk Versteeg, van Zeist naar Arnhst. 24. Willem Jan van Zoereo, v.in Zeist naar Arnhstr. 24. Antony Bart van der Leek, van Soest naar Aldegondestraat 61. Johanna Carolina Wijsbeek, van Tilburg naar Znidsingel 44. Adriana Cornelia Geertruida Annn Binnenveld, van Delft naar Muurhuizen 76. Johanna Magdelena Binnenveld, van Delft naar Muurhuizen 76. Cornelia Lcvina Dilthijn, van Delft naar Muur huizen 76. Albertus Das, van Apeldoorn, naar Hendrik van Viandenstaaat 8. VERTROKKEN. Marie Cornelie Aimee baroivnesse Schimmelpen- ninck van der Oyc, van: Heiligenbergerweg 35 naar Culenburg. Wed. D. H. Stuten van Zevenbergen, vanVlas- akkerweg 1 naar Amsterdam. Gijsberta van Driel, van Hendrik van Vianden straat 32 naar Utrecht. Garardine Antonta Kruyf,. van Plantsoen 3 naar Hoevelaken. Johannes Jacabus Verm.eij, van Bloemendal 20 naar Hilversum. Wilhelmina van Bckku m, van Johan van Olden- baaneveldlaan 36 na ar Hilversum. Jan van der Vecht, van Kruiskamp 57 naar Leusden. van krijgbaar bij den heer A. van de WegLangestraat23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van Cornelis Johannes T.immerman van Aldegonde- I postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes 1 aoozen. 13 Cornelis Jacobus Ittmann, van Hof 19 naar Nunspeet, gem. Ermelo. Johannes Winterswijk, van Kortegracht 2 naar Nunspeet gem. Ermelo. Gcrrit van 't Net, van Muurhuizen 103 naar Loosduinen. Adriaan Jozef Verheijden, van Wocstijgerweg 67 naar Rothausen. Antonius Hendrik Verheijden, van Woe3tijgerweg 67 naar Gelsenkerken. Gerarda Justina Anna Uitjens, van Hof 46 naar Arnhem. Gerrit van Dcth, van Zuidsingcl 23 naar Haarlem, Wed. J. H. Aarssen Gerritdina van den Berg, van Hoogeweg 6 naar Watergraafsmeer. Orije van den Elskamp, van Muurhuizen naar Leusden. Hieronymus Ulfer Schleurholt Boerma, van Pieter Bothstraat 8 naar Batavia. Harmen Visser, van Koningstr, 125 naar Putten, Maria van Straaten, van Zuids. 44 naar Vianen. Anna Wilhelhelmina Therisia Mens, van Zuid singel 44 naar Nijmegen. Everdina Johanna Meijer, van Zuids. 44 naar Utrecht. Maria Anna Holslag, van Zuids. 44 naar Duitsch land. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 26 Mei tot 1 Juni 1910. GeborenJan, z. van Abraham Cornelis Cristiaan Planije en Maria Cornelia Slotboom, Hcndrikus, z. van Erederik Elsckot en Gijsberta Koene. Eranciscus Petrus, z. van Cornelis Tuithof en Geertruida van den Heuvel. Reijer, van Jacob Hendriks en Jannetje Helena Peeman. Antonie, z. van Antonie Epskamp en Steventje Berg. Peter, z. van Peter van de Kamp en Dirkje van 't Land. Gijsbertus Cornelis, z. van Cornelis Hcndrikus Lucassen Gatharina Maria van Opmeer. Machtilda Elisabeth, d. van Erederik Faber en Mathilda Elisabeth van der Heul. Else Maria Catharina, d. van Willem Erederik Ruempol en Diimphena Johanna Maria de Plonnies. Lubberdina Wilhelmina, d. van Gijsbertus Dijkman Geertruda Wilhelmina Meijer. Catharina, d. van Jesaias Dirk Lammerts van Bueren en Catharina Olie. Ondertrouwd: Dirk van Eekelen en Johanna Yeenendaal. Gerrit Jan Krijn Bijenhof en Catrina Petronella van Nieuwenhuizen. Gehuwd: Eduard Otto Joseph Maria baron Van Hóvell van Wezeveld en Westerflicr en Marie Cornelie Aimée baronnesse Schimmel- penninck van der Oye. Wilhelmus Willc- brordus Hazelaar en Maria Willemina Jaarsveld, Geerling Aergeloo en Johanna Albertha de Valk. Overleden: Marinus Albertus Hoefsloot, 6 w., Maria Hüskes, 60 jr., ecktg. van Johannes van de Brug. Gerarda Johanna Wilhelmina Korndewal, 2 mnd. Jan Hendriks Schipper, 80 jr., echtg. van Aaltje van Laar. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslagt. Anne Jeannetc Geerling, 57 jaar, cchtg. van Jan Albert van Iddekkinge Hofkamp. Leusden. Gaboren: Jannetje, dochter van Doris van den Ham en Maria Docter. Woudenberg. Geboren: Gerard, zoon van Reijer Jetten en Geurtje Zwart. OndertrouwdWillem Koudijs, weduwnaar van Christina Johanna van de Wilde, 40 jaren en Gerritje van Lunteren, 28 jaren. M A ftKTBfcR 1UHT. AMERSFOORT, 3 Juni 1910 Tarwe f 0,Rogge f 0-Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0.Peren f0.a I 0.Klei- aardapp. fO— a f0.zandaardapp. fl.80af2 Hoendereieren f3.60 a 14.per 100 st. Bruine f3.90 a f4.20 Boter 1.25 a 1.40 per kilo. Mar garine f 0.a f 0.Zoetem. kaas f0 a f 0. Kippen f 0.70 af 1.25. Kuikens fl.af 1.20 Piep kuikens f 0 40 a f 0.90 Ganzen f 0.ét f 0.Eenden f0 90 a f 1.10 p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0, Tamme f 0.40 a fl Dun en f 0.50 af 0.70 paar. Magere varkens f 18.— a f 25. --Varkens t. export f 0.a fZeugen f50.a f100. Biggen f 10.a f 15 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f O00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- 12 heet, Zandaardappelen, 130000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 800 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka^s. stuks Vee. 25 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 450 biggen en 30 zeugen. RECLAME. Vrouwen zoowel als Mannen hebben nier- en blausaandoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier en blaaskwalen hun vrouwelijke plichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid tenslotte geheel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandeweg hun geschikt heid om de gevaarlijke vergiften uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneer- 0 slagen. Des morgens bij het ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is be wolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw lede maten opgezwollen. Bij vochtig weer zijn uw leden stram en rheumatisch, en kunt gij u nauwe lijks bewegen zonder dat uw rug u pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen verdwijnen, en zoolang gij bet geringste kenieeken van de ver schrikkelijke ziekte kunt opmerken, zijfc gij niet veilig voor een plotselinge ondergang der nieren. Poster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een genees middel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij bereiken de werkelijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tot gezondheid terug, herstellen hun kracht om het bloed te filtreeren en ver zekeren een natuurlijke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte verwaarloosd wordt, des te dieper wortelt zij zich in. Zij heeft misschien reeds een hoogeren graad bereikt dan gij vermoedt en kunt gij dus niet oplettend ge noeg zijn om de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te krijgen, dragende de handteekening James Foster. Zij zijn te Amersfoort ver straat 33 naar Ni mspeet, gem. Ermelo. Het Eerste Toelatingsexamen is vastgesteld op Maandag en Dinsdag 11 en 12 Juli te 8.30. Aangifte van kandidaten vóór 1 Juli bij den Beetor J. H. MOLL, Gr. Koppel 2. Er zijn onder de minvermo genden velen, voorwie een verblijf van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, bet dringend ver zoek baar van bun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwin ners dit voor ljen zoo ge- wenschte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Ten vorige jare werden op deze wijze 468 personen waar onder 3 uit Amersfoort geholpen, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift onder bet motto «Reisbe- lasting" wordt dankbaar aange nomen en in bet jaarverslag verantwoord. Amersfoort, 1910. Mej. D. A. SIDDRE, Muurhuizen 99. Mevr. GRONEMANDoornbos, Utrechtscheweg 10. Mcvr.Bar«« TANITTERSUMStroeve. P. Bothstr. 1. Mevr. RUYSCH LEHMAN DE LEHNS- PELDv. Lanschot Hdbrecut. Soesterwcg 1. Mevr. KNOPPERSv. Eijberoen. Weveisingel 7. voorbeen W. CR00CKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeug dig uiterlijk, witte fluweel-zachte huid en verblindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bijJ. v. d. HOOFF. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN VAN JANSEN TILANUS FRIEZENVEEN ZIJN VERKRIJCBAAR BIJ Astrologiste, Charakter, Heden, Verleden en Toekomst, is ver huisd van O. Z. Voorburgwal 256 naar t' bovenhuis bij bet Centraal station Amsterdam, dag consult, ook per brief. 11) Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CER ATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws vun.cten Dag schreef onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende persoüen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Abonneert U op het KATHOLIEKE Maandelijks verschijnen 48pag, groot formaat over2 kolommen. Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raad sels, Logogrief, Rebus, enz. enz. Hoofdverhaal ROBESPIERRE. Prijs 65 CENT per Smaanden. Eerste afl. ter inzage bij den boekhandel en bij P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. Zacht purgeerend, Zeker werkend, Zoet smakend. Iedere bonbon bevat 0.025 gr. Santonine. KRAEPELIEN HOLM Apothekers-Hofleveranciers, ZEIST. I B

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3