BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Vernietiging der nieren aan tafel voor... dr. B. zweert bij water en kwast, koude douches, veel in de frissche lucht, harden, harden... Dr. A. vindt de nieren van patiënt ijzersterk; zoekt 't in den lever... meneer de arts B. beweert, dat als patiënt z'n nieren niet verzorgt, bij geen twee jaar meer voor de borst heeft Patiënt volgt, teneinde raad, eigen zin, slikt kwakzalvers-pastilles en sterft binnen 't jaar... Zeker, wij hebben, in de Kamer, een medicus noodig... Die zou, Dinsdag, de malligheden en fouten van het ontwerp tegen de besmettelijke ziekten nog vrij wat steviger hebben uitge rafeld, aangetoond, dan thans ge schiedde. Voor duizenden in den landen is het heil van desinfectie (behoorlijke zaakkundig-volbrachte!) nog iets in de lucht-zwevends... Ja, wij lachen om 't boerinnetje, dat wel haar rechter been voor dokter wou laten onder zoeken doch niet haar linker-dito, wijl het rechterbeen, met oog op in spectie, reinigings-kuur had ondergaan, en niet het andere... Wij schateren om zoo'n mop... maar als velen van ons eens aan eigen beentjes denken... Zoovele flanellen pakjes en smetteloos- lichtkleurige zomer blouses zijn nog volstrekt geen waai borgen dat négligé en huid der pronkertjes en -sters. letera desunt! Wie op het stuk van ontsmetting, aan sommige stadsche en platte- landsche toestanden denkt, hij moet huiveren... Het monster Vooroordeel, ten nauw ste in den bloede verwant aan Dom heid, is een hydra met koppen, die al maar aangroeien Ridder Borgesius heeft vruchteloos zijn zwaard getrok ken deze week... En ridder Heemskerk liet bet zijne, rnet gracieus handgebaar, maar wat blinken en schitteren in de zon... Met zulke manoeuvres treft men geen draken en monsters, zoodat de dood er op volgt... Mr. ANTONIO. Het Ncdcrlandsche Lied, De Vereeniging Het Nederlandsche Lied heeft Dinsdagnamiddag te Utrecht hare algemeene vergadering gehouden, De voorzitter, prof. dr. J. te Winkel- uit Amsterdam, wees er in zijn openings woord, op, dat de vereeniging zich meer en meer in de algemeene sym pathie mag verheugen. De heeren prof. mr. J. C. Naber, prof dr. .1. te Winkel, prof. jhr. dr. B. H. C. K. van der Wijck, H. B. Ver Loren van Themaat en prof. dr. W. Vogelsang werden als bestuursleden herkozen, als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer L. L. Mertens, secre taris van de Diocesane Vereeniging tot Vei betering van den Volkszang in Limburg. Blijkens het jaarverslag bedraagt het ledental thans 270 tegen 240 in het vorige jaar, onder wie 3, toenmaals 2 begunstigende, 20, toenmaals 21 beschermende leden. Het aantal ver- eenigingen, die van de vereeniging lid zijn, steeg van 10 tot 13, w. o. één begunstigend eD zes beschermende, evenals het vorige jaar. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. Gunstig werd beschikt op het ver zoek van Coers' Liederenkwartet (mej. Johanna Cambier van Nooten, uit Amsterdam, mej. Marie Bies, uit Haarlem, en de heeren Jos. E. Schil derman, uit Utrecht, en Bram van der Stap, uit Delft) om zich te mogen noemenCoers' Liederenkwartet, kwar tet, van de vereeniging Het Neder landsche Lied. Instemming werd voorts betuigd met het plan van den heer Wouter Hutsche- ruyter W.Jz. voorzitter van de Nat. Vereeniging voor den Volkszang, om zes van de beste, meest geliefde volks liedjes te doen bewerken voor fanfa rekorpsen. Na bespreking van de belangen der vereeniging werd de vergadering ge sloten. gevaar betreft, dat is zoo erg nietf men zal ons als militairen behandelen, wanneer wij in handen vdn den vijand mochten vallen. Sedert den Fransch Duitschen oorlog heeft men te dien opzichte mildere bepalingen gemaakt. Overigens zijn de omstandigheden voor ons niet ongunstiger, dan zij het toen voor de Francs-tireurs waren; hadden deze de Vogezen, wij hebben de Veluwe, het Gooi en in het ergste geval de Zuiderzee om te retireeren, indien men het ons al te warm maakt." Wordt vervolgd). Emigratie nnar Brazillië. Aan een ieder die niet werkelijk landbouwer is en niet over eenige middelen beschikt, moet ten sterkste worden ontraden naar Brazilië te emigreeren. Landbouwers dienaar Brazillië emi greeren, moeten in geen geval hun vrouw en kinderen medenemen, en zich vooraf goed op de hoogte stellen van de streek waarheen zij zich willen begeven, aangezien in sommigen ge deelten van Brazillië het klimaat moordend is. Met het oog op het klimaat wordt beslist afgeraden dat men zich late aanwerven als arbeider bij den bouw der spoorweg lijn Madeira-Mamoré. St.ct Bij de gisteren gehouden ver kiezing van 4 leden voor de provin ciale Staten van Utrecht zijn uitge bracht 3922 stemmen. Hierna verkre gen de heeren A. J. Bicker Caarten (cb.aftr.) 2739, K. van der Burg (a.r.aftr.) 2599; H. C. A. de Jong (r.k.aftr.) 2492; W. van Klooster (r.k.aftr.) 2449; D. Gerritsen (v.d 1247; A. M. Tromp van Holst (1.) 1221; dr. A. J. A. Thomas (1.) 1027 stemmen, zoodat de vier aftredende leden met overgroote meerderheid herkozen zijn. H.M. de Koningin-Moeder zal een der laatste dagen van Juni een tuin feest geven te Soestdijk. Programma van het concert, Zondagavond, te 8 uur, in Amicitia te geven door de Stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie, dir. de heer G. Bikkers. 1. Ons Regiment, marsch, v. d. Werf. 2. Le Roi d'Yvetot, ouverture, Adam. 3. Espana, Walzer, Waldteufel. 4. Fantaisie Caprice, Vieuxtemps voor orkest beweikt door Bikkers. 5. Ouver ture tot de Operette «Penelope." M. W. Petri. 6. «Tolle Streiche», Wald teufel. 7. Rbapsodie hoogroise II, Liszt. 8. Grande fantaisie s. d. m.del'opéra «Figaro's Hochzeit,« Mozart-Kwast. Zekere P. G. J. W. I. die j.l. Donderdagochtend een bankbiljet van f25.ontvreemdde uit de kas van bet station der Ned. Centraalspoor te Putten, werd door de politie alhier, die per telefoon gewaarschuwd was, aan gehouden en gevankelijk naar Putten teruggebracht. Aan de centrale botermijn alhier werd deze week aangevoerd 10.150 Kilo ongezouten en 3100 Kilo gezouten fabrieksboter onder rijkscontrole. Ze werd verhandeld tegen f 1.06 en f 1.18. Door de politie alhier is als verdacht van palingdiefstal een persoon aangehouden en ter beschikking der justitie te Utrecht gesteld. Een binnenbrandje in het tele graafkantoor, ontstaan door het vlam vatten van een bensinelamp, werd door den hoofdbesteller J. van Winters wijk met behulp eener minimax ge- bluscht. Italiaansche Opera. Wij kunnen mededeelen dat het den Heer M. de Houdt gelukt is een prima Italiaansch Opera-gezelschap voor aanstaanden winter te engageeren. De voorstellingen zullen begin Decem ber aanvangen. Lijst van brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het postkantoor te Amers foort, over de le helft der maand Juni 1910. Amsterdam Hilversum. Medemblik. Utrecht. A. J. Bakker, Mej. M. Ruizendaal, Mej. D. G. M. Nehssen, Mej G. van Diiel, Geertr. Driessen, Mad. Viola J. Larochi, Henri Hoek Azn., A. Fredeveld, Mej. J. Voortman, Mej. F. Draijer, H. v. Reede, Mej. S, S. Vos, M. Willemsen, Mej. M. Feenstra, J. Merks, Georg. Wilkens, E. Werner, J. v. Beek, W. Lamheils, W. Klopsen, Mej. M. Busteln, Verzoeke naam en woonplaats op de blieven te vermelden teneinde ze bij onbestelbaarheid te kunnen terug bezorgen bij de afzender. Paris. 1 1 Haag. Haag. R'dam. R'dam. Utrecht. Zaandam. A'dam. Klondijke. Brussel. Elmersforst. Aldeberg. Op de Provinciale Meeting der Utrechtscho Propaganda-Commissie der Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken, te houden Zondag 3 Juli, zullen o.m. het woord voeren: mevr. Hein—Dieren over «Wat gaat het ons vrouwen aan 7' den heer D. J. Bij de Ley spreekt over «Waarom niet?" De heer A. H Gerhard spreekt over «Lokal Option (Plaatselijk verbod). Door de zangver- eenigingen «de Blauwe Vaan" uit Utrecht Baarn en Amersfoort wordt gezamelijk gezongen de Blauwe Vaan en Een frissche Geest; door Baarn Liefde, Licht en Roepstem; Utrecht Des 's Mhorgensals het Rhegent, Strijd lied, 't Woud en Morgenrood Amers foort, de Molenaar, Wat zou dat zijn 7 en Onze Zang; Utrecht en Amersfoort samen, Strijdzang. Het muziekcorps de Harmonie zal 9 nummers ten beste geven, voorzeker zoo het weer mede werkt zal het een aangename en nut tige middag worden. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 19 Juni geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. lOVi uur, Ds. P. Groote, Ev. Luth. pred. te Amsterdam. Remonstraiitsche kerk. Voorin. '101/* uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Bet Logegebouto Van Persij nitraat No. 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. E. M. Ten Cate. Gereforin. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 5'lt uur, Ds. Donner. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 'sAv. 5Vi uur, Ds. Teerink. Collecte voor den arbeid in Argentinië. Vrije Gereforin. Gemeente. Voorm. 9'/j uur. Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereforin. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9J/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 51/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/> uur, Godsdienstoefening. Twee wijzen van groeten. In Duitschland kan men tegenwoor dig waarnemen een hervormings beweging wat het groeten aangaat. Het woidt daar dadelijk zooals het er veelal gewoonte is als een nationale zaak opgevat. En men ver- onlwaardigdt er zich over zekere bewering, dat de Duitscher zijn wijze van groeten aan het buitenland ontleend zou hebben. Men kent in Duitschland twee ver schillende manieren van groeten: de een is bet afnemen van het hoofddeksel, dus het uit beleefdheid ontblooten van het hoofd, de ander is het maken van de stijve lendenbuiging. Voor dit laatste is noodig een rechte lichaamsbouw en zekere lenigheid in de lendenen, om bij het volbrengen van den groet, den romp voorover le kunnen buigen, terwijl de beenen, gestrekt in de knieën, recht blijven staan; men vouwt zich zelf daarbij dus feitelijk in twee even grooten helften. De strijd loopt nu over den zuiver nationalen aard van de manier van groeten. De oiilblooting van het hoofd schijnt uit Byzantium afkomstig, waar het als een vorm van etiquette gold. In de tweede helft der middeneeuwen verspreidde deze groet zich over Europa Wat den groet zelf aangaat, het oplich ten van den hoed. deze stamt uit Spanje en Frankrijk uit de zestiende eeuw. Van deze landen is de boed- groet naar Duitschland gekomen, een eeuw later. Men zou het dus een Byzantijnsch- Gallischen groet kunnen noemen stellig geen nationaal-Duitschen Er bestaat daarentegen een echt Germaansche groet; en dat is het militaire saluut, waarbij de hand aan den slaap van het voorhoofd wordt gebracht De herkomst van dezen groet wordt verklaard uit de moei lijkheid, die de grenadiers-otlicieien in Pruisen in de achttienden eeuw hadden, om hun zwaar hoofddeksel bij het groeten af te nemen. En nu betreuren de oer-Duitschers, dat deze Duitsche groet niet algemeen ingevoerd wordt, waardoor én het ontblooten van het hoofd én het gym nastische ruggebuigen vervangen zou kunnen worden. Te Darmstadt bestaat er inmiddels reeds een «Bond voor den Duitschen Groei." Natuurlijk Daar worden jaar vergaderingen gehouden en daar wordt een tijdschrift uitgegeven. Geregeld houdt men er besprekingen en proeven, welke wijze van groeten de meest nationale en de meest ge schikte is. Want vooialsnog wil het er bij sommige bondsleden niet goed in, dat een Deftig Duitscher. die den statigen hoogen hoed draagt, een bij uitstek vaderlandscheindruk zalmaken, indien hij met een hand den pink op den naad van de broek plaatst, en de andere hand, met 'den binnenkant buitenwaarts, legen het voorhoofd drukt. Handelsbl Daglichtbesparing. Het denkbeeld om vroeger den dage- lijkschen arbeid aan te vangen, ten einde dien ook vroeger le kunnen be ëindigen en dus meer genot te hebben van een rusttijd bij daglicht, is dezen zomer in enkele bestuursdepartementen te Londen verwezenlijkt. Aan de ambte naren is gevraagd, of zij bereid waren, inplaats van te tien uur, te negen uur te beginnen, en dan niet om vijf, maar om vier uur le eindigen. Zeer velen hebben deze wijziging toegejuicht eri van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt. Na het sluitingsuur gebruik ten zij thuis een lichten maaltijd en gingen dan de lucht in om te wandelen of zich met sport te ontspannen. De verandering moet uitstekend bevallen zijn. STOOM VAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Holland Amerika-Lijn. ss. Rotterdam passeerde Scelly 12 Juni. ss Nieuw Amsterdam vertroK van New-York 14 Juni. ss. Noordam arnveerdo te New-Yoik 14 Juni. ss. Rijndam arriveerde te Rotterdam 10 Juni. Stoovaart Maatschappij Nederland. ss. Grotius arriveerde te Sabang 14 Juni. ss. Koning Willem 111 arriveerde te Port Said. 14 Juni. ss. Koningin Wilhelmina vertrok van Batavia 16 Juni ss. Oranje arriveerde te Lissabon 7 Juni. Opgave van de Vereeniging ,11 AN DEL en NIJVERHEID' van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 8 Juni tot en met lé Juni 1910. GEVESTIGD. Tj. van der Werff, van Lochem naar Beekestein- schelaan 25. J. Bouw, van Duitschland naar Koningsstraat 3. T. van Roekei, van Dubbeldam naar Muur- huizen 97. W. J. J. Cornelisse, van Amsterdam naar Achter de Pothstraat 5. E. J. Merkus, van Herwen en Aerdt naar Zuid singel 44. J. J. C. M. Meddens, van Groningen naar Zuid singel 44. P. J. J. M. Linders, van Dordrecht naar Zuid- singel 44. C. E. Bolkenbaas, van Bussum n. Zuidsingel 44. J. A. van Dijk, van Hilversum n. Zuidsingel 44. J. Kooyman. van Maarssen naar Zuidsingel 44. J. B. M. H. Heersche, van Lonneker naar Zuidsingel 44. B. C. M. Bremer, van Hoogland n. Zuidsingel 44. A. W. H. van Driel, van Nijmegen naar Zuid singel 44. M. P. L. Vermeulen, van Lisse naar Zuidsingel 44. A. M. C. B. Jansen, van Schiedam n. Zuidsingel 44. J. Jansma, van Nijkerk naar Schimmelpenninck- straat 48. W. van den Brink, van Amsterdam n. Havik 21. L. Langedijk, van Haarlem n. Woestijgerweg 67. A. Bours, van Stoutenburg n. Woestijgerweg 67. E. Collee, van Rijnsburg naar Soesterweg 25. G. Kok, van Hoogland naar Groenesteeg 3. J. Kloosterman, van Leeuwarden naar Beeke- steinschelaan 3. K. Miner, van Amsterdam naar Hoogeweg 23. J. Berg, van Leusden naar Langestraat 121. H. Bos, van Gorinchem naar Soesterweg 265. A. van Ess, van Ermelo naar Gaslaan 23. C. J. Bademaker, van Den Haag naar Oude Vlasakkerweg 24. H. Peer, van Nijkerk naar Havik 26. P. Tigchelaar, van Bolsward naar Langestraat 90. VERTROKKEN. C. Roza, van Pieter Pijpersstraat 41 n. Besoyen. J. Bonscl, van Kruiskamp 71 naar Amsterdam. W. Rosenbrand, v. Wijersstaaat 13 naar 's-Gra- venmoer. A. Wagenaar, van Krommestraat 49 n. Noord- Amerika. A. van 't Hof, van Plantsoen 16 n. Amsterdam. C. A. J. Reyckers, van Beekesteinschelaan 34 naar Den Haag. G. A. van den Akker, v. Zuidsingel 44 naar Rotterdam. H. A. Heistcrmau, van Zuidsingel 44 naar Breedevoort. L. H. Put, van Soesterweg 203 naar Apeldoorn. I. te Kulve, van Leusderweg 152 n. Hoevelaken. J. Grietjes, van Woestijgerweg G7 naar Dongen. J. Jansen, van St. Jorisstraat 46 naar Nijmegen. J. Tromp, echtg. van J. W. Koster, van Schim- melpenninckstraat 44 naar Schagerbrug, gem. Ziipe. L. lVentzcl, van Arnhemschestraat 9 n. Utrecht. E. G. Nass, van Breedestraat 28 naar Arnhem. A. H. Hekkelman, van Leusderweg 154 n. Gorssel. S. M. Thissen, van Oude Vlasakkerweg 30 naar Tegelen. H. G. M. van Loevezijn, van Langegracht 12 naar Hilversum. J. H. A. Jacobs, van Langestraat 91 naar IJsselstein. E. Brückner, van Kroontjesmolen 1 n. Zwijndrecht. E. W. Meyer, van Monnikenpad 24 naar Kerk rad e, Duitschland. C. van Drogen, van Oude Dieven weg 9 naar Harderwijk. J. Wennekcs, van Muurhuizen 117 naar Haaks bergen. G. H. E. G. Wormer, van Oude Vlasakkerweg 42 naar Utrecht. J. A. van Lankeren, van Heiligenbergerweg 56 naar Keiler (Duitschland). 't Is d' eyg' onnooselheyt die B0RGERS steeds doet zugten Die wijslyck PROMPT BETAELT, gewint geen rotte vrugten. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Van 9 tot 16 Juni 1910. Geboren: Evert, z. van Aalt Willemsen en Geertruida Vetkamp. Maria Josephine Louise, d. van Jacobus Maria Hendrikus ten Brink en Maria Christina Wilhelmina Peters. Jaunetje, d. van Hendrikus Brouwer en Petronella van Es. Geertruida Wilhelmina Gijsberta Maria, d. van Cornelis Renes en Willemina Johanna Hartogsveld. Elisabeth Petronella, d. van Antomus Ludovicus van der Schoot en Maria Johanna van Leeuwen. Een buiten huwelijk ge boren kind van het vrouwelijk geslacht. Gerrit, z. van Coenraad Eijkelboom en Evertje de Graaf. Neeltje, d. van Aalbert van Voorst en Alijda van der rol. Johannes Jacobus Casper Carolus, z. van Jacobus Carolus Gerde en Cornelia Maria Koreman. Juliana Christiana Johanna, d. van Johannes Martinus Sweep en Petronella Johanna Cornelia Dorren. Ondertrouwd: Carel Hendrik van Oven en Elisabeth Theodora Vermaning. Klaas Althui- sius en Emmetje Kerkman. Johannes Jacobus Uytenhaak en Hendrika Theodora Geertruida Roodestein. Gehuwd: Perdinand Pels en Dirkje van Eijken. Garrit Jan Krijn Bijenhof en Catrina Petro nella van Nieuwenhuizen. Gerardus van Es- veld en Petronella Loman. OverledenEvert van Brummelen, 3 mnd. Agnes Maria Clements, 61 jr., ongeh. Johan nes van Eijkelenburg, S w. Jacobus Hoff, 3 jr., Barend de Graaf, 54 jr., ongeh. Aalbert Johan Hijmering, 3 mnd. Bartha Gerarda Arends, 13 mnd. Willem Hazelaar, 80 jr., wedr. van Adriana Cornelia Ruitenbeek. Helena Sophia Vinken, 85 jr., ongeh. Woudenberg. Geboren: Evert, z. van Evert Boom en Bertha Petronella Kunz. Jan, z. van Hendrik Koudijs en Gerrigje van Soest. Lubertus Hendrikus z. van Willem Gerrit van Ee en Gijsbertje van Zijst. GehuwdWillem Koudijs, weduwnaar van Christina Johanna van der Wilde en Gerritje van Luntcren. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 Juni 1910 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0.Peren f 0.a f 0.—. Klei- aardapp. f0.— a f0.zandaardapp. fl.80af2. Hoendereieren f 3.60 a f 4.per 100 st. Bruine f 0.a f 0.Boter fl.25 a 1.35 per kilo. Mar garine f0.— a f0.Zoetem. kaas f0.afO. Kippen f0.70afl20. Kuikens f080 a fl.20 Piep kuikens f 0.40 k f 0.80 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f090 a f 1.10 p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.30 a ft.Duiven f 0.50 af 0.70 paar. Magere varkens f20.— a f 30. -. Varkens f. export f 0.a f Zeugen f 50.a f 100. Biggen f 13.a f 18 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a fO00.—Kalfkoeien f000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.— a f 00.—Os f000.a f 000.— Pinkstieren f üOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit heet. Appelen. heet Peren. heet. Kleiaardappe- en 150 heet. Zandaardappelen, 110000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 900 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 6 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 30 zeugen. RECLAME. is misschien naderbij dan gij denkt. Een nierkwaal is de meest verradelijke van alle ziekten, omdat zij dikwijls bijna onopgemerkt opkomt, en het uit de verschijnselen zoo lastig op te maken valt welke hoogte de ziekte bereikt heeft. Een man, die niets anders schijnt te mankee- ren dan dat hij last heeft van zwakte, zwaar moedigheid J en voortdurende vermoeidheid, is misschien even erg door de verschrikkelijke ziekte aangetast nis hij, die iederen morgen een ellendig gevoel in zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheumatiek, graveel of ernstige urinestoornissen lijdt. Bij een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in de lendenen lijdt, wier oogen en gelaat opge blazen zijn, en die dikwijls aanvallen van duize lingen heeft, kunnen de nieren even plotseling vernietigd worden als bij iemand, die totaal huL peloos is door rheumatiek en waterzucht. Gij kunt nooit van te voren uitmaken hoe een nier kwaal u zal aantasten dit hangt geheel van uw gestel af. Maar zoo lang gij ook maar het geringste ken- teeken van een nier- of blaaskwaal hebt, zijtgij nooit veilig voor plotselinge vernietiging der nieren en blaas, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte 'Poster's Rugpijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd worden. Poster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken in overeenstem ming met de natuur, zij zuiveren de urinewegen en geven aan dc nieren en blaas hun kracht terug. Zij genezen duurzaamomdat zij den wer- kelijken oorsprong der ziekte genezen. Overtuigt U, dat gij de ochte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Elke echte doos voert op het etiket ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen. Zjj zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Lan gestraat 23. Toezending gesohiedt franco na ont vangst van postwissel d F 1.75 voor één, of F 3 0.voor zes doozen. 15»

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2