Voornaam Gemengd Nieuws. Mevrouw HANSEN, Gelderscfte Kade 42, REISBELASTING. Yoor Huis en Hof. Zwak, ellendig en altijd vermoeiend. Advertentie». Industrie-en Huishoudschool. SMpaarajes-Lelienmelk-Zeep JANSEN 8t TILANUS Firma Geïrs. HAMERS. Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor TÜI7ERS MAGAZIJN Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/> uur, de Heer D. Barth van 's Gravedeel. 's Av. 5 uur, de heer D- Barth. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9'A uur, Godsdienstoefening. 'sAv. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113 Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4V» uur, Godsdienstoefening. «Zonder knevel geen kus," wordt gezegd in de welsprekende vertoogen der ad vertenties van haarontwikkelings- middelen. Maar de gezondheidsleer begint nu ook al dat «schoonste sieraad van mannen en jongelingen" aan te vallen, als gevaarlijk voor de gezond heid. «Geen kus van een knevel drager," zeggen zij. Op het tuberculose-congres te Londen heeft dr. Nevius in een uitvoerig ver toog gewaarschuwd tegen het dragen van zware knevels, die broeinesten zijn van tuberculose-bacillen. Hij deelde de uitkomsten mede van een aantal proeven die hij in gasthuizen nam en en die alle zijn bewering ten volle hebben bevestigd. Zoo zal er misschien weer een gulden tijd aanbreken voorde barbiers. Maar of de onschoone sekse er mooier op zal worden? Men schrijft uit Petersburg Den 27sten Juni dus enkele weken slechts, nadat Poerisjkewitsj in de Doema de enormiteit verkondigde, dat Holland in Rusland alleen om zijn kaas en zijn linnen bekend zou zijn werd bier ter stede een nieuw standbeeld voor Peter den Groote onthuld, dat den Tsaar voorstelt als timmerman, met de bijl in de hand bezig een scbeepskarkas te bewerken en dat op de voorzijde bet volgende opschrift draagt«Tsaar Peter I be studeert den scheepsbouw in de stad Saardam in Holland, in het jaar 1G97." Beperkte Zondagsdienst. Naar het «Utr. Dagbl." verneemt, bestaat bij de regeering het plan, bij den a.s. winterdienst der spoorwegen een beperkten Zondagsdienst in te voeren, om zoodoende het personeel Zondags meer vrij te kunnen geven. Het plan is dan, zeer vele treinen te doen uitvallen; alleen ochtend-, avond- en internationale treinen zullen blijven loopen. Nu reeds moet des Zondags het aantal reizigers van alle treinen ge teld worden. De schipbreuk van het passa giers-luchtschip. Teleurstellingen blij ven waarlijk den ouden graaf Zeppelin niet bespaardNa de bekende ramp van Ecbterdingen volgde de zware averij bij Bilberack. Voor eenige dagen had het nieuwe bestuurbare luchtschip Z. VII de reis FrederichshafenDusseldorf gelukkig volbracht. En nu op den eersten passagierstocht is het trotsche lucht schip ernstig beschadigd. Toen bet nog slecbtsvooi een uur benzine had,trachtte men naar Osnabrück te komen. Een storm deed het luchtschip 1200 M. stijgen. Er viel regen en de ballon verloor gas. Plotseling daalde het luchtschip snel en dreef naar een berg kam. Ook de voorste motor werd toen defect en de L. Z VII. sloeg tegen den berg; het scbip bleef in de boomen vastzitten, die den vloer van het schuitje doorboorden. De L. Z. VII is het eerste speciaal voor den passagiersdienst gebouwde luchtschip der wereld. Aanranding. Toen gistermiddag liet achtjarig dochtertje van een melkknecht van Oud-Bussum uit school kwam, weid zij op den Brediusweg onverwachts aangegrepen door een tot nu toe onbekend persoon, die haar een prop in den mond stopte en mee wilde voeren. Op de nadering van eenige dames nam de man echter de vlucht. Er schijnen reeds meer aanrandingen in den laatsten tijd te hebben plaats gehad. Gelijke monniken, gelijke kappen 1 Men schrijft aan «De N. Ct.« Toen ik Donderdagochtend te Scbe- veningen, bij de damesbaden aange komen, mijn bril op den neus zette om van hët dartele spel der najaden te kunnen genieten, werd me gezegd door te loopen. Zulks doende, kwam ik allengskens in de nabijheid der heerenbaden en zag daar tot mijn groote verwondering tal van dames, die met belangstelling gadesloegen de evolutiën door de beeren in het zilte nat uitgevoerd. Nu zeg ik met de Duitschers: Ent weder oder. Dat de vrouw dezelfde rechten verlangt als de man.... ik kan er in komenik gun haar kiesrecht en de rest. Doch doorloopen bij de heerenbaden, asjeblieft! Gelijke mon niken, gelijke kappen! Een nieuw goudveld. In de nabijheid van Stewart, een stadje in Britsch Columbia, moet een bijzonder rijk goudveld zijn ontdekt. Het kostbare erts ligt daar tusschen porfierwanden in lagen van dertig tot duizend voet breed, op enkele plaatsen meer dan tweeduizend voet boog. Correspondenten van de Times, de Clobe en Central News verzekeren, dat duizend stampers honderd jaar zouden kunnen werken zonder dat de goud aders uitgeput zouden raken. Mijn ingenieurs moeten verzekerd hebben, dat het nieuwe goudveld het rijkste is, dat ooit werd ontdekt. De opgewonden verhalen der ontdekkers, hebben het stadje Stewart ontvolktgeen werk kracht bleef aan den arbeid, allen wierpen bet werk neder en ijlden zoo snel ze konden naar bet land van be loften. Te Sanandrea Di Canna in Italië is een sterke aardschok waargenomen. Debevolking kampeert in de open lucht. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. Te Oberkirchen in den Elzas heeft het hoofd der politie een verbod uitgevaardigd tot het dansen van den kussenwals. Bij dezen wals laten vrou wen en meisjes zich door hun danser kussen en de politieman achtte dat in strijd met de goede zeden. De politieagenten moeten er nu voor zorgen, dat in Oberkirchen gedurende het dansen niet meer gekust wordt. Naar buiten, naar buiten! de steden ontvlucht, De dompige stralen en stegen! Naar buiten, naar Duiten! daar stroomt door de De geur van de bloemen u tegen, [lucht Wat wordt al niet vervalscbt! De heer Van Raalte, directeur van den keuringsdienst te Dordrecht, hield er een lezing over. Melk wordt met V« water verdund, of ontroomd dit kan met den melkweger worden nagegaan Meel is vaak vermengd met gips, zwaar- spaalt, enz.koffie bedorven door dadel pitten, eikenschors, bolus en zelfs zand cacao door meel en z.g. cacaodoppen cacao in bussen is bijna nooit vervalscbt, omdat ze regelrecht van de fabrieken komt. De meeste olijfolie beeft nooit Genua gezien, aardolie en sesamolie dienen hier om te vervalschen. Alle specerijen, maar vooral peper, worden vervalschtmen heeft zelfs kunstpeper in korrels. Met wijn wordt zeer ge knoeid, met bessenwijn eveneens, dit is vaak niet anders dan stijfselwater met een kleurtje en een smaakje. Moet men niet aandringen op het instellen van een Rijkstoezicht? Voor kleinen, maar ook voor grooten Als men kleeden klopt op straat, Of, als moeder stoffen gaat, Blijf, zoolang dat werkje duurt, Dan gerust maar uit de buurt. Want het stof van kleed of grond Kruipt dan in je neus en mond, En het maakt voor lijd verdrijf Dan een wand'lmg door je lijf. Stof bracht menigeen van streek, Maakte kind'ren ziek en b'eek. Hoor dus naar mijn wijzen raad aVIucht, als moeder stoffen gaat!" Harde woorden of een strenge blik stratten een' goed opgevoeden hond even gevoelig als een zweepslag. Voor een vriendelijk woord of een lekker hapje is hij uiterst dankbaar: bij goede, vriendelijke dressuur is het dier opge wekter en werkt met meer yver. Men zorge er voor, den hond zoo min moge lijk in de gelegenheid te stellen om erkeerde dingen te doen, gewenne hem er aan op kalme wijze dat elk bevel moet opgevolgd worden en wachte zoo lang mogelijk met het geven van den eersten klap. Een lichte lik met de band zal dan meer uitwerking heb ben dan de felste zweepslagen op een overslagen" hond. Weg met de zweep Waar de zon niet komt, daar komt de dokter!" Let daar op bij 't kiezen van uw woningHet zonlicht maakt de muren droog, daardoor poreuzer en dus beter geschikt voor een gesta dige luchtverversching; het zuivert verder de lucht, werkt gunstig op ons zenuwstelsel, bevordert de stofwisse ling en maakt den geest frisch. In 't donker wordt het lichaan krachteloos en slap, de kleur bleek, de geest dof en treurig. Neem dus vaak een ozonbad" Ter vernietiging van het onkruid tusschen steenen, in tuinpaden en op plaatsjes, kan men gebruik maken van het volgende middel, te Parijs op de binnenplaatsen der publieke gebouwen toegepastbegieting met een kokend mengsel van 5060 L. water, 20 pond ongebluste kalk en 4 pond zwavel, eenige malen per jaar herhaald, 't Vervelende tijdroovende wieden wordt hierdoor voorkomen en men heeft de paden enz. geregeld schoon. Korte regelenEen goed tuinier zorgt vooruit. Een goed scholier klimt van trap tot trap. Het leven is een leerschool. Wie haastig loopt, struikelt wel. Van uitstel komt licht afstel. Observator. I de Veen en Evertje ter Horst. Elisabeth Gcrritje, dochters van Jan Lagemaat en Gerritje Woudenberg. Nicolaas Petrus Gerardus, 7 van Johannes de Jager en Wousje Arlar. Stoutenburg. Overleden: Hendrikus van de Koedijk, 83 j weduwn. van Aaltje Eiling. Opgave van de Vereeniging HANDEL en NIJVERHEID' van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit ziin vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 22 Juni tot en met 28 Juni 1910. GEVESTIGD. J. J. H. Delsasso, van Leiden n. Nicuwstraat 4, A. Wittcvecn, van Deventer naar Beukelaan 8. B. van Plateringen, van Hoevelaken naar Muur- huizen 20. A. W. Houtzager en echtgcnoote, van Daitsch- land naar Leusderweg 3. B.Hilkers,v.Kaz.Ber. Wap n.Heiligenbergerw. B. Aalten, van Zeist naar Heiligenbergerweg 6. J. J. Jongsma, v. Smallingerland n. Soesterw. 137. H. Kruithof, van Zutphen n. Utrechtscbew. 117. C. P. A Piekert, van DenHaagn Aldegondestr.95. C. Dil, van Amsterdam n. Soesterdwarsstraat 11. E. C. Dresselhuizen, van Amsterdam naar Aldegondcstraat 32. J. H. Schuil, v. Amsterdam n. Aldegondestr. 32. W. J. van Groenestein, v. Tiel n. Aldegondestr. 59. H. .1. de Wit, van Kampen naar Parallelweg. 4. E. Roseboom, van Woudenberg n. Lanecstr. 133. W. J. van Uije, van Enschedé naar Havik 17. M. Meuleman, van Varsseveld n. Muurhuizen 117. P. H. M. J. A. van der Ven, van Rotterdam naar Zuidsingel 44. M. J. J. Ram, van Bussum naar Zuidsingel 44. M. M. Sinkeldam, v. Wijde Wormer n. Zuids. 44. AV. M. van den Berg, v. Hellcndoorn n. Zuids. 44. J. H. Heinink, van Tabbergen n. Zuidsingel 44. G. van de Koedijk, van Leusden naar Zuids. 44. J. Jansen, van Angerlo naar Aldegondestraat 25. G. A. van den Berg, van Amsterdam naar Arnhemsche weg 164. VERTROKBEN. M. van den Donker, van Kampstraat 38 naar Rotterdam. M. A. Arerbraak, v. Utrechtscheweg 109 naar Eindhoven. H. van der Bunt, v. Korte Gracht 17 n. Utrecht. R. Meijer, wed. J. van Galen, van Hellestraat 35 naar Wageningen. P. M. Chatzer, v. Parrallelweg 32 n. Vlissingen. C. J. H. Sluiter, v. Blankenheimstr. 13 naar Nunspeet Ermelo. L. M. Vermeulen, v. Blankenheimstraat 13 n. Nunspeet Ermelo. J. H. Arcndse, van Arnh.weg 4 n. Rotterdam. P. Heeck, van Soest er weg 276 naar Doorwerth. J. van de Steeg, v. Utrechtschew. 36 n Soestdijk. G. J. van der Horst Bruijn, van Wilhelmina- straat 3 naar Noord-Amerika. P. L. van Berg, v. Arnh.w. 105 n. Leeuwarden. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 23 Juni tot 30 Juni 1910. Geboren: Hendrika, d. van Simon Sleeking en Johanna de Wit. Lamberta Johanna Gerar- da Elisabeth, d. van Gijsbertus Aloysius van Loo en Cornelia Elizabeth Maria Rigter. Wilhel- mina, d. van Teunis Kamphorst en Elizabeth Hoefakker. Jan, z. van Peter Geurtsen en Antonia van Nijkerk. Nicolaas, z. van Klaas Duizendstra en Wopkjen van Seijen. Wille- brordus Lambertus, z van Lambertus Willebrordes van der Mast en Hendrika Wilhelmina Pot. Johanna, d. van Willem Kraan en Hendrikje Brummel. Arnoldus, z. van Johannes Bosman en Mina Rijn. Reinira Hendrika, d. van Hendrik Zwanenburg en Anna Maria van Beek. Alwina Hendrika, d. van Adolf Jacobus van Zalingen en Hendrika Wolbcrs. Nathan, z. van Israël de Groot en Grietje Hilversum. Een buiten huwelijk geboren kind van het m. geslacht. Gehuwd: Carel Hendrik van Oven en Elisa beth Theodora Vermaning. Jan Rijnders en Heintje Ruizendaal. Willem Barten en Maria Jacoba de Groot. Albertus Vivié en Elizabeth Maas. Overleden: Michiel Antonie Ramselaar,44jr., echtg. van Sara Margaretha de Munk. Maria Petronella Louise Teegelman, 54 jr., echtg. van Emile Botti. Maria Katharina Koot, 4 jr. AVillem Sterk, 3 mnd. Een als levenloos aange geven kind van het mann. geslacht. Woudenberg. Geboren: Willem, z. van Brand Bloemendal en Dirkje de Greef. Overleden: Barend Valkenburg, 22 j. Dirk Berkhof, 64 j., echtg. van Jannigje van Ginkcl. Leusden. van 24 Juni tot 1 Juli 1910. Geboren: Willem, z. van JoannesRommersen en Anna Margrietha Querforth. Maria, d. van Nicolaas Wallet en Evertje van der Horst. j Antonia, d. van Albert Ede van Zwol en Geertje j Maassen. Alijda Antonia, d. van Brunis van I ST00MVAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. HollandAmerika-Lijn. ss. Rotterdam vertrok van New York 28 Juni. ss. Rijndam arriveerde te New York 28 Juni. ss. Potsdam passeerde Lizard 26 Juni. MAflKTBLRIUHT. AMERSFOORT, 1 Juli 1910. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 0.a f 0 Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f5— a f5.50.zandaardapp. f3.00 a f400 Hoendereieren f 3.90 a I 4.50 per 100 st. Bruine f4.25 a f4.70 Boter j 1.30 a f 1.40 per kilo. Mar garine f 0.a f 0.Zoetem. kaas f 0.a f 0. tippen f 0.70 A f 1 20 Kuikens fl.00 a f4.20 Piep kuikens f 0.40 a f 0.60 Ganzen f 0.f 0.Eenden f0 80 a f1.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0.—. Tamme f 0.40 a f 0 80 Duiten f0.40 af0.60 paar. Magere varkens f 20.a f 25. Varkens t. export f 0.a f Zeugen f 60.a f 100. Biggen f 10.a f 15 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f O00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. 30 heet. Kleiaardappe- en 900 heet. Zaridaardappelen, 90000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 900 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 4 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 450 biggen en 20 zeugen. RECLAME. Verdenkt gij uw nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó ongemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeen? zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en ternecrgeslagan gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor bet levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine tc ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door bet urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urineafscneiding tc regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn waterzuchtige zwellingen, rheumalische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich mis schien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is z66 gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met liet. gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele man nen en vrouwen blijvend getiezen hebben. Let er op, dal de juistè naam: Foster's Rug pijn Nieren Pillen op -de doos voorkomt. Zij zijn to Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langèstraat 123. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f10.voor zes aoozen. 17 JJegin September kunnen leer lingen geplaatst worden voor J. Opleidingcursus tot Huis- hqudkundige (leeftijd 17 jaar). II. Kookcursus voor dames (dajjeursus). II. Kookcursus voor dienst boden (avondcursus). Aanmelding bij de Directrice. Het Bestuur. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeug dig uiterlijk, witte fluweel-jachte huid en verblindend schoorjé tint. Dit alles wordt aHeek verkregen doorVde ephte van Bergmann Co., Radebeul a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar b\jJ. v. d. HOOFF. Astrologiste, Charakter, Heden, Verleden en Toekomst, is ver huisd van O. Z. Voorburgwal 256 naar bovenhuis bij'\ het Centraal station Amsterdam, dag consult, ook per brief. Er zijn onder de minvermo genden velen, voorwie een verblijf van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, bet dringend ver zoek haar van hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwin ners dit voor bei zoo ge- wenschte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Ten votigp jare werden op deze wijze 468 personen waar onder 3 uit Amersfoort geholpen, en reeds hebben/ velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift onder het motto nRcisbe- lasting" wordt dankbaar aange nomen en in bet jaarverslag verantwoord. Aiteesfooet, 1910. Mej. D. A. SIDDRE, Huurhuizen 99. Mevr. GP.ONEMANDoornbos, Utrechtscheweg 10. Mevr.Bar«»e VANITTERSUM—Stroeve. P. Bothstr. 1. Mevr. RUYSCH LEHMAN DE LEHNS- PELD—V. LiNSCEOT Hurrecht. Socsterweg 1. Mevr. KNOPPERSv. Eijbergex. WeversiDgel 7. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN San FRIEZENVEEN zijn vebkrijcbaar bij voorheen W. CROOCIvEWIT WAzn. KOETEGEACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'S^ EFFECTEN, PROLONGATION, "VREEMD GELD, WISSELS. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CEB ATI, Haarkundige, Amsterdam,- Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen,-die na onderzoek tot behandeling wgrdéri aangenomen, wordt herstep-gfegajandeerd. Het 'Nïeuivs van'rden Dag schreer onder meer: Een feit is 't dat Onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Abonneert U op het KATHOLIEKE Meandelijksverschijnen 48pag, groot formaatover2kolommen. Romans, flovellen, Historische Vérhalen, Poëzie, Allerlei, Raad sels, Logoorief, Rebus, enz. enz. Hoofdverhaal ROBESPIERRE. Prijs 65 CENT ^er 3 maanden. Eerste afl. ter image-Tij den boekhandel en bij P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Boscu.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3