Amersfoortscije Bank. Firma J. PI. VAN DIJK 1 HEERENKLEEDING De grootste uitvinding! Uulpenfiouder van welk systeem ook te vullen zonder spuitje. Slotbouwer's Boekhandel. B. RUITENBERG Hz., j&m Mevrouw HANSEN, Geldersche Kade 42, n N Yoor Huis en Hof. Advertentiën. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Firma Mn. HAMERS. Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor Kortegracht 20, naast het postkantoor. ra N M N UTRECHT, NAAR MAAT. UNIFORMEN. LIVREIEN. UTRECHTSCHESTRAAT 21. na de vliegmadiine is om elke De daartoe benoodigde flacons a 90 cent ziin voorbanden in bezig was met het verwerken van een zeer licht ontplofbare stof. Deze stof was hem Woensdag voor het eerst ter bewerking toevertrouwd, waarbij hem gewezen was op bet licht ontvlambare karakter en bij tot zeer groote voor zichtigheid was aangemaand. Gevol gevende aan dezen wenk en ook omdat hij zelf een zekeren angst voor een ongeluk gevoelde, had hij zich bij het overgieten van het poeder in plaats van een lepeltje van een stukje papier bediend, uit overweging, dat daardoor de wrijving zou worden verminderd Deze groote voorzichtigheid schijnt echter de oorzaak van het ongeluk te zijn geweest, aangezien het papier in brand geraakte, waarvan de noodloUi ge ontploffing het gevolg was. Geldolf, die aan de werkzaamheden geen aandeel had, doch geregeld in het gebouwtje des morgens na het ontbijt van de ouderofficieren het ser vies afwascht en ook nu daarmee bezig was, stond op een afstand en werd door een glasscherf in het been getrof fen, waardoor de slagader werd door gesneden. Toen men op het geluid van den knal, die niet zeer hevig was toesnelde vond men, nadat het begin van brand was gebluscht, Geldof badende in zijn bloed en bleek het' terstond dat hij niet te redden zou zijn. Ongeveer l'/i uur heeft bij nog geleeft. De werk man Dorjé. met wien Lock gewoonlijk samen werkt, was juist uitgezonden voor een boodschap, terwijl ook de opzichter even vóór het ongeluk het gebouwtje had verlaten. De eerste kwam terug, toen juist de ontploffing had plaats gehadhet gebeurde greep hem zoodanig aan, dat hij vooreerst rust zal moeten houden. De vader en een broeder van Geldof, die eveneens aan de artilerie-inrich- ticgen weikzaan zijn, werden behoed zaam met het droevig geval in kennis gesteld. Van donkere dagen We hebben donkere, sombere dagen beleefdNiet, dat we 't gouden zon neke misten, dat aan 't lood- grauw zwerk de donderkoppen voortjoegen de wind gierde, de regen kletterde., neen, zon is er de laatste dagen ge noeg geweest behalve eergisteren. Maar in die zacht koesterende stralen zag je den grond omgewoeld door schroefbladen, zag je ijzeren stangen, stukken van motors, in kluwen dooreen, verbogen, vernield, zag je menschen- lijven vermorzeld, stuk geslagen, de koppen bebloed, de oogen, de mond in kramptrek gesloten We hebben donkere dagen beleefd, wat de vliegkunst betreft. Eerst Wachter, de Duitscher, baro nesse La Roche, en nu weerErbslök, de groote luchtvaartkundige 'n mensch is nog geen vogel 't Begon met Ludwig Wachter die plofte neer: dood 't Baronesje steeg eveneens op, 'n arm jong fransch vrouwtje die voor bulpelooze, oude moeder, een bestaan tje bijeen moest snorren. Doch pats Draden, stangen, motor 'n kluwen Daaronder het stuiptrekkende baro nesje, tweemaal 'n been stuk, tweemaal een arm gebroken, 'n heup ontwricht Ie dernier soupir! Enfin, zij leeft nog, en baar toestand geeft weer hoop. Toen de 3e; Rolls, de energieke Engelschman Die vloog te Bournemouth. Hij was een schitterend sportsman. Aeronaut automobilist e.k. Een jonge, frissche kerel, die op een mooien zomermorgen zijn motor in gang zette en hoog hoog opsteeg naar de blauwe luchten, en daar vloog vloog als een gier-zwaluw, heel groot! Daar ook plotseling een duike ling, vrouwengcgil op de tribunes. Toen smakte de Wrightmachine tegen den grond, waaronder men Rolls, mors dood, verpletterd vond Alweer ééntje En, nauwlijks hadden de couranten dit nieuws de wereld ingestuurd, of weer kreeg je een schok, die door je ziel ging. Nu vijf menschennu, de Duit scher. Ersblök, die met vier vrienden in een bestuurbare ballon was opge stegen. die ook plots, razendhard naar beneden schoten, en ook den dorst naar wetenschap met hun dood be kochten. Voorwaar, het zijn heel donkere dagen geweest in de sport!! Luchtvaart. Een zeldzaam ongeval is den avia teur Errnan overkomen. Toen hij in het aerodroom van Pardenone opsteeg heerschte er een volkomen windstilte. Het was echter de rust voor den storm. Hij had nog geen dertig minuten gevlogen, toen bij zich plotseling te midden van onweerswolken bevond Vóór hij kon neerdalen trof een blik semlicht het toestel, dat brandend neerstortte en totaal vernield werd. De vliegkunstenaar bleef als een won der ongekwetst. Te Winnipeg in Amerika viel de aviateur Engène Ely van een hoogte van 200 M. Zijn toestand is hopeloos. Paulhan, Latham, Labouchère, Far- man, Chaves, Caltaneo, Savoia, Cal- derara en Da Cava, zijn reeds inge schreven voor den wedstrijd over de Alpen langs den Simplon. »Moleschot" waarschuwt tegen het gebruik van te veel zout. Het keuken zoutgehalte van het menschelijk lich aam is 'li pCt., 't gebruik van 2 grarn per dag zou voldoende zijn, terwijl de meeste menschen wel 20 gram nutti gen. Een overmaat van zout verlaat door de nieren bet lichaam en dit misbruik werkt op den duur nadeehg op deze organen. Toevoeging van zout heeft geen invloed op de spijsvertering, te veel zout vertraagt die. 't Is geble ken, dat bronwater met 5 gram zout gunstig werkte op de ontlasting, ter wijl groote hoeveelheden van 25 gram en meer geen gunstig effect hadden. Het heet, dat mej. M. Ritter nu wer kelijk een middel tegen zeeziekte heeft gevonden, bestaande uitde werkzame bestanddeelen van kalmus (Acorus ca lamus), den akkernootboom (Jugians ngia) en Satuieja montana. Zelfs bij stormweer hadden eenige heeien van de Duitsche marine, dank zij dit middel, geen last van zeeziekte; anderen, die er steeds door aangetast werden, even min, ofschoon zij uren lang in de branding verkeerden. Onaangename gevolgen had het middel niet. Bewaar vochtige schoenen door ze op een koele, donkere plaats aan de veters op te hangen, dan drogen de zolen ook. Wil men vochtig schoeisel toch glanzend poetsen, dan doe men bij het smeer eenige druppels- melk. Om natte schoenen snel te drogen, vuile men ze met zeer droge haver, erwten of droge asch en zet ze op een warme of tochtige plaats. Ook kan men ze losjes vullen met couranten papier, steke dit in brand en late dan de asch eenigen tijd in de schoenen. Het schimmelen van schoeisel kan men voorkomen, door het te bestrijken met een mengsel van 9 deelen terpen tijnolie en 1 deel kamfer 't weert ook de ratten en muizen. Bestrijking met ricinus- of wonderolie moet ook helpen. Observator. VERTROKKEN. T. van Haaftcn, van Gaslaan 5 naar Culcmborg. J. G. van Nimwegen, van Soesterweg 231 naar Amsterdam II. W. C. Fijnvandraat, echtg. van J. H. van den Burg, van Panlus Buijslaan 5 naar Am sterdam. J. H. Cox, van Paulus Buijslaan 5 naar Utrecht. C. Siemens, van Kortegracht 18 naar Oudenbosch. J. G. van Kempen, van Utrcchtschewcg 97 naar Den Haag. J. M. Welling, van Krommestraat 43 naar Am sterdam. B. C. Welling van Krommestraat 43 n. Bussum. C. Genis, van Soesterdwarsstraat 21 uaar Stce- nenkamer. P. J. L Kohier, van Schimmelpenninckstraat 27 naar Amsterdam. C. J. Scheer, van Muurhuizen 47 n. Amsterdam. J. M. van Nieënburg, van Hof 20 naar Breda. J. de Vries, van Molenstraat 20 naar Zeist. J. C. van Eijkelenburg, van Monnikenpad 29 naar LeusdeD. N. Boon, van St. Jorisstraat 46 naar Bocholt (Duitschland). M. J. Duives, van Brecdestraat 64 n. Botterdam. J. B. Larmcné, van Heiligenbergerweg 9, naar Den Haag. B. Schuiten, van Leusderwcg 148 n. Hardenberg. G. Schuiten, van Leusderwcg 148 n. Naaldwijk. F. J. Arnout, van Leusderweg 34 naar Leusden. H. Lotz, van Soesterweg 56 naar Loosdrecht. Voor de groote deelneming, ons betoond gedurende de smar telijke ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Eehtge- noote en Moeder, Mevrouw Maria Petrqnclla Louise Botti geb. Teegelman, betijigen wij onzen innigen en oprechten dank EMILE BOTTI. PHILOMËNE BOTTI. RUDOLPH BOTTI. Amersfoort, 23 Juli 1910. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 14 Juli tot 21 Juli 1910. Geboren: Hendrik, z. van Jan Tiggelaven en Maria van Plaggenhoef. Cornelia Stijntje, d. van Willem de Goede en Carolina Johanna Haks- foort. Willem Marius, z. van Johan Philip Cronau cn Maria de Waal. Cornelia Johanna, d. van Cornelis de Gans en Maria Louisa Jaquet. Johannes Antonius, z van Willebrordus Ver- weij en Hermijntje Visser. Jan, z. van Thomas Tomassen cn Geertruida Omvlee. Petronella, d. van Gerrit van der Heijden en Bengertje Ade laar. Otto Hendiikus, z. van Gerrit van de Kraats en Elisabeth van Beekhoven. Johannes Arnoldus Nicolaas, z. van Frans Joseph Willen- borg en Alida Helena Maria Eijmer. Ondertrouwd: Abraham van Empelen en Ja kobje Fransen. Simon Groot en Wilhelmina Sophia de Waal. Johannes Hermanns d' Hont en Alijda Johanna van der Veer. Christiaan Dieters en Cornelia Buizendaal. Johannes van Eijkelenburg en Trijntje van der Meulen. Gerardus Wilhelmus Tennissen en Gerarda Ar- nolda van den Heuvel. Paul Franpois Merkus de Bruijn Prince en Elisabeth,Francina Henriette Slothouwer. Johannes van IJzeren en Anna Maria Jenetta Snel Gehuwd: Wilhelmus Gerardus Kaspers Maria Hendrina Quint. Antonie Maas en Alida Cornelia ter Burg. Wilhelmus Anthonius Houtzager en Wilhelmina Maria van Soest. Johannes Louis Jacob Stein en Cornelia Albarta Vis. Overleden: Johanna Hobrink, 67 j., wed. Be rend Plante. Hendrik Willem de Heus, 76 j., echtg. van Engelbarta van Enter. Jan van den Hoeff, 5 mnd. Evertje van Eeden, 2 mnd. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht. Woudenberg. GeborenJohanna Geertruida, dochter van Dirk Nap en Johanna Geertruida Minnen. Leusden. Van 15 tot 22 Juli 1910. GeborenBoelofina, d. van Michael Budolf Basink en Johanna Geertruida Cramer. Johanna Wilhelmina, d. van Augustinus Johan nes Carolus Franciscus Mittelmeijer en Maria Voskuilen. Wilhelmus, z. van Jan van Hoeijen en Hendrika van Asch. Overleden: Helmus Haan, 65 j. (ongeh.) Stouténburg. Van 15 tot 22 Juli 1910. Geboren: Johannes, z. van Wilhelmus Bosman en Geertruida van der Hijden. iüikj zeep 'aller dames is de alleen echte van' BERGMANN Co Radebeul want deze alleen geeft een zacht, rein gezieht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid cn schoone tint. 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij J. y. d. HoolT. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN San" JANSEN THAN US FRIEZENVEEN ZIJN VERKRIJGBAAR Asti-ologiste, Charakter, Heden, Verleden en -Toekomst, is ver huisd van O, Z. Voorburgwal 256 naar bovenhuis bij het Centraal station Amsterdam, dag consul., ook per brief. voorheen W. CRQ0CKEWIT WAzn. KpKTBGEACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. Zydie in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven-den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws 'van den Dag schreet onder meer: Een feit is 'tdat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zfin gekomen. Opent CHEQUE-REKENING en REKENING-COURANT, verleent HANDELSCREDIETEN, tegen nader te bepalen voorwaarden. ST00MVAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Stoomv. Maatschappij Nederland. s.s. Koning Willem II vertrok van Port-Said 21 Juli. Holl. Amerika Lijn. s.s. Nieuw Amsterdam vertrok van New-York 19 Juli. s.s. Noordam passeerde Lezard 17 Juli 3 u n.m. s.s. Rijndam arrriveerde te Rotter dam 15 Juli. s.s. Potsdam vertrok van New-York 12 Juli. Opgave van de Verceniging HANDEL en NIJVERHEID'' van personen die zich in de Gemeente hebben evestigd, of daaruit ziin vertrokken naar andere emeenten, met vermelding van woonplaats, van den 13 Juli tot en met 20 Juli 1910. GEVESTIGD, jhr. W. H. J. van de Poll, van Den Haag naar Zuidsingel 41. jhr. M. C. F. J. de Botte, van Den Haag naar Stationsstraat 19a. J. B. Popma, van Beverwijk naar Lange Beek straat 8. M. van Soest, van Amsterdam naar Langestr. 34. E. Busselaar, wed. van M. Schuuring, van Am sterdam naar Kleine Koppel 8. H. J. Kuijkhoven, van Driebergen n. Varkenm. 7. J. A. Schouten, van Oost-Indiè naar Bisschops- weg 86. J. Admiraal, van Harderwijk naar Leusderw. 146. J. H. H. Daamen, van Lceuwarderadeel naar Schimmelpenninckstraat 46. T. Pijl, van Leiden naar Westsingel 39a. M. H. baronesse Van Omphal Mulert, van Zwit serland naar Utrechtscheweg 97. W. de Kreek, van Amsterdam naar Wevcrssin- gel 23. G. van Laar, van Oost-Indiè naar Stationsstr. 15. J. C. Gerde, van Hillegom naar Soesterweg 288. H. Worst, van Nijkerk naar Aldegondestr. 92. C, S. Adama van Schcltema, van Java (Oost- Indië) naar Prinses Marielaan 3. G. G. van Biemsdijk, van Java (Oost-Indic naar Prinses Marielaan 3. A. Karseboom, van Dordrecht naar Aldegonde- straat 20. A. Floor, van Doorn naar Soesterweg 258. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 22 Juli 1910. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0.I Appelen f 0.f 0.Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f3.— a f4.50. zandaardapp. f2.50 a f350 Hoendereieren f4.50 a f4.60 per 100 st. Br. eieren I f4 60 a f 5.25 Boter fl.30 a f 1.45 per kilo. Mar- f garine f 0.a f0.Zoetem. kaas f0.afO.- Kippen f 0.60 af 1.20. Kuikens fl.af 1.50 Piep kuikens f 0.30 a f 0.70 Ganzen f 0.a f 0.Eenden I f0.80 a f 1.10 p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazeji f 0.a f 0 Wilde konijnen f 0.a f 0, Tamme f 0.30 a f 0 80 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f00.— a f 00.-. Varkens r. export I f 0.a f Zeugen f50.a f120. Biggen f 13.a f 18 Schrammen fa f0Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. f000.—Kalfkoeien f 000.— 4 f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- 350 heet. Zandaardappelen, 80000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 900 kilo I boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 4 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 350 biggen en 30 zeugen. RECLAME. Niervergiften onirooien den lijder zijn gezondheid geluk en leien. De Dieren zijn de belangrijkste organen van I het lichaam, omdat zij het bloed Uitroeren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor I de afscheiding" van alle vloeibare onzuiverhcdeu I uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheelc lichaam ziek, omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door het lichaam I mededraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijp, rheumat-iek, schële hoofd- I pijn, waterzucht, ontsteking van de blaas, hevige j lendenpijn bij het bukken, slapeloosheid, enz. worden veroorzaakt door de onzuiverheden in het blqed, die de nieren eruit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch, rein en zuiver ziin. Foster's llugpijn Nieren JPÏllen genezen de meren en verwijderen dtf ziekte-verwekkende stoffen. Zij" genezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wij waarschuwen tegen namaak cn maken koopers erop attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Bugpijn Nieren Pillen zijn te Amers foort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending gcscheidt franco Da ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 20 FABRIEK VOOR== Warmer-, Hardsteen» en Zandsteenbewerking. SPECIAAL AIRES VOOR GRAFZERKEN EN MONUMENTEN. Zuiver Marnierslijp a f 1.25 per 10 kop. N n Kantoor ZUILENSTRAAT Werkplaats: ZONSTRAAT 66

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3