s Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Mevrouw HANSEN, Gelïfersche Kade 42, Gedenk de groene bus jes der vereeniging tot uitzending van zwakke en herstellende kinde ren. Trein 8.28 H.IJ.S.M Advertentie». Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor jansenlc tilanus Firma Gehrs. HAMERS. de ziekenfondsen. De lieer Rijkens: De heer Celosse is toch óok procureur eo kan dus weten, dat een contract behoort te worden nagekomen. Het verwondert me, dat hij dit niet weet. In het contract staat, dat het zieken huis ook de geneesmidelen moet leveren en nu blijkt, dat het die niet levert. Men zou het dus in mora kunnen stellen. De heer Jonssen doet het voor komen alsof het een zeer vrijzinnige bepaling is, dat men zijn eigen apotheker mag kiezen maar die be paling bezorgt bet ziekenhuis een voordeel en dus de Gemeente een nadeel van f700 a f 1000. En het is niet waar dat de ge- neesbeeren en de apothekers genoegen nemen met de regeling. De heer JorissenEèn. De heer RijkensIk heb alleen een antwoord gevraagd, M. de V., en ik meen, dat U hier nog geen discussie hebt toe te laten. De heer Plomp: Wel nu nog mooier. Heeft dan alleen de heer Rijkens recht van spreken? Wat bij zegt, is onzinnig en als hij iets onzinnigs vraagt, mogen wij dan toch iets wel zeggen. Als een patiënt op een goeden dag zijn eten niet opeet, moet dan de Gemeente óok vijf cent aftrekken? Het is een fortuintje voor de zieken bussen, dat de Gemeente de genees middelen wil betalen en die moeten zeggen, dat, als hun leden in het gasthuis liggen, zij uit het ziekenfonds geen geneesmiddelen krijgen De Gemeente heeft daarmee niets te maken zij kan niet anders contrac teeren dan voor volledige verpleging. Wethouder CelosseDe heer Rijkens heeft mijn ambt als procureur er bij gehaald en mij verweten, dat, ik het ziekenhuis niet in mora heb gesteld. De heer Rijkens kent bet contract niet. De heer RijckensPardonik heb het gelezen met den Burgemeester. De heer Celosse: Dé heer Rijkens kent bet niet. Ik vraag wat is in mora stellen. De heer Rijkens weet dat niet. De heer Rijkens heeft niet te zeggen, dat ik niet weet, dat een contract moet worden nageleefd. De heer Rijkens had zijn wijsgeerige op merkingen wel thuis kunnen houden. De heer Gerritsen: Thans blijkt, dat bij het opmaken van het contract niet is voorzien in hetgeen zich thans voordoet en de heer Rijkens vraagt zich af of de Gemeente niet te veel betaalt. Ik geloof óok, dat de Ge meente te veel betaalt als we zien, dat het gasthuis opneemt voor f 1.25 zonder geneesmiddelen. De heer JorissenDe heer Rijkens tracht me twee onjuistheden in de schoenen te schuiven door mij te laten zeggen, dat er hier apothekers zijn, die niet goed zijn. Dat heb ik niet gezegd en zal ik ook nooit zeggen. Ik heb slechts gezegd: ieder patiënt is vrij in de keuze van zijn dokter en zjjn apotheker. Bovendien levert ieder apotheker om de drie maanden aan het zieken huis. De heer Rijkens laat mij ook zeggen, dat de dokters de vrije keuze van arts en apotheker niet goedkeuren. Dat heb ik evenmin gezegd en dat is ook onjuist. Nog onlangs is er een vergadering geweest van het zieken fonds en daarin waren twee medici niet zoo ingenomen met de regeling; eigenlijk éen. Maar het ziekenhuis heeft hiermee niets te maken. De beer RijkensMen begrijpt de heele zaak verkeerd. De Gemeente betaalt fl.50 per dag aan het zieken huis. dat kan verplegen voor f 1.25 zonder geneesmiddelen en mijn vraag is eenvoudig of de Gemeente voor deze fonds-patiënten niet ook 11.25 behoort te betalen. De Voorzitter: B. en W. zullen in de volgende vergadering hun ziens wijze meedeelen. De beer JorissenIk wil nog even herinneren, dat indertijd ook voor de kinderen fl.50 is gecontracteerd, doch dat het Bestuur van het ziekenhuis uit eigen beweging heeft geschreven, dat kinderen voortaan worden ver pleeg voor f1 per dag. De Voorzitter: Ik moet de heeren nu toch verzoeken, geen onderlinge discussiën te houden. Er is antwoord toegezegd in de volgende vergadering. Wethouder Celosse: Het komt me voor dat de zaak al behandeld is en ik beb bezwaar, haar nog eens weer te bespreken. De beer KroesIk ben het geheel eens met den Wethouder. De zaak hoort thuis niet bij den Raad, doch bij het Bestuur van het gasthuis. De heer Rijkens schijnt er een eer in te stellen en een liefhebberij om dergelijke dingen in den Raad te brengen en allerlei verwijtingen te doen. Den heer Jorissen beschuldigt bij van onjuistheden en den Wethouder verwijt hij dingen waarvan hijzelf wellicht niet eens benul heeft. De heer Rijkens: Dat is een per soonlijke aanval, M. de V., en daar hebt U uw hatner voor. De heer KroesIk neem die ge heel voor mijn rekening. De heer Jorissen: Den heer Rijkens gaat het als Uilenspiegel; maar hij maakt het er ook naar. De VoorzitterIk sluit deze discussie. De heer Veis HeynIndertijd heelt de Chr. Bestuurders Bond een ver zoek ingediend over besteks-bepalingen. Nu we toch in de afdeelingen over arbeidersbelangen gaan spreken, zou ik B. en W. willen verzoeken, dit adres zoo mogelijk, tevens in behan deling te nemen. De Voorzitter: Het is in behandeling bij Fabricage. Hierna wordt de vergadering ge sloten. Gevonden voorwerpen. Een armband (blank metaal). En zwarte pluim (groot tenue, genie of cadet, beneden den rang van officier). Een ceintuur. Een fietspomp. Inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie. De reserve-korporaals jhr. Van Asch van Wijck, Kröller en Van Romondt Vis, van bet 1ste regiment huzaren, zijn bevorderd tot reserve wachtmeester. De loting voor de nationale militie zal plaats hebben op '17 en 18 Augustus, in de openbare lagere school aan de Hellingstraat. Mejuffrouw H. C. Koensz slaagde voor de acte Engelsch I. o. Uitslag Korpswedstrijd Sociëteit „Vereeniging" Amersfoort, Kegelclub Udi met 235 p. 38 tr., Thor I 219 p. 37 tr., Houdt plank 205 p. 34 tr., Thor II 205 p. 32 tr., Vol om 188 p 34 p., Acht om de Koning (Sociëteit Vereeniging) 181 p. 28 tr., Coroibus 151 p. 26 tr. 2 ingeschreven clubs niet opge komen. Uitreiking der prijzen op Dinsdag 9 Aug. 's avonds 9 uur. De tuin zal bij gunstig weder schit terend a. la giorno verlicht worden. Muziek en bal na. Op het gisteren gohouden spring concours te Zwolle, behaalden de luite nants Coblijn en Labouchère, na een hardnekkigen strijd, weer den eersten en tweeden prijs, resp. met Black Paddy (eig. Dr. Bemelmans) en met Perhaps. Het zou weldra haast eenvoudiger zijn, de dagen te noemen, waarop die heeren geen prijzen behalen No. 3 was luitenant v. Gellicum, Amsterdam, No. 4 luit. De Kruijff, met Meg (na loting met luit. Matbon, die »Held" bereed). Overzicht omtrent vervoer en opbrengst der Amersfoortsche Tramweg Maatschappij over de maanden Juli 19091910. 1910 1909 Aantal passag. 12950 11844 Opbr. v/h yerv. f 642.75 f592.60 Dagkil. opbr. - 11.52 - 10.62 Totale opbr. - 693.35 - 620.20 Dagkil. opbr. - 12.42 - 11.11 dus meer 1106 f 50.15 - 0.90 - 73.15 - 1.31 Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 7 Aug. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. L F. de Meijere Ev. Luth. Pred. te Haarlem. (Doopsbediening.) Reraonstrantsche kerk. Voorm. 10'/> uur, Ds. J. Beijerman te Meppel. Gereforiu. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. G. Wieltnga, pred. te Zwolle, 's Av. 5'/j uur, Ds. G. Wielinga. Gereforni. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Berends, pred. te Maasland, 's Av. 5'/» uur, Ds. Berends. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 97> uur, de Heer H. J. Vaarties van Dordrecht. 'sAv. 5 uur, de Heer H. J Vaarties. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/t uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Munthuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur, Godsdienstoefening. Het Schot. Woensdag avond omstreeks half elf werd de vredige stilte op de groote Markt te Rotterdam plotseling ver stoord door een geweldigen knal Een schot! Een schot! klonk het over de Mark. Wat is er gebeurd? Een moord? Een zelfmoord? De roenschen hielden eenihe oogen blikken den adem in, om te luisteren of er geen vreeselijk gegil zou volgen. Geen gil volgde, zelfs geen zucht. Dan stormen opeens de talrijke be zoekers uit de poflertjeskraam van Koolsbergen weg; door Nieuwstraat en Molensteeg renden tientallen van menschen de Gioote Markt op naar de plaats, vanwaar de knal was ge hoord, naar den thee en koffiewinkel van Van Rossum. Aan den winkel was niet bijzonders te bespeuren. De zaak was gesloten, het gordijn voor het winkelraam neergelaten. Nu werd het geval nog geheim zinniger. Ik heb het toch duidelijk gehoord, zei er een. 't Was net of er een kanon werd afgeschoten. Als het maar geen gasontploffing is geweest! zegt een ander. Ben je gek ventDan lag die Winkel ruit toch al lang in gruizelementen. Daar klinkt in de verte het wel bekende geluid der spuitwagens. Hijgend komen de wakkere gasten van spuit 22 aangesneld, weldra ge volgd door die van spuit 10. Men praat en delibereert kijkt naar het huis, rammelt aan de deur, rukt aan de ramen, doch geen spoor van rook is er te bespeuren. Ontmoedigd trek ken de spuitgasten weg, door een groot deel der nieuwsgierige menigte gevolgd. Knal Een tweede schot. Ahklinkt het verrast uit veler monden. En boven uit de lucht stortte een regen van vonken neer, afkomstig van een donderbus, welke ter eere van den verjaardig van H. M. de Koningin Moeder in den salon Doele was afge schoten. (Maasbode.) Nieuwe uniformen. Naar de »N. Ct.ct verneemt, worden bij de mitrailleurs-afdeelingen proeven genomen met een nieuwe uniform, waartoe een sectie in licbt grijs-blauw laken en een andere sectie in groen laken gekleed is. Het ligt in de bedoeling van het legerbestuur, wanneer deze twee soor ten kleeding een halfjaar beproefd zijn, de uniformkleur, welke in prac- tijk het meest blijkt te voldoen, ge leidelijk bij het heele leger in te voeren. Een telegram uit Konstantinopel maakt melding van een merkwaardige verordening der politie aldaar. Zij heeft nl. het verbod uitgevaardigd aan Turksche vrouwen om rnet andere mannelijke personen, dan haar echt- genooten, in een rijtuig plaats te nemen. Opgave van de Vereeniging HANDEL en 1% IJ VERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben ;evestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere ïemeenten, met verm elding van woonplaats, van den 27 Juli tot en met 2 Augustus 1910. GEVESTIGD. J. Lambrechts, van Keulen naar Hellestraat 44. J. Kip, van 2e Kazernestraat 4 naar Oude Dieven- weg 5. R. Versteeg, van Zeist naar Arnhemschew. 178. A. C. ter Burg, van Hilversum n. Oude Dievenw. 15 G. A. van Laar, wed. M. C. Papegeai, van Oost- Indië naar Groote Koppel 6. D. P, Hamers, van Nijmegen naar Zand 7. J. M. Snel, van Naarden naar Aldegondestr. 5. G. B. van der Meulen, wed Scharp, van Kam pen naar Joan van Oldenbarneveldlaan 16. H. P. Scharp, van Kampen naar J oan van Olden barneveldlaan 16. J. J. Lunshof, van Assen naar Wijersstraat 13. A. G. Christiaanse, van Utrecht n. Krorame- straat 61. M. B. te Marvelde, echtg. van J. van Hoei, van Oberhansen naar Achter de Kamp 30. A. H. Reusing, van Bussum naar Achter de Kamp 30. H. J. van den Arend, van Hen Haag n. Langc- straat 114. VERTROKKEN. A. J. Pechtol van Koningslr. 8 naar Woensel. M. W. Knaap, van Langestr. 98 n. Den Haag. i G. van den Brink, van Soesterweg 73 n. Bussum. G. A. van den Heuvel, wed. B. Denekamp, v. o i Scherbierstraat 15 naar Amsterdam. R. Hartkamp, van Langestr. 98 naar Deventer. Th. A. M. Brandsen. v. Langestr. 12 n. Haarlem J. M. Sweep, v. Pieter Bothstraat 15 n. Zutphen, J. M. Sweep, geb. Van Essen, van Pieter Both' straat 15 naar Zntphen. W. van Meggelen, van Nicasiusstraat 28 naar Hilversum. J. Hut, van Beukenlaan 3 naar Harderwijk. M. Jongetjes, van Beukenlaan 3 n. Harderwijk. J, Westening, van Soesterweg 301 naar Baarn W. Hijkoop, van Kampstr. 14 n. Burgerhru; Gemeente Zijpe. C. F. M. Hosselet, wed. W. van Borren, van Soesterweg 161 naar Heer. J. M. Spoel, van Kerkstraat 4 naar Ermclo. E. G. Drenth, van Joan van Oldenbarneveld laan 2 naar Baarn. C. Roos, wed. Drenth, van Joan van Oldcnbarne' veldlaan 2 naar Baarn. W. F. Woudenberg, van Langegracht 19 naar Paterson U. S. A. C. W. Woudenberg, van Utrechtscheweg 8 naar Paterson U. S. A. W. M. Woudenberg, van Soesterweg 3 naar Paterson U. S. A. G. van den Berg, van Kortegracht 9 naar Water graafsmeer. H. van de Bunt, van Langestr. 56 n. Stoutenburg H. A. van der Vaart, van Kruiskamp 5 naar Amsterdam. J. Leup, van Muurhuizen 117 naar Alphen a/d Rijn. M. A. Albrink, van Muurhuizen 117 n. Alphen a/d Rijn. D. Smit, van Arnhemscheweg 143 n. Vogelzang, Bloemendaal. M. Boeregeest, v. Groote Koppel 3 n. Amsterdam K. van Alphen, van Arnh poortwal 23 n. Leusden. A. H. van Nicuwkerk, van Lange Beekstr. naar Hilversum. G. Landman, van Hof 20 n. Velsen, Sandpoort, G. van den Bor, van Hooglandscheweg 18 n Nijkerk. A. J. van der Veer, van Heiligenbergerweg 27 naar Weesp. A. M. J. Snel, van Utrechtscheweg 86 naar Den Haag. E. F. H. Slothouwer, van Langestr. 77 naar Utrecht. J. Repko, van Gaslaan 12 naar Amsterdam. M. de Kruijff, van Davidshof 1 naar Soest. A. M. Hellendoorn, v. Langestr. 74 n. Rotterdam B. Staal, van Mum-huizen 63 naar Amsterdam BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 29 Juli tot 5 Aug. 1910. Geboren: Abraham, z. van Daniël Sprij en Elisabeth Mulder. Johannes, z. van Wilhelmus Willebrordus Hazelaar en Maria Willemina Jaarsveld. Geertruida, d. van Gijsbertus Masten broek en Annetje Mulder. Everardus Albertus Hendrikus, z. van Hendrikus Johannes Poort en Johanna Adelaar. Margaretha, d. van Lou- winus van Daal en GerritjeTombroek. Elisabeth Maria, d. van Johannes Stephanus Cornelisseen Gcrarda van den Berg. Johannes Bernardus, z. van Bernardus van Keeken en Cornelia van de Hoef. Cornelia Maria Wilhelmina, d. van Petrus Delen «n Johanna Boonekamp. Rei- nerus Adrianus, z. van Jan van Hoeijen en Johanna Bouwman. OndertrouwdGijsbertus Cornelis de Vries en Antonia van Eldert. Johannes de Vries en Antonia van Eldert. Johannes Hendrikus van Velthuizen en Hcndrika Willemina Biesterbos. Simon Gerard Otter en Willempje van den Brink. Gehuwd: Gerardus Wilhelmus Teunissen en Gerarda Arnolda van den Heuvel. Johannes Hermanus d'Hont en Alijda Johanna van der Veer. Johannes van IJzeren en Anna Maria Jenette Snel. Paul Franpois Albertus de Bruijn Prince en Elisabeth Francina Henriette Slot houwer. Simon Groot en Wilhelmina Sophia de Waal. Johannes van Eijkelenburg en Trijntje van der Meulen. Frederik Everardus Hopman en Johanna Francisca van Geenhuizen. Hen drik Jan Lammers en Helena Albertina Snijders. Overleden: Helena Meijer, 41 jechtg. van Friedrich Wilhelm Speekman. Alijde van Wijland, 83 j., ongeh. Leusden. Van 29 Juli tot 5 Augustus 1910. Overleden: Leendert Rekers, 3 m. Leven loos aangegeven kind, vrouwelijk geslacht, van Jan Blooi en Gerritje van Essen. Antonie Andries Boersen, 60 j., echtgenoot van Francisca van Dummelen. Stoutenburg. Van 29 Juli tot 5 Augustus 1910. Geboren: Eibert, z. van Hendrik Kuijt en Alida van Egdom. Woudenberg. Geboren: Dirkje, d. van Wulfert de Greef en Gerritje Pater. Overleden: Willem van de Weteriug, 6 w. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 5 Aug. 1910 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f 6.a f 8.Peren f 10. af 20. Nieuwe aardapp. f 0 a f0.zandaardapp. f2.a f3. Hoendereieren f4.25 a f4.60 per 100 st. Br. eieren f4.60 a f 4 80 Boter 31.30 a f 1.40 per kilo Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0 a 0. Kippen f 0 00 a f 1 10. Kuikens f 1.a f 1 40 Piep kuikens f 0 30 a f 0.60 Ganzen f 0.a 10.Eenden f0 80 a f1.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen 0.a f 0 Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.30 a f 0 80 Duiven f 0.40 af 0.50 paar Magere varkens f20.— a f 25.— Varkens r. export - a fZeugen f60.a f '110. Biggen 13 a f 17 Schrammen fa f0 Vette koeien f 000.a f 000,Guste koeien f 000. f U00.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- aarzen f00.a f 00.—Os f 000.a f 000 Pinkstieren f 000.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. 10 heet. Appelen. 20 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 300 heet. Zandaardappelen, 80000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 900 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka*s. stuks Vee. 5 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 45 zeugen. RECLAME. Nierziekte bekruipt U onverwacht. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze zonder dat gij u er van bewust zijt bekruipt uw nieren kunnen cel na cel ver nietigd worden en hun kracht om het bloed te filtrceren verliezen, zonder dat gij ecnig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneergeslagenheid en voortdurende vermoeidheid, want zelfs wan neer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtijds alleen door weinig in het oogloopende verschijnselen. Nierziekten doen echter niet iedereen op dezelfde wijze aan. Geen enkele patient heeft alk verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij verschillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellendig gevoel in hun rug en rheumatische pijnen, doch niet het minste kenteeken van-waterzuchtanderen lijden aan graveel, uritiestoormsscn en buiten- sporigen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsjén last. van hun rug. Vrouwen hebben misschien /Wallen onder de oogen en opgezwollen ledematen, en zijn totaal hulpeloos v?n do rugpijn.-Weer anderen hebben misschien. niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaajunb'edigheid. Doclf. indien-'gij eeiiig teckcn van nierziekte of bldaszwatte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij ecnig idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder- voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel* is zóó ernstig, dat gij niet spoedig fenoèg beginnen kunt met het geuruik der échte 'orster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschijnsel der verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieten Pillen geven het gc- wenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nieren geneesmiddel kan 4* nieren heelen Zij maken ae nieren, blaas en-urinewegen terdege schoon, gaan den ontsteking tegen en helpen hen.op een zachte wijze om .Veder tot gezondheid,-eö'natuur- lijke werking te .geraken. Zij dopn" de geringste sporen der nieraaodoeningQU-vérdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoovele nood lottige ziekten bij mannen en vrouwen ont spruiten 22 De Handteckening van James Foster komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraal 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a ƒ1.75 voor één, of ƒ10.voor zes doozen. voorheen W. CR00CKEWIT WAzn. KOETEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'S, EFFECTEN, PROLONGATIÉN, VREEMD GELD, WISSELS. DE NATUURW0LLEN ondergoederen w Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertreuren tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die ha onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 't'dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftjid getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn eekomen. Astrologiste, Charakter, Heden, Verleden en Toekomst, is ver huisd van O. Z. Voorburgwal 256 naar bovenhuis bij het Centraal station Amsterdam, dag consult, ook per brief.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3