WIJNHANDEL. SCHOONMAAK SCHOONMAAK WIT 11 BLAUW KASTPAPIER SCHOONMAAK SCHOONMAAK. B. 1 SIDD1É, 11 m MEN. BEEHB-COITIIIIIE ei BDEDEOOPE BOEKER. Bij Gebr. E. M. COHEN, 326 Heerengracht te Amsterdam Het oudste en goedkoopste adres voor is SLOTHOUWERS BOEKHANDEL. DE WITTE WINKEL De 2e Kamer der Staten-Generaal heeft aangenomen de Wet toetreding bij de Berner-Conventie. tot Rijn- en Moejelwpen. Mailera, SHERRY en Portwijnen. Yernioitii, Malaga. Medicinal Mayer Mml Langestraat 74. Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor 7^ Advertentien. Monsteringen van vier- en vijfjarige PAARDEN Lam at son Bouwer Co. Muurkazen 39 voorheen te Arnhem en Nijmegen TÜIVEESBSAGAZ1JN Maatje van der Groen van Utrecht naar Wever singel 39. Arie Poort van 's Bosch naar Oliesteeg t. Margaretha Kooiman echtg. van Gerardus Sprangen van 's Bosch naar Oliesteeg 1 Geert Bersma van Veenendaal naar van Per- sijustraat l1. Barendina Marie Kuster van Veenendaal naar van Persy nstraat l1. Wilhelmina Kok van Hoogland naar Kromme- straat 3. Jacob van der Leer van Leeuwarden naar Stellingwerfstraat 38. Markus Spanjer van Wioschotennaar Bloemend, straat 37. Dirk Pypers v. Nijkerk n. Achter Luiaard 21. Arie Knoppers van Duitschland naar Koning straat 25. Antonius Cornelis Franciscus van de Vathorst van Utrecht naar Kampstraat 75. Henriette Joh. Broekers van Diepenveen naar Joh. v. Oldbl. 5. Geertruida van Marm van Baarn naar Lange Beekstraat 12. VERTROKKEN. Christiaan Hinderks van Arnh.weg 93 naar Den Haag. Gerarda Wels v. Appelmarkt 1 naar Holwerd. (West-Dongeradeel). Albertha Everdina Klenk; van P. Bothstr. 8 naar Zeist. Annigje van der Linde van Zand 19 naar Amsterdam. Maria Ludovica van den Bosch van Stations straat 15 naar 's Hage. Philippus Johannes Maria Smolders van Stoove- straat 5 naar Aalst. Geertrui van Beek van Nicasiusstraat 17 naar Hilversum. Klaas Stam v. P. Bothstraat 21 naar A'dam. Jacoba Sophia Maria Doorenbosch van Pieter Bothstraat 21 naar A'dam. Jantje Brouwer van Gr. Nachtstr. 4 naar Iddekinge van Hofkamp van Arnh.weg 46 naar Woudenberg. Joseph Bovée van L. Vrouwestraat 37 A'dam. Wilh. Christina Honders van K. Bergstr. 18 naar Maarn. Hendrika de Graaf van K. Bergstr. 22 naar Woudenberg. Cornelia Joh. Scheer van Langestraat 34 naar A'dam. Gerrit Meerbeek v. Wolkerstraat 30 n. Utrecht. Christiaan Geijl van H. v. Viandenstraat 27 naar Lunteren. (gem. Ede.) Wouter van Woudenberg v. Gr. Gasthuisl. 7 naar Nijmegen. Jacob van Nimwegen van Arnh.weg 87 naar Hoogland. Hugo Charles Gustav Baron van Lawick van Wilhm.straat 7 naar Haarlem. Christina Johanna Rielhorst van Wilh.straat 7 naar Haarlem. Hendrika Klip v. Wilbm.straat 7 n. Haarlpm Neeltje Lagerweij van Langestraat 74 n. Zeist. Anlje Veldstra v. Langestraat 94 naar Assen. Alb. Ghr. van Raaijen van Arnh.str. 24 naar 's Graveland. Gijsbertha van Asselt van K. Bergstraat 9 naar Doorn. Johan Heinrich Brackmann v. d. Water van Langestraat 19 naar Bussum. Marie Anthony Christiaan Goeiter van Schim- melpstr. 24 naar 's Hage. Francisca Adriana Cornelia de Zwarpvan Utr.- straat 36 naar Hilversum. Adriana Baas v. Westerstr. 15 naar Heerde Wilhelm Ludwig Morsink vau Weverss. 4 d. Oude-Amstel. Henriette Clasina Wight v. Schimmelp.str. 27 naar Drachten. Johs. Franciscus Leenards v. Langestraat 120 naar Utrecht. Johannes Vonk van Havik 26 naar Apeldoorn. Dirkje Wijnen van Teutstraat 34 n. Deventer Maria Johanna Boersen van Stoovestraat 16 n. Gouda. Johs. Simon Charles Pichal van Langestraat 71 naar Den Haas-, Wilh. Helena Weibrink van Utr.weg 12 naar Buurmalsen (Tricht). Jacnba Johanna Weibrink van Utr.weg 12 naar Buurmalsen (Tricht). Ida Odelia Benschop van Withoosstr. 18 naar Hilversum. Nicolaas de Neeling van Eemstraat 7 naar Hilversum. Gerrit je van Vonno van Gaslaan 8 naar Leusden Nelletje Coster v. Langestraat 99 n. Hilversum. Johan'a Veldhuizen van Leusderweg 21 naar 's Gravenland. Hendrikje Hellenthal van P. Buijslaan 3 naai 's Hage. Hendrika Vaneveld van Krommestraat 47 naar Amsterdam. (Mr. S. G. ra WelflereftoaroH Reders) KOETEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt - lototten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore: IVERWOLLENt HALFWÜLLÉN-: KATOENEN-TRICOT-: RAMEH-EN NET-; ONDERGOEDEREN Fabrikaat W Jansen C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, telephoon 70. Zaterdag 13 Mei 's namiddags 1 uur 30 met; den Heer FRANZ AUGUSTUS, Dresden, bij den Heer SCHULD aan de Paarden markt te Amersfoort. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontydig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boveu den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer; Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zyn gekomen. belasten zich mei aan- cn verkoop van ,JËffect enWis sels cn Coupons, sluiten prolongatie. Sa fe-in richting. Zoo juist verschenen Gcïll. Handboek voor degenen, die de keuken in het algemeen en de behandeling der gerechten in het bijzonder willen leeren. Voor Nederland bewerkt door II. M. S. J. DE HOLL, Directrice der Industrie- en Huis houdschool te Amersfoort. 500 bladzijden met 271 afbeeldingen. PRIJS Ingenaaid f 2.Geb. f 2.40. Voorhanden bij den boekhan delaar G. J. SLOTHOUWER Ingewijden en belangstellenden weten, dat dit een stijging der Boekenprijzen tengevolge moet hebben. Wij zijn thans nog in staat het Nederlandse!» publiek een buitengewoon goedkoope aanbieding te doen. Dolgoedkoop zijn thans nog de boeken. Wie nu koopt behoeft later geen spijt te hebben. De mooiste, beste, wereldberoemdste boeken geven wij voor spotprijzen: DICKENS, BURNETT, DAHN, DARWIN, STINDE, ZOLA, VAN KOETSVELD, DE GENESTET, TACKERAY, STEVENSON, enz. enz. Wie dus goede boeken wil hebben voor weinig geld, PROFITEERT NU! 1. De kleine Lord van Bur nett. Mooie editie op best papier, rijk geïllustr., zeer mooi boeiend boek. In stempelband. In plaats f2.90, slechts fl. 2. De Pastorie te Mastland, 14e druk. Ernst en luim, uit het leven van een dorpsleeraar. Het beroemde werk van v. Koetsveld. Vroeger f3.50, nu in fraaien stempelband f 1.80. 3. Felix Dahn. Pelicitas. Be roemde roman, 70 cent. 4. Nelly, van Ch. Dickens,I wereldberoemde roman. Mooie, volledige, geïllustr. uitgave, in artistieken prachtband f 1.75. 5. Miinchhauscn. Gr. pracht uitgave van de wonderbare avon turen van Baron v. Müncbhausen, bew. door Ger. Keiler, met ca. 200 platen van G. Doré. In mooien stempelband. Vr. f 4.90, nu f 1.25. 6. Ant. Reule, Derrick Sterling. De buitengewone avonturen van een mijnwerkersjongen, die ar beidt voor zijn oude moeder. Prachtig jongensboek met gekl. platen. In stempelband 90 cent. 7. Genealogische Kwartier staten van Nederlbndsche Ge slachten, onder redactie van M. A. v. d. Kloot en N. R. G. M. Bar. De wapens zijn geteekend door J. M. Lion, wapenschilder van den Hoo'gen Raad van Adel, circa 150 groot folio platen op carton, waarop pl.m. 1300 af beeldingen van familiewapens m. plaag der dorpen. Beroemde ro mantische geschiedenis, 25 cent. 14. Kullak. Kinderleben. 2 dl., 24 gemakkelijke, aardige, melo- dieuse pianostukjes voor begin- nenden, f 1.25. 15. Stevenson. De ontsnapte gevangene, of St.-Ives, de Spion van Napoleon. Groot kwarto werlt met 20 artistieke platen. Een boeiende roman, vol avonturen en ontmoetingen, moed, dapper heid en energie. Een Boek voor jong en oud. Bewerking van Mevr. Waltber-Keller. 2 flinke gr. deelen, in pl. f3.90, nu f 1.50. 16. Felix Dahn. Een strijd om Rome, 2 flinke deelen, vr. f 14.90. volledige ed. in fraaie stempel banden f3.60. 17. De deugd verheugt het hart. Zeven verhalen voor de jeugd. Met 4 gekl. platen in car- tonnen band, fo. form., f0.40. 18. Een Schooljongen, of van kwaad tot erger. De beroemde geschiedenis van Erick. Onver getelijk jongensboek van Farrar, vol platen, in fraaien prachtband, in plaats f 2.90 nu f 1. 19. Frits Reuter./Twee vroo- lüke geschiedenissen. «Uit den Franzosentijd" .eb «Hoe ik aan een vrouw ljsvam." Ed. Lauril- lard, geïll. In stempelb., 90 cent. Folfx band 90 cent. 28. Thackeray. Het leven en de lotgevallen van Hendrik Es- mond. Meesterlijke roman. Ge bonden f 1.10. 29. De Genestet. Volledige ge- illustreerde uitgave van al zijne dichtwerken, geïll. handig for maat, duidelijke druk, in mooien stempelband, nu slechts 55 cent. 30. Chapelle-Roobol (Mevr. La). Een Luchtkasteel. Boeiende roman f 0.70. 31. Fietjes Verloving. Kluch tige roman v. Julius Stinde in pl. fl.75, nu 50 ct. 32. Johan Gram. In Grauw- bunderland en Engadin. Ver makelijke reisschetsen. Vroeger f 0.90 nu f0.40. 33. I>rins Kugenlus. De edele ridder. Galante avonturen van een edelman, 2 flinke deelen, in stempelband, vroeger f3.90 nu 90 cent. 34. Boccaclo. De kameron oder die bundert Erzahlungen, Deutsch von D. W. Solvan, Ber lin, 75 cent. 35. Con Anicro. Gedichten en liederen van vroolijke jongens, 10 cent. 36. Liederbundel. 18 deelen vol bekende café-cbantant-, stu denten-, volks- en feestliederen, 1000 verschillende, met Vr. f2.75 bijschriften. Een groot, uitgebreid plaats f7.40, nu f3.25. 20. Felix Dahn. Julianus de afvallige. Groote, beroemde, histo-bitgebreid register, riscberoman,bew.doorTenBrink. nu 90 ct. Fraaie editie,in 2 prachtbanden. In 37. Gedichten v. d. School werk, dat tot op beden f 49 beeft gekost, thans voor slechts f6. 8. Freule Bella, Alleraardigst meisjesboek, met vele platen. In plaats f2.25, nu in stempel Dand 90 cent. 9. Jonathan, Waarheid ei Droomen, He druk. Het ver maarde, oorspronkelijke Nederl. boek. In fraaien stempelband. Vr. f3.50, nu f 1.80. 10. Twaalf beroemde Kinder boeken van Scbmid, met een groot aantal platen. Een beele biblio theek voor kinderen, m. vertel lingen, verbalen en avonturen. Alle 12 deelen te zamen voor f2.50. 11. Gustave Doré, 40 Tafe- reelen uit den Bijbel, alle van den wereldberoemden Franscb. mees ter Doré. 40 artistieke prenten op kunstdrukpapier, in porte feuille, 60 cent. 12. Jozet Israels. Huiselijkleed en Na den Storm. Twee hoogst fraaie, artistieke Staalgravures, ter grootte van 100 bij 80 centi meter, op zwaar plaatpapier, ge- ëmballeerd in koker. Vr. f30, nu f3.50. 13. Hendrik Conscience. De 21. Tackeray. Het ploerten- boek. Roman vol scherpe satyre. In stempelb. fl.10. 22. Andreas Hofer. Het leven en de strijd van den edelen held, wiens koelbloedige heldenmoed door zijn bestrijders gevreesd werd. 2 flinke deelen. In stempel band. Vr. f 4.25, nu 90 cent. 23. Een Student, of een loop baan met bindernissen. Boeiend en meeslepend jongensverbaal door Farrar, met platen in stem pelband. In pl. f2.90, nu fl. 24. Haar Benny van Hocking. Het mooie, boeiende, prachtig geïllustreerde werk voor jong en oud. Vr. f 2.50, nu in stempelband 90 cent. 25. Andersen. Sproken, Ver tellingen, bewerkt door Andries- sen en Titia v. d. Tuuk, vol platen, in stempelb. Vr. f3.90, nu fl. 26. Junius. Zuid-Afrika. Gr. uitgebreid werk over Transvaal. Zeer interessant. In pl. f2.50, slechts 60 cent. 27. Oneffen paden. Prachtig jongens- en meisjesboek, van den uitstekenden schrijver Silias Hoc king, met vele platen. In stempel- meester. Volledige, authentieke, rijk en geïll. uitgave, fl. letter op best papier, in stempelband slechts 50 cent. Muziek 1 25 groote, kwarte stukken van Mascagni, Verdi, Mendelssohn, Eilenberg, Chopin, Abt, Beyer, enz. enz. groote muziekstukken, fonkelnieuw, allerlei dansen, aria's, opera's, marscben, enz. ook met zang. Vr. f 15, nu slechts fl.50. 39. Cli. Dickens. In Londen en Parijs. Fraaie, geïllustr., vol ledige uitg., in stempelband. Vr. f 4.90, nu 60 cent. 40. In het Paradijs der Dames van Emile Zola. Hoogst boeiende roman. De strijd v. den Parij scben winkelstand, in stempel band fl. 41. Thackeray. De kermis der IJdelheid. Het beroemde boek, flinke druk, 2 din., in stempelb. Vroeger f7.90, nu fl.25. 42. Walter Scott. De Oudheid kenner, Beroemde historische roman, bewerkt door G. Keiler, geïll. In stempelband. Vr. f2.90 au 85 cent. 43. Kegelboekje. Bijdrage tot de kennis van bet kegelen en van de inrichting der banen. 10 ct. 44. Zola. 6 boeiende, harts tochtelijke, realistische novellen. De Herleving. Merlier's molen. Jacques Damour. Naïs Micoulin. De overstrooming en De lange Micbu. Alle 6 nov. v. sl. 60 ct. 45. Van Zeggelen's volledige Dichtwerken. De onovertroffen luimige, geestige Gedichten en Voordrachten van Van Zeggelen, geheel compleet in fraaien stem pelband. Vr. f7.90, nu sl. f0.90. 46. Kollewijn's geïll Wereld geschiedenis in 4 groote pracht banden. Met vele platen. Groot uitgebreid werk, laatste uitgave. In pl. f 10.90, nu sl. f 5.25. 47. Darwin. Het uitdrukken der gemoedsaandoeningen bij den menscb en de dieren, bew. d. H. Heys v. Zouteveen. Voll. ed., rijk geïllustreerd, in stempelband. Vroeger f7.90, nu f2.25. 48. Hoe de Rougons fortuin maakten, van Emile Zola. Dit is een geweldige e ^.hartstochte lijke roman, een der eerste, door Zola geschreven, instempelb.fi. 49. Multatuli's Meesterwerken. Millioenen Studiën, 1001 boofdst. over Specialiteiten. Nog eens vrije arbeid, bio- en bibliografie, 4 dln., in 4 stempelbanden. Vr. f9, nu f4. 50. J. 11. van Dalen. In Columbia, het land van den vampier en den brulaap. Beroemd oorspr. jongenboek, met 12 bout gravures van Cb. Roehussen f 0.90. 51. Frits Reuter. Zijn door- luchtigheidje, zeer boeiende roman, geïll. editie, in stempelb. Vr. f3.40, nu slechts 90 ct. 52. Marlitt. Goud Elsje. Mooie roman, nieuwe volledige editie met fraaie platen, duidelijke druk, in keurigen stempelband sl. f 1. 53. Het Bloeddraina. De bur geroorlog in Frankrijk, of de Commune van Parijs, 20 cent. 54. Marlitt. De tweede vrouw. Boeiende roman. Volledige, fraaie uitgave met illustraties, heldere druk op best papier. In stempel band f 1. 55. Calisch. Groot viertalig Woordenboek voor de Neder- landsche, Fransche, Duitscbe en Engelscbe talen. Uitgebreid werk, in stevigen stempelb. In plaats f 17.50, slechts f2.75. 56. Marlitt. Thüringer Ver tellingen. Interessante, meesle pende roman. Nieuwe, mooie, geïllustreerde, volledige editie. In stempelband slechts f 0.90. 57. Serv. de Bruin. Practiscbe Encyclopaedic. 1000 kolommen druks. Verklaring van meer dan 10,000 woorden. Vroeger fl.90, nu 45 cent. Heeft U de advertentie niet goed, doch slechts vluchtig doorgelezen, weest dan zoo verstandig en leest de lijst nog eens goed door! Want U zoudt u zelf later verwijten, dat U zulke mooie boeken voor spotprijzen hebt laten voorbijgaan, zonder er van gebruik te maken, De Pastorie te Mastland, Dé gemoedsaandoeningen bij nienscheit en dieren, De kh-ine Lord, Nelly, Fietjes verloving, Dc spion van Napoleon, Het Ploertenboek, en alle anderen zijn onvergankelijke, beroemde meesterwerken, die hun waarde nooit verliezen. Koopt dus thans nog goedkoop, voordat de boeken duurder worden. Op den te zenden postwissel zette men„BERNER-CONVENTIE", benevens de verlangde nummers, en men ontvangt alles franco door geheel Nederland. Abonneert U op het KATHOLIEKE Onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Ma a ndelijks verschijnen 48 pag. groot formaat over'2 kolommen, prachtige lectuur als: Romans, Novellen. Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebu8,enz. enz. voor den zeer lagen prys van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS Uitgever, 's-Bosch.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3