WIJNHANDEL. B. k. SIDDRÉ, IE UI KOKEN. REISBELASTING. DE WITTE WINKEL Advertentien. Rijn- en MoeielwpD. Mate, SHERRY en Portwijnen. Vermont!, Malaga. Medicinal Toiajer AnsRrncli. Langestraat 74. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor TÜIYERS MAGAZIJN spot met zijn liefde voor deze nuttigs zangers. Is dat niet treurig? Tuinbouw. Uit de Betuwe wordt gemeld: In de afgeloopen week heeft de handel in fruit op het hout overal een aanvang genomen. De Meikersen, die in do laatste dagen van de felle droogte (zon en wind) geleden heb ben en waai schijnlijk klein van stuk zullen blijven, werden verpacht voor 6 a 9 cent per K.G. Een boomgaard met 300 boomen bracht f830 op Bij gunstig weer hoopt men in 't laatst dezer week rnet uen pluk voor Engeland te beginnen. Bundelden handen en handjes zijn thans bezig met het plukken van kruisbessen, die met wagonladingen naar Duitschland en Engeland ver zonden worden voor 10 a 12 cent per K.G. liet gewas valt nog al mee, wel ondervindt men eenige schade van den rupsenplaag. Roode bessen worden opgekocht voor 12 cent per K.G.voor de zwarte bessen besteedt men 18 a 20 cent per K.G. Sommige teelers willen echter voor dien prijs niet verkoopen. Het gewas jis ruim middelmatig. Hoewel de tijd daarvoor nog te vroeg is, werden al eenige appelboomgaarden verpacht. Eén dezer 80 Aren groot bracht f 1600 op. Voor alles wat tot heden verkocht werd, werden hooge piijzen besteed. Op de veilingen was de aanvoer van verschillende producten weder groot. Komkommers, met een aanvoer van 25,000 stuks golden Ie qualiteit 18 a 25 cent; 2e qualiteit 13Vi a 14% cent; bloemkool le qualiteit 12 k 21 cent; 2e qualiteit O a 10 cent per stuk; Asperges 17 a 27 cent per bos. Tomaten le qual. 18 a 25 cent; 2e qual. 13 a 14'/, cent per pond. Voorts brachten alle groentesoorten als postelein, sla, rabarber, wortelen enz. goede prijzen op bij willigen handel. Onwedor. Tijdens een hevig onweder is te Tilburg de bliksem ingeslagen in het huis van Van Loon. Een groot stuk van den gevel werd weggeslagen. Ook de bewoner werd bewusteloos tegen den grond geworpen. Zondagavond is door hel onweder in een weide onder Elden een koe door den bliksem gedood. Te Barneveld is de bliksem ingeslagen in een paar arbeiders woningen, bewoond door H. van Breenen en D. Oberink. Bij eerst genoemde werden de kachel en eenige andeie meubelen verbrijzeld en werd zelis de stoel getroffen, waarop hij zal. De bewoners bekwamen gelukkig geen letsel; terwijl ook geen brand veroorzaakt werd. Te Rbenen zijn tijdens het hevige onweder, dat daar woedde, zes koeien in een weide nabij de z.g. blauwe kamer, door het hemelvuur gedood. Te Veeneridaal zijn op drie ver schillende plaatsen huizen door den bliksem getroffen, zonder brand te veroorzaken. De bewoners kwamen met den schrik vrij Ook werd nog een boom en een rijkstelefoonpaal midden in het dorp slaand, getroffen. Een kalf werd in de nabijgelegen ge meente Renswoude door den bliksem getioffen en gedood. In het Remonte depot te Mil- ligen (Geld.) zijn zes paarden door den bliksem getroflen, waarvan vier terstond gedood werden. kunnen uitgillen van woeden. Met een stuk of wat venijnigheden over en weer liep 't af. En trouwens, Lena Vos was bevredigd... Ze had haar zin gekregen... Een half uur later kon zij zich, in haar eigen kamer, verlossen van het feestgewaad, dat gedaan had voor de gekrenkte juloe- zie tot rust te brengen... «Zoo'n varken Zoo'n onbeschaamde karonje I" barstte juffrouw Visser uit... Haar man zat te staren in de wolkjes van zijn tabakspijpje, dat-ie als uiterste vertroosting ter hand had genomen. En meneer Lampers illusies waren vervluchtig... Na dat afscheid, zoo'n manier van weggaan, was er geen sprake meer van het wisseltje... «Waarom ben je dan niet met die schoonmaakster samen op bezoek ge bleven bij dat volk!" snibde mevrouw Lize 'tis,après-coup, j ouw familie...» Op den zomerhoed durfde ze niet zinspelen- Dat alles had Lena Vos op haar geweten- En van dien middag af, zei ik immers reeds, dateerde het begin der misère, waarvan 't einde... Overlandsvlucht Amsterdam Soesterberg. Omtrent de overlandsvlucht welke Wijnmalen Zondagmorgen van Am sterdam naar bet vliegkamp onder nam, vernemen we nog, dat deze vol bracht werd op een hoogte van 500 M. Met zijn eebtgenoote als passagier was Wijnmalen om 4 uur van Rozen- oord vertrokken, doch was genood zaakt om kwart voor vijf te Soest te landen. Een stukje lood was losge laten en maakte dat de motor niet zoo goed meer liep. Mevr. Wijnmalen werd opgenomen in de automobiel van den heer Stem die met zijn tuf tuf bet vliegende paar was gevolgd. Wijnmalen zelf wilde op zijn twee dekker naar het vliegkamp verder gaan, doch alweer werd zijn vrijheid bedreigd, bij mocht niet omhoog stij gen alvorens de loyale landbouwer 10 gulden had ontvangen »voor aan gebrachte schade». Ja ja, heerlijke warmte, malsche regens, die de ker sen doen zwellen en kleuren, de koren aren rijpen, vliegers die op het ter rein landen en zoo maar een tientje achterlaten.... als het onzen Neder- landschen landbouw nu niet goed gaat, dan weten we het niet. Wijnmalen's machine vernield. De tweedekker van Wijnmalen de bekende machine waarmede bij zijn roemrijke tocht ParijsBrussel en terug volbracht, waarmede hij Zondag nog in den vroegen morgen met zijn vrouw van Amsterdam vertrok, het Farman-toestel, dat zoo statig en zeker de luebt doorkliefde, is niet meer. Wat wij het laatst van dezen door menscbenbanden vervaardigden lucht- vogel zagen was niets anders dan een vormlooze hoop lappen, ijzerdraad en houtsplinters, wegzakkend m de dras sig geworden beide, wapperend ten prooi aan den onweersstorm. Verschillende vluchten waren tus- schen 3 en 6 uur rnet succes volbracht. De eenvoudige, sympathieke Belg Verschaeve was een paar maal opge stegen, Wijnmalen bad een prachtige hoogtevlucht volbracht en beëindigd met een dier gracieuss glijvluchten waarvan onze nationale vlieger bet meesterschap heeft. Ja, zelfs Kool hoven, steeds bet model van Holland- sche voorzichtigheid op luchtvaartge bied, demonstreerend, had zich met zijn Heidevogel aan eenige baanrondes gewaagd op wel 15 a 16 M. hoogte, toen het onweder, dat reeds den ge- heelen dag rommelend gedreigd bad, al meer en meer naderde. Nochtans, zooals het meer gaat in dergelijke omstandigheden, kwam de bui nog betrekkelijk onverwacht los. Bij het vallen van de eerste druppels waren de tweedekkers van Verschaeve en Koolhoven juist in de hangars ge bracht, doch de machine van Wijn malen stond nog buiten. Om tiet weg brengen te bespoedigen, besloot de mecanicien Brurr in het toestel plaats te nemeri en de machine met eigen kracht voort te doen snellen. En zoo hooiden we, dus schrijft onze correspondent, op dat oogen- blik, toen de weinigen die zich nog buiten bevonden, in allerijl naar bet restaurant vluchtten, plotseling het bekende geluid van de schroefwente- ling. Ik keek om en zag juist dat de biplan voorwaarts ging. Doch slechts een oogenblik. Een wervelwind, zoo een die onweders veelal vooraf gaat en dan kolommen stof doet opstijgen, doorcirkplde het «Weet u waar ik wel eens iust in zou hebben?" vroeg de commissaris van politie aan burger-dametje, dat met bijster-driest air tegenover hem zat... Het een »zaakje-van-niks" scheen te vinden... «Weet-ge waar ik wel eens lust in zou hebben?..." En tot zijne voldoening merkte hij dat corpulente vrouwtje met de bru tale oogen nu toch bleekjes werd... Om u hier te houden. Die zaak komt me vreemd voor. U ontkent dus iets te weten van dat vergiftigen van die hond van uw buurvrouw Vinju?... Ik heb u verschillende bijzonderheden voorgehouden— De rechter moet nu beoordeelen— Maar intusschen...» Onderlip van onstuimig-dametje trilde verraderlijk. «Meneer, u meent toch niet— U wilt toch niet...« De commissaris keek haar met zijn koel-strenge oogen lang en scherp aan... »Ik vind uwe zaak zeer bedenkelijk. En ik vrees zèèr, dat de rechter...» Tegelijk schelde hij. «Laat meneer Vos binnenkomen. U gaat zoolang met dezen agent mee. De Groot, de juffrouw moet wkchten, terrein en maakte zich -meester van het brooze vliegtuig. Het eerste moment scheen het dezelfde beweging alsof er gevlogen zou worden. Nog gaf ik mij geen rekenschap dat daar iets ernstigs, dat daar een ongeluk stond te gebeureD. Doch hooger ging de machine en het achterste gedeelte bleef maar steeds op den grond. Neen, zóó een afrit bad ik toch nooit gezien. En hooger op steeg het gevaarte, recht op steigend als een angstige rossinant, scherp zich aftee- kenend tegen het loodgrauw van den onweershorizon. Nóg een oogenblik on daar zeeg het vliegtuig krakend in een gelukkig voor den man dien er in zat, iets op zij. De schroef sloeg in zijn dolle omwenteling aan splinters tegen den grond, met zulk een kracht, dat honderden meters ver de stukken nog weiden gevonden Niets van de tiotsche machine bleef voor de vernieling gespaard. Zooals hiervoren reeds gezegd, slechts een vorrnlooze hoop van lappen ijzerdraad en splinters bleef over. Wel mag het een wonder heeten dat de, zij het dan ook onwillekeurige, oorzaak van het ongeval er zonder eenig letsel afkwam. Bleek doch ongedeerd stond de mechanicien Brum bij het armzalige overschot van het mooie vliegtoestel. Inmiddels viel de regen tri steeds grootere dichtheid, loeide de wind overhel terrein enkwamonderatelende donderslagen steeds mber nabij. Eenige oogen blikken nog bleven directie en personeel op de plaats van het onge val. totdat ook zij, waar er toch niets le redden viel, een goed heen komen zochten... Ruim een uur bleef het onweer in groote hevigheid boven het terrein woeden. Gevlogen werd er dien dag niet meer... »Handelsbl.« Weer een slachtoffer. De doodenlijst der aviateurs is weer een naam rijker geworden. De Brazihaansche vlieger Quevios, die Donderdag te San Paolo van aanzien lijke boogie naar beneden stortte, is aan de toen bekomen verwondingen overleden. 'n Nicuwerwetsche huwelijksreis. Tabuleau heeft met zijn jonge vrouw zijn huwelijksreis in een vliegmachine gemaakt. Hij vloog van Buc naar Samois, waar zijn schoonouders wonen. In de machine nam hij een reis- kofler mee. Opgave van de Vereenigiiig „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 24 Mei tot en met den 30 Mei 1911. GEVESTIGD. B. Staal v. Amsterdam n. Arnhemscheweg 15. H. van den Hazel v. Nijkeik n. Utrechtschew. 84. H. A. Voskuilen v. Utrecht n. Borstr. 1. G. J. de Rijk v. Utrecht n. P. Bothstr. 21. C. J. A. Snorn v. Ede n. Langestr. 57. C. M. van Gent v. Arkel n. Soesterw. 289. W. van de Kuinder v. Eemnes n. Langegr. 29 J. F. Emo v. IJselstein n. Arnh.str. 24. H. J. J. Woud6tra v. Assen n. Blankenh.str. 41. I. R. E. A. Woudstra v. Assen n. Blankenh.str. 41. M. H. Weidema, v. Haarlem n. Langestr. 105. G. Kok v. Hilversum n. Aldeg.str. 103a. hoorn Met waarschuwende blik op den beambte, die de juffrouw met stroef handgebaar wenkte... De menschen, die niet weten wat er dien middag op het bureau-van- politie is voorgevallen, gisten en zuchten vruchteloos naar de oorzaak van het wonderbare verschijnsel, dat Lena Vos zoo veranderd was... Zoo kalm, zoo gedwee, zoo rustig... Heele- maal niet meer «het brutaaltje" van vroeger... Zij weten 't niet, van wat ze heeft uitgestaan gedurende die twintig minuten, terwijl haar man bij den commissaris was... Die hem den ge moedelijken raad gaf om ijlings te verhuizen... Anders kwamen er nog ongelukken van... Hoe de agent, die haar bewaken moest, op geen vraag antwoordde... Hoe zij dacht, straks naar de gevangenis te zullen worden gebracht... Hoe ze had gesidderd bij 't hooren ratelen, over de straat van een voertuig, dat ze voor "den die- venwagen" hield... Van den doodangst, die Lene Vos nog weken verduurde, in martelende spanning over de vraag, wat er gebeuren zou... Arme Fik, bejaarde bond van de Vinju's, beeft er het leven bij inge schoten. En wie hem eigenlijk ver giftigd heeft, niemand weet 't met zekerheid. Men gist slechts... Doch "de les» heeft geholpen. Me neer Vos is verhuisd... En 't geluk wil dat geen van zijn allernaaste buren een adjunct-commies, of iemand uit dergelijke maatschappelijke sfeer, tot bloed- of aanverwant heeft... MaItee Corbeau. T. J. Boonstra v. Barneveld n. H. v. Viandestr. 36 G. Broekhuizen v. Scherpenzeel n. Bissch.w. 80 A. de Beer v. Haarlemlieden c.a.Langestr.135 G. Dwars v. Harderwijk n. Langestr. 22. J. P. H. van der. Steensel v. Utrecht n. Langestr.99 J. A. ten Hoove v. Gorssel. n. Koningstr. 103. H. H. Scholte v. Raalle n. Krommestr. 44. W. M. Scheidemans v. Rotterd. n. Schimm.p.str.4 H. Wijland. v. Zwolle n. Utr.w. 121. W. Arlar v. Vlissingen n. Noordstr. 15. J. van Brummeien v. Scherpenz. n. Aldeg.str. 88 VERTROKKEN. D. Eek van Bisschopsweg 68 naar Naarden. S. Veenendaal van Muurh. 15 naar Haarlem. M. van Kooteu van Wijersstr. 9 n. Maartensdijk. E. van Eykelenburg v. Wolkerst. 35 n. Leusden. J. de Goede van St. Jorisstr. 10 n. Hilversum. A. G. H. Franssen van Bisschopsweg 62 naar Noord-Amerika. A. van Wessum van Zogstraat 21 n. Nijmegen. J. Hellevoort van Muurhuizen 14 n. N.-Amerika. G. van Marm van L. Beekstraat 12 naar Baarn. P. B. Boereraa van Beestenm. 17 naar Roode- school. (Uithuizermeden). U. Teenstra van Langestraat 18 n. Den Bosch J. D. R. Hagedoorn van Stationstraat 37 naar Oost-Indië. G. J. W. G. van Doodewaardt van Langestraat 54 naar Baarn. H. J. van Gelder van Stellingwerfstraat 24 naar Nunspeet (Ermelo). H. Grietjes van Breedestraat 45 naar Vlijmen. G. van Doornik v. Schimmelpstr. 33n.Hoevel. A. Meijer van Schimmelpstr. 13 naar Haarlem. J. Frank wed. van E. Bont van Leusderweg 54 naar Amsterdam. J. A. de Vos v. Arnhemschestraat 27 n. Deventer. A. E Dekker van Breedestr. 40 n. Rotterdam. P. J. lloogenboom v. Breedestr. 40 n. Rotterdam. J. M. B. Leurs van Breedestr. 40 n. Rotterdam G. R tza van Breedestraat 40 naar Rotterdam. A. Wakelkamp v. Papen hofstee? 1 n. Ginneken. G. C. Maassen v. H. v. Viandstr. 12 n. Amsterdam. H. Peer van Havik 26 naar Niikerk. J. M. de Jager v. Bisschopsweg 71 n. Nijmegen. H. W. de Jager v. Bisschopsweg 71 n. Nijmegen. W. de Jager van Bisschopsweg 71 n. Utrecht. H. H. Dartmund, wed. van J. C. J. van Lier van Brouwerstraat 17 naar Arasterdam. Er zijn onder de minvermogen den velen, voor wie een verblijf van eenige weken in rle buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze VereenigiDg aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend ver zoek haar van hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor hen zoo gewenschte geneesmiddel te kun nen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wijze 489 per sonen, waaronder 4 uit Amers foort geholpen, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift, onder het mottfi „Reisbclasting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Ameksfookt 1911. Mej. D. A. SIDDRÉ, Muurhuizen 99. Mevk. GRONEMANDoornbos, Utrechtscheweg 10. Meve. Baresse YANITTERSUM- Stroeve. P. Bothstraat 1. Mevr. RUYSCH LEHMAN DE LEHNSPELDv. Lanschot Hubeecht. Soesterweg 1. Mevr. KNOPPERS-v. Eijbergbn. Weverssingel 7. Lamaison Bouwer Co. Muurhuizen 39 belasten zich met aan- en^-verkoop v a ri _vE ff eet en, Wis sels n Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inriclr flirg. ZÜIVER WQLLEN- r HALFWOLLEN - AT0ENEN-TRICOT-! RAIVIEH-EN NET-! 'ONDERGOEDEREN f. C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, TELEPHOON 70. (Mr. S. G. ran ffelleren Baron Eeniers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Blnnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Li Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Niemosyan den Dag schreel onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen dóór hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Gcïll. Handboek Voor Nederland bewerkt door II. M. S. J. DE IIOLL, Directrice der Industrie- en Huis houdschool te Amersfoort. 500 bladzijden met 271 afbeeldingen. PRIJS Ingenaaid f 2.-Geb. f 2.40. Voorhanden bij den boekhan delaar G. J. SLOTHOUWER. Abonneert U op het KATHOLIEKE onder Rrdactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48pag. groot lof maat over2 kolommen, piachtite 1» cluur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- 1 grief, Rebus, enz. enz. voor den Izeer la&eiuprys van 65 CENT Jpèr 3 maanden. Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. WE'DE'RVE^KOOPERS kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Oclitendvoerlers voor Hoenders, kuikenzaden, Kracbtvoeder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American lmportirig-IIouse te MAASTRICHT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3