WIJNHANDEL. 6. A. SIDDRÉ, KENNISGEVING. AFWEZIG. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Ad vertent iën. Arts Kamerling is tot en met 9 Juli KEUKENMEID Rün- en Moezelwpn. Madera, SHERRY en Portwijnen. Vermouth, Malaga. Medicinal Mayer Austral. Langestraat 74. Wethouders tot wijziging van de be grooting, dienst 1910. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende oninbare pos ten inkomstenbelasting, diensten 1908, 1909 en 1910. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende oninbare pos ten straatbelasting, diensten 1908, 1909 en 1910. Tucht-Unie. De jaarvergadering derJTucht-Unie, wordt alhier gehouden in bet koffie huis «De Arend« des namiddags te haltwee. Behalve de gewone huishoudelijke aangelegenheden komen aan de orde: Voorstel van het algemeen bestuur «De vergadering spreke den wensch uit, i dat dé regeering zoo spoedig mogelijk o»erga tot het nemen van maatregelen ter verkrijging van snel lecht bij overtredingen en drage den algemeenen secretaris op van dezen wensch aan de daarbij betrokken autoriteiten mededeeling te doen." Voorstel van den heer Van Meurs, lid van het dagelijks bestuur: »De Tucht-Unie schrijve een prijs vraag uit voor een onderzoek naar de oorzaken der tuchteloosheid, of noodige eenige bevoegde personen uit, het bedoelde onderzoek in te stellen." De bekroonde of goedgekeurde ver handeling alsdan door de Unie uit te geven. Des avonds 8 uren zal de heer dr. C. J. Söhngen, uit Nijmegen, eene voordracht houden, met gelegenheid tot debat, over: «Een uitgebreid program®. Het mond- en klauwzeer woedt in deze provincie zoo hevig, dat ging men door met de aangetaste dieren af te maken er wellicht geen enkel meer overbleef. Men laat de ziekte deshalve maar uitwoeden. Zij die geen gepasteuri seerde melk gebruiken wordt daarom nogmaals dringend aanbevolen de melk te koken. Door de heeren A. A. de Haas en J. B. Bloemendaal is aan de Rijks- Veeartsenijschool te Utrecht met goed gevolg het natuurkundig examen afge legd. De 2e luitenants C. Land en L. J. Moggenstorm van het 5e regi ment infanterie worden van 16 Juli tot 14 October gedetacheerd bij de Normaal Schietschool te 's Graven- hage tot het volgen van een schiet- cursus. De aspirant-militie-officier H. Witteveen en M. F. J. baron van Boecop van het 5de regiment infan terie, zijn door den minister van Oorlog tot vaandrig benoemd. De stafmuziek van het 5e regi ment infanterie wordt op 5 Juli te 's Gravenbage gedetacheerd, ten einde aldaar deel te nemen aan de groote militaire taptoe bij gelegenheid van den president van den Fransche repu bliek. Het concert van 5 Juli in Amicitia zal in verband hiermede a.s. Zondag worden gegeven. Luit. H. W. E. (Jramer van bet 5e regiment infanterie wordt met ingang van 1 Augustus overgeplaatst bij het Instructiebataljon te Kampen. Op 1 Juli zal het 25-jarig be slaan van het Remonte-depót te Millï- gen feestelijk herdacht worden. De volksspelen voor de militairen zullen een groot deel van het programma uitmaken. Een tiental verschillende wedstrijden zal gehouden worden, w. o. ook een wedstrijd met versierde rijwielen. Tevens zal er nog een extra verrassing voor de kinderen der dienst doende onderofficieren zijn. De manschappen kunnen zich al vast verheugen in het genot van een extra maaltijd, terwijl er des avonds muziek, bal en voordrachten in de cantine zullen gegeven worden. Het keurig versierde feestten ein zal 's avonds schitterend worden ver licht. Met den trein van 9 39 kwam j.l. Maandagochtend H. D. H. de vor stin van Bentheim aan het station alhier aan H. M. de Koningin-Moeder verwelkomde bare gast en reed met de vorstin in een rijtuig naar Soest- dijk. Mejuffrouw M. van Slooten slaagde te Utrecht voor hetpractisch apothekersexamen. De zes kandidaten voor klasse IV der hoogere burgerschool alhier, die op 21 Juni en volgende dagen toelatingsexamen hebben afgelegd, zijn allen afgewezen. De toelatingsexamens voor klasse III en II beginnen Dinsdag 4 en die voor kl. I op Woensdag 5 Juli e.k. Door het Bestuur der Oranje- Vêreeniging is besloten om aan de Volksspelen die dit jaar, ter gelegen heid van den verjaardag van H M.de Koningin op 31 Augustus a.s. alhier op het teirein nabij de Pieter Both- straat zullen plaats hebben, eene ring- rijderij van fietsen paard en chais enz. zal worden verbonden Ondanks den dreigenden grauw- bewolkteri hemel is het gisteren bij een enkel buitje gebleven en scheen er tijdens de bistori-cben optocht zelfs af en toe een zonnetje. De algemeene indruk was, dat hoe kleurrijk ook, bel geheel niet zoo fraai was als bij voiige lustrumfeesten. De illuminatie des avonds kwam dank zij bet windstille weder goed tot zijn recht. De overvolle straten en pleinen leverden een fantastischen aanblik op. Bij de officieele candidaatstelling voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad zijn gisteren candidaat gesteld: District I. A. Eysink., H. P. Goossens., J. Overeem., F. M. van Veen., G. van WijlandJr. District II. F. M. Houbaer., H. Koning F. G. Lagers., J. Overeem., A. M. Tromp van Holst. G. van Wijland Jr. District III R. v.d. Burg., A. C. Couvée., H. W. van Esveld., J. C. R. Hagedoorn., J Overeem., A. G. J. de Rooy., A. M. Tromp van Holst., K. Visser., G. van Wijland Jr. Na eindeloos getob zijn de vliege niers jl. Maandagmiddag uit Soesterberg vertrokken, ondanks den nog altoos hevigen wiud. Achtereenvolgens kwamen Maan dagavond in bet vliegkamp te Berchem bij Brussel aan 1. Beaumont5.27 2. Kimmerling5 44 3. Vedrines6.22 4. Garros6.35 5. Gibert6.57 6. Duval7.43 7. Renaux8.03 Wijnmalen heeft door het slechte weer Brussel niet kunnen bereiken. Buiten Bredaoverviel hem een regenbui, die bem terug deed keeren naarGilzen- Rijen. Hij schuilde daar en vertrok ongeveer acht uur, doch op weg naar Antwerpen kwam hij in een tweede bui terecht. Zijn lorgnetglazen werden nat en daar hij moeilijk kon zien, besloot hij te dalen in bet militaire vliegkamp van Brasschaet bij Antwer pen. Hij steeg gisterenochtend te drie uur op, en bereikte snel Mecbelen, doch bier ontsnapte bij nauwelijks aan een ernstig gevaar, aangezien een van de ijzerdradeti van zijn stuur inrichting losraakte en in aanraking kwam met de schroefbladen. Deze braken en een groote splinter werd met alle kracht tegen een der vleugel vlak ken geslingerd, waardoor een scheur in het linnen onstond. Wijnmalen behield zijn tegenwoordigheid van geest en daalde in «vol plané" omlaag. De landing geschiedde vlot, doch hij kwam in een akker terecht, waar een opstijging onmogelijk was. Met behulp der mecano's droeg Koolhoven het toestel naar eeri verderen akker en van hier steeg onze vlieger, na een uiterst handige manoeuvre, om de boomen te ontwijken, op. Nadat een nieuwe schroef was aangebiacht en de scheur gedicht was, vloog hij nu bij opkomenden wind in rechte lijn op Brussel af, waar hij na twintig minuten landde in het vliegkamp Berchem. Wijnmalen zijn trouwe manager en zijn verdere helpers, waren uiterst vermoeid. Le Lasseur, die Maandag riog onver wacht uit Venlo te Soest6iberg aan kwam vertrok gisterenochtend om half acht naar Brussel doch is,na bij Tilburg geland te zijn, te Alphen van een hoogte van 5 Meter gevallen. Zijn toestel is totaal vernield hij zelve werd aan zijn oog eenigszins gekwetst. Wijnmalen is in de classificatie der vier etapies te zarnen nummer ACHT. De eenige achterblijver te Soester berg is Weymann, die zijn voornemen te kennen gaf, om den strijd maar op te geven, daar hij als vertegen woordiger van Amerika zal deelnemen aan den Gorden-Bennet wedstrijd voor vliegers, en dus toch niet verder dan tot Brussel aan de Europeescbe rond vlucht zou kunnen deelnemen. H. M. de Koningin heeft Zondag morgen met Prinses Juliana een rijtoer gemaakt door de bosschen en het Koninklijk Park. Om 1 uur kwam H. M. op het Loo teru<£ Over de stoomponten der Hol land—Frieslandlijn, welke in het laatst van dit jaar in dienst zullen gesteld worden, vernemen wij nog, dat deze vaartuigen 60 meter lang en ongeveer 10 meter breed zullen zijn en 24 slaaphutten zullen hebben; de tegen- woordigo booten hebben er slechts zeven. De reis zal wel een kwartier langer duren, maar zal veel rustiger zijn. De booten hebben een groot prome nadedek, alsmede zit- en eetsalons. Door den Bond voor Staatspen- sionneering, zal ter gelegenheid van de 11de jaarvergadering op Maandag 3 Juli 1911, 's avonds 8 uur, eene openbare vergaderinggehouden worden in bet gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. Als sprekers zullen optreden: Perio, (Redacteur van deNederlandsche Pensioen partij). Onderwerp: »Wat dunkt U van het Invaliditeits- ontwerp Talma?'' Ds. J. van Veen, Herv. Pred. te Dok- kum. Onderwerp: Steeds Voorwaarts.» Mevr. H. M Le Giand Goudschaal, van Rotterdam. Onderwerp: «Propaganda onder de vrouwen." Allen, die belangstellen in het lot van de arme ouden van dagen en kennis willen maken met de wijze, waai op de Regeeriug zich voorstelt in dat treurig lot te voorzien, worden uitgenoodigd deze Vergadering bij te wonen Aan bet einde der Vergadering zal het rapport worden bekend gemaakt voorden uitslag van bet Volkspetition nement in zake Staatspensionneering. Nonvlindcrplaag. De Inspecteur der Staatsbosschen en Ontginningen te Utrecht, verzoekt ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat gisteren vanwege het Staats- boschbeheer een ondetzoek werd ingesteld naar eene ernstige vreterij, die was waargenomen in de 3 a 4 K.M. ten Noorden van het dorp Rozendaal (G.) gelegen dennenbosschen genaamd De Koolhoft en Beerenberga. De meening van den boschwacbter, die van de vreterij melding maakte, dat hier de tups van den nonvlinder was opgetreden, bleek helaas juist te zijn. Hoever de plaag zich uitstrekt is riog niet met zekerheid te zeggen, doch de oppervlakte aangetaste den nen is reeds aanzienlijk. Een nader, nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. In verband met het bovenstaande is het van veel belang, dat de bosch- bezitters nauwkeurig nagaan, of ook rupsen van den nonvlinder in hunne dennenbosschen aanwezig zijn. Bro chures waarin eene nauwkeurige be schrijving van het insect met ge kleurde afbeeldingen van de rupsen, poppen, vlinders en uitwerpselen voor komt, en waarin tevens de maat regelen, welke ter bestrijding kunnen worden genomen, zijn vermeld, zijn gratis verkiijgbaar bij den Inspecteur der Staatsbosschen en Ontginningen te Utrecht. Bij ontdekking van nonrupsen is het gewenscht daarvan onverwijld kennis te geven aan voornoemden Inspecteur. Het derde vacantiekamp van Volksweerbaai held is alweer in wor ding en belooft veel goeds. Het zal woiden gehouden op de Veluwe, aan den grindweg tnsscben het station Harderwijk en het Uddelermeer. Wie de prachtige natuur hier kent, zal overtuigd wezen, dat wei-geen mooi er oord voor de jongens gevonden kan worden om lichaam en geest te verkwikken. Wij achten het een ge lukkig verschijnsel, dat ons volk meer en meer belangstelling toont voor al les wat de flinkheid der jeugd be vordert en waar is de gelegenheid daarvoor gunstiger dan in zoo'n kamp waar alles degelijk doch eenvoudig is ingericht? Alles is er op gericht om het kampleven te doen zijn een geestelijke ontspanning. Verborgen schatten Zijn reeds vroeger in het dorpje Etersheim bij Hoorn opgravingen ge daan naar vei borgen schatten, dezer dagen is daar iemand uit Duitschland gekomen mot kaarten, die aangeven, dat het prachtige landgoed, de «Smids- werve® genaamd van Dnk Smit, zich bevonden heeft bij de kerk, welke buitendijks in zee heeft gestaan en in den Spaanschen tijd schijnt plat geschoten te zijn geworden. Later heeft de zee dit gedeelte dorp verzwol gen. Naar wij vernemen, zal nu bin nenkort een stoomzuiger uit Bremen aankomen, ten einde te onderzoeken, of er soms nog bier en daar schatten verborgen liggen. De Gemeenteraad van Oudewater heeft de exploitatie der tram naar het station met verlaagd taiief aan één der conducteurs verpacht voor 5 jaren en f2232.60 per jaar (paarden, de ge- heele bediening en onderhoud rollend materieel door den pachter te ver strekken). Verder weni met algemeene stemmen besloten tot aanleg eener waterleiding met eene kostenbegroo- ting van f 55.500, De opmelingen voor een ontwerp-buurtspoorweg' Gouda OudewaterUtrecht zullen weldra zijn afgeloopen. Zonderlinge huismiddeltjes. Onze voorouders waren in veel op zichten snuggerder dan wij; want ze wisten als nummer èén de centen te bewaren. Aan allerlei kwakzalversmid delen, bestaande uit pillen, stroopjes, smeeisels, bezondigden ze zich niet, of 't moest wezen, dat ze tegen snij- of brandwonden voor een paar centen »bezielekum« uit de apotheek lieten halen. Voor 't overige riepen ze niet zoo gauw om den «barbier®, die eer tijds ook medicijnmeester was. Van ouder tot ouder liepen ze hoog met zekere middeltjes aan de Natuur of hare voortbrengselen ontleend. Voor deaardigbeid wilikereenige meedeelen. Wie weet, of ze ons ook niet helpen. «Wordt er iemand geplaagd door wratten, die hij liefst kwijt wil, dan kan dat heel gemakkelijk geschieden. Hij telt ze, neemt een touwtje, legt er zooveel knoopen in als hij wratten beeft en begraaft het in den tuin Weldra zijn ze verdwenen.'t Is heele- niet noodig dokter en professoren te raadpleegen over jicht en rheumatiek. die kwalen van den ouderdom. Bedel van den een of ander een aardappel of nog beter steel er een, en draag hem steeds in den zak. Jicht en rheu matiek gaan op de vlucht. Een man- neljesnoot in den zak heeft hetzelfde gevolg. Een ander probaat middel is het volgende. Vraag van iemand ten geschenke, en bedank er vooral niet voor, een ring, gemaakt van dood- kistschroeven. Diaagt ge dien aan den vinger, weg zijn jicht en rheuma tiek. Wie loopt er nu graag met een kalen knikker rond? En toch al die haarwatertjes helpen niemendal. Er bestaat een eenvoudig middel tegen kaalhoofdigheid dat tevens uitslag verdrijft. Men vermengd dood-eenvou- dig den asch van een verbranden mol met wat eiwit en wrijft daarmede de kale plekken in. Weldra heeft men een hoofd met haar, waar Simson zelfs jaloersch van wezen zou. Een Zoridagsruiter heeft wel eens last van zijn zitvlak. Een vlieistokje in den broekzak gedragen bewaart bem voor elk ongemak. Kent ge grooter verdiiet dan kiespijn en stekende eksteroogen Wat ai middelen worden daartegen aangewend't Zijn echter de ware niet. De rechterpoot van een mol levend afgesneden, en in den zak ge dragen geneest onmiddelijk.Zulksdoen ook een oude paardekies of vlierhout. Wie aan vallende ziekte lijdt drinkt niets anders dan kattehloed. Stellig en zeker zal hij genezen, maar, ook een kattenaard vei krijgen en s'.ecds loeren op ratten en muizen. Dat is nu juist niet van het mooiste en daarom weet ik nog een beteien raad. Ge moet een zevendubbelljesring zien te krijgen. Vraag aan zeven peisonen, die niet van elkander af weten, ieder een dubbeltje. Voeg die tot een ring samen en draag bem. Mochten er onder de lezeressen zijn, wier kleine aan de spruw sukkelt, dan wil ik haar een middel aan de hand doen, dat niemendal kost en uitstekend werkt. Boveri aan het hoofd van uw kind moet ge drie keer per week, drie weken lang en drie maal per dag den achtsten psalm lezen. Geelzucht, hoe hevig ook verdwijnt als men een snoek net zoo lang in de oogen kijkt, lot hij steift. Veel menschen vooral kinderen, lijden aan neusbloedingen. Zoek om daarvan te genezen, een moeder van tweelingen of eene die zelf tweel ng is. Geef haar een stren getje roode zijde en laat ze u dat om den hals binden. Uw kwaal zal beteren. Mocht het strengetje verbleekt zijn, dan moet deproefherhaald worden. Zoo wisten onze voorouders raad voor alle verdi ietelijkheden des levens behalve voor den dood. [Enkhuizer Courant Opgave van de Verceniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naarandere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 14 Juni tot en met den -0 Juni 1911 GEVESTIGD. H. Sukkel van Hoogland naar Hoogeweg 120. J. van Dolderen van Hoogland naar Arnhem- scheweg 5. W. H. Querreveld v. Enschede n. St. Jorisstr. 56. E. van Esveld v. Nijkerk n. Arnhemschestr. 3. Gerrit van der Kolk v. Zwolle n. Westerstr. 107. J. C. Adriaanse van Hengelo (O.) naar Nicasius- dwarsstraat 27. J. C. Vegler van Bierum naar Havik 17. J. H. Kranenburg van Zutphen naar Utrecht- scheweg 97. E. Kuit van Amsterdam naar Leusderweg 48. M. E. Prikken v. Amsterdam n.St. Andriesstr. 15. H. Hamers v. Amsterdam n. St. Andriesstr. 15. C. A. Görlach van Amsterdam naar Schimmel- penninckstraat 44. M. Dekker van 's Hage naar Utrechtscheweg 14. H. F. van Schalk v. Arnhem n. Krommestr. 21a. Willemina van de Biesenbos weduwe IC. Tiem- stra van Amsterdam n. Utrechtscheweg 82. Cornelis Jacobus Tiemstra van Amsterdam naar Kruiskamp 107. J. Kraaikamp van Baarn naar Koningstr. 81. C. Schilham van Leiden naar Berkenweg 20. Mietje Dribbel v. Antwerpen n. Bloemend.slr. G. VERTROKKEN. C. Viets van Aldegondestraat 95 n. Hoogland. C. E. Blanke van Pieter Pijpersstraat 31 naar Dortmund (Duitschland). II. Massa van Havik 8 naar Gouda. J. W. van Ledden van Nicasiusdwarsstraat 19 naar Hilversum. J. van Schoonhorst v. Bisschopsw. 29n. Leusden. J. Dekkers van Zuidsingel 1 naar Gorinchom. J. C. van Keeken v. Soesterweg 203' n. Arnhem. J. van de Veen van Stellingwerfstr. 9 n. Leusden. M. J. Goemans van Lavendelstr. 8 n. Hillegom. T. Havei kamp v. Utrechtscheweg 8 n. Barneveld E. van Tellingen van Arnhemschew. 145 n. Hees. G. Santman wed. H. Jans, van Btoemweg 8 naar Haarlem. G. van der Kolk v. Westerstr. 107 n. Leusden. P. van Barreveld van Driest 26 naar Viersen (Duitschland). G. Hoff va- Dalitraat 17 naar Amsterdam. H. van Drie van Gaslaan 19 naar Utrecht. H. E. Timmer van Langestr. 98 naar Baarn. G. Kreyerma.it van Soesterweg 279 n. Utrecht. J. Knoppers van Koningstraat 25 n. Ootmarsum. G. J. Wennekendonk van Vlasakkerweg 40a naar Arnhem. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort geven de ingezetenen, in verband met het hecrschen van Mond- en Klauwzeer in de gemeente, DRINGEND in overweging MELK, tenzij deze gepasteuriseerd is, TE KOKEN, alvorens deze te gebruiken, AMERSFOORT, den 23 Juni 1911, Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Burgemeester. WU1JTIERS. de Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Heer en Mevrouw DE BRUYN PRINCESloiiioüwzr geven kennis van de geboorte eener DOCHTER. Utrecht, 27 Juni 1911. De overige burgergeneesheeren nemen de praktijk waar. Voor een meisje, 22 jaar oud, Ned. Herv., die goed een burgerpot kan ko»y ken, eerlijk en fatsoenlijk is, wordt tegen Augustus eene betrekking als gezocht. Information en getuigen te bekomen. Brieven franco onder letter H. bij den Boekh. J. J. Berends te Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3