MODE-MAGAZIJN begint ZATERDAG 1 JULI, Geen zichlzentlingen. Langestraat 40, AMERSFOORT. Telefoon 103. Alle GOEDEREN zijn verbazend in prijs verminderd. Ziet de étalage. Leest de strooibiljetten. Uitsluitend a contant. ALLE nog voorradige GEHEEL WORDEN OPGERUIMD. des avonds 6 uur. Eenige der aanvangs-verschijnseleo, N OPRUIMING. J OPRUIMING. Dames- en Rinder-Confectie - Mode-artikelen - Garneeringen - Corsetten Kousen - Handschoenen - Ceintuurs - Restanten zullen OPRUIMING. J J OPRUIMING. RECLAME. MM - zijn. (Aan B. en VV. en praeadvies.) Een adres van den Cotnmissiaris van Politie, waarbij hij verhooging van tractement verzoekt. (Aan B. en W. en praeadvies.) Een verzoek van den onderwijzer de Blécourt om eervol ontslag. (Aan tengere dame, met eene soort vaD calèche op het hoofd en een dikken doek over de schouders, aan de deur verscheen, en met heel veel buigingen, maar zonder een woord te spreken, het tweetal wenkte haar naar de zijkamer te volgen. Wordt vervolgd. B. en W. en praeadvies.) Een verzoek van den Secretatis der gemeente om verlof van 10 Juli tot 5 Augustus 1911 (z. d. z h. st ver leend) Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan deelde de voorzitter mede dat in het ter vorige zitting genomen raadsbesluit betreffende de aankoop van gronden nabij de gasfabriek een kleine fout was geslopen. Be kosten dier aankoop bedongen n.l. niet f 1'200 doch f'1260. Z. d. en z. h. st. keurde de Raad deze wijziging goed. Op daartoe strekkende voorstellen van Burgemeester en Wel houders werden daarna de volgende subsidies over 1917 toegekend: aan de Amers- foortsche Tramwegmaatsch, f 916.29», aan de Industrie- en Huishoudschool f2875.aan de Ambachtsschool voor een avondteekencursus voor ambachts lieden f 350.aan de afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch Ge nootschap voor Landbouw en Kruid kunde voor een tuinbouw wintei cursus f 100.aan de Oranjevereeniging evenals vorig jaar f200. Op een verzoek om subsidie van de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekulonies werd, conform bet advies van Burgemeester en Wethou ders afwijzend beschikt. In verband met zijn candidaatstel- ling in district III werd de heer Van Esveld tot voorzitter van het stem bureau in district I benoemd en de heer Rijckens tot dezelfde functie in district III aangewezen. Een nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende reclames tegen den aanslag inzake vergunnings recht, werd zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot gemeente vroedvrouw werd voor een tijdvak van 5 jaar met algemesne stemmen herbenoemd mej. G. van EedenKamper man. Aan de onderwijzeres aan de open bare lagere school Ie soort voor mei'jes mej. M. C. van Ilillen en aan nen onderwijzer aan de openbare lagere school 3e soort H. J. Mensink werd op hun verzoek, met ingang van 1 September 1911, eervol ontslag ver leend en Burgemeester en Wethouders gemachtigd om in tijdelijke leerkrach ten aan die scholen te voorzien. Aan de onderwijzeres in de nuttige hand- weiken aan de openbare lagere school 2e soort in de Hellestraat mej. M. Oudraad werd wegens ziekte met in gang van 19 Juni 1911 verlof verleend met behoud van jaarwedde. Besloten werd evenals het vorig jaar aan het Gymnasium geen overgangsexamen te doen afnemen. Vooits hechtte de Raad zijn goed keuring aan een voorstel van Burge meester en Wethouders om de post- onvoorziene uitgaven der begrooting dienst 1910 te verminderen met f 43.51 en dit bedrag over te brengen naar andere posten. Naar aanleiding van oninbaar «ebleken posten der inkom sten belasting werd besloten over den dienst 1908 af te schrijven f92.50 over 1909 f284 75 en over 1910 f306 75. Boor gebleken oninbaarheid van posten der straatbelasting werd besloien over den dienst 1908 af te schrijven f 127.40, over 1909 f 120.52 en over 1910 f20.85. Na afloop der agenda bleef de Raad. op verzoek van den heer Gerritsen nog geruimen tijd iri geheime zitting bijeen Binnenland, Plaatselijke berichten enz. zie Bijvoegsel. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Van 21 tot en met 29 Juni 1911. Geboren: Henriette, d. van Jesaia Groente man en Rebecca van Praag. -Wilhelmina Jeannetta. d. van Steven Volp en Geertrui Bos. Arie Martinus, z. van Johannes Hendrikus van Velthuizen en Hendrika Willemina Biester- bos. Carolina Johanna Maria Hendrika, d. van Carolus Johannes Josephus de Heusden gezegd van der Sluijse en Hendrika Ambrosia Driessen. Ondertrouwd Lodewijk Albert Sassen Theo dora Johanna Alia de Lange. GetrouwdCornells Wilhelmus Berg en Anna Hendrika Lablans. Johannes Hendrikus Jansen en Catrina Wilhelmina Maria Lablans. Jahannes van de Berg en Agatha Maria Jose phine Vosse. Franciscus Valentinus Mulder en Gerarda Maria van Bekkum. Kornelis Machienus Euter en Geertruida Kraan. Overleden: Soph'a Elisabeth Marii van Rooy, 34 j., ecntg. van Ttieodorus Albertus de Vos. Woudenberg. Geboren: Jan Cornelis Marinus, zoon, van Evert Veer en Refjerlje Kuijpers. Gehuwd: Albertus Kleinveld en Willemyntje van de Peut. Leusden. 23—30 Juni 1911. Geboren: Theodorus Antonius, zoon van Gijsbertus van Keulen en Jannetje van den Hengel. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 30 Juni 1911. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f0.4 fPeren f 0 afNieuwe Aardapp. f 0.— a f0.zandaardapp. f3.50 a f4.50 Hoendereleren f4.a f 4.G0 per lOOst. Br. eieren f0.a t 0.Boter fl.30 a f d.45 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0 afO. Kippen f 0.70 a f 1 25. Kuikens f0.60 a f 1 20. Piep kuikens f 0.30 a f 0.90 Ganzen f 0.10.Eenden f0 90 a f 1.10 p. st. Jonge ft.— a f 1.20. Hazen f0— a f0— Wilde kot ïjnen ill— a ro.— Tamme f 0.60 a f 1 00 Duiven f 0 40 a f 0 50 p«ar Magere varkens fafVarkens-. export f 0.a I Zeugen f60 a f 90.0 Biggen f9 a 112—. Schrammen fafOVette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000 a f000.—Kalfkoeien f OOI).— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.a f 000. Aaneevoerd waren ongeveer heet Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- ten, 120 heet. Zandaardappclen, 130000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 800 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-s. stuks Vee. 10 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 400 bipgen en 15 zengeu. RECLAME. die op de verschrikkelijke nier- en blaasaandoc- ningen wijzen. Lijdt gij aan pijn in den rug? Zwakte of gevoeligheid in de lendenen, heupen of zijden? Is nw water bewolkt, zanderig of met neer slag? Is de afscheiding ervan te groot of te klein? Hebt gij waterzuchtige zwellingen of rheuma- tische pijnen Wanneer gij verschijnselen als de bovenstaande kunt opmerken, moeten dc nieren het misschien spoediger afleggen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar macht om de afscheiding regelmatig te doen plaats hebben. Alleen een nieren-geneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas zij werken in overeenstemming met de natuur en geven op een zachte wijze de gezondheid aan de nieren terug. Zij zijn beslikt onschadelijk, voor mannen zoowel als vrouwen, voor oud cn jong. Om u voor namaak te koeden dient gij erop te letten, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a ƒ1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. N t) E G^OOTE ALFJ AARLIJ UITVERKOOP u N

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2