BEDRIJFS-= VERZEKERING PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. NOODZAKELIJK ONMISBAAR. De waarschuwing der nieren. Advertent iën. en Op het Concert Dinsdagavond te geven door het stafmnziekkorps van het 5e Reg. Inf., directeur de heer G. Bikkers, op bet teri as der sociëteit «Amicitia" zal het navolgend pro gramma worden uitgevoerd t. Marche Des petits Soldats Ganne- 2. Ouverture «Rosamunde" Schubert- 3. «Künstler Ti.ïume" Walzer Vollstedt- 4. Fantaisie »Le Songe d'unenuitd'été" Thomas- PAUZE. 5. Ouverture «Dichter und Bauer" Suppé. 6. «Marche aux flambeaux" III Meyerbeer. 7a. «Tbe Holy City" Adams. b. «Gavotte" Popper. 8. Potpourri aus der Operette «Der Obersteiger" Zeiler. Overzicht omtrent het vervoer en de op brengst der Amersfoorlsche Tramweg Maat schappij over de maand Juli 1910/1911. 1911 1910 Minder. Aantal passagiers 1*2504 12950 446 Opbr. vervoer f628.25 1642.75 f 14.50 Dagkilom. - 11.25 - 11.52 - 0.27 Tolaal - 693.35 Dagkilom. - - 12.42 ZONDAG 6 AUGUSTUS. Remonstrantsche kerk. Voorm. lO'/i uur, Ds. H, van Assen delft, te Gouda. Evang. Luth. Kerk. Voorm. lO'/i uur. Dr. H. J.Toxopeüs. Doopsbediening. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. J. Koppe, pred. te Franeker. 'sAv. 5'/« uur, Ds. J. Koppe. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. v. d. Velde, pred. te Kralingen. 's Av. 5'/« uur, Ds. v. d. Velde. Maandel. collecte. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening. 'sAv. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 0'/» uur. Godsdienstoefening. 'sAv. 5'/i uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizeri 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/« uur. Godsdienstoefening. Yoor Huis en Hof. «Voor Huis en Hof" sta ditmaal hoofdzakelijk in het teeken van het vegetarisme Drie Amerikanen van naam. 2 senatoren en admiraal Evans, allen lijdende aan hevige rheumalische pijnen, zagen hun kwaal genezen na te zijn overgegaan lot het vleesch- lops diëet. «Zellerhaus» te Berlijn is een red dingshuis voor verwaarloosde, mis handelde of verlaten kinderen van arme drankzuchtigen, onder leiding van Dr. W. Winschhet aantal kinderen bedraagt 40 tol 60, die vegetarisch worden gevoed. In de 6 jaren, die dr. Winsch de leiding had, is geen enkel kind gestorven, en besmettelijke zi6kte kwam er niet voor. ook niet toen vlak bij een dipbteritis-epidemie in hevige mate heerschte. De kinderen zien er vroolijk, frisch en gezond uit. Dr. Lefèvre, gunstig bekend door zijn studiën over physiologie, hield het vorige jaar te Parijs voor medici een voordracht ten gunste van het vegetarisme als normale leefwijze. Die voordracht genoot grooten bijval. Spreker beval bet z.g. «ruime vege tarisme» aan, n.l. onthouding van vleesch. doch met behoud van bepaalde dierlijke producten, in hoofzaak melk En waarlijk, daar was Jaap, met den hoed op een haartje, en een dun rot- tingje, dat hij door de lucht zwaait. «Uw dienaar, mevrouw Maar tot grooter verbazing van Philip en Anna, komt nu de dame op Mina af, en terwijl ze haar met haar wilde oogen aanziet, vraagt ze «Anna, kent ge nu ook dat kleine, wilde ding niet meer? Uwe oude Caro?... Caroline!... Ja, ja, nog altijd even wild!» gilt ze, met haar echt- genoog in de rondte springende. »En jij zoo ziek, ouwe deserteur,» zegt Jatip op zijn' ouden geestigen toon. «Komaan, verzet je wat, drink een stevig glas wijn, om je zinnen te verzetten. Je zoudt er anders den moed nog bij verliezen.» Philip ziet zijne Anna eens aan, hunne oogen ontmoeten elkaSr, en 't schijnt of de zijne zeggen: »Dan is uw troost beter, Anna.» Het jonge paar bleef nog een poosje praten en vertrok toen weder, om niet terug te komen, want het eerste wat Philip zeide, toen zij weg waren, was: »Voor hen altijd belet, Anna!» „En voor zijne troostmiddelen ook, hoop ik,» liet Anna er op volgen, ter en eieren in matige hoeveelheid. Met beslistheid keurde hij echter 't vleesch- gebruik af op grond, dat sterke urine- zuurvorming, inwendige gistingspro cessen, lever- en nierziekten en ziekten der slagaderen enz. door vleesch- voeding begunstigd worden. Wij moeten niet over't hoofd zien, dat het naar verhouding lange darmkanaal van vruchten-of planten- eter ons gegeven is om het ook be hoorlijk dienst te doen verrichten. Dat geschiedt echter slechts door 't genot van plantenkost, waar tegenover staai, dat dierlijke eiwit, en vooral vleesch- spijzen, bijna uilsluitend in de inaag verteerd worden. Ieder orgaan, dat niet voldoende werkzaam is, ontaardt. Dit lot dreigt ook ons darmkanaal, voorzoover wij het niet behoorlijk aan 't werk zetten. Dat dit zoo is, leert de dagelijksche ervaring op be droevende wijze: niets dan slechte spijsvertering, trage ontlasting, maag- en darmkatarrhen, aambeien, con gestie, enz. (Dr. med. Artur Laab) Volmaakt voedsel kan,in de toe komst het menschelijk ras onvatbaar maken voor kwalen. De nieuwste, nauwkeurige navorschingen bewijzen, dat vruchten als voedsel, gezondheid en geestkracht verzekeren. Rijpe vruchten zijn beslist noodig voor het volk, de zure sappen en vruchten- suiker te zamen maken het tot een voeding,die gezondheid brengt. (Samp son Morgan). Eén van de bewijzen, dat de smaak van vleesch voor den mensch niet natuurlijk is, is de onverschilligheid die kinderen voor vleesch toonen, en de voorkeur, dien zij allen vertoonen voor plantenvoedsel, melk, pap, fruit, gebak en dergelijke. Het is van 't hoogste belang hen niet op onnatuur lijke wijze af te leiden van deze aangeboren smaak en hen niet tot vleescheters te maken, althans ter wille van hun karakter, zoo niet voor redenen van gezondheid. (Rousseau: 1712—1778). Hoe goed konden wij van brood, melk, vruchten en groenten leven eo zouden wij de zoogenaamde tafel genietingen in 't geheel niet noodig hebben. (Carmen Sylva). Wanneer bij het strijken de stijfsel op het goed zit en aan bet ijzer blijft kleven, dan kan dit komen: le door het gebruik van te dikke stijfsel; 2e doordat de stijfsel niet goed is inge wreven 3e door slechte of koude stijfsel; 4e door langdurig strijken met lauwe ijzers. Men moet de stijfsel dan onmiddellijk met een mesje van het ijzer krabben en dit verder op schuurlinnen afschuren. Wanneer men klaar is met strijkemogen de ijzers niet op de kachel of het gastoestel afkoelen, maar moeten overeind op de kachelplaat gezet worden, om roes ten te voorkomen. Bedveeren, die aaneenpakken en beginnen te rieken, zuivert men, door ze in een ton te leggen, te overgieten met zeep en sodawater en ze dan te roeren, om ze behoorlijk schoon te krijgen. Hierna drukt men ze met de hand uit. droogt ze op een luchtige plaats en klopt ze met een stok. Alsdan zullen de veeren mooi zuiver worden en de vorige veerkracht herkrijgen. Het starrenheir aan's hemels trans, Bekoort ous steeds door licht en glans Een sterretje blinkt bovenal; Al weet geen mensch haar loop, Zij wint het van heel 't sterrental: 't Is 't sterretje der hoop Observator. wijl ze haar vriendelijk kopje tegen zijne borst vleide. »Dan mocht gij toch niet moede loos worden." »0, 't zou dan toch heel hard zijn." »Maar toch niet te hard, Philip. Wij mogen het hoofd immers niet laten zakken bij den eersten storm in ons leven?" Mijn verhaal is ten einde; alleen ten slotte nog een blik geworpen op eenige oude bekenden. De institutrice met haar blauwe, schitterende brilleglazen is oud ge- geworden. Ze heeft nog enkele meisjes bij zich, die ze met behulp eener se condante regeert. Juf Biek is over leden, nadat zij het kloeke besluit had genomen en uitgevoerd, om hare dier bare herinneringen te verbranden. Wat den zendelingsarbeid betreft, het doet mij leed te moeten berichten, dat die niet met het gewenschte gevolg is be kroond. De Dajakkers en kokos-etende Hottentotten hongeren nog altijd naar het vleesch hunner natuurgenooten. Van de familie Harmens is niet veel meer te vertellen. Jeanne wil Moessie altijd nog aan het verstand brengen, dat zij niet dood is; maar de oude «Al is ons Prinsesje nog zoo klein Men schrijft uit Soestdijk, aan het N. v. d. D.: Toen op den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder een aantal school kinderen <ati elders in de morgenuren vóór het hek van hfet Paleis te Soest dijk, na vooraf bekomen toestemming, enkele liederen zongen en de beide Koninginnen zich met Prinses Juliana op het bordes bevonden, liet H. M. de Koningin door een kamerdienaar vragen of de kinderen wilden zingen »AI is ods Piinsesje nog zoo klein", omdat het Prinsesje de melodie van dat liedje zoo graag hoort. Dat aan dezen wensch van de Koningin door de schoolkinderen onmiddellijk werd voldaan, spreekt vanzelfen lief klonken in de morgen uren de kinderstemmetjes, die nu eens extra werden uitgezet om toch vooral te zorgen dat de Prinses dit echt vaderlandsche liedje goed kon hooren. Nadat twee coupletten waren ge zongen, wuifde het Prinsesje vriende lijk met haar zakdoekje naar de schoolkinderen, die daarop een dave rend gejuich aanhieven. Vlieguiaschines en onderzeesehe booten. Interessante proeven zijn te Cher bourg genomen. Door die proeven tracht men na te gaan in hoeverre een aeroplane een onderzeeboot zien kan, welke zich in volle zee bevindt. Op verzoek van Aubrun, die te Cherbourg op een «Deperdussina vloog gaf de maritieme prefect toestemming tot de demonstraties, waaraan twee torpedobooten, twee onderzeebooten en een sleepboot, voor begeleiding van de vliegmachine, zouden deel nemen. 't Was kalm weder en er stond niet veel zee. Men vertelde aan Aubrun, dat de onderzeesehe booten buiten den dijk lagen. De vlieger had beiden spoedig ontdekt. Aubrun was 150 M. hoog. De tweede proefneming, veel moei lijker, slaagde ook geheel en al. De vlieger moest een onderzeeboot op sporen, die ondergedompeld was, zon der dat men hem de plaats had aan gewezen. Boven de reede beschreef hij groote cirkels van 500 a 600 M. diameter. De zon stond reeds laag, zoodat hij moeilijk in zee kon zien. Plotseling echter zag hij een flikkering Dat was voor hem een aanwijzing en een wending makende, zag hij spoedig de periscope van de onderzeeboot die 6 M onder water was. Hoewel de proefnemingen voort gezet zullen worden, is men reeds tevreden over 't resultaat en gelooft men, dat een snelle vliegmachine met een geoefende aviateur spoedig een onderzeeboot kan ontdekken. Misplaatste grap. In een der bladen kwam het vol gende bericht voor: Dr A. Dupont, geneesheer-direc teur van Rozenoord te Ermelo, viel de hooge eer ten deel, door H.M. de Koningin benoemd le worden tot lijfarts van H. K. H. Prinses Juliana. Het eerste consult heeft reeds Dinsdagmiddag ten paleize te Soest dijk plaats gehad Naar aanleiding daarvan schrijft men van uit Ermelo: Bij onderzoek is gebleken, dat de heer Dupont de dupe is geworden van iemand, die meende zeer grappig le zijn. Genoemde heer ontving een soortgelijk schrijven, ondei teekend dr. Pot natuuilijk valsch en spoedde zich naar Soestdijk. Bij de politie was inmiddels een lelegram juffrouw blijft op haar begrafenis aan dringen. Het is echter waarschijnlijk dat haar echtgenoot, die na den dood zijns zoons een kwijnend leven lijdt, die eer nog vóór haar zal genieten. Tante Letitia en Mina zijn thans een paar stevige oude luidjes, even als mevrouw Grankam en juffrouw Jespers, welke laatste veel troost heeft van haar Maryken, met wie ze nu samenwoont. Philip is geheel hersteld en wordt gelukkig wat wijzer en bedaarder; onder den invloed zijner lieve vrouw is hij een geheel ander mensch ge worden. Ik heb niets meer te zeggen, niets meer te vertellen. Misschien, mijn woarde lezer I hadt ge dit eerder ge- wenscht of eerder verwacht. Hoe 't zij. Gij, die mij gevolgd zijt tot nu toe, ik dank u voor uwe belangstelling. Ik heb niets meer te zeggen, dan dit eene nogDie eene groote vrouw heeft, be zit een goede schat I» ontvangen (van denzelfden persoon?) dat een gevaarlijk sujet op reis was naar Soestdijk en het op Prinses Ju liana voorzien had. Dr D. werd nu nagegaan door een paar rechercheurs en werd op het paleis lang niet vriendelijk ont vangen en ten slotte weggestuurd. Door dr. D. is een aanklacht bij de justitie ingediend. De kometen-periode. «Een ongeluk komt nooit alleen», zegt het spreekwoord. Ook die hemel lichamen, welke door alle tijden heen als de vóórboden van ongeluk zijn beschouwd, nl. de kometen, dalen, naar het schijnt, bij voorkeur in ge zelschap van andere tot onze aarde af. De lezer zal zich nog wel herinneren dat in Januari 1910, toen de komeet van Halley, door het gewapend oog van den anastroom weliswaar reeds geruimen tijd geobserveerd, maar voor den leek toch nog steeds onzichtbaar «op komst« was, zooals het in de wolkstaai heette, heel plotseling een andere planeet verscheen, die eenige avonden achteréén aan den Wester- hemel kon worden geobserveerd, zich uitstrekkende over een reusachtigen afstand, De komeet, 1910A, was zelfs voor den bijziende waarneembaar, en was weldra zoo populair, dat men haar, dezer ten onrechte natuurlijk, do komeet van Halley noemde. Deze laatste stond op een heel andere plaats. Eerst in Mei zou het haar beurt worden, zich in een algemeene belang stelling te mogen verheugen. Ja werkelijk, een komeet komt zelden alleen. In 1910 werd Halley dooreen collega vergezeld, in 1911 komen er nota bene drie te gelijk. Gedurende het eerste halfjaar van 1911 werd nieteen komeet ontdekt. Thans kunnen de astronomen hun hart ophalen. Er gaat geen jaar om, waarin men geen kometen ontdekt. Maar... het is betrekkelijk een zeldzaamheid, wanneer do leek een komeet te zien krijgt. De meeste staartsterren behooren tot de categorie van de telescopische kometen. Deze 2ijn alleen aan de grootere sterren wachten te obser veeren De kometen van 1911 zullen niet populair worden. Zelfs de leek. die een kijker bezit, zal ze niet makkelijk kunnen vinden. De derde zal ten slotte nog het best kunnen worden waar genomen heel misschien zal men haar met hel bloote oog kunnen obser- veeren. Deze komeet werd voor eenige dagen door Brooks in de Ver. St. ontdekt. Volgens de berekeningen van Ebell, van de Kielsche sterrenwacht komt de komeet van llen November a.s. in haar perikelium. Zij is dan 114 000,060 KM. van de zon ver wijderd. Van onze aarde is zij den 4en Aug. nog 1,063, den 24en 0,822 van de aardbaanstraal verwijderd. De komeet blijft nog maanden in onze nabijheid. Opgave van <le Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente heb':,en gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 26 Juli tot en met den 1 Augustus 1911. GEVESTIGD. A. H. Vissers v. Duitschland n. Hellestraat 71. A. Godvliet van Amsterdam naar Zuidsingel 6. A. F. L. van Hengel van Borssele n. Utrecht- scheweg 105'. A. J. Pervoost van Middelburg n. Utrechtsche- weg 105*. A. J. Damsté van Hoevelaken n. Hoogeweg 122. K. L. Klein van A'dam n. Hof 22. W. H. C. Smit van Alkmaar n. Beekest.laan'23. M. W. Groenhart v. Dordrecht n. Utrechtsche- weg 8. J. F. W. Görtemöller v. Leersum n. P.Prjpers- straat 11. J. Schreuders v. Maastricht n. St. Jorisstraat 46. J. Steinvnorte v. Utrecht n. Puntenbl. 26. J. B. v. Dijkhuizen v. Ermelo n. Zand 26. H. Vaneveld v. Amsterdam n. Krommestraat 47 W. J. Roelens v. s'Bosch n. P.Pijpersstraat 41. D. Eek v. Naarden n. Bisschopsw- 68. D. Verbeek v. Stompwijk n. Davidshof 1. P. M. H. C. Imkamp v. Roermond n. H.v.Viande- straat 7. W. de Koff van Baarn n. H.v.Viandestr. 7. J. C. Erdbrink van Inf.Kaz. n. Leusderweg 26. W. A. Spits van Inl.Kaz. naar Stationsstraat 7. J. v. Bogerijen van Leusden n. Muurhuizen 104. J. Raven v. Winterswijk n, Kampstraat 34. G. J. Rubreg van Arnhem n. Langstraat 51. C. Schothort van Stoutenburg n. Stationstr. 35. C. M. van Kassei v. Scherpenzeeln.Stationstr.35. T. J. ten Velde van Sneek naar Havik 14. H. de Jong van Oud Pekela n. P. Buyslaan 3. VERTROKKEN. H. W. E. Cramer van Bergstraat 43 n. Kampen. G. J. de Wilde van Muurh. 76 n. Oodewater. G. Stegehuis van Aldegondestraat 71 n. Leiden. S. Koeteman van Blokl.stiaat 4 naar Utrecht. J. van Beek van Driest 10 naar Leusden. J. A. van Mierlo van Mnurh. 103 naarMierlo. J. van der Horst Bi uijn v. Wilh.straat 13 n.Lochem W. A. van Setten van Heilb.weg 23 n. Oordrecht H. Steenbeek van Langestraat 87 naar Ede. M. A. Basstem van Woonwagen n. Hilversum. S. S. Brink van Bergstraat 20 naar Houten. J. Vrjjhof van Haverstraat 2 naar Meppel. P. J. van den Biiel van Utr.weg 22 1.aar Ede. K. J. van Ingen van Soesterweg 32 n. Utrecht. J. G. van Empelen v. Stationsstr. 2 n. Hilversum. H. Kuiper van Berkenweg 20 naar Voorburg. W. M. Kaspers van Muurh. 103 naar Utrecht. N. W. Branderhorst v. Persijnstr. 2 n. Utrecht. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 28 Juli tot 4 Augustus 1911. Geboren: Hendrikus, Johannes, z. van Gerar- dus Meijer en Jacoba Peterse. Antoni Cor nells, z. van Gysbertus Vervoort en Ortje van de Elskamp Frans, Joseph, z. van Frans Joseph Willenberg en AJida Helena Maria Eijmer Hermanus, z. van Frederik Water- houd en Femma Wilhelmina Filarski Sara Adriana. d. van Hendrik Dorullieus Scherpen- huyzen en Mai y L-zzy Ringros-: Johan, z. van Teunis Wijnandt en Jannetje Bosch Geertruida, Johanna, d. v. Lambertus Wille- brordus van der Mast en Hendrika Wilhelmina Pot Wouteius, z. van Thomas Cornelis Fijnenberg en Theodora Ëuitirig Johannes Cornelis, z. van Willem Hazelaar en Maria Daatselaar Willem, z. v. Rudolph Johan Hoffman en Elsje van Kuijk Wilhelmina, Pieternella, d. van Franciscus, Johannes, Adria- nus Hoüman en Hendrika TrefTersC itharina Geertruida en Cornelia Sophia, dochters v. Jan Wichard en Bernardina Alberta Breeden- beek Gerarda Maria, d. v. Cornelis, Johannes Josephus van Luijn en Maria Boer-'en. Ondertrouwd: Harm Zeedijk en Wfimpje van Daal Cornelis Gabriêl de Lange en Hendrika Gezina Wilhelmina Maten. Gehuwd: Hendrikus van Dijk en Pelronella Geertruida Leeuwenkamp Johannes de Groes en Arnolds van Doornik Philippus Johannes van de Pol en Wilhelmina Verhoelf Jan Broertjesen Berendina Johanna Mol Wilhelm Herman Carl Emil Ising en Maria Catrina Stam Johannus Wilhelmus Harms en Klaartje Pruim Nicolaas Ilazendonk en Aaltje Hoog land. Overleden: Cornelis van Nieuwenhuizen, 58 jr., wed. v. Anna van Empelen Jannetje van de Burg, 7 mnd. Gerrit Jekel. 7 weken. Gerhrad Kaper 7 mnd. Anlonia v. den Brink, 40 jr. echtg. v. Jacobus Johannes Wel ling Gysberta Agenant 16 dagen. Woudenberg. GeborenGijsbert z. v. Melis Moesbergen en Leentje van Kolfschoten Arie z. van Dirk van Wijk en Cornelia Hop. Leusden. van 26 'uli tot 4 Augustus 1911. GeborenHendrika, d. van Hendrik de Neeling en Hendrikje var de Klok. Stoutenburg. Overleden: Catharina Aartse van de Zuid- wind, 74 j., echtg. van Johanna v. d. Hengel. marktbericht. AMERSFOORT, 4 Aug. 19U. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f0.a fPeren f 0.a f Nieuwe Aardapp. f0a 10.zandaardapp. M.90af225 Hoendereieren f 4 25 a t 4.90 per lOOst. Br. eieren f0.a f 0.Boter 1.45 a 1 1.65 per kilo. Mar garine f0.a 10.Zoetem. Itaas f0.a 10. Kippen 10.60 a 11 10 Kuikens 10 80 i 11.20. Piep kuikens 10.30 a 10.60 Ganzen 10.a 10.Eenden 10 80 a 11.p. St. Jonge fl.a 11.20. Hazen 1 0.a f 0Wilde konijnen 11).a 10. Tamme 10.40 a 10 80 Duiven 10.40 a 10.50 paar. Magere varkens 114.— a 118 Varkens export f 0.a f Zeugen f 50 a 1 80. Biggen 1 9.a 112 Schrammen f a 10 Vette koeien 1 000.a 1 000.Guste koeien 1 000. a 1000.—. Kallkoeien 1000.a 1000.Kalf- vaarzen 100.a f 00.Os 1000.a 1000.—. Pinkstieren f U00.A 1 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Bogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 200 heet. Zandaardappelen, 100000 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren. 350 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 10 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 8 2eugen. RECLAME. Abnormale verschijnselen der urine en moeite bij de loozing, blazen onder de oogen en zwel lingen der ledemateD, graveel, rheumalische aandoeningen, pijn in den rug en de lendenen, slapeloosheid, afgematheid, voortdurende hoofi- pijn. Dit zijn kenteekenen die niet veronacht zaamd mogen worden. Want z\j zijn waarschuwingen der natuur, dat de nieren het bloed niet behoorlijk zuive ren z\j zijn een smeekbede van de nier-Ti om hulp. En als die hulp Diet spoedig verleend wordt, treden ernstige ziekten op als niersteen, waterzucht, jicht, rheumatiek, ontsteking der nieren en blaas, enz., welke moeten volgpn door het verwaarloozen van de ziekteverschijn selen der nieren. Begint nog heden met u te genezen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale geneesmiddel voor de nieren en dan ook alleen voor de nieren. Laat uw kwaal niet toenemen, doch staat er tevens op de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen te krijgen, het betrouwbare en veilige nieren-geneesmiddel. Z\j zijn kenbaar aan het handelsmerk de man met zija handen in de lendenen op het etiket en te Amersfoort verkrijgbaar b\f den heer A. van den Weg, Lar.gestraat 23. Toezending geschiedt franco ca ontvangt van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 37 Yoor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene - (aanvulling der - Brand-Assurantie)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3