MUZIEKSCHOOL. BEDRIJFS-= VERZEKERING LEERBOEKEN, WOORDENBOEKEN, ATLASSEN, TEEKENBEHOEFTEN, ENZ. PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. REISBELASTING NOODZAKELIJK en =0MSBAAR. tl TülVEBSIiGiZIJN 00000000000000 SLOTHOUWERS BOEKHANDEL. 00000000< Vrouwen zoowel als Mauuen Advertentiën. Amersfoortsch en Effectenkantoor Slothonwer's StoomMerij, DRUKWERKEN, wegens uitbreiding van het aantal wethouders. 5. Bepaling van den tijd van af treding van den wethouder, te be noemen wegens nitbreiding van het aantal wethouders. 6. Bepaling van den tijd van af treding van de in district 3 gekozen raadsleden H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst en J. C. Rolandus Hagedoorn. 7. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur (vacature H. W. van Esveld. 8. Benoeming van twee leden van de Commissie van bijstand in het be heer van den gemeente-reinigings dienst (vacature H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst.) 9. Benoeming van een lid van de Commissie van bijstand in het beheer van de gasfabriek en waterleiding (vacature A. A Hamers). 10. Benoeming van een lid van de fabricagecommissie, (vacature A. M. Tromp van Holst.) 11. Benoeming van 2 leden van de commissie tot bijstand in het beheer van Birkhoven (vacature H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst.) 12. Benoeming van 1 lid van de commissie van wetgeving (vacature J. C. Rolandus Hagedoorn.) 13. Benoeming van 1 lid van de commissie inzake de rechtstoestand (vacature H. W. van Esveld). 14. Benoeming van 3 leden van de reclamecommisse inkomstenbelasting, dienst 1911 (vacature H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers). 15. Vaststelling van het 2e supple toir kohier inkomstenbelasting, dienst 1911 16. Vaststelling van het 3e gedeelte primitief kohier inkomstenbelasting dienst 1911. 17. Behandeling van reclames in zake inkomstenbelasting dienst 1911. 18. Voorstel tot bet verleenen van afschrijving inzake inkomstenbelasting wegens vertrek en overlijden. Meer en meer wordt de ver jaardag van H. M. de Koningin ook in onze gemeente tot nationalen feestdag. Hij ts ook ditmaal, dank zij bet oranjezonnetje, dat onverpoosd zijn licht en warmte verspreidde, vroolijk en opgewekt gevierd. In den vroegen ochtend klonk van den torentians der St. Jor'skerk bet ïEen vaste burg is onze God" gevolgd door de volkslie deren en andere Koralen, uitgevoerd door de Amersfooitscbe Muziekver- eeniging. Toen hier de laatste toon was weggestorven verhieven zich op het terras van Amicitia, onder leiding van den heer Petri en begeleid door de stafmuziek van bet 5e regiment infanterie, de stemmen van Arners- foort's zangers en zangeressen ook de kinderen der volkszangschool na men hieraan deel om in een fraai koraal het Opperwezen te danken voor het behoud van onze landsvrouwe. Daarna de traditioneele aubade der schoolkinderen aan den burgemeester als vertegenwoordiger van het gezag. Als altijd trok de kleurenrijke kinder stoet, met muziek aan bet hoofd, veel bekijks. De Oranje-Vereeniging had voor den middag een ringrijderij met paard en sjees en per fiets, benevens volks spelen georganiseerd op het terrein der voormalige ijsbaan aan de Pieter Bothstraat. De Haagbewoners, die hun wijk wederom in een wandelpark had den herschapen, vierden onderling feest op een terrein aan de Blanken- heimstraat. De voorgenomen zwemwedstrijd kon door den lagen waterstand in de Beek niet doorgaan. De parade van de troepen alhier in garnizoen genoot weder de noodige belangstelling. Onze Mientjes, Dientjes en hoe ze meer heeten die keuken prinsessen, zien hunne Klorissen maar wat gaarne zoo fraai en kleurrijk uit- gedoscht boven op een paaid of een kanon. Een groote menigte vulde den gan- scben dag de straten, die door het wapperende dundoek een vroolijken aanblik opleverden. In de oude stad werd nagenoeg huis aan huis gevlagd in het Beigkwartier maar sporadisch. Wat hiervan wel de reden moge zijn 7 Een waarlijk fraai vuurwerk op het feestterrein besloot den dag, die voor zoover wij vernamen door geen wan klank werd verstoord. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op de heropening der lessen aan de Muziekschool en de gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leerlingen. (Zie achterst, advertentie). Aan den oppeiwachtmeester J. P. Langejan van bet 1ste regiment huzaren is, bij bevordeiing, toegekend de eere-medaille in zilver van de Orarije-Nassau orde De eere-niodaille in brons werd toegekend aan den machinist C. P. Kuit van de locomotieven-werkplaats der H. IJ. S. M. De heer G. C. Blanken was met f4249 laagste inschrijver bij do aan besteding der bestrating van den Westsingel met bijbehoorende weik- zaamheden. Aan hem is het werk opgedragen. De ritmeester M. Grondhout van de Rij- en Hoefsmidscbool, is benoemd tot officier van de Oranje Nassauorde. Hedenochtend werd nabij Mon nikendam door de politie uit de beek het lijk opgehaald van den sedert eenige dagen vermisten schoenmaker P. Stenfoort. Ook de twee oud leerlingen der Amersfoortsche Hoogere Burgerschool, W. C. Maas en A. M. C. Mazel, die zich onder overlegging van hun eind diploma hadden aangemeld voor de K. M. A. te Breda, zijn geplaatst; de eerste voor artillerie, de tweede voor cavalerie, beiden hier te lande. Een degelijk burgenieesterswoord. De welbekende burgemeester van New-York, rechter Gaynor, heeft on langs een toespraak gehouden, waarbij hij deze flinke opvatting van oflicieele ambten uiteen zette: nZakenmenschen moesten overal aan het hoofd staan van publieke betrekkingen. Geen poli tieke personen maar business-men In den Senaat moesten zakenlieden een plaats vinden, omdat wij die er dringend noodig hebben. Rechtsge leerden zijn er ook wel op hun plaats, maar juristen weten niet alles; ik ben zelf rechter geweest ik kan er over meepraten. Wat wij noodig hebben is koopmansgeest bij de regeering van ons land en onze steden." Ook buiten de Ver. Staten zijn dit woorden, die om hun juistheid moeten treffen. In den te Hilversum gehouden nationalen kegelwedstrijd werden door eenige stadgenooten prijzen behaald als Personeele wedstrijdM. Melchior GeDouvillier 9e. Serie personeel: P. Nefkens, 5e. Personeele wedstrijd met Hamburger telling: P. Nefkens 7e. Korpswedstrijd: U. D I. 18e. ZONDAG 3 SEPTEMBER. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10'/i uur, Ds. Hooykaas. Evang. Luth. Kerk. Voorm. lO'/i uur, Dr. H. J.Toxopeüs. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 5'/» uur, Ds. Donner. Gereforin. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Mulder, pred. te Klundert. 's Av. 5'/j uur, Ds. Mulder. Maandel. collecte. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9uur, Godsdienstoefening. 'sAv. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Dr. van Lingen. 's Av. 5'/i uur, Dr. van Lingen. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben Haëzer, Muuihuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur. Godsdienstoefening. De gevaarlijke hoedenspelden. Ook in Groningen hobben de zoozeer reeds gewraakte lange hoedespelden dezer dagen van hun gevaarlijkheid getuigd. Een heer, die kalm de Ebbinge- straat doorwandelde, kwam drie dames legen. De een, aan zijn kant, was gewapend met zoo'n modern moord tuig en bij het passeeren maakte juist deze een bruuske beweging met haar hoofd, wat natuurlijk hoed en hoeden speld eveneens in beweging bracht, met het gevolg, dat genoemde heer een flinke prik in den schouder bekwam. Voor Huis en Hof. Kajapoet-olie is een voor treffelijk middel om, als men zich ge brand heeft, de pijn spoedig te doen stillen en bekomen wonden ras te doen genezen. Men wrijft de brandplekeen voudig met olie in of legge een ver band aan van in kajapoet-ohe ge drenkte watten. In geen enkel huis gezin moest deze olie ontbreken. Recept voor een lekkere, voedzame gezondheidsbrij, welke ook zeer ge schikt is voor kinderen en door dezen graag wordt gegeten: 1 ons krenten of 1 ons gedroogde pruimen, 1 ons havermout, 1 ons suiker, 2 maatjes (deciliters) bessensap of ander vruch tensap en 2 Liter water zijn de ingre diënten. Het havermout doe men in het kokende water en late het te za- men zachtjes koken, ongeveer drie kwaitier; dan worden de krenten, wat zout en, indien men het heeft, een stukje citroenschil bijgevoegd na een kwartiertje de suiker en het vruch tensap. De soep of brij moet dik vloei baar zijn. Een heerlijke kop thee en boven dien aan te bevelen voor zieken en menschen, die een zwakke spijsver tering hebben, bereidt men als volgt: men maakt een weinig sterke thee op de gewone manier, doch late ze niet langer dan 2 a 2% minuut trekken; men doet er twee eetlepels van in een kop en vuile deze verder met kokende melk. Een groote fout bij bet thee zetten is vaak, dat men te veel thee in den pot en, wat nog erger is, dat men ze te lang laat trekken, waar door ze in plaats van een' fijn aroma- tischen een' bitteren smaak krijgt. Van de mélanges is een theelepel vol genoeg voor twee kopjes. Wordt de trekpot vooraf goed gewarmd, eer men de thee er in doet en er goed kokend water op geschonken beeft, dan is 5, uiterlijk 7 minuten de langste tijd van trekken. Wil men gezette thee be waren vóór men ze drinkt, dan moet ze in een' pot, welke ook eerst goed verwarmd is, afgescbonken worden. Observator. MARKTBERICHT AMERSFOORT, i September 1911 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f4.a f7.Peren f5 af iO.Nieuwe Aardapp. f 0a f0.zandaardapp. f2.a f2 40 Hoendereieren f5 25 a f6.per lOOst. Br. eieren f0.a f 0.Boter 3" 1.45 a f 1.60 per kilo. Mat- garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.afO. Kippen f 0.80 a f 1 15 Kuikens f0 90 a f 1.20. Piep kuikens f 0.30 a f 0.80 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 80 a fl.p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0 Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.60 a f 1 00 Duiten f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f 14.— a f 20. -iVaicens r. export f 0.a f Zeugen f 50.a ij90.— Biggen f 7.a f 12 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 120 heet. Appelen. 30 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 300 heet. Zandaardappelen, 100000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 500 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. 10 magere varkens. Varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 20 zeugen. RECLAME. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. ■van 23 tot 30 Augustus. Geboren"Wouter, z. van Gerard van Bag- gem en Maria Jacoba Schadee. Johannes Hendrik; z. van Dirk Hermanus Gerardus Kleber en Maria Deliana Johanna Misset. Jennigje; d. van Jan Andries de HeusenJen- nigje Admiraal. Louis; z. van Benjamin Nieuweg en Henriette Harnstijn. Hendrik, z. van Jan Arlar en Alida Akker. Wouterus, z. van Johannes Bosman en Mina R\jn. Hein, z. van Hendrik Koenen en Gerritje Barten. Willem, z. van Wijnand Kraan en Niesje Wubbioa Petten. Elisabeth, d. van Abraham van Herwaarden en Betje van 't Net Jacobus, z. van Piet Jacobs en Johanna van Nimwegen. Jacobus Albertus, z. van Gerardus van der Veer en Wilhelmina van Wessum. Getrouwd: Alnertus Carolus Lorijn en Maria van PluureD. Erns Gaasenbeek en Petronella Jacoba de Ruijter. Andreas Johannes Joseph Ausems en Lambertba Johanna Josepha Ver molen. Overleden: Catrina Willemina Mostertman, 4 mnd. Christina Jacoba Jansen, 4 mnd. Diederik Renes, 5 mnd. Jan Hendrik Hulst, 3 jr. Engelberta van Enter, 77 jr. wed. van Hendrik Willem de Heus. Anna Maria Paping, 80 jr. ongehuwd, Albertus Hofland, 2 mnd. Gerarda Arendina Schüssler, 72 jr., wed. Carel Hendrik Callenbach. Teuntje van Brummelen, 3 mnd. Johanna Klazina Nieu- burg, 5 jaar. Leusden. 25 Augustus1 September 1911. Geboren: Barend, z. van Barend Wallet en Roelofje van Ravenhorst. Klaasje, d. van Jacobus van de Veen en Rijkje Hootsen. Overleden: Hendrik Querforth, oud 6 mnd. Hermanus Everardus van der Hengel oud 4 mnd. Gerrit van den Ham, oud 20 dagen. Woudenberg. Gehuwd: Johan Osnabrugge en Willemina Woudenberg. OverledenGijsberjje Renswoude, weduwe van Jan Koudijs, 84 jaren. RECLAME. hebben nier- en blaasaandoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier- en blaaskwalen hun vrouwelijke plichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid ten slotte geheel onder mijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aange tast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben z\j verliezen gaandeweg hun geschiktheid om de gevaarlijke vergiften uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneer geslagen. Des morgens hij het ontwaken hebt gjj een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is bewolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw lede maten opgezwollen. Bij vochtig weer zijn uw leden stram en rheumatiscb, en kunt gy u nauwelijks bewegen zonder dat uw rug u pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen verdwij nen, en zoolang gij het geringste kenteeken van de verschrikkelijke ziekte kunt opmerken, zijt gij niet veilig voor een plotselingen onder gang der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pil len zijn een geneesmiddel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij bereiken de wer kelijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tot gezondheid terug, herstellen hun kracht om het bloed te filtreeren en verzekeren een natuurlijke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte verwaarloosd wordt, des te dieper wortelt z\j zich in. Zy heeft misschien reeds een hoogeren graad be reikt dan gij vermoedt en kunt gij dus niet oplettend genoeg zijn om de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen te krijgen. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zjjn te Amersfoort ver krijgbaar bij den heer A. van de Weg, Lange- straat 23. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.yoor zes doozen. 41 *Jj* Getrouwd: A. J. J. AUSEMS L. J. J. VERMOLEN die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Amersfoort, i31 a gtu8 1911. (julemborg, Er zijn onder de minvermogen den velen, voor wie een verblijf van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze VereenigiDg aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend ver zoek haar van hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor hen zoo gewenschte geneesmiddel te kun nen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wijze 489 per sonen, waaronder 4 uit Amers foort geholpen, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift, onder het motto „Reisbelasting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Amersfoort 1911. Mej. D. A. SIDDRÉ, Muurhuizen 99. Mevr. GRONEMANDoornbos, Utrechtscheweg 10. Mevr. Barbsse VAN ITTERSUM- Stroeve. P. Bothstraat 1. Mevr. RUTSCH LEHMAN DE LEHNSFELD—v. Lanschot Hubrecht. Soesterweg 1. Mevr. KNOPPERS-v. Eijbergen. Weverssingel 7. Inschrijving van nieuwe leer- lingeu in de klassen van de eerste gronden der muziek en koorzang voor klavier, viool, violoncel, fluit, solozang, rythmische gymnastiek, theorie en muziekgeschiedenis (opleiding voorexamens)op Maan dag 4 September van 12 tot 2 uur in het Schoolgebouw Rroni- nicstrant. Aanvang der lessen Dinsdag 5 Sept. DE COMMISSIE. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene - (aanvulling der - Dra lid-Assurantie) (Mr. S. G. van Weideren Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontydig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Abonneert U op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. grootformaat over 2 kolommen, prachtige lectuur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. Levering van alle voorkomende tegen concurreercnde prijzen. illllJljIlUUL 1.11II 11 voor de levering van beveelt zich beleefd aan

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3