Gebr. Gerzon's Mode-Magazijnen UTRECHT. I, Van MAANDAG 12 tot en met ZATERDAG 17 FEBRUARI Alle overgebleven KINDER- en DAMESCONFECTIE zal gedurende deze week voor enorm lagen prijs h Contant worden verkocht. De GOEDEREN worden NIET GERUILD of OP ZICHT gezonden. WITTE WIJNEN. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor WIJNHANDEL. Slothonwer's StooMriiteij, Advertentiëri. (Mr.S- G. van Welderea Baron Rengers) N N N N N N N N N N B. A. SIDDRÉ. LANGESTRAAT74- DRUKWERKEN, spreker eerst eenige aardrijkskundige bijzonderheden mede, over den aard van den bodem, den loop der rivieren, eb en vloed, de dierenwereld, het klimaat err de bewoners. De birrnenlanden zijn zeer ongezond De malaria ftiaakt veer slachtoffers De reis zeif was wel zeer belangrijk, doch, niet gemakkelijk. De levens middelen moesten geconserveerd wor den meegenomen, ook voor de 16 negers. De reis werd met kleine plat boomde vaartuigjes gedaan en werd op doel; vooigesteld. Hel varen was lastig, want telkens stuitte de expeditie op een waterval Ook werden vooral de negers ziek, die geen geestelijke bezigheid hadden en een soorr heim wee kregen. Zeer mooi was het palmbosch en het volksfeest, vooral wegens de zeer gemengde bevolking van Suriname. Verder de rivier opvarende zagen we de bosscliL ii dichter worden en einde lijk geheel onbegaanbaar door de lianen. De last van de insecten was onverdraaglijk. Om gezond te blijven moest in dit klimaat veel gebaad woiden, doch dit heeft ook al weer zijn gevaren van wege sommige visschen De sidderaal is zeer gevaarlijk. Na de pauze kregen we verschillende typen te zien, wat het genot van dezen avond zeer verhoogde. Gistermiddag werd het stoffelijk overschot van den heer H. Koopmans op de algemeene begraafplaats onder veel blijken van belangstelling ter aarde besteld, wel een bewijs, dat de overledene algemeen geacht en bemind was. Ds. H. Teerink herdacht den over ledene in gevoelvolle woorden. Namens de Ver. voor Cht. Nat. Schoolonder wijs sprak de beer Veis Heyn, eiaan hei innerende, dat de overledene 18 jaar lang met groote opgewektheid en onverflauwden ijver de Cnr. School hier gediend heeft. Nadat de leerlingen een lied hadden gezongen, sprak het hoofd der school de heer Rietveld, terwijl nog een oud leerling meester Koopmans herdacht en hem prees om zijn trouw, ernst en toewijding. Ten slotte dankte een der familie leden voor de laatste eer en hulde, den doode bewezen. Zeer onder den indruk verlieten allen den doodenakker. De lezing, welke dr. H. L. Gort, Hz uit Utrecht, aanstaanden Don derdag in de plaatselijke afdeeling van den Ned. Protestanten Bond zou houden, is een week uitgesteld. Heden herdacht de politie agent Ie klasse H. M. Enkelaai den dag waarop hij 25 jaar geleden bij de politie alhier werd aangesteld. Zoowel van superieuren als van kameraden mocht hij stoffelijke blijken van waar deering in ontvangst nemen. De kapitein J P. Dumont, van het 3e reg. inf. te Bergen-op-Zoom, is overgeplaatst naar bet 5e reg. inf. te Amersfoort. De Ie luitenant G Kuyper, leerling van de Hoogere Krijgsschool, is overgeplaatst van het 5e reg. tnf. te Amersfoort Daar bet 6e reg. inf. te Breda. De 2e luits. F. von Balluseck en W. van den Hoek, van het le reg. veld-art, worden 31 Mei ontheven van hunne detacheering bij het 3de reg veld-art. te Bergen-op Zoom en ingedeeld bij de He afdeeling van hel korps te Amersfoort. Den 22en April as. zal te dezer stede een bloemendag worden gehouden door de Am. Ver. tot bestr. der tuber culose. De opbrengst van het dien dag te verkoopen bloempje de Emma- bloem, zal evenals vorige jaren, weer besteed worden aan de uitzending van eenige prae-luberculose kinderen naar een vacantiekolonie. Bij de Zaterdagmiddag ten over staan van architect M. Klijnstra ge houden onderhandsche aanbesteding van den bouw van een landhuis op den hoek van Utrechtscheweg en Appelweg, voor rekening van den heer C. V. Gerritsen, werd inge schreven als volgtC. Prins Gz. f 15 225, H. L. van Eijbergen f 14 740. G. C. Blanken f14 465, T. van Daal f13.930, H. Noorman f13.247, en T. van Hoogevest f 13.187. Het werk werd den laagsten inschrijver gegund. De heer F. Veldhuizen, onder wijzer aan de openbare lagere school in de Koningstraat alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een school voor achterlijke kinderen te Amsterdam. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Meisjesschool is benoemd mej. T. Raub, ter vervanging van mej M. C. E. Beek, aan wie verlof is verleend wegens ziekte. De heer S. P. blagter, ter be schikking gesteld van den gouverneur- generaal van Ned. Indië, is benoemd tot onderwijzer 3de klasse bij het openbaar Europeesch onderwijs en geplaatst bij de tweede gemengde school te Batavia. Bij Kon. besluit van 15 Januari is, aan mej J. M. de Bruyn, voorheen onderwijzeres aan de openbare lagere school tweede soort in de Hellestiaat alhier, een pensioen veileend van f778. De Amersfoortsche Vereeniging lot bestrijding der tuberculose houdt Dinsdag 20 Februari a.s. haar jaar vergadering iri »Ons Huiso. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Jaar verslag. 2. Rekening en Verantwoor ding. 3 Bestuursverkiezing. 4. Mede- deelingen. Baronnesse Rengers, die van af de oprichting presidente der vereeniging is geweest, heeft wegens vertrek naar Haarlem alszoodanig moeten bedanken. De Koning in Erlani gehuldigd. Toen de in Edam zoo algemeen bekende Coen de Koning Maandag zijne geboor teplaats bezocht, hebben de ingezetenen getoond, hoezeer zij zich verheugen in zijn schitterend succes. Aan de tram stooden vele stadge- nooten en vereenigingen met ont plooide banieren Met een daverend »boera« werd Coen door de aanwe zigen verwelkomd en namens het feestcomité toegesproken door den heer C. J Eeltirik; daarna ging men in optocht naar het stadhuis. Burgemeester en Wethouders van Edam boden den eerewijn aan, bij welke gelegenheid de Burgemeester, de heer H. J. Calkoen, den koenen rijder hartelijk geluk wenschte en er op wees, hoe trotsch Edam is op zijn succes. In optocht ging men daarna door Edam naar de woning van de familie De Koning waar den ganschen dag door velen blijken van belangstelling werden gegeven. In een der straten was door vrien den van De Koning in der haast eene eerepoort opgeslagen. De koningin der winkeldieveggen. De Parijsche recherche heeft de hand gelegd op madame Georges, de vrouw van een bediende in een groot magazijn, die sinds vier jaren het beroep van winkeldievegge bleek uit te oefenen en met succes. Zij werd door een rechercheur in een winkel op den boulevard Sebastopol betrapt terwijl zij, met een voorwerp onder de schort verborgen, zonder betalen den winkel wilde verlaten. Bij een gehouden huiszoeking bleek, dat de vier vertrekken van haar woning te Noisy le-Sec opgepropt waren met gestolen zaken. De rechercheurs moesten eenige karren laten komen, om alles naar het bureau te kunnen overbrengen. Er was minstens voor 15.000 fr. aanwezig. Alles was blijk baar van haar gading geweest. Voor werpen van den meest uiteenloopeoden aaid lagen opgestapeld. De echtgenoot, die zich eerst verzet had tegen die gevaarlijke liefhebber ij van zijn ega, bad er verder bet zwijgen toe gedaan, nadat de kleptomane hem eenige keeretr de kracht van baar vuist had doen gevoelen. Madame Georges ging in de buurt door voor een ingetogen huisvrouw De afdeeling »Gooi- en Eemlandtr der Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren, mag met voldoening op het afgeloopen jaar terugzien. Het ledental werd vermeerderdte Amersfoort met 19, te Baarn met 22, te Bussum met 59, te Hilversum met 53, te Zeist met 27, te de Bilt met 1, te Soest met 4 en te Naarden met 10. Het doel dat de Vereeniging beoogt, zegt haar naam, een die de sympathie moet opwekken van elk weldenkend mensch en van ieder, die ware be scherming op prijs stelt. Dierenbescherming toch veredelt den mensch, doet hem minder ruw zijn, leert hem daardoor eerbiedigen het leven, hetwelk God aan al zijne schepselen gaf. Dierenbescherming is geen zieke lijke dierenvertroeteling, maar een aanwenden van doelmatige hulp aan bet dikwijls zoo ergerlijk gekwelde dier. De Vereeniging doet daarom ook een beroep op allen, om persoonlijke hulp en verzoekt: le niet te begunstigen lieden, die hunne trek- of lastdieren niet behan delen, zooals toekomt aan het dier, hetwelk hunne lasten verlicht en hun bet dagelijksche brood helpt ver schaffen 2e geene nuttige vogels te koopen, te vangen of hunne nesten te ver storen 3e zich te onthouden van kleeding, voedsel, sieraad of vermaak, waaraan dierenmishandeling ten grondslag ligt. 4e men eische van zijne leveranciers, als voorwaarde voor de klandisie: eene goede behandeling der trekdie ren en bij slagers gebruik van het schietmasker. Mochten nog velen zich gedrongen gevoelen, de vereeniging als lid te steunen. KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons, deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde, kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Lamaison Bouwer Co. Kortegraclit 22 belasten zich met f I aan- cn verkoop van Effecten, Wis sels en .Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. Graves (Bordeaux) ,/0,85p. fl. Moulins a Vent1/, Sec „0.90 Bergerao I.— Zijdie in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. GERATI, Haarkundige, Zoutsteeg 4, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling, wdrden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 'tdat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zyn gekomen. Levering van alle voorkomende tegen concurreercnde prijzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3