PREDIKBEURTEN Plaatselijk Nieuws. Boe komt het dat ik ziek ben Advertentie». Amliachlsscliool - Amersfoort. J. VAN DEN BERGH, Amersfoortscti Wissel-ei Effecteilrantoor Oranjc-Vereeniging. Onder vooizitterschap van den heer Reykers vergaderde deze vereenigirig Woensdagavond in café Otte, vanouds Het Boompje. Na opening leest de secretaris de notulen van 30 Nov. 1911. Deze wor den 'goedgekeurd. Hierna deelt de voorzitter mede, dat op 30 April, den verjaardag van Prinses Juliana, in de Arend een bioscoopvoorstelling zal worden ge geven voor kindeien van de leden Voor 31 Augustus is het voorloopig programma: 1. Revedle van nnlitairen- en burgermuziekkorpsen. 2 Koraal uitvoering op het terras van Amicitia. 3. Zanguitvoering. 4. Sportfeesten en ringrijderij op het terrein aan de Pieter Bothstraat, welwillend door den heer P. van Achterbergh afgestaan. 5. Concert en Vuurwerk. De heer Eggtnk heeft met genoegen dit progiamma gehoord. Hij spoort aan tot zuinigheid om in 1913 wat te hebben. Het bestuur zegt over weging toe. Hierna worden de heeren Eggink, Dieges en De Bree gekozen om de rekening en verantwoording na te zien De voorzitter heiinneit er aan, dat in 1913 het 100-jarig bestaan van onze onafhankelijkheid zal ge vierd worden. De Oranje-Vereeni- ging, die steeds het initiatief nam, als er feest gevierd moest worden, zal een algemeene vergadering uit schrijven, waar de verschillende ver- eenigingen uitgenoodigd worden en de zaak besproken wordt. De O. V. wenscht echter gaarne de leiding te houden. De heer Cohen bestuur wijst er op, dat de O. V. het eerst over deze feestviering gedacht heeft. In Handel eri Nijverheid is deze zaak reeds ter sprake gebracht. Nu zal de O. V. zich met het bestuur van deze vereeniging in vei binding stellen, anders zouden ze elkaar tegenwerken. Ook de heer Frederiks is voor samen werking en wenscht, dat het bestuur in deze volkomen naar goedvinden kan handelen. Allen zijn bier zeer voor. De heer Groote Balderhaar is hiet ook voor; hij hoopt ook, dat het be stuur niet weer tot knecht zal worden gebruikt, zooals door de permanente commissie is gebeurd. De heer Frederiks vindt, als be stuurslid van de perm, comm., deze uitlating zeer onvoorzichtig. De heer Van Lunteren achtte de behandeling het bestuur der O. V. aangedaan door de perm comm. niet in den haak. -Slechts twee bestuurs leden waren gekozen. Hier te Amers foort is de eenheid ver te zoeken. Besloten wordt, dat de O. V. de uoodige stappen zal doen om met de verschillende vereenigin< eenstemming te komen. De heer Eggink raadde nog aan om niet met overijling te werk te gaan. Hierna werd de vergadering gesloten. Jammer voor het actieve bestuur der O. V., dat er zoo weinig leden waren opgekomen. Het Groene Kruis. Donderdagavond hield „Het Groene Kruis" onder voorzitting van den heer W. H. E. Vrijdag een algemeene leden vergadering in „Ons Huis". De notulen van 30 Maart 1911 werden gelezen .en goedgekeurd, waarna de secretaris het jaarverslag uitbracht. Het afgeloopen jaar was voor de ver- eeniging een jaar van rustige werkzaam heid. De aftredende bestuursleden de heeren Vrijdag, Groneman en Van Traa werden herkozen. De toestand bleef gunstig. Het aantal leden neemt nog toe. In 1905 be droeg dit 1100, in '06 1300, in '07 1500, in '08 1600, in '09 1700, in '10 1750 en in '11 1800. De contributie bedroeg f 1S27.73 tegen f 1805.52 in't vorige jaar. Het bedrag der vrijwillige giften be droeg f 232,25 tegen f 100,50 in 't jaar daarvoor. Alzoo konden de gewone uit gaven dan ook bestreden worden en 9°/o op de schuld afgelost. De wijkverpleging blijft steeds de meest gewaardeerde en meest zegenrijke arbeid der vereeniging, vooral ook, omdat de wijkzusters hun moeilijk werk met voor- beeldigen ijver en toewijding blijven ver richten. In 't afgeloopen jaar werden 7212 bezoeken afgelegd, terwijl 3433 maal 'n patient aan het wijkgebouw werd gehol pen. In 't geheel is dus ongeveer 11000 maal geholpen. Als men weet, hoeveel tijd elk bezoek eischt en hoe de zusters te maken. De kozak zal in de scheme ring de verwisseling niet opmerken." irMijnheer de graaf gelieve mij te ver gunnen wapens mee te nemen; in ge val van nood zal ik ze weten te ge bruiken," antwoordde de jager ernstig en trouwhartig. W»rdt vtrvtlgi). haar taak opvatten, dan gevoelt men welk een zegen de wijkverpleging voor onze stad is. Ook het magazijn van de ver- plegingsartikelen bewijst groote diensten. In 1911 werden uitgeleend: 12 baden, 15 ballonspuiten, 72 croupketels, 52 M. hospitaallinr.en, 16 inhallatietoestellen, 95 irrigatoren, 35 glycerinespuiten, 30 ledikanten, 135 ondersteken, 156 ther mometers, 50 urinalen, 95 windkussens, 56 ijsblazen, 70 ziekentoestellen en enkele malen borstpompen, enz. Hieruit zal men zien, dat de gummiewaren een bron van zorg zijn. Gepaste zuinigheid is betracht bij het onderhoud van het wijkgebouw en bij de instandhouding van het magazijn. Het wijkgebouw is bij het plaatselijk telephoonnet aangesloten onder No. 245, wat veel gerief geeft. Met een woord van dank aan den secretaris wordt het verslag goedgekeurd. Rekening en verantwoording van den penningmeester: Inkomsten: contributies f 1827.79, vrij willige giften f 233.25, subsidie gemeente f 300, badkaarten f 6, diversen f 37.01, totaal f 2403.05. Uitgavenonderhoud magazijn f 370.69, salaris zusters f 1200, salaris bode f 200, rente en aflossing f 449.40, diversen f 40.47, Totaal f 2260 56. Batig saldo f 142.49. Aan de zusters is een gratificatie toege kend, waardoor er een nadeelig saldo is van f 7.51. De heeren Frederiks, Heunks en Oos terman werden gekozen om de rekening en verantwoording na te zien. De begrooting voor 1912 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld f 2355 be dragende. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Gerritsen, W. G. Klomp en B. J. van Ernst werden bij acclamatie herkozen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Namens de afdeeling Amersfoort van de S. D. A. P. sprak gisteravond de heer Van Leeuwen uit Utrecht in „Het Valkje" over de „Machtsmiddelen der heerschende klasse". Wanneer we, zei spr. in ons eigen land en andere landen, waar het kapitalisme heerscht, de houding van de burgerklasse nagaan, dan treft ons het verschijnsel van onwil toe te geven aan de eischen van het proletariaat. Zelfs de regeering in Engeland heeft geweigerd het laagste mi nimum loon in de wet vast te leggen. Die onwil ondervinden we op elk ter rein, economisch, maatschappelijk en staat kundig. Hoe komt het, dat de heerschende klas hoe langer hoe meer onwil toont en wat kan er tegen gedaan worden? Het gaat hierom of het loonbedrag stij gen zal naar de inzichten der arbeiders en of den arbeidsduur zal verkort worden. De rijkdom wordt gevormd door arbeid van de arbeiders. Zonder arbeid geen loon, maar ook geen winst. Hiervoor laat de bezittende klas u werken. Eischt ge nu meer loon en korter werktijd dan wordt de winst minder en zijn uw belangen in lijnrechten tegenstrijd met de bezittende klas. 't Is niet te denken, dat die twee tegenover elkaar staande belangen ooit tot verzoening zullen komen. De bezittende klas heeft grond, fabrieken, machines, middelen van vervoer en ontleent aan dit bezit bet recht om de gemaakte winst in den zak te steken. De arbeider meent recht te hebben als voortbrenger. Die begrippen moeten botsen. Van zijn standpunt uit behoeft de bezitter niet meer loon en kor ter arbeidstijd te geven. Wat kan nu de arbeider doen. Door het kapitaal is een enorm reserveleger van arbeiders gescha pen. De verhouding van werkhebbende tot werklooze arbeiders is als 21. Dit maakt het de regeerende klasse mogelijk baas te blijven, wat door sprekende voorbeelden aangetoond wordt. Ook de kerkgenootschappen, dieoptreden als onderkruipersorganisators, doen de ar beiders veel kwaad. Een tweede machtsmiddel is de onder nemersorganisatie. Een voorbeeld in Nederland is de kartel van flesschenfabrikanten, die ook bij den Internationalen Bond aangesloten zijn. Ook dit Christelijk Ministerie doet aan zakken- rollerspolitiek. De Tariefwet bewijst dit. Welk middel heeft nu de arbeider om de werkeloosheid op te heffen. Hij kan niets doen. In zijn strijd om meer loon, korter arbeidstijd staat hji zwak. Doch op ander gebied is hij sterk. Hij kan en moet politieke actie voeren. Van geen enkele partij heeft de arbeider wat te verwachten dan van zijn eigene, 't Is onwil van de bezitters om te zorgen voor een voldoende woning, voor ontwikkeling, genot, kunst, zorg voor zieken en gebrekkigen. Om er van af te zijn schuiven ze alles maar op het particulier initiatief. En het aller venijnigste is nog, dat ze de kerkgenoot schappen gebruiken als instrument om dezen toestand te bestendigen. Spr. kwam nu op Staatkundig terrein. De strijd gaat hier om het wetgevend gezag, de rechtspraak, het militairisme en het imperialisme. Uitvoerig, met tal van voorbeelden op gehelderd, wordt dit besproken. Nadat hij doel van strijden uiteenzet, eindigt hij zijn rede. Burgeravondschool. Woensdagavond werden de diploma's aan de vertrekkende leerlingen uitgereikt na een toespraak van de voorzitter der examencommissie, den heer Stolp. Het diploma ontvingenJ. W. Geurtsen, A. W. J. Groenhuizen, J. F. Kiné, M. G. Jekel, W. Bilscheschenke, W. Valentin, D. v. Dorland, C de Bruin, A. Kok, E. J. Colenbrander, W. C. Priem, E. S. C. Beit- Ier, A. Spierenburg, W. H. v. Dilk, W. J. Ruyl, K. Meyer, J. C. Derksen, H. J. Breed- veld, T. v. Ouwerkerk, Joh. v. Eldert, H. Priem, H. J. Veenendaal, J. J. de Wilde, Ph. A. v. Achterbergh en J. P. A. Smit. Naar de 3e klasse werden 31 en naar de 2e 41 leerlingen bevorderd. Ambachtsschool. De plechtige uitreiking der diploma's aan de leerlingen, die den 3-jarigen cursus hadden doorloopen had gisternnddagplaats, na een pakkende toespraak van den voor zitter van het Bestuur, den heer Wolter. Een einddiploma ontvangen de leerlin gen timmerlieden: J. J. Beelen, E. v. d. Hoogen, E. van Schuppen, A. A. W. J. Hedel, W. 'Wa- gensveld, A. J. Feberwee, I. F. Kèné, H. J. Hardeman, A. A. Versteeg, H. G. Jekel, A. W. J. Groenhuizen en J. H. A.Smit, de leerlingen Smeden: H. J. Breedveld, J. Kruyswijk, J. C. Derksen, L. J. van Hengstum, C. J. Par- mentier, H. Berendse, H. A. Blanke, W. H. van Dijk, K. Meyer, G. H. Mollenkamp, W. Ruyl, T. van Ouwerkerk, A. Spieren burg, J. Postma, J. van Vulpen en J. Dekker, de leerlingen meubelmakers: H. Peterse, J. Vedder en W. J. Hol. de leerlingen schilders: W. de Voogd en J. Zwart. Alle leerlingen der 2e klasse gingen naar de derde over. Op 6 na die van de eerste kl. naar de 2e. Hierna werden de tentoonstellingszalen bezichtigd. Er is tegenwoordig in Amer-fooi t en omgeving eene frissche beweging in het vereenigingsleven op het gebied van den bodem-cultuur en wat daar mede verband houdt; eene beweging welke er thans vooral op is ingericht door practische middelen de opbrengst van den grond zoo hoog mogelijk op ie voeren. Er is geen bedrijf dat zich daartoe beter leem, dan de Tuinbouw, indien deze slechts goed wordt gedreven. Waar tot nu toe daarbij elke samen werking nog ontbrak, mag bet zeker een zeer verblijdend verschijnsel hee- ten, dat thans eene Vereeniging is gevormd, welke zal trachten den Tuinbouw in den ruimsten zin, dus ook de Fruit-cultuur, zoo krachtig mogelijk te ontwikkelen. De nieuwe vereeniging telt reeds enkele tientallen leden, terwijl de Koninklijke goed keuring op haie statuten woidt gevraagd. Ongetwijfeld zullenv ele belangheb benden, en dat zijn eigenlijk alle in- woriers van Amersfoort en omliggende dorpen, maar bovenal de Tuinbouwers, lid willen zijn van deze veieenigmg. temeer, daar slechts een gulden jaar- lijkschen contributie wordt geheven. Dat dan velen zich melden bij een van de leden van het Bestuur, be staande uit: A M. Tromp van Holst, voorzitter. J. van der Wal Kz, onder voorzitter. C. A. J. J. van der Linden, lesecretaris. (Schiinmelpenninckstraat 49). Johs. Knoppers, penningmeester. H. van der Knoop, 2e secretaris. F. Lameris, commissaris. J. Meyer, commissaris. Bij Kon. Besluit is aan den heer N. E. Roet majoor-kwartiermeester bij het 5e regiment infanterie met ingang van 1 Mei, ter zake van lang duriger) dienst, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, onder toe kenning van een pensioen vanf 1600. en hem tevens le rekenen van den datum waarop zijn ontslag ingaat den rang vetleeud van luit-kolonel. In de j.l. Donderdagavond dooi de afdeeling Amersfoort van de Ver eeniging van Vrouwenkiesrecht ge houden propaganda-avond, bepleitte mej. C S. Groot uit Rotterdam voor een overialrijk damespubliek de nood zakelijkheid van vrouwenkiesrecht Tot slot werd een blijspelletje: ïHoe vrouwenkiesrecht verkregen wordu op verdienstelijke wijze opgevoerd. Het le regiment Veld-artillerie behaalde in den scbermwedstrijd van den Kon. Ofliciereri-Schermbond den 2e, en de rij- en hoefsmidscbool de 3e prijs in den korpswodstrijd op de sabel. Aan de Miliiaire Hoefsmidscbool zijn deze week de eind-txarnens ge houden van den halfjaai lijkscheri cur sus in hoefbeslag. Het getuigschrift als gediplomeerd hoefsmid werd verleend aan de miliciens-hoefsmedenJ. Kapma, uit Zuidhorn; E. van der Schuur, uit Kropswolde en S Heegstra uit War- rega, allen van het le reg vetd-ai til- lerie; P. Kreijger uit Wieringen en P. J. van Driel, uit Nieuw-Vennep beiden van het 2e reg. veld-3rt.; G. Steijahrt, uit Hoofdplaat (Zeeland); C. J. Suurland, uit RotterdamA. den Uijl, uit Schiedam en J. I. van Rooij, uit Klein-Dongen, allen van het 3e reg. veld art W. II. Sanders, uit Holtum (Limburg); J. II Verbeek, uit Oluemarkt en J. H. Zeegers, uit Roermond, allen van bet 4e reg. veld artillerie benevens aan de, hurger-leerlii.gen H. Hagen, uit Steenwijk; Joh. de Noord, uit Ten Boer en H. M.Teger, uit Ruorlo. Da 39e Algemeene vergadering van den Volksbond tegen drankmis bruik zal worden gehouden te Apel doorn op Donderdag 5 September 1912. Ten gemeentehuize werd gisteren in het openbaar aanbesteed het leveren van buizen, enz en het leggen van dezelve ten dienste van de gemeente waterleiding. Het geheele werk moet 7% rnaarid na gunning gereed zijn. Bij de opening der biljetten bleek dat sommige inschrijvers den afleve ringstermijn te kort achtien en ande ren wenschteu deze voorwaarden niet aan te gaan. Perceel I de levering van ongeveer 1 447 500 kilo's ge-oten ijzeren buizen. Perceel 2. 8713 stalen flensbuizen met bijbehoureride bouten. Perceel 3. 182 stuks afsluiters en 342 stuks normaal brandkranen. Perceel 4 het wegen en pefsen, transporteeren. leggen en plaatsen vari al hetgeen in de vorige perceelen genoemd is, met de daarbij beboo- rende werken. Inschrijvers waren firma Merre en La Porte te Amsterdam 1. f8 20. f7 80, f7.59, f7.28; 2 f9.56, f9.43. 19.36, f19 83. f 14.69 f 19 83 per 100 K.G 3. f41,67, f29.57, f20 90, f 13.58 f10 98, f29.62, f 17.43, f841, f3689, f1481 per stuk. 4. voor f39.2b0. N. V. Maatschappij v. d. Bergh en Co., te Amsterdam een biljet inge vuld massa f 151.932. een biljet 1, f113 383.09 2 f3446 50; 3 f8930.60. 1-4 f164 635. Gebrs. Eppinga te 's Hage. f372.12. Firma Viijennoek en Onlangs, Rot terdam, 4 f 41700: Gollemaso en Co.. Haarlem, 2. f 4390; firma Kool, Amers- foori, 4. f77.300; Isaak van Onlangs, Rotterdam, 3. f 86.20; De Ruijter, Leiden, 4 f 45.196; H. Visser, Papen- drecbl, 4. f37.417; firma Bob Reuter, Utrecht, 3. f8680, 2e soort f5t)4 ver- hoogirig; A. van Buren. Giezendarn. 4 142.300; P. Boks, Amersfoort, 4. f77.O00; gebrs. Wilson, 's Hage. 4. (39 490; Machinefabiiek H. Breyer, Horst, Duitschland, 3 f9350; Ruhaak en Co 'sHage, 3. f9884 30; Ned Staalindustrie Maatschappij, Rotter dam schreef tu voor 1 en 2 met gedetailleerde opgaven. De gunning is in beraad gehouden. ZONDAG 31 MAART. Remoiistraiitsche kerk. Voorrn. lO'/i uur, Ds. Hooykaas. Bevestiging van nieuwe leden. Doopsgezinde Kring. Het Logegebouto Van Pernjmtraat No. 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. G. Wuite Jz. te 's Gravenhage. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10'/j uur, Dr. H. J. Toxopeüs Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur. Ds. Dunner. 'sAv. o'h uur, Ds. Donner. Beide keeien Maandel. Collecte. Gereform. kerk (Zuid9lngel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5'/« uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur. Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'It uur. Godsdienstoefening, 's Av. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben Haëzer, Muuihuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur. Godsdienstoefening. Kievitseieren. De aarvoer van kievitseieren te Sneek bedroeg Dinsdag 300 stuks. De prijs va rieerde van 45 tot 50 cent. Verleden jaar, 28 Maart, bedroeg de aanvoer 65sluks. Deeieien werden toen verhandeld tegen 42 a 60 ct. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 29 Maart 1912 Tarwe f 0,Rogge f 0.—. Boekweit f appelen f0.a f Beren f 0.a f Nieuwe Aardapp. f 0a f0.zandaardapp. f 2.50 a f2.80 Hoendereieren f3 50 af b.80 p. lOOst. Eendeneieren f3 80 a f 4.20 Boter t 1.40 a f 1.60 per kilo. Mar garine f0.- a f0.Zoetem. kaas f0 afO. Kippen f 1.30 a f2 40. Kuikens f®.afO..Piep kuikens f 0.a f 0.Ganzen f 0.f 0.Eenden f 1.20 a f 1 50 p. st. Jonge f0.a f0.Hdzen f0.a fOWilde konijnen f 0 00 a f 0.00. Tamme f 0.70 a f 1 30 Dim en f 0.50 a f0 60 paar Magere varkens f 18. - a f20. Varkens t. export f 0.— a t Zeugen f a fBiggen f8.af 14 Schrammen falO—Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- saarzen f00.— a f00.—Os fOOO.— a f 000 Pinkstieren f 000.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. 0 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len,150 heet. Zandaardap pelen, 24001)0 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren, 600 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-»s. stuks Vee. 5 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 0 zeugen. RECLAME. »Hoe komt het toch, dat ik ziek ben?" Hoe- velen stellen zich niet deze vraag en hoe dikwijls niel met een gevoel van wanhoop. Ziek en nog eens ziek dag aan dag hoofd pijn, rugpijn, zenuwzwakte, urinekwalen, onophoudelijke vermoeidheid, rheumatische pijnen, zenuwhoofdpijn, gebrek aan eetlust,en klaarblijkelijk geen genezing. Doch juist gewone verschijnselen als deze dienden er op te wijzen, dat ae nieren de bron zijn van uw ellende. Zoodra de kwaal in haar oorsprong aangetast wordt, kan zjj' gestuit worden, doch alleen door toepassing van een nierengeneesmiddel. Foster's Rugpyn ï^ieren Pillen zyn tan onschadelijke kruiden gemaakt, die rechtstreeks en alleen op de n|eren en blaas inwerken. Zij genezen hen, ve/sterken hen en houden hen krachtig en gezpnd. Velen lijden voortdurend, omdat zy da oor zaak van hun kwaal niet kennen. Zoodoende gebruiken zij niet. het goede geneesmiddel en dit iè het geval met vele nierlijders. Zij weten niet, wat de nieren zijn en wat zij doen; zij begrijpen niet, dat wanneer deze organen niet in orde zijn, het geheele lichaam daaronder noodzakelijkerwijze moet lijden. Druppel voor druppel, den geheelen dagen iederen dag van uw leven filtreeren de nieren de 'schadelijke onzuiverheden en het overtollige water uit uw bloed. Druppel voor druppel worden deze onzuiverheden naar de blaas ge voerd en van daar uit het lichaam verwijderd. Warineer uw nieren zwak of ziek zijn en zoodoende niet in staat zijn om hun werk te volbrengen, raakt het bloed overvuld met onzuiverheden en wordt, uw geheele lichaam aangedaan, daar het tnet onzuiverheden be-" zwangerde bloed door het lichaam wordt ge voerd. Foster's Rugpyn bieren Pillen versterken en heelen de nieren, zij maken hen volkomen geschikt voor het filtreeren van de onzuiver heden uit het bloed. 7 Wordt evenwel aan r&e nier^d*' geen hulp geboden, dan zullen gevaarlijke ziekten als waterzucht, martelende urinai're kwalen, rbeu- matiek, lenden- en heupjicht, enz. ongetwijfeld volgen. Foster's Rugpyn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van don naam Fosters) zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel Af 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. TENTOONSTELLING van WERKSTUKKEN en TEEKE- NINGEN opVrijdageöZaterdag 29 en 30 Maart a.g. van 15 en 6—8'ii uur en op Zondag 31 Maart van 104 uur. HET BESTUUR. Geroutineerd getocht, voor den verkoop van industrieele bedrijven vaneen Speciaal-artikel. Aanb. per franco brieven onder letter B. aan het bureau van dit blad. Oude békende (irma vraagt DAMES uit nette kringen voor den verkoop barer verpakte - Th.eesooxte n.<. Flinke prpvisie en desgewenst ge makkelijke -betalings-conditiën. Franco brieven onder"" N.o. 14A6 aan het Adv. Kant. van J. H. DE BUSSY Rokin 60—62 AMSTERDAM. T-^.aSTID-^-IK'X'S STATION STRAAT 10- TJTKEGHT. -= (Mr. Ml. Tan Welileren Baron Retigers) KORTEGRACHTll. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Effecten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Blnnen- en Buitenland. Verhunrf lokeUeri m zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2