a DE WITTE WINKEL Advertentie». Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor N N N N N N B.A.SIÖDRÉ N 8 0NDERG0EUEREN van H. K. H. voortleeft de hoop en de werisch \an het land, dat de band tusschen Nederland en Oranje nooit zal worden verbroken. Ik spreek daarbij den wensch uit, dat H. K. II onder Gods onrnisbaren zepen in lengte van jaren gespaard blijve voor het land. ik stfl u voor het volgende telegram te verzenden aan II M. de Koningin en Z. K li. Pi ins der Nederlanden: Aan Uwe Majesteiten Uwe Konink lijke Hoopheid wordt eerbiedig de uitgesproken gelukwensch van den vergaderden Gemeenteraad van Ameis- foort aangeboden ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Piinses Juliana. (Teekenen van instemming). Ue notulen der vergadering van 26 Maart werden als vastgesteld be schouwd. Van 1.55 tot 2 25 werd nu een vergadering met gesloten deuren ge houden De belangrijkste der Ingekomen stukken waren: Schrijven van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, van 6 April 1912, tot goedkeuring van het Raads besluit van 26 Maart, tot tijdelijke benoeming van J. Mol tot leeraar in de Wis- en Natuurkunde aan het Gymnasium voor kennisgeving; Schrijven van dien Minister tot goed keuring van het Raadsbesluit van 26 Maart betreffende de salarisregeling voor leeraren, verbonden aan het Middelbaar onderwijs als voren Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 2 April tot goed keuring van het Raadsbesluit van 26 Maart 1912 betreffende onderhandsche verhuring van terrein der vooi malige gasfabriek als voren; Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 26 Maart, strekkende tot aankoop van perceelen, gelegen aan de Kamper binnenpoort als voren; Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, tot goedkeuiing van het Raadsbesluit van 26 Maart 1912, betreffende de ver pachting van plaatsen voor de aan staande jaarmarkt als voren; Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 April 1912, tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 26 Maart '1912, strekkende tot onder handsche verhuring van grond, be- hooiende bij de Waterleiding als voren Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 April 1912 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 26 Maart betreffende de onder handsche aanbesteding van de machinerieën voor de walei leiding als voren Van dr. De Rochemont een he- richt, dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie van toezicht op het Lager onderwijs aanneemt als voren. Een dankbetuiging van de regelings- commissie van hel kegelconcours voor de verleende gouden medaille als voren Een adres van den agent van politie P. Smid, waarbij hij verzoekt maat regelen te nemen ten aanzien van zijn woning. Nu de dienstwoning aan de Arrihemschepoortsbrug wordt afge broken. zal die aan de St. Andries- stiaat worden ten huur gegeven aan den agent le klasse Brits. De agent 2e klasse Smid kreeg die woning in huur als oudste agent 2e klasse; de voormalige poorthuisjes zijn echter bestemd voor de agenten le klasse De Raad nam z. h. st. aan het voorstel om afwijzend te beschikken op het adres. Een adres vati den Amersfoortschen Cbristelijkenbesturenbond en van den Amersfoortschen Bestuuiders Bond en andere vakvereenigingen, waarbij verzocht wordt, wijzigingen te willen brengen in de Verordening betreffende het fonds tot bevordering van de ver zekering tegen geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid -om piaeadvies aan B. en W. Een adres van de Tuinbouw-ver- eemging «Amersfoort" waarbij een subsidie gevraagd wordt van f 3.50 voor een proeftuin als voren. Een adres van het Bestuur van de Vereeniging «Openbare leeszaal en bibliotheek te Amersfoortwaarbij verzocht wordt een jaarlijksche sub sidie van f 1500 te willen geven als voren Een adres van P van Achterbergh en een adres van H. van den Hoek. waarbij zij verzoeken adressen welke in Augustus 1909, betreffende de ver harding en verlichting van den Bis- schopsweg en Achter Luiaard zijn ingekomen, in openbare behandeling te willen nemen aangenon.en voor kennisgeving, daar deze zaak reeds is afgedaan in de Raadszitting van 21 December 1909; Van de Raadscommissie in zake het marktwezen het rapport betreffende hei marktwezen ie behandelen in een der volgende vergaderingen. Als spoedeischend werd nog be handeld en z. h. st. aangenomen een voorstel om onderhands aan het ingenieurs-bureau C. J Snellen van Vollerihoven, te Utrech', op te dragen de level ing van een electrisch toestel voor watertoevoer naar de dienst gebouwen der waterleiding voor f 331 i .90. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van recla mes inzake den aanslag in het ver gunningsrecht. De heer A. L. van Leer wordt benoemd tot herschatter. 2. Benoeming van twee onder wijzers aan de openbare Lagere school 3e soort aan de Koningsstraat (vaca tures-Kuiper en Van 't Slot), en van een onderwijzer aan de openbare Lagere School 2e soort aan de Helle straat. Benoemd de heeren J. Benninga, te Sappemeer; S. H. van Ingen, te Zwolle; en W. F. Zimmerman, te Eek en Wiel allen met algemeene stemmen. 3. Benoeming van een onderwijzeres iri de Nuttige handwerken aan de open bare Lagere school 2e soort aan de Hellestraat (vacature Mej. Dekker.) Benoemd mejuffrouw J. Salomons, met 9 stemmen, tegen 6 op mejuffrouw G. Vonk, beiden te Amersfoort. 4. Voorstel vari Burgemeester en Wethouders tot het vetleenen van verlof wegens ziekte aan de onder wijzeres in de Nuttige handwerken aan de openbare Lagere school 2e soort aan de Hellestraat, mej. M. A. M. Radersma. Verleend van 15 April tot 29 April. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeres aan de openbare Lagere school le soort voor meisjes mevrouw Van Sloo- ten-Spr uyt. Eervol verleend op haar verzoek ofider dankbetuiging met ingang van 1 Mei. 6. Nader voorstd van Buigemeester eu Wethouders betreffende de school- geldregeluig voor het Lager onderwijs. Aangenomen z. d. of h. st. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen eener gratificatie aan den waarnemend Direc teur der Hoogere Burgeischool. Toegekend tot een bedrag van f 361.64. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de tijdelijke benoeming van Tj. Kielstra tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de Hebreeuw- sche taal en lettei kunde aan het Gym nasium. Besloten, die te doen gelden tot 1 September 1913. 9 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van jaar wedden en pensioensgrondslagen van leeraren, verbonden aan Gymnasium en Hoogere Burgerschool. Conform de verordening aangeno men z. d. of h. st. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de voor waarden, verbonden aan de subsidie, toegekend aan de vereeniging «Amers- foortschelndustrie-en Huishoudschool." Aangenomen z. d. of h. st. 11. Voorstel van Burgemeester en Wel houders betreffende de behande ling van armlastige ooglijders. Wordt terug genomen omdat B. en W. een nader voorstel willen doen. 12 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Be grooting, dienst 1911. Aangenomen z. d. of h. st. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener lijdelijke geldleening dn tot wijziging van de Begrooting, dienst 1911. Z. d. of h. st. besloten f 121 164 97 te leenen tot een definitieve leening zal worden aangegaan. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Be grooting, dienst 1912. Het voorstel houdt verband met den aankoop der panden in de Kam perbinnenpoort. Aangenoman z. d. of h. st. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening regelende het bebouwen van grondeu in de Gemeente Amers foort, bestemd voor open bebouwing. Aangenomen z. d. of h. st. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van gronden van H. van Manen en E. J. Ruiten berg. Het voorstel strekt om bij den Dievenweg en den Appelweg aan te koopen 16 H. A. grond voor f 44.441 Aangenomen z. d. of h. st. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring van het perceel Kampei binnenpoort no. 6. Z. d. of b. st. wordt besloten het winkelhuisje te verhuren vour f8.50 per maand aan den heer Stuurop tot uiterlijk I Januari 1915. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van de Gymnastiek-vereeniging»Ajax" om subsidie. Z. d. of h. st. afwijzend beschikt. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betrellende het beroep van J Pothoven Azn. betreflende een uitweg op den Berkenweg. Na vrij lange discussie wordt het afwijzend voorstel der meerderheid van B. en W. aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het beroep van A. M. van Bemmel inzake het weigeren eener bouwvergunning door Burgemeester en Wethouders. Na korte discussie wordt het af wijzend voorstel aangenomen z. h. st. 21. Vaststelling van het le gedeelte van het oorspronkelijk kohier der Inkomstenbelasting, dienst 1912. Vastgesteld op f92.107.50. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethoudeis tot het verleenen van afschrijving inzake Inkomsten belasting, dienst 1911, wegens vertrek en over lijden. Afgeschreven f 170 75. 23. Behandeling van reclames inzake Inkomstenbelasting, dienst 1911. Afgeschreven f94. Aan het eind der zitting had de Voorzitter nog een persoonlijke mede- deeling te doen en wel deze, dat hij aan H. M. de Koningin ontslag als Burgemeester heeft gevraagd met ingang van 1 Augustus. Onmiddelijk daarna sloot hij de vergadering. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 17 tot en met den 23 April 1912. GEVESTIGD. Hendrik Koopmans van Hasselt, naar Aldegondestraat 10. Anna Cathaiina Maria Sprengers, van Baaru naar Krommestreat 12. Petronella Beruardina Wilhelmina Verweij, van Alphen naar Muur- huizen 107. Everarda Fremouw, van 's-Hage naar Weijerstraat 6 Johannes Wilhelmus Maas, van Epe naar Kleine Haag 4. Anna Aleida van der Voorst, weduwe A. Peeters, van Utrecht naar Soes- terweg 157a. Cornelia Johanna Smits, weduwe D. C. Helderman, van Utrecht naar Schimmelperininckstraat 64. Dan. Cornelis Helderman, v. Utrecht naar Schimmelpennrnckstraat 58. Johanna Reinira Suzanna Elisabeth Appelius van Hoboken, v. 's Hage naar J. van Oldenbarneveldlaan 24. Maria Margaretha Ilerrnina Lemmens. v. Muntengeleen naar Utr.str. 36. Everdina Elize Jeannette Couvee, van Amerongen naar Kampstraat 19. Sara Aletta Charlotte van der Linden, van Zeist naar Utrechtschew. 1057. Hermina Hendrikse, van Veenendaal naar Muurhuizen 11. Maria Gijsbertha Hendrika Bosselaar, van Bussum naar Bloemend.str. 2 Hendrika Sleking, van Amsterdam naar Noordstraat 9. Frans Reicheld, van Naarden naar St. Jorisstraat 60. Tonnes Heeres, van Ermelo naar Korte Bergstraat 14. Antonie Rennes, van Amsterdam naar Krommestraat 56. Jan Rennes, van Amsterdam naar Krommestraat 56. Maria Rennes, weduwe Smerstra, van Amsterdam naai Krommestraat 56. Samuel Anthonie Meerburg, v. Zeg waard naar Stellingwegstraat 14. Philippus Reevers, van 's-Hage naar Tuinstraat 3. Heintje van Diie, van Hoogland naar Uirecbtschestraat 14. Sijbe Algera, van Leeuwarden naar Leusderweg 2a. Roelfina Aun Frouwkje Wieringa van Groningen naar Leusderweg 2a. VERTROKKEN. Gerrit Juffer, v. Kampstr. 61 n.Nijkerk. Cornelia Amelia Rauh, wed. Willem Hermanus Gorlach, van Schimmel- penninckstraat 44 n. Amsterdam. Wilhelm Opwijrda, v, Bisschopw. 55 naar Nijmegen. Louisa Christina Rouwenhorst, van Arnhtveg 2a n. Haarlem. Anna Cornelia van der Horst öruijn, van Langestr. '110 n. Lochem. Frederik Hendrik Gijsbertus Rinkes, van H.v.Viandestr. 4 n. Utrecht. Jan Jorritsma,v.Breedestr. 54 n.'s-llage. Jacobus de Mots, v. Eemstr. 8n. Bussum. Eduard Tennissen, v. Sehimmelpstr. 22 naar Vianen. Dirkje Teunissen, van Sehimmelpstr. 22 naar Vianen. Tjitsche Teunissen, v. Sehimmelpstr. 22 naar Vianen. Jakob van Swieten van Langestr. 18 naar Hilversum. Douwe Takes, van St. Jorisstraat 46 naar A'dani. Johanna Hendrika Hendriks, v. Sehim melpstr. 6 n. Rotterdam. Wilhelmina Hendriks v. Sehimmelpstr. 6 n. Utrecht. Helenus C-orver, v. Muurh. 3 n. Breda. Jacob Frederik Lankamp, Utrecht schew. 105° n. Oost -Indië. Willem Brouwer, v. Z.singel 65 n. Hilversum. Hendrik Bokking, v. Arnhweg 90 n. Leusden. Jan Lambrechts, van Bisschopw. 72 naar Leusden. Grietje van Lunteren, v. Appelw. 3 riaar Heemstede. Jhr. Dr. Jan Minnema Haersma de With, v. Wilhelminastr. 2 n. Putten Pieter Jacobus Fransiscus van Voorst Vader, v. Soesterw. n. Nederhemert. Pieter van Veen, v. Arnhstr.14n.de Bilt. Lamberta van den Broek, v. Gr. Koppel 8 n Utrecht. RECLAME. Heden overleed onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer FRANZ ARNOLD AD0LPH VICTOR in den ouderdirfh van 82 jaat. AmersfoortWILDTRaJve. M.VANHAEFTTEN- wlfcdt. W. C. VAN S'AEF- ■TEN. O H. WIXiÖT p. ivihöt—boyet. L. H. WILDT en Kleinkinderen. Utrecht Roubai\ Amersfftprt, Amersfoort, 27 April 1912. Be tera^t^ebestelling zal plaats hebben op DonT des middags 12 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Amers foort. Bezoekenkunnen niet worden afgewacht. Lamaison Bouwer Co. Koftcgraclit 22 belasten zich met anli- en verkoop Vit'n Effecten, Wis sels en Coupons, slèiten prolongatie. S a f e - inrichting. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich ij vertrouwen tot J:: CÉ'fiA-TJ, Haarkundigc, Zoidsteeg ie Etage, Amsterdam. f'Aan hen, j}ie'na,-•Onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt hêrïj^Fgegarandeerd. Bet. J<Kêuws v<fy den Dag schreet onder jfneer: - Een' feit is 'f dat onderscheidene hier zwonende personen van allerlei getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. (Mr. S. G-ïan Weideren Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Te}': Interc. 176. Assurantie!). Credleten. Effecten. Jj van VIssels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. DepoSltp's Wissels op Biniien- en Bultpotdild. Verhuurt loïëtfën in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. H M N H N N BS WIJNHANDEL —„AMERSFOORT. fyjj- CAFÏTJE JjOIRE (Union Champenóise Epernay) per flescb ƒ2.— N.B. Prijscourant beschikbaar. iZUVER WOLLEN: HALFWOLLEN-! KATOENEN-ïmCOT-; RAMEH-E,' NET-! C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74. TELEPHOON 70.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3