Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. grepen als agitatorisch middel om stemming te maken vooreen bescher mende handelspolitiek, zonder dat wordt aangewezen wélke artikelen ei genlijk op dergelijken voet door de butlenlandsche trusts en kartels want deze zijn het vooral die zich daaraan heeten schuldig te maken worden ingevoerd, en zonder dat aan getoond wordt waarin dan wel die dumping bestaal, of het een geregeld permanent verschijnsel ts waartegen de nationale industtie heeft te vech ten dan wel een van lijdelijken en voorbijgaanden aard, waai mede slechts enkele bedrijven en niet »de geheele nationale industrie", hebben te kam pen. Het Bestuur der Oranje-ver- eeniging, opgetreden als »voorioopig comité Plan 19l3« zal alhier, in de groote zaal van »Amicitia« op Maandag 18 November a.s. des avonds ten 8 ure, een vergadering houden met genoodigden, waar mededeelingen door genoemd voorlooptg comité zullen worden gedaan van de verrichte voorbereidende wetkzaamheden, om daarna tot benoeming van een vast comité over te gaan. Deze vergadeiing zal worden ge presideerd door den EdelAchtbaren heer Burgemeester dezer Gemeente als Eere-voorzitter der Oianje ver- eeriigtng, dus tevens ook als zoodanig van het voorloopig comité, voornoemd. Handel en Nijverheid. Onder voorzitterschap van den heer L. J. Kiook vergaderde deze ver een igmg Maandagavond 111 «De Z waarin. Gelezen worden de notulen van '28 Juni. Aan de urde komt nu de be spreking omtrent de viacht spoor - wegmaatschappijen. De voorzitter kan mededeelen, dat het bestuur inlich tingen beeft ingewonnen bij Vari Gend Loos, de Staatsspoor en de H. IJ. S. M doch uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat de bestelloonen nog niet gewijzigd zijn. De heer Oosteiveen dankt het be stuur voor de genomen moeite en hoopt, dat bij verhooging dadelijk een vergadering zal worden bijeen geroepen. Aan de orde is riu een aanvrage van den Hanzebond om aansluiting bij het Informatie- en Incassobureau van II. en N. De R K. Middenstandv- vereeniging heeft n.l. besloten toi oprichting van een Waarschuwings bureau tegen orisohede personen De voorzitter stelt namens hel Bestuur voor een recht te heffen van f I. voor elkd informatie Dit is de bedoeling niet, zegt de heer Nieuwendijk, wel een coöperatief samen wei ken. Na eenige besprekingen wordt het voorstel van den heer Fi ederiks om met het bestuur der Hanze nader te confereereu onder steund en aangenomen. Aan de orde komt nu wijziging van het Huishoudelijk reglement. Dit punt kan niet in behandeling komen, om dat er geen leden genoeg zijn. De heer Van Duinen stelt voor de leden vooraf bekend te maken met de wijzigingen. De vergadering kan wel niet beslissen, doch de wijzigingen kunnen worden aangegeven. De heer Van Schaïk meent, dat dit niet het verwachte resultaat zal hebben, ook omdat de Statuten moeten ge wijzigd worden. Een ander lid acht dit geen bezwaar en het vooi stel Van Duinen wordt ondersteund, terwijl de heer Van den Boogerd nog voorstelt de wijzigingen op de convocatie te laten drukken. De wijzigingen worden nu door den secretaris gelezen. Ingekomen was een verzoek van den Chr. Besturenbond tot bijwoning van een vergadering op 13 Dec. a s. met het doel de wenscheltjkheid van een Arbeidsbeurs te bespreken. Aan dit verzoek zal worden vol daan. Ingekomen een verzoek om 12 zijnde gemaakte onkosten voor het onderzoek van de feestelijkheden plan 1913. Na veel geredeneer wordt besloten dit toe te staan. De heer Van Zahngen brengt het vraagstuk der Electrische Centrale weer ter sprake; omdat de Kamer van Koophandel deze zaak naar voren heeft gebracht, meent hij dat de kans van slagen grooter zal zijn. Voor het klein-bedrijf is electrische beweegkracht zeer wenschelijk, meent de voorzitter, doch de ondervinding leert, dat electrische verlichting te duur is. De heer Van Duinen stelt voor het resultaat van het onderzoek van de K. v. K. afwachten. Dit wordt aan genomen. Medegedeeld wordt, dat er zich twee candidaat-leden hebbpn aange geven. Daar niets meer aan de orde is, sluii de voorzitter de vergadering. Bond van Orde. Van deze Bond werd Zondagmiddag in hotel Reichman de 21e vergadering gehouden. Aanwezig 14 waren afdee- Imgen en 68 leden. De heer G. A. Spit, de voorzitter. opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom in Amersfoort. Verder deelde hij mede, dat de Afdeeling Amersfooit hard vooruit gaat. Hier heeft de Bond voor de leden reeds eenige dingen ten goede kunnen uitwerken. Een gevolg ei van is, dat deze afdeeling reeds 80 leden telt. Na afloop der vergadeiing deelde hij verder mede, was er gelegenheid een bezoek te brengen aan de wagen werkplaats onder leiding van den op zichter Meilink. De notulen van 16 Mei werden nu gelezen en goedgekeurd, en verder net halfjaarlijks verslag uitgebracht Het ledental bedraagt thans ruim 700. Het aantal afdeelingen is van 19 lot 16 gedaald. De toestand van verschillende Bondsinstellingen is niet zeer gunstig Van de instelling «Hulp in nood" is nogal gebiuik gemaakt. De propagandacommissie doet wat zij kan. Met een woord van dank werd dit verslag goedgekeurd. De begrooting voor 1913 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f3706.— Als plaats voor de volgende bijeen komst werd Amsterdam aangewezen. De heer Honing ie Amsterdam werd tot lid van het hoofdbestuur ge kozen. Enkele zaken, de organisatie be treffende, werden nu nog ter sprake gebracht, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Electrische Zaklantaarn Cadeau! De van ouds bekende Firma Gebrs. E. M. Cohen te Amsterdam, Heeren gracht 326 biedt een aardige verassing aan. Wij raden onze lezer- hunne aan bieding in het blad van lieden met aandacht door te lezen. De malle wijze waarop de Ameri kanen bun hartstocht voor hel spel en voor weddenschappen botvieren, blijkt nu weer na deze laatste pre- sidents-vei kiezing. Allerlei menschen zijn zóó overtuigd gewepst van Wil- .-on's nederlaag, dat zij de gekste dingen beloofd hebben te doen, ingeval Woody het van Teddy en Taft mocht winnen. Uit de Zell-executies van de verliezende wedders zou men den indruk kunnen krijgori, dat een gedeelte van de Amerikaanscbe be volking gek geworden is door de ver kiezingskoorts. Een deftig heer bijv. rolt, met een pook gewapend, een groot vat door de lange Pennsylvania avenue te Washington. Een ander hakt een spiegelei met behulp van een spiritus-komfoorlje op de trappen van het Kapitool. Een derde balanceert een rauw ei op een vork en beklimt daarmee de groote trap van het monument van Washington, en daar hij bet ei laat vallen, dweilt hij zelf den vloer schoon. Een dikke burger van Washington die op president Taft gewed had, raast, op een kinderi ijwiel in de rondte voor het Witte Huis eri schreeuwt zoo luid mogelijk«Hoera dat Wilson gewonnen heeft! O Taft, waartoe hebt ge mij gebracht Een leerares te Norwalt, die zeker was van Roosevelt's ovei winning, heeft zichzelf er toe gedoemd heel den winter haar lessen te geven met bal schoentjes en witte kousen aan. In Amerikaanscbe warenhuizen heeft men tegenwoordig ook een wachikamer voor heeren, die hunne dames bij bet doen van inkoopen vergezellen. De kamer is ingericht als een cluhzaal Om de dames niet te noodzaken deze hoerenkamer binnen te treden, wanneer zij hare begeleiders weer willen halen, geeft de eigenaar van het warenhuis aan dame en heer een nummertje. Is de dame nu rnet hare inkoopen gereed, dan geeft zij haar nummer aan een bediende af, die haar den echtgenoot weer iu goede oide aflevert. Origineel is het zeker! In de bosschen onder Olterterp (Friesland) zijn deze week op één dag veertien herten geschoten. Een der jagers schoot er zeven. Vliegkamp te Soesterberg. Er wordt tegenwoordig weer druk gevlogen in het vliegkamp te Soester berg, maar merkwaardig teeken des tijds niemand komt er meer naar kijken. Een paar jaren geleden stroomden de belangstellenden nog bij duizenden naar de vliegdemon- slraties, maar nu blijft het er leeg en verlaten daar op do Soesterbergsche hei als onze militaire vliegers zich daar oefenen. 't Lijkt er nu weer op een vlieg kamp, en op een militair vliegkamp nog wel. Er is een borgloods voor de vliegtuigen geplaatst eu er zijn manschappen uit het garnizoen van hier 0111 er dienst ie doen en de vliegers behulpzaam te zijn De luits. Coblijn en Van Heyst vliegen bijna dagelijks. Met hun Van MeelV- biplan hebben ze verschillende vluchten van lien a twaalf minuten gemaakt en ook de vlieger C. A. Busch, vroeger bekend doorzijn vliegoti boven de Molenheide bij Breda, is ver scheidene keeren met zijn Sommei- biplan opgestegen, één keer met een dame als passagier. Dezer dagen vilde Van Meel trachten te Soesterberg get Nedei landsche duur record te verbeteren. Hij wil vier uur aan één stuk blijven vliegen en heeft daartoe zijn toestel voorzien van een extra-groot benzineieservotr. Naai verluid is het Rijk voornemens de vliegterreinen van de gemeenie Soest te Koopen. Moord. Sedert acht dagen ria het overlijden van haar man, woonde de 72-jarige juffiouw J. van Kuijk, weduwe van F. Vermeulen, alleen in liet benedenhuis aan de Mauritsuaat no 27 te Rot ter dam. In du pand is de hutssmederij van wijlen haar man gevestigd, welke smederij gisteren door den jongsten zoon zou overgenomen worden. De oude juffrouw is iu den nacht van Zondag op Maandag in haar huisje gewoigd en beroofd. Toen de knechts gisterochtend om 7 uui aan de huissmederij kwamen, werd na herhaald geschrl en gelik niet opengedaan. De oud-te zoon, die in de Beiitheiiislraat woont, waar hij ook een smedeiij heeft, werd gewaar schuwd en nadat- hij zich met zijn looper toegang verschaft had vond hij zijn moeder achter in de gang nabij de huiskamer dood op den grond liggen. De dood was reeds geruimen tijd ingetieden. De weduwe Veimeulen heeft Zondag den avorid bij een nicht in do Molensteeg doorgebracht, vanwaar zij om ruim lien uur was vertrokken, door haar oudsten zoon tot aan den Coolsingel begeleid Zij is vermoedelijk omVreeks kwait voor elven thuis gekomen. Bij het ondeizoek bleek o.a. dat de bovenburen naar huu schatting omstreeks middernacht, in het be nedenhuis gegil, gestommel en het dichtslaan van een deur gehoord hebben. De doode vrouw werd geheel op haar rug liggende iu de gang gevonden aan haar hals zijn striemen en nngei- afdrukken zichtbaar: haar zak was geheel buiten haar kleeding gelrokken en ledig. Een gouden halsketting en dito horloge die zij droeg toen zij huiswaarts keerde, waren veidwenen, zoo ook een bankbiljet van 40 en nog een paai gouden sieraden. Haar oorbellen en ringen had zij nog aan. Een handtascbje, dat zij thuiskomende bij zich had, heeft men ïri een kamertje achter den winkel, op een tafel terug gevonden. Sporen van braak zijn niet aanwezig, alleen van een chinonnaire, die in (ie huiskamer slaat, was een lade geopend l)i. W. Mees heeft den dood dooi middel van verworging geconstateerd. De mogelijkheid is met uitgesloten, dat de mooidenaar door de weduwe is ovei vallen toen zij thuis kwam of kort daarna Het lijk is ter gerechtelijkeschonwing naar het ziekenhuis overgebracht. (N. R Cl) Op een dorp in Gelderland kreeg een leerling van zijn onderwijzer 100 strafregels mee naar huis met de boodschap: dat vader er zijn haud- teekening onder moest plaatsen. Toen de jongen deri volgenden dag met het strafwerk op school kwam, merkte de onderwijzer op, dat dit niet door den jongen zelf was gemaakt, waarop geantwoord werd: «Vader heeft tiet gedaan, maar die wilde in het vervolg het niet meer doen, daar hij wel wat anders te doen had dan strafregels te schr ijven. Als de jongen straf verdiende moest meester hem rnaar iri het kolenhok zetten. Opgave van de Vurcoiiigiiig „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken tiaar andere Gemeenten met vei melding van woonplaats, van den 30 October 1912 tot en met den 5 November 1912. GEVESTIGD. Hendrik Brouwer, van Hoevelaken naar Kruiskamp 5. YVoutera Geertruida Kammeyer, van Maastricht naar Koningstraat 21. Jelle Postma, van Amsterdam naar Hendrik van Viandenstraat 37. Maria Roziena Polko, van Baarn naar Leusder weg 60. Johanna Hoflok, van Breukelen naar Krankenledenstraat 32. Hendrikus Anthonius Scbioon, van Haarlem naar Komngsiiaat C 3 Lena Schrijver, van Rhenen naar Lan- gestraat 18. Jan Boon, van Utrecht naar Bisschops- weg 1 51 Jkhr. Louis Constant Villeneuve, van 's-Gravenhagenaar Johan van Olden- barneveldlaan 10. Anna Margaielha de Jong, van 's-Gra- venhage naar Johan van Olden barnevehllaan 16. Hendrika Johanna Mulder, van Hen gelo (O naar Kiankeledenstr. E 24. Norbertus Anthonius Alonius van Di)k, van Groningen naai Kampei innnen pooit 9 Hendiik Jan Jacob Radstek, van Does huig naar Scbimmelpennirickstr. II 44 Geertruida Bieshaar, van de Bilt naar Utrechlscheweg I053. Melle Dolinga van Zwolle naar Schim- melpenninckstraat 35. Jkvr. Cornelia Dennette de Jonge, echtg. van Graaf van Ratidwijek, van 's-Gravenhage naar Utr.weg 90. Cornelia Sclierpenhuizen, van 'sGia- venhage naai Utr.weg 90. Wilbèlmina van Surksum, van 'sGra- venhage naar Utr.weg 90 Heilisjn Beid, van 's Giavenhage naar Uucchrscheweg 90. Willem Maarten Kooy, van Zutphen naar Stationsstraat 33. Johan Gerd Wille, van Bergen op Zoom naar Westsingel E 19a. Gerhardus Rutenfrans, van Apeldoorn naar Hof F 23. Friedrich Wilhelm Christ, van Amster dam naar Havik 20. Ilermarius Duym. van Oudkarspel naar Soesterweg G 1G95. Petionella van Eycken. echtg. Brou wer, van Ver.lo naar KI. Koppel 4 Wibbo Boudewijn Smit. van 's-Heer Arond kerke naar Schimmeip.str. 39. Cornells Leotiardus Scheerder, van Hil versum naar Leusderweg 62. Willem Johannes Koudtjs, van Wou denberg naar Soesterweg 203'. Joannes van de Kamp, van Veenen- daal naar Arrihemscheweg 176. Fraticiseus Augustinus Theudorus van Ditshuizen, van 's Heerenberg naai Hooglandscheweg II 2. Alijda Geraida vari den Brink, van Maarn naar Hendrik van Vianden straat 22. Gerrit Zoet, van Arnhem naarLange- straat 29. Maria van Dijk, van Nijkerk naar Hoogeweg 24. Evert Gijteubeek, van Leusden naar KI. Gasthuislaan 22. Anna Maria Maat leveld, van Z.-Amerika naar Beekensteinschelaan 1 17. Wilbèlmina Ambiosia Kielgart, echtg. van F. v. d. Bolk, van Java naar Johan van Oldenbarneveldlaan 44. Cornelia Brinck, van Amsterdam tiaar Hooglandscheweg '16. Johanna Rijken, van Barneveld naar Langeslraat 45. Maria van den Bei kt, van Stouteriburg naar Gr. St, Janstraat 10. VERTROKKEN. Albeit Alberts, van Utrechlscheweg 104 naar 's-Gravenhage. Paulus v. d. Berg, van .Monnikenpad 28 naar Nijkerk. Wilbèlmina Geeilruida Hermens, van Blankenheymstraat 2 naar Gennep. Franciscus Johannes Muller, van Sta tionsstraat 29a naar Varsseveld. Adiiana Elisabeth Petronella Spoor, wed. Muller, van Stationsstraat 29a naar Varsseveld. Elisabeth Buys, van Weversingel 3 naar Schiedam. Larnberlus Johanmis Baerends, van Wilh-straat 23 naar Deventer. Johannes Marinus Nitert, van Hoo geweg 14 naar Epe. Splinter van de Klashorst, van Kran- kenledenstraat 53 naar Ede. Albertina Hendrika Meria Wery, van Hellestraat 46 naar Ede. Dammes Naerebout, van Stationsstraat 33 naar Breda. Mijnhard Johannes Bois=evain, van Arnhemscboweg 143 n. Driebergen. A roti Robiene Smart, van Arh weg 143 naar Driebergen. Johannes Hekhuysen, van Arnb.weg 139 naar Driebergen. Steven Kuyt, van Arrihemscheweg 145 naar Driebergen. Percy Stiff, van Arnbemscheweg 145 naar Diiebergen. Almina Boos, van Arnhpmscheweg 145 naar Driebergen. Helena Dorothea van der Mannen, van Arnh.weg 145 naar Driebergen. Stoffeliria van Veen, van Groenesteeg 4 naar Maartensdijk. Sibrechte Caroline Magrlelena Pool, van Arnh.weg 5 n. 's-Gravenhage. Gerrttje Buurman, van Kampstraat 52 naar B&rneveld. Jannetje Schouten, van Soesterweg 5 naar Haarlem. Maria Kliju, van Langeslraat 40 naar Utrecht. Antonie van Eist, van Eemstraat 30 naar Zeist. Anna van den Bergh, van Prinses Marielaan 5 naar llaatlem. Antonie Everaidus WilhelmusSigfried, van Barchman Wuytierslaan 11 naar Amsterdam. Margaretha Maria Huurdeman, van W'jjersstraat 4 naar Stouteriburg. Hendrikus Waterkoor!, van St Jans kerkhof 23 naar Nijmegen. Jan van Moorst, vari Lageweg 18 u. Leusilen. Wtlhelmina Fredenka Johanna de Hoog, weduwe J. Bley-wijk Sons- heek van Gr. Koppel 9 n. Weesp. Theodora Johanna van 't Riet, van Teut-traat 63 naar Utrecht. Maunts Henri Edoard Utldert, van Zuidsingel 36 naar Amsterdam. Bernard van der Vleiden, vari Blan kenheymstraat 1'2 n. 's-Gravenhage. Alijda van der Veen, van Blanken heymstraat 7 naar Baarn. Heimma Ciun, vari Utrechtscheweg 93 naar Doodewaard. Jan Willem de Kolf, van Berkenstein- laan 70 naar Utrecht. Geztna Geertruida Geurlse, van Barch man Wuytierslaan 13 naar Ambt- Alnrelo. Dieritje van den Burg, van Johan van Oldenbarneveldlaan 4 naar Amster dam. Hendrik van Putten, van Soesterweg 76 naar Soest. Snvert Mulder, van Westerstraat 39 naar Amsterdam. Jan Donner, van Arnbemscheweg 9 naar Lolden. Jacoba llaidesmeets, van Ztiidsingel 42 naar Haarlem Karei Gerrit Willem Baron van Was senaar, van Langeslraat 108 naaj' Hengelo (G.). Antonia Calharma Schmitz, weduwe Dufrenrie, van Ainhemschestraat 11 naar Utrecht. Nteolaas Gerhardus van Gemert, van Bergstraat 4i naar 's-Gravenhage. Petronella Johanna Wijnen, vari Eem straat 38 naar Hilversum. Elisabeth Spaanstra, van Kampsliaat 17 naar Leeuwaiden. Woutertje Arlar, van Noordstraat 15 naar 's-Gi avenhage. Geriitje van der Horst, van Achter de Pothkarnp 40 naar Nijkerk. Wiliebrordus Verweij, van Achter de Pothkarnp 40 naar Utrecht. Hendrika Staartjes, van Beukenlaan 3 naar Maarsevoen. Cornelia Fonteijn, van Langeslraat 109 riaar Amsterdam. Theodorus Jacobus Janse, van Wever straat G 21 naar Hilversum. ■ca- ca.Afta E.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2