Wereld ikilo'ibüs Advertentiën. REIZEN. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Yoor Huis en Hof. Aniersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor Londen Parijs Berlijn België 40.-. f 46.-. 140.-. AMSTERDABSCH REISBUREAU „DE GLOBE", Harz Noorwegen Zwitserland in alle deeleu des lands woonachtig die op eenigerlei wijze in onze in het wild levende vogels belang stellen, en hoopt dat vele vogelliefhebbers in Nederland met haar zullen willen samenwerken. Wie genegen is als correspondent der centrale commissie op te treden, kan zich aanmelden bij den heer W, H. de Beaufort, te Wou denberg (provincie Utrecht). Kamerverkiezing Ommen. Van de 8067 kiezers, die het district Ommen telt zijn er gisteren 7722 opgekomen. De heer Mr. C. J. A. Bichon van IJsselmonde (Chr.-H.) verkreeg 4181 de heer Mr. H. van der Vegte (Ant.. Rev.) 3431 stemmen, zoodat de heer Bichori van IJsselmonde gekozen is Voor de tweede maal werd dus in dit bolwerk der anti-revolutionairen een Cbristelijk-Historisch man naar de Kamer afgevaardigd, hetgeen voor de partij van Dr. Kuyper bij de ver kiezingen in het volgend jaar weinig goeds belooft. Vrijdagmiddag houd de Bond van handelaren in Nederlandsche eieren zijn algemeene jaarvergadering in hel hotel »De poort van Cleve» alhier. Het amoveeren van het bestaande bouw- en ketelhuis en de machinekamer der Phoeriixbouvverij en het daar ter plaatse onder leiding van den architect W. Salomons bouwen van een nieuw brouwhuis met machinekamer is door de firma Lensing v. d. Vijzel alhier aangenomen voor f21.980. Nog hadden ingeschreven G. v. Nes voor f 28.025, J. Wildeman voor f 40 480 en A. C. Beijer voor f22.845, Wegens ongesteldheid van den heer Van Aaken moesten de Volks avond eu de uitvoering voor leden van het Nut, die Zondag- en Maandag avond zouden worden gegeven, worden uitgesteld. De Nederlandsche officieren houden bij het concours hippique te New-York de naam van ons land hoog Niet minder dan elf verschillende prijzen werden door hen behaald, waaronder ook weder de Beker van Amerika, ter waarde var. f 1800, die nu voor goed in ons land blijft Onze hulde aan de kranige ruiters. Zou Amersfoort, wanneer de heeren Coblijn, Labouchère en Matbon hier weder in 't garnizoen terugkeeren hen geen feestelijke ontvangst bereiden? Gaarne zullen wij daaraan onzen steun verleenen. De Gereformeerde Jongelings- vereeniging «Paulusv viert morgen 28 November haar 25-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in de groote zaal van het Venduhuis. Nevens voordrachten en samenspraken dei- leden zullen de beide Gereformeerde predikanten Ds. A. M. Donner 1). Teerink toespraken houden. De heer Dr. Toxopeus zal op Donderdag 19 December voor de plaatselijke afdeeling van den Ned. Protestanten-Bond eene lezing houden over Erasmus. Een sergeant van het 5e reg. infanterie reed gisterenochtend op het kazerneterrein op een motorfiets in volle vaart tegen den muur van een der kazernegebouwen en kwam door den schok in de ruiten der eenig teeken van leven, een woord van hoop te geven." «Maar hij heeft toch bewezen, dat hij u nooit vergeten heeft!" «Daardoor, dat hij mij rijkdommen zendt? Vervloekt zij het goud, waarmede men liefde koopt of ver koopt Hij heeft mij niet vergeten, zegt gij Hij heeft slechts mijn waan zin mijn kiuderachtigen misgreep niet vergeten Hij geeft mij goud en goed en onthoudt mij een woord of een blik van liefde en vergiffenisZijn gedach tenis aan mij, zijn geschenk is niets anders dan de geraffineerdste wreed heid, en ik wil niets weten van zijne rijkdommen. Ik heb de mijnen met jaren van ellende en met bloedige tranen gekocht en heb genoeg goud. Wat doe ik met het blinkende metaal en de afgunst, welke het meebrengt en de valsche eer? Ziet ge daar dien ouden, hulpeloozen, onverschilligen man in de zon zitten? Deze heeft mijn hart gekocht, of althans mijn hand, en hij heeft geen goed woord, zelfs geen medelijdenden blik voor mij, en toch heb ik voor hem alles, ja alles weggegeven, mijn echoone, zonnige jengd en Antonio's groot hart *n zijn# mannelijke schoonheid si lisfde! onderofficiers-eetzaal terecht, waarbij bij zich zoo ernstig verwondde, dat zijne opneming in het hospitaal nood zakelijk was. Er was Zaterdagavond vrij veel publiek opgekomen om de zangeres mevrouw Martini-Siegfiied in Amicitia te booren. Naar het applaus te oor deelen, was men nog al voldaan, boewe het publiek dikwijls spoedig en ver telend klapt. Alle nummers werden echter niet even schoon en met even veel gevoel voorgedragen, omdat ze misschien te zwaar wsren. Het Scblummerlied werd zeer mooi ge zongen, zoo ook Das Miidchen, om maar een paar te noemen. Mevrouw Martini deed zich hierin kennen als een kunstenares, van wie nog veel te wachten is. Het accompagnement liet wel eens wat te wenscben over. Alle nummers van het programma werden niet gezongen en ook niet door andere vervangen. Het concert was dan ook afgeloopen eer we er erg in hadden en lang voor half tien waren we al weer buiten. Maandagavond hield de onder- afdeeling Amersfoort en Omstieken van de V P. N. een ledenvergadering in café O!te. onder voorzitterschap van den heer Van der Linden. Door eenige leden was verzocht deze vergadering uit te schrijven. Nadat de notulen van 12 Februar '1912 waren gelezen.en goedgekeurd deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering vroeger werd gehouden dan anders, en dat het nieuwe regle ment nog niet gereed is Nu ontstond er een scherpe discussie over de uit loting van obligaties, voederaankoop en bestuursverkiezing. De voorzitter mr. J K. 11. de Beaufort, kon zich niet meer verkiesbaar stellen, wegens drukke bezigheden. Üp voorstel van een lid werd hij tot eerelid benoemd. Tot bestuurslid werd nu gekozen de heer Sieperda met 46 stemmen, tegen 26 op den heer Harterink. Voorgesteld werd den heer Van der Linden bij acclamatie te herkiezen Het reglement laat dit evenwel niet toe. Er werd dus gestemdde heer Van der Linden verkreeg 37 stemmen, Harterink 36, Douma 2 en Middelburg en Hilhorst ieder 1. Bij herstemming Harterink 45 en Van der Linden 37 Eerstgenoemde was alzoo gekozen. De secretaris, de heer Van Nierop, vond dit van de leden een zeer ondankbare daad en lei zijn betrekking neer. De lieer Coïnga 2e secretaris deed dit even - eens. Ook was het bestuur nu ongene gen verder de agenda af te handelen Dr. Te Hennepe deelde nu mede wat hij ondervonden had bij de inenting tegen de Kleinsche ziekte. Een groot aantal andere ziekten kwamen echter ook voor, vooral tuber culose. liet eenige middel hiertegen is opruiming. Ook komt veel voordiphte rie, zwellen van neus- en keelholte en kalkpooten. De hokken zijn over 'l gemeen zeer slecht. Doelmatige hok ken zijn te zien bij de heeren Knotten belt en Van Nierop. Niettegenstaande het slechte weer en het late uur waren veel buitenlui aanwezig. Aan luit. H D. S. Hasselman is toegekend de eere-perining in zilver voor menschlievend hulpbetoon, wegens het met levensgevaar redden van een kind uit den Zuidsingel op 1 Sep. j I De heer J. van Winterswijk hoofdbesteller alhier, is met ingang van 1 December benoemd tot brieven gaarder aan Den Dolder. Nu zegt ge mij, Vaugham is dood! Wat blijft er dan nog? Eindelooze tranen, jaren van berouw en kwelling! Verlaat mij, mijnheer, ik dank u niet voor uwe boodschap en spreken wij nooit meer van Antonio's goud en nalatenschap!" Ik ging, maar ik kon dat toch niet als een laatste antwoord nemen en liet mij den volgenden dag weder aandienen doch men zeide mijme vrouw was zeer ziek en kon mij niet ontvangen. Den daarop volgenden dag ontving ik het zelfde antwoord en haar genees heer voegde er bij, er zou een geruimen tijd verstrijken, vóór zij zich weder met zaken kon bezighouden, zoo zij althans beter werd maar zij werd niet beter. Ik ging naar Edinburg, bleef daar eenige dagen en begaf mij dadelijk bij mijne terugkomst naar Snowdon Heights, om eindelijk mijne zaak af te doen. Ik ontmoette een lijkstatie en toen wist ik genoeg! Arme Eleo- nore, dat wa3 een slechte ruilden dood voor goud goud voor liefde. EINDE. I Aan het Politiebureau zijn voor de eigenaars terug te bekomen een zwarte ceintuur en een dameshorloge op den openbaren weg gevonden. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen iemand verdacht van diefstal van een greep. Quick heeft jl. Zondagmiddag op »Birkhoven« met 12 verloren tegen V. V. O. uit Velp. De gravin Van Vlaanderen, de moeder van den Belgischen Koning is gisterenochtend na een korte ónge steldheid overleden. Prinses Maria van België, gravin Van Vlaanderen, is een prinses uit het Huis Hohenzollern. Zij werd Nov. 1845 te Berlijn geboren en trad op 22 jarigen leeftijd in het huwelijk met den graaf Van Vlaanderen, die toen 30 jaien oud was. Eleetromotoren. Men meldt uit Leiden aan Het Nieuws v. d. Dag: Door den voortdurenden groei der electriciteitsfabriek worden in de voor waarden d6r levering van stroom een aantal wijzigingen voorgesteld die het gebruik der electriciteit zullen popu lariseeren. Zoo wordt door commis sarLsen dezer fabriek in overweging gegeven een tarief in te voeren over eenkomstig dat der muntgastarieven waardoor het ook aan kleine ver bruikers mogelijk gemaakt woidt electrisch licht te krijgen. Voorts willen zij electromotoren op huur en op afbetaling beschikbaar stellen, teneinde aansluiting van de klcin-industrie te bevorderen. Ten slotte stellen zij voor de motor- huur te verlagen, hetgeen natuurlijk het gebruik ook zal doen toenemen Van ceu dominee, die zich wachten liet. Zondagochtend zou in de Ned Herv. kerk te Almelo een predikbeurt vervuld worden door een dominee uit Dedemsvaart. Om te 10 uur aanwezig te zijn liet dominee zich per rijtuig van Dedemsvaart naar Hardonberg brengen, vanwaar hij per trein de reis naar Almelo zou voortzetten. Het karretje reed op een zandweg maar het paardje vond zijn weg niet: de koetsier had een verkeerden weg ingeslagen en zoo kwam men inplaats van te Hardenberg, te Mariëoberg aan. Nu was goede raad duur: de trein was vertrokken. Fluks een fiets ge huurd, en daar peddelde dominee heen In een uur zou hij te Almelo wezen, zoo werd hem verzekerd Tegenwind maakte, dat hij er twee uur over trapte. Intussclien was de kerk te 10 uur gevuld, rnaargeen dominee. Men bleef wachten of ging maar een uchtje scheppen Te half elf zou domi nee er wel zijn Het publiek bleef wachten totdat men ten slotte de hoop op de komst van den predikant opgaf en huiswaarts keerde. Eindelijk, daar kwam de peddelende dominee, terwijl hem het zweet van het voorhoofd gudsle. Voor stoelen en banken te preeken, dat ging niet er bleef dus niet anders over dan huiswaarts te keereu. f Handelsblad Een honderdjarige. Omtrent het jubileum van den heer T. Dijkstra te Harlingen, meldt de Leeuw. Cl. o.a. het volgende: De oude heer rookte reeds in den vroegen morgen zijn sigaartje en was blijde bij het opstaan vóór zijn huis een fraaie eerepoort te zien opgerichi, daar geplaatst door gemeente-wei k- lieden op kosten der gemeente. Als een vorst heeft bij audiëntie verleend. Aan belangstelling ontbrak het niet Burgemeester en Wethouders kwamen hem als oud-gemeen te-werk man complimenteeren en overhandig den hem een couvert met inhoud, dai dankbaar in ontvangst werd genomen. 's Middags is een lijtoertje gemaakt in een open landauer met twee paar- len bespannen. Verschillende stads- ge'deelten werden bezocht en oveial is den jubilaris hulde gebiacht. De oude heer is nog bijzonder kras. Hij wist gebeele vei halen te doen van ijn verblijf op de Belgische grenzen tijdens de Belgische onlusten. Hij ver haalde van oude toestanden en had o.a. nog alle stadspoorten gekend, met de dienstdoende poi tiers Van den tijd, waarin een pondje boter een stooter heette te kosten, wist hij nog mede te deelen, dat de aardappels voor 20 cent per mud verhandeld werden. Des avonds bracht het Stedelijk Muziekkorps hem eene serenade. De vadei landsche liederen werden daarbij dapper door den hondei djarige mee gezongen. Duizenden belangstellenden waren op de been. Het geheim van gezondheid. Hierover hield, volgens aRèforme Alimontairea Dr. Victor Pauchet een belangwek kende voordracht. Zijn raad betreffende de zorg voor het lichaam kwam hierop neerDrink, kauw, adem, be weeg en vast! Drink! Herhaalde lijk kleine hoeveelheden koud of warm water, vooral bij het opstaan en een paar uur vóór den maaltijd. Kauw Ook pap en vloei-toffen, die bij kleine hapjes goed met speeksel vermengd moeten worden. Adem! Twee vier maal per dag, telkens vijf minuten diep en langzaam door den neus, vijf seconden inademen, vijf seconden in houden en even langzaam uitademen Doe dit vooral als ge wandelt. Beweeg! In de vrije lucht, of, als de tijd daartoe ontbreekt, bij het opstaan 515 minuten naaktoefeningen in de buitenlucht of een frissche kamer, vol gens Müller of een ander systeem. Vast! Bij elke ongesteldheid 24 uur. tweemaal tot achtmaal dien tijd. Drink daarbij b.v. aftreksel van pruimen of appels of kruidenthee. En niet eten als ge niet bepaald honger hebt. Observator. Opgave van de Verceniging „HANDEL en NIJVERHEID' van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 12 tot en met den 19 November 1912, GEVESTIGD. Willem Jansen, v. Arnhem n. Leusder- weg 70. Gerriije Brouwer, v. Nijkei k n. Utrecht scheweg 80. Jantje van Straten, v. Hilversum n Driest 12 Margaretha Scheltema de lleere, v, Rosmalen n. Schimmelpenninck- straat 48. Sijke Zoethout, v. Hilversum n. Muur huizen 34. Gabnelle Theodora Johanna Wisseling, v. 's-Gravenhage naai Paulus Buys- laan 18. Hendrik Gerhard Blom, v. Rhedon n Tuinstraat 3. Johanna Hendrina Maria Veer, v Keikrade n. Krornmestraat 12. Jannes Knel, v. Haarlem n. Lange- straat 108. Geertruida Cornelia Johanna Punt, v. Leiden n. Beekensteinlaan 23. Martinus v. d Brink, v. Bussum n. Hoogeweg 108. Johanna Adfiana Helena Roeloffs, Alkemade n. Muur huizen 63. Reinera Peterseri, v. Barneveld n. Lageweg 21. Johan Heinrich Hesselink, v. Vlaar- dingen n. Stationstraat 29. Sirnori Venings, v. Dordrecht n. Zwanen- halssteeg 5. Reinier Kok, v. Duitschiand n. Soester- weg 317. Wilhelmus Antonius Groenestein, v Soest n. Birkt 3 Grada Antonia Lucassen, v. Tiel n. Aldegondestraat 103, Gerritje Steenbeek, v. Utrecht n Oude Dievenweg 11. Hendrik van der Pot, v. Amsterdam n. Gr. Nagtegaalsteeg 12. Arnoldus Johannus Wentholt, v. Wageningen n. Weltevreden 62 Joannes Theodoras Joseph Mansvelt. v. Eindhoven n. Aldegondestraat 103 Elisabeth Maiia Cath. Pia Da men, v. Leiden n. Stationsstraat 17. Eustatius Henri Jans, v. Utrecht n. Schimmelpenriinckstiaat 34. Jotske Dijkstra, v. 's-Gravenhage n. Muui huizen A9. Wilhelmina de Tourton Bril ij ns, v. sloten n. Bergstraat 27. VERTROKKEN. Helena Gerarda Hoogland, v. Kamp straat 54 n. Breda. Theodora Maria Kreijl, v. Heiligen- bergweg 35 n. 's-Gravenhage. Antoriie Gei rit llienekamp, v. Achter Luiaaid 13 n. Leusden. Johanna Christina Meijer, v. Hessen- straat 5 n. 's Gravenhage. Gerrit Jan Koerslag, v. Zuidsingel 55 n. 's Hertogenbosch. Berta Fredetika Nierkes, wed. Aaftink, v. We.sterstraat 33 n. Amsterdam. Mattheus Henricus Weldema, v. Arn- hemschewpg 56 n. Leeuwarden. Jan Rennes v. Krornmestraat 36 n. Amsterdam. Wilhelmina Hendrika Maria de Rijk, v. Hoogeweg 2 n. Amsterdam. Johannes Martinus Drenlhen, v. Muur huizen 141 n. Maarsen. Maria Fredetika Forsch, v. Plantsoen 10 n. 's-Gravenhage. Lambertus Antonius Knioflé, v. Appel weg 10 n. Dongen. Allexander Machintosh, v. Kortegracht 20 n. Utrecht. Antoon Groenestein, v. Oude Soester- weg 2 naar Baarn. Jan Jacobus Vet brugge, v. Zuidsingel 63 n. ter Aa Johanna van Goor, v. Langestraat 75 n. 's-Gravenhage. Johanna Hendrika Spruijt, v. Asch van Wijckstraat 7 n. Amsterdam. Hendr'ka Kolkers, v. Langestraat 104 n. Lichtenvoorde. Albertine Louise de Tourton Bruijns, v. Bergstr. 27 n. Sloten. Greda Antonia Lucasse, v. Aldegonde straat 103 n. Grave. Cornelis Callenbach, v. Leusderweg 52 n. Amsterdam. Peter van Eeden, v. KI. Gasthuislaan 28 n. Oldenzaal. Willy van der Mandele, v. Wilhelmina- straat 13 n. Haarlem. Mechtelina van der Weerd, v. Wilbel- minastraat 13 n. Haarlem. Gijsbertus Hendrikus Hertog, v. Havik 28 n. Rotterdam. (Mr. S- G. van Welderen Baron RenEers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Intcrc.,176. AssurantiëA Effecten. Credieten. bicasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vre8md Geld. Oeppsito's Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt .Jokéffen in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. In NOVEMBER en DECEM BER gaan onze Gezelschap*, reizen naar: 5 dagen. 5 dagen. f 55.-. 5 dagen. f 40.-. 4 dagen. f 37.50. 4 dagen. f 75.-. 10 dagen. 13 dagen. f 50.—. 6 dagen. Verder naar Tyrol, PyrenceËn, Italië, Beieren, Rusland, Buda pest, Schotland, Zweden, etc. Alle reis- en verblijfkosten zijn in de reiasom begrepen. Ie rang Hotels. Programma kosteloos. N.Z. Voorburgwal 3-15. '§g Amsterdam.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2