IKILQ'IBÖS Advertentièn. Wissel- en -Effectenkantoor TÜITERSMAGAZ1JM Lamison Bouwer Co. kei land op 100 liter zoete melk voor aflevering gereed niet minder dan 16 liter water goot. R. I. P. De jaren vlieden, de eeuwen wijken, en met zich nemen zij wat ons door langen omgang dierbaar was gewor den. Wij verliezen onze beste viienden, en blijven als verweerde monumenten van het verleden, alleen te midden eener vernieuwde samenleving, waarin wij ons niet thuis voelen. Zulk een droevige figuur hebben de Parijzenaars dagelijks zien voortsukkelen langs den weg La Villette-Saint-Supliee. Steeds zwijgend, dof en smadelijk zwijgend, ging de ongelukkige, en slechts het kraken zijner done ledematen scheen de smart van den ouden, eenzamen wandelaar te vertolken. Zijn ellendig leven heeft tenslotte gelukkig een einde genomen en duizenden Parij zenaars hebben den afgestorvene de laatste eer bewezen. De begrafenis was waarlijk grootsch en indi ukwekki-nd. De anders zoo stille place Saint-Suplice was reeds lang voor het uur van vertrek door een zoo dichte menigte bezet, dat de politie een bijzondeien ordedienst moest organiseeren. Een zucht van ontroering ging door de massa, toen de overledene om kwart vóór twaalf het plein opreed. Tal van kransen en bloemstukken dekten den wagen: vele droegen opschriften: men las het een voudige woord adankor en de Latijn- sclie spreuk »sic transit gloria equi«. Het publiek, zich steeds overgevend aan den indruk van het oogenblik, was zijn ontroering niet langer meester; het bestormde den wagen, en 54 treurenden vonden plaats om den doode naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Om twaalf uur luidden de klokken der Saint-Suplice lang en plechtig; de imposante metaalklank golfde over de hoofden der menigte. De kreet «Hoeden af« vermengde zich met het carillon-gebeierer kwam beweging in den droeven stoet Het stoffelijk overschot van den betreurden doode werd gevolgd door een autobus, met zwart laken bekleed, waarop zilveren tianen geborduurd waren. Hierachter kwamer. twee automobielen, waarin muzikanten de treurmaisch van Chopin speelden, en dertig andere auto's van alle mogelijke soorten vormden een indrukwekkenden op tocht. En voort ging het, naar het koele graf. Honderden omzwermden den plechtigen stoet. Op de Place Saint-Germain-des-Prés kruiste zij een regiment, dat zich naar een wapenschouwing begaf: de soldaten defileerden voor de koels, de officieren gaven de verschuldigde eerbewijzen. Om één uur kwam men te La Villetta aan, en ook hier wachtte een muziekkorps, dat de quadrille van »Oipheus« deed hooren. Aldus ein digde de plechtige uitvaart van de laatste Parijscbe paarden-omnibus. Een half-broeder van Keizer Wilhelm. Een jongedame te Brooklyn, dochter van een milliounair, had in den herfst van het afgeloopen jaar een ongeval gehad met haar automohiel. Juist kwam een andere ento over denzelfden weg aanrijden en de heer, die daarin zat, bood haar heel galant zijn hulp aan en bi acht haar in zijn auto thuis. Hij was een jonge Duitscher, die zich aan de riullionnairsdochter voorstelde als baron Heino Leopold Von Goethe. Had deze naam, gevoegd bij zijn aangenaam uiterlijk en goede manieren, al een gunstigen indiuk op de jonge dame gemaakt, zij begon bepaald met hem te dweepen toen hij haar in vertrouwen meedeelde, dat hij een half-broeder was van Keizer Wilhelm. Ook de papa die intusschen een weinig practische Yankee blijkt te zijn liet zich hierdoor inpalmen, zoo zelfs dal bij, nadatdekennismaking eenige dagen was aangehouden, zijn toestemming gaf tot een huwelijk, dat zeer spoedig werd gesloten. Het bleek den vader weldra, dat zijn dochter in haar huwelijk niet gelukkig was en toen wel wat laat, ging bij inlichtingen omtrent zijn schoonzoon inwinnen. Hij kwam er zoodoende achter, dat de zoogenaamde baron verscheidene oplichterijen had gepleegd niet alleen, maar dat hij in 1911 reeds te Boston was gehuwd, welk huwelijk niet ontbonden was. Hoe zijn ware naam luidt, weet men nog niet, maar in elk geval niet baron Von Goethe en zijn verwantschap met den Duitschen keizer is van dezelfde kwaliteit als zijn adeldom. Papa haalde dus zijn dochier naar huis terug, gaf zijn z.g. schoonzoon een stevig pak slaag en deed hem daarna wegens bigamie arresteeren. Een raar heer. Een onderwijzer te Ohligs, in West- falen, had zich met een daar wooi - achtig meisje verloofd. Weldra ontving hel meisje anonyme brieven van zei r beleedigenden inhoud en waarin ook haar verloofde van ontrouw werd be schuldigd. Daardoor ontstond twist tusschen het paar en de verloving werd teri slotte afgebroken. De vader van het meisje ging met de blieven naar de politie en verzocht den schiij ver op te sporen. Dat gebeurde en nu kwam men tot de verrassende ontdekking, dat de jongeman zelf de schrijver was. Hij erkende dit en gaf als reden op. dat hij zijn meisje eens op de proef had willen stellen. Die aardigheid kan intusschen kwade ge volgen voor hem hebben, want er wordt een vervolging wegens smaad schrift tegen hem ingesteld. Ons lichaam en onze gezondheid. Wanneer is de mensch het sterkst? Op deze vraag zegt de Hamb. Nachr. antwoordt ieder natuurlijk; in den ochtend. Maar zoo algemeen gesteld is dat antwoord niet juist. Wie pas uit zijn bed is opgestaan, is integen deel buitengewoon zwak en zijn spie ren kunnen slechts een minimum van arbeid verrichten. De spiet kracht neemt echter, na gebruik van het eerste ontbijt, snel toe, en bereikt de grootste hoogte na het middag maal. Dan daalt zij geleidelijk een paar uren lang, doch neemt tegen den avond opnieuw toe tot zij in den nacht tot deri ochtend weder afneemt. De ergste vijanden van de spier kracht zijn de beide uitersten van rust en oververmoeienis. Ook bet zweeten gedurende den arbeid draagt aan merkelijk bij tot het verzwakken der spieren. Opgave van de Vereciiiging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 1. Januari 1913 tot en met den 14 Januari 1913. GEVESTIGD. Diikje van den Berg, van Ede n. Hoogeweg 98. Hendrik Alexander Seyflardt, van Gorinchenr n. P. Buyslaan 20. Joannes Smink, van Soest n. Teut straat 48. Anna Christina Maria Lammers. van Eimelo naar KI. Koppel '19. Christianus Adrianus Meeusen, van Utrecht n. Wilhelminastraat 25. Johan Marie Matthieu Laurent van Wage, van Middelburg n. Utrecht- schestraat 7. Antje Tolling, weduwe Cornelis Heer tjes, van Watergraafsmeer naar Utrechtscheweg 46. Frans Frederik Vervat, van Oost- Indië naar Langestraat 19. Ludwig Herbert Hertz, van Freiburg (Duitschl.), n. Woestweg 67. Hendrikus Otto Alberta Oostveen, van Langweer n. St. Andries- staat 115. Adrianus Hendrik Hordijk, van Hage- stein n. Westerstraat 115. Hendrik van Ginkel, van Leusden n. Utrechtscheweg 137. Johan George Frederik van Achter berg!), van Amsterdam n. Soester- weg 333. Rober Marchand, van Nieuwendam n. Kampstraat 65. Hendrik Bouwman, van Bottrop (Duitschland) n. Molenbuurt 24. Maria van Zeldert, van Leusden n. Arnhemschestraat 4. Ylke Boonstra, van Hilversum n. Kampstraat 33. Johannes Henti Willem Strijd, var. Utrecht n. Bergstraat 41. Jacnb Jan Loot, van Ermelo n. J_,angestraat 65. Frederik Joh. Louis Wortman, van Sneek n.Schimmelpenninckstraat25. Bartha Kluiver, van Groningen n. Lange Beekstraat 8. Marinus Johannes van de Leur, van Rotterdam n.Nicasiusdwarsstraat27. Arie van Klaren, van Polsbeek n Barchman Wuytierslaan 13. Cornelis Wijnaudes Delforterie, van Putten n. Dalstraat 17. Jacob de Haan, van Utrecht n. Muurhuizen 106. Johannes Adrianus Jochems, van Leusden n. Soesterweg 169'. Hendrik Ileetjans, van Oost-Indië n. Wijersstraat 7. AnnaRijntje ten Hoedt, van Rotterdam n. Arnhemscheweg 53. Geeitruida Hendrika Grau, van Hilversum n. Viandenstraal 34. Anthonie Pieter Hardman. van Bodegraven n. Langestraat 98. Willem van Opstal, van Stoutenburg n. Arnhemscheweg 55. Rutger Timmerman, van Leusden li. Laaglandscheweg 15'. Maria Bregitta Jacoba Groenhuijzen, van Tiel n. St Andriesstraat 5. Hendrik Loogen, van 's-Gravenbage naar Molenstraat 17. Wilhelmina Arnolda Rijnders, van Woudrichem n. Langestraat 24. Johanna Hendrika Breyinck, van Zwolle n. Puntenburgerlaan 26. Adrianus Josephus Johannes van Haselen, van Londen n. Gr. Koppel 5. Leonard Cornelis Beynen, van 's-Gra- venhage n. Kortegracht 19. Helena Gerhardina Meinders, van 's-Hertogenbosch n. Bloemendaal- straat 64. Leonardus Hendrikus Ravestein, van - Schiedam n. Westerstraat 39. Maria Hendiika Vinger, van Nijmegen n. Beekesteinschelaan 8. Jannetje van Drie. van Hoevelaken n. Oldenbartieveldlaan 6. Rijmertje van Dijk, van Rhenen n. Kampstr. 27. Anton Meerding, van Baam n. Utrechtscbestraat 27. Henriëtte Frederika Hintzen, echtg. van Leonard Cornelis Beijnen, van 's-Gravenbage n. Kortegracht 19 Wilhelmina Emilie Peltzer, van 's-Gra- venhage n. Kortegracht 19. Jacoba Elisabeth Lakker, van 's Graven- hage n. Kortegracht 19. Jacoba van den Ham, van Nijkerk n. Arnhemscheweg 23. Gerrit Jan van Hoik, van 's-Graven- hage n. Blankenheimstraat 4. Elisabeth Jacoba Egberta Boneski, van Amsterdam n. Gr. St. Janstraat 1. Dirk Hendrik Schreuder, van Amster dam n. Gr- St. Jansstraat 1. Frans Kramer, van Utrecht n. Stations straat 19a. VERTROKKEN. Grades Gossée, van Monnikenpad 14 naar Leerdam. Jacob Cohen, van Diieringensteeg 3 naar Denekamp. Franciscus Landmeier, van Aldegon- destraat 58 naar Roermond. Maria Krüger, van Langestraat 40 naar Leiden. Arie van Weerhorst, van Teutstraat 45 naar Megen. Burgina Maria de Bruijn, van Lan gestraat 118 naar Pulten. Hermanus Mark, van Arnhemscheweg 142 naar Leusden. Adrianus Ballus van Tienhoven, van Korte Bergstraat 11 naar Utrecht. Hermanus Leonardus Hubertus Jans sen, v. Koningstr. 2 n. Stad-Almelo. Aartje van Velzen, van Monnikenpad 36 naar Winterswijk. Johannes Jacobus van Roosendaal, van Aldegondestiaat 26 naar Utrecht. Elisabeth Johannes Roelofs, v. Utrecht scheweg 153 naar Nijmegen. Geertje Lettinga, van Parallelweg 20 naar Oost-Indië. Gerardus Dirk Hendrikus de Groot, van Kleine Spui 62 naar Utrecht. Maria van Zeldert, van Lageweg 21 naar Leusden. Abraham Alblas, van Utrechtscheweg 46 naar Rotterdam. Jan Zwerver, van Kleine Spui 66 naar Leeuwarden. Dirk Gustaaf Weisenbom, v. Schim- melpenninckstraat 29 n. Alkmaar Adriana Hanekamp, wed A. S. Sp3l, v. Schimmelp.str. 29 n. Alkmaar. llubrecht van Issenhoven, v. Veldstr. 8 naar Maastricht. Wijnand Claes, van Langestraat 11 naar Amsterdam. Antonia Elselina Teuthof, van Ko ningstraat 50 naar Gouda. Katharina van Koot, van Arnhem scheweg 11 naar Teteringen. Arnoldus Leydekker, van Plantsoen 2 naar Delft. Jan van Brakel, van Teutstraat 54 naar Utrecht. Bernardus van Ooyen, v. Monnikenpad 41 naar Utrecht. Wilhelmus Antonius Wijk, van Wil helminastraat 19 naar Castricum. Franciscus Antonius Sleeking, van Westsingel 18 naar Lonneker. Gerrit Cornelis Westhoff, van Muur- huizen 127 naar Rotterdam. Hilligje Belt, van Utrechtscheweg 90 naar Ambt-Vollenhoven. Gerarda van der Flier, van Zogstraat 11 naar 's-Gravenhage. Antonius Staal, van Nicasiusstraat 10 naar Oudewater. Cornelia Staal, van Nicasiusstraat 10 naar Gouda. James Knel, van Langestraat 108 naar Hannover. Petronella de Bruin, wed. J. B. Rouw- bont, van KI. St. Jansstraat 1 naar Leusden. Eimke Tuinstra, van Kampstraat 3 naar Oudeschild. Theodorus Johannes Lodewijk Ruij", van Bergstraat 14 naar Leiden. Francisca Joanna de Vries, van Kruis- kamp 51 naar Rijswijk. Johannes Budding, van Burgerstraat 22 naar Rotterdam. Christianus Gottlieb Rönitz, van Ber- kenweg 8 naar Amsterdam. Hendricus Johannes Lohmann, van Langestraat 43 naar Haailem. Anna Lensen, van Langestraat 60/62 naar Tilburg. Christina Alijda Smink, van Oude Soesterweg 3 naar Haastrecht. Herman Ladwig, van Bergstraat 41 naar Nijmegen. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 10 tot 16 Januari 1913. Geboren: Johanna Hendiika d. van Johannes Hendrikus van der Meiden en Gijsberta Aradina Josepha Adol- phiria van Zalingen. Maria Jacoba Johanna, d. van Jan Snijders en Maria Lambrechts. Wilhelmina Jacoba, d. van Antonie Hendrikus Gerth en Alijda van Apeldoorn. Gerrit Jan, z. van Petrus Johannes Meinders en Alijda van Noordenburg. Een builen huwelijk geboren kind van het vr. ge slacht. Heinrich Ludwig, z. van Franz Ludolf Laporto en Hillegonda Maria Spiekermann. Jan, z. van Wouter Hendrik Kaljee en Martje Krol. Hester, d. van Samuel Anthony Meerburg en Maria van dei- Kraan Rengei Dirk. z. van Hendrik van den Hoek en Rijntje Veer. Theodoius Hubertus, z vanTheodoius Hubertus Dekker en Hendrika Wilhel mina Willems. Wijbrand Cornelis, z. van Roelof Baaisma en Gooitsche Alkema. Maria Gijsberta, d. van Antonie Koenen en Maria Gijsberta van Plateringen. Wilhelmus, z van Martinus Gerardus Versteeg en Cornelia Westhof. Catrina, d. van Hendrik van Eldert en Giie'je Lijns- veld. Pieter, Z. van Geurt van Putten en Gerritje van de Bor. Catharina Maria, d. van Arie Rijs en Cornelia Speijer. Catharina, d. van Wijnandus Arlar en Jantje Haan. Alijda, d. van Joseph Charles Snijders en Johanna Tuilhof. Ondertrouwd: Gerardus Hubertus Bottenburg en Cornelia Hendrika Gijieribeek. Getrouwd: Nicolaas Stolwijk en Christina Alijda Smink. Overleden Jacoba Elisabeth Dekker, 59 jr., wed. van Gerrit Daaleman. Een als levenloos aangegeven kind. Gerardus Overbeek, 85 jr., wedr. van Henriette Bouwmeester. Alijda van Nimwegen, 89 jr., wed. van Willem van Appelen. Aart van Garderen, 42 jr., echtg. van Wijntje van de Lagemaat. Wilhelmus Vei- steeg, 1 dag. Leusden. 10—17 Jan. 1913. GeborenLambertus, zoon van Lambertus de Diaaijer en Carolina Johanna Christina Andersen. Ondertouwd: Teutiis de Kruijfl en Helena Geurtje van de Pol. Stoutenburg. 10-17 Jan. 1923. Overleden: Wilhelmus Willebrordus Tolboom oud 1 j. twee als leven loos aangegeven kinderen van het mannelijk geslacht. Evert van Driest, oud 75 j. echtg. van Theodora van Dijk. Kortegrai-'ht 22 belasten zich met aan- en verkoop van EffccOfn, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safc-i n ricli ti ng. (Mr. S. G. yaii Welderea Baroa Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Credieten. Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Blnnen- en Buitenland. Coupons. Deposito's Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Zy, die in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 't haar, wen den zich in vertrouwen tot J. CE RATI, Haarkundigt, Zoutsteeg 4, le Elage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder 'meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Gelieve vooral op te letten WEDEf*VEtiKOOï>Ef*S kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtendvoeders voor Hoenders, kuikenzaden, Krachtvocder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American Iniporting-IIouse te MAASTRICHT. Abonneer U op het KATHOLIEKE onder Rrdaotle der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaat over2 kolommen, prachtige lectuur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-W A TEH REUS. Uitgever, 's-Bosch. Scholl Engberls Schotten ALMELO. (Vh ZUtVEfriWOM-EM ORSDERllLEEDtNG, (fABniKAAT WJANSjfji) Verkrijgbaar (bij DE WITTE WINKEL AMERSFOORT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3