WERKLIEDEN VERZEKERING LIPS BORDMT PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. NOODZAKELIJK ONMISBAAR. 11 Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor TUI VERSMAGAZIJN Voor Huis en Hof. Zwakke of zieke nieren Advertentiën. VRAGEN De Oudheidkundige veieeniging »Flehiie« te Amersfoort, alhier zal hare jaarlijkschc-algemeen a vergadering van leden houden op Maandag 3 Februari a.s. 'savonds 87» uur, ten Stadhuizen De agenda vermeldt: 1. Rekening en Verantwoording v d. Penningmeester over het afgeloopen jaar. 2 Verkiezing van een bestuurslid negens periodieke aftreding (racalure Jhr. Sandberg). 3. Aflossing van de laatste twee aandeelen in de geldleening 1898. 4. Jaarverslag 1912. Op het internaat der R. K Normaalschool van de congregatie der Zusters varr Onze LieveVrouwe heerscht roodvonk. De lessen zijn daarom ge staakt en de gezonde leerlingen tijde lijk naar huis gestuurd. Tot assistent-bibliothecaris aan de openbare leeszaal en bibliotheek is benormd mej. B. de Haas, thans als zoodanig in Den Haag werkzaam De kampbewoners zullen de dit jaar te houden onafhankelijkheids feesten ook afzonderlijk vieren. Door wekelijksche bijdragen hoopt men de benoodigde gelden bijeen te bren gen. Een en ander nader uit te wer ken is opgediagen aan eëne commissie waarin de navolgende heeren zitting hebben: J. van der Plank, Ie voor zitter. D. Meester, 2e voorzitter, D Kamperman, le socretaris J. van Spiegel, 2e secretaris. A. Bakkenes, penningmeester, W. Valkenhoef, com missaris. Door het overlijden van den 102- jarigen gepensionneerden sergeant- majoor A. Tosch te Drachten, is thans van al de gerechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis van 1831 geen enkele meer in leven. Het bekende «Melkhuisje» aan den Bussumer Grintweg te Hilversum is geheel uitgebrand. Verkiezing scheidsgerecht. Bij de verkiezing van 8 leden voor het schoidsgerecht, ingevolge hel werkliedenreglement, werden alle candidaten van den Ned. Bond van Gemeentewerklieden gekozen, n J. Holland, G v. Wijland, J. Overeem, J. Chr. Hagelen, M. Kraaijenhof en G Stam M. Noordewier en A. van Eek Bij de aanbesteding voor de verbouwing van de villa Lovely met met koetshuis aan den Rijksstraatweg Amersfoort Soest,door den architect H. A. Pothoven te Amersfoort, is ingeschreven door: N. Swager te Soest voor f10920; H. Noorman te Amersfoort voor f10680; G. van Nes te Amersfoort voor f10490; H. L. van Eijbergen te Amersfoort voor f 10240; Johs. van Dijk, te Soest voor f9945; J. Boshuizen, te Amersfoort voor f9877; G. C Blanken, le Amersfoort voor (9765. aan laatstgenoemde is het werk opgedragen. De gouden vijfgulden-stukken zullen volgens den Rotterdammer binnen niet te langen tijd weer worden ingetrokken, daar zij in het gebruik niet genoegzaam doelmatig geacht worden. 't Klinkt haast te mooi om waar te zijn 1 Agenda voor de openbare ver- gadsring van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 28 Januari 1913, des namiddags ten 7.45 uur. 1. Voordracht van Burgemeester en Wethouders ter benoeming van 2 leden en hunne plaatsvervangers aan het scheidsgerecht. 2. Voordracht van de vaste ge meente-werklieden ter benoeming van 2 leden en hunne plaatsvervangers van het scheidsgerecht. 3. Voordracht ter benoeming van een lid van het Bestuur van het Burger Weeshuis. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O L. School E. mej. C. M. v. d. Stadt. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van verlof aan de onderwijzeres aan de O.L. School E, mej. J.SC. Brederode. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van verlof verleend wegens ziekte aan de onder wijzeres aan de O. L. School A, mei M C. E. Beek. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit betreffende den aankoop van perceelen achter de St. Jorisstraat. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijzing van het raads besluit tot onderhandsche verhuring van landerijen, woningen onder Leusden. 9. Voorstel van Burgemeester err Wethouders tot onderhandsche ver huring van een woonhuis aan de Kampeibinnenpoort. 10. Voorstel van Burgemeester en VVetboudeis tot onderhandsche ver huring van gronden aangekocht ten dienste van de waterleiding. 11. Voortel van Burgemeester en Wethouders betreffende de splitsing van de 6e klasse van de O. L School B •J2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de jaarwedde en van den pensioens grondslag van den leeraar in de gym nastiek aan de 11. B. S. F. Rauh. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende den stalbaas bij de gemeente-reiniging. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening tot regeling van de inrich ting der plaatselijke politie. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van pensioen en gratificatie aan den agent 3e kl. H. v. d. Kolk. 16. Prae-advies van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van Keikvoogden der Ned. Herv Gemeente. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de verlichting van de kade aan de Groote Koppel 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van den datum van het inweiking treden van het Reglement voor de brandweer, 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van terrein aan den Utrechtschen straatweg. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen eener gratificatie aan den Ambtenaar van van den Burgerlijken Stand R. Groen veld. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen eener gratificatie aan den gemeente-deur waarder. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tut het verleenen eener gratificatie aan den Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht en tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1912. 23. Voorstel van Burgemeesler en Wethouders tot wijziging der ge- meente-begrooting dienst 1912. (Voor ziening localiteit Handelsschool. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeen- tebegrooting, dienst 1912. (Onvoor ziene uitgaven in verband met rente kosten aankoop Vleutbergeri). 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouder s tot wijzing der begrooting voor de gasfabriek. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der aanleg- begrooting voor de waterleiding, dienst 1913, en tot wijziging dergerneente begrooting, dienst 1913. 27. Vooistel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meente begrooting dienst 1913 (Kos ten van het plaatselijk schooltoezicht 28. Voorstel van Burgemeesler en Wethouders tot wijziging der ge- meentebegrooting, dienst 1913. (Voor schotten ambtenaren.), 29 Voorstel van Burgemeester en Wethoudeis tot wijziging der ge- meentebegrooiing, dienst 1913. (Jaar wedde regeling, gemeente-deurwaar der). 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikking over een gedeelte van het batig saldo, dienst 1911, en lot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1912. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge- meente-betrooting dienst 1913. (Re organisatie brandweer.) 32. Voorstel vaQ Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der jaar wedde en van den pensioensgrondslag van den leeraar aan het Gymnasium Dr. J. H. W. Strijd. 33. Vaststelling van het 6e aan vullingskohier der inkomstenbelasting dienst 1912. ZONDAG 26 JANUARI. Remonstrantsche kerk. Voorm. 107» uur, Ds. Hooykaas. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 107» uur, Dr. H. J. Toxopeüs Gercforui. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Av. 57» uur, Ds. Donner. Bediening v. b. 11. Avondmaal' Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 57» uur, Ds. Teerink. Bediening v. h. H. Avondmaal Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 97» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Clir. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9J/« uui, Godsdienstoefening 's Av. 57» uur, Godsdienstoefening Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muui huizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 5 uur, Godsdienstoefening. Te Soest is plotseling, na eene ongesteldheid van slechts eenige dagen, op 49-jarigen leeftijd overleden mej. C. Pampe, directrice der Tuin bouwschool voor Dames «Linden- heuvel«, aldaar. Geen ezels meer. De vorige burgemeester van het Achteihoekscha W. had een zoontje en het zoontje had een ezel. Jaarlijks stond dan ook op de gemeentelijke statistiek: aantal ezels 1. Toen de burgemeester het vorige jaar naar elders vertrok, maakte de secretaris de volgende aanteekening op de statistische lijst: «Sedert het ver tiek van den vorigen burgemeester zijn hier geen ezels meer». (Geld.») Na den sneewval. Van de Veluwe schrijft men ons: Nu 't sneeuwkleed is verdwenen, blijkt, dat de winterrogge niets heeft geleden van de gure Oostenwinden 't Gewas staat overal gunstig te velde, De hazelaars beginnen reeds te bloeien en aan sommige wilgen komen al fraaie katjes. Blijft de weersgesteld heid nog eenigen lijd zacht, dan gaan de sneeuwklokjes bloeien. De meeste weiden hebben tot heden haar groene tint behouden. Vlecsch uit Engeland. Men schrijft uit Vlissingen aan het N. v. d. Dag-. Als eene bijzonderheid mag zeker wel gemeld worden, dat Woensdag met de mailboot uit Engeland 3000 kilogram geslacht vleesch werd aan gevoerd en naar Duitschland door gezonden. Tot nu toe werd wel veel vleesch uit Nederland en Duitschland naar Engeland gezonden, maar nog nooit in omgekeerde richting. Wegen nu de financieele offers voor den verkooper op tegen de voor- deelen, aan de reclame verbonden? Cornelius Vanderbildt, die van 1812 tot 1877 zijn carrière wist te maken en 12 milltoenen wist te verwerven, was zich bewust van het nut der reclame, evenals de bekende Barnum, de Amerikaan J. J. Astor etc., allen waren er van overtuigd, dat de ge drukte reclame een machtig middel is om den strijd om het bestaan met succes te voeren. Echtheid van kleuren. De Manufacturer geeft een goede wenk hoe men kan onderzoeken of de kleuren van een stof wel echt zijn. Men moet de staal op de volgende wijze behandelen: 1. Wrijf ze tegen een stukje wit bordpapier, zij mag daardoor niet ver anderen 2. in schoon water mag ze niet afgeven 3. tusschen wit papier gelegd en met een heet strijkijzer overstreken, mag ze niet veranderen 4 bedek de .staal met een stuk bordpapier, waarin 2 ronde gaten zijn geknipt, en stel haar zoo aan de zon blood, het licht mag haar niet doen veranderen, hetgeen de ronde plekken spoedig zouden doen bemer ken 5. kleuren, die in een 10 pCt. oplos sing van zwavelzuur, soda of ammo niak gedrenkt, na het wasschen in water, of bij een zelfstandig koken in 1 pCt. zeepoplossing, onveranderd blijven, kunnen als echt worden beschouwd. Observator. Ann Frouwkje Wieringa. Antje Adriana, d. van Wouter van den Eshof en Maria Cornelia Jacoba van Leeuwen. Alida, d. van Johannes van den Brom en Janna Willielmina Beem. Dirk, z. van Rijk Rijnders en Cornelia Pothoven. Geeitruida d. van Albertus van Beek en Maria van Wilgenburg. Jacobus Geuit z. van Karei Veenendaal en Maria Johanna van Wijland. Alexandei Ferdinand Eduard, z. van Eduard Alexander Ferdinand baron Creutz en Adriana Hermina baronnesse van Nagell. Wijmpje, d. van Evert Malestein en Martha van de Pol Theodora, d. van Baitus Kolijn en Maria Prins. Calharina, d. van Lucas van der Kaaij en Lubbertha Manné. Johanna, d. van Wilhelmus Mostertman en Willemina Catrina Kraanen. Siebrig, d. van Pieter Kranenberg en jonkvi ouwe Siebrig de Sturler de Fiienisberg. Willem, z van Willem Alexander Polhout en Geertruida Evelina Mark. Theodo rus, z. van Johannes Hendiikus Peter: en Theodora Reijmers. Gerril Anloon, z van Antonie Fiederik Dieters en Frederika Tuithof. Adriana Maria, d. van Hendrikus Antonius Josephus Nefkens en Maria Hendrika Kuiper. Francisca Xaiéria Elisabeth Maria, d. van Geiardus Walteius Schellers en Elisa Maria Antonia Thomeer. Hendrika Al herta, d. van Hendrika Albertu Nooidslar en Calharina Maria Lari- genbaeh. Ondertrouwd: Hendrik Willen Nieuwenhuis en Elisabeth Willemseri Gelrouwd: Aiie Buis en Johanna Veenendaal. Jacobus Hazelaar en Berdina Buij«. Hendrikus llubertus Ailar en Maiia Alijda Wallert. Hermanus Beijer en Heintje van Wichelaar. Overleden: Johannes Josephus Hamers, 82 jr., wed. van Johanna de Goede. Nicolaas Scheerder, 46 jr. echtg. van Johanna Elisaberlha van Epmelen. Helena Collet, 72 jr wed. van Dirk Hageman. Woudenberg. Geboren Arie Ariton, z. van Willem Dolron en Wouterina van der Linden Cornells, z. van Evert Jan van Ginkel en Trijntje Blaauwendraat; Jan Bertus, z. van Gerrit ter Maaier en Neeltje Scbimmel; Arie Gei rit z. van Evert van Osnabrugge en Yda van der Wiel. Gehuwd: Marinus Johannes Vogt en Heintje Willemsen, Overleden Hendrik van Ravenhorst, gehuwd met Aaltje van Egdom, 74 jr. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 16 tol 24 Januari 1913. Geboren: Jacobus, z. van Johannes Antonius Hoksbergen en Antonia Ket. Gorardus Wilhelmus Cecilianus. van Hendrikus Johannes lluurdemari en Cilia van Noordenburg. Tite Jansje, d. van Sijbe Algera en Roelfina .marktbericht. AMERSFOORT, 24 Jan. 4913 Tarwe f 0;Rogge f Boekweit f appelen f3.— a f5.— Peren f3.— a I 6.Nieuwe Aardapp. f 0.a f0.zandaardapp. .*2.— a f2 40 Hoendereieren f5 50 a 16.p. 100st. Bruine eieren 6.af 6.50 Hooiboter 1.50 a f 1.70 per kilo. Margarine f0.—f0.—Zoetem. kaasfO.— a f0 Kippen f 0 80 a f 1 40 Kuikens f 0 00 a I 0.00. Piep kuikens f 0. a f 0.Ganzen f 0.k fü.Eenden f0 90 a fl.20 p. st. Jonge fl.a f 1.30. Hazen f0.a f0Wilde koi ïjnen f 0 50 a f 0.65, Tamme f0.80 a f 1.50 Duiten f 0.50 a f 0.70 p^ar. Magere varkens f 00. - af 00. Varkens t. export f0.a 10—Zeugen f 00.a f 000.—Biggen f 11.a f 16.—Schiainmen f 0.afO— Vette koeien f000.— a f000.— Guste koeien f 000. f000.—Kalfkoeien f000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f UOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 100 heet. Appelen. 30 heet. Perrn. heet. Kleiaardappe- len, 50 heet. Zandaardapi elen, 30000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 400 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kans. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 350 biggen zeugen. ÜECUME. Door haar te verwaarloozen begunstigen wy do voortwoekering van ziekten. Het verwaar loozen van verzwakking of ziekte der nieten en urinewegen kan de ernstigste gevolgen met zich sleepen. Men kan een betrekkelijk uitstekende ge zondheid .scbynen te genieten en toch een nier aandoening hebben, welke, in het begin van weinig hinder, veroorzaakt werd door een kleinigheid («en gevatte koude, vermoeienis, buitensporigheden van allerlei aard. De uit vlooisels van deze aandoening treden bij tus- schenpoozen op, verdwijnen tydelijk en doen zich daarna krachtiger gevoelen. Rugpijn, hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen onder de oogen en de enkels, rheumatische pijnen, urinestoornissen kunnen de verschyn- selen z\jn, die aanduiden, dat de nieren en blaas aangedaan zyn en somtijds reeds veel erger dan vermoed wordt. Foster's Rugpyn Nieren Pillen herstellen de goede werking der nieren en blaas en doen de bovenstaande verschijnselen verdwijnen, de voorlooper* van gevaarlijke ziekten als water zucht, niersteen, nfer- en blaasontsteking, ure mie (urinezuurvergiftiging). Te Amersfoort verkrijgb. by de h.b. A. 'van de Weg, Langestr. 23, en P« de Zw^rt, Lan- gestr. 94. Toezending geschiedt.franco na ontv. v. poslwissel b f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen, Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand bandels- merk. 35 Kosthuis gevraagd door werk man, met gebruik van vrij slaap kamertje éu bewasscliing. Br. met opgave van prijs onder letter L. Slothouwer's Boek handel. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene -- - (aanvulling der - Brand-Assurantie) BEKWAME, OPPASSENDE VOOR HE BRANDKASTEN EN SLOTENEAURIEKEN. Bij aanbieding op ie geven: leeftijd, loon, waar gewerkt enz. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of or.tfidig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. GERATI, Haarkundige, Zoutsteeg 4, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het. bezit van den haardos te zijn gekomen. op'ietVee V.°e«ean 1111110 4 ÏOVBÉlliS. (Mr. S. G. m Welderen Baron Rengers) KORTEGR ACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Effecten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons.Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Blnnen- en Buitenland. Verhuurt- loketten in zijn daar voor speciaal geffotrwrle'khris (Safe Denosit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. WEOE^VE^KOOPERS kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtendvocders voor Hoenders, kuikenzaden, Krachtvoeder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American Importing-IIouse te MAASTRICHT. Abonneer U op het KATHOLIEKE onder Ridactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot formaat over2 kolommen, prachtigelectuur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prys van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Leofcuur. p. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3