Een |oude ervaring WfOOTtS Weêeld ikilo'ibus SICKESZ, Al ENTSREEP f.1.5® Voor Huis en Hof. leert dat het beste steeds het goedkoopste is. De beste band is altijd de goedkoopste, en wel Jliet'bij het aanschaffen, doch in het gebruik. Men rijde daarom slechts op •die-den goedkoopsten kilometefprijs waarborgen. Afflersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor Advertentiën. Scholl Engberts Scholten .C.v. Na inzending van 35 „De Prins", of 60 omsla. iniaanden gratis Her Sporten". r Wanneer wij het programma even volgen en nagaan wat is vertoond op het gebied van kunstrijden en paar dendressuur, dan mag gezegd, dat het parforce-rijden zonder zadel door miss Daivids, de dressuur van den heer Oswald met zijn stijger- en humori stisch springpaard, zijn honden als kunstrijders en zijn kunstrijden inde hooge school met den Engelschen Hunter «Solimana in de perfectie is Een prettige afwisseling brengen de verschillende nummers. Mr. Alphons bleek een goed jong leur, die aardige kunststukjes te zien gaf. De Santley Brothers vertoonden verrassende luchtgymnastiek niet dat overdreven ijzingwekkende, maar niet minder hoogst interessant en niet minder kunstig. De Javaantjes Sn di, Sidin en A ai bijgenaamd de bliksemacrobaten gaven waarlijk bliksemsnelle en hoogst be wonderenswaardige parterre-gymnas- tiek, waarbij vliegensvlugge vaardig heid werd aan den dag gelegd. Een zeer goed nummer gaf madlle. Helena op het ijzeren koord. Met recht mag zij den naam voeren van La reine du fil defer. Haar vei richtingen wekken algeheele bewondering; nog zelden zagen wij ze zóo uitgevoerd. Tot slot mogen vermeld The Rowlands, een heel comisch nummer, waarbij menig kunststukje wordt ver richt en dat menigmaal liai lelijk doet lachen. Natuurlijk ontbreken de clowns niet Vooral de entrée's van de dwerg clowns Hypolite en Pol, de twee »Guusjes«, gaven heel wat vroolijkheid Alles te samen genomen, geeft de circus VVilke veel te genieten. Men zit er prettig; de tent is helder verlicht, zoodat men er zeer aangenaam zijn avond doorbrengt. De juiste ademhaling bij de sport. (Uit De Kampioen): De mensch moet door den neus ademhalen en niet door den mond. Wie niet door den neus ademen kan, omdat deze ziek is, stelle zich onder behandeling van een dokter. Een ruiter of wielrijder is zonder goede ademhaling nist denkbaar. De mensch, die een sport en een zware lichamelijke oefening langen tijd ver richt, zonder zijn adembalingswerk- zaamheid volgens de regelen der kunst aan te passen aan de inspanning, zal spoedig met asthmatiscbe ongemak ken te kampen hebben, die tn den aanvang wel gering zijn, maar nader hand toenemen, wanneer de oorzaak niet wordt weggenomen. Athleten, hardloopers, roeiers en wielrijders worden later onvoorwaardelijk ziek, tengevolge van longlijden of hart- aandoeningen, en bereiken zelden een hoogen leeftijd als zij verzuimen goed te adamen. Er zijn vele menschen, die een afschuw hebhen van de beoefening van sport. Die personen vormen het groole leger der bleekzuchtigen en der bloedarmen. Tengevolge van hun chronisch zwak- en ziekzijn zijn zij van iedere lichamelijke bezigheid af- keerig, wars van iedere sport, die juist hun redding zou zijn. Zij ade men slechs onvolmaakt zijn «Flachat- mer." Zoo onstaat bij hen de een of andere ziekte van het bloed. Bretels ongezond. Dr. Franz Schleisz noemt het voort durend trekken van deels meer deels minder elastisch bretels de oorzaak, bij jongens, van misvormingen, als: de schouders staan naar voren, de sleutelbeenderen zijn naar achteren verbogen, resp. vergroeid, en de borst kas is plat. Hij zegt: ,,Nu zou ik wil len vragen, daar veel anderszins gedaan wordt voor reformkleeding, of de bretels voor jongens van 515 jaar niet door iets anders vervangen kunnen worden, Zoolang de jongens broeken dragen, die op lijfjes geknoopt worden, kan deze vervorming van het sleutelbeen niet voorkomen. Het ge bruik van den gordel in plaats van den bretel kan ik echter evenmin aan bevelen, dus blijft over, evenals voor kleinere jongens en meisjes, een soort lijfje, waarop de broek wordt vastge maakt, Wanneer nu onze jongens de aardige matrozenblouses dragen, kan zeer goed daar onder aan een soort vest of lijfje de broek bevestigd wor den. Over »Het eenige kind" schrijft »Molenschott". om.: De opvoeding van een eenig kind heeft dikwijls het nadeel, dat zijn ver stand soms op zeer eenzijdige wijze wordt ontwikkeld. De al te zware eischen, aan het geestelijke leven van het kind gesteld, nemen zijn zenuw stelsel te steik in beslag en dat juist op een leeftijd, waarin die organen door hun ontwikkeling gevoeliger zijn dan in latere jaren het geval is. Het is dus niet te verwonderen, dat juist zulke kinderen een groot per centage vormen van de zoogenaamde «nerveuze kinderen" in den ruimsten zin des woords, Het eenige kind gaat slechts met volwassenen om, het ontbeert het ge zelschap van andere kindeian, dat toch zou noodzakelijk i- vou /ijn ei deie ontwikkeling. De omgang met groote menschen beteekent voor het kind een te groote inspanning van zijn hersens en zenu wen. Observator. Opgave van de Vereeuiging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 30 Apul tot en met den G Mei 1913 GEVESTIGD. Servaas Cornelis van Rosmalen, Soes- terweg 51, van Bussum. Wijnand Gerard Adriaan Frans, Ha vik 33, van Kerkrade. Bemhard Gerhard Clasinies Marie Haf- kemeyer, Withoosstraat 16, van Houten Jeike Riemkje Eelkje Bruining, Pa rallelweg 30, van Sloten. Maria Cornelia van der Mijé, wed Bruining, Parallelweg 30, van Sloten Teunis Gerrit Wayenberg, Aldegon destraat 27, van Utrecht. Adelaide Louisa Mabler, Blanken- heimstraat 20, van Vlaardingen. Geertje van den Bor, Soesterweg 6. van Nijkerk. Nelletje van de Pol, wed. J. v. d Pol, Arnhemscheweg 188, van Hoog land. Adrianus Michiel Zwaan, Leusderweg 36, van Utrecht. Leon Arthur Rousseau, Utrechtsche- weg 24, van Amsterdam. Petrus Antonius Smits, Arnhemsche weg 25, van Deventer. Geertruida Antonia Roeterdink, Arn hemscheweg 25 van Deventer. Barnardina Cornelia Peters, Utrecbe- weg 40, van 's Gravenhage. Dina van Kloot, wed C. Bolleman, Aldegondestraat 55, van Utrecht Emilia Vetter, ecbtg H H. Kersbergen, Soesterweg 5, van Gouda. Jan Willem Rudolf Coenen, Lange- straat 57, van, Ulrecht. Pieter Hendrik Sshoute Wijersstraal 14, van Bergen op zoom. Hendrik Maitens, Gaslaan 12, van Merdinch (Duitscbland). Fennigje van den Bol Blankenbeim straat 7, van Zwolle. Clasina Vliegenthart .Punten burger laan 31, van Apeldoorn, Hendrik Buijs, Soesterweg 61, van Salzbergen. Antonius Laurens Veldhuizen, Woes- tijgerweg 6, van Utrecht. Gerrit Bunte, Langestraat 14, van Utrecht. Helena Alida Antonia Gluwen.Smal- lepad 2, van Arnhem. Ludolf Henri Marie van Lelyveld, Pieter Bothstraat 5, van Oost-Indië. Henriette Hermace van Lelyveld, Pieter Bothstraat 5, Oost-Indië. Marretje de Cocb, wed. v. d. Em- ster, Kampstraart 24, van Rotterdam. VERTROKKEN. Heintje Renes, Soesterweg 28, naar Jaarsveld. Wisse Boudewijn Smit, Langestraat 102, naar 's Heer Arenskerk. Fija Doornekamp, Langestraat 106, naar Hilversum. Elselina van den Broek, Utrechtsche- weg 74, naar Dordrecbt. Harmanus Stolp, Arnhemscheweg 21, naar Amsterdam. Maria Stolp, Arnhemscheweg 21, naar Amsterdam. Hilke de Haan, Arnhemscheweg 21, naar Amsterdam. August Daniël Hendrik Stevers,Hooge- weg 14, naar Didam. Aart van den Burg, Monnikenpad 21, naar Leusden. Lena Volp, Groote Koppel 2, naar Leusden. Continental l n Gutfa-F Continenial-Caoufcflou^eri Gutfa-Percha-Co.,Amsterdam. c Jan Koudijs, Soesterweg 169s, naar Soest. Aaltje Buitenhuis, Bergstraat 17, naar Apeldoorn. Cilia Papenbuijzen, Soesterweg 255, Amsterdam. Johannes Stein, Hoogeweg 48, naar Elberfeld. Aaltje Hermes, wed. J. C. Veenendaal Gaslaan 14, naar Naarden. Jacoba Jansen, Krommestraat 3, naar Stoutenburg. Antonia Maria Oostveen, St Andries- straat 15. naar Zwolle. Johanna Gerritse, Hooglandscheweg 18, naar Amsterdam. Aaltje van der Laau, Kerkstraat 3, naar Baarn. Nelletje van de Velde, Koningstraat 32, naar Arnhem. Arend Stoter, Aldegondestraat 2, naar Neuzen. Herman Marius Keidel. Beekesleiti- laan 26, naar Java Arnoldus Johannes Wentholt, Welte vreden 2, naar 's-Gravenbage. Geertruida Johanna Nagelroakeis, Bergstraat C5. naar Utrecht. Tjitske Bol, wed. J. v. d. Kuilen, Arnhemscheweg 112 naar Vlieland. Herman Wassink, Sl. Andnesstraat 22, naar Utrecht. Egbertus Gelling Brsschopsweg 82, naar 's Gravenhage. Hendrikje Wierrnga, wed Arie van Stooten, Bisschopsweg 82, naar 's-Gravenhage. Gerardus van Esveld, Gaslaan 20, naar Arnhem. Arnold Marie Geesink, Regentesselaan 19 naar Haarlem. Anna van Bekkum, Regentesselaan 19, naar Haarlem. Gerritje Bast, Dalstraat 6. naar Soest. Ger rit Jan Koeslag, Zuidsingel 55, naar Hilversum. Lamberdina Dekker. Stationsstraat 21, naar Amsterdam. Paulina Antonia de Graaf, Koestraat 24, naar Nunspeet (gem. Ermelo). Berend Kerkhof!, Arnhemscheweg 186, naar Leusden. Cornelis Dijkhuizen, Hendrik v. Vian- denstraat 20, naar Leusden. Dirk Bleijerveld en Gerritje Lage- maat. Ondertrouwd: Johannes Berg en Jacoba Jansen. Jacob Boon en Maria van Asselt. Overleden Maas van Drie, oud 68 jr. weduwnaar van Evertje Pothoven. Woudenberg. Geboren Arris, zoon van Gerard van Ginkel en Jantje van den Brink. OndertrouwdGerrit Donselaar, weduwnaar van Hermijntje Wanner, en Letta van GinkelWillem van Bruggen en Janna Maria van Welie. GehuwdGijsbert van Loenen en Wilhelmina Cornelia Margaretha Ver kerk. RECLAME. (Mr. S. K van Weideren Baron Rengers) KORT EGR ACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: latere. 176. surantiën Credieten. I 1 Coupons. Deposito's Effecten. Incasseerlng van Wlssel9 en Quit: Vreemd .field. Wis^eW op Binnen ben-Buitenland, loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. BURGERLIJKE STANDEN Stoutenburg. van 2 tot 9 Mei 1913. Geboren Theodorus Josephus zoon van Tbeodorus Abbenbuis en Wille- mijntje Koene. Leusden. van 2 tot 9 Mei 1913. Geboren: Roelof, zoon van Fran- ciscus Wilhelm Fontijn en Geertruida Hagebeuk. Anna Catharina dochter van Jan Pothoven en DorotheaMariavan Bemmel. Elisabeth, dochter van ALMELO. ÖLLEM EED ING. -«Hm*g" r ar bij DE WITTE WINKEL AMERSFOORT, 'SK-TÜ' Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij ka^hoofdigheid of ontijdig uitvallen vap 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERA TI, Ipxarhin&r/t, Zoutsteeg 4, le ECciqe, jjjfhsterdam. Aan btférij" die ha'jmderzoek tot beharraeling wtjhjs'h aangenomen, worït herstelaBga^andeerd. Hewfientff^-Wjjjtien Dag schreef onder meer: l W Een feit isf 't daf onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder ijf het bezit van den haardos te zijn T gekomen. op1'6^6 "letten

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3