is vai\ HiuuniïïSTïïS. AewezkT LOOPKNECHT, Slothonwer's Boekhandel. v BÜ w- HILARIUS W2. Reisbrieven Afrika en Azië] TUI7ERS MAGAZIJN ffej. É.v. fapinp Gemengd Nieuws. Advertentiën. vervangende leden aftreedt. De eerste aftreding beeft plaats met den 1 Januari 1914. In een tusschentijds ontstane vacature wordt zoo spoedig mogelijk voorzien, op de wijze als in art. 39a is om schreven, met dien verstande, dat voor elke vacature een voordracht van twee personen wordt ingediend De tusschentijds verkozene treedt af op bet tijdstip waarop zou aftreden het lid in wiens plaats hij is gekozen. Art. 39f>. De leden en plaatsver vangende leden genieten geen be zoldiging; indien zij dit verlangen, kan hun door den Voorzitter voor elke zitting een presentiegeld worden toegekend. De Raad bepaalt bet bedrag van het presentiegeld. Aan den Secretaris kan door den Gemeenteraad eene bezoldiging worden toegekend. Art. 39c. Buiten de gevallen, waarin zitting moet worden gehouden ter behandeling van een ingesteld beroep, vergadert het scheidsgerecht zoo dik wijls als de Voorzitter het noodig acht, of ton minste drie leden daartoe een verzoek bij den Voorzitter indienen. Tot deze vergaderingen, die een huishoudelijk karakter dragen, hebben alle leden en plaatsvervangende leden toegang en gelijke bevoegdheid. Geen zitting van bet scheidsgerecht kan worden gehouden zoo niet alle leden vertegenwoordigd zijn. Indien niet alle leden vertegenwoordigd zijn, verdaagt de Voorzitter de zitting tot een door hem te bepalen tijdstip, met inachtneming van den termijn, ge noemd in art. 39g. Burgemeester en Wethouders stellen bjj loting een rooster voor de plaats vervanging vast en doen hiervan mede- deeling aan het scheidsgerecht. Bloedverwantschap of zwagerschap in den eersten of tweeden graad mag er niet bestaan tusschen de zitting nemende leden onderling, noch tus schen hen en de partijen. De besluiten worden genomen bij meerderheid van stemmen. Art. 39e. Het scheidsgerecht is be voegd, voor zijne vergaderingen een huishoudelijk reglement vast te stellen, waarvan de inhoud niet strijdig mag zijn met de bepalingen dezer ver ordening. Een afschrift van het huishoudelijk reglement wordt aan Burgemeester en Wethouders ter kennisneming toe gezonden. Art. 39f. Aan het scheidsgerecht wordt kosteloos de beschikking over een zoo noodig verlicht en verwarmd lokaal in het Raadhuis gegeven tot het houden van zijne vergaderingen. Alle kosten van het scheidsgerecht komen ten laste van de Gemeente. Art. 39g. Als oud art. 39, behalve de volgende uitzonderingen in art. 39 oud 5e alinea wordt het woord „vier" vervangen door „veertien." De laatste alinea zal luiden als volgt: Aan personen, die op uitnoodiging van het scheidsgerecht gehoord wor den, kan door den Voorzitter indien zij niet in dienst der Gemeente Amersfoort zijn, een bedrag worden toegekend voor reis-, verblijf- en vacatiekosten, naar een door den Gemeenteraad vast te stellen tarief. 4e. In art. 15 wordt voor art. 37 gelezen art. 39. 5e Aan art. 38 (nieuw art. 37) toe te voegen een slotbepaling, lui dende als volgt: Gedurende drie dagen na de kennis geving, in het tweede en zesde lid bedoeld, hebben zij die het beroep hebben ingesteld het recht bij den Voorzitter van het scheidsgerecht stukken te hunner verdediging in te zenden en getuigen op te geven die zij gehoord wenschen te hebben, of, zoo bet een werkman is, een Gemeente-werkman, die hem in zijne vordedigiog mag bijstaan. De verdediger heeft bet recht, in zage van alle stukken te nemen. Deze verordening treedt in werking op den dag barer vaststelling met deze uitzondering, dat aan de sub le ge noemde bepaling terugwerkende kracht wordt toegekend tot aan de invoering van het Werkliedenreglement. Een amendement van den heer van Achterbergh om bij artikel 1 te voegen de woorden: jOnverminderd het be paalde in art. '24" werd met 15 tegen 2 stemmen verworpen. Een voorstel van den heer van der Wal om den leeftijd van de leden van het scheidsgerecht in plaats van op 25 op 30 jaar vast te stellen werd met 9 tegen 8 stemmen aangenomen. Daar de tegenwoordige verordening op het beheer der Gasfabriek en Waterleiding volgens B. en W. uit gaat van een niet juist beginsel be treffende de verhouding tusschen de gemeente en hare bedrijven, de ad ministratie een zeer omslachtige is en de werkzaamheden niet juist zijn verdeeld, waardoor de directeur te veel gebonden wordt door administra tief werk, werd door B. en W. een geheel nieuwe verordening op deze bedrijven ontworpen die door den Raad zonder eenige discussie en zon der hoofdelijke stemming werd goed gekeurd, nadat door den voorzitter een woord van dank en hulde was gebracht aan den waarnemenden secretaris voor de uitnemende wijze waarop hij dit ontwerp had saam- gesteld. Zoo werd ook besloten tot ver lenging van het buizennet der Gas fabriek in den Utrechtschenstraatweg. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een subsidie van f 1000.aan de commis sie voor de viering van de onafhan kelijkheidsfeesten vond geen onver deelde instemming. De heer Oosterveen wilde nog f200 zien uitgetrokken tot deelname in het garantiefonds ter dekking van een eventueel tekort, doch trok zijn des betreffend voorstel in, toen de voor zitter hem opmerkzaam maakte dat de Oranjevereeniging, die zelf dit jaar geen feest viert, hare subsidie van f 200 tot dat doel kon afstaan. De heer Gerritsen was met het oog op den min rooskleurigen toestand in zaken als anderzins tegen alle feest viering en dientengevolge ook legen elke subsidie. Het voorstel van B. en W. werd niettemin met 15 tegen 2 stemmen, die van de heeren Gerritsen en Houbaer, aangenomen. Voorstellen van het Dagel. Bestuur tot wijziging der begrooting dienst 1913 en tot het verleenen van af schrijving van inkomstenbelasting dienst 1911, wegens vertrek of over lijden werden z. d. en z h. st. aan genomen. Hiermede was de agenda afgeloopen. Da Voorzitter deelde alsnu mede dat bij de onlangs gehouden aanbe steding der verbouwing en vergrooting van de kanloorlocalen aan de gasfa briek, welk werk op f 12.500 was geraamd, het laagst werd ingeschreven voor f 14658.— Het was B. en W. bij onderzoek gebleken dat door het stijgen der loonen als anderszins de raming te laag was geweest. Zij vra gen daarom bet hun voor dat werk toegestane crediet met f 2200.te vei hoogen, hetgeen door den Raad z. d. en z. h. st. werd goedgekeurd. Voorts deelde de voorzitter nog mede dat door den heer Mr. van Traa een strook grond nabij het voor hem ge bouwde perceel aan den Utrechtsche- weg, aan de Gemeente werd aan geboden, de kosten der overdracht door hemzelve te voldoen, welk aanbod werd besloten te accepteeren. Bij de gebruikelijke rondvraag inter pelleerde de heer Van der Wal, den wethouder van Onderwijs, naar aan leiding van hetgeen door den voor zitterder Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in ingezonden stukken in de Amersfooitsche Courant was beweerd. De heer Rijkens, Wet houder van Onderwijs, bewees daarop met de wet in de hand dat de Com missie van Toezicht niets anders is dan een Commissie van Advies. Wat het niet door hem bijwonen der ver gaderingen dier commissiebetreft.zeide hij met opzet daarvan weg te blijven, omdat zijns inziens zijne positie aldaar een scheeve zoude zijn. In de eerste vergadering dier commissie, na zjjne benoeming tot Wethouder van Onder wijs, die door hem wel werd bijge woond, heeft h\j deze zijne zienswijze en het daarop betrekking hebbende besluit medegedeeld. Ook de heer Gerritsen wilde, naar. aanleiding dier zelfde ingezonden stuk ken, het door hem in de vorige raads vergadering omtrent de meisjesschool gezegde nader toelichten. De voorzitter ried hem aan zich van al het couranten geschrijf niets aan te trekken, doch de heer Gerritsen achtte zich genoopt te verklaren, dat door hem volstrekt niet was bedoeld een aanmerking te maken op de kwaliteit van bet aan de meisjesschool gegeven onderwijs, maar hij alleen had willen aantoonen dat deze school niet als opleidirigsinrich- school voor Hoogere Burgerschool en Gymnasium was bedoeld. Hierop viel te kwart over elven eindelijk de hamer van den voorzitter tot sluiting der vergadering. Op het perron der Hollandsche Spoor te Leiden is een persoon aan gehouden, die een rijwiel ter verzen ding aanbood, dat eenige uren te voren te Leiden was ontvreemd. Bij fouilleering werd op hem een met scherpe patronen geladen revolver bevonden. De aanhouding geschiedde op aan wijzing van een spoorwegbeambte bij wien dezelfde persoon al eens meer rijwielen ter verzending had aange boden, juist op den dag, dat te Leiden rijwielen waren ontvreemd. De Esporanto-beweging in Frankrijk. Aan eene in het Fransche Espe- rantoorgaan «La Movado" gepubli ceerde statistiek ontleenen we de vol gende gegevens. In het jaar 1912 wer den 371 Esp. cursussen door Esp. vereenigingen georganiseerd 46 cur sussen op ofïicieele onderwijs-inrich- tingen gegevenin 45 steden wordt de plaatselijke groep geldelijk gesteund door het gemeentebestuur, in 8 door de Kamer van Koophandel. In 't ge heel werd voor 3635 frs. subsidie ontvangen; 19 onderwijsinspecteurs hebben zich uitgesproken ten gunste van het onderwijs in Esperanto. Zóó bekijkt men ons land! In een waggon van den trein, die van bet station der Hollandsche Spoor in Den Haag naar dat te Scheveniri- gen rijdt, bevindt zich een gezelschap Amerikanen, meest van de vrouwelijke soort. Tusschen de halten Waalsdor- perweg en Pompstationsweg worden de talrijke grillige duinkoppen, schraal begroeid, met aandacht bekeken. Want een der dames zegt, na haar reisgids te hebben getaadpleegd: «Dat zijn nu de dijken 1 Zooeven, tusschen dat gras, waren we in de polders, nu op de dijken !<t «Wel, zijn dat nu de dijken! Zijn die kunstmatig aangelegd? Maar er is toch geen water?» Waarop een lid van het steikege slacht decreteert: »Die dijken worden leeggepomp met windmolens!» Algemeen toestemmend hoofdgeknik. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 21 Juli tot en met 26 Juli 1913. GEVESTIGD. J. F. Veltmeyer, v. Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. T. W. Jacobs, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. A. M. Overhorst, van Ambt-Doetin chem naar Utr.weg 137. J. Schouten, van Ambt. Doetinchem naar Utr.weg 137. L. A. A. Spermon, van Ambt-Doe tinchem naar Utr.weg 137. G. B. Kindt, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. G. van Altena, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. E. Hamme, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. J. Stomebrink, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 137. J. J. H. Verdonk, van Ambt-Doetim chem naar Utr.weg 137. D. J. J. van Golden van Ambt-Doe tinchem naar Utr.weg 137. J. A. Rant, van Java naar Beuken laan 1. P. van Hemmen, van Zwolle naar Brouwerstr. 6. K. Meyer, van Groningen naar Appel markt 14. Johs. Jacobs, van den Haag naar Sta- tionsstr. 5 H. J. v. der Hout, van den Haag naar Stationsstr. 31a. J. M. T. Aldenberg, van Amsterdam naar Arnh.weg 2. H. Koopman, van Kampen naar Pun- tenb. laan 29. A. Kleyweg, van den Haag naar Sta tionsstr. 31a. S. Simons, van Gogh naar Utr.weg 40. Wed. J. Valkengoed, van Hilversum naar Muurh. 117. J. A. v. d. Bol, van Zeist naar Blankenh. str. 4'. C. J. Baar, van den Haag naar Utr. weg b. Pensionn. A. H. C. de Vries, van Maassluis naar Arnh.weg 55. R. J. Marks, van Amsterdam naar Aldegondestr. 10. J. H. Huurdeman, van Leusden naar Muurhuizen 57. J. Kolfschoten van N. Amstel. naar Aldegondestr. 65. B. J. van Osch, van Utrecht naar Langestr. 51. J. H. Mulder, van Utrecht naar Korte Bergstraat 12. Joh. van Eek, van Zwartsluis naar KI. Koppel 2. C. J. G. Hastrick, van Nijmegen naar Paralelweg 2. W. de Kruiff, van Nijmegen naar Gr. Gasthuislaan 43. Jantje Klaassen, van Barneveld naar Soesterweg 27. G. P. W. M. C. A. Oosten, van Apeldoorn naar Woestijgerweg 57. N. J. Oosten, van Apeldoorn naar Woestijgerweg 57. T. G. J. Raebel, van Arnhem naar Woestijgerweg 57. G. A. Raebel, van Arnhem naar Woestijgerweg 57. Nelly Wagtho, van Zeist naar Utr. weg 92. C. Muys, van Hoogland naar Bolder straat 33. VERTROKKEN. C. W. Openty, van St. Andriesstr. 20 naar Amsterdam. J. Nimwegen, van St. Andriesstr. 20 naar Amsterdam. A. A. Fliek, van Langestraat 1 naar Scheveningen. H. van Driel, van Plantsoen 14 naar Bolnes. W. F. H. Wiegman, van Puntenb. laan 13 naar Infanterie Kazerne. A. Hoefman, van Hof 3 naar Ede (Kazerne). A. van Yzendoorn, van Gaslaan 9 naar Kazerne Ber. wapens. R. Jansen, van P. Bothstraat 1 naar Arnhem. H. van Nieuwenhuizen, van Stellingw. str. 90 naar Krommenie. A. van Nieuwenhuizen, van Stellingw. str. 90 naar Beverwijk. A. van Nus, van Langestraat 16 naar Baarn. G. A. v. d. Berg, van Arnh.weg 164 naar Utrecht. B. H. de Leeuw, van Krommest. 36 naar Veenendaal. Wed. P. Visser, van Kampstraat 39 naar Alfen a. d. Rijn. M. H. van Ginkel, van Koestraat 22 naar Bloemendaal. A. M. van der Meulen, van Beukenst. laan 23 naar Den Haag. J. Hartman, van Langestraat 60 naar Baarn. J. P. E. v. d. Berg, van Arnh.weg •164 naar Kampen. B. Braam, van Langestraat 37 naar Deventer. J. van Putten, van Arnh.weg 21 naar Utrecht. J. Dik, van Woestijgerweg 67 naar Ruurloo. L. Boer, »an Woestijgerweg 67 naar Ede. J. G. van Boekei, van Woestijgerw. 67 naar Soest. W. J. van Boekei, van Woestijger weg 67 naar Soest. K. de^a Caranfa, van Woestijger weg 67 naar Soest. E. Mossink, v. Birkt 2 n. Hoogland. P. A. Roozen, van Utr.weg 137 naar Lochem. Geesje Wielinga, van P. Bothstr. 5 naar Den Haag. J. Bonsel, van Kreupelstraat 1 naar Kerkrade (Duitsch). H. F. Arnold, van Plantsoen 1 naar Den Haag, Mej. D. D. Arnold, van Plantsoen 1 naar Den Haag. Mej. P. S. Arnold, van Plantsoen 1 naar Den Haag. J. de Groes, van Teutstraat 75 naar Utrecht. H. P. den Breejen, van Schimmelp. str. 41 naar Nijmegen. voor terstond gevraagd, P. G. en beslist drankvrij in f\ te Almelo verscheen: uit Ülf.Dr.';Aletts H"Jacobs aidin. Prijs//- 5.gebonden-/- 6.50.1 Lamison Bouwer Co. Kortegraclit 22 belasten zich wet aan- e-h verkoop van Effecten, Wis se r» «nrr"c oupons, sluiten prolongatie. Safe-in richting. Abonneert V op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandelijksvorschijnen 48 pag. groot formaat over2 kolommen, Krachtige lectuur als: Romans, ovellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Goedkoope Leotuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch. JUMTit.Oi fcUÏÏÉR WÖJiteÉW ONDERKLËEDINQ. (f A 6 RJ nMTrWJ v Verkrijgbaar bij DE WITTE WINKEL AMERSFOORT

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3