BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. overlaat, dat de knapen steeds goed gekleed zijn en hun uiterlijk toont, dat zij goed gevoed worden, en dat de algemeene behandeling, zoover als die van uit de school waar te nemen is, naar behooren is. Het Hoofd van school F, J. van der Horst. Nog eens vragen we onzen vrienden ernstig, zelf een bezo. k aan deze Inrichtingen te willen brengen en voor zichzelf te oordeelen of zij aanspraak kunnen maken op den krachtigen steun van het publiek of niet. In ons Jongenshuis te Amersfoort zijn 41 jongens in verpleging, waar van drie zijn uitbesteed, samengesteld als volgt: 25 Voogdij-kinderen; 9 kinderen uit het Moederhuis en van anderen, en 7 kinderen van anderen. Gemiddelde vergoeding per week en per kind voor: Voogdij-kinderenf 2.37 Kinderen uit het Moederhuis1.41 Kinderen van anderen 2.35 Gemiddelde kosten per week en per kind6.20 Ontvangen werd aan giften2029.14 Ontvangen werd aan kostgeldenj 4500.66 De totale uitgaven bedragen11292.56 Dc rekening van ilit Huis wijst een tekort aan van 4716.76 Tot zoover het boekje. Moge de vermelding van een en ander de harten en beurzen onzer lezers openen voor eene bijdrage tot dekking van het tekort. De stratenmaker W. de V. had j.l. Zaterdag het ongeluk van een kar te vallen, waarbij een der wielen over zijn beenen ging. Met een gebroken been werd hy naar 't Ziekenhuis vervoerd. Zondagmiddag werd op de be graafplaats Oud-Eik en Duinen te 's Ilage, op het graf van wijlen ds. J. A. Böhringer, emeritus-predikant bij de Evangelisch-Luthersche Ge meente aldaar, namens vrienden en oud-leerlingen van den doode, een gedenkteeken onthuld en aan het hoofdbestuur der Nederl. Protestan tenbond overgedragen. Op den, een paar meter hooge, marmeren gedenksteen is in gulden letteren gebeiteld „Den Mensch, Dichter-Prediker, gewijd door Vrienden en Leerlingen, en daaronder een vers uit Böhringer's liederenbundel 't Leven, ons door God bereid, 'sGeestes êelste gaven. Zijn geen prooi der sterflijkheid Worden niet begraven. Staakt uw klacht! Eiken nacht Brengt een nieuwen morgen God zal voor u zorgen". Ds. A. D. Wempe uit 's Graven- hage en ds. Bakker uit Zwolle voerden het woord. Een dame uit de omstanders plaat ste een bloemstuk op het graf onder het uitspreken van dezen enkelen zin „door het geloof spreekt hij tot ons ook nadat hij gestorven is". Tijdens de plechtigheid liet het gemend zangkoor van de Evang. Lu- thersche gemeente zich hooren. Is T soms verbazend moeielijk de gegevens ie kiijgen of iemand al of niet pensioengerechtigd is, ook ontmoet men moeielijkheden van ko- mischen aard. Ergens in het Noorden van ons land was men klaar met oen eenvoudige 70 jarige. Hij viel vrij zeker in de termen. Nu moest hij nog de ver plichte opgave doen, een persoon te vermelden, die als hij ziek werd, wekelijks de f 2 voor hem zou gaan halen. Maar als vreesde hij, dat een ander er mee van door zou gaan strijken, zei hijïNee, nee zaik wor ik nait, k zal zölf 't wel hoalen.cr Het kostte heel wat moeite om de opgaat er in te krijgen. Nog een ander viel in de termen en zijn opgave was ingezonden. Vol gens de wet kreeg hij bericht van de secretarie, dat zijn opgave was ontvangen, maar de man durfde den brief niet openmaken. »0 nee,« zei bij, «wat hooge oomes dicht plakt hebben, maok ik nait los, 'k wil er gain politiezoak van hebben. Een landbouwersvrouw uit Haar lemmermeer verloor op de landbouw tentoonstelling in Den Haag een gou den armband van hooge waarde. Alle nasjoringen om dezen terug te vinden, waren tevergeefs. Dezer dagen kwamen een paar dames bij een goudsmid te Haarlem om een gouden armband te doen taxeeren, toevallig den zelfden goud smid, die den armband heeft geleverd, welke verloren was. Hij herkende hem. Hij ondervroeg naar de herkomst, enz waarbij de dames erkenden het sie raad te hebben gevonden. De rechtmatige eigenares was nu spoe dig in het bezit van haar verloren armband gesteld. Uit goede bron verneemt de »Avpsl«, dat de generaal majoor G. A. Bublmann, commandant der 4e divisie, zal worden benoemd lot luite- Dant-generaal-commandant van het veldleger. Bij de gisteren gehouden ver kiezing van vier Notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente zijn opgekomen 49 kiezers; de vier aftredende heeren J. van Apeldoorn JLzn., II. M. Brou wer, C. D. van Kuijk en H. Noorman, zijn allen hei kozen. Besmettelijke Hoenderziekte. In verschillende deelen van het land vertoont zich weder de besmettelijke sKleinsche Kippenziekte", welke bier en daar groote koppels in korten tijd grootendeels deed uitsterven. Elders werden daarom verscheidene dieren door de veeartsen ingeënt. Ook in deze omgeving hebben zich thans reeds gevallen voorgedaan. Door bet Bestuur der V. P. N. zijn nu maatregelen genomen om in over leg met de plaatselijke veeartsen de ziekte te bestrijden en is met den heer Van Haselen, Rijks- en Gemeente- veearts te Amersfoort (Korte Berg straat 5j een regeling getroffen, waardoor, bij wijze van proef, de leden van de V. P. N. tegen een speci aal zeer billijk tarief hunne dieren tegen de ziekte kunnen doen inenten. Voorts wordt getracht, spoedig een voordracht door een deskundige te doen houden, waarbij dan ook de tuberculose, waaraan niet minder dan 25 ii 30 pCt. van de hoenders te plattelande lijden, zal worden be sproken. Inmiddels is reinheid op de kippen- verblijven, afzondering van ziekodieren en onmiddellijke kennisgeving aan het V. P. N.-bestuur ten zeerste aan te raden. De Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en Omstreken houdt hare jaarlijksche Algemeene Vergade ring op Donderdag 30 October a.s. tot vaststelling der begrooting voor 1914 en benoeming eener commissie tot het nazien der rekening en ver antwoording over 1913. Bij de uitgeversfirma van Mant- gem de Does te Amsterdam, ver scheen het derde deel van «DeElec- trotechnische School" door A. Ten Bosch N.J.zn. In dit deel behandeld de heer E. T. Suringar werktuigkun dige en electrotechnisch ingenieur ode electrische Tractie''. Voor zoover ons bekend is dit het eerste Nederlandsche werk dat in den vorm van een hand leiding voor den ontwikkelde techni- ker of voor den jongen ingenieur, dit onderwerp behandelt. Het voorziet dus waarlijk in een bestaande behoefte. Ter herdenking van »den Her vormingsdag" zal a.s. Vrijdag 31 Octo ber des avonds te half acht in de Doopsgezinde Kerk eene godsdienst oefening gehouden worden, waarbij een zangkoor zijn medewerking zal verleenen. Binnenkort zal ook alhier worden opgericht een afdeeling der vereeni ging «Onze vloot«. Tot lid der commissie van aaD- slag voor de Bedrijfsbelasting in den kring Amersfoort is door Gedepu teerde Staten van Utrecht met ingang van 1 Januari 1914 benoemd de heer H. Lefobure, te Baarn, en tot diens plaatsvervanger de heer H. Ebben- horst, te Soest. De commies-titulair der poste rijen en telegrafie H. Lukas, die November wordt overgeplaatst naar Maassluis, wordt alhier vervangen door door den klerk J. van Zalinge, uit Amsterdam. In een zeer geanimeerden stiijf verloor Quick j.l Zondag tegen H. V. C met 21. 't Vijfde won van «Hertog Hendrik" uit Arnhem met 3—0. De gisterenmiddag onder praesidium van den Burgemeester Mr. Graaf van Randwijk ge houden openbare vergadering van den Gemeente raad was er een met een staart. Precies te half twee aangevangen stonden we om half zeven pas weer op straat. De agenda telde dan ook maar eventjes 40 punten van behandeling, waaronder de Gemecntebegrooting. De heer "Van Kalken had telefonisch bericht verhinderd te zijn dc vergadering bij te wonen. Overigens waren alle leden present. Na goedkeuring van de notulen der vergadering van 10 October deelde de Voorzitter mede, dat de navolgende stukken waren ingekomen: Brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 23 October 1913, no 151921 afd. O, waarbij wordt medegedeeld, dat zal worden be rust in dc tijdelijke benoeming van leeraren aan de burgeravondschool. (Voor kennisgeving aan genomen.) Brief aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 20 October 1913, no. 152-42, afd. O, waarbij de goedkeuring wordt medegedeeld van het raadsbesluit, dd. 30 September 1913 tor benoeming van Dr. H. M. Plas tot leeraar in de natuurkunde aan het gymnasium. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 13 Ootobcr 1913, 3e afd. no. 332, waarbij wordt medegedeeld, dat er geen bezwaren bestaan tegen de bij raadsbesluit van 30 September 1913 vastgestelde verordening op het grondbedrijf. (Voor kennisgeving aangenomen.) Bericht, dd. 10 October 1913, van Mevrouw "Wed. J. C. C. Rupp-Sluys, dat zij de benoeming tot onderwijzeres in de Nuttige Handwerken voor meisjes aan school B aanneemt (Voor ken nisgeving aangenomen.) Verzoek van J. Hofland, dd. 18 September 1913 om teruggaaf van doorhem betaald school geld. (Naar B. en W. om advies) Adres van het Hoofdbestuur der Vereeniging voor M. U. L. O dd. 14 October 1913, hou dende verzoek om subsidie van f 25, ten behoeve van het examenfonds. (Naar B. en W. om advies Verzoek van eenige bewoners van den Soester- weg om plaatsing van straatlantaarns op dien weg voorbij de Algemeene Begraafplaats. (Naar B. en W. om advies.) Adres van de My. Amersfoort tot exploitatie van onroerende goederen inzake ophetling bouw- verbod op het perceel Sectie C no. 7905 hoek Utrechtscheweg Anna Paulownaslraat. (Naar B. en W. om advies Adres van het Bestuur der R. K. gemcente- werklieden-vereeniging St. Joris houdende ver zoek om verbetering van loon, aanschaffing van regenjassen, laarzen, enz. (Te behandelen bij de begrooting.) Adres van de afdeeling Amersfoort en om streken van het Nederlandsch Onderwijzersge nootschap waarbij wordt verzocht het voorstel van B. en W. inzake een schoolarts aan te nemen. (Te behandelen bij de begrooring.) Adres van het Bestuur der Amersfoortaehc slagersvereeniging inzake mecledeclingen in het verslrg der le afdeeling van den Raad over de Gemeentebegrooting 1914 omtrent het slachten van krengen in deze gemceutc. (Te behandelen bij de begrooting. Brief van het Hoofdbestuur van den Alg< meenen Nederlandschen Politiebond, waarbij in overweging wordt- gegeven op de tegenwoordige gemeentelijke politieambtenaren niets te verhalen wegens inkoop van pensioen en om wegens bij drage voor eigen en voor weduwen en- weezen- pensioen minder te verhalen dan op de toe komstige p litieambtenaren. (Te behandelen bij de begrooting.) Adres van het College van Curatoren van het het Gymnasium ter zake verbetering der jaar wedde van den Rector. (Te behandeling bij de begrooting. Adres van het bestuur der Amcrsfoortsche Muziekvereeniging" houdende verzoek om v hooging van subsidie. (Te behandelen bij de be grooting.) Verzoek van de Afd. Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om wijzi ging van de jaarwedderegeling voor de onder wijzers. (Te behandelen bij de begrooting.) Verzoek van de Afd. Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Gemeente-werklieden om loonsverhooging voor de gemeente-werklieden (Te behandelen bij de begrooting Adres van de agenten van politic 3e klas om verhooging van bezoldiging. (Te behandelen bij de begrooting.) Tot onderwijzeres aan school C werd benoemd mejuffrouw C. E. Mensing. Tot regent van het Burgerweeshuis werd be noemd de heer J. W. C. Bloem. De voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van het ziekteverlof van den onder wijzer G. J. Hilke, tot verlenging der tijdelijke aanstelling van T. Kielstra als leeraar aan net Gymnasium, tot in gebruik geving van een lokaal in het z.g „Werkhuis" aan de Tuinbouwvereeni- ging en tot het in gebruik geven van een school lokaal aan het Utrechtsch Genootschap van Land bouw en Kruidkunde werden alle zonder eenige discussie en zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders om van het zedelijk lichaam „sub praesidio beatae Mariae virginis, sine raacalo conceptae" een strook grond te koopen tot verbreeding van den Kalkweg vond bestrijding bij den heer Van Achterbergh. Deze meende dat alleen dan tot die aankoop moest worden overgegaan wanneer Gedeputeerde Staten het Raadsbesluit tot aankoop van grond onder de gemeento Leusden hebben goedgekeurd en diende een dienovereenkomstig voorstel in. Na een op merking van den Voorzitter, dat het altijd veel vóór zou hebben wanneer dc gemeente daar een perceel grond in eigendom heeft en dat er later beduidend meer voor betaald zal moeten worden, werd het voorstel Achterbergh met 3 tegen 14 stemmen verworpen en het voorstel van Burge meester en Wethouders zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Teneinde een aan D. A. Stöver behoorend perceel onbewoonbaar le kunnen verklaren werden de heeren Tromp van Holst, Kroes en Achterbergh in commissie benoemd om dienaan gaande te adviseeren. De daarop volgende voorstellen van Burge meester en wethouders: Tot verlenging van den termijn van ontrui ming van dc onbewoonbaar verklaarde woningen Wolkerstraat Nos. 7, 9, 11, en 13. Idem wouingen Wolkerstraat 5 en 15. Vaststelling jaarw. en pensioensgrondslagen leeraren H.B.S., Burgeravondschool en Gymna- Wijziging dagen en uren voor het houden der Kaasmarkt. Verzoek om vrijstelling van de verplichting tot oprichting eener Burgerdagschool. tot wegneming der beplanting in de Blok landstraat en restitueeren der daarvoor betaalde kosten. tot het rooien van boomen aan den Utrecbt- schen weg. gaven geen van alle aanleiding tot discussie en werden zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Niet alzoo het daarop volgende voorstel tot uitvoering van verschillende vernieuwings- en uitbreidingswerken aan de Gasfabriek en het aangaan in verband daarmede van eene tijdelijke geldleening. Het kwam den heer Van Achterbergh vreemd voor-dat de inrichting tot bereiding van ammoniak in 13 jaar totaal versleten zou zijn. Voorts zijn voor de vernieuwingen teekeningen overgelegd van de firma's Klöne en Wispelwij, waaruit valt af te leiden dat ook ditmaal deze werken niet publiek zullen worden aanbesteed maar wederom aan die firma's zullen worden opge dragen. De Wethouder Van Duinen moge dan al zeggen dat men eenmaal weet dat wat Klóne levert goed is en in dit geval zelfs huiverig te zijn voor openbare aanbesteding, in den haak is het niet. Dc heer Gerritsen heeft zich trouwens reeds jaren doodgeërgerd dat de firma Klöne do gasfabriek hier feitelijk regeert. Er gaat trouwens veel te veel om aan de fabriek waar van de gascommissie niets weet. De voorzitter merkt op, dat er nergens staat dat de levering door bepaalde leveranciers zal geschieden B. en W. vragen toch alleen hen een crediet toe te staan om het werk te kunnen doen uitvoeren. Ten slotte doet de heer Oosterveen het voorstel dit punt aan te houden en de stukken inmiddels naar de Jgascommissie te zenden om advies, welk voorstel door Burgemeester en Wethouders wordt overgenomen en door den Raad z. h. st. goedgekeurd. Overeenkomstig het advies der met het onder zoek belastte commissie wordt op het verzoek van J. H. van Schuppen afwijzend beschikt, na een woord van dank van den voorzitter aan de commissie voor de moeite, die zij zich in dezen gegeven heeft. Het 4e en 5e aanvullingskohier der Inkomsten belasting; een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van afschrijving van Inkomsten belasting wegens vertrek of overlijden; wijzigingen in de Gemeentebegrooting dienst 1913; vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1912 vaststelling derrekening van hetBurgerweeshuis 1912 en het eervol ontslag aan den Gemeente secretaris Mr. J. D. Werkman lokten ook geener lei discussie uit en werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Met algemeene stemmen benoemde de Raad daarop den heer A. R. Yeenstra, Hoofdcommies ter Gemeente-Secretarie tot Gemeente-Secretaris. De uitslag der stemming werd met applaus begroet. De heer Veenstra legde daarop in handen van den Voorzitter de bij de Wet voorgeschreven ceden af, werd daarna door den Burgemeester gclukgewenscht, die daarbij den wensch uitsprak dat het hem gegeven mocht zijn de Gemeente nog lange jaren met onverflauwden ijver te kunnen dienen. De heer Veenstra dankte voor het ver trouwen in hem gesteld, beloofde zich geheel aan zijn ambt te zullen geven en riep daartoe de medewerking in, zoo van Burgemeester en Wet houders als van die zijner medeambtenaren. Bij de regeling der jaarwedden van de ambte naren ter Secretarie werd naar aanleiding eeneT opmerking van den heer Van Achterbergh bepaald dat voor den tegenwoordigen eersten klerk het oude maximum gehandhaafd blijft. De tractementen zijn nu, behoudens deze wijzi ging als volgt vastgesteld: Otn td o a EE re cn >-000 D, O O O ^3 3 3 d25S E p p ■o O c O O c O O c III I I. I O O c O O c O O »S. «5. s - 1 to O CC n'p M o re 3*3 -dOQosoiaccooiMf-w O O O O O O öi en O O QO O ooooooooocooo o a> >-< r'-ö cl ►f»- g a. Bij de regeling in zake het storten van pen- sioensbijdragen door Gemeenteambtenaren besloot de Raad a. geen gebruik te maken van bet recht, der Gemeente bij art. 46, le lid der Pensioenwet voor de Gemeenteambtenaren 1913 toegekend, om van bare ambtenaren, voor wie pensioensbijdragen krachtens art. 40 dier wet zijn varschuldigd, eene bijdrage te vorderen b. gebruik le maken van het recht, der Gemeente bij art. 32 der Weduwenwet voor de Gemeente ambtenaren 1913 toegekend, door op hare ambte naren, voor wie pensioensbijdragen krachtens die wet verschuldigd zijn, die bijdragen te verheden. Daarop kwam aan de orde de ontwerpverorde ning op de heffing eener Plaatselijke Directe Belasting naar het inkomen. Dc heer Wolterbcek wees op het gevaarlijke eener progressieve belasting voor gemeenten als Amersfoort en wilde althans hetjvoor het volgend jaar vastgestelde totaalbedrag van 150 000 gulden tot 125.000 zien verminderd. Een desbetreffend voorstel werd evenwel met 3 tegen 15 stemmen verworpen. De heer Van Achterbergh had gaarne gezien dat er tusschcn de heffing van ongehuwden en gehuwden zender kinderen eenig verschil was gemaakt. De geheele verordening werd daarop zonder hoofdelyke stemming vastgesteld. Zij luidt nu als volgt: Afdeeling I. AARD DER BELASTING. Artikel 1. Er wordt in deze Gemeerte geheven eer e plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Art. 2. Het bedrag van de opbrengst dezer belasting wordt jaarlijks bij het vaststellen der Begrooting door den Raad geraamd. Afdeeling II. BELASTINGPLICHTIGEN. Art. 3. Belastingplichtig is ieder, door wien volgens art. 245 van de Gemeente wet in deze belasting moet worden bij gedragen en wiens zuiver inkomen f450 of meer bedraagt. Art. 4. Onder het inkomen van hoofden van echtvereenigingen worden mede be grepen de inkomsten der huwelijksgemeen schap, evenzoo de eigen inkomsten der vrouw. De vrouw wordt zelfstandig aangeslagen voor haar inkomen: le. in gevat van scheiding van goederen, 2e. in geval van scheiding van tafel en bed, 3e. in het geval zy, krachtens art. 195 van het B. "W., zich het beheer van hare roerende en onroerende goederen en het vrije genot van haar inkomsten heeft bedongen, en 4e. in geval de man elders gevestigd en alhier niet belastingplichtig is. Indien man en vrouw alhier beiden volgens de Wet belastingplichtig zijn, wordt in de gevallen sub le en 3e bij de berekening van de verschuldigde belasting geen splitsing van de inkomsten toege laten, maar de uitkomst der berekening, in evenredigheid tot het bedrag van ieders inkomen, over beiden omgeslagen. Minderjarigen zijn alleen belasting plichtig voor hetgeen zy genielen uit eigen kapitaal, arbeid, vruchtgebruik, lijfrente, pensioen of wachtgeld. Afdeeling III. GRONDSLAG, AANSLAG. Art. 5. De grondslag dezer belasting is het jaarlyksch zuiver iukomen volgens de artt. 6-9. Art. 6. Onder inkomen wordt verstaan de som van al hetgeen in geld of in gelds waarde, in vruchten of door eigen gebruik genoten wordt: le. uit vermogen, 2e. uit beroep, bedrijf, handel, ny ver heid, onderneming, ambt, waardigheid, bediening, betrekking of welke dienst vervulling ook, tydelijk of voor eens ver richte werkzaamheid van welken aard ook, aandeel in winst en overwinst, 3e. uit eiken anderen hoofde, voor het leven of tijdelijk, onverschillig op welke wyze, krachtens welk recht en onder wtlke benaming ook. Art. 7. Voor de berekening van het zuiver inkomen worden van de in art. 6 bedoelde inkomsten afgetrokken a. de rente van kapitalen, welke ver schuldigd zijn uit anderen hoofde dan krachtens aankoop van effecten op prolongatie, b. de uitgaven, tot noodzakelijk onder houd en verzekering van gebouwde eigen dommen vereischt, c. de onkosten van beroep, bedrijf, handel, nijverheid, onderneming, ambt of bediening, onder welke inkomsten echter noch uitgaven tot oprichting, uitbreiding of verbetering der zaak, noch aflossing van verschuldigd kapitaal begrepen zijn d. de krachtens wet, testamentaire be paling of by vonnis verschuldigde lijf renten en periodieke uitkeeringen, onaf hankelijk van den wil van den belasting plichtige, e. periodieke uitkeeringen of giften aan meerderjarige bloedverwanten of aan- gehuwden in de rechte lijn, die in deze belasting zijn aangeslagen, f. het bedrag van grond-, dijk-, polder en andere zakelijke lasten, g. de kortingen, op de jaarwedden der belastingschuldigen ingehouden ter be koming van pensioen. h. de premie, die voor lljjrente of levens verzekering wordt betaald tot een bedrag van ten hoogste 100 guldon, Art. 8. Voor de berekening van het jaarlyksch zuiver inkomen gelden voorts de volgende regelen: 1. eigen gebruik van inhoedel wordt niet als inkomst beschouwd, 2. de waarde van eigen gebruik van gebouwde of ongebouwde eigendommen wordt naar de vermoedelijke huurwaarde berekend, 3. de uitgaven, tot noodzakelijk onder houd en verzekering van gebouwde eigen dommen vereischt, worden tezamen ge steld op 15 pCt. van de bruto-opbrengst of ingeval van eigen gebruik van de vermoedelijke huurwaarda, 4. de voordeeleD, niet in geld genoteerd, als: kost en inwoning, vrye woning, vuur en licht en dergelijke, worden op hun geldelijke waarde begroot, 5. bij inkomsten uit lijfrenten, tantièmes of andere wisselende of periodieke uit keeringen, met opoffering van kapitaal verkregen, wordt het volle bedrag van het genotene als inkomsten beschouwd, 6. baten, in eens genoten uit erfenissen, loterijen, levensverzekeringen en schen kingen, geen giften van hand tot hand zijnde, als bedoeld sub e van art. 7 wor den niet als inkomsten beschouwd, 7. winst en verlies op kapitaal bij ver koop, vermeerdering of vermindering van waarde van het kapitaal worden by de berekeningen van het inkomen niet in aanmerking genomen, dan ten aanzien van kooplieden, voor zoover betreft de zaken, waarin zij handel dryven. Voortzetting in het volgend nummer).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 2