NIEUWE *Êt Nieuws- en Advertentieblad lüf voor de Provincie Utrecht Gemeenteraad. FEUILLETON. HET BABYLON HOTEL No. 26. Woensdag 1 April 1814. De Firma A. LE WE iN STE1N 43e jaargang 41 VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Aangezien ons gebleken is dat er onder onzen naam zeer ondeugdelijke Naaimachines verkocht worden, zoo berichten wij dat op al onze Naai machines nevenstaand handelsmerk moet voor komen. Men late zich opder welk voorwendsel ook geen nagemaakte Lewenstein' machine aan praten. Yoor Amersfoort en Omstreken eenigste Agent W. KOMMER, Krommestraat 24, Amersfoort. UTRECHT, ClIOORSTRAAT 14. Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden met Zondagsblad 1.15; Franco per post door het geheele Rijk 1.25. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever O. J. SLOTHOUWER BureauLangestrnat 17. Telephoonn. 09. ADVERT ENTlEN: Van 16 regels 0.50; iedere regel meer 7'/> Cent. AdvertentiSn viermaal geplaatst worden slechts driemaal berekend Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Ter gisterenavond gehouden openbare raadsvergadering waren de raadsleden Oosterveen, Van der Wal en Houbaer met kennisgeving afwezig. Na goedkeuring van de notulen der vergadering van den 24 Febr. jl. deed de voorzitter Mr. J. C. Graaf van Randwijck door den secretaris de heer Veenstra de navolgende ingekomen stukken voorlezen Brief van den Minister van Binnen- landsche Zaken, dd. 20 Maart 1914, No. 3957, Afd. 0. waarbij wordt medegedeeld, dat wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit, dd. 27 Mer 19)2 tot benoeming van A. Schillings tot tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan bet Gymnasium. (Voor kennis geving aangenomen.) Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 16 Maart 1914, Afd 3, No. 649-611, waarbij wordt toege zonden bet Koninklijk Besluit van den 3 Maart 1914, No. 41, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit, dd. 28 October 1913, No. 484, i. z. helling van opcenten op de personeele be lasting. (Voor kennisgeving aange nomen.) Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 16 Maart 1914, 3e Afd. No. 678-628, waarbij wordt toege zonden het Koninklijk Besluit dd. 3 Maart 1914, No. 41, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit, dd. 28 October 1913, No. 477, i. z. helling eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 16 Maart 1914, 3e Afd No.5ü9-632, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, d.d. 24 Februari 1915, No. 117 tot verkoop van een perceel bouwgrond aan A. Stoker. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 16 Maait 1914, 3e Aid. No. 572-633, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, d.d. 24 Februari 1914, No. 115 tot verkoop van een perceel bouwgrond aan L. Cloo. (Voor kennisgeving aan genomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 23 Maart 1914, 3e Afd. No. 573-630, waarbij goedgekeurd wurdl teiuggezonden het raadsbesluit, d.d. 24 Febiuari 1914 No. 118 tot verkoop van grond aan Jhr. E. W. Von Wiangel auff Lindenberg. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 16 Maart 1914, 3e Afd. No. 629, waai bij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, d.d. 24 Februari 1914, No. Ill tot verhuur van een perceel grond aan H. Althofï. (Voor kennisgeving aan genomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 9 Maart 1914, 3e Afd. No. 563-591, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, d.d. 24 Februari 1914, No. 122 tot wijziging der Begrooting dienst 1913. (Voor kennisgeving aangenomen Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 2 Maart 1914, 3e Afd. No. 298-545, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden bet raadsbesluit, d.d 27 Januari 1914, No. 54 tot wijziging der Begiooting dienst 1913. (Voor kennisgeving aangenomen.) Brief van Gedeputeerde Suten van Utrecht, d.d. 9 Maart 1914, 3e Afd. No. 288-587, waarbij wordt terugge zonden de goedgekeurde Gemeente- begrooting dienst 1914, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 October 1913 No. 488, gewijzigd bij raadsbesluit van 24 Februari 1914, No. 1224. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 9 Maart 1914, 3e Afd. No. 543-580, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het kohier tot herziening van slraalbelasting, dienst 1914. vastgesteld bij raadsbesluit van 24 Februari 1914 No. 121. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 2 Maart 1914, 3e Afd. No. 283-568, waai bij goedgekeurd woidt teruggezonden het raadsbesluit d.d. 27 Januari 1914, No. 44 tot regeling van het bedrag en den aard der door den Gemeente ontvanger te stellen zekerheid. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 23 Februari 1914, 3e afd. No. 268/493, waarbij woidt verdaagd de beslissing op het RaadS' besluit dd. 27 Januaii 1914, no. 60 tot verkoop van een perceel grond aan de Vereenigmg o'sZotneisBuiten.t (Voor kennisgeving aangenomen,) Besluit van Gedeputeerde Stalen van Utrecht, dd. 16 Maait 1914, 3e afd. no. 608/631, waai bij vorengenoemd besluit wordt goedgekeurd. (Voor ken nisgeving aangenomen. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 9 Maart 1914, 3e afd. no. 592, waarbij de ontvangst wordt medegedeeld van de bij Raadsbesluit van 27 Januari 1914 vastgestelde Ver ordening, regelende de verdeeling der gemeente, de nummering der gebouwen en de verplichtingen als inwoners. (Voor kennisgeving aangenomen. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der gemeente op 23 Febiuari 1914. (Voor kennisgeviog aangenomen.) Brief van H. J. Reijnders, d.d. 6 Maart 19l4, waarbij wordf medege deeld dat hij aanvaardt de benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres van eenige bewoners van den Utrechtscben weg houdende verzoek te willen besluiten tot het verbeteren van dien weg door het aanleggen van verhoogde voetpaden van «Rust oord" tot de Anna Paulownalaan. (Om advies in handen van B. en W.) Adres van J. H. W. YVeslbof, dd. 27 Februari 1914, houdende verzoek bem eervol ontslag uit zijne be trekking als ambtenaar van den Burgerlijken Stand te veileenen met ingang vao 1 Maart 1914. (Burge meester en Wethouders stellen voor het gevraagd ontslag te verleenen). Adres van de Wed. M. A. Ram- selaar houdende verzoek te willen bevorderen, dat baar vergunning wordt verleend tot verbouw van haar perceel Krommestraat no. 1. (Te behandelen bij volgn. II der Agenda.) Besluit van Gedeputeeide Staten van Utrecht dd. 23 Maart, 1914, 3e afd. no 597/689 waarbij goedgekeurd wordt teiuggezonden het raadsbesluit dd. 24. Februari 1914, no. 105 inzake pensioenregeling voor de gemeente ambtenaren. (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 23 Maart 1914, 3e afd. no 57/695, waarbij wordt ver daagd de beslissing op het RaadS' besluit, dd. 24 Februari 1914, no. 124, tot verkoop van een perceel grond aan J. Birnie. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 23 Maart 1914 3e afd. No. 570/696, waarbij wordt ver daagd de beslissing op bet raadsbe sluit, dd. 24 Februari 1914, No. 116, tot verkoop van een perceel grond aan I. Scheltema de Heere. (Voor kennisgeving aangenomen.) Een schrijven van den heer Fiöger, waarin bij dank zegt voor zijne be noeming tot administrateur der gasfa briek en waterleiding. (Voor kennis geving aangenomen.) Een schrijven van het Onderwijzers genootschap om verbetering der salaris regeling. (in banden van B. en W. om advies.) Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de nieuwe verordening op de progressieve inkomstenbelasting te doen aanvangen don len Januari 1915. Aan den heer S. J. van Duinen werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgelijken stand en als zoodanig met op één na algemeene stemmen benoemd de wethouder Vels-Heyn. Aan den gemeente opzichter P. van don Hoolï werd overeenkomstig diens verzoek met ingang van 1 September eervol ontslag verleend, onder dank betuiging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. Het aan de onderwijzeres mej. V. J. Bovekamp wegens ziekte ver leende verlof, werden andermaal ver lengd. Aau den heer L. van Dommelen, onderwijzer aan school F. werd eene gratificatie toegekend voor het waar nemen der bezigheden van hoofd der school tijdens de jongste vacature. Het verslag inzake Kindervoeding aan de scholen werd. zooals dit door Burgemeester en Wethouders was ontworpen, vastgesteld, terwijl tevens besloten werd aan de commissie, die zich met de kindervoeding belast, wederom eene subsidie toe te staan. Een verordening waarbij aan kinderen het bezoeken van bioscoop- vertooningen wordt verboden gaf aaanleiding tot heel wat discussie. De heer van Acbteibergh kon zich daar al heel slecht mede vereenigen en wilde het bezoeken althans onder geleide van volwassenen toestaan. Een desbetreffend amendement werd met 11 tegen 5 stemmen die van de heeren Van Achterbergh, Wolter- beek, Biiët,Leinwebei en Van Duinen verworpen. De geheele verordening werd na door den wethouder van onderwijs verdedigd te zijn met het zelfde stemmenaantal vastgesteld. 11) door E. Bennett (uit het Engelscli.) «Later zal ik wel eens naar je luisteren, m'n jonge vriend," zei Racksole en hij trad de badkamer en kleedkamer binnen, zonder dat zijn onderzoek intusschen het minste resultaat opleverde. «Om te voorkomen, dat mijn optreden misschien verkeerd door u zou kunnen worden uitgelegd, mr. Dimmock, wil ik u even vertellen, dat ik 't meest volmaakte vertrou wen stel in mijn dochter, die zoo goed in staat is voor zich zelf te zorgen als één vrouw, die ik ooit heb ontmoet, maar sinds u hier dit hotel is binnengetreden, hebben zich één of twee eenigszins geheimzinnige omstandigheden voorgedaan- Dat is 't eenige." Terwijl hij die woorden sprak, voelde Rack, sole een luchtstroom op zijn schouder en hij keerde zich naar het raam. «Bijvoorbeeld," voegde hij er bij, «ik zie daar dat die ruit gebroken is, moedwillig gebroken blijkbaar en van den buitenkant. Ik zou nu wel eens willen weten hoe zich dat heeft toegedragen?" «Als u nu zoo goed wil zijn even naar rede te luisteren, mr. Racksole," zei Dimmock, op zijn meest diplomatischen toon, «zal ik trachten den stand van zaken aan u uit te leggen. Uw eerste vraag aan me, toen u mijn kamer binnen kwam, maakte een beleedigenden indruk, maar ik zie nu in, dat uw verbazing eenigszins gerechtvaardigd was." Hier glimlachte hij uiterst beleefd. «Ik liep om ongeveer elf uur deze gang over en merkte toen, dat juffrouw Racksole eenige moeilijk heid had met de hotelbedienden. Juffrouw Racksole was juist naar deze kamer gegaan om zich ter rust te hegeven, toen een groote steen, die van uit de richting van de Theemskade moet zijn gegooid, tegen het raam aanvloog en de ruit deed breken, zooals u ziet. Afgescheiden van den last van zoo'n gebroken ruit, wilde ze liever niet hier in deze kamer blijven. Ze redeneerde zoo, dat waar een steen ingegooid was een tweede zou kuunen volgen. Daarom drong zij er op aan, dat haar een andere kamer zou worden gegeven. De bedienden be weerden echter, dat er geen andere kamer beschikbaar was met een kleedkamer en badkamer er bij, uw dochter achtte dit een bepaald vereischte. Ik bood onmiddelijk aan met haar van kamers te verwisselen en zij deed mij de eer aan mijn aanbod aan te nemen. Onze wederzijdsche bagage werd ver ruild en zoo was de zaak in orde. Juffrouw Racksole ligt, naar ik veronderstel, op dit oogenblik rustig te slapen in no. 124." Theodore Racksole Btaarde den jongen man gedurende een paar seconden zwijgend aan. Er werd heel zacht op de deur geklopt. «Binnen," zei Racksole, met luider stem. Iemand duwde de deur open, maar bleef op de gangmat staan, 't Was Nella's kamenier. «Compliment van juffrouw Racksole en ze laat duizend excuses maken, maar er ia hier een boek van haar op den schoorsteenmantel blijven liggen. Ze kan niet slapen en wou graag wat lezen." «Mr. Dimmock, ik bied u m'n verontschuldiging aan mijn formeele verontschuldiging," zei Racksole, toen het meisje met het boek was heengegaan. «Goeden nacht." «O, pardon, praat u er alsjeblieft niet meer over," zei Dimmock met de grootste minzaamheid en buigende liet hij den ander uit. IV. De Peins verschijnt op het tooneel. Oudanks die oplossing waren er toch enkele kleinigheden, die Racksole's gemoed bezwaarden. Vooreerst 't geheimzinnige wenken van Jules. Dan volgden het vastgebonden lint aan den deurknop, Jules' bezoek aan no. Ill en de gebroken ruit van den buitenkant ingegooid. Bij 't overdenken van dat alles verloor Racksole niet uit 't oog, dat 't 3 uur v.m. was toen hij Jules in de gang had gezien. Hij sliep dien nacht weinig, maar 't deed hem plezier, dat hij het Babyion-Hotel had gekocht, 't Was een aankoop die een groote mate van genoegen en afleiding scheen te beloven. Den volgenden morgen kreeg hij al vrij intijds deu heer Babyion te zien. «Ik heb uit mijn zitkamer alle brieven en papieren, die me persoonlijk aangaan, weggenomen," zei Babyion, «en de kamer is nu tot uwe beschikking. Mijn plan is, als u dat goed vindt, voor 't oogenblik nog hier in het hotel te blijven als een gewone gast. We hebben nog het een en ander te regelen omtrent den verkoop van het hotel en er zijn ook allicht nog dingen die u me zou willen vragen. Bovendien heb ik er, om de waarheid te zeggen, geen behoefde aan 't welbekende oord al te haastig vaarwel te zeggen. Ik wed, dat ik 't daarginder missen zal." Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 1